Wojna domowa na Ukrainie 23.12.2017r- 1030 dzień od nowego rozejmu.


Jasinowata- skutki przedwczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy.

„Porozumienie, które podpisaliśmy o współpracy w dziedzinie obronnej jest bardzo ważnym krokiem naprzód, ponieważ to pozwoli nam stawić czoła wszelkim wyzwaniom i niebezpieczeństwom pochodzącym ze strony coraz bardziej niebezpiecznej Rosji”– ogłosił podczas wczorajszej konferencji prasowej w Bemowie Piskim sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Gavin Alexander Williamson.

A o to całe przemówienie wygłoszone przez Williamsona w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim:

„Szanowni państwo to przywilej, że mogę być tutaj w Bemowie Piskim dzisiaj. To też symbol jedności i solidarności naszych dwóch wspaniałych narodów, ponieważ razem współpracujemy razem działamy, razem szkolimy się i ćwiczymy. Jeżeli zajdzie taka konieczność również razem będziemy z naszymi partnerami z sojuszu Północnoatlantyckiego – mamy tutaj bowiem żołnierzy z Wielkiej Brytanii, Chorwacji Rumunii i Polski, a to wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilizację tej części Europy.

Wiele razy w historii świata było tak, że Polska rzeczywiście walczyła w imię innych krajów i broniła tych innych krajów włączając w to mój własny kraj .

Mogę zapewnić o naszej solidarności w przyszłości, o naszej współpracy. Porozumienie, które podpisaliśmy o współpracy w dziedzinie obronnej jest bardzo ważnym krokiem naprzód, ponieważ to pozwoli nam stawić czoła wszelkim wyzwaniom i niebezpieczeństwom pochodzącym ze strony coraz bardziej niebezpiecznej Rosji, ale jednocześnie musimy pamiętać o tym, że właśnie w tym okresie świąt musimy pozostać czujni i robić wszystko, aby zapewnić, że Europa będzie bezpieczna. Jest to niezmiernie istotne, że możemy dzisiaj tutaj Bemowie Piskim o tym porozmawiać i się spotkać – dodał szef brytyjskiego ministerstwa obrony”.

Z powyższego najistotniejsze jest to, że przedstawiciel rządu Wielkiej Brytanii wreszcie sobie przypomniał o tym, że w czasie II Wojny Światowej, to właśnie Polacy wnieśli znaczny udział w obronie ich kraju. Czego niestety nie można powiedzieć o Brytyjczykach, którzy pozostawili Polskę osamotnioną w obliczu najazdu dwóch wrogich nam systemów totalitarnych.

Ze swej strony gospodarz tego spotkania, czyli szef MON Antoni Macierewicz powiedział, że:

„Dzień po podpisaniu traktatu o wspólnej obronie o wspólnym działaniach obronnych pomiędzy Wielką Brytanią i Polską i w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się tutaj Bemowie Piskim, żeby raz jeszcze potwierdzić siłę naszego sojuszu i determinację obrony przed jakimkolwiek zagrożeniem, że Polska może być bezpieczna.

Wspólnie będziemy bronili nie tylko Polski, ale także całej wschodniej flanki. Potwierdzamy też słuszność warszawskiego szczytu NATO i naszej determinacji w obronie naszych domów, granic, narodów (…) Jest dla mnie wielkim zaszczytem i honorem, że mogę być tutaj z wami z żołnierzami amerykańskimi, chorwackimi, rumuńskimi i brytyjskimi, o których dzisiaj tutaj szczególnie rozmawiamy ze względu na obecność sekretarza obrony Williamsona, ale też ze względu na sojusz, który wczoraj potwierdziliśmy podpisując traktat polsko – brytyjski o wspólnej obronie (…) Dzisiaj gdy składam wam najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcę żebyście wiedzieli, że są to życzenia także od rządu polskiego, że są to życzenia, które przekazując przekazuję również najcieplejsze słowa od wszystkich Polaków, bo Polacy na was patrzą wiedząc, że dzięki wam czują się bezpieczni i silni. To wasza zasługa i wasze olbrzymie osiągnięcie. Można powiedzieć, że dzisiaj na gwiazdkę przekazujecie wszystkim Polakom i narodom to, co najważniejsze dla każdej rodziny – pokój i bezpieczeństwo”– podkreślił na koniec minister Macierewicz.

A więc stało się, podpisaliśmy kolejny raz z WB „traktat o wspólnej obronie o wspólnym działaniach obronnych pomiędzy Wielką Brytanią i Polską”.

Co mnie osobiście nie cieszy- w przeciwieństwie do Macierewicza. Nie dość tego, ale mam bardzo wiele obaw przed tym, aby dobry los ochronił nas przed wypróbowaniem determinacji Anglików w wypełnieniu postanowień tego „traktatu”.

Moje obawy wynikają z tego, że ja znam tragiczną historię Polski i wzt. wiem jaką wartość mają podpisywane z WB umowy o udzielanych nam gwarancjach bezpieczeństwa. Tym bardziej, że w czasie obowiązywania poprzedniej tego typu umowy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Polsko-brytyjski_uk%C5%82ad_sojuszniczy) Wielka Brytania była wówczas największym światowym mocarstwem, nad którym „słońce nigdy nie zachodziło”. Dziś zaś jest bankrutującym cieniem tych dni jej chwały. Tak więc wtedy, gdy była ona potęgą polityczną, militarną, gospodarczą i finansową, nie wypełniła warunków zawartej z Polską umowy. Więc liczenie na to, że zrobi to obecnie, już nie jest naiwnością, ale zbrodnią wobec narodu Polskiego. Tym bardziej, że te ruchy jakie wykonuje ostatnio rząd PiS nie są jego (czyli i Polski) suwerennymi decyzjami, ale gorliwym wdrażaniem celów amerykańskich w Europie Zachodniej, dla której pas krajów tzw. flanki wschodniej ma stanowić bufor, wstrzymujący prowadzenie normalnych stosunków międzynarodowych, pomiędzy krajami starej „piętnastki” (oczywiście nie licząc WB, która podobną rolę zaczęła odgrywać co Polska) a Rosją. Tak więc kiedyś byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa, co doprowadziło nasz kraj do wielu wojen. Dziś zaś, z woli światowego hegemona, mamy pełnić rolę „swojego bandyty”. Oczywiście ze wszystkimi z tego tytułu wynikającymi konsekwencjami, a więc płacąc mu haracz pod pretekstem zakupu uzbrojenia, czy też pełniąc rolę strefy frontowej, w przypadku światowego konfliktu zbrojnego. W tym miejscu powiem tak: jeśli nieodpowiedzialna polityka szlachty doprowadziła do utraty niepodległości Polskę na 125 lat, płacąc przy tym ogromną daninę, nie tylko przeliczaną na pieniądze, ale również we krwi- ciągle przegrywanych powstań. Gdy władze sanacyjne również, skazały Naród Polski na jeszcze większą traumę okupacji dwóch wrogich nam krajów, w wyniku czego zginęło w części kraju znajdującego się pod jurysdykcją niemiecką ponad 3,5 mln Polaków, z tego w ciągu dwóch tygodni prawie 200 tysięcy Warszawiaków, a sama stolica została niesamowicie zniszczona, w wyniku wznieconego przez podziemne władze Powstania. Nie wspominając tu tragicznych ofiar na Wschodzie, w tym min. na Wołyniu i Galicji Wschodniej. To dzisiejsza wojna zamieni masz kraj na wieleset lat w jałową pustynię. W czasie których już nikt nie będzie pamiętał, że taki kraj jak Polska kiedykolwiek istniał.

I to są właśnie konsekwencje lokajskiej przepojonej chorobliwymi ambicjami polityki polskich elit władzy: https://pl.sputniknews.com/opinie/201712226981724-mam-nadzieje-ze-jestem-w-bledzie-ale-nadchodzi-wojna/.

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/morawiecki-dazymy-do-tego-by-wielka-brytania-miala-jasny-tryb-uzgodnien-ws-brexitu/35304487,

http://www.euractiv.pl/section/polityka-wewnetrzna/news/polska-wielka-brytania-podpisaly-traktat-o-wspolpracy-obronnosci/,

http://niezalezna.pl/212217-traktat-obronny-miedzy-polska-a-wielka-brytania-podpisany-podkresla-sile-jednosci-obu-panstw,

http://www.radiomaryja.pl/polecamy/polska-wielka-brytania-podpisaly-wspolny-traktat-obronny/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W czasie minionej doby wrogi napór ukraińskich sił ATO nieznacznie zelżał.

I tak, ukraińscy żołnierze w nocy z 22 na 23 grudnia prowadzili ostrzał w rejonie Jasinowatej oraz Gorłówki na obrzeżach osiedla Gołmowskij.

Łącznie w tym czasie, prowadząc ostrzał przy użyciu: ciężkiej artylerii i moździerzy, a także granatników oraz broni maszynowej, 23 razy naruszyli w ten sposób warunki zawieszenia broni. Ostrzeliwane były okolice 14 miejscowości znajdujących się na terytorium DRL.

Natomiast minionej doby na ługańskim odcinku frontu, sytuacja znacznie się poprawiła.

I tak, w tym czasie ukraińscy żołnierze, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, granatników przeciwpancernych SPG i automatycznych wyrzutni granatów ASG, a także broni maszynowej, tylko trzy razy ostrzeliwali terytorium ŁRL w rejonie znajdujących się tam następujących miejscowości: Łogwinowa, Łozowoje i Kalinowki.

Wczoraj dowódca Narodowej Milicji DRL podpisał rozkaz- wobec podległych sobie siłom zbrojnym- o wprowadzeniu bezwzględnego zawieszenia broni, poczynając od godziny 00:00 w dniu dzisiejszym (23 grudnia), które to ma obowiązywać co najmniej do początku następnego roku:

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 22 грудня 2017 року

Російсько-окупаційні війська продовжують грубо порушувати режим припинення вогню та вести прицільні обстріли по позиціях Збройних Сил України із забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Зокрема, ворог застосовує міномети, важку артилерію та озброєння танків.
На Луганському напрямку противник вів вогонь по оборонних укріпленнях сил АТО зі 120-мм мінометів, озброєння БМП і танка на підступах до Зайцевого.
На Донецькому напрямку було гарячіше. Так, у районі Пісків, впродовж першої половини доби, зафіксовано неодноразові обстріли загарбниками з мінометів калібру 120-мм і танків. Російські найманці випустили біля цього прифронтового села понад 70 боєприпасів. Також значна вогнева напруженість на цьому напрямку спостерігалась на Приазов’ї. Тут окупанти застосували важку 152-мм артилерію та 120-мм міномети довкола Лебединського і Водяного.
На інших ключових ділянках нашої оборони неспокійно було поблизу Авдіївки і Кам’янки, де російські найманці вели вогонь з гранатометів різних видів та стрілецької зброї.
Загалом, від опівночі, російсько-терористичні війська здійснили 11 прицільних обстрілів позицій сил АТО. У більш ніж половині випадків українські військовослужбовці придушували вогневу активність ворога”.
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 22 грудня 2017 року

Вечір перед новорічно-різдвяним перемир’ям не пройшов спокійно у районі проведення АТО. Російсько-окупаційні війська продовжували грубо порушувати режим припинення вогню та здійснювали прицільні обстріли по позиціях Збройних Сил України, застосовуючи заборонені міномети та артилерію.
На Луганському напрямку, в другій половині доби, ворог зі 122-мм артилерійської системи вів вогонь по наших позиціях на підступах до Старого Айдару. Міномети 120-го калібру противник застосував по оборонцях Троїцького, Травневого і Луганського. Захисників Новоолександрівки і Зайцевого російські найманці обстрілювали із БМП, гранатометів і кулеметів.
На Донецькому напрямку під мінометний вогонь окупантів потрапили опорні пункти сил АТО в районі Авдіївки, Пищевика і Павлополя.
Загалом, минулої доби, російсько-терористичні війська 22 рази порушили режим тиші. У випадках, що становили найбільшу небезпеку особовому складу, українські воїни давали агресору адекватну вогневу відповідь.
У наслідок ворожих обстрілів поранено одного військовослужбовця, ще один отримав бойову травму і, нажаль, Україна втратила одного захисника.
Висловлюємо співчуття рідним і близьким воїна, який віддав життя за Батьківщину”.
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa ze wsi Gołubowskij (ŁRL):

***

Niedoszła duma ukraińskiej floty wojennej, idzie na złom:

***

Na koniec trochę aktualnych zdjęć:

Jasinowata po ukraińskim ostrzale.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

63 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.12.2017r- 1030 dzień od nowego rozejmu.

 1. Niemcy i Francja chcą stać się pośrednikami w powrocie rosyjskich wojskowych do tzw. wspólnego centrum kontroli zawieszenia ognia na Donbasie. Poinformował o tym rzecznik niemieckiego rządu Georg Streiter komentujac piątkowa rozmowę telefoniczną pomiedzy Poroszenką, a Merkel. Dla przypomnienia, wcześniej Poroszenko chciał by to właśnie wojskowi z Niemiec oraz Francji zastąpili w tzw. wspólnym centrum wojskowych rosyjskich;
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4837337

  Polubione przez 3 ludzi

 2. W tarnopolskiej radzie obwodowej (samorząd regionalny) przegłosowano uchwałę w której samorządowcy domagają się odwołania ze stanowiska Prokuratora Generalnego Jurija Łucenki. Jak powód podano brak odpowiedniego doświadczenia oraz kwalifikacji oraz to ze obecny prokurator swoimi działaniami „blokuje” prace urzędów antykorupcyjnych. Za uchwałą mieli głosować także deputowani partii z koalicji rządowej;
  https://antikor.com.ua/articles/211145-ternopoljskij_oblsovet_progolosoval_za_otstavku_lutsenko

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Przypomniał o sonie banderowski ‚Prawy Sektor” (wraz ze swoimi „odroślami”, czyli m.in tzw. Ukraińska Armią Ochotniczą) który odżegnał sie od jednoznacznego wspierania MICHOmajdanu w Kijowie, jednak skrytykował takze obecne władze w Kijowie i przygotowywany przez ich zwolenników ‚antyMICHOmajdan” który ma się odbyć w Kijowie 24 grudnia pod hasłem ‚Kawa na Chreszcztyku”;
  https://antikor.com.ua/articles/211137-ot_vashego_kofe_vsej_strane_hochetsja_blevatj_zajavlenie_pravogo_sektora

  Polubione przez 3 ludzi

 4. W nawiążaniu do art wstępnego, czy Brytyjczycy będą Polski bronili też przez Amerykanami? Bo tak się składa że 12 grudnia 2017 Kongres USA przesłał do komisji sprawa zagranicznych projekt ustawy zakładającej że Departament Stanu USA zajmie się identyfikacją i zwrotem zagrabionych majątków prawowitym właścicielom z czasów Holocaustu i komiunistycznej okupacji.
  W przypadku kiedy nie będzie żyjących spadkobierców, majątki o których mowa mają znaleźć się pod kontrolą organizacji zajmującysh się opieką nad ocalałymi z Holocaustu. Innymi słowy, kilkaset miliardów trzeba będzie sojusznikowi zapłacić.

  https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Trwał „czwarty rok krwawych zmagań Ukrainy z rosyjska inwazją” a tymczasem obroty handlowe pomiędzy Ukrainą i Rosją stale rosły (!) Tym razem informację o wzroście obrotów handlowych z Rosją podały władze obwodu odeskiego. Według tych danych za okrez styczeń – październik 2017 roku wzrosły one o 2,3 % w porównaniu z rokiem poprzednim, a Rosja wciąż jest w czołówce partnerów handlowych obwodu (na trzecim miejscu, po Turcji i Indiach);
  http://timer-odessa.net/news/vneshnyaya_torgovlya_odesskoy_oblasti_rossiya_snova_v_troyke_liderov_825.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Ciag dalszy sprawy ‚aresztowania’ majątku ukraińskiego oligarchy Kołomojskiego przez sąd arbitrażowy w Londynie. Wsród „zamrożonych” aktywów znalazły się podobno także aktywa należące do innego ukraińskiego oligarchy Jurij Kosiuka (zwanego „ukraińskim królem drobiowym”) blisko powiązanego z samym „generalissimusem’ Poroszenką (był szefem jego administracji);
  https://antikor.com.ua/articles/211082-privatbank_protiv_kolomojskogo_zamoroheny_agrarnye_aktivy_jurija_kosjuka

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Ukraiński portal ‚Strana’ o ostatnim wyroku sądu arbitrażowego w Sztokholmie który nakazał ukraińskiemu państwowemu koncernowi ‚Naftohaz” wypłacić 2 miliardy dolarów, a także zakupić w przyszłym roku od rosyjskiej spółki gaz ziemny na sumę co najmniej 1 mld USD. Oczywiście w Kijowie znowu trwa „zamawianie rzeczywistości” i ogłoszono tam wielkie „zwycięstwo” nad rosyjskim „Gazpromem”. Dla przypomnienia, przez sądem w Sztokholmie cały czas toczy sie postępowanie arbitrażowe w sprawie wzajemnych roszczeń pomiedzy ukraińskim „Naftohazem”, a rosyjskim „Gazpromem”, kolejne orzeczenie w tej sprawie spodziewane jest w lutym 2018 roku;
  https://strana.ua/articles/113503-chto-oznachaet-reshenie-stokholmskoho-arbitrazha-po-hazovomu-sporu-naftohaza-i-hazproma.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Tymczasem ‚zaatakowali” znowu rosyjscy prankerzy ‚Wowan’ i „Leksus’, który „ofiara” stała się tym razem Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley. Jeden z nich przedstawił się jako występujacy w imieniu premiera Polski (!) i pytał Haley czy czytała „szokujacy wywiad” udzielony przez Poroszenkę ze podczas wizyty na Ukrainie amerykański aktor Kevin Spacey go „molestował kładąc rękę na kolanie” 🙂 Haley skomentowała także konflikt pomiedzy Poroszenka , a Saakaszwilim stwierdzajac że wszelki działania wymierzone przeciwko temu drugiemu maja charakter „prześladowań politycznych”. Wsparła także „stronę polską” (jako „przedstawiciele” której przedstawili się prankerzy) w jej „konflikcie z Ukrainą” o wprowadzoną przez Kijów „reforme oświatową” ograniczajaca prawa mniejszosci narodowych na Ukrainie;
  https://strana.ua/news/113502-prankery-razyhrali-postpreda-ssha-v-oon.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Tymczasem na lotnisku w Genewie tamtejsze służby miały zatrzymać byłego premiera Ukrainy Jaceniuka. Świadkowie informowali że do zatrzymania doszło podczas kontroli paszportowej, gdy przegladajacy jego paszport urzędnik wspomniał o „Interpolu”. Z kolei sam Jaceniuk (któremu miała towarzyszyć córka) gdy był wyprowadzany z kolejki miał głośno mówić że to wszystko to „z winy ruskich”. Dla przypomnienia, Jaceniuk jest oficjalnie ścigany przez Rosję za zbrodnie jakich miał się dopuscić gdy walczył jako „ochotnik”, po stronie ówczesnych bojowników czeczeńskich, w Czeczenii;
  https://strana.ua/news/113569-jatsenjuka-zaderzhali-v-aeroportu-zhenevy.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Rosja o decyzji USA, czyli dostawach „broni śmiercionośnej” dla Ukrainy, decyzja władz USA o dostarczeniu Ukrainie takiego uzbrojenia jest bardzo niebezpieczna spowoduje tylko zachęcenie Kijowa do wznowienia działań bojowych, co doprowadzi do rozpalenia konfliktu i załamania sie porozumień pokojowych;
  https://russian.rt.com/ussr/news/463532-mid-ssha-oruzhie-ukraina
  Oczywiście najbardziej z tego ucieszył sie znany „orędownik pokoju na świecie” senator USA John McCain, który określił dozbrajanie Ukrainy nieodzownym czynnikiem „pokojowego rozwiązania konfliktu” w regionie…
  https://russian.rt.com/ussr/news/463693-makkein-oruzhie-ukriana-mir

  Polubione przez 1 osoba

 11. Tymczasem szerzy się ‚wolnosć mediów” na ‚wolnej i demokratycznej” Ukrainie. Ukraińska prezenterka telewizyjna, prowadząc programy na popularnym kanale „NewsoOe”, poinformowała że ​​została z niego zwolniona po swoich żartach na temat Poroszenki. Oczywiscie zarząd stacji stwierdził ze zwolnienie dziennikarki nie ma nic wspólnego z jej występami podczas których żartowała sobie z Prezydenta Ukrainy;
  https://strana.ua/news/113547-televedushchuju-nadezhzhdu-sass-uvolili-s-kanala-newsone.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Znany ukraiński politolog, dyrektor jednego z ukraińskich niezależnych centrów analitycznych Wadim Karasiow o prognozach dla Ukrainy na rok 2018 „Nic dobrego. Będzie [trwał] upadek władzy, systemu politycznego, państwowości. Jednym ratunkiem mogą być tylko wczesniejsze wybory choćby parlamentarne”. Karasiow nazwał także ‚agonią władzy” ostatnie tarcia pomiędzy jej członkami, m.in pomiędzy ministrem finansów Danilukiem, a Prokuratorem Generalnym Łucenką. „To jest agonia reżimu. Tutaj Kołomojski, tam Grigoriszin. Każdego dnia oglądasz wiadomości i myślisz, że to już koniec że dalej już nie można [upaść], ale okazuje się że jednak nie. Upadamy, upadamy, upadamy”;
  http://www.politnavigator.net/prozrenie-karasjova-v-2018-godu-agoniya-rezhima-poroshenko-i-raspad-gosudarstvennosti.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Tymczasem Rosja postawiła warunek od którego wypełnienia uzależnia powrót swoich wojskowych do tzw. wspólnego centrum kontroli zawieszenia broni na Donbasie. Wicerzewodniczący Komitetu Rady Federacji ds. Obrony i Bezpieczeństwa Dumy Państwowej Franc Klincewicz stwierdził ze powrót rosyjskich oficerów nastąpi tylko wtedy gdy centrum stanie sie faktycznie „prawdziwie skutecznym narzędziem pracy służącym monitorowaniu sytuacji w Donbasie”. Dodał także, że zarówno rosyjscy oficerowie jak i inni pracujący w centrum winni mieć jasno określone kompetencje w ramach których powinni działać, a ich wycofanie wynikało także z „niechęci do bycia statystami w organach, które niczego nie rozwiązują”;
  https://strana.ua/news/113594-v-rossii-nazvali-uslovie-vozvrata-svoikh-ofitserov-v-stskk-na-donbasse.html

  Polubione przez 3 ludzi

 14. „Skandal” we Lwowie gdzie rada miejska odrzuciła wniosek o „ukrainizację” sfery handlu oraz usług . Miejscowi ‚ukropatrioci” oskarżyli burmistrza Lwowa sadowego ze to on stoi za odrzuceniem uchwały i oskarżyli go, wraz z żoną która jest właścicielką jednego z ukraińskich holdingów medialnych, o prowadzenie polityki „rusyfikacji”> Co ciekawe jak zauważono w artykule przeciwko wywodom „ukropatriotów” wypowiedzieć się miała cześć mieszkańców Lwowa, którzy zwracali m.in uwagę na to ze na Ukrainie nie trzeba juz uchwalania nowych „ustaw jezykowych” bo te kwestie regulują już te istniejace, z konstytucją na czele;
  https://rian.com.ua/story/20171222/1030692145/Sadovyj-yazyk-skandal-Lvov-ukrainizaciya.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Miała być „peremoha” (czyli sukces), a okazuje się ze jednak ‚zrada” (czyli klęska)? Znany ukraiński dziennikarz i politolog szef jednego z niezależnych centrów analitycznych Dmitrij Korniejczuk, komentując sprawę decyzji USA o oficjalnym zezwoleniu na sprzedaż Ukrainie „broni śmiercionośnej” która wywołała „ekstaze” pośród „ukropatriotów” nazwał ja „CYRKIEM” ktory ma odwrócić uwagę opinii publicznej na Ukrainie. Według Korniejczuka w komunikacie wydanym przez Departament Stanu USA nie ma mowy o żadnych „javelinach”, ani nawet o „broni śmiercionośnej”, a jest tylko mowa o „broni obronnej” (!) Wszystko to jest robione tylko w celu „urobienia” ukraińskiej opinii publicznej, pokazanie jej że USA „nigdy jej nie opuściły”, a w rzeczywistosci Trump przygotowuje „krok na drodze ustępstw wobec Moskwy”. Pomaga także Poroszence „zachować twarz” pokazując że nie jest on tylko ich „marionetką”, a „partnerem” któremu przekazano „wartościowe uzbrojenie”. Korniejczuk stwierdził takze że wszystko to mogło zostać uzgodnione z Rosją oraz ze jest to dalszy ciąg „show Putin – Trump’;
  https://antikor.com.ua/articles/211259-ja_uveren_chto_vesj_etot_tsirk_s_letaljnym_oruhiem_oboroniteljnogo_haraktera_soglasovan_s_moskvoj__k

  Polubione przez 2 ludzi

 16. Radosnych, rodzinnych , spokojnych , pełnych ciepła , nadziei i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności ,sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym , a także uśmiechu, wśród natłoku spraw codziennych i magicznej atmosfery, nie tylko podczas wigilijnej kolacji ,ale w każdym dniu, zbliżającego się Nowego 2018 Roku dla wszystkich z państwa.
  Niech optymizm i pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi, nie opuszcza was każdego dnia.

  Udanych Świat Bożego Narodzenia dla wszystkich z państwa.

  Spokojnej nocy.

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Poroch zachować może co najwyżej mordę 🙂 Jeśli Putin i Trump dogadali się to raczej Trump chciałby się wycofać z twarzą z Ukrainy. Najpierw jednak Ukraina musi odstawić jakiś numer, a pięknym numerem byłoby danie broni bezpośrednio banderowcom jak pisałem dzisiaj wyżej.

  Politolog bez szkoły 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 18. AdNovum ! prowadzącemu ten blog oraz wszystkim odwiedzającym go forumowiczom życzę wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia /to życzenia dla katolików /

  oraz Szczodrych Godów / te z kolei życzenia są dla osób identyfikujących się ze słowiańskością /

  oraz Do Siego Roku …

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.