Wojna domowa na Ukrainie 13.01.2018r.- 1051 dzień od nowego rozejmu.


Kilka dni temu obiegła świat sensacyjna wiadomość, o tym jak to niemiecka policja na autostradzie A4 koło Budziszyna zatrzymała konwój ciężarówek transportujących z Polski do Niemiec amerykański sprzęt wojskowy.

Sprawa dotyczyła tego, że polska firma transportowa na zlecenie amerykańskiej armii miała przetransportować sześć samobieżnych haubic pancernych M109.

Po przekroczeniu granicy niemieckiej, konwój składający się z sześciu ciężarówek transportujących z Polski do amerykańskiej bazy wycofywany ciężki sprzęt wojskowy, został poddany rutynowej kontroli drogowej przez patrol niemieckiej policji.

Jak się następnie okazało, ciężarówki użyte przez polską firmę były niedostosowane do transportu sprzętu o takiej wadze i gabarytach, jak przewożone na nich amerykańskie haubice samobieżne. Nie dość tego konwój ten nie miał wymaganych dokumentów do transportu i specjalnych zezwoleń na przewóz publicznymi drogami sprzętu wojennego. Po dokładnym zbadaniu sprawy przez niemiecką drogówkę wydało się, że każda z ciężarówek z konwoju była znacznie przeładowana, nawet o 16 ton. Konwojowi temu, nie towarzyszyły również odpowiednio oznakowane pojazdy pilotujące. Ponadto niektórzy z kierowców przekroczyli wymagane normy czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

W efekcie policja zabroniła dalszej jazdy konwoju do czasu podstawienia odpowiednich pojazdów transportowych oraz przedłożenia wymaganych zezwoleń. Obecnie konwój ten stoi do tego czasu na parkingu.

Jaki z tego morał?

Otóż, po pierwsze, w ten sposób okazało się w jaki sposób w Polsce przestrzegane jest przez organa władzy państwowej prawo, którego w zasadzie nie ma. Tzn. jest ale w myśl zasady: „prawo, prawem, ale racja musi być po naszej stronie”. Czyli po prostu anarchia wśród funkcjonariuszy władzy.

Po drugie zaś, dowodzi jaki stosunek do polskiego prawa (a raczej bezprawia) ma nasz największy sojusznik, który traktuje nasz kraj jak zwykły Bantustan. Na co zresztą zasługuje stawiając się w pozycji lokaja.

Natomiast po trzecie, okazało się, że sojusznicy w Ameryki, po cichutku, bez zbędnego szumu zaczęli wycofywać swoje zabawki z dzikiego kraju.

A dlaczego zaczęli je wycofywać?

Ano dlatego, bo został odsunięty od władzy ich najbardziej gorliwy lokaj oraz zmieniły się w między czasie ich plany wobec naszego kraju. Czyli Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść.

Inną sprawą jest to, że polska infrastruktura drogowa- zacofana o dziesiątki lat wobec np. niemieckiej- uniemożliwia szybkie i skuteczne przemieszczanie kolumn wojskowych i ciężkiego amerykańskiego uzbrojenia.

To właśnie skutecznie osłabiło ich zapał przeniesienia swoich europejskich sił z Niemiec do Polski.

Zaś incydent ten pokazuje jaki jest stosunek niemieckich władz wobec powrotu w granice Niemiec amerykańskiego sprzętu. Po prostu Niemcy nie chcą nadal być magazynem dla amerykańskiej US-Army i jednocześnie celem pierwszego ataku jądrowego.

Tak więc, ci którzy optowali za tym aby amerykańskich chłopców wraz z ich zabawkami ściągnąć na teren naszego kraju, nie robili nic innego jak tylko działali, przeciwko Polsce, a na korzyść polityki niemieckiej.

Nie twierdzę tu, że wszyscy ci, którzy byli zaangażowani w sprawę ściągnięcia do Polski amerykańskich boys, są niemieckimi agentami (takie wnioski zapewne wyciągnąłby zagorzały tropiciel spisków i różnej maści szpiegów, czyli Antonio Mac’Ierewicz), ale zapewne wśród nich tacy byli. Zaś pozostali wykazali się totalną głupotą podpuszczeni do tego typu działań.

I to jest właśnie prawdziwa miara elit tego narodu: głupota, zaprzaństwo i prywata, co czyni z nas pośmiewisko cywilizowanego świata.

https://www.sz-online.de/sachsen/polizei-stoppt-panzer-auf-der-a4-3856245.html,

https://pl.wikipedia.org/wiki/M109_SPH.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby, na donieckim odcinku frontu, nadal miała miejsce dalsza eskalacja wrogich działań zbrojnych podejmowanych przez ukraińskich bojców z sił ATO.

I tak, w tym czasie ukraińscy żołnierze, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników i broni maszynowej, 16 razy ostrzeliwali terytorium DRL.

Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 350- różnego typu i kalibru- pocisków.

Z tego, około 35 w rejonie północnych obrzeży Gorłówki, ponad 120 w rejonie przedmieść Doniecka oraz około 90 w obwodzie nowoazowskim na południowym odcinku frontu donieckiego.

W efekcie, w rejonie Dokuczajewska został w wyniku ostrzału uszkodzony dom jednorodzinny.

Natomiast, w ciągu poprzedniego dnia i minionej nocy, na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze 4 razy naruszyli warunki zawieszenia broni, prowadząc tam ostrzał przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych i broni maszynowej. Ostrzały te prowadzone były w rejonie: Kalinowa, Wiesiełoj Gory i Wiesiełogorowki. Nie ma informacji o szkodach wywołanych tymi ostrzałami.

Dodam jeszcze, że w okresie od 1 do 11 stycznia tego roku, zostało już rannych 13 ukraińskich żołnierzy. A w okresie od 1 do 12 stycznia, 4 zostało zabitych- czyli przeniesionych na łono Bandery.
Oczywiście, o tym ukraińskie media i centrum prasowe ATO, już nie poinformowały.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 12 січня 2018 року

Перемир’я з вини російсько-окупаційних угрупувань надалі не дотримується. Ворог продовжує здійснювати обстріли позицій Збройних Сил України з озброєння забороненого Мінськими домовленостями.
На Луганському напрямку бойовики вдалися до обстрілів оборонних укріплень сил АТО з піхотного озброєння. Декілька разів, впродовж дня, окупанти зі станкових протитанкових гранатометів вели вогонь по захисниках Троїцького, а в обідній час незаконні збройні формування прицільно стріляли у бік оборонців Катеринівки.
На Донецькому напрямку противник застосував міномети на Приазов’ї. П’ятнадцять 120-мм мін розірвалися довкола опорних пунктів поблизу Водяного.
Загалом, від початку доби, уздовж лінії розмежування сторін зафіксовано 4 обстріли укріплень Збройних Сил України. У двох випадках українські воїни давали ворогу адекватну відповідь”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 12 січня 2018 року

Російсько-окупаційні війська продовжували порушувати перемир’я. Особливу активність ворог виявляв за темного часу доби. Противник вдався до обстрілів позицій українських захисників з мінометів, заборонених Мінськими домовленостями, озброєння БМП і гранатометів.
На Луганському напрямку бойовики увечері, близько двох годин поспіль, вели вогонь зі 120-мм мінометів, гранатометів, озброєння БМП та зенітної установки по укріпленнях наших захисників довкола Троїцького. Понад дві з половиною години з короткими перервами незаконні збройні формування обстрілювали з 82-мм мінометів та піхотного озброєння оборонців Луганського, а біля Катеринівки і Станиці Луганської окупанти порушували перемир’я зі стрілецької зброї.
На Донецькому напрямку загарбники застосували 120-мм міномети по опорних пунктах сил АТО у районі Водяного та Широкиного. Обстрілам з гранатометів різних видів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї піддалися наші позиції поблизу Авдіївки.
Загалом, минулої доби, зафіксовано 10 обстрілів укріплень Збройних Сил України. Зважаючи на те, що злочинні дії російських загарбників загрожували життю і здоров’ю наших військовослужбовців, у п’яти випадках українські захисники були змушені відкривати вогонь у відповідь.
Унаслідок ворожих обстрілів не загинув жоден український воїн, проте двоє захисників зазнали поранень. Їм оперативно надано необхідну медичну допомогу”.
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku krótka relacja filmowa na temat skutków ukraińskiego ostrzału osiedla Gołmowski na północnych obrzeżach Gorłówki:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

70 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.01.2018r.- 1051 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem rosyjski ekspert Boris Nadieżdin poradził Ukrainie by brała „w ciemno” to co chce jej „zwrócić” Putin, czyli „sprzęt wojskowy” z Krymu. Jak stwierdził Nadieżdin bedzie tego razem od 20.000 do 30.000 ton…złomu, za kilogram ktorego w skupach w rosyjskich Lubiercach płaca do 12.000 rubli. Dlatego też Ukraina na „krymskim złomie” mogłaby zarobić nawet miliony dolarów 🙂
  https://tsargrad.tv/news/nadezhdin-objasnil-ukraine-skolko-budut-stoit-ee-zhelezki-iz-kryma-na-sklade-metalloloma-v-ljubercah_105140
  Ps. Ale ich kur…na STROLLOWALI…

  Polubione przez 3 ludzi

 2. I znowu głos zabrał znany ukraiński dziennikarz Dmytro Gordon, onegdaj „zagorzały piewca euromajdanu” i „szczyry ukropatriota’, a obecnie coraz bardziej upodabniajacy sie do standardowego „agenta Kremla”. Tym razem Gordon miał w wywiadzie dla ukromediów wyrazić niezadowolenie z powodu tego ze na Ukrainie zakazuje się ogladania DOBRYCH FILMÓW (czyli RADZIECKICH/ROSYJSKICH) a zamiast tego ściąga G.WNO 🙂
  http://www.politnavigator.net/sami-snimaem-go-a-khoroshie-filmy-zapreshhaem-propagandist-majjdana-vnezapno-prozrel.html
  Ps. Jak to się ludzie na Ukrainie zmieniają…

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Tymczasem ze stanowiskiem pożegnał sie naczelnik ukraińskich kolei państwowych w obwodzie lwowskim. Jak się okazało w ten sposób „doceniono” to ze lwowskie koleje stały się na Ukrainie „liderem” pod względem ilości „awarii i pożarów (!) w pociągach”…
  https://korrespondent.net/business/companies/3928350-nachalnyka-lvovskoi-zheleznoi-dorohy-uvolyly-smy
  Ps. Balczun miał nosa że stamtąd nawiał, bo by go jeszcze rozstrzelali 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.