Wojna domowa na Ukrainie 3.02.2018r.- 10 71 dzień od nowego rozejmu.


No i wreszcie mamy przełom w sprawie ustalenia prawdziwej wersji katastrofy smoleńskiej, co wynika z najnowszego (2 luty) komunikatu specjalnej podkomisji MON badającej okoliczności tego tragicznie zakończonego incydentu.

„Przełom w sprawie śmierci prezydenta Polski w Rosji w 2010 r. Uznany brytyjski ekspert stwierdził, że doszło do wewnętrznej eksplozji”– napisano we wczorajszym komunikacie podkomisji smoleńskiej MON.

Na oficjalnym portalu informacyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej na podstronie „Podkomisja Smoleńska” w dniu wczorajszym pojawił się komunikat, w którym napisano, że brytyjski ekspert podkomisji smoleńskiej Frank Taylor w styczniu 2018 roku „upublicznił swoje wnioski (dotyczące okoliczności katastrofy smoleńskiej- dopisek mój) stwierdzając, że bez wątpienia samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, jakie miały miejsce najpierw w lewym skrzydle, a potem w kadłubie samolotu Tu-154M w ostatnich sekundach lotu”. Podobno „Taylor (…) doszedł do powyższych jednoznacznych wniosków po długotrwałych badaniach i po ostatniej wizycie w Warszawie”– można przeczytać w dalszej części tego komunikatu.

Następnie możemy dowiedzieć się z tego komunikatu, że:

„Na podstawie szczegółowej analizy wielu dokładnych fotografii oraz po zapoznaniu się z rezultatami badań powstałych w wyniku wielu tysięcy godzin prac Polskiej Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej, Frank Taylor powiedział, że ‚nie ma wątpliwości, że eksplozje miały miejsce’, że zniszczenie lewego skrzydła ‚nie mogło być spowodowane jakąś kolizją z brzozą’ a ‚wstrzelenie do ziemi lewych drzwi pasażerskich nie mogło nastąpić w normalnej katastrofie samolotu uderzającego w ziemie ze zwykłą prędkością'”

Według podkomisji smoleńskiej przy MON, Frank Taylor w ten oto sposób „całkowicie odrzucił wyjaśnienia zawarte w oficjalnym rosyjskim raporcie, że sprawny samolot uderzył w ziemię w wyniku błędu pilota. Rosyjska wersja wydarzeń, ogłoszona zaraz po katastrofie a oficjalnie zaprezentowana w raporcie ze stycznia 2011 roku, była również zaakceptowana przez administrację Donalda Tuska i komisję pod przewodnictwem Jerzego Millera. Z nagrań, jakie opublikowała działająca obecnie Podkomisja wynika, że Jerzy Miller kilka dni po katastrofie przekazał swojej komisji oczekiwania, aby doszła do tych samych wniosków, do jakich dojdzie jeszcze pracująca wówczas komisja rosyjska”.

W celu podkreślenia znaczenia wniosków przedstawionych przez Franka Taylora, w komunikacie podkomisji smoleńskiej podkreślono, że jest on uznanym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Śledczych Wypadków Lotniczych (ISASI), od którego nawet- w uznaniu dla jego wyjątkowy zasług- otrzymał najwyższe możliwe w tym profesjonalnym stowarzyszeniu, i jako jako jedna z 35 osób na świecie, wyróżnienie w postaci tytułu „ISASI Fellow”. Oraz podano i taką informację, że Frank Taylor jakoby może poszczycić się „44 letnim doświadczeniem w badaniach katastrof lotniczych”.

Jednak, jak już wcześniej było wiadome, polscy specjaliści z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (tej oficjalnej) skontaktowali się z brytyjską komisją badania wypadków lotniczych AAIB, w której miał podobno pracować Frank Taylor. Z odpowiedzi udzielonej przez AAIB wynika jednoznacznie, że pan Franek Taylor nie był członkiem AAIB i nie uczestniczył w jej badaniach jako inspektor. Wiadomo jedynie, że pełnił rolę doradcy wspomagającego badania prowadzone poza brytyjską komisją. Był także związany z Uniwersytetem w Crandfield. Jednak- podkreślali polscy specjaliści z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych- domeną Franka Taylora jest „teoria a nie praktyka”.

Poza tym, podręcznik badania wypadków lotniczych wydany przez ICAO (International Civil Aviation Organization) jednoznacznie wskazuje, że wszelkie wnioski formułowane na temat katastrof powinny być oparte na danych źródłowych, a nie opiniach zaciągniętych „z drugiej ręki”. I tą podstawową zasadę, Franek Taylor w sprawie katastrofy samolotu, do której doszło 4 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, złamał. Dokładnie tak samo jak brzoza złamała skrzydło polskiej „tutki”.

A na podstawie takich tylko informacji „z drugiej ręki” Taylor przedstawił swoje wnioski dotyczące okoliczności katastrofy smoleńskiej, co nie tylko dyskwalifikuje go jako obiektywnego i profesjonalnego eksperta, ale również i obecne działania podejmowane przez podkomisję smoleńską pod kierownictwem Antoniego Macierewicza.

Oczywiście w ten sposób wiarygodność tej podkomisji spada do ZERA, podobnie jak wiarygodność samego jej szefa 🙂

http://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/1_35.html,

https://uk.linkedin.com/in/frank-taylor-40738918,

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/brytyjski-ekspert-podwaza-raporty-millera-i-mak-u.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym i minionej nocy sytuacja na donieckim odcinku frontu w Donbasie, w porównaniu do dnia poprzedniego, w ilości naruszeń przez stronę ukraińską warunków zawieszenia broni, nie uległa żadnej zmianie. Jedynie radykalnie wzrosło natężenie prowadzonego ostrzału.

I tak, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu i rodzaju granatników, a także broni maszynowej, 15 razy ostrzeliwali terytorium DRL.

Łącznie na terytorium DRL spadło ponad 500 różnego kalibru i rodzaju pocisków, w tym ponad 50 wystrzelonych z moździerzy (120 mm- 14 min, 82 mm- 39 min).

Jak na razie strat spowodowanych tymi ostrzałami nie odnotowano.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, w odniesieniu do dnia poprzedniego, nastąpił radykalny spadek ilości naruszeń, przez ukraińskie siły ATO, warunków zawieszenia broni.

I tak około godziny 12:45, ukraińscy żołnierze przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-1 oraz automatycznej wyrzutni granatów AGS, z kierunku swoich pozycji znajdujących się w rejonie wsi Ługańskoje ostrzeliwali stanowiska obronne sił Milicji Ludowej ŁRL w okolicach miejscowości Niżnyje Łozowoje. W rejonie tym spadło koło 30 granatów i wystrzelono w jego kierunku 10 serii z BMP-1. Strat nie ma.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
15 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 2 лютого 2018 року

Сьогодні сили агресора продовжили звичну для себе практику обстрілів позицій українських захисників. Основним засобом вогневого впливу противника стали міномети та піхотне озброєння.
На Донецькому напрямку ворог активізувався у передмісті Авдіївки. На підступах до цього прифронтового населеного пункту противник застосував 82-мм міномети, гранатомети різних видів та великокаліберні кулемети. На Приазов’ї загарбники вели вогонь із 82-мм мінометів та гранатометів неподалік Павлополя і Лебединського.
Унаслідок ворожих обстрілів поранень зазнали 3 військовослужбовці Збройних Сил України”.
Zobacz tłumaczenie

3 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 2 лютого 2018 року

Друга половина минулої доби, починаючи приблизно з 17.00, пройшла без порушення режиму припинення вогню. Натомість, основна вогнева активність бойовиків російсько-окупаційних військ спостерігалася вчора за світлої пори доби. Агресор продовжував застосовувати міномети та піхотне озброєння.
На Донецькому напрямку противник майже три години з невеликою перервою обстрілював позиції українських оборонців з 82-мм мінометів, гранатометів різних видів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї у передмісті Авдіївки. На півдні Донецької області ворог порушував режим тиші з 82-мм мінометів та гранатометів у районі населених пунктів Лебединське і Павлопіль.
Загалом, за минулу добу, зафіксовано 4 обстріли оборонних укріплень сил АТО з боку російсько-окупаційних підрозділів.
За уточненою інформацією 1 лютого внаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої, нажаль, загинув військовослужбовець Збройних Сил України. Висловлюємо співчуття рідним і близьким захисника, який віддав життя за мирне майбутнє України.
За минулу добу, унаслідок ворожих обстрілів троє українських воїнів отримали поранення. Військовослужбовців було оперативно евакуйовано до військових госпіталів та надано необхідний обсяг лікарської допомоги”.
Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

94 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.02.2018r.- 10 71 dzień od nowego rozejmu.

 1. Była zapowiedź filmu o Banderze,oprócz tego mają powstac równiez dwa inne patriotyczne filmy. „Kruty-1918”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Krutami I film o Symonie Petlurze.
  Poinormował o tym wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko podczas niedawnych obchodów pod Memoriałem “Pamięci Bohaterom Krut na Czernichowszczyźnie” – informuje korespondent Ukrinform.
  https://www.ukrinform.ru/rubric-culture/2391260-rozenko-anonsiroval-premeru-filma-o-petlure-na-2018-god.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Przy okazji spotkania szefów Izraela i Ukrainy podczas szczytu World Economic Forum w Davos prezydent Petro Poroszenko zaprosił premiera Benjamina Netanjahu do Kijowa. Zbliżenie dwóch państw może oprzeć się na historycznym sentymencie i na aktualnych wspólnych interesach w polityce międzynarodowej.
  http://prawicowyinternet.pl/ukraina-chce-zblizenia-z-izraelem-prezydent-poroszenko-zaprasza-premiera-netanjahu-do-kijowa/

  Polubione przez 3 ludzi

  • I „krzyżyk” na drogę. Niech ich sobie „Bibi” Netanjahu weźmie na utrzymanie,choć wątpię żeby się okazał takim idiotą jak Kosiniak – Kamysz (PSL) który Ukroincom zapewnił emerytury na nasz (Polaków) koszt…

   Polubione przez 3 ludzi

   • Spokojnie spokojnie, znając premiera Izraela za każdą przysługę zażąda adekwatnej zapłaty. W końcu w przeciwieństwie do pewnych polityków Netanjahu nie walczy przeciwko komuś a dla swego narodu i kraju.

    Polubione przez 2 ludzi

 3. Gra na antysemityzm

  W Polsce mamy teraz do czynienia z realizacją projektu CIA/Mossad występującego pod nazwą „Gra na antysemityzm”, wprowadzanego w życie publiczne przy ścisłej współpracy i współudziale agenturalnej wobec nich władzy publicznej w Polsce , w tym z prezydentem ,rządem , sejmem oraz innymi instytucjami, w tym z IPN, który ten temat ostatnio podjął oraz dziennikarzami, politykami, osobami/agentami wpływu podejmującymi w mediach ten temat z dwóch stron tj . sprzeciwiając się jemu , lecz także go popierając.

  O co w tym wszystkim chodzi ?… otóż chodzi o to , by : po pierwsze: doprowadzić do buntu w Polsce , by go móc spacyfikować pod rządami ustawy o „bratniej pomocy’. Ma to być połączone z powołaniem w Polsce nowej władzy ,de facto, o tym samym rodowodzie .czyli chodzi o taką zmianę , bez zmiany. Jest to konieczne dla celów przedłużenia ukrytej okupacji , gdyż agenturalne wobec okupanta , powołane w Polsce w 1989 r. siły polityczne w postaci : PO, PIS, SL, PSL oraz przystawki -obecnie partia Kukiza, definitywnie wyczerpały już swoje polityczne możliwości ; pod drugie : by móc wyłudzić od Polski niebotyczne odszkodowanie w wysokości 60 mld. dolarów, co w świetle polskiego prawa nie ma żadnego umocowania prawnego , a ponadto jest niezgodne se stanem faktycznym.

  Jak należy w tej sytuacji postępować ? Należy robić wszystko, by uniknąć prowokacji , przy tym należy stosować się do tego manifestu/odezwy:

  \https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do.-polakow/

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.