Wojna domowa na Ukrainie 19.02.2018r.- 1088 dzień od nowego rozejmu.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu- kolejny solista najważniejszego tria na świecie po Poroszence i Morawieckim, zabrał w niedzielę (18 luty) głos podczas minionej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Benjamin Netanjahu powiedział na monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że Iran stanowi największe zagrożenie dla świata, a Izrael w razie potrzeby gotowy jest do działania nie tylko przeciw wspieranym przez Teheran siłom na Bliskim Wschodzie, lecz także przeciw samemu Iranowi:

„Izrael nie pozwoli, żeby reżim (irański- dopisek mój) założył nam na szyję pętlę terroru. Jeśli będzie taka potrzeba, podejmiemy akcję nie tylko przeciw wspieranym przez Iran siłom, ale także przeciw samemu Iranowi”.

Dla podkreślenia swojej wielkiej determinacji, Netanjahu pokazał jakiś metalowy kawałek złomu, który jak następnie stwierdził, jest częścią irańskiego drona, który naruszył izraelską przestrzeń powietrzną. Pokazał też mapę Bliskiego Wschodu, ilustrującą zwiększającą się aktywność Iranu w regionie, apelując do zgromadzonych w Monachium amerykańskich i europejskich urzędników, aby natychmiast dali tej aktywności odpór.

Przypomnę, że dotychczas podobnymi gadżetami posługiwał się ukraiński prezydent Petro Poroszenko, co w połączeniu z atakiem skoordynowanym atakiem na Polskę w związku z uchwaleniem przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN, jest dowodem na bardzo silne powinowactwo mentalne oby tych polityków.

No, ale powracając do niedzielnego wystąpienia Netanjahu na forum Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, to stwierdził on, że podczas gdy koalicja pod dowództwem USA odzyskuje terytorium od Państwa Islamskiego, Iran umacnia swoją pozycję, próbując „ustanowić ciągłe imperium otaczające Bliski Wschód od południa w Jemenie, ale także próbując stworzyć most lądowy z Iranu do Iraku, Syrii, Libanu i Gazy”.

Przypomnę, że wzrost napięcia między Izraelem a Iranem nastąpił 10 lutego, kiedy to Izrael wysłał swoje myśliwce do Syrii po zestrzeleniu wysłanego z Syrii irańskiego drona, który naruszył izraelską przestrzeń powietrzną. Podczas ataku na irańskie stanowisko w Syrii, siły izraelskie straciły jeden samolot wielozadaniowy F-16.

Tak więc strach Netanjachu jest konsekwencją amerykańskiej polityki kanonierek prowadzonej na Bliskim Wschodzie pod pretekstem walki z arabskim terroryzmem i wprowadzaniem tam siłą propagowanych przez siebie zasad „demokracji” zachodniej, których USA mianowała się wzorcem.

http://niezalezna.pl/217364-grozba-wojny-na-bliskim-wschodzie-premier-izraela-nie-wyklucza-uzycia-broni-przeciw-iranowi.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ostatni dzień minionego weekendu, wzdłuż linii styku na donieckim odcinku frontu w Donbasie, miało miejsce dalsze uspokajanie się sytuacji.

I tak, ukraińscy żołnierze w niedzielę i minionej nocy, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonego wozu bojowego, a także broni maszynowej, tylko 5 razy ostrzeliwali terytorium DRL w rejonie znajdujących się na nim 5 miejscowości.

I tak, w rejonie północnych obrzeży Gorłówki, ukraińscy bojcy przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm przeprowadzili 2 razy ostrzał wystrzeliwując w kierunku linii obronnych sił zbrojnych DRL 4 miny.
Natomiast przy użyciu moździerza kaliber 82 mmm przeprowadzili tylko jeden jednorazowy ostrzał ( 1 mina), przy użyciu granatników RPG I SPG 2 razy ostrzał oraz również dwa razy przy użyciu AGS (58 granatów) i dwukrotnie przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych. Jak widać były to w ciągu minionej doby tylko dwa ataki.

W rejonie zachodnich i północnych obrzeży Doniecka, ukraińscy bojcy postrzelali sobie trochę z automatycznego granatnika ASG wystrzeliwując w kierunku nieokreślonym 29 granatów. Tam też oddano jedną serię na wiwat z ciężkiego karabinu maszynowego.

Podobnie sytuacja wyglądała na południowym odcinku frontu, gdzie ukraińscy bojcy wystrzelili po jednej serii przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (3 miny) i 82 mm (9 min).

W obszarze ostrzałów znalazły się okolice: Dolomitnego, Zajcewa i Michajłowki oraz osiedla Trudowskiego i Dzierżyńskiego. Łącznie w tym czasie na tym odcinku frontu w niedzielę i minionej nocy spadło około 120, różnego rodzaju i kalibru, pocisków wystrzelonych z kierunku stanowisk ogniowych ukraińskich sił ATO. Strat nie było.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w minioną dobę, sytuacja raptownie się zaostrzyła.

I tak, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz automatycznych granatników ASG, przeprowadzili 4 razy ostrzał w rejonie następujących miejscowości na terytorium ŁRL: Niżnego Łozowego, Wiesiełogorowki, Sokolników i Kalinowa. Strat nie ma.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 18 лютого 2018 року

Протягом сьогоднішнього дня знову спостерігалася ворожа активність. Російсько-окупаційні війська продовжують обстрілювати позиції Збройних Сил України із забороненого Мінськими домовленостями озброєння.
На Луганському напрямку ворог застосував міномети неподалік Троїцького і Новолуганського. З гранатометів різних типів загарбники обстрілювали захисників Луганського. Окрім того, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї окупанти порушували перемир’я біля Новоолександрівки та Станиці Луганської.
На Донецькому напрямку противник вів вогонь зі 120-мм мінометів поблизу Широкиного на приморській ділянці нашої оборони.
Загалом, від початку доби зафіксовано 7 обстрілів укріплень сил АТО з боку російсько-окупаційних військ. Унаслідок вогню агресора один український воїн зазнав поранення”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 18 лютого 2018 року

Протягом минулої доби в районі проведення АТО спостерігалася подальша активність бойовиків російсько-окупаційних угрупувань. Зокрема ворог продовжував застосовувати по позиціях захисників України міномети, які давно мали б бути відведеними від лінії розмежування.
На Луганському напрямку противник активізувався поблизу Кримського, Троїцького, Новолуганського та Зайцевого, де вів вогонь з мінометів різних калібрів. З гранатометів різних типів та великокаліберних кулеметів загарбники обстрілювали наших оборонців у районі Луганського. Зі стрілецької зброї включно із кулеметами незаконні збройні формування порушували перемир’я неподалік Новоолександрівки та Станиці Луганської.
На Донецькому напрямку ворог застосував 120-мм міномети довкола Широкиного на Приазов’ї.
Загалом, минулої доби, зафіксовано 10 прицільних обстрілів опорних пунктів Збройних Сил України. Унаслідок ворожого вогню поранення зазнав один український захисник. У задовільному стані його доставлено до військового мобільного госпіталю та надано необхідний обсяг лікарської допомоги”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

Tak to się kończy gdy się włoży nóżkę nie tam gdzie trzeba 🙂

Poniżej na zdjęciach dalsza część zabaw w Kijowie Ukraińców normalnych inaczej:

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

80 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.02.2018r.- 1088 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem szef MSZ Ukrainy Awakow zaczął realizować swoje groźby i pozbawia ochrony ukraińskie sady (w zwiazku z wyrokiem jednego z nich który zwolnił ‚weterana ATO” który podczas demonstracji postrzelił funkcjonariusza Gwardii Narodowej), jako pierwszy ochrony Gwardii narodowej został pozbawiony jeden z sądów w Kijowie;
  https://strana.ua/news/124952-okhranniki-avakova-ne-budet-zashchishchat-shevchenkovskij-sud-v-stolitse.html
  Wysoka Rada Sprawiedliwości Ukrainy, która jest ukraińskim odpowiednikiem polskiej Krajowej Rady Sądownictwa określiła działania Awakowa jako niedopuszczalne naciski na ukraiński system sądowniczy. Stwierdzono także podległe MSZ Ukrainy służby (m.in policja) już wcześniej niejednokrotnie ignorowały skargi sedziów oraz wywierały na nich naciski;
  https://strana.ua/news/124971-vysshij-sovet-pravosudija-rastsenil-snjatie-okhrany-s-sudov-kak-davlenie-na-sudebnuju-sistemu-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 2. W związku z weekendowymi pogromami rosyjskiego centrum kulturalnego do jakich doszło w Kijowie „na dywanik” do MSZ Rosji wezwano Chargé d’affaires Amabsady Ukrainy w Rosji (jest to obecnie najwyższy funkcja dyplomata ukraiński pełniacy misje w Rosji, ponieważ ambasadora władze Ukrainy nie powołały), gdzie wręczono mu oficjalną notę protestacyjną w związku z tymi wydarzeniami;
  https://strana.ua/news/124969-posle-pohroma-rossotrudnichestva-mid-rossii-vyzyvaet-poverennoho-v-delakh-ukrainy-.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.