Wojna domowa na Ukrainie 22.04.2018r.- 1150 dzień od nowego rozejmu.


Przewodniczący podkomisji smoleńskiej przy MON Antoni Macierewicz odbył mini tournée w USA, które wg. redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, Tomasza Sakiewicza cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Amerykanów.

To samo, również na Twitterze potwierdza główna gwiazda tego zaoceanicznego tournée- Antoni Macierewicz. Jednocześnie, tak Sakiewicz, jak i Macierewicz przy swoich wpisach zamieszczają to samo zdjęcie ze spotkania reprezentacyjnej Millennium Knickerbocker Hotel w Chicago odbyła się dzisiaj konferencja członków podkomisji smoleńskiej:

Niestety zdjęcie zadaje kłam słowom zamieszczonym w relacji z tego dziejowego wydarzenia przez wysłanego tam redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, Tomasza Sakiewicza, cytuję:

„W sali reprezentacyjnej Millennium Knickerbocker Hotel w Chicago odbyła się dzisiaj konferencja Członków Podkomisji Smoleńskiej z Antonim Macierewiczem na czele. Skierowana była do amerykańskich polityków, dziennikarzy oraz przedstawicieli środowisk akademickich. Zainteresowanie spotkaniem było ogromne”– tym jednym zdaniem redaktor naczelny „Gazety Polskiej” udowodnił, że zarządzany przez niego żurnal, już nie tylko jest zwykłą ordynarną propagandówką, gorszej jakości od „Der Stürmer”, ale jeszcze schodzi na psy śladem swego guru sekty smoleńskiej- Antoniego Macierewicza.

A jak wyglądało to spotkanie naprawdę.

Otóż, po pierwsze nie było na nim żadnych polityków amerykańskich, ani jednego, nawet chicagowskiego radnego, o sprawujących wyższe urzędy nie wspominając. Amerykańskich mediów także nie było, żadnych, polonijnych i owszem pojawiło się kilka kamer. W sumie może 25-30 osób, nie więcej, działaczy polonijnych organizacji, aktywnie wspierających PiS.

Po drugie przypominało ono istny cyrk, i nawet obecność Konsula Generalnego RP w Chicago Piotra Janickiego, nic tu nie zmieniła. Pomijam tu absurdy tam wygłoszone przez Macierewicza i towarzyszące mu osoby na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej, bo wrażenie, że odbywa się tam cyrkowe przedstawienie, potęgowała jeszcze sytuacja, polegająca na tym, że to spotkanie miało być prowadzone w języku angielskim, ale nie było go dla kogo tłumaczyć, bo jedyną osobą nie mówiącą po polsku była jakaś zagubiona tam Afro-Amerykanka, której osobiście przekładał na znany jej język były przewodniczący podkomisji smoleńskiej, i „wybitny ekspert” od wypadków lotniczych Wacek Binienda.

Oczywiście tematem przewodnim, był na spotkaniu z podkomisją smoleńską wałkowana kwestia domniemanego wybuchy, wzt. jeden z dziennikarzy zapytał o to, jakich materiałów wybuchowych użyto. Podkomisja jednak nie wiedziała, ale bada także o wątek, że podłożono materiał wybuchowy w Samarze w trakcie remontu tupolewa. Tłumacząc, że tam pewnie podłożono zapalnik odpalany za pomocą telefonu komórkowego. Zaś Wacek Binienda przywołał wojnę w Iraku i Afganistanie, gdzie korzystano z tych możliwości: „ja nie twierdzę, że tak było, ale jest to możliwe”– stwierdził Binienda.

Wieczorem odbyło się drugie z serii spotkań z podkomisją smoleńską, które tym razem miało miejsce w sali piłkarskiego klubu „Eagels”. Niestety Antoni Macierewicz się na nim nie pojawił, gdyż wieczorem wylatywał do Polski, a jak mówili niektórzy został pilnie wezwany do Polski. Natomiast oficjalnie nie podano powodu ucieczki Macierewicza.

Nie zrażeni tym „eksperci” z podkomisji smoleńskiej, nie ukrywali trudności. Po katastrofie nie było łatwo. Żyło się trudno. Osoby szukające prawdy musiały liczyć się z konsekwencjami, a nawet utratą życia, możliwymi represjami. Jak się chce, to można jednak coś zrobić. Ale mimo to, przekonywali „eksperci”, coraz więcej profesorów przystępowało do poszukiwania prawdy, czego dowodem są, sukcesem rzekomo zakończone, cztery konferencje smoleńskie.

Grająca pierwsze skrzypce na tym spotkaniu Maria Szeonert Binienda, będąca konsulem honorowym w Chicago, także wskazywała na trudności. Ponadto zwróciła ona uwagę na to, że obecnie TVN wysunął się na pierwsze miejsce przed „Gazetę Wyborczą”, w propagowaniu kłamstwa smoleńskiego. „Niestety prasa prawicowa spoczęła na laurach. Mimo, że jest raport techniczny,i co” – grzmiała Binienda – „no właśnie nic!”– odpowiedziała sama sobie.

Poza tymi wypowiedziami członków komisji i zaproszonych na spotkanie „ekspertów” jego organizatorzy nie przewidzieli zadawania im pytań. Jedynie, co zaproponowali to, możliwość wysłania ich mailem na podany adres, na co kiedyś tam komisja smoleńska odpowie.

Na zakończenie organizatorzy napomknęli o sukcesie porannej konferencji. Sukcesem miały być tyrady do pustych krzeseł, i fakt, iż na spotkaniu dla polityków i dziennikarzy nie było ani jednych, ani drugich, zwłaszcza tych anglojęzycznych. Sukces, jeśli już polegał na tym, że oszczędzono im ośmieszania Polski. Dzień pokazał, że nawet wśród Polonii gwiazda Macierewicza pomału gaśnie. Pustki w sali „Eagels” o tym świadczą. Pewnie nadal wielu Polonusów wierzy w Macierewiczowe brednie, ale pewnie tak już zostanie! Nawet najbardziej absurdalne teorie spiskowe teorie zawsze znajdą swoich zwolenników. Zwłaszcza w czasach, gdy w szkołach uczą coraz mniej! No i wpływ ogłupiających mediów typu „Gazeta Polska”– również ma na stan ich ducha niebagatelny wpływ.

Strach komisji przed pytaniami pokazuje, że tak na dobrą sprawę, podkomisja nie potrafi stworzyć jednej logicznej wersji katastrofy, takiej, aby uniknąć przy tym śmieszności. Chyba obawa przed ośmieszeniem powoduje, iż pytań nie przewidziano i rozpoczęto koncert, który był jedynym pozytywem na tym wieczornym spotkaniu.

http://m.niezalezna.pl/223184-ustalenia-podkomisji-smolenskiej-zaprezentowane-w-usa-ogromna-frekwencja-na-spotkaniu-w-chicago,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Der_St%C3%BCrmer.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po pierwszym dniu weekendu, moje przewidywania na temat rozwoju sytuacji wzdłuż linii styku w Donbasie, sprawdzają się. Generalnie kształtować się zaczyna pewne stabilizacja, z lokalnymi incydentami polegającymi na ostrzeliwaniu przez ukraińskich żołnierzy linii obronnych sił powstańczych.

I tak,

9:55– 10:20— z kierunku Nowotroczkoje prowadzono ostrzał przedmieść Dokuczajewska, granatnik SPG (2 granaty) i broń maszynowa, w tym ciężka.

10:30– 10:50— z kierunku Wodjanoje w stronę Dzierżyńskije, moździerz kaliber 82 mm (6 min).

10:30– 10:50— ponownie z kierunku Nowotroczkoje w stronę przedmieść Dokuczajewska, opancerzony wóz bojowy BMP-2 (10 wystrzałów).

11:20-11:40— z kierunku Тalakowki w stronę Komiternowa, moździerz kaliber 120 MM (4 miny).

11:40–12:00— z kierunku Awdiejewki w stronę Spartakusa, ciężki karabin maszynowy. I tak zakończyła się przed popołudniowa tura ostrzału.

Pierwszy ostrzał po południu rozpoczął się o godzinie 13:50 i trwał do 14:10– kiedy to prowadzono z kierunków Piasków ogień w rejonie Żabiczewa, na południowym obrzeżu donieckiego lotniska, automatyczny granatnik AGS-17 (87 granatów) i ciężkie karabiny maszynowe.

14:25— 14:45– z kierunku Troczkoej ostrzeliwany był rejon wsi Ozierjanowki, moździerz kaliber 120 mm (3 miny).

14:25- 14:45– z kierunku Awdiejewki w stronę przedmieść Spartakusa, granatnik AGS-17 (15 granatów) i broń maszynowa, w tym ciężka.

14:45— 15:10– z kierunku wsi Mariunki ostrzeliwane były zachodnie obrzeża osiedla Trudowskie, ciężki karabin maszynowy.

15:05— 15:25– z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichaiłowki, cięzki karabin maszynowy.

15:20— 15:40– z kierunku Żowanki w stronę Zajcewa, AGS-17 (29 granaty) oraz ciężki karabin maszynowy.

O godzinie 16:25 rozpoczął się trwający do 17:15, ostatni ostrzał z serii popołudniowej, który prowadzony był z kierunku Nowotroczkoje w stronę Dokuczajewska. Był to, jak się po podsumowaniu wyników sytuacji, najbardziej intensywny ostrzał dokonany przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (12 min), kaliber 82 mm (3 miny) oraz AGS-17 (10 granatów).

O godzinie 19:45 rozpoczął się trwający do 20:05 pierwszy ostrzał z serii wieczorno-nocnej, prowadzono do z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje, przy użyciu granatnika SPG (5 granatów) i ciężkiego karabinu maszynowego.

19:55– z kierunku Pawłopola w stronę Sosnowskoje, dwie serie AGS-17 (58 granatów).

20:10– 20:20– z kierunku Kamienki w stronę Krutaja Bałka, ciężki karabin maszynowy.

O 21:20– z kierunku Piasków wystrzelono dwie miny kaliber 82 mm w stronę Żabiczewa.

21:25–21:45– z kierunku Wierchnotoreczkoje w stronę Michaiłowki, AGS-17 (29 granatów) oraz ciężki karabin maszynowy.

21:45– 22:05– z kierunku Wodjanoje w stronę Komiternowa, moździerz kaliber 82 mm (8 min).

Ostatni ostrzał w dniu wczorajszym miał miejsce od godziny 22:10 i zakończył się o 22:30, kiedy to z kierunku Niewielskoje ostrzeliwano przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (12 min) teren kopalni im. „Abakumowa”, na obrzeżach Doniecka.

Łącznie ukraińscy żołnierze w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu 36 razy naruszyli warunki zawieszenia broni, w wyniku czego na terytorium DRL spadło około 1000 różnego rodzaju i kalibru pocisków.

Poniżej jeszcze dwa raporty ukraińskie, przedstawiające sytuację z ostatniej doby, udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
11 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 21 квітня 2018 року

Від початку доби окупанти здійснили 31 обстріл позицій сил АТО застосовуючи заборонену Мінськими угодами зброю.
Зокрема на Донецькому напрямку із 120 мм мінометів й озброєння танків бойовики обстріляли наші опорні пункти в районі Павлополя та Пищевика. Також міномети калібру 120 мм агресор застосував по оборонцях Водяного і Новотроїцького, гранатомети і стрілецьку зброю – в районі Авдіївки, Гнутового, Водяного та Невельського, великокаліберні кулемети – неподалік Пищевика, Новотроїцького, Черненко і Талаківки. Крім цього, під Павлополем і Талаківкою агресор застосував БМП, стрілецьку зброю – поблизу Красногорівки, Лебединського та Шахти «Бутівка», а по захисниках Павлополя і Новотроїцького – вівся снайперський вогонь.
На Луганському напрямку заборонені 120 мм міномети ворог застосував по українських позиціях поблизу Новоолександрівки, Катеринівки і Зайцевого. З мінометів калібру 82 мм вогонь вівся по оборонцях Новоселівки, Луганського, Новгородського та Зайцевого. Також під вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї потрапили наші укріплення в районі Кримського, з гранатометів – неподалік Зайцевого, а великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – під Новоселівкою.
Внаслідок ворожих обстрілів один український захисник зазнав поранення. Ще один наш воїн – отримав бойове травмування. Постраждалих військовослужбовців доправлено до лікувальних закладів та надано кваліфіковану медичну допомогу”.
Zobacz tłumaczenie

2 min.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 21 квітня 2018 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 47 обстрілів позицій наших захисників застосовуючи заборонену Мінськими угодами зброю.
Зокрема на Донецькому напрямку із заборонених 120 мм мінометів та озброєння танків бойовики обстріляли наші опорні пункти в районі Павлополя та Пищевика. Також міномети калібру 120 мм агресор застосував по оборонцях Водяного і Новотроїцького, гранатомети і стрілецьку зброю – в районі Авдіївки, Кам’янки, Гнутового, Верхньоторецького, Водяного, Ломакиного та Невельського, великокаліберні кулемети – неподалік Пищевика, Новотроїцького, Черненко, Гнутового і Талаківки. Крім цього, під Павлополем і Талаківкою агресор застосував БМП, стрілецьку зброю – поблизу Мар’їнки, Красногорівки, Лебединського, Широкиного та Шахти «Бутівка», а по захисниках Павлополя і Новотроїцького – вівся снайперський вогонь.
На Луганському напрямку заборонені 120 мм міномети ворог застосував по українських позиціях поблизу Новоолександрівки, Катеринівки і Зайцевого. З мінометів калібру 82 мм вогонь вівся по оборонцях Кримського, Новоселівки, Луганського, Новгородського та Зайцевого. Також під вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї потрапили наші укріплення в районі Кримського та Луганського, з гранатометів – неподалік Зайцевого, а великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – під Новоселівкою.
Внаслідок бойових дій, на жаль, один захисник України загинув. Двоє наших воїнів – зазнали поранень. Ще два українські військовослужбовці – отримали бойове травмування. Постраждалих доправлено до лікувальних закладів та надано необхідну медичну допомогу”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na konie trochę zdjęć:

Aleksander Zacharczenko wziął wczoraj udział w akcji sadzenia lasu.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

42 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.04.2018r.- 1150 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dla zainteresowanych, reportaż z ukraińskiego portalu ‚Strana” o korupcji panującej na granicy Ukrainy z UE. Okazuje sie ze oczekujący na wjazd do UE Ukraińcy nie musza stać w gigantycznych korkach, wystarczy że dadzą „co łaska” (czyli od 50 euro wzwyż) ukraińskim pogranicznikom i już bez problemu mogą wjechać na terytorium Unii, bez marnowania czasu w kolejkach;
  https://strana.ua/articles/special/136719-na-zapadnoj-hranitse-ukrainy-kollaps-na-kpp-iz-za-bolshoho-kolichestva-mashin.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. „Cyrku” ze sprawą „otrucia’ Skripali w wykonaniu „brytoli” ciąg dalszy. Tym razem brytyjskie mediomatoły powołujac się na informacje z brytyjskich służb opublikowały ‚dane” agenta który miał „otruć” Skripalów (choć oczywiście może wykorzystywać takze inne dane personalne) oraz jego „zdjęcie” (jest w linku)…
  >https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/former-spy-codenamed-gordon-identified-12404228
  Ps. Dla brytyjskich mediomatołów, inne zdjęcia „zdemaskowanego” przez nich „agenta”…
  >http://2.bp.blogspot.com/-O0eTE-9OfWA/VRRkLisBksI/AAAAAAAAHIk/geQMGJf3WMo/s1600/minecraft%2Bfaces.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Znany ukraiński dziennikarz Dmytro Gordon kolejny już raz krytykuje…tzw. rewolucje godnosci, czyli kijowski majdan. W udzielonym w ukromediach wywiadzie Gordon nazwał kijowski majdan z 2014 roku, którego był wówczas jednym z czołowych „piewców”, „bardzo drogim spektaklem” w wyniku którego władzę na Ukrainie przechwycili oligarchowie (przy wsparciu Rosji!) oraz wspierajacy ich kłamcy oraz oszuści mieniący się „ukraińskimi patriotami”, którzy prowadza Ukrainę do zguby. Dlatego według Gordona za tzw. rewolucja godnosci faktycznie stoi…Rosja…
  https://antikor.com.ua/articles/233323-ochenj_dorogoj_spektaklj_gordon_rasskazal_o_majdane_takoe_chto_mnogim_ne_ponravitsja
  Ps. Warto przypomnieć kto papę wydzierał pośród „agentów Rosji” na kijowskim majdanie 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 4. UKROCWANIACZEK, czyli szef ukraińskiego resortu infrastruktury Omeljan tłumaczy się z zarzutów o to ze specjalnie wysłał zonę w ciąży do USA, by tam urodziła. Według Omeljana ani on oni jego żona tego nie planowali i wszystko to stało sie „przypadkowo”. Ukromedia przypominają przy tym że to juz drugie dziecko Omeljana urodzone „przypadkowo” w USA i że zgodnie z amerykańskim prawem każde dziecko urodzone na terytorium USA „automatycznie” otrzymuje amerykańskie obywatelstwo…
  https://strana.ua/news/137203-ministr-omeljan-rasskazal-pochemu-eho-zhena-rozhala-v-ssha.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Szykują się oficjalne „religijne prześladowania” na Ukrainie? Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego, czyli „legalna” Cerkiew”, zdecydowanie sprzeciwił się forsowanym przez „generalissimusa” Poroszenkę planom ‚zjednoczenia prawosławia na Ukrainie”, czyli faktycznemu podporządkowaniu tzw. Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu Patriarchatu Kijowskiego nieuznawanemu nigdzie poza sama Ukraina. W wydanym oficjalnym komunikacie Cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego oskarżyła władze w Kijowie o „mieszanie sie w jej wewnętrzne sprawy” m.in przez Poroszenke gdy występował oficjalnie „w jej imieniu” z listem do Patriarchy Konstantynopola (czyli „duchowego” zwierzchnika całego Prawosławia) z prośbą o poparcie „zjednoczenia ukraińskiego prawosławia”;
  https://ukraina.ru/news/20180422/1020251028.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. I jeszcze w temacie UKROSZAJBY, czyli była tzw. ukraińska wolontariusza ATO która zajmowała się wspomaganiem bandytów z ‚Prawego Sektora” podczas tzw. operacji ATO, „poetka” sławiąca onegdaj kijowski majdan, Jewgienija Bilczenko, która obecnie „nawróciła się” i nawołuje do „przyjaźni ukraińsko – rosyjskiej”, STRASZY…ROSYJSKIM SĄDEM…ROSYJSKICH INTERNAUTÓW KTÓRZY UJAWNILI JEJ NIECHLUBNĄ PRZESZŁOŚĆ…
  https://peremogi.livejournal.com/37104319.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Nawet ciężko to skomentować..
  Po tragicznym wypadku na Ukrainie w wyniku którego 8 osób zginęło a 18 zostało rannych do ukraińskiego parlamentu złożono wniosek by …zlikwidować żółte światła sygnalizacji ulicznej (!)
  https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-tragiczny-wypadek-zderzyly-sie-trzy-auta-8-osob-nie-zyje-6242159156246657a
  Według pomysłodawców żółte światła zachęcają kierowców do szybszej jazdy (!) i są jednym z głównych powodów wypadków(!!) obok… dobrej jakości dróg (!!!)
  https://wschodnik.pl/ukraina/item/16607-rzad-ukrainy-chce-zrezygnowac-z-zoltego-sygnalu-w-sygnalizacji-swietlnej.html
  Komentarz: Z takimi argumentami chyba nawet nie warto się spierać i najlepiej pójść o krok dalej i zlikwidować drogi ,oraz samochody.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Rząd Ukrainy i Komisja Europejska zakończyły uzgodnienie listy „neutralnych” arbitrów, z których jeden powinien prowadzić arbitraż w sporze o zakazie eksportu drewna okrągłego.
  https://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2018/04/20/7080729/
  komentarz: Co prawda władze UE już tak nie naciskają na Ukrainę na zniesienie moratorium na eksport drewna okrągłego, byłoby to jednak korzystne dla krajów Europy Wschodniej. Drzewo z Ukrainy jest dużo tańsze niż surowiec sprowadzany z krajów skandynawskich, co przekłada się na cenę gotowych mebli.
  Dotychczas pomimo moratorium kwitł nielegalny przemyt- drzewo docierało do krajów UE głównie przez Rumunię i Mołdawię.
  Arbitraż wcale nie oznacza zmian w prawie strona ukraińska zapewne jak zwykle chce ocieplić swój wizerunek tuz przed decyzją o przyznanie kolejnej transzy pomocy (500 mln euro).

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Rada Najwyższa Ukrainy przygotowała listę 25 obywateli włoskich, którzy walczyli przeciwko Ukrainie w Donbasie. Strona ukraińska domaga się ukarania „terrorystów”
  https://lb.ua/society/2018/04/18/395555_25_grazhdan_italii_voevali_protiv.html
  Warto nadmienić, że we Włoszech aresztowano żołnierza Gwardii Narodowej Ukrainy Witalija Markiwa, który jest oskarżony o zamordowanie włoskiego fotoreportera Andrea Rocchelli w pobliżu miejscowości Słowiańsk w obwodzie donieckim w maju 2014 r.
  Działanie ukraińskiego parlamentu i prokuratury jest więc zapewne przejawem nacisku na rząd Włoszech.

  Polubione przez 4 ludzi

 10. W PIJANYM ZWIDZIE, czyli jak „bojcy ATO” „wyzwalają” Donbas. Najpierw strzelają gdzie i po czym popadnie przez co giną Bogu ducha winni cywile (tym razem śmierć poniósł mieszkaniec Zajcewa pod Gorłowką);
  http://dnr-news.com/dnr/45124-mirnyy-zhitel-poselka-zaycevo-pogib-v-rezultate-obstrela-so-storony-vsu.html
  A potem włażą na pola minowe…
  https://korrespondent.net/ukraine/events/3963816-v-ato-voennyi-pohyb-v-rezultate-podryva

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ukraiński portal ‚Strana’ o niesławnej nauczycielce (!) oraz radnej miejskiej z Lwowa z frakcji banderowskiej ‚Swobody”, Marianie Batiuk która ‚zasłynęła” ostatnio z tego ze „świętowała Dzień Urodzin Wielkiego człowieka”, czyli Adolfa Hitlera. Teraz tłumaczy się ze to nieprawda i ze „ktoś” 9w domysle „rosyjscy hakerzy”) „włamali się” na jej konto. Jednak z pokazanych w artykule zdjeciach, widać że fascynacja „Wielki człowiekiem Adolfem Hitlerem” nauczycielki z Lwowa trwa już od dawna (patrz link poniżej);
  https://strana.ua/news/137207-marjana-batjuk-chto-nashli-u-nee-v-sotssetjakh-posle-skandala-s-hitlerom.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Dla zainteresowanych odcinek eMisji. Gośmi programu są Pani doktor Lucyna Kulińska
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyna_Kuli%C5%84ska
  i dziennikarki Agnieszki Piwar. Tematy odcinka:
  – dlaczego pogodzenie polskiego interesu narodowego z działaniami ukraińskich decydentów jest w obecnej chwili niemal niemożliwe.
  -konflikcie syryjski
  .https://www.youtube.com/watch?v=xuiQVhCiFbA
  Komentarz: Opinie Pań i prowadzącego sprawiają, że zapewne nie dostaliby zaproszenia do TVP 🙂
  Polecam
  P.S: Kolejne agentki Kremla się ujawniły 😀

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ruszyła praca Donieckiej Stacji Filtrów (która uzdatnia wodę dostarczaną zarówno na terytorium republik, jak i na terytorium „wyzwolone” przez Kijów), zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami lidera Republiki Donieckiej Aleksandra Zacharczenki, który rozmawiał w tej sprawie z przedstawicielami misji OBWE na Donbasie oraz przedstawicielami przedsiębiorstwa do którego należy stacja. Co najciekawsze wznowieniem pracy stacji pochwalił się…”gubernator” ( z nadania Kijowa) obwodu donieckiego Żebriwskij…
  https://strana.ua/news/137232-dfs-vozobnovila-rabotu-podachu-vody-na-avdeevku-vozobnovitsja-vecherom-22-aprelja.html

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Unia Europejska przystępuje do realizacji pięcioletniego programu wsparcia efektywności energetycznej na Ukrainie i bierze udział we współfinansowaniu Funduszu Efektywności Energetycznej.
  Fundusz będzie przekazywać środki na realizację projektów termomodernizacyjnych, instalację efektywnych urządzeń grzewczych, systemów i urządzeń chłodzących, a także na wymianę istniejących systemów i sprzętu na bardziej wydajne.
  Według prognoz rządu w ciągu 3-5 lat działania Funduszu Efektywności Energetycznej kraj zaoszczędzi nie mniej niż 7-10 mld metrów sześciennych gazu, a oszczędności na zakupie paliwa wyniosą nie mniej niż 3 mld dolarów.
  https://www.kmu.gov.ua/ua/news/yes-doluchayetsya-do-realizaciyi-programi-energozberezhennya-ta-pidtrimki-fondu-energoefektivnosti-volodimir-grojsman

  Polubione przez 3 ludzi

 15. I znowu ‚zdradzieckie” słowa z usta byłego ambasadora USA na Ukrainie Stevena Karla Pifera, kóry w udzielonym w ukromediach wywiadzie nie tylko „wylał kubeł zimnej wody” na łeb Poroszenki bredzącego o szybkim przyjeciu Ukrainy do NATO, ale także ostrzegł ze jak Kijów będzie chciał „odbijać Donbas siłą” to…wejdą dobrze wyekwipowane oraz wyszkolone wojska rosyjskie i słaba ukraińska armia sobie z nimi już nie poradzi i Ukraina poniesie dalsze straty terytorialne np. straci Mariupol;
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/3963817-eks-posol-kyev-ne-smozhet-vernut-donbass-syloi

  Polubione przez 4 ludzi

 16. A tymczasem na „radykalną propagandę antyrosyjska” na Zachodzie pożaliła się…była kandydatka „prozachodniej opozycji rosyjskiej” na urząd Prezydenta Rosji Ksenia Sobczak, która wzięła udział w dyskusji zorganizowanej przez brytyjski tygodnik „The Spectator”. Stwierdziła także że pomimo tego że wiele rzeczy jej sie nie podoba w obecnej Rosji to jest ‚rosyjska patriotką” i zarzuciła „zachodnim partnerom” świadome przejaskrawianie informacji dotyczących tego co robi Rosja;
  https://strana.ua/news/137266-sobchak-obvinila-zapad-v-radikalnoj-propahande-protiv-putina-i-rossii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 17. „Haniebna zdrada” ukraińskiej policji, ktora nałożyła karę na piłkarskiego kibica – „ukropatriotę”, który podczas meczy spalił flagę „Noworosji”. Decyzja ukraińskiej policji wywołała szok i wściekłosć u innych „ukropatriotów” w tym parlamentarzysty z frakcji „Partia Radykalna” (Ołeha Laszki) Ihora Mosijczuka, kóry zagroził że „weźmie się za wyjaśnienie całej sprawy”;
  https://politeka.net/news/641119-razryv-mozgov-politsiya-nakazala-ukrainskogo-patriota-za-pylayushhuyu-nelyubov-k-separatistam/

  Polubione przez 3 ludzi

 18. I jeszcze jeden „njus sportowy”. 20 kwietnia pobili sie „weterani ATO” uczestniczący w rozgrywkach „Ogólnoukraińskiej Ligii Uczestników ATO” (!) które odbywały się w jednej z miejscowości pod Kijowem. Podobno poszło o to które druzyny maja pierwsze grać na wynajętym boisku…
  http://www.ukrainefootball.net/ukraina/v-vishnevom-proizoshel-konflikt-mejdu-predstavitelyami-dvuh-raznyh-turnirov-voinov-ato.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.