Wojna domowa na Ukrainie 21.11.2017r.- 998 dzień od nowego rozejmu.


Dziwne rzeczy zaczęły się dziać z budżetem i zadłużeniem państwa w rezultacie rządów PiS.

Taka niecodzienna sytuacja daje się zauważyć po trzech kwartałach tego roku, kiedy to zmniejsza się- dzięki kreatywnej księgowości resortu finansów pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego- założony na ten rok deficyt budżetowy, co mogłoby świadczyć, albo o większych wpływach (jak twierdzi Morawiecki), albo też zmniejszonych wydatkach budżetowych, co jest nierealne.

Nie codzienna jest ona dla tego, że jednocześnie z zmniejszaniem się założonego deficytu budżetowego rośnie lawinowo zadłużenie państwa. No więc, jak to jest z tym sukcesem, na temat „budżetowej nadwyżki”?

Czy „nadwyżka” ta nie jest potrzebna rządowi do tego aby ukryć fakt, że rośnie dług publiczny?

A którego wartość w ciągu ostatniego roku wzrosła z niecałych 903 mld zł do 940,8 mld zł pod koniec września. Natomiast tylko w ciągu ośmiu miesięcy tego roku dług ten wzrósł o 33 mld zł. Jak widać dynamika wartości zadłużenia rządu PiS zaczyna ostro przyśpieszać. Jednocześnie, co ciekawe, zadłużenie wynikające z realnych potrzeb budżetowych w ciągu tego samego okresu ośmiu miesięcy br. było o 13,6 mld zł mniejsze niż w roku poprzednim.

W efekcie rząd zgromadził, łącznie na rachunkach MF aż 70 mld zł. Tylko w jakim celu? Jeśli potrzeby budżetowe spadają, również wraz z nimi powinny spadać potrzeby pożyczkowe państwa oraz spadać deficyt. Niestety, tego efektu, w tym czasie nie dało się zaobserwować co jest swoistym paradoksem tego rządu. A więc o co w tym wszystkim chodzi?

Otóż chodzi o to, że możliwości kreatywnej księgowości jaka jest prowadzona przez resort podległy Mateuszowi Morawieckiemu, a która ma za zadanie pokazać, że w Polsce pod rządami PiS doszło na prawdę do „dobrej zmiany”, w końcu wyczerpie swoje możliwości, i wtedy okaże się, że to wszystko było jednym wielkim oszustwem. Dlatego, też spodziewając się tego negatywnego wpływu na swój wizerunek społeczny przez PiS, gdy okaże się, że te wszystkie osiągnięcia jakim się chwaliła ta partia przez ostatnie dwa lata są fikcją, gromadzi ona na rachunkach rządowych pieniądze, które mają ukryć prawdziwy stan finansów publicznych w drugiej połowie kadencji rządu tej formacji politycznej. To z tych zaskórniaków będą wtedy finansowane sztandarowe programy socjalne i wydatki na zbrojenia, bo malejące wpływy budżetowe, tego nie będą w stanie pokryć. Tym sposobem PiS montuje dla ewentualnego rządu, również i dla swojego (jeśliby wygrał kolejne wybory) minę z opóźnionym zapłonem, która rozsadzi budżet państwa. Co będzie szczególnie dotkliwym problemem dla nowego rządu wyłonionego z obecnej opozycji „totalitarnej”– jak to ma na myśli prezes PiS i jego kompania w rządzie, i co może jej uniemożliwić skuteczne rządzenie. Oczywiście taka sytuacja jest wymarzona przez PiS, którego narracja propagandowa, będzie prowadzona w ten sposób, że wskazywana będzie nieudolność swych oponentów politycznych, jak tych, którzy doprowadzili do załamania systemu finansów państwa. Natomiast jeśli ponownie wygrałby PiS, to znając ich zapędy w łamaniu praworządności, zaburzenia finansów publicznych będą stanowiły bardzo dobry pretekst, do wprowadzenia w Polsce, przez tą partię, rządów dyktatorskich, w czym narzędziami służącymi do tego będą: ręcznie sterowany aparat przemocy i sprawiedliwości. Czyli dokładnie w taki sposób jak to zrobił Stalin ujarzmiając polskie społeczeństwo. Teraz polskie społeczeństwo może zostać ujarzmione przez wyłonione z niego elity polityczne, wysługujące się nie polskiemu interesowi narodowemu, tylko obcym. I tu, też sytuacja wygląda dokładnie tak samo jak po 22 lipcu 1944 roku, tylko hegemon się zmienił. Widocznie, część elit rządowych ze strachu przed poniesieniem konsekwencji wobec narodu, za własne szkodliwe działania, musi mieć zewnętrzną ochronę, co im zapewni bezkarność.
Stąd bierze się, obserwowana obecnie niezrozumiała buta u funkcjonariuszy PiS, którzy jawnie łamiąc i naruszając prawo, najwyraźniej nie obawiają się z tego tytułu poniesienia żadnych konsekwencji.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Ponownie w ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu można było zauważyć wzrost ilości incydentów zbrojnych ze strony ukraińskich żołnierzy.

I tak, w rezultacie ukraińskiego ostrzału przeprowadzonego wczoraj wieczorem w rejonie miejscowości Dokuczajewsk, na południe od Doniecka, uległo uszkodzeniu nie mniej niż 11 domów, w tym na: ulicy Centralnej nr. 53, Komsomolskiej nr. 45, Mira nr. 73, Kujbyszewa nr. 16, Donieckiej nr 2 W, Roboczej nr. 85, Gwardyjskiej nr. 39 i Ostrowskiego nr. 46.

Łącznie w ciągu minionej doby na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz granatników i broni maszynowej, 49 razy naruszyli warunki rozejmu, ostrzeliwując rejon 21 miejscowości znajdujących się na terytorium DRL. Jak widać, liczba naruszeń warunków zawieszenia broni przez ukraińskie siły ATO, wzrosła, ale za to spadła intensywność ostrzałów.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby nastąpił spadek liczby naruszeń zawieszenia broi, i ukraińscy żołnierze przy użyciu: moździerzy kaliber 120 mm oraz opancerzonych wozów bojowych i różnego tylu granatników, w tym przeciwpancernych, a także broni maszynowej, tylko sześć razy ostrzeliwali terytorium ŁRL, w rejonie znajdujących się tam 3 miejscowości: Pierwomajska, Kalinowa i Kalinowki. Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 16 pocisków moździerzowych kaliber 120 mm.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 20 листопада 2017 року

Ситуація у районі проведення АТО й надалі залишається складною. Російсько-терористичні війська продовжували порушувати режим припинення вогню та вели прицільні обстріли позицій української армії, застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння.

Протягом дня епіцентром бойового протистояння стало Приазов’я, що на Донецькому напрямку. Тут, у районі Водяного, Павлополя і Чермалика, ворог неодноразово обстрілював оборонні укріплення українських захисників зі 120-мм і 82-мм мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Наші позиції у передмісті Мар’їнки найманці двічі обстрілювали із піхотного озброєння, а з гранатометів і великокаліберних кулеметів вели вогонь по оборонцях Новотроїцького.

На Луганському напрямку під гранатометний вогонь противника потрапили опорні пункти сил АТО біля Новгородського.

Загалом, від опівночі, російсько-окупаційні війська 11 разів порушили перемир’я. У більш ніж половині випадків сили АТО давали ворогу адекватну відповідь”.
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 20.11.2017 року

Оперативна обстановка в районі проведення АТО залишається складною. Російсько-окупаційні війська на різних ділянках лінії розмежування продовжують здійснювати обстріли позицій Збройних Сил України з озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

Минула доба відзначилася ускладненням обстановки на Приазов’ї, що на Донецькому напрямку. Ще за світлої пори доби ворог неодноразово вів вогонь з мінометів різних типів та піхотного озброєння по оборонцях Водяного, Павлополя і Чермалика. Із настанням сутінок противник обстріляв із міномету калібру 120-мм захисників Талаківки. Загалом, по оборонних укріпленнях цих чотирьох населених пунктів російські найманці випустили майже 100 мін різних типів. Також з мінометів 82-го калібру та гранатометів обстріляно підступи до Авдіївки та Новотроїцького.

На Луганському напрямку впродовж доби проросійські незаконні збройні формування з гранатометів вели вогонь у районі Новгородського, з озброєння БМП – біля Луганського, а з великокаліберних кулеметів – неподалік Новозванівки та Новоолександрівки.

Загалом, за минулу добу, окупанти 17 разів порушили перемир’я. У відповідь українські військовослужбовці 10 разів придушували вогневу активність противника.

У результаті ворожих обстрілів 1 військовослужбовець сил АТО загинув”.
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z okolic trasy bahmudzkiej (ŁRL);

I z okolic Awdiejewki:

Oraz z Komiternowa:

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- w cyrku miejskim rozpoczął się cykl występów pt. „Cyrk- miejsce cudów”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.11.2017r.- 998 dzień od nowego rozejmu.

 1. na początek ukraiński historyk Ołeksandr Palij z nowa „teorią’ na temat kijowskiego majdanu w 2013/2014 roku. Według niego to nie „zadziałało” 5 miliardów ‚pieczonek” (czyli dolarów) od „cioci Wiki” (Victorii Nuland przedstawicielki Departamentu Stanu USA), ani żadni najemnicy z Gruzji oraz Litwy (czyli snajperzy masakrujący uczestników i przeciwników majdanu w lutym 2014 roku), a „objawiał się ” tam ‚Boża pomoc” która uratowała Ukraine przed losem Syrii…
  http://replyua.net/blog/aleksandr-paliy/81301-paliy-uzhe-ochevidno-chto-imenno-maydan-s-bozhey-pomoschyu-spas-ukrainu-ot-sudby-hudshey-chem-u-sirii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Trwa tymczasem „wypompowywanie” pieniędzy z ‚PrivatBanku” przez jego byłych właścicieli oraz udziałowców w ramach odszkodowań za straty poniesione w wyniku jego „nacjonalizacji” pod koniec 2016 roku. Tym razem sprawę przed ukraińskim sądem o odszkodowanie od „PrivatBanku” (czyli faktycznie państwa ukraińskiego które jest jego obecnym właścicielem) w wysokości miliarda hrywien wygrała dwójka ukraińskich oligarchów braci Surkis;
  https://strana.ua/news/106401-nbu-ne-smoh-zablokirovat-1-mlrd-hriven-privatbanka-v-polzu-surkisov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W Kijowie „zimowanie”, czyli „nieograniczoną akcje protestacyjną” na Placu Niepodległości ogłosiły „szczere ukropatrioty”m.in z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Domagają sie oni ostatecznego wyjaśnienia i skazania wszystkich odpowiedzialnych za masakre do jakiej doszło na kijowskim majdanie w lutym 2014 roku;
  http://vedomosti-ua.com/80147-nacionaloisticheskie-organizacii-obyavili-o-bessrochnoy-akcii-na-maydane-nezalezhnosti-v-kieve.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Ciąg dalszy konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Ukraina, a Białorusią. Po tym jak na Białorusi zatrzymano pułkownika ukraińskiego wywiadu (oficjalnie „korespondenta ukraińskiego radia’) który prowadził tam działalność szpiegowską i wydalono z kraju jego „kuratora”, czyli Pierwszego Sekretarza Ambasady Ukrainy, Kijów „wyprosił” z Ukrainy jednego z białoruskich dyplomatów;
  https://www.obozrevatel.com/politics/iz-ukrainyi-vyidvorili-belorusskogo-diplomata.htm

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Skandal w ukromediach. Znana ukraińska piosenkarka Rusłana wezwała Ukraińców by ‚Zdjęli z siebie szarawary”, czyli skończyli z bezsensowną „ukrainizacją’ wszystkiego i przeprowadzili ‚rewolucje kulturalną” na Ukrainie. Dodatkowo porównała „ukrainizację” do przymusowej „rusyfikacji” jaką prowadzono gdy Ukraina znajdowała się w orbicie wpływów rosyjskich;
  https://www.unian.net/politics/2253904-davayte-snimem-s-sebya-sharovaryi-ruslana-obyyasnila-pochemu-ukraine-nujna-kulturnaya-revolyutsiya-video.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Gubernator Zakarpacia Giennadij Moskal wyszydził „operację specjalną przeciwko przemytnikom” jaka przeprowadzono ostatnio z polecenia władz w Kijowie na terytorium podległego mu obwodu w pobliżu granicy z Węgrami. Według Moskala wszystkie komunikaty przekazywane jakoby uczestnicy „specoperacji” zatrzymali ‚przemytników” oraz „skonfiskowali nielegalny towar i broń” są nieprawdziwe, jak to określił ‚Nie skonfiskowano nawet paczki [nielegalnych] papierosów”. Stwierdził także że z prawdą mijają się informacje , rozpowszechnianie przez ukromedia, o „kilometrach granicy na Zakarpaciu nad którą nikt nie kontroli”;
  https://www.obozrevatel.com/crime/ne-izyali-dazhe-pachki-sigaret-moskal-razgromil-spetsoperatsiyu-na-zakarpate.htm
  ps. Czyli potwierdza się teza że celem ‚specoperacji” była faktycznie demonstracja siły wobec zamieszkującej Zakarpacie mniejszości węgierskiej, w której obronie, w związku z wprowadzaną na Ukrainie „reformą oświatową’, stanęły władze w Budapeszcie.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Witam ! Zgadzam się ze wstępniakiem, ale nie jest czasem tak ,że PIS przeskoczył minę podłożoną przez PO ? Przez tyle lat rządzenia Tfuska jest tu całe pole minowe. PIS założył nowe w postaci 500+, skrócenie wieku emerytalnego, uszczelnienie wat-u, które zwycięska partia (podejrzewam, że koalicja PO,Nowoczesna i inny szrot) będzie próbowała rozbroić urywając sobie łapska. Zadłużenie rosło jak rosło ,a są pieniądze na inne rzeczy.

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Zadłużenie rosło jak rosło ,a są pieniądze na inne rzeczy”- do czasu, a później nam je z gardeł wydrą bezpaństwowi lichwiarze. Już ja to osobiście przeżyłem w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

   Wiesz jak za Gierka było pięknie? Ale nikt nie zdawał sobie wtedy z tego sprawy, że to wszystko jest na kredyt, który trzeba będzie spłacić

   Bliższym przykładem są Grecja, Cypr, Hiszpania i Portugalia no i bliższa nam Ukraina.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Panie darius 13254 , bardziej durnego komenta dawno nie czytałem. PiSuarowa propaganda robi swoje . Rozumiem że nie każdy musi znać się na ekonomii ale każdy dysponuje jakimś budżetem domowym i powinien wiedziec do czego prowadzi ciągłe życie na kredyt. Z jednej strony dbamy o swoje dzieci a z drugiej podkładamy im mine w przyszłości na którą wcześniej czy później wdepną . Jest to bardzo egoistyczne myślenie , kurewsko egoistyczne .

   Polubione przez 1 osoba

   • Pisuarowa propaganda nie robi swojego. PO za swoich rządów miało w rękach wszystkie media i dostało w dupsko. Co do miny, w którą wdepną nasze dzieci to panie Karolu ogłosi się bankructwo i jedziemy dalej. Kto nie zachomikował słoika ze złotem w piwnicy ten popłynie. 😉

    Polubione przez 1 osoba

    • A kto z 500+ mógłby zachomikować słoik ze zlotem?

     No chyba że miał wyjątkowo dużo potomstwa 😉

     A co do domniemanego umorzenia długów. To jak światem, nikt nikomu nigdy żadnych długów jeszcze nie umarzał.

     Pozdrawiam.

     Polubienie

 8. Ciąg dalszy „przesilenia” w Republice Ługańskiej, po tym jak stanowisko stracił szef tamtejszego MSW (oficjalnie za korupcję oraz bezprawne działania m.in wszedł w posiadanie domów których właściciele uciekli w trakcie walk na Donbasie) siedzibę ministerstwa „zabezpieczyły” oddziały wierne władzom republiki (podobno dlatego ze część urzędników „przyrosła do stołków’ i nie zamierza się z nimi żegnać);
  https://colonelcassad.livejournal.com/3822054.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ukraina odchodzi od pewnych ustaleń a część z nich nawet cofa; po kilku latach rozmów i dialogu nie mamy postępu, jest nawet regres – ocenił we wtorek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  http://fakty.interia.pl/polska/news-w-dialogu-z-ukraina-nie-ma-postepu,nId,2467691

  Jak tak dalej pójdzie to będziesz Szefie zapraszany do Telewizji Trwam jako główny ekspert od Ukrainy a blog dostanie dotację rządową 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

  • Za bardzo jestem niezależny i do tego nie prawomyślny, aby kiedykolwiek mogło do tego dość. A poza tym w katolickiej rozgłośni nie zechciałbym występować. Oczywiście w mediach przeciwnego nurtu również 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 10. Tymczasem w Gruzji…antyukraińskie protesty przeciwko ostatnim działaniom władz w Kijowie, które deportują z niej obywateli Gruzji (zwolenników Saakaszwilego);
  >https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1217744285036242&set=a.192570707553610.59488.100004020468401&type=3&theater
  Co ciekawe od związku z deportacjami Gruzinów z Ukrainy odżegnało sie Ministerstwo Sprawiedliwości Gruzji;
  https://www.radiosvoboda.org/a/news/28865101.html
  Plus jeszcze w temacie „wątku gruzińskiego”, podobno „wymarzone” przez Ukroinców „javeliny” ma otrzymać właśnie Gruzja;
  https://strana.ua/news/106368-pentahon-postavit-v-hruziju-protivotankovye-kompleksy-javelin-kotorye-davno-zaprashivaet-ukraina.html

  Polubione przez 5 ludzi

 11. A w Kijowie, w nocy banda „ukropatriotów” szturmowała jeden z posterunków policji, domagając się zwolnienia przebywajacych w nim zatrzymanych uczestników wcześniejszych „pogromów” salonów gier;
  https://korrespondent.net/city/kiev/3908996-v-kyeve-luidy-v-balaklavakh-shturmovaly-polytsyui
  Z kolei w dzień przed siedzibą „generalissimusa’ Poroszenki protestowały półnagie „aktywistki” tzw. FEMEN, zarzucając Poroszence że „dorobił się” na tzw. rewolucji godności, czyli kijowskim majdanie;
  https://strana.ua/news/106450-aktivistki-femen-razdelis-na-bankovoj-protiv-poroshenko.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Wywiad z prof. Zapałowskim m.in. o panu Szeremecie obecnie z zakazem wjazdu do Polski

  https://wpolityce.pl/polityka/367934-nasz-wywiad-prof-zapalowski-pan-szeremeta-osobiscie-bral-udzial-w-licznych-uroczystosciach-ku-czci-ss-galizien

  Należy pamiętać, że były doradca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Jurij Michalczyszyn i były poseł Swobody, który był też szefem klubu radnych Swobody w radzie miasta Lwowa swoja karierę polityczną zaczynał od stworzenia we Lwowie Instytutu im. Goebbelsa w latach 90. XX wieku

  …pan Szeremeta osobiście brał udział w licznych uroczystościach ku czci SS -Galizien

  Polubione przez 5 ludzi

  • No tak, ale on twierdzi, że Polska pod rządami PiS nie powinna się z tego powodu specjalnie burzyć.

   Choćby jaka postawę reprezentują niektórzy parlamentarzyści z tej partii, np. M. Gosiewska, czy też najbliżsi współpracownicy i doradcy prezesa, np. R. Czarnecki. U nich jest bardzo rozbudowana i aktywna agentura wpływu.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

  • Nie ma żadnego jazgotu we wiodących mediach, miłującego równość i tolerancję, wolnego świata?

   Obłuda i tyle. Ta cała ich wolność to jest tylko wyświechtanym frazesem ukutym dla narracji propagandowej służącej określonym celom politycznym i biznesowym.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Jak się wyraził niedawno w jednym z programów (p)OSEŁ z „liberalno – lewicowej” „Nowoczesnej.pl” (co miałem NIEPRZYJEMNOŚC oglądać), oni są młodym narodem więc im nacjonalizm jest potrzebny i takie rzeczy trzeba im wybaczać…

    Polubione przez 5 ludzi

    • Co on pierdoli!!!!

     Jeśliby coś takiego powiedział np. Wiatrowyczowi lub Jaroszowi, czy też Semenczence, to w tym samym momencie skończyłby swój podły żywot z widłami w plecach.

     Przecież naród ukraiński, jest jednym z pierwszych (jeśli nawet nie pierwszym, jak sami twierdzą Ukraińcy) narodem świata.

     Więc, twierdzenie, że są oni „młodym narodem” dowodzi tylko zera znajomości historii i jest ewidentnie obraźliwe dla starożytnego rodu ukraińskiego.

     Sała ukrainu!!!!

     Polubione przez 5 ludzi

 13. Doradca prezydenta Dudy – prof. Zybertowicz.
  Można być pewnym, że podczas swojej grudniowej wizyty na Ukrainie prezydent Duda znowu nie zapali świeczki upamiętniającej pomordowanych przez UPA Polaków

  https://wpolityce.pl/polityka/367681-sprzeciwianie-sie-przemilczaniu-spraw-nawet-bardzo-waznych-wcale-nie-musi-sie-przyczyniac-do-wiekszego-dobra

  I wszystko jasne:

  Pytanie, czy najważniejsza jest prawda, wykrzyczenie której przyniesie potomkom rzezi Polaków na Wołyniu nie tylko ulgę, lecz także rodzaj zwycięstwa moralnego, czy też w szerszym kontekście ważniejsza jest przyszłość całego społeczeństwa polskiego – pójście na bardzo trudny kompromis w imię zapewnienia bezpieczeństwa

  Sprzeciwianie się za wszelką cenę przemilczaniu spraw nawet bardzo ważnych, gdy pozbawione jest istotnego społecznego kontekstu, w tym dotyczącego bezpieczeństwa państwa, w sumie wcale nie musi się przyczyniać do większego dobra

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Były szef departamentu ukraińskiej policji d/s walki z narkotykami, „weteran ATO”, a obecnie przewodniczący Socjalistycznej Partii Ukrainy Ilja Kiwa ogłosił że od dzisiaj „straż” przy pomniku tzw. Wiecznego Ognia upamiętniającego ofiary IIWŚ,w Kijowie, który padał ostatnio ofiarą „ukropatriotów’ (zalewali go cementem), bedą pełnili członkowie stowarzyszenia „weteranów ATO”;
  https://korrespondent.net/city/kiev/3909088-v-kyeve-vozle-vechnoho-ohnia-vystaviat-karaul-yz-veteranov-ato

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Takie rzeczy tylko na Ukrainie. Wczoraj ktoś ostrzelał stojących na przystanku w Dnieprze czwórkę mężczyzn, którzy z ranami postrzałowymi trafili do szpitala. Dzisiaj trójka z nich z owego szpitala…uciekła…
  https://rian.com.ua/incidents/20171121/1029636705/Ranennye-Dnipro-sbezhali.html
  ps. Najwyraźniej nie chcieli żeby ten kto „spartolił robotę”, tylko ich raniac, dobił ich w szpitalnych łózkach 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.