Wojna domowa na Ukrainie 24.02.2018r.- 1093 dzień od nowego rozejmu.


Wbrew temu co ogłosił w swym artykule pod znamiennym tytułem: „Kto majstrował przy skrzydle Tu-154? Nieznane nagranie z nocy przed katastrofą”, który został zamieszczony na łamach „Gazety Polskiej” jeden z jej żurnalistów, o tym jakoby tuż przed odlotem do Smoleńska grupa niezidentyfikowanych osób kręcąca się koło samolotu Tu-154M miała podłożyć w nim bombę, Antoni Macierewicz rozwinąwszy ten wątek, przyznał, że jednak do podłożenia tejże bomby musiało dojść niestety, ale tylko w Rosji.

W dniu wczorajszym (23 luty) w „Programie 1” na antenie polskiego publicznego radia, były szef MON a obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej, Antoni macierewicz ogłosił swoje kolejne rewelacje na temat przyczyn i okoliczności, które doprowadziły do katastrofy smoleńskiej polskiego samolotu rządowego wiozącego w dniu 10 kwietnia 2010 roku oficjalną delegację z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele do Smoleńska, aby tam wziąć udział w obchodach kolejnego rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Otóż według Macierewicza stwierdził, że:

„Nie ma podejrzeń, by materiał wybuchowy był wkładany wtedy na lotnisku w Warszawie(…). Aby włożyć materiał wybuchowy, trzeba by rozebrać całe skrzydło(…). To jest niemożliwe”

Tym sposobem Macierewicz zdementował informacje podane w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej”, w której stwierdzono, że ładunek wybuchowy musiał być podłożony na warszawskim Okęciu tuż przed odlotem samolotu z oficjalną delegacją do Smoleńska. Nie dość tego jednoznacznie stwierdził on, że nie ma możliwości, by w Polsce zainstalowano ładunek wybuchowy w tupolewie, gdyż do takiej instalacji byłby potrzebny demontaż całego skrzydła Tu-154M. Dlatego też Macierewicz zastrzegł, że „ładunek musiał być włożony w Samarze – bo to właśnie w rosyjskim mieście prezydencki tupolew pół roku przed katastrofą smoleńską przechodził remont”.

W tym miejscu przypomnę, że już od dość dawna lansowaną- i niczym nie popartą- przez Macierewicza tezę, jakoby na pokładzie tupolewa wybuchła bomba, potwierdził ostatnio kolejny magik- Frank Taylor, najważniejszy obecnie „ekspert” podkomisji smoleńskiej, który ją potwierdził, nie przedstawiając jednocześnie żadnego materiału dowodowego.

We wspomnianym wyżej programie radiowej „Jedynki” Macierewicz odniósł się do opinii duńskiego inżyniera Glenna Jorgensena, który twierdzi, że tam gdzie rzekomo znajdują się ślady po uderzeniu brzozy była eksplozja. Jak powiedział, „nie ma co do tego wątpliwości”, że skrzydło rozerwała eksplozja.

Macierewicz odniósł się również do terminu publikacji ostatecznego raportu na tema przyczyn, które doprowadziły do katastrofy samolotu. Jak zapewnił ma być on opublikowany wiosną tego roku. Ale jednocześnie asekurancko zastrzegł, że:

„Raport nie będzie zawierał wszystkich analiz i w związku z tym jego wnioski będą skoncentrowane na technicznej przyczynie zniszczenia samolotu”

Co ma wynikać jakoby z faktu, że jakoby brakuje komisji smoleńskiej wszystkich materiałów jakie posiada prokuratura oraz dostępu do robionych wcześniej badań 🙂

Zaytany o wnioski podkomisji złożone do prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej mówił, że wszystkie wnioski są ważne:

„Trudno np. nie uznać, żeby wniosek o ściganie osób, które dopuściły się sfałszowania czarnych skrzynek nie był ważny”.

To samo dotyczy, zdaniem Macierewicza, problemu złożenia wniosku do prokuratury wobec osób odpowiedzialnych za sfałszowanie raportu Jerzego Millera.

Tak więc, wiedząc już co raport ten będzie i nie będzie zawierał, spokojnie możemy wreszcie spać, bo Macierewicz czuwa jako największy strażnik tajemnej wiedzy smoleńskiej.

Na koniec dodam, że kręcą mnie te klimaty, pomimo to, iż największą w Polsce katastrofą jest buszowanie w salonach politycznych Antoniego Macierewicza 🙂 🙂 🙂

http://www.gazetapolska.pl/15760-kto-majstrowal-przy-skrzydle-tu-154-nieznane-nagranie-z-nocy-przed-katastrofa,

http://niezalezna.pl/217863-antoni-macierewicz-ladunek-wybuchowy-w-tupolewie-musial-byc-wlozony-w-samarze,

http://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/1_35.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na donieckim odcinku frontu sytuacja od trzech dni pozostaje bez zmian.

I tak, ukraińscy żołnierze w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, przy użyciu: ciężkiej artylerii kaliber 122mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników i broni maszynowej, 8 razy ostrzeliwali terytorium DRL, w rejonie 8 miejscowości.

W rejonie północnych obrzeży Gorłówki, ukraińscy żołnierze jeden raz dokonali ostrzału przy użyciu moździerza kaliber 120 mm oraz dwa razy przy użyciu automatycznego granatnika AGS, wystrzeliwując przy jego pomocy 87 granatów, a także wystrzeliwując dwie serie z ciężkiego karabinu maszynowego.

W rejonie zachodnich i północnych obrzeży Doniecka, przeprowadzono jeden ostrzał przy użyciu haubic 122 mm wystrzeliwując tam 30 pocisków, jeden raz przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (6 min) i również jeden raz przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm (3 miny).

Na mariupolskim odcinku frontu, ukraińscy bojcy tylko jeden raz przeprowadzili ostrzał z broni pokładowej opancerzonego wozu bojowego wystrzeliwując z niej 17 pocisków.

Ostrzał prowadzony był w okolicach następujących miejscowości: Zajcewa, Gorłówki- Ozerjanowki, Wierchnietroczkoje Niżne, Żabiczewa i Trudowskiego koło Doniecka oraz Oleinowki, Dokuczajewska i Nowołaspy- na południowym odcinku frontu.

Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 165 pocisków.

Na ługańskim odcinku frontu, sytuacja pod względem liczby naruszeń warunków zawieszenia broni była podobna do tej jaka ukształtowała się w ciągu trzech ostatnich dni na ziemi donieckiej, i była stabilna.

I tak, w ciągu minionej doby, na ługańszczyźnie, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, 4 razy przeprowadzili ostrzał terytorium ŁRL w rejonie następujących miejscowości: Kalinowa, Kalinowki, Łogwinowa i Mołodzieżnoje.

Według stanu na obecną chwilę, na obu odcinkach frontu, czyli ługańskim i donieckim, nie odnotowano żadnych szkód i strat spowodowanych w/w ostrzałami.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 23 лютого 2018 року

Сьогодні напруга вздовж лінії зіткнення дещо ослабла. Від початку доби зафіксовано 3 обстріли позицій українських оборонців з боку російсько-окупаційних військ. Унаслідок цих дій не постраждав жоден український захисник.
На Луганському напрямку противник застосував 82-мм міномети та гранатомети по наших опорних пунктах біля Луганського. З озброєння БМП ворог обстрілював оборонців Троїцького, а з гранатометів та великокаліберних кулеметів – вів вогонь по захисниках Новоолександрівки.
На інших ділянках нашої оборони порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.
Незважаючи на відносне затишшя вздовж усієї лінії розмежування, українські підрозділи продовжують пильно стежити за зміною обстановки та перебувають у повній готовності адекватно діяти, якщо противник вдасться до збройних провокацій”.
Zobacz tłumaczenie

2 min.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 23 лютого 2018 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська продовжили грубо порушувати Мінські домовленості та використовували озброєння, яке давно мало б бути відведеним від лінії розмежування на визначені відстані. Особливо активно агресор здійснював провокації за темної пори доби.
На Луганському напрямку ворог застосував артилерійські системи калібру 122-мм, міномети та увесь арсенал стрілецького озброєння включно із гранатометами поблизу Луганського. За попередньою інформацією декілька снарядів розірвалися на околицях цього прифронтового населеного пункту та пошкодили майно приватних осель місцевих жителів. Також, з тимчасово окупованого Первомайська, противник обстріляв околиці Підлісного з артилерії калібру 152-мм. Наслідки заподіяної шкоди з’ясовуються. Зі 120-мм мінометів і озброєння БМП загарбники вели вогонь по опорних пунктах неподалік Троїцького. На інших ділянках нашої оборони сили агресора провокували українських захисників з гранатометів різних типів і стрілецької зброї біля Новоолександрівки, Новгородського та Зайцевого.
На Донецькому напрямку окупанти вели вогонь зі 120-мм мінометів, гранатометів і стрілецької зброї довкола Новотроїцького.
Загалом, минулої доби, противник 13 разів порушував режим припинення вогню. Унаслідок ворожих обстрілів не постраждав жоден український захисник”.
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z okolic Kalinowa (ŁRL):

I Zajcewa na północnych obrzeżach Gorłówki:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródł

49 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.02.2018r.- 1093 dzień od nowego rozejmu.

 1. Chyba jakaś nowa zdrada się szykuje, czyli nareszcie pojawiają sie glosy żeby zabrać sie za „naszprycowanych po dziurki w nosie” norweskich „sportowych astamtyków”. Na taki pomysł wpadł podobno niemiecki ‚tropiciel dopingu w sporcie” który wcześniej zajmował się tropieniem dopingu w rosyjskim sporcie;
  https://russian.rt.com/inotv/2018-02-24/DW-nemeckij-borec-s-dopingom
  Ps. Sprawie warto się przyglądać by zobaczyć jak szybko „tropicielowi” wybiją z głowy (‚niewidzialne ręce” oczywiscie) takie pomysły i szybko „nakierują go” ponownie na „właściwe tropy’…

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, ciąg dalszy ‚afery Manaforta” (byłego szefa kampanii wyborczej Donalda Trumpa), czyli jeden z byłych „doradców’ DT z czasów kampanii wyborczej Richard Gates miał pójśc na współpracę z amerykańską prokuraturą i zacząć zeznawać przeciwko Paulowi Manafortowi. Sprawa dotyczy „nielegalnego lobbingu” jaki miał powadzić Manafort w latach 2008 – 2014 na rzecz wprowadzenia Ukrainy do UE, wykorzystujac na to fundusze przekazane przez Partie Regionów Wiktora Janukowycza oraz „fałszywych zeznań” w tej sprawie jakie miał przedstawić Manafort gdy przesłuchiwało go FBI
  https://strana.ua/news/126013-rik-hejts-dal-pokazanija-protvi-pola-manaforta-protiv-neho-pokazanija-priznavshis-v-prodvizhenii-janukovicha-i-ukrainy-v-evrosojuz.html

  Polubione przez 1 osoba

 3. Tymczasem drugi ukraiński prezydent Leonid Kuczma biadoli nad obecna sytuacją w jakiej znalazła sie Ukraina . Jak miał stwierdzić Kuczma ‚Ukraina nigdy nie była państwem w pełnym znaczeniu tego słowa, a dzisiejsza sytuacja Ukraińców jest tragiczna. 75% produktu brutto to nasze długi. To jest tragedia. Kto to wszystko pospłaca?”, a za taki stan mają odpowiadać obecne polityczne „elity’ Ukrainy. Kuczma zauważył także że władze w Kijowie ciagle liczą tylko na „zainteresowanie” ze strony Zachodu, choć jak pokazał m.in ostatnia konferencja w Monachium zachodni politycy przestali sie przejmowac ‚sprawami ukraińskimi”;
  https://ukraina.ru/news/20180223/1019978942.html

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Tymczasem MSZ Rosji wydał oficjalne oświadczenie w sprawie podpisanej przez Poroszenkę tzw.ustawy o reintegracji Donbasu, w którym oskarżył władze w Kijowie o ‚złamanie porozumień mińskich’ oraz uleganie naciskom „partii wojny”, czyli dążenie do eskalacji konfliktu na Donbasie zamiast jego łagodzenia oraz rozwiązania na drodze pokojowej;
  https://strana.ua/news/126017-v-mid-rossii-schitajut-chto-zakon-o-reintehratsii-donbassa-perecherkivaet-minskie-sohlashenija.html

  Polubione przez 1 osoba

 5. Kolejne pieniadze z UE rozkradzione. W ukromediach pokazano reportaż o tragicznych warunkach w jakich żyja tzw. przesiedleńcy wewnętrzni, czyli mieszkańcy Donbasu którzy wybrali życie na ‚wolnej i demokratycznej” Ukrainie zamiast w republikach. Przypomniano w nim takze że od 4 lata UE przekazuje nazaspokojenie ich potrzeb ogromne srodki finansowe, które jednak nie trafiają do potrzebujacych, tylko „rozchodzą sie po drodze”;
  http://www.politnavigator.net/v-kieve-razbazarili-dengi-vydelennye-es-na-obshhezhitiya-dlya-bezhencev-s-donbassa.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Kolejny ‚cyrk” w wykonaniu ukrobezpieki (SBU) czyli zatrzymanie „agentów rosyjskich specsłużb” którzy chcieli m.in wysadzić w powietrze ukraiński krążownik rakietowy „Ukraina’. „Smaczku” całej sprawie dodaje fakt ze ów „krążownik” nigdy nie został w pełni ukończony, a tym samym oddany do użytku, a w grudniu 2017 roku władze w Kijowie oficjalnie zadecydowały o jego „zezłomowaniu”…
  https://lenta.ru/news/2018/02/24/sbukreyser/

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Według słów wicepremier Ukrainy Iwanny Kłympusz-Cyncadze rząd w Kijowie nie zwróci UE 8 mln euro niewykorzystanych środków na remont przejść granicznych (!)
  Ze słów pani wicepremier wynika, że środki zostały już rozkradzione w latach 2012-2013. Strona ukraińska liczy na to, że UE wykorzysta inne mechanizmy, tak by tu cytat ” zbilansować te środki Ukrainie w przyszłych programach.”
  https://wschodnik.pl/polityka/item/15857-ukraina-nie-bedzie-zwracac-ue-pieniedzy-przeznaczonych-na-modernizacje-przejsc-granicznych.html
  Ta kobieta chyba nie wie jak działa UE. Każdy GROSZ musi zostać rozliczony i sprawdzony, brak w kasie 8 mln euro jest po prostu nie do przyjęcia. Możesz wydać pieniądze na bzdury/niepotrzebne rzeczy, ale rachunek ma się zgadzać (!). Ponadto to duża bezczelność informować urzędników z UE, ze kasy nie oddamy, ale jak następnym razem będziecie chcieli nam dać za bezdurno jakieś środki to możecie odliczyć sobie te 8 mln które ukradliśmy.
  Czy ci politycy z Ukrainy nie rozumieją, że takimi zachowaniami tylko powodują, ze niechęć do dalszej pomocy dla Ukrainy rośnie?

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Dla 117 ukraińskich organizacji-uczestników programu „Horyzont 2020” przewidziano dofinansowanie w wysokości ponad 17 mln euro na realizację projektów. Oświadczył Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
  https://www.ukrinform.ru/rubric-technology/2408742-gorizont-2020-es-predusmotrel-dla-ucastnikov-iz-ukrainy-bolee-17-millionov.html
  Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro.
  http://www.nauka.gov.pl/horyzont-2020/

  Polubienie

 9. Ukraińska Gwardia Narodowa prowadzi śledztwo w sprawie ‚rosyjskiej agentury”…we własnych szeregach. „Śledztwo” ma zwiazek ze skandalem wokół obchodów rocznicy wyzwolenia Krzywego Rogu spod niemieckiej okupacji, gdy w centrum miasta funkcjonariusze tej formacji maszerowali pod zakazanymi na Ukrainie sztandarami jednostek Armii Czerwonej;

  https://1kr.ua/news-39159.html
  ps. Nowy ‚stopień’ UKROSZAJBY, czyli sami siebie ścigają za ‚zdradę”…

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Kolejny „zgrzyt” pomiedzy Ukrainą, a Białorusią. Jak poinformował były prezydent Białorusi Szuszkiewicz „generalissimus’ Poroszenko miał „kategorycznie” sprzeciwić się mozliwości pojawienia sie na Donbasie „kontyngentu białoruskiego’ gdyby wprowadzono tam „siły pokojowe ONZ”, uzasadniając to tym ze w skład owych sił nie powinny wchodzic jednostki wojskowe z państw będących ‚sojusznikiem państwa – agresora’ (czyli Rosji) !
  https://korrespondent.net/ukraine/3944576-poroshenko-protyv-myrotvortsev-yz-belarusy-smy
  >https://i.imgflip.com/1dsob1.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Zaognia się konflikt pomiędzy gubernatorem Zakarpacia Moskalem, a szefowa ukraińskiego resortu zdrowia Suprun. Po tym jak Moskal wulgarnie zwyzywał Suprun nie mogąc sie doprosić od podległego jej resortu szczepionek przeciwko szalejacej na Zakarpaciu odrze, a przysłane w ramach pomocy szczepionki z Węgier Suprun nazwała przemytem, premier Ukrainy nakazał Moskalowi publicznie przeprosić minister. Ten jednak nie tylko ze nie chce tegoz robić to jeszcze wezwał władze w Kijowie do ukarania Suprun za „całokształt jej ostatnich dzialań”, czyli chaos panujacy w jej resorcie z powodu jej niekompetencji;
  https://antikor.com.ua/articles/223039-moskalj_idet_v_ataku_teperj_on_hochet_posaditj_suprun

  Polubione przez 2 ludzi

 12. „Omeriga s nami!’, czyli „generalissimus’ Poroszenko podpisał kontrakt z amerykańską kompanią ‚General Electric” na zakup lokomotyw o łącznej wartości miliarda dolarów. Jednak „ukraiński internet’ zamiast „piać z zachwytu” wytyka m.in że na Ukrainie sa trzy działające przedsiębiorstwa zajmujące sie produkcją lokomotyw dla których podpisany z Amerykanami kontrakt jest tak naprawdę „wyrokiem śmierci”. W sprawie wypowiedział sie także ukraiński bloger (na wychodźstwie w UE) Anatolij Szarij;
  https://antikor.com.ua/articles/223022-prodatj_teplovozy_na_milliard_strane_kotoraja_sama_ih_davno_proizvodit._chto_govorjat_ukraintsy_o_ko

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Ukromedia o artykule z „The Wall Street” w którym byli amerykańscy dyplomaci ostrzegają przed „pułapką’ jaka zastawił prezydent Rosji Putin w związku z planem wprowadzenia na Donbas „sił pokojowych ONZ”. Przypominają m.in o tym ze do podobnej sytuacji doszło na Cyprze, co w praktyce doprowadziło do ‚zamrożenia konfliktu” oraz faktycznego podziału wyspy na Cypr „właściwy’ oraz nieuznawaną „separatystyczną” Republike Cypru Płn;
  https://ru.tsn.ua/svit/okno-vozmozhnostey-i-sravneniya-s-kiprom-diplomaty-vyskazali-ugrozy-ot-poyavleniya-mirotvorcev-na-donbasse-1114791.html

  Polubione przez 1 osoba

 14. Ukromedia alarmują „okupanci” na Krymie rozpoczęli „natarcie” na tamtejsze ukraińskie centrum kulturalne. Jednak „krymskie natarcie” nie prowadzi „rozwydrzona tłuszcza ” jak to miało miejsce w Kijowie (gdzie „natarto” na rosyjskie centrum kulturalne), a tamtejsza prokuratura która m.in poszukuje w nim zakazanej na terytorium FR literatury banderowskiej;
  https://ru.tsn.ua/ukrayina/okkupanty-v-krymu-nachali-nastuplenie-na-ukrainskiy-kulturnyy-centr-1114932.html

  Polubione przez 1 osoba

 15. W hołdzie dla żółnierzy Armii Czerwonej zabitych podczas wyzwalania Polski z rąk faszystów w trakcie II wś. oraz czcąc pamięć o nich wystąpiłem do władz w Polsce , a konkretnie do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej o przywrócenie nazwy ulicy Armii Czerwonej.
  https://cont.ws/@detektywjarzynski/863613

  PS. przepraszam za opóźnione wejście moje w temat, co spowodowane było kolejnymi atakami na mnie ze strony służb specjalnych, które uniemożliwiły mi z korzystania z mojego komputera , a by było jeszcze ciekawiej to włamały się do mojego komputera i ukradły mi plik dotyczący ich przestępczej wobec mnie działalności znajdujący się w założonym przeze mnie i prowadzonym on line pliku występującym pod nazwą : Biała księga przestępstw popełnionych przez służby specjalne , w którym na bieżąco dokumentował ich przestępczą działalność .

  Oni myślą , iż im wszystko wolno robić i że ich żadne prawo nie obowiązuje. Takie myślenie i postępowanie jest charakterystyczne dla reżimów , w tym reżimów faszystowskich.
  Pozdrawiam wszystkich dyskutantów z kraju i za granicy. Z ukłonami Michał Jarzyński

  Polubienie

 16. Tymczasem na „froncie” na Donbasie. Znana ukraińska „snajperka” Ołena Biłozierska (obecnie „słuzy” w tzw. Ukraińskiej Armii Ochotniczej Dmytro Jarosza) wraz z jednym z „towarzyszy broni” postanowił zgrać coś „separatystom”. Niestety wybrany przez nią repertuar nie przypadł im do gustu i dali jej „sygnał” by zakończyła swój ‚wystep”…

  Polubione przez 2 ludzi

 17. Projekt ‚Ukraina” zbliza się (NARESZCIE) ku końcowi i to na własne życzenie? Szef Sztabu Generalnego Ukrainy Mużenko zaczął wywijać widłami, pardon to znaczy miało być szabelką, i ogłosił ze „Ukraina jest gotowa na pełnoskalową wojnę z Rosją”;
  https://novorosinform.org/708699
  ps. Mużence ku opamiętaniu póki jeszcze nie jest za późno, świeży materiał z Syrii gdzie m.in słychać w tle głosy „dzieci ze wschodniej Guty” nad których losem użalają się (fałszywie) znowu światowe mediamatoły…
  >https://www.youtube.com/watch?v=IvuwVcRwB8g

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Jeden z ukraińskich urzędników opublikował w sieci filmik pokazujący jak na Donbasie na granicy pomiedzy ‚wolną i demokratyczna” Ukrainą, a Republika Doniecką przejeżdżaja ciężarówki z towarami oficjalnie objete „zakazem wjazdu na terytoria okupowane’ (czyli wg Kijowa republiki z Donbasu). Według urzednika owe ciężarówki są specjalnie kierowane na terytorium Republiki Donieckiej poza kolejką poprzez tzw. centrum pomocy humanitarnej, a urzędnicy ukraińscy którzy za tym stoją maja na tym procederze zarabiać 150 tys. hrywien na dzień. Niestety filmik został juz zablokowany (przez „niewidzialną ręke ukrobezpieki”);
  https://antikor.com.ua/articles/223080-zarabatyvajut_po_150_tysjach_v_denj_chinovnik_pokazal_kak_ukrainskie_tovary_popadajut_v_dnr

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.