Wojna domowa na Ukrainie 30.11.2017r.- 1007 dzień od nowego rozejmu.


„Wszystkie wyniki badań, którymi dzisiaj dysponujemy, pozwalają z pewnością stwierdzić, że to nie był wypadek”– po raz kolejny ogłosił szef MON Antoni Macierewicz odnosząc się, w wywiadzie udzielonym „TV Republika”, do katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

„To będą przełomowe informacje. Niestety kilka pierwszych dni po katastrofie smoleńskiej zostały zmarnowane. Pierwsze dowody zostały zwyczajnie utracone przez polskich ‚specjalistów’. Olbrzymia ilość materiału dowodowego, który pozwala przedstawić przebieg wydarzeń, jest w naszych rękach. Powoli komisja dochodzi do oryginalnych, pierwotnych, wyjściowych zapisów czarnych skrzynek — w szczególności polskich czarnych skrzynek”.

Macierewicz zapewnił, że resort dysponuje kluczowym materiałem dowodowym, który pozwoli dokładnie stwierdzić, co zaszło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem:

„Wszystkie wyniki badań, którymi dzisiaj dysponujemy, pozwalają z pewnością stwierdzić, że to nie był wypadek. Będziemy świadkami olbrzymiej ilości dezinformacji oraz olbrzymiej ilości ataków na członków komisji. Zapewniam, że doprowadzę do końca to zadanie. Raport zostanie państwu przedstawiony, będzie on w pełni wiarygodny, oparty wyłącznie na materiałach dowodowych. Nie na bzdurach, na prawdzie”.

„Chcę, żebyście państwo byli odporni na tę dezinformację”– przestrzegł Macierewicz prowadzących wywiad redaktorów „TV Republiki”.

„Mogę co do jednego państwa upewnić: na pewno doprowadzę do końca to zadanie, na pewno raport zostanie państwu przedstawiony i będzie to raport w pełni wiarygodny, oparty wyłącznie na materiałach dowodowych, a nie na hipotezach i nie na rozważaniach, nie na założeniu, że samolot, którego rozpiętość skrzydeł to blisko 40 metrów, obrócił się do góry nogami na wysokości 6 czy 5 metrów nad ziemią, a więc nie na bzdurach, tylko na prawdzie”– zadeklarował Macierewicz.

Szef MON był również pytany o to: na ile na ostateczne ustalenia podkomisji rzutuje brak dostępu do kluczowych dowodów, czyli wraku prezydenckiego Tu-154M oraz czarnych skrzynek?

Według wizji Macierewicza: „zmarnowano ten moment, ten okres, zwłaszcza pierwszych kilku dni, kiedy był potencjalny dostęp do tych kluczowych dowodów”, to jednak w polskich rękach znajduje się „olbrzymia ilość materiału dowodowego, który pozwala przedstawić przebieg wydarzeń”..

„Co więcej komisja powoli dochodzi do pierwotnego kształtu tego materiału dowodowego, myślę przede wszystkim o zapisie czarnych skrzynek, a w szczególności o zapisie polskiej czarnej skrzynki”– dodał Macierewicz. Zastrzegł jednocześnie, że „bardzo wiele rzeczy” z tego zapisu zostało już przedstawionych opinii publicznej.

Na zakończenie wywiadu Macierewicz dodał, że:

„Dysponujemy kluczowym materiałem dowodowym pozwalającym stwierdzić, co i jak przebiegło, że doszło do tragedii, w której zginęła cała elita polska”.

I tymi po wielokroć odgrzewanymi i bardzo nieświeżymi kotletami, po raz kolejny chce przedłużyć on swój polityczny byt. No a ciemny lud oczywiście mu w tym pomoże 🙂

Ciekawe tylko w tym wszystkim jest to, dlaczego jeśli komisja smoleńska pod kierownictwem, a obecnie nadzorem Macierewicza nie przedstawiła do tej pory- a więc siedmiu lat- żadnego twardego dowodu na poparcie jego szalonych teorii?

Przypomnę, że jeśli on lub komisja smoleńska, takie dowody posiada, to ukrywanie ich jest przestępstwem ściganym z urzędu. Może więc w końcu tym przypadkiem nadużywania prawa zajęłaby się prokuratura. Liczę, że Zbigniew Ziobro znany ze swej krystalicznej uczciwości, sumienności i bezstronności, wreszcie zajmie się tą skandaliczną sprawą, która z jednej strony kosztuje wiele milionów złotych wyciągniętych z kieszeń podatników, a z drugiej strony ośmiesza nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Na koniec jeszcze dodam, na czym obecnie na pewno stoimy w tej sprawie.

A więc, wg. ustaleń tzw. komisji Millera oficjalnie badającej katastrofę smoleńską i raportu z jej prac opublikowanego w 2011 roku, do katastrofy samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010 roku doszło nie wskutek jednej konkretnej przyczyny, a wskutek splotu wydarzeń:

1. niekontrolowanie wysokości za pomocą wysokościomierza barometrycznego podczas wykonywania podejścia nieprecyzyjnego,

2. brak reakcji załogi na komunikaty PULL UP generowane przez TAWS (Terrain Awarness Warning System, system ostrzegania przed niebezpiecznym zbliżaniem się do ziemi),

3. próba odejścia na drugi krąg przy wykorzystaniu zakresu pracy ABSU (układ automatycznego sterowania samolotem Tu-154M),

4. przekazywanie przez KSL (kierownika strefy lądowania w Smoleńsku) załodze informacji o prawidłowym położeniu samolotu względem progu DS (drogi startowej), ścieżki schodzenia i kursu, co mogło utwierdzać załogę w przekonaniu o prawidłowym wykonywaniu podejścia, gdy w rzeczywistości samolot znajdował się poza strefą dopuszczalnych odchyleń,

5. niepoinformowanie załogi przez KSL o zejściu poniżej ścieżki schodzenia i zbyt późne wydanie komendy do przejścia do lotu poziomego,

6. nieprawidłowe szkolenie lotnicze załóg w 36. Specjalnym Pułku na samolotach Tu-154M.

I po za tym jak na razie nic więcej komisja smoleńska nie ustaliła, a tym bardziej nie podważyła jej wniosków.

Tak więc- w świetle powyższego- można uznać, że Macierewicz celowo wprowadza w błąd opinię publiczną, co ma po pierwsze na celu, manipulowaniem cechujących się brakiem logicznego myślenia i ograniczonych umysłowo wyborców, którzy stali się w ten sposób elektoratem PiS i jednocześnie Macierewicz zapewnił sobie swój byt polityczny. Nie przypadkowe jest więc, zagranie na tej zjechanej niemiłosiernie płycie, bo moment w jego karierze politycznej jest przełomowy. Wynika to z tego, że nie sprawdzając się jako szef MON, brana jest obecnie przez prezesa PiS bardzo poważnie możliwość wykopania go na inne, mniej odpowiedzialne stanowisko. To właśnie uaktywniło Macierewicza, licząc na to, że głupi lud po raz kolejny da się złapać na ten haczyk, dzięki czemu on nadal będzie mógł brylować na szczytach władzy. Oczywiście pomoc katolickich mediów w każdym domu ojca Rydzyka, i oczywiście jego samego, jest tu nie bez znaczenia.

Wniosek z tego jest taki, że ta zapowiadana przez Macierewicza: „olbrzymia ilości dezinformacji”, oczywiście będzie, ale to on sam i jego „specjaliści”, będą wyłącznie jej głównym źródłem. A nie celem, jak on proroczo już zasugerował.

http://telewizjarepublika.pl/szef-mon-na-wiosne-ujawnimy-przelomowe-informacje-dot-katastrofy-smolenskiej-to-nie-byl-wypadek,57359.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu, kolejny już dzień utrzymywał się względny spokój, dowodząc, że prawdopodobieństwo zakończenia gorącej fazy konfliktu w Donbasie jest obecnie bardzo duże.

I tak, w ciągu minionej doby, na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: ciężkiej artylerii, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz granatników i broni maszynowej, tylko 20 razy przeprowadzili ostrzał terytorium DRL w rejonie 12 znajdujących się tam miejscowości. Jak dotychczas nie odnotowano tam żadnych strat.

Podobnie sytuacja przedstawia się na ługańskim odcinku frontu, gdzie minionego dnia i nocy, ukraińscy żołnierze, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz wyrzutni pocisków przeciwpancernych, a także różnego typu granatników i broni maszynowej, tylko 5 razy ostrzelali terytorium ŁRL w rejonie trzech znajdujących się tam miejscowości: Łogwinowa, Łozowoje i Kalinowki. Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 41 pocisków moździerzowych kaliber 120 i 82 mm. Jak do tej pory nie odnotowano tam żadnych strat.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 29 листопада 2017 року

Впродовж дня російсько-окупаційні війська продовжували обстріли позицій сил АТО, зокрема й із озброєння забороненого Мінськими домовленостями.
На Луганському напрямку ворог з великокаліберних кулеметів обстріляв оборонні укріплення на підступах до Новоолександрівки та Новотошківського.
На Донецькому напрямку противник вів вогонь з мінометів різних калібрів біля Водяного і Павлополя, що на Приазов’ї, а з гранатометів та стрілецької зброї – по наших позиціях неподалік Верхньоторецького.
Загалом, від опівночі, російсько-терористичні війська 5 разів порушили перемир’я. У разі потреби українські військовослужбовці давали агресору адекватну відповідь”.
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 29.11.2017 року

Упродовж минулої доби російсько-окупаційні війська продовжують вести вогонь по позиціях Збройних Сил України, зокрема й зі зброї, забороненої Мінськими домовленостями. Ворог провів сім мінометних обстрілів оборонних укріплень сил АТО та загалом випустив близько півсотні мін.
На Луганському напрямку найгарячіше було на Світлодарській дузі. Тут противник неодноразово, з невеликими перервами, вів вогонь зі 120-ти та 82-мм мінометів, гранатометів, зенітних установок та озброєння БМП по захисниках Луганського, а зі стрілецької зброї – поблизу Новолуганського. Декілька мін калібру 82-мм окупанти випустили поряд з Новотошківським, з гранатометів обстрілювали опорні пункти неподалік Троїцького і Новозванівки, зі стрілецької зброї турбували оборонців Станиці Луганської.
На Донецькому напрямку під гранатометний вогонь противника потрапили околиці Авдіївки, а з легкого піхотного озброєння загарбники провокували українських воїнів на підступах до Красногорівки.
У районі населених пунктів Зайцеве, Травневе і Гладосове зафіксовано проліт ворожого БПЛА, забороненого Мінськими домовленостями.
За необхідності військовослужбовці сил АТО давали ворогу жорстку відповідь зі стрілецької зброї та гранатометів.
Загалом, за минулу добу, по усій лінії зіткнення зафіксовано 18 порушень режиму припинення вогню з боку окупантів.
У результаті ворожих обстрілів жоден наш захисник не постраждав”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec kilka zdjęć:

W kopalni im. Czeliunskiczejewa wydobyto w tym roku już 160 000 ton węgla.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

*

*

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.11.2017r.- 1007 dzień od nowego rozejmu.

 1. Władze w Kijowie „pochwaliły się” swoimi „sukcesami”, czyli rozpoczeta po kijowskim majdanie „europeizacja/ukrainizacja’ („odpadniecie” Krymu oraz operacja ATO na Donbasie) Ukrainy kosztowała ją utratę 20 % gospodarki oraz 7 % terytorium, plus zerwanie więzi gospodarczych z Rosja kosztowały Kijów15 miliardów dolarów. Dla przypomnienia, ukromedia jak mantrę opowiadały (bo już jakoś przestały) że Krym i Donbas to tylko żyły z pieniędzy z budżetu Ukrainy i jak to „fajnie” się będzie żyło Ukraińcom jak tylko „odpadną” 🙂
  https://strana.ua/news/108563-ubytki-ot-razryva-ukrainy-s-rossiej-sostavili-15-milliardov-dollarov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Ukraińcy się chwalą ze udało się im wyżebrać 700 mln dolarów z ONZ kóre mają zostać przekazane, w przeciągu 5 następnych lat, na przeprowadzenie na Ukrainie kolejnych „reform” (czytaj zostaną rozkradzione i za jakis czas ukromedia zaroją sie od artykułow o tym kto i ile z ukraińskich polityków z tego ukradł);
  https://strana.ua/news/108576-ukraina-poluchit-ot-oon-700-mln-dollarov-kotorye-dolzhny-pojti-na-reformy.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. NIC NIE JEST DZIEŁEM PRZYPADKU !!!
  Międzynarodowy Żyd tresuje swoje małpy…
  Konfidenci obcych wywiadów, nachalną propagandą, odwracają od siebie uwagę, po to, aby młodzi ludzie nie zajęli się ważnymi sprawami dla przyszłości Polski, by nikt nie cenzurował antypolskich poczynań Pis-u. Dlatego, obecnie toczy się zażarta walka o opanowanie świadomości ludzi młodych, opartej na fałszywej propagandzie. Dzisiejsi agenci obcych mocarstw, światowych korporacji finansowych, by uwiarygodnić się w społeczeństwie, atakują byłych agentów sowieckich, ale sami w imię interesów globalistycznych i innego mocarstwa, likwidują Polską Państwowość. Spór w Polsce nie toczy się o prawdziwą Niepodległość Polski, spór toczy się między jednymi agentami a drugimi.

  Z naszego niemałego kraju między Odra i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, ktorzy nie potrafią odroznić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia.
  ———————————–
  Kaczyńscy wpuścili do Polski raka pod tytułem loża Bnai Brit? Żydowska loża masońska Bnai Brit. Gangsterska, bandycka, bezwzględna, to jest nowotwór złośliwy z licznymi przerzutami. Nie zrobił tego Kwaśniewski, zrobił to prezydent Lech Kaczyński. Miał zresztą przy swoim boku funkcjonariusza tej loży panią E. Juńczyk-Ziomecką. Pan prezydent Mościcki kiedy rozwiązywał loże masońskie, rozwiązał Bnai Brit dał taki aneks, żeby przyszli władcy Polski nie ważyli się wpuszczać tej loży do Polski, ponieważ stanowi ona śmiertelne zagrożenie.
  ————————————
  Szydło jest absolwentką organizowanych przez Departament Stanu USA szkoleń „The International Visitor Leadership”. Mogą w nich wziąć udział wyłącznie osoby, które według Amerykanów mają szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu.

  http://prawapolityka.pl/2015/07/szydlo-szkolona-przez-departament-stanu-usa/
  —————————————
  Macierewicz, postrzegam pana jako agenta amerykańskiego, który dla chwały Ameryki zrobi wszystko. Wysadzi Polskę w powietrze. Ponieważ pana chlebodawcy są w Waszyngtonie, a stara zasada mówi, „szukacie przyjaciół blisko, a wrogów daleko”. Myślę, oceniając pana działalność panie Macierewicz, traktuje pana jako wroga Polski. Nie jestem rusofilem, od razu zaznaczam. To co pan mówi jest bardzo sprytne, bardzo przebiegłe, natomiast historia pana wycharknie na śmietnik, ponieważ wszystko się obnaży, całe pana działanie. Jest pan agentem Pentagonu, czyli jest pan agentem światowego masoństwa panie Macierewicz.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/aleksander-jablonowski-do-antoniego-macierewicza-2016-06
  ———————————–
  PS…
  PIS zawdzięcza wszystko tylko i wyłącznie głupocie polact „f”a…
  Według statystyk w Polsce mamy obecnie 6 mln ludzi cierpiących na choroby psychiczne, a w ostatnich wyborach na PIS głosowało 5 711 687 wyborców. Wnioski nasuwają się same,prawda!
  Tylko dinozaury były głupsze od Polaków. Skoro jednak one wyginęły ileś tam milionów lat temu…
  SORY UMKNĘŁO MI.
  Znanymi ,,polskimi,, politykami przeszkolonym przez Amerykanów jest ustępujący prezydent Bronisław Komorowski oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski a także byli premierzy – DONALD TUSK, Hanna Suchocka, Kazimierz Marcinkiewicz i Mieczysław Rakowski.
  TUSK (agent stasi ,,OSKAR,,)to najbardziej szkodliwy premier od ponad 25 lat. – Podczas jego rządów dług publiczny osiągnął astronomiczną wysokość ok. biliona złotych.
  Tylko pobieżny rzut oka na karierę polityczną Tuska każe powątpiewać w jego czyste, zgodne z polską racją stanu, intencje.

  http://prawy.pl/47627-deutschland-deutschland-uber-alles/

  PS…
  NIC NIE JEST DZIEŁEM PRZYPADKU !!! Międzynarodowy Żyd tresuje swoje małpy… Kandydatka PiS na premiera Polski, B.Szydło, brała udział w programie szkoleniowym organizowanym przez amerykański odpowiednik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który kształci przyszłych liderów politycznych w „zaprzyjaźnionych” krajach.Do programu została wytypowana, tak jak inni „polscy” politycy, którzy później zostali liderami m.in. Bronisław Komorowski, Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski.

  „The International Visitor Leadership” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA do programu nie można się zgłosić tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/124047,miedzynarodowy-zyd-tresuje-swoje-malpy

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/09/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/#more-52043
  —————–//——————
  Co za podła zmiana! Min.Srodowiska z daczą o wartości 500tyś której zapomniał wpisać do oświadczenia-organizującego pojedynczy ochlaj i wyżerkę dla kolesi z Torunia i biskupów za 400 tysięcy; mamy ministra MSWiA, który zatrudnia do BORu ludzi nie potrafiących prowadzić auta zgodnie z przepisami ruchu drogowego ani zmienić w nim opony, mamy niedouczonego mgr prawa, któremu „studentki wpłacają” po 20 tysięcy na partię; mamy prokuratora stanu wojennego wołającego do innych: precz z komuną; „uniewinnionego niewinnego” szefa CBA; małżonkę TW Wolfganga z wilczym biletem do sądu rejonowego za nieróbstwo i niekompetencję; mamy swira który podczas szaleńczego rajdu z jednego bankietu na następny rozbija dwie limuzyny zakupione wcześniej po 1,2 mln za szt; mamy zamiatacza aptecznego nad którym oficerowie Wojska Polskiego trzymają parasole a generałowie salutują mu ‚Czołem Panie Ministrze’; marionetkę wykonującą co piątek i poniedziałek wbrew przepisom lot wojskową casą do i ze swojej wioski gdzie każdy przelot kosztuje więcej niż przeciętny Polak zarabia przez rok; mamy prezesa SKOK brylującego na stanowisku szefa komisji finansów w Senacie, podczas gdy my jako klienci banków spłacamy 4 mld manka w nadzorowanej przez niego piramidzie finansowej; mamy geniusza dyplomacji, który jako sukces swoich zabiegów dyplomatycznych podaje nawiązanie kontaktu z San Escobar; mamy geniusza finansów, który w jeden rok natłukł nam blisko 100 mld nowych długów; a wszystkimi nimi zawiaduje woniejący naftaliną eksponat z muzeum PRL-u, żyjący już tylko żądzą zemsty na Tusku, choć to nie Tusk, a on sam wykonał telefon do swojego brata na 15 minut przed jego i dziewięćdziesięciu pięciu innych ludzi śmiercią w katastrofie spowodowanej lądowaniem za wszelką cenę we mgle.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.