Wojna domowa na Ukrainie 1.02.2018r.- 1069 dzień od nowego rozejmu.


Niemieckie organizacje ochrony środowiska WWF i Nabu podtrzymały swój protest przeciwko budowie na niemieckich wodach terytorialnych gazociągu „Nord Stream 2”.

Niemieckie organizacje ochrony przyrody uaktywniły się po tym, gdy Urząd Górniczy w Stralsundzie wydał pozwolenie na budowę na niemieckich wodach terytorialnych gazociągu „Nord Stream 2”:

Urząd Górniczy w Stralsundzie uznał budowę i eksploatację gazociągu na liczącym 55 km odcinku wewnątrz niemieckich wód terytorialnych za dopuszczalne – czytamy w oświadczeniu ministerstwa. Meklemburski minister energetyki Christian Pegel podkreślił, że gaz wytwarza znacznie mniej szkodliwych substancji niż węgiel i ropa naftowa. Zdaniem Urzędu spowodowane budową zmiany środowiska zostaną zrekompensowane„.

Przypomnę, że forsowany przez Niemcy i Rosję projekt budowy nowego gazociągu bałtyckiego, wywołał ostry spór w łonie krajów członkowskich UE, gdzie wśród nich Polska i kraje pribałtyki wiodą prym. Niestety podjęta wczoraj przez niemiecki Urząd Górnicy przybliża zakończenie formalności umożliwiających doprowadzenie budowy „Nord Stream 2” do pozytywnego finału. Piszę, „niestety”, bo okazało się po raz kolejny, że buńczuczne zapowiedzi przedstawicieli rządu naszego kraju, iż nie dopuszczą do budowy tego gazociągu,okazały się po raz kolejny wielką blagą. W efekcie realizacja projektu budowy gazociągu „Nord Stream 2” przebiega bez zakłóceń i konsorcjum, którego głównym udziałowcem jest rosyjski Gazprom, zamierza rozpocząć układanie rur na dnie Bałtyku już na wiosnę.

„Nord Stream 2” to projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Moc przesyłowa to 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie. Gazociąg ma być gotowy do końca 2019 roku, gdyż po tym roku Rosja zamierza zaprzestać przesyłania gazu rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy 🙂

Z wiadomych względów, Polska, kraje bałtyckie i Ukraina sprzeciwiają się projektowi „Nord Stream 2”, zaś projekt ten jest współfinansowany przez niemieckie koncerny „Uniper” i „Wintershall” oraz francuski „Engie”, austriacki „OMV” i o dziwo przez firmę, której współwłaścicielem jest przedsiębiorstwo obecnego naszego największego sojusznika w Europie Zachodniej, czyli brytyjsko-holenderski „Royal Dutch Shell”.

Czyżby kolejna zdrada naszych odwiecznych sojuszników?

http://www.rp.pl/Gaz/301319901-Jest-zgoda-Niemiec-na-Nord-Stream-2.html,

https://www.worldwildlife.org/,

https://www.nabu.de/,

https://www.nord-stream2.com/company/shareholder-and-financial-investors/,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gazoci%C4%85g_P%C3%B3%C5%82nocny,

http://niezalezna.pl/87792-cichaczem-i-bez-pozwolen-ruszyla-budowa-nord-stream-2-nawet-ekologom-zamknieto-usta.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po kilkudniowej stabilizacji, w dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu, dał się wyraźnie odczuć wzrost liczby incydentów zbrojnych dokonywanych przez ukraińskie siły ATO, wobec DRL.

I tak, w ciągu dnia i minionej nocy, ukraińscy żołnierze, przy użyciu:moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonych wozów bojowych (BMP/BTR), różnego typu granatników (RPG/SPG i AGS) oraz ciężkich i ręcznych karabinów maszynowych, 12 razy ostrzelali terytorium DRL.

I tak w rejonie Gorłówki spadło około 145 granatów wystrzelonych przy użyciu AGS. Ponadto, dwa razy użyto tam broni opancerzonych wozów bojowych oraz puszczono jedną serię z ciężkiego karabinu maszynowego, a także trzy razy z karabinku ręcznego.

Natomiast w rejonie zachodnich i północnych obrzeży Doniecka, ukraińscy żołnierze wystrzelili na terytorium DRL, 10 min kaliber 120 mm, 36 min kaliber 82 mm oraz 4 razy ostrzeliwali z broni opancerzonych wozów bojowych, a także spadło tam 9 granatów wystrzelonych przy użyciu RPG/SPG i 89 granatów AGS, a także 4 razy użyto ciężkich karabinów maszynowych i 6 razy karabinków ręcznych.

Łącznie na całej długości tego odcinka frontu, w ciągu minionej doby, spadło około 519 różnego typu i kalibru pocisków, co w odniesieniu do poprzedniej doby stanowi 2,5- krotny wzrost.

Raport sporządziło międzynarodowe Centrum Kontroli i Koordynacji (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80_%D0%B7_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8E_%D1%82%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97) przestrzegania warunków zawieszenia broni. Według tego źródła informacji, jak dotąd nie odnotowano żadnych strat.

Natomiast, w ciągu minionej doby, na ługańskim odcinku frontu, nastąpił dwukrotny spadek ilości naruszeń warunków zawieszenia broni przez stronę ukraińską sił ATO, ale za to natężenie ostrzałów zmalało nieznacznie.

I tak, ukraińscy bojcy, przy użyciu: moździerzy kaliber 82 mm oraz różnego typu granatników (RPG i AGS), a także opancerzonych wozów bojowych (BMP-1) i broni ręcznej, 2 razy naruszyli warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał w rejonie Kalinowki i Łogwinowa. Łącznie w wyniku tych ostrzałów na terytorium ŁRL spadło około 11 min kaliber 82 mm oraz 7 granatów RPG i 58 granatów wystrzelonych przy użyciu AGS, a także wystrzelono 5 serii z broni BMP-1. Strat nie zgłoszono.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 31 січня 2018 року

Протягом сьогоднішнього дня бойовики російсько-окупаційних угрупувань продовжили порушувати режим припинення вогню.
На Донецькому напрямку ворог, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, вів вогонь по наших позиціях у передмісті Авдіївки. На Приазов’ї, зі стрілецької зброї, противник здійснював провокації поблизу Павлополя.
На Луганському напрямку порушень режиму тиші не було. Цей час українські військовослужбовці, які виконують завдання на першій лінії оборони, ефективно використали для укріплення позицій.
Загалом, від початку доби, зафіксовано 2 обстріли опорних пунктів сил АТО з боку незаконних збройних формувань.
На жаль, у наслідок одного з ворожих обстрілів загинув український воїн.
Висловлюємо співчуття рідним і близьким захисника, який віддав життя за мирне майбутнє України”.
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 31 січня 2018 року

Протягом минулої доби сили агресора продовжили здійснювати вогневі провокації щодо українських оборонців.
На Луганському напрямку ворог, за темної пори доби, декілька разів з 82-мм мінометів та озброєння БМП вів вогонь по наших позиціях у районі Новоолександрівки, а зі стрілецької зброї – провокував українських захисників біля Станиці Луганської.
Окрім того, наражаючи на небезпеку цивільне населення, російсько-окупаційні війська підступно обстріляли околиці Кримського. Три міни калібру 120-мм розірвалися на ділянці місцевості у межах цього прифронтового села. За попередньою інформацією – потерпілих серед мирного населення немає.
На Донецькому напрямку бойовики зі стрілецької зброї та великокаліберних кулеметів обстріляли наші опорні пункти у передмісті Авдіївки. На Приазов’ї, зі стрілецької зброї, противник порушував перемир’я поблизу Павлополя.
Загалом, за минулу добу, зафіксовано 5 обстрілів оборонних укріплень сил АТО з боку російсько-окупаційних підрозділів.
На жаль, у наслідок ворожих обстрілів, загинув український воїн, ще двоє наших оборонців отримали бойові травмування.
Висловлюємо співчуття рідним і близьким захисника, який віддав життя за мирне майбутнє України”.
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z ostrzeliwanego systematycznie przez ukraińskich żołnierzy Zajcewa na północnych obrzeżach Gorłówki:

Oraz z Trudowskije na zachodnich obrzeżach Doniecka:

A także Aleksandrówki również z zachodnich obrzeży Doniecka:

***

Na koniec trochę zdjęć:

Wczoraj w Doniecku przywódcy obu republik donbaskich- DRL i ŁRL, podpisali umowę o współpracy gospodarczej i wzajemnej przyjaźni.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Podobno całej załodze puściły zwieracze.

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

76 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.02.2018r.- 1069 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek „generalissimus” Poroszenko wyraził „głębokie zaniepokojenie” uchwaloną w Polsce tzw. ustawa o IPN która przewiduje m.in penalizację banderyzmu, który jak wiadomo jest obecnie „rzadową ideologią Ukrainy”;
  https://korrespondent.net/ukraine/3935625-poroshenko-prokommentyroval-banderovskyi-zakon
  Plus w temacie, Departament Stanu USA, czyli MSZ naszego „najwiekszego i umiłowanego sojusznika” zadaje ‚cios w plecy”;
  https://www.wprost.pl/kraj/10101399/departament-stanu-usa-zaniepokojony-konsekwencjami-ustawy-o-ipn-moze-wplynac-na-relacje-z-usa-i-izraelem.html
  O „stosunkach’ z innym naszym „największym i umiłowanym sojusznikiem”, czyli „bezcennym Izraelem” w ogóle nie wspomnę bo chyba każdy widzi co się dzieje. I tak na naszych oczach kończą się „mocarstwowe mrzonki” PiSowczyków, czyli POPŁUCZYN PIŁSUDCZYKOWSKICH…
  Ps. I żeby nie było, jestem jak najbardziej za ustawami nareszcie „rozprawiającymi sie” z banderyzmem, czy tzw. polskimi obozami śmierci (terminem „ukutym” przez wywodzący się z Abwehry i Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy wywiad RFN, a „rozpropagowanego” przez tzw. środowiska żydowskie) ale nie w sposób jaki zrobił to PiS…

  Polubione przez 2 ludzi

   • Już i Rosjanie z tego korzystają, czemu nie należy się dziwić zważywszy jak „po przyjacielsku” ich traktujemy, czyli do Moskwy w „te pędy” pognał „Bibi” Netanjahu i skarżył się na „niegodziwych Pszeków”;
    https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/netanjahu-i-putin-w-moskwie-mowia-o-historii,810773.html
    Ps. Jak tu nie wierzyć w powiedzenie ze „historia lubi sie powtarzać”, mamy sytuacje geopolityczną prawie taką jak w 1939 roku, a może nawet gorszą bo nie widzę żeby któryś z naszych obecnych sojuszników WSPARŁ NAS CHOĆBY FORMALNIE (jak zrobiły to onegdaj Francja i Wlk. Brytania)…

    Polubione przez 2 ludzi

    • Obecnie sytuacja geopolityczna w jaką kolejny już raz daliśmy się wmanewrować, dzięki agenturze wewnętrznej, głupocie i zaprzaństwu naszych elit politycznych, sytuacja Polski wygląda tragicznie, i raczej nie jest podobna do tej sprzed ’39 roku, ale to tej jaka miała miejsce przed 1792 rokiem.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 2 ludzi

    • No bo to tacy sojusznicy. PIS rozsypał szachownicę bo amerykanie przegłosowali ustawę o majątkach ofiar holocaustu i teraz to albo albo. Co by nie mówić, to PIS obywateli – bo to z podatków by było – tym ruchem nie zdradził. Francja i Wielka Brytania nie wsparły nas w ’39 ale wystawili.

     Polubione przez 2 ludzi

     • Dlatego też napisałem ze tylko FORMALNIE NAS „WSPARLI’, bo dzisiaj nawet na takie cos nie możemy liczyć, w konflikcie dosłownie ze wszystkimi, UE (Niemcami), Rosją, a nawet naszymi „najukochańszymi sojusznikami” czyli USA, Izraelem oraz Ukrainą…

      Polubione przez 2 ludzi

     • Jak to Putin powiedział? Przyjacielem Rosji jest tylko rosyjska armia i flota. Dobrze żeby parafraza tego powiedzenia odnosiła się też do Polski. Moim zdaniem Polsce nie są potrzebni przyjaciele ale partnerzy. Tyle, że do partnerstwa potrzeba wzajemnego szacunku. Trudno szanować kogoś kto pozwala się obrzucać błotem. No ale fakt, że sytuacja jest trudna.

      Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem na Ukrainie szok po decyzji redaktora naczelnego popularnego portalu ‚Strana.ua” iHORA Hużwy, KTÓRY WYJECHAŁ Z KRAJU I W AUSTRII POPROSIŁ O AZYL POLITYCZNY;
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/redaktor-naczelny-ukrainskiego-portalu-krytycznego-wobec-wladzy-poprosil-o-azyl-austrii/
  Jednocześnie jeden z „reprezentantów” tzw. ukropatriotów (czyli banderowskich i neonazistowskich bandytów na „żołdzie” obecnych władz w Kijowie) ukraiński parlamentarzysta Ihor Mosijczuk (Partia radykalna Ołeha Laszki) wezwał ich (w ordynarnych i wulgarnych słowach) by „zabrali się za prorosyjskich kolaborantów” (czyli ich zabili) podobnych do Hużwy zanim ci zdążą wyjechać z Ukrainy;
  https://strana.ua/news/121271-ihor-huzhva-pokinul-ukrainu-iz-za-politicheskikh-presledovanij-reaktsija-sotssetej.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Znany ukraiński tzw. wolontariusz ATO (jeden z twórców tego ruchu wspomagającego m.in ukraińską armię walczącą na Donbasie), „szczery ukropatriota’ Jurij Kasjanow, nieoczekiwani i w mocnych słowach skrytykował ostatnie pomysły szefa MSW Ukrainy Awakowa by „porządek” na ukraińskich ulicach pilnowali „ukropatrioci” z „patriotycznych organizacji” (m.in członkowie tzw. drużyn narodowych zgrupowani wokół neonazistowskiego ugrupowania ‚Korpus Narodowy” byłego „dowódcy’ tzw. batalionu ochotniczego ‚Azow” Andrija Biłeckiego). Według Kasjanowa takie „porządki’ zaprowadzano już w HITLEROWSKICH NIEMCZECH oraz STALINOWSKIEJ ROSJI i ICH WPROWADZANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ OBOZAMI KONCENTRACYJNYMI ORAZ LUDOBÓJSTWEM;
  >https://www.facebook.com/brtcomua/posts/1649275848466396

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Coraz bardziej dość tego co się dzieje na obecnej „wolnej i demokratycznej’ Ukrainie ma również znany ukraiński dziennikarz (niegdyś „gorliwy euromajdaniarz’, „weteran obu ukraińskich majdanów”) Dmytro Gordon stwierdził w ukromediach, że żałuje swojej „rewolucyjnej działalności” i tęskni za reżimem Wiktora Janukowycza (!) Według Gordona ukraińskie majdany, które miały rozprawić się m.in ze skorumpowanymi politykami doprowadziły tylko do tego ze miejsce jednych „korupcjonerów” zajęli inni „korupcjonerzy”, a dodatkowo Ukraina utraciła cześc swojego terytorium oraz upadła ukraińska gospodarka. Stwierdził także ze JEŻELI NIE NASTAPI JAKIŚ CUD TO UKRAINA WKRÓTCE UPADNIE;
  https://riafan.ru/1021317-v-pogone-za-dollarom-poteryayut-stranu-uchastnik-dvukh-maidanov-priznalsya-chto-skuchaet-po-yanukovichu
  Cały wywiad dla zainteresowanych;
  >https://www.youtube.com/watch?v=_uAob8tc_kY

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejna „zdrada” Prezydenta Czech Milosza Zemana który jak wiadomo na Ukrainie uchodzi już za ‚agenta Putina” po tym jak publicznie popierał Rosję i zażądał od Ukrainy by w końcu uznała że Krym jest i będzie rosyjski. Tym razem okazało sie ze Zeman ma bardzo przyjacielskie i serdeczne kontakty z innymi „separatystami” działającymi na Ukrainie, czyli Rusinami zakarpackimi (którzy już na początku lat 90 – tych zeszłego wieku próbowali odłączyć się od Ukrainy). Okazuje się ze liderzy zakarpackich Rusinów znajdowali się w kregu najbliższych osób Zemana w jego sztabie wyborczym, a takze uczestniczą w wielu oficjalnych spotkaniach i wyjazdach Prezydenta Czech;
  https://strana.ua/news/121360-u-prezidenta-chekhii-zemana-tesnye-kontakty-s-podkarpatskimi-rusinami-smi.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Miedzy młotem a kowadłem…
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zrodlo-onetu-ambasador-izraela-anna-azari-zostanie-odwolana/k52rfjj
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/burza-na-ukrainie-po-decyzji-polskiego-senatu-politycy-krytykuja-ustawe-o-ipn/e3p2mny

  a w tle …
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-izraela-kategorycznie-sprzeciwiamy-sie-decyzji-senatu-ws-ustawy-o-ipn/jhbqw5w

  Moim zdaniem …
  1)Podziękować natychmiast USA za Patrioty i wykonać manewr Turecki ; czyli podjąć rozmowy z Rosją na temat zakupu S-400!
  2) Wycofać Ambasadora RP z Izraela
  3) Podjąć rozmowy z Chinami na temat paktu ew. militarnego!
  4) Podziękować wojskom USA za krótką obecność w Polsce i traktowanie Obywateli RP (Sojusznika Militarnego) jak Meksykanina z „zielonej granicy” !
  5) Dość! Dość!Dość!

  P.S.
  Jakim prawem inne Państwo ingeruje w prawodawstwo RP ?
  To że Upadlina „szczeka ” rozumię ,bo jest na pasku Izraela ; ale to że Izrael chce ustanawiać prawodawstwo w RP i do tego Kneset przypisuje winę Polaków za Holocaust to już jest sku…*o! Nie kto inny ale Polacy są największą grupą która:
  1) ratowała Żydów podczas II WŚ -o czym świadczą odznaczenia”Sprawiedliwi…”
  2) stawiła największy opór wsród krajów europy i poniosła największe straty!

  Przepraszam Szanowne grono ale jestem tym wszystkim….zdenerwowany.

  Pozdrawiam

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Kolejny obcokrajowiec, tym razem „doradca” z USA były szef DARPA (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności) Anthony Tether obejmuje ważne stanowisko we władzach kijowskich, czyli zostaje członkiem Rady nadzorczej „Ukroboronpromu” ukraińskiego państwowego koncernu zbrojeniowego;
  http://ukroboronprom.com.ua/uk/media/eks-golova-amerykanskoyi-darpa-pryznachenyj-chlenom-naglyadovoyi-rady-ukroboronpromu.html
  Ps. Całkiem możliwe ze ta nominacja ma na celu „przypilnowanie” Ukroińców co by nie „opylili na lewo” (jak własnej produkcji) uzbrojenia jakie otrzymują z „juesej”…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Były ukraiński minister obrony Anatolij Hrycenko w wywiadzie udzielonym ukromediom opowiedział m.in o tym że Poroszenko na chwilę obecna jest „panem sytuacji” na Ukrainie, ponieważ udało się mu „spacyfikować” (jednak nie zniszczyć do końca) pozostałych ukraińskich oligarchów. Jednak jak dodał Hrycenko jak tylko Poroszence „powinie sie noga’ (np. okaze się ze nie ma szans na powtórną elekcję) to wszyscy go porzucą. Dodał także cały czas „poważne działania” (w domyśle przeciwko Poroszence) ‚za kulisami” prowadzi także oligarcha Kołomojski;
  https://ukraina.ru/news/20180201/1019848822.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ciekawostka z ukromediów, czyli materiał z ukraińskiego portalu „Antikor.com.ua’ o korupcji gubernatora obwodu sumskiego. Gubernator miał z wielką pompą podarować miastu, oficjalnie zakupiony za WŁASNE PIENIĄĄDZE tzw. szambowóz,jak się jednak okazało pieniądze pochodziły z budżetu i ciekawostka, czyli artykuł „zilustrowano” materiałem przygotowanym przez ukraińskiego blogera (na uchodźstwie w UE) Anatolija Szarija, który na Ukrainie oskarżany jest o to ze jest ‚agentem Rosji” oraz „zwolennikiem separatystów”…
  https://antikor.com.ua/articles/218597-kak_sumskoj_gubernator_klochko_podaril_hiteljam_trostjantsa_gvnovozku._i_skoljko_na_etom_ukral

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Tymczasem „separatyści” z Donbasu znowu ‚podstępnie” uderzyli w „miłujących pokój” Ukraińców i to z całkiem nieoczekiwanej strony 🙂 Jak poinformował Naczelny Prokurator Wojskowy Ukrainy Matios w Kijowie w Kijowie zlikwidowano ‚centrum” w którym „nabijano’ tzw. kryptowalute, podobno własnie na potrzeby „separatystów’ z Donbasu…
  https://antikor.com.ua/articles/218692-na_kievskom_kvazare_dobyvali_kriptovaljutu_dlja_boevikov__matios

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Mieszkańcy miejscowości Smiła (obwód czerkaski) wyszli dzisiaj na ulice i zablokowali drogi w proteście przeciwko odcięciu ich miejscowości od dostaw ogrzewania. Zdesperowani mieszkańcy zapowiedzieli także że rozpoczną blokadę przebiegajacej przez miasto linii kolejowej. Powodem wstrzymania dostaw ciepła było to ze władze miejskie sa zadłużone wobec przedsiębiorstwa ciepłowniczego na 200 mln hrywien ;

  https://korrespondent.net/ukraine/3935849-zhytely-smely-perekryly-trassu-na-kyev

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Kolejna strzelanina w Odessie, tym razem przed jednym ze sklepów. Podobno do strzelaniny doszło gdy policja próbowała zatrzymać podejrzanych o kradzieże samochodowe, ranny został jeden z meżczyzn którego próbowano zatrzymać. Jak informuja ukromedia do stzrelaniny doszło w pobliżu placu zabaw na którym znajdowały się wówczas matki z dziećmi, na szczęście nikt (poza wspomnianym mężczyzna) nie odniósł obrażeń;
  https://korrespondent.net/city/odessa/3935802-v-odesse-obstrelialy-Lexus-ranen-muzhchyna

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Szykuje się kolejny międzynarodowy skandal z udziałem Ukrainy. Sprawą wyjazdu z Ukrainy i prośby o azyl polityczny w Austrii redaktora naczelnego ukraińskiego portalu „Strana.ua” Ihora Hużwy zainteresowało sie przedstawiciel OBWE d/s wolności mediów Harlem Désir. Według oficjalnego komunikatu wydanego przez OBWE jej przedstawiciel d/s wolnosci mediów wyraził ‚głębokie zaniepokojenie całą sytuacją”,a takze wysłał zapytanie w tej sparwie do władz w Kijowie. Dla przypomnienia, redaktor „Strany” swoja decyzję motywował tym ze na Ukrainie był poddawany przesladowaniom ze strony władz w Kijowie, a takze pojawiły się wobec niego groźby użycia przemocy fizycznej, a nawet zabójstwa;
  https://ria.ru/world/20180201/1513805654.html?referrer_block=index_archive_7

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Tymczasem przedstawiciel Miedzynarodowego Funduszu Walutowego William Murray poinformował że na chwilę obecną nie dysponuje żadnymi informacjami by na Ukraine miała przybyć misja MFW. Dla przypomnienia władze w Kijowie oczekują (jak przysłowiowa kania dżdżu) kolejnego kredytu z MFW wiosną tego roku, ale by do tego doszło „standardowo” najpierw w Kijowie powinna pojawic się własnie misja MFW;
  https://korrespondent.net/business/economics/3935891-mvf-ne-znaet-kohda-otpravyt-myssyui-v-ukraynu

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Ukraiński resort obrony odpowiedział na płaczliwe skargi Pentagonu w sprawie „przechwycenia” przez rosyjskiego Su – 27 amerykańskiego samolotu zwiadu elektronicznego nad Morzem Czarnym w pobliżu Krymu. Strona rosyjska przypomniała USAmanom ze Krym jest częścią Rosji, dlatego tez nie powinni być zdziwieni że „powitają” ich tam rosyjskie myśliwce, a nie „ukraińscy partnerzy”. Dodatkowo poradzono także USAmanom by „zmienili mapy” posiadane przez załogi ich samolotów bojowych, na te aktualne z prawidłowo zaznaczonym Krymem jako częścią Rosji. Zwrócono także uwagę na to że manewry przeprowadzone przez rosyjski samolot są jak najbardziej prawidłowe i ‚standardowe” oraz noszą prawidłową nazwę ‚asystowanie/eskortowanie” (a nie „przechwytywanie”);
  >https://www.facebook.com/mod.mil.rus/photos/a.1492313031011448.1073741828.1492252324350852/2042425012666911/?type=3

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Witam ! Zastanawiałem się kiedyś co oznacza słowo Żyd. Ta nazwa jest bardzo myląca bo nie ma czegoś takiego jak Żyd tylko jest Polak wiary judaistycznej , Niemiec wiary judaistycznej czy Izraelczyk wierzący w judaizm.Czyli jak dla mnie chrześcijanina (wierzącego choć rzadko praktykującego 😉 ) taki Polak wiary judaistycznej jest innowiercą jak adwentysta czy inna sekta. Dobrze kombinuję ? Dlatego jak prezydent pali świeczki w ich święto to niech ucina też łeb kozie na święto satanistów żeby dogodzić wszystkim w coś wierzącym. 😉

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Tymczasem ukromedia w swoim „najlepszym stylu”, czyli w Warszawie ma się odbywać „protest przeciwko karaniu za propagowanie banderyzmu”. Dodatkowo ukrodziennikarzyny łgały też we w Polsce w ogóle zakazano używania terminu „obozy śmierci” !
  https://24tv.ua/u_polshhi_mitinguyut_proti_skandalnogo_zakonu_pro_banderizm_n921301
  Ukrośmierdziuchy już wyczuły że mogą się przyłączyć do „silniejszych” (czyli wszystkich którzy sa obecnie przeciwko Polsce) i w ten sposób „uszczknąć coś dla siebie”…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Kanalie były/są/bedą w każdej nacji i w każdym okresie;
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Stella_K%C3%BCbler
   Czy ona była także współwinna holokaustowi? Każdy Żyd temu oczywiście zaprzeczy (z wiadomych względów), podobnie się ma rzecz z polskimi szmalcownikami. Nie było to żadne ZORGANIZOWANE DZIAŁANIE STEROWANE PRZEZ JAKIŚ „RZAD’ PODOBNIE JAK TO MIAŁO MIEJSCE U NIEMCÓW (ALE NIE TYLKO BO MORDOWANIE ŻYDÓW Z POLECENIE WŁADZ MIAŁO MIEJSCE TAKŻE W RUMUNII ORAZ NA WĘGRZECH, PO OBALENIU RZĄDU ADMIRAŁA HORTHY’EGO PRZEZ NIEMCÓW) tylko pospolite przestępstwo wynikające zreszta z różnych czynników, nie tylko z „chęci zysku” jak bredza Żydzi, ale ze zwykłego ludzkiego strachu, BO TYLKO W OKUPOWANEJ POLSCE ZA JAKĄKOLWIEK POMOC ŻYDOM (NAWET TYLKO PODANIE WODY CZY CHLEBA) GROZIŁA ŚMIERĆ NIE TYLKO POMAGAJACEMU, ALE TAKŻE JEGO RODZINIE, A NAWET SASIADOM (jeśli nie zadenuncjowali)…

   Polubione przez 2 ludzi

   • Dodam jeszcze, że szmalcownicy działali poza prawem Państwa Podziemnego, który to przestępstwo z całą bezwzględnością ścigał. Podobnie zresztą jak współpracę z niemieckim okupantem.

    Natomiast żydzi taką współpracą już się nie brzydzili, nie tylko donosząc na Polaków, ale również na swoich ziomków. Oni również, jako policja żydowska w Gettach pomagali Niemcom w wywózce swoich rodaków w wierze, do gazu. Natomiast w samych Obozach Zagłady i w Obozach Koncentracyjnych pomagali również w gazowaniu, paleniu, segregowaniu bagaży i ubrań oraz zacieraniu śladów zbrodni popełnionych na ich rodakach i innych nacjach- jako członkowie tzw. Sonderkommand (https://pl.wikipedia.org/wiki/Sonderkommando).

    Później, bo za raz po wojnie odwdzięczyli się dodatkowo za swoje zbrodnie bohaterowi Podziemia Witoldowi Piaseckiemu mordując go po wyroku wydanym przez sąd specjalny:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

 18. Dla zainteresowanych, z dziejów ‚rosyjskiej opozycji”, czyli w Rosji „rozbiegają się” zwolennicy „czołowego opozycjonisty” Aleksieja Nawal(o)nego, ale nie z powodu „pałowania” przez „siepaczy Putina’, ale z powodu braku pieniędzy u ich sponsora. Okazało się także że prawdopodobnie większość funduszy zebranych na jego „kampanię wyborczą” na urząd Prezydenta Rosji rozkradli „pracownicy” jego tzw. sztabu wyborczego…
  >https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=t6Wc8-R1Ggw

  Polubione przez 4 ludzi

 19. Rzecz o tajnej kontroli przestrzeni internetowej

  Pamiętacie ile tak niedawno , było szumu w mediach związku z próbą narzucenia światu internetowej kontroli poprzez tzw. CETA . Ostatecznie oficjalnie , na skutek ogólnoświatowych protestów nie doszło do uchwalenia tej ustawy , zamykającej ludziom /internautom usta i godzącej wolność słowa , co wcale nie oznacza , że ta kontrola -tak naprawdę- w obecnej chwili wcale nie ma miejsca, bo w realu ma czyli , tak de facto obowiązuje przepis , który nigdy nie został uchwalony.

  Spytacie jak to możliwe ? Zwyczajnie , bowiem możnych tego świata tj. TŚWC /Tajne Światowe Władzy Centrum/ żadne prawo nie obowiązuje . Oni mogą po prostu robić to co chcą i robią to bezkarnie , zresztą jak bezkarne do chwili obecnej są wszystkie popełnione przez nich zbrodnie /dotychczasowe światowe wojny , rewolucje , zamachy stanu, a ostatnio przez nich serwowany światu i ludzkości terroryzm itd.

  Dzisiaj przeglądając swoje archiwum/pocztę elektroniczną natrafiłem na tekst , który mnie zszokował /poniżej/ . Jeden z internautów o ksywie „cogito ergo sum” pod filmem na YT z udziałem dr. Czerniak-nowego celebryty / który już został skasowany/ , gdzie popełniłem swój komentarz przyrównał mnie za to co robię do Jezusa.

  Nadmieniam , iż w niedalekiej przeszłości ja już raz w tej materii się wypowiadałem , przy okazji mojego postu o uzdrowieniu i samoleczeniu, więc teraz z pamięci tylko powtórzę i zaktualizuję , że ja nie chcę być świętym zarówno za życia jak i po śmierci i nie wyrażam zgody na robienie mnie takim nigdy i przez nikogo.Amen na ten temat. To co robię dobrego dla ludzi, robię zupełnie bezinteresownie i nie chcę być za to w żaden sposób gratyfikowany/nagradzany.

  Ponieważ choroba na kontrolę internetu dotknęła również ostatnio FB, w tym również mnie , co miało i do dzisiaj ma . FB nie usunął dotychczas szkód wywołanych na moim koncie , pomimo moich wielokrotnych wniosków, informując mnie w dniu 31 stycznia 2018 r.,że ograniczył moje funkcje -dziwna reakcja FB na zgłoszone mu przeze mnie zawiadomienie o dokonanym na FB w wobec mnie przestępstwie , polegającym na kradzieży mojej własności intelektualnej w postaci napisanych przeze mnie po 5 stycznia br, postów oraz na wycięciu ponad 50 % moich znajomych.

  W sprawie tej wdrażam własne śledztwo/sprawę operacyjną . Wszystkich , którzy , w ostatnim czasie byli zablokowani na FB zapraszam do współpracy ze mną w tym zakresie.

  Do współpracy ze mną zapraszam również zespół FB, bo szczególnie w Waszym interesie leży wyjaśnienie tej sprawy min. po to , bu internauci się od Was nie odwrócili i stąd nie uciekli , gdzie indziej. Współczesna przestrzeń internetowa nie znosi próżni. Na miejsce upadłego medium natychmiast pojawią się nowi inwestorzy i zastąpią go nowe projekty i realizacje medialne.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.