Wojna domowa na Ukrainie 17.02.2018r.- 1086 dzień od nowego rozejmu.


Podczas udziału w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, ukraiński prezydent Petro Poroszenko domagał się „pozostawienia Ukrainie otwartych drzwi do NATO i UE”.

No tak, ale trzymanie ciągle otwartych drzwi, może doprowadzić do przeciągu, a to zazwyczaj nie kończy się dobrze.

Pomimo to wczoraj (16 luty) Poroszenko oświadczył w Monachium, że agresja wobec Ukrainy ze strony Rosji nie rozpoczęła się w 2014 roku, lecz trwa już od dziesięciu lat (????!!!!):

„Sprawca tych konfliktów był zawsze ten sam i siedzi na Kremlu”.

W 2014 roku Rosja dokonała „najbardziej cynicznego ataku na cywilizowany świat”– stwierdził dalej bez mrugnięcia okiem Petro Poroszenko, odnosząc się do aneksji Krymu i wsparcia udzielonego prorosyjskim separatystom w Donbasie. Jak następnie dodał, Kreml prowadził przeciwko Ukrainie wojnę propagandową, wykorzystując „całą armię trolli” (pewnie i mnie ma on na myśli 🙂 🙂 🙂 ), by za pomocą cyberataków zdestabilizować jego biedną i pożałowania godną- jego ojczyznę.

Następnie Poroszenko wezwał Zachód do przeciwstawienia się działaniom Rosji, zmierzającym do zastąpienia wolnego świata „światem rosyjskim reprezentującym wartości alternatywne”. Jego zdaniem Rosja jest niezdolna do tworzenia przestrzeni, na których panuje porządek i dobrobyt, lecz prowadzi administrowane przez siebie tereny „w przepaść”.

Odnosząc się do tego twierdzenia, muszę z przykrością stwierdzić, że jeśli Rosja nie jest zdolna do tworzenia przestrzeni, na której panuje porządek i dobrobyt zmierzając ku przepaści, to co w takim razie panuje obecnie (a nawet od samego początku odzyskania niepodległości) na Ukrainie? Kto tam kradnie na potęgę, rujnuje kraj doprowadzając większość uczciwych ludzi do skrajnej biedy? Pewnie też Putin?

No, ale pozostawiając te dylematy na boczku, powróćmy do tego co rozgłaszał w Monachium ukraiński trzeźwy tym razem- prezydent Ukrainy. Otóż Poroszenko ostrzegł Zachód przed ustępstwami wobec Rosji. A więc przede wszystkim, według niego, Unia Europejska nie może uznać aneksji Krymu, gdyż byłoby to ugięcie się przed szantażem, które ośmieliłoby Rosjan. Zdaniem Poroszenki również gazociąg „Nord Stream 2” nie jest projektem gospodarczym, lecz „instrumentem politycznej ekspansji rosyjskiej”.

W tym miejscu chciałoby się zadać pytanie: a co z ropą naftową, której światowy handel kontroluje wzorzec zachodniej demokracji? Czy nie wykorzystuje on ropy naftowej jako instrumentu politycznego do swojej światowej imperialistycznej ekspansji?

No, ale ponownie oddajmy głos Poroszence, który na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa podkreślił, że Ukraina broniąc Donbasu, „mieczem i tarczą” Europy:

„Ukraina jest jednym z pól bitewnych o europejski ład”– tymi słowy uzupełnił swoją absurdalną tezę ukraiński prezydent.

W czasie tego bardzo emocjonalnego przemówienia na międzynarodowym forum pokazał również flagę UE, którą ukraińscy żołnierze zatknęli na zdobytym obiekcie podczas walk.

Zdaniem Poroszenki szansą na pokój w Donbasie jest wysłanie tam misji ONZ. Zastrzegł jednak, że siły pokojowe musiałyby jednak uzyskać prawo do kontrolowania całego Donbasu, jak chce Kijów, a nie tylko linii demarkacyjnej oddzielającej siły ukraińskie od prorosyjskich separatystów. Poroszenko opowiedział się za zaostrzeniem sankcji przeciwko Rosji. Wezwał kraje zachodnie do kontynuowania pomocy, zarówno gospodarczej, jak i wojskowej, dla Ukrainy.

„Pozostawcie otwarte drzwi dla Ukrainy, tak Unia Europejska, jak i NATO”– zaapelował na koniec swego emocjonalnie naładowanego przemówienia ukraiński przywódca, będący jednocześnie jednym z największych i najbogatszych oligarchów w swoim kraju.

Na zakończenie dodam, że wczorajsza wizyta premiera polskiego rządu w Berlinie i spotkanie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, zakończyła się dokładnie w taki sposób, jak to w poprzednim swoim wpisie przewidywałem. Czyli NICZYM!!!!

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

A na Donbasie, pomimo alarmistycznych tez wygłoszonych przez Poroszenkę podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, nadal utrzymywał się względny spokój.

I tak, w ciągu minionej doby na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników, a także broni maszynowej, 8 razy naruszyli warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał w rejonie 4 miejscowości znajdujących się na terytorium DRL.

Ostrzał prowadzony był w rejonie donieckiego lotniska, w tym na terenie serwisu „Volvo-Center” oraz w okolicy wsi Aleksandrowki, a także Szirokiej Bałki i kopalni „6/7”, na północnych obrzeżach Gorłówki.

Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 150, różnego typu i kalibru, pocisków, nie czyniąc przy tym żadnych szkód.

Poniżej wykres graficzny aktywności zbrojnej ukraińskich sił ATO wzdłuż linii styku DRL.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby ilość wrogich incydentów zbrojnych podejmowanych prze stronę ukraińska, wzrosła, ale ich intensywność była bardzo rachityczna.

I tak, ukraińscy żołnierze minionej doby na tym odcinku frontu, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonego wozu bojowego BMP-1, a także granatników i broni maszynowej, 4 razy ostrzelali terytorium ŁRL, w rejonie trzech znajdujących się na nim miejscowości: Niżnego Łozowego, Kalinowa i Kalinowki. Strat nie ma.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 16 лютого 2018 року

Від початку доби, з боку російсько-окупаційних військ, зафіксовано 6 обстрілів позицій Збройних Сил України.
На Луганському напрямку противник неодноразово вів вогонь з мінометів калібру 82-мм, гранатометів різних видів та великокаліберних кулеметів по наших опорних пунктах неподалік Луганського. З гранатометів та великокаліберних кулеметів ворог обстрілював захисників Залізного.
На Донецькому напрямку загарбники, зі стрілецької зброї включно з кулеметами, порушували перемир’я біля Тарамчука.
Унаслідок вогню агресора ніхто із українських воїнів не постраждав”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 16 лютого 2018 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська застосували зброю, яка заборонена Мінськими домовленостями.
На Луганському напрямку основна ворожа активність відбулася у районі Світлодарської дуги. Неодноразово зі 120-ти та 82-мм мінометів, озброєння БМП, гранатометів і кулеметів противник вів вогонь по опорних пунктах сил АТО довкола Луганського. Біля цього прифронтового населеного пункту обстріли велися близько п’яти годин. Також у цьому районі противник застосував міномети різних калібрів та цілий арсенал піхотного озброєння на підступах до Світлодарська і Троїцького. Крім того, з мінометів калібру 82-мм, гранатометів і стрілецької зброї незаконні збройні формування обстрілювали оборонців Кримського. На інших ділянках противник порушував перемир’я біля Залізного, Малинового і Новоолександрівки.
На Донецькому напрямку, ще за світлої пори доби, загарбники провокували українських воїнів з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу Тарамчука.
Загалом, минулої доби, зафіксовано 20 прицільних обстрілів позицій Збройних Сил України. Унаслідок ворожого вогню поранено одного українського захисника, ще один оборонець отримав бойове травмування”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

Donieck- zawody osób niepełnosprawnych w pink-pongu, czyli tenisie stołowym.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

58 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.02.2018r.- 1086 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem w Mołdawii skandal z „amerykańskim Churchillem” Poroszenką i należąca do niego firmą „Roshen”. Mołdawscy dziennikarze opublikowali wyniki swojego „śledztwa”, z którego wynika że firma ‚Roshen” aktywnie i z dużym zyskiem handluje z „separatystami” z Republiki Naddniestrza, występując tam pod „szyldem” firmy ‚Szeryf”. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt ze Republika Naddniestrza objeta jest miedzynarodowymi sankcjami;
  https://strana.ua/news/124540-moldavskie-zhurnalisty-raskryli-fakt-postavki-produktsii-roshen-v-nepriznannoe-pridnestrove-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Niespokojnie w obwodzie iwano – frankowskim, gdzie jak informują ukromedia w jednej z miejscowości kilkuset mieszkańców rozbroiło, pobiło i przepędziło członków tzw. drużyn narodowych, którymi mieli być „studenci” którzy przyjechali z całej Ukrainy. Dla przypomnienia, tzw. drużyny narodowe to bojówki neonazistowskiego ‚Korpusu Narodowego” któremu lideruje były „dowódca’ tzw. batalionu ‚Azow” (obecnie Pułk MSW Ukrainy) Biłeckij, które oficjalnie mają „wspomagac działania policji”;
  https://korrespondent.net/ukraine/3942009-v-karpatakh-seliane-vydvoryly-vooruzhennykh-natsdruzhynnykov

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa nie odbyły sie zapowiadane wcześniej rozmowy szefów dyplomacji tzw. normandzkiej czwórki (czyli Rosji, Ukrainy, Niemiec, Francji) w sprawie konfliktu na Donbasie. powodem „zerwania” rozmów był pilny wyjazd do Berlina szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela, kory ma wziąć udział w wyborach partyjnych w SPD;
  https://www.obozrevatel.com/abroad/v-myunhene-vnezapno-sorvalis-peregovoryi-po-ukraine-nazvana-prichina.htm
  Z kolei miało dojść do spotkania szefow dyplomacji ukraińskiej oraz rosyjskiej, ale jak poinformował szef MSZ Ukrainy Klimkin „nie udało sie porozumieć w żadnej z kwestii” mając m.in na myśli sprawe „misji pokojowej ONZ” na Donbasie;
  https://strana.ua/news/124544-posle-vstrechi-s-lavrovym-klimkin-zajavil-chto-dohovoritsja-ni-o-chem-ne-udalos-.html
  Z kolei szef MSZ Rosji Sergiej Ławrow w wywiadzie dla „Euronews” kolejny raz skrytykował uchwaloną na Ukrainie tzw. ustawę o reintegracji Donbasu, dodajac także że ważniejsze od niej według prawa międzynarodowego sa porozumienia zawarte w Mińsku, gdyż zostały „usankcjonowane” przez RB ONZ;
  https://strana.ua/news/124584-lavrov-schitaet-chto-minskie-sohlashenija-vyshe-vsekh-ukrainskikh-zakonov-po-donbassu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. ‚To nie za to stojał kijowski majdan”, czyli dwóch „szczyrych ukropatriotów” podzieliło sie swoimi „rozmyślaniami” na temat obecnej sytuacji na’wolnej i demokratycznej” Ukrainie. „Borisław Bereza’ (właściwe Baruch Blacher) były zastępca Dmytro Jarosza gdy ten był „wodzem” bnaderowskiego ‚Prawego Sektora” , a obecnie parlamentarzysta pożalił sie że na Ukrainie sa „równi” i „równiejsi”. Do tych drugich, zaliczył…”ukropatriotów” (!) który wszystko wolni m.in strzelać do policjantów;
  https://www.obozrevatel.com/society/vse-lyudi-ravnyi-no-patriotyi-ravnee.htm
  Z kolei „wolonatariusz ATO” Jurij Kasjanow komentujac sprawe zatrzymania, a nastepnie zwolnienia burmistrza Odessy podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy, nazwał obecne ukraińskie „elity” rządzące Ukrainą „feudalnymi złodziejami działajacymi na szkodę narodu”;
  https://strana.ua/opinions/124589-hlavnoe-protivostojanie-ukrainy-vory-feodaly-protiv-naroda.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Tymczasem w sprawie masowych zachorowań na żółtaczkę w Mikołajowie wypowiedział sie szef tamtejszej policji, który poinformował że prawdopodobnym „źródłem” infekcji była woda z wodociągów miejskich (czyli „z kranu” jak stwierdził). Dla przypomnienia, w ukromediach pojawiały sie KŁAMLIWE TEZY ZE ŻÓŁTACZKE PRZYWIEŹLI UKRAIŃCY PRACUJĄCY W POLSCE…
  https://strana.ua/news/124571-politsija-nikolaeva-vyjasnila-kak-virus-hepatita-a-infitsiroval-zhitelej-horoda.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. A to co?! Cytat „Kancelaria prezydenta wyraża głębokie rozczarowanie wynikiem rozmów wicepremierów Polski i Ukrainy Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki. Brak decyzji strony ukraińskiej dot. zniesienia zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy oznacza poważny regres zaufania” – powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski”;
  http://www.rmf24.pl/raporty/raport-spor-ustawe-ipn/ukraina/news-kancelaria-prezydenta-jest-rozczarowana-wynikiem-rozmow-mied,nId,2546271

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ciąg dalszy wywodów rozżalonego ‚Micho” Saakaszwili na to ze go „generalissimus” Poroszenko wygnał z Ukrainy (za pomoca własnych ochroniarzy oraz własnego samolotu). Tym razem zali się w austriackich mediach, gdzie między innymi znowu „wieszczył” że już wkrótce oligarchowie doprowadzą Ukrainę do rozpadu;

  https://diepresse.com/home/ausland/aussenpolitik/5373381/Michail-Saakaschwili_Oesterreich-bei-Oligarchen-beliebt?from=suche.intern.portal

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Ukraińscy internauci tymczasem szydzą z „występów” Porocha w Monachium przed prawie pustą widownią (patrz jeden z linków powyżej). Niektórzy spekulują że goscie zaproszeni na konferencję zamiast ‚podziwiać” Porocha poszli „przywitać się” z Julia Tymoszenko, ktora jak wiadomo jest jedna liderek „antyporoszenkowej” opozycji na Ukrainie;
  https://strana.ua/news/124626-mjunkhenskaja-konferentsija-2018-reaktsija-sotssetej-na-vystuplenie-poroshenko.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Jak informują ukromedia Kurt Volker specjalny wysłannik departamentu Stanu USA d/s konfliktu na Ukrainie ogłosił ze „siły pokojowe na Donbasie byłyby najlepszym rozwiązaniem by zapewnić ochronę rosyjskojęzycznym mieszkańcom Donbasu”. I teraz rodzi się pytanie, PRZED KIM MAJĄ SIŁY ONZ BRONIĆ ROSYJSKOJĘZYCZNYCH MIESZKAŃCÓW DONBASU?
  https://www.unian.net/politics/10011194-volker-mirotvorcy-stanut-luchshim-variantom-dlya-zashchity-russkoyazychnogo-naseleniya-donbassa.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. OT z Syrii, czyli nowa „schoza” w ukromediach na temat „setek zabitych rosyjskich najemników w Syrii”. W ukromediach tłumaczą dlaczego nie pojawiły sie żadne „njusy” na temat ‚setek zwłok” zwożonych z Syrii do Rosji, ANO DLATEGO ZE ZWŁOKI SĄ NA RAZIE ZAMROŻONE (!) W SYRII A DO ROSJI TRAFIĄ DOPIERO PO WYBORACH PREZYDENCKICH 🙂
  https://antikor.com.ua/articles/221756-trupy_hotjat_zamorozitj_i_privezti_posle_vyborov_putina_terrorist_chvk_vagnera_rasskazal_o_sotnjah_u
  Stawiam „w ciemno milion dolarów” ze te bzdety ukarzą się w mediomatołach.pl…

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać? „generalissimus” Poroszenko w Monachium ogłosił że Ukraina nie chce…POKONAĆ ROSJI, a takze ze jest „prezydentem pokoju, a nie wojny”. Wytłumaczeniem takich słów Poroszenki może być to ze padły podczas tzw. ukraińskiego lunchu (suto zakrapianego?) podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa;
  https://korrespondent.net/ukraine/3942081-poroshenko-my-ne-khotym-pobedyt-rossyui

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Nic dziwnego, że rzadzący (zarzadzający?) Ukrainą nie szanują naszych polityków (vide brak zgody na ekshumacje pomordowanych kresowian) skoro nasza kochana władzunia pcha się im w … bez waleliny
  Poniżej zwiastun filmu sponsorowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej o wojnie w Donbasie z „kijowskiego” punktu widzenia 🙂
  Streszczenie fabuły filmu: Litwin i jego dziewczyna jadą do strefy ATO z pomocą dla żołnierzy UA.
  .https://www.youtube.com/watch?v=aKoQ0RbCp8I

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem podczas kontroli jednego z pojazdów ujawnili 7 sztuk tzw. wyrzutni granatników RPG-18 i RPG-22. Podróżujący autem mężczyźni zostali zatrzymani.
  http://wolnosc24.pl/2018/02/16/arsenal-na-przejsciu-z-ukraina-wyrzutnie-i-granatniki-jechali-na-wojne-czy-sa-handlarzami-bronia/
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-15/granatniki-przeciwpancerne-w-bagazniku-mercedesa-polak-i-ukrainiec-zatrzymani-na-granicy/
  No kurczę ładnie, ciekawe ile takich dostaw nie wykryli nasi funkcjonariusze.

  Polubione przez 3 ludzi

   • Wszystko prawda. Zmarnowali chyba już ostatnią szansę na uratowanie tego kraju. To wprost niesamowite-kraj który ma wszystko by stac się lokalnym liderem gospodarczym zamienił się w oligarchiczno-neobanderowski skansen. Szkoda tylko, ze decyzje władz w Kijowie powodują ,że i polski interes narodowy jest zagrożony.
    Im gorzej na Ukrainie tym więcej zdesperowanych ludzi pragnie uciec z tego nieszczęsnego kraju. Kierunek Rosja, Polska, Włochy Hiszpania Niemcy…wszędzie tam gdzie da się „normalnie żyć”. Trudno uciekinierów za to winic. Ale taki nagły napływ imigrantów niesie ze sobą mase zagrożeń. Na razie (odpukać w niemalowane drewno) nie było ,aż tak źle.
    1) Doszło tylko do kilku niewielkich lokalnych epidemii-żółtaczki, odry itd itp
    2) Bandyci (chyba) nie mają jeszcze w swoim arsenale moździerzy, wyrzutni rakiet z ATO.
    3) było „tylko” kilka zabójstw i kilkanaście głośniejszych napadów na Polaków ze strony gości zza wschodniej granicy.
    4) A antypolski ZUwP nie urósł na tyle w siłę by próbować zdestabilizować sytuację w naszym kraju.
    Ale zagrożenie jest i ciągle rośnie. I szkoda ,że nasze kochane władze nie zdają sobie z tego sprawę. Najgorzej, że koszta tej „gościnny” spadną na barki Polaków. Niekiedy jest to ściśle związane z decyzjami politycznymi (jak sponsorowanie emerytur minimalnych/dopłata dla ukraińskich pracowników), ale najczęsciej jest to pośredni wpływ migracji-przykladowo miliony stracone na leczenie chorych na żółtaczkę pokarmową.

    Polubione przez 2 ludzi

 14. UKROSZAJBA ciąg dalszy, czyli jeden z ukraińskich dziennikarzy oznajmił ze dzisiejszy „pogrom” rosyjskiego centrum kulturalnego w Kijowie, jakiego dokonali „ukropatrioci” z neonazistowskiej grupy „C14” mogli sprowokować…sami Rosjanie, po to by z „zemsty” zamknąć podobne centrum ukraińskie znajdujące się w Moskwie…
  https://strana.ua/news/124647-ukraina-mozhet-lishitsja-kulturnoho-tsentra-v-moskve.html

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Dziewięć opozycyjnych partii na Ukrainie zażądało od władz zapewnienia powrotu do kraju wydalonego w poniedziałek do Polski byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego i oskarżyło prezydenta Petra Poroszenkę o stosowanie represji wobec swoich przeciwników.
  Pod apelem podpisały się opozycyjne partie: Alians Demokratyczny, Pozycja Obywatelska, Ludowa Kontrola, Europejska Partia Ukrainy, Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko, Samopomoc mera Lwowa Andrija Sadowego, Swoboda, Ruch Nowych Sił i Ruch Obywatelski Fala.
  http://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/1104996,ukrainska-opozycja-domaga-sie-umozliwienia-saakaszwilemu-powrotu-do-kraju.html

  Polubione przez 1 osoba

 16. Wykład z zakresu dywersji ideologicznej /wojny informacyjnej i sposoby jej przeciwdziałania poprzez publiczną demaskację form i metod tej dywersji /wojny, zgodnie z moim manifestem do Narodu Polskiego :
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  Kultura , w tym publicystyka , ale także muza jest narzędziem do prowadzenia ukrytej dywersji ideologicznej /wojny informacyjnej z przeciwnikiem . W swoim czasie zdemaskowałem Ryszarda Oparę , któremu zarzuciłem sianie defetyzmu wśród Polaków dla ich wewnętrznego złamania i uczynienia ich uległymi niewolnikami wobec okupacyjnego reżimu w Polsce , agenturalnego wobec CIA/Mossad. . /Przeczytaj mój komentarz po tym artykułem Andrzeja Opary na NEon24
  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/142180,historia-polski-epitafium/

  Kształtowanie nastrojów wśród przeciwników /tak…tak : Polska dla naszego „sojusznika” USA jest , de facto , wrogiem, lecz ogłupiani przez rządzących w Polsce i polskojęzyczne media ludzie tego nie kumają , albo bardzo słabo , to czują./ jest jedną z form prowadzenia dywersji ideologicznej /wojny informacyjnej z przeciwnikiem. Dla znawcy zagadnienia dywersji ideologicznej / za którego się uważam / po obserwacji ruchów przeciwnika poprzez swoją agenturę wpływu umieszczoną częstokroć na obszarze wroga , widać jak na dłoni bieżące kierunki /trendy i metody stosowanych wobec Polski i Polaków działań, z których wynika ,że naszym wrogom zewnętrznym /USA i Izrael/ obecnie zależy na zrobieniu z Polaków bezideowej masy , w pełni uległej wobec ich agenturalnych rządów w Polsce i im ślepo podporządkowanej i ślepo wierzącej , co dokonuje się w Polsce poprzez działanie dywersyjnego wobec Polski i Polaków radia Maryja.

  Dzisiaj w radio usłyszałem skądinąd piękną piosenkę Patrycji Markowskiej pt. „Prostych kilka prawd” /mój komentarz pod filmem/
  .https://www.youtube.com/watch?v=ny49g6VHG4c
  ,
  która jest żywym przykładem takiego dywersyjnego /informacyjnego/manipulacyjnego oddziaływania na świadomość i podświadomość Polaków w kierunku ich wewnętrznego , duchowego rozbrojenia , by byli ulegli i by się nie przeciwstawiali, mówiąc słowami tej piosenki : nie szli pod wiatr. W swoim czasie pamiętam , iż ojciec tej piosenkarki Grzegorz Markowski w swojej piosence pt. „Chciałbym być sobą” podburzał Polaków , by szli za Solidarnością przeciw ówczesnej władzy. Wiedząc dzisiaj już z całkowitą pewnością ,iż Solidarność był, skutecznie zrealizowanym projektem CIA, do bandyckiego przejęcia Polski przez międzynarodową lichwę i docelowo wykorzystania Polski i Polaków przeciwko Rosji i Rosjanom, widzimy jak chytrze i podstępnie prowadzona jest dywersja ideologiczna/wojna informacyjna Zachodu z Nami Słowianami ,w tym z Rosją. Oni chcą nas wykorzystać jako „mięso armatnie” przeciwko Rosji . W jakimś zakresie , to już im , lecz nie do końca , udało się zrobić z Ukraińcami. Polacy w ich planach są następni , by ich rzucić przeciwko Rosji, do czego nie wolno dopuścić.

  Tak więc widzimy jak ojciec i córka , pracując dla show biznesu, który jest narzędziem międzynarodowej lichwy ,służą złej sprawie. Oni się wzajemnie wspierają , by zdobyć serca i popularność wśród Polaków., by poprzez nich/ swoich wykonawców/ móc kształtować zachowania i postawy Polaków w kierunku dla nich dogodnym , właśnie poprzez muzę, która jest dla nich jedynie narzędziem dywersyjnego /informacyjnego oddziaływania. Tutaj w tym filmie /mój komentarz pod tym filmem/ jak na dłoni widać jak piosenkarz Slawomir , któremu ostatnio zarzuciłem , iż szerzy wśród Polaków głupotę i i czyni z nich bezideową masę:
  .https://www.youtube.com/watch?v=n2hJA78YuWw

  rozprowadza /lansuje Patrycję Markowską, która w tym nagraniu /nie studyjnym , z nie obrobionym elektronicznie głosem / ma wyraźne problemy ze swoim głosem. Oto ten film /mój komentarz pod tym filmem/:
  .https://www.youtube.com/watch?v=3REG0iA1cfk&t=1s

  Polubienie

  • Solidarność w Polsce jest dziełem CIA

   Sztuczne rozdzielanie Solidarności na starą i nową i przypisywanie jej ,że ta stara jest ok , a ta nowa jest be jest ogólnie mylące , chociaż samo w sobie nosi znamiona samousprawiedliwienie się tych starych przed tym , co zrobili i robią Ci nowi . Dodatkowo z psychologicznego punktu widzenia w zakresie socjotechnicznym jest samooszutwem /vide: samooszukiwanie jako jedna z metod rozwiązywania konfliktów zewnętrznych i wewnętrznych/.

   Koncepcja ta jako metoda dochodzenia do prawdy jest metodologicznie błędna, chociaż epistemologicznie dopuszczalna. Chcąc dokonać trafnej oceny Solidarności z punktu widzenia dobra Polski lub jej szkodliwości dla Polski należy patrzeć na nią całościowo, holistycznie, bez rozbijania ją na starą /tę rzekomo dobrą/ i tę nową /tę złą/ , z podkreśleniem jednakże , iż na tzw.”suwaku polskości” ta stara faktycznie była lepsza od tej nowej min. dlatego , że był w niej duży pierwiastek narodowy/ narodowowyzwoleńczy/ , co nie zmienia jednakże faktu, że te obie Solidarności były dziełem i owocem skutecznie zaplanowanej i zrealizowanej przez CIA operacji specjalnej występującej u nich pod tą samą nazwą.

   Wszyscy , którzy twierdzą , że Solidarność była ruchem stricte polskim są w błędzie …..w błędzie celowo zaprogramowanym przez teoretyków CIA po to , by Polacy w to uwierzyli , co też się stało i pomimo upływu lat nadal /przyp. własna : chodzi o ten zaimplementowany z zewnątrz do struktur poznawczych Polaków błąd poznawczy/ nadal tkwi w świadomości wielu Polaków , którzy nie potrafią , tak jak to w swoim czasie zrobił Andrzej Szubert z Niemiec , aktywny działacz Solidarności , krytycznie myśleć i zerwać raz na zawsze z tą ichnią socjopropagandą.

   Andrzej wyszedł poza krąg tego samouwielbienia , charakterystycznego dla wielu byłych i obecnych działaczy Solidarności przez co realnie ocenia sytuacja na froncie walki ideologicznej dwóch przeciwstawnych ideologii nie będąc zakładnikiem żadnej z nich, co świadczy bardzo pozytywnie o jego otwartym myśleniu , które nie jest zaczadzone żadnymi ideologicznymi „izmami” i obciążone religijną kulą u nogi , z czym mamy do czynie w przypadku wielu dyskutantów dla których powołanie się na religijność jest predykatem ich wszelakich „prawd”.

   Przypomnę i przytoczę jeszcze raz , gdyż już to robiłem dowód na to , iż Solidarność była operacją specjalną CIA. Mówi o tym fragment rosyjskiego filmu o generale Jaruzelskim . Chodzi o fragment w którym dyrektor Centrum problemów geopolitycznych w Rosji generał Leonid Iwaszow przywołuje wypowiedź wielkiego amerykańskiego ideologa i stratega, jednego z największych w świecie rusofobów /zmarłego w zeszłym roku/ Zbigniewa Brzezińskiego, który powiedział i potwierdził wprost, bez żadnych ogródek fakt , że „Solidarność była operacją specjalną CIA”.
   .https://youtu.be/bOJxNu_pUnQ?t=1246
   .https://www.youtube.com/watch?v=ldb7UM27zcU&t=11s

   Obejrzyjcie sobie cały ten film zarówno część I , jak i II Nie ze wszystkim się zgadzam , co jest w tym filmie . w swoim czasie jak ukazał się na YT w polskiej wersji w 6 odcinkach , ja go szczegółowo tam pod tymi filmami omówiłem . Efekt był taki, że ten film zniknął z YT , a zamiast jego ukazał się inny zmanipulowany jednoczęściowy film , który oprotestowałem jako manipulację i który został przez YT też usunięty. Niedawno , dzięki pomocy kolegów /krzyk 58 /piszących na blogubruska dotarłem do oryginału tego filmu /przytoczony wyżej/ , z czego się bardzo cieszę.

   Informuję także , iż będąc oficerem kontrwywiadu wojskowego w 1986 roku , gdy pracowałem w Zarządzie WSW w Bydgoszczy jako inspektor udałem się do Gdańska w celu kontroli podległych nam tam oddziałów WSW i wtedy dla relaksu poszedłem sobie do tego kościoła ś.Brygidy, by go zwiedzić. W Zarządzie WSW bylem wówczas głównym inspektorem do walki z dywersją ideologiczną zwaną współcześnie wojną informacyjną . Podlegała mi w tym zakresie wojskowa Polska, patrząc na mapę w trójkącie od Łodzi do Szczecina , Koszalina,Gdańska , Olsztyna i do Łodzi. Był wtedy bardzo gorący czas . W związku z czym miałem pełne ręce roboty.

   Osobiście ja do Solidarności miałem i mam cały czas negatywny stosunek, ponieważ tak , de facto Solidarność jest dziełem , koniem trojańskim USA/CIA powołanym po to , by zniewolić Polskę i rozgrabić ją / co obecnie się dzieje , a w zasadzie dobiega końca/ , a docelowo wykorzystać Polskę i Polaków jako „mięso armatnie” by ich rękami skoczyć do gardła Rosji i Rosjanom, czemu należy za wszelką cenę przeciwdziałać.

   Mamy negatywny przykład przerobionej w ten sposób Ukrainy . Nie bierzmy z niej przykładu, nawet jak „nasz” agenturalny wobec USA rząd oraz polskojęzyczne media , w tym prostytutki dziennikarskie będą nas do tego namawiać i nakłaniać , co też się na co dzień dzieje.

   Oficjalnie to co mówię potwierdził Zbigniew Brzeziński / jeden z apostołów Tajnego Światowego Władzy Centrum w skrócie TŚWC/, do niedawna jeden głównych ideologów i strategów rządu USA .

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.