Wojna domowa na Ukrainie 16.11.2017r.- 993 dzień od nowego rozejmu.


Szef MON Antoni Macierewicz na konferencji, dokonując autoreklamy dwóch lat pracy jako szefa resortu obrony, podkreślił, że jego „cały wysiłek i cel działania (…) nakierowany jest na to, żeby Polska była bezpieczna, żeby polska armia była zdolna wypełnić swoje konstytucyjne obowiązki, czyli być tak silną, tak sprawną i tak potężną, by być zdolną do obrony naszej ojczyzny”.

„Budujemy armię nowoczesną i narodową – nowoczesną w jej wymiarze profesjonalnym, operacyjnym i narodową – dzięki powstaniu, powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej, głęboko zakorzenionych w naszej codzienności, w naszych społecznościach lokalnych”– oświadczył dalej Macierewicz.

Ale na tych dokonaniach, będących wg. narracji Macierewicza, jednym pasmem sukcesów, on nie spocznie, bo jak stwierdził:

„Wielkie dokonania zostały za nami, ale też jeszcze większe wyzwania są przed nami” – powiedział w środę Macierewicz na konferencji podsumowującej dwulecie rządu. A wszystko to po to, aby „Polska armia musi być silna” – podkreślił szef resortu obrony.

Dlatego też, głównym zadaniem na przyszły rok,które wyznaczył sobie Macierewicz, jest wprowadzanie dalszych zmian strukturalnych w polskiej armii. Które m.in. mają polegać na tym, że „tym razem będzie dokonana zmiana w korpusie podoficerskim. To fundament każdej armii i wymaga bardzo głębokich zmian, tak żeby większe zadania były przejmowane przez podoficerów” – poinformował Macierewicz.

Widocznie doszedł do wniosku, że jeszcze nie namieszał w kadrze podoficerskiej, a więc przyszedł na to czas. Ciekawe ilu podoficerów zwolni się, lub zostanie przymuszonych do zwolnienia z wojska, aby zrobić miejsce dla ludzi Macierewicza? Szykuje się kolejna wielka czystka w siłach zbrojnych.

Kolejnym celem MON, będzie, jak zapowiedział Macierewicz, kontynuowanie modernizacji polskiej armii. Obiecał, że zostaną podpisane kontrakty m.in. na system antyrakietowy „Patriot” – „Wisła” oraz na rakiety średniego zasięgu „Homar”.

Macierewicz zaznaczył, że zostanie wybrany też kooperant do budowy okrętów podwodnych. „To się stanie zapewne jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego”– jak zwykle obiecał Macierewicz.

Zdaniem szefa MON „bardzo ważnym zadaniem” jest ponadto otwarcie bazy antyrakietowej w Redzikowie. Co wg. niego ma się „dokonać w połowie przyszłego roku”.

Poinformował, że planowane jest także „dalsze zwiększanie armii i jej unowocześnianie”. Jak stwierdził, największym wyzwaniem będzie stworzenie nowoczesnej armii cybernetycznej, która będzie broniła przestrzeni cybernetycznej. „Wydamy na to ponad 2 mld zł a w perspektywie chcemy, żeby tych żołnierzy było ponad tysiąc”– zapowiedział minister obrony.

I pewnie zakończy się to podobnie jak z obiecanymi przez niego tysiącami dronów masowego rażenia?

Macierewicz zwrócił również uwagę na „sukcesy polskich służb specjalnych”. Wskazał m.in. na utworzone w Krakowie centrum doskonalenia kontrwywiadu NATO. „To centrum stworzone na polskiej ziemi, przez polski kontrwywiad – wraz z kontrwywiadem słowackim i dziewięcioma innymi państwami – stworzy doktrynę kontrwywiadowczą, która będzie służyła całemu NATO. I o tym trzeba koniecznie wspomnień”.

Na zakończenie tej autoreklamy Macierewicz powiedział, że:

„Armia dzisiaj jest armią narodową, armią zdolną bronić naszej niepodległości. (…) Dzisiaj polskie jednostki są uzbrojone w najnowocześniejsze armatohaubice KRAB, są uzbrojone w moździerze samobieżne RAK, są uzbrojone także w będące wynikiem polskiej konstrukcji i produkcji karabinki GROT. To wszystko jest zasługą polskiej armii, ale przede wszystkim rządu, zasługa programu PiS i wreszcie to jest zasługa narodu, który taki rząd wybrał, i który jest zdecydowany finansować swoją armię, bo chce być bezpieczny”.

No, ale nie było to ostatni „sukces” dwóch lat rządów Macierewicza w resorcie obrony, bo poza tym, tak się przypadkiem złożyło, że wczoraj wylądował ,w bazie lotnictwa transportowego, „Józef Piłsudski”- pierwszy z trzech zakupionych od amerykańskiej firmy samolotów dla VIP-ów, Boeing B737-800.

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/silna-armia-bezpieczna-polska-o2017-11-15/,

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/b737-jozef-pilsudski-w-polsce-c2017-11-15/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Chyba są naciski ze strony zachodnich partnerów junty kijowskiej, bo ogólnie wzdłuż całej linii frontu w Donbasie, ilość incydentów zbrojnych ze strony ukraińskich wojsk ATO, drastycznie spadła.

I tak, na donieckim odcinku frontu, w ciągu ostatniej doby, ukraińscy żołnierze przy użyciu: artylerii, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i broni maszynowej, tylko 30 razy naruszyli warunki obecnie obowiązującego zawieszenia broni, prowadząc ostrzał DRL w rejonie 16 znajdujących się tam miejscowości.

Podobnie rzecz się miała na ługańskim odcinku frontu, gdzie w ciągu minionego dnia i nocy, ukraińscy żołnierze przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników i broni maszynowej, tylko 5 razy ostrzeliwali terytorium ŁRL w rejonie 4 znajdujących się tam miejscowości. Ostrzał prowadzono w okolicach: Krasnego Jara, Dołgoje, Kalinowki i Łozowoje.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 15 листопада 2017 року

Оперативна обстановка в районі проведення АТО впродовж сьогоднішнього дня суттєвих змін не зазнала. Російсько-окупаційні війська, на різних ділянках фронту, продовжують порушувати перемир’я. Загалом же з початку доби ворог 8 разів відкривав вогонь по підрозділах українського війська.
На Луганському напрямку, ще на світанку, російські найманці обстріляли зі 120-мм міномету оборонців Травневого, а з гранатометів і великокаліберних кулеметів – захисників Новолуганського. Також по одній збройній провокації було зафіксовано неподалік Кримського і Донця, де окупанти били по наших опорних пунктах із гранатометів та стрілецької зброї.
На Донецькому напрямку бойовики обстріляли оборонні укріплення поблизу Водяного, Новомихайлівки та Авдіївки з піхотного озброєння, а підступи до Пісків ще й з 82-мм міномету.
У випадках прямої загрози безпеці, військовослужбовці Збройних Сил України застосовували по ворогу зброю, не заборонену Мінськими домовленостями, а саме – гранатомети та великокаліберні кулемети.
У результаті ворожих обстрілів жоден наш захисник сьогодні не постраждав”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 15.11.2017 року

Ситуація у районі проведення АТО залишається напруженою. Попри зменшення кількості та інтенсивності ворожих обстрілів, повного дотримання режиму припинення вогню вздовж лінії розмежування сторін не має. Окупанти продовжують здійснювати обстріли укріплень сил АТО, час від часу застосовуючи міномети.

Так, на Луганському напрямку, близько опівночі російсько-терористичні війська обстріляли з мінометів калібру 120-мм оборонців Травневого. По одній збройній провокації учора ввечері було зафіксовано неподалік Олександрівки, Троїцького та Світлодарська. Тут противник застосовував стрілецьку зброю та великокаліберні кулемети.

На Донецькому напрямку російські найманці били по наших опорних пунктах із піхотного озброєння. Під обстрілами із гранатометів та великокаліберних кулеметів опинилися захисники Пісків і Талаківки, що біля Маріуполя, а зі стрілецької зброї та тих же великокаліберних кулеметів – підступи до Авдіївки і шахти Бутівка.

Загалом, за минулу добу, бойовики 16 разів порушили перемир’я. Військовослужбовці Збройних Сил України 11 разів відкривали адекватний вогонь у відповідь.

У результаті ворожих обстрілів жоден наш захисник не постраждав”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec kilka zdjęć:

Makiejewka- uroczyste otwarcie nowego przedszkola nr. 11 „Bajka”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Poniżej ciekawostka o tym jakie są efekty wprowadzania „demokracji” przez światowego hegemona i jego pomagierów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

71 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.11.2017r.- 993 dzień od nowego rozejmu.

 1. Rosyjski ‚represjonowany w Rosji artysta” Piotr Pawlenski, który trafił do francuskiego aresztu oraz na przymusowe badania psychiatryczne po tym jak podpalił drzwi w siedzibie Banku Francji w Paryżu (w ramach „happeningu’) skarży się w opublikowanym liście na „represje” ze strony francuskich sądów. W proteście przeciwko temu Pawlenski ogłosił „głodówkę protestacyjną”;
  http://sharij.net/101253
  Dla przypomnienia, Pawlenski stał sie ulubieńcem zachodnich mediomatołów po tym jak przybił sobie mosznę do bruku na Placu czerwonym oraz podpalił drzwi w siedzibie FSB w Moskwie. Następnie uciekł do Francji, po tym jak w Rosji o gwałt oskarżyła go jedna z aktorek występujaca w jego „teatrze”.

  Polubione przez 3 ludzi

 2. W odpowiedzi na bełkot wiceprzewodniczacej ukraińskiego parlamentu Ukrainy Iryny Heraszczenko o tym ze Białoruś „wbiła nóż w plecy” Ukrainie głosujac przeciwko jej rezolucji w ONZ w sprawie „łamania praw człowieka na okupowanym Krymie”, rzecznik MSZ Białorusi stwierdził że część ukraińskich polityków zachowuje sie jak „ludzie z marginesu”, ktorymi powinni zająć się lekarze oraz funkcjonariusze organów ścigania;
  https://strana.ua/news/105602-v-mid-belarusi-posle-zajavlenija-o-nozhe-v-spinu-nazvali-nekotorykh-ukrainskikh-politikov-marhinalami.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Białorusini wiedzą jak rozmawiać z Ukraińcami. Tu można stawiać dolary przeciwko orzechom ze dyplomacja białoruska będzie znacznie skuteczniejsza niż ta w wykonaniu WW i innych opłacanym z pieniędzy polskich podatników.

   Polubione przez 5 ludzi

 3. Tymczasem Ukraina przygotowuje się do ‚podboju”…Arktyki. Podobno Francja zaproponowała Ukrainie współprace przy pracach badawczych w Arktyce. Co ciekawe tytuł jest o współpracy francusko – ukraińskiej w badaniach w Arktyce, a w artykule napisano o…Antarktyce 🙂
  https://korrespondent.net/ukraine/3907437-ukrayna-y-frantsyia-podpysaly-sohlashenye-po-arktyke
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Arktyka
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Antarktyka

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Za tego ministra i za 10 lat świetlnych ten burdel będzie trwał…

  PiS rękoma ministra obrony w kilkanaście miesięcy zniszczył polską armię – grzmiała opozycja na posiedzeniu sejmowej komisji obrony podczas debaty nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza. To haniebny atak na dobrego ministra – odpowiadali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie komisja negatywnie zaopiniowała wniosek. Dziś debatował nad nim Sejm.

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pis-rekoma-macierewicza-zniszczyl-armie-debata-o-przyszlosci,nId,2397390

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.