Wojna domowa na Ukrainie 25.04.2018r.- 1153 dzień od nowego rozejmu.


Przyjęcie przez Stany Zjednoczone ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), oznacza, że totalne nękanie Polski stało się faktem. Czy to też jest ta „dobra zmiana”, jaką przyniósł nam rząd PiS?

W grudniu zeszłego roku amerykański Senat zaaprobował jednogłośnie projekt ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków w Polsce, które nie mają spadkobierców.

Następnie w dniu wczorajszym (24 kwietnia) ustawę 447 jednomyślnie przegłosowała Izba Reprezentantów, a więc po przejęciu jej przez Departament Stanu USA, który jest zobowiązany do przygotowania raportu informującego, które kraje ociągają się z restytucją mienia, ostateczna decyzja czy wejdzie ona w życie zależeć tylko będzie od podpisu pod nią złożonego przez prezydenta Donalda Trumpa.

Przebywający z wizytą w Stanach Zjednoczonych wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że ustawa 447 nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia.

Natomiast o tym, co przyjęcie ustawy 447 może oznaczać dla Polski, mówił w styczniu w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Marek Jan Chodakiewicz. W ocenie eksperta, na podstawie tej ustawy Polska może być nękana na wielu płaszczyznach:

„Od nieoficjalnych nacisków przez oficjalny lobbying aż do sankcji: pozytywnych czy negatywnych”– wskazał profesor Chodakiewicz.

Czym miałyby być „sankcje pozytywne”. Ekspert wskazuje, że chodzi o zwykłe przekupstwa. Jako przykład podaje hipotetyczną sytuację polegającą na postawieniu warunku: jeśli Polska zapłaci odszkodowania zarządzone przez organizacje żydowskie, dostanie ochronę tarczy antyrakietowej albo faworyzowany status handlowy.

Mówiąc o sankcjach negatywnych Chodakiewicz wskazywał na bojkot polskich produktów czy też odmowę udzielania kredytów.

Również szef polskiej dyplomacji, który jeszcze niedawno przekonywał nas, o wielkiej przyjaźni polsko-amerykańskiej i sojuszu naszych krajów, po głosowaniu w Kongresie, wykazał się pesymizmem:

„Nie możemy uprzywilejowywać jakiekolwiek grupy; ta ustawa nie jest dobra, bo chce postawić jakąś grupę Polaków żydowskiego pochodzenia, która opuściła kraj, przed resztę Polaków”.

Oczywiście światowego hegemona, takie opinie szefa dyplomacji wysuwane przez przedstawicieli jego wasala, mało obchodzą i nie są brane pod uwagę. Tym bardziej, że amerykańska ustawa Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) o numerze 447, oparta jest na dokumencie podpisanym jeszcze w czerwcu 2009 roku przez Polskę, w imieniu której pod Deklaracją Terezińską swój podpis złożył ówczesny sekretarz stanu w KPRP, Władysław Bartoszewski.

W Deklaracji tej poruszono również problem żydowskich nieruchomości:

„1. Wzywamy, by tam, gdzie nie zostało to skutecznie osiągnięte, zostały podjęte wszelkie możliwe starania na rzecz restytucji byłego żydowskiego wspólnotowego i religijnego majątku w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty, tak jak to będzie właściwe.
2. Uważamy, że ważne jest, tam gdzie nie zostało to jeszcze skutecznie osiągnięte, zajęcie się prywatnymi roszczeniami ofiar Holokaustu (Shoah) dotyczącymi nieruchomości byłych właścicieli, spadkobierców lub ich następców, w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty, tak jak to będzie właściwe, w sprawiedliwy, wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób, zgodny z prawem krajowym i odpowiednimi regulacjami”
.

Tak więc dzisiaj, bicie w dzwony na alarm przez niektórych polityków, jest zwykłym odwracaniem uwagi od tego, że wcześniej nikt w tej sprawie nie protestował, a biernie czekał na jej zakończenie. Do którego obecnie się już zbliżamy.

Oczywiście poza tym, że będziemy płacić, i to bardzo dużo płacić, tak iż nie starczy nam ani na „tarczę”, ani na „500+”, to dodatkowo skutki amerykańskiej ustawy mogą być gorzej niż opłakane. Oczywiście zapłacą za to najwyższą cenę beneficjenci programu „500+” i ich liczne potomstwo. Może właśnie o to chodziło ustawodawcą tego programu, aby w Polsce odrodziła się odpowiednia ilość niewolników spłacających do końca swego życia, w zasadzie nieograniczone niczym zobowiązania będące wynikiem sytuacji politycznej sprzed II Wojny Światowej. A więc i tej, gdy dojście do władzy nazistów w Niemczech było po cichu popierane przez żydowski kapitał z Nowego Jorku.

No cóż, „dobra zmiana” musi kosztować.

I właśnie teraz wystawiają nam za nią rachunki.

http://www.nimoz.pl/files//articles/88/Deklaracja_Terezinska%2C_2009.pdf,

https://www.tvp.info/35700355/organizacje-zydowskie-przepychaja-ustawe-ktora-moze-kosztowac-polske-miliardy,

http://niezalezna.pl/223475-w-usa-waza-sie-losy-niekorzystnej-dla-polski-ustawy-kluby-gp-i-polonia-w-pelnej-mobilizacji.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Poprzedniej doby na donieckim odcinku frontu, sytuacja zaczęła się zaostrzać ze względu na ilość liczby naruszeń przez stronę ukraińską warunków zawieszenia broni.

Ostrzał rozpoczął się stosunkowo późno, bo zdecydowanie po południu i ciągnął się z przerwami, do wczesnych godzin nocnych:

15:35-15:55- z kierunku Troczkoje w stronę Ozierjanowki, AGS-17 (29 granatów) oraz ciężki karabin maszynowy.

16:20-17:00– z kierunku Nowotroczkoje w stronę Dokuczajewska, moździerz kaliber 82 mm (2 miny) oraz granatnik RPG (2 granaty).

17:45– z kierunku Krasnogorowki w stronę Trudowskiego, moździerz kaliber 82 mm (5 min).

19:00-19:25– z kierunku Marinki w stronę Trudowskiego, moździerz kaliber 82 mm (4 miny) oraz opancerzony wóz bojowy BMP-1 (10 wystrzałów), a także BMP-2 (30 wystrzałów).

19:20-19:40– z kierunku Kamienki w stronę Krutaja Bałka, AGS-17 (10 granatów).

19:20-19:50– z kierunku Piszczewika w stronę Oktjabra, moździerz kaliber 120 mm (6 min).

19:55-20:20– z kierunku Wierchnietoreczkoje Sewiernyje w stronę Wierchnietoreczkoje Niżnoje, granatnik SPG (3 granaty).

20:00-20:20– z kierunku Piasków w stronę północno-zachodnich obrzeży Doniecka, w rejonie byłego serwisu „Volvo-Center”, opancerzony wóz bojowy BMP-2 (20 wystrzałów) oraz ciężki karabin maszynowy.

20:15-20:45– z kierunku wsi Cziernienko w stronę sioła Zajczenko, moździerz kaliber 82 mm (10 min) oraz opancerzony wóz bojowy BMP-2 (60 wystrzałów), a także broń maszynowa, w tym ciężka.

20:25-20:55– z kierunku Szirokina w stronę Sachanki, granatnik RPG (3 granaty) oraz ciężki karabin maszynowy.

20:30-21:00– z kierunku osiedla Szumy w stronę terenu kopalni im. „Izotowa”, ciężki karabin maszynowy.

20:40-21:00– z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje, moździerz kaliber 120 mm (8 min).

Łącznie minionej doby na donieckim odcinku frontu ukraińscy żołnierze 43 razy naruszyli warunki zawieszenia broni w wyniku czego na terytorium DRL spadło około 120 min kaliber 120 mm, około 100 min kaliber 82 mm oraz innych pocisków, w sumie ponad 1000 sztuk.

Dziś od wczesnych godzin rannych ukraińscy żołnierze ponownie rozpoczęli, intensywny ostrzał DRL. Prawdopodobnie siłą ATO chodzi o odzyskanie kontroli nad przejściem granicznym znajdującym się na wschód od Mariupola.

Na ługańskim docinku frontu, w ciągu minionej doby również sytuacja zaczęła się zaostrzać.

I tak, w ciągu poprzedniego dnia i nocy, ukraińscy żołnierze 8 razy naruszyli tam warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników SPG i broni maszynowej. Ostrzeliwane były okolice następujących miejscowości; Kalinowki, Łogwinowa, Niżnego Łozowego oraz Żiełoboka i pomnika Kniazia Igora.

Poniżej jeszcze dwa raporty ukraińskie, przedstawiające sytuację z ostatniej doby, udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
12 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 24 квітня 2018 року

У першу половину доби режим повного припинення вогню бойовиками російсько-окупаційних військ не дотримувався. Станом на 18.00 зафіксовано 28 обстрілів українських опорних пунктів.
Зокрема на Донецькому напрямку із заборонених Мінськими угодами 120 мм мінометів противник обстріляв наші позиції в районі Водяного, а з мінометів калібру 82 мм – поблизу Широкиного. З гранатометів та стрілецької зброї агресор відкривав вогонь по укріпленнях сил АТО неподалік Лебединського, Талаківки, Ломакиного, Авдіївки та Мар’їнки, з гранатометів – біля Новотроїцького та Пищевика, з великокаліберних кулеметів – поблизу Павлополя, а з стрілецької зброї – в районі Кам’янки. Крім цього, оборонців Талаківки і Павлополя обстрілювали ворожі снайпери.
На Луганському напрямку заборонені 120 та 82 мм міномети окупанти застосували по українських позиціях під Луганським та Новолуганським, міномети калібру 82 мм – поблизу Троїцького, а гранатомети та стрілецьку зброю – в районі населеного пункту Валуйське.
Внаслідок виконання бойових завдань четверо українських воїнів зазнали поранень. Наших захисників доправлено до лікувальних закладів та надано кваліфіковану медичну допомогу”.
Zobacz tłumaczenie

1 min.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 24 квітня 2018 року

Минулої доби бойовики російсько-окупаційних військ здійснили 69 обстрілів позицій Збройних Сил України застосувавши заборонене Мінськими угодами озброєння.
Зокрема на Донецькому напрямку із забороненої 122 мм артилерії, 120 та 82 мм мінометів і гранатометів противник обстріляв наші позиції в районі Ломакиного. Також 120 мм міномети агресор застосував по захисниках Водяного, Новотроїцького, Гнутового та Пищевика, а міномети калібру 82 мм – в районі Широкиного та Водяного. З гранатометів бойовики відкривали вогонь по укріпленнях сил АТО неподалік Лебединського, Талаківки, Авдіївки, Гнутового, Мар’їнки та Пищевика, з великокаліберних кулеметів – поблизу Павлополя, Первомайського, Красногорівки і Шахти «Бутівка», з БМП – біля Водяного, Пищевика та Гнутового, а з стрілецької зброї – в районі Кам’янки, Новомихайлівки, Авдіївки, Талаківки, Мар’їнки та Водяного. Крім цього, оборонців Талаківки, Павлополя та Широкиного обстрілювали ворожі снайпери.
На Луганському напрямку із забороненої 122 мм артилерії та неодноразово із 120 та 82 мм мінометів, гранатометів та великокаліберних кулеметів окупанти обстрілювали українські позиції під Луганським. Також 120 та 82 мм міномети бойовики застосували по захисниках Новолуганського і Троїцького. Крім цього, з мінометів калібру 82 мм вогонь вівся по наших позиціях під Новоселівкою, з озброєння БМП – поблизу Кримського і Троїцького, гранатометів – біля Валуйського, великокаліберних кулеметів – в районі Станиці Луганської, Кримського та Новоселівки, а снайперської зброї – під Новгородським.
Унаслідок виконання бойових завдань дев’ять українських воїнів зазнали поранень. Ще двоє наших захисників – отримали бойове травмування. Постраждалих військовослужбовців доправлено до лікувальних закладів та надано усю необхідну медичну допомогу”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

Donieck przed obchodami święta 9 Maja- Dnia Zwycięstwa.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

64 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.04.2018r.- 1153 dzień od nowego rozejmu.

  1. Kolejna ‚apokalipsa śmieciowa” na Ukrainie, tym razem w Czerkasach. Mieszkańcy informuja że w pobliskich lasach nie dość że nielegalnie „składuje się” odpady to jeszcze stoja tam porzucone śmieciarki, które „rozkraczyły się” w trakcie nielegalnego pozbywania się śmieci (zdjecia w linku);
    http://vikka.ua/novini/76853-bilya-cherkas-smittevoz-stav-zhertvoyu-kradiiv-ta-malo-ne-sprichiniv-lisovu-pozhezhu-foto.htm
    http://vikka.ua/novini/73850-poblizu-cherkas-smittevoz-zletiv-iz-lisovoi-dorogi-foto.htm

    Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.