Wojna domowa na Ukrainie 5.02.2018r.- 1074 dzień od nowego rozejmu.


Bez ręki i nogi ważny duch bojowy.

Brakuje chętnych do pełnienia zaszczytnej służby jako weekendowy partyzant za 500+ miesięcznie, to MON zadecydowało, że będą do wojsk OT przyjmowani również „specjaliści” nawet z kategorią „D”– czyli niezdolni do odbycia służby wojskowej w czasie pokoju („kategoria D– niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju”, https://pl.wikipedia.org/wiki/Pob%C3%B3r_(wojsko) ).

Dowództwo WOT planuje, że w ten sposób jak na razie uzupełni szeregi tego piątego rodzaju sił zbrojnych o około 300 żołnierzy 🙂

A więc, na szczeblu każdej brygady- czyli łącznie 17 brygad, będzie możliwe wyznaczenie kilkunastu stanowisk sztabowych, np. w sekcji łączności, analiz, komunikacji lub współpracy cywilno-wojskowej, które obsadzi się ludźmi niezdolnymi do służby wojskowej.

Z tym, że ta niezdolność do służby wojskowej, uwzględniona przez polskie prawo, ma jedno zastrzeżenie, a więc są te osoby niezdolne do takiej służby, ale tylko w czasie pokoju. A wiec, może już trwa wojna, o której jeszcze nie zdążono nas powiadomić?

Okazuje się jednak, że nie, bo jest jeszcze jeden warunek umożliwiający przyjmowanie ludzi z kategorią zdrowia „D” do wojska, a raczej do tzw. terytorialnej służby wojskowej (TSW), którą wg. ustawy o WOT jest ten piąty rodzaj sił zbrojnych.

Tak więc, ustawodawca, czyli PiS, zdawał sobie sprawę już przed wprowadzeniem przepisów o powołaniu WOT, że będzie (pomimo agresywnej propagandy sukcesu uprawianej przez Macierewicza) problem z ilością ochotników do wstąpienia w szeregi wojsk OT. Jednocześnie ustawa ta wprowadza tylnymi drzwiami możliwość użycia regularnych sił zbrojnych, bo takimi są brygady WOT, do wykorzystania w działaniach bojowych wewnątrz kraju i to nie tylko w czasie wojny, co jest ewidentnie niezgodne z polską Konstytucją.

Dlatego też, nie jest dla ustawodawcy ważne, jaką kondycję fizyczną będą mieli żołnierze WOT (podobnie jak to nie miało znaczenia np. w szeregach hitlerowskiej SA- https://pl.wikipedia.org/wiki/Sturmabteilung, czy też w szeregach komisarzy radzieckiej partii bolszewickiej). Natomiast ważne jest, aby wykonali oni każdy rozkaz władzy, a do tego nie trzeba być wybitnie uzdolnionym sportowcem wyczynowym, bo wystarczy, że będą trzymać broń, umieli wycelować ją i nacisnąć spust.

Dlatego też dowództwo WOT wytypowało już stanowiska, które mogą zostać obsadzone przez żołnierzy z kategorią „D”:

„W skali całego WOT-u będzie tych stanowisk być może 300, być może ciut więcej”– ogłosił w styczniu dowódca WOT gen. bryg. Wiesław Kukuła podczas spotkania z sejmową komisją ds. obrony narodowej.

Ciekawe, co oznacza określenie „ciut więcej”? Może chodzi tu o to, że następny etap poboru ochotników do wojsk OT, zaplanowano w ten sposób, że przyjmowani będą wszyscy bez wyjątku, a więc: ci z kategorią „D”, jak i ministranci, klerycy, alkoholicy, narkomani i pensjonariusze ZK, nie mówiąc już o osobach LGBT, bo i dla takich miejsce w szeregach WOT próbował zrobić Antoni Macierewicz kierując do Sejmu odpowiedni projekt ustawy.

(https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82u%C5%BCba_wojskowa_os%C3%B3b_LGBT, https://dorzeczy.pl/kraj/51900/Projekt-MON-Transseksualisci-beda-mogli-sluzyc-w-wojsku.html, https://queer.pl/news/199055/piotr-pytel-macierewicz-misiewicz-mon)

Summa summarum, rozszerzenie przez dowództwo WOT kryteriów przyjmowania w szeregi tej formacji wojskowej osób z kategorią „D”, pokazuje, że nie jest to służba wojskowa mająca de facto bronić ojczyzny przed jakąż obcą interwencją, bo takowych osób do prawdziwego wojska, czyli pozostałych czterech rodzajów sił zbrojnych się nie przyjmuje, tylko do innych celów. Z dużym prawdopodobieństwem, są to cele partyjne formacji PiS.

Z tego właśnie powodu, wynika ta wyjątkowa desperacja szefostwa MON, aby zasilić jak największą liczbą chętnych szeregi swojej formacji zbrojnej. I nieważne dla niego tu jest, co te osoby sobą reprezentują, w tym wypadku mówiąc dziś tylko o zdrowiu- tak fizycznym jak i psychicznym. Zaś jutro nie ważne też będzie jaką postawą moralną osoby przyjmowane do WOT będą musiały się cechować. Tym sposobem wojsko te przemieni się w zgraję niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie zabijaków, zdolnych do wykonania każdego rozkazu, aby tylko te 500+ miesięcznie zaliczyć na konto w banku. Zresztą, że to jest możliwe, nie trzeba daleko szukać, bo już dziś dzieje się dokładnie to samo za naszą południowo-wschodnią granicą. A jak wiemy, za proces ukrainizacji za Macierewicza się właśnie rozpoczął, więc teraz tylko trzeba go doprowadzić do finału. O ukrainizacji pisałem już wcześnie podając jako przykład m.in. sprawę udziału rezerwistów na ćwiczeniach wojskowych „Dragon-2017”.

Z resztą, że nie o żadną obronę naszego kraju chodzi powołując WOT, co było tezą propagandową ukutą przez PiS i Macierewicza, jest to, iż powołanie tego nowego rodzaju wojska, odbywa się kosztem pozostałych rodzajów sił zbrojnych, a więc tych, które wyłącznie służą do obrony naszych granic i brania udziału w konfliktach zbrojnych poza nimi, w ramach zobowiązań sojuszniczych. WOT ma działać wyłącznie w głębi kraju, a więc również przeciwko nam.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ostatni dzień weekendu, ukraińscy żołnierze jeszcze bardziej się uaktywnili 17 razy naruszając warunki zawieszenia broni.

Ostrzał prowadzony był przy użyciu: czołgów, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników, a także broni maszynowej, w rejonie 7 miejscowości znajdujących się na terytorium DRL oraz w strefie neutralnej linii rozgraniczenia.

Strat nie ma.

Natomiast, na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, nie odnotowano żadnych incydentów zbrojnych i panował tam wyjątkowy spokój.

Czy jest to tylko chwilowa cisza przed burzą?

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 4 лютого 2018 року

Російсько-окупаційні угрупування продовжують здійснювати вогневі провокації проти українських захисників застосовувати зброю, яка давно мала б бути відведеною від лінії зіткнення.
На Донецькому напрямку ворог грубо порушив Мінські домовленості неподалік Кам’янки. Поблизу цього населеного пункту противник вів вогонь зі 120-мм мінометів та випустив близько десяти мін цього калібру. На Приазов’ї, бойовики застосували гранатомети по наших опорних пунктах біля Водяного.
На Луганському напрямку, окупанти вели вогонь зі стрілецької зброї поблизу Зайцевого.
Останній, на цей час, обстріл завершився близько 10-ї години ранку і, відтоді, вздовж усієї лінії зіткнення зберігається режим припинення вогню.
Загалом, від початку доби, зафіксовано 3 обстріли наших позицій з боку незаконних збройних формувань. Унаслідок цих злочинних дій один військовослужбовець сил АТО зазнав поранення, ще один – отримав бойову травму”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 4 лютого 2018 року

Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська продовжували здійснювати обстріли в бік українських захисників, зокрема й і з мінометів різних калібрів.
На Донецькому напрямку ворог застосував важкі 120-мм міномети по наших позиціях неподалік Камянки і Новотроїцького, чим грубо порушив Мінські домовленості. Поблизу Водяного бойовики обстріляли опорні пункти сил АТО із ручних протитанкових гранатометів. Крім того, у вечірній час, противник активізувався довкола шахти Бутівка. У цьому районі окупанти випустили у бік наших захисників понад сорок мін калібру 82-мм та стріляли з гранатометів різних видів.
На Луганському напрямку ворог зі стрілецької зброї вів вогонь по українських оборонцях біля Зайцевого.
Загалом, за минулу добу, зафіксовано 5 обстрілів оборонних укріплень Збройних Сил України з боку незаконних збройних формувань. Унаслідок цих злочинних дій поранень зазнали двоє українських захисників, ще один – отримав бойове травмування. Військовослужбовцям надано необхідний обсяг медичної допомоги. Лікарі кваліфікують стан їхнього здоров’я як задовільний”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

„Marsz dla przyszłości” zwolenników Saakaszwilego w Kijowie. I wszystko byłoby OK! gdyby nie te banderowskie flagi.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

77 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 5.02.2018r.- 1074 dzień od nowego rozejmu.

 1. W ostatnich latach 2,5-krotnie zwiększyła się liczba rejestrowanych w Polsce małżeństw polsko-ukraińskich. Jest to konsekwencja pojawienia się w ostatnich czterech latach dużej liczby ukraińskich imigrantów w Polsce – uważa demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.
  Nadal nie są to czasy II RP gdy kilkanaście procent małżeństw były to małżeństwa binacjonalne.
  http://dzienniknarodowy.pl/demograf-ostatnich-latach-25-krotnie-wzrosla-liczba-malzenstw-polsko-ukrainskich/

  Polubione przez 2 ludzi

 2. W Kijowie przed jednym z aresztów śledczych ciężko pobito zwolnionego z niego mężczyznę, który odsiadywał w nim kilkumiesięczny wyrok pozbawienia wolności za zniszczenie „pomnika niebiańskiej sotni” w Kijowie (który żadnym pomnikiem nie był bo nie figurował w rejestrze takowych). „Zleceniem” pobicia pochwalił się w sieci zwyrodniały bandyta oraz były oficer ukraińskiej milicji (!) „Rusłan Abalmas”, były „dowódca’ tzw. roty Specjalnego przeznaczenia MSW Ukrainy „Tornado” (wcześniej znanej jako ukraiński baon ochotniczy ‚Szachtiorsk”) który sam odsiaduje wyrok w ukraińskim wiezieniu za popełnione przez siebie przestępstwa pospolite na Donbasie (m.in gwałty oraz torturowanie ludzi). Zwyrodnialec zagroził także że taki los spotka każdego „separatystę”, który odważy się występowac przeciwko Ukrainie;
  https://strana.ua/news/122161-obvinennyj-v-razrushenii-pamjatnika-nebesnoj-sotne-zverski-izbit-na-vykhode-iz-lukjanovskoho-sizo.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.