Wojna domowa na Ukrainie 8.05.2018r.- 1166 dzień od nowego rozejmu.


Okazuje się, że dotychczasowe afery Bartłomieja Misiewicza- przyjaciela i bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza w czasie gdy on pełnił funkcję szefa MON, były tylko niewielkim czubkiem góry lodowej.

I tak, „Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej”– poinformował w poniedziałek (7 kwietnia) Polską Agencję Prasową Piotr Kaczorek z biura komunikacji społecznej CBA. Ponadto Kaczorek dodał, że jak na razie „postępowanie jest w fazie wstępnej”.

Jak dowiedziała się redakcja tygodnika „Sieci”, może chodzić o możliwość wyłudzeń finansowych dokonanych na rzecz PGZ, do których to dojść miało w 2016 r. Dziennikarze tygodnika napisali, że CBA prowadzi czynności ws. możliwych przestępstw korupcyjnych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

„Przypadek Polskiej Grupy Zbrojeniowej, którym zajmiemy się szczegółowo, jest tylko jednym z wielu, ale świetnie pokazuje, jak wokół jednej z największych państwowych spółek stworzono układ biznesowo-towarzyski służący wysysaniu publicznych pieniędzy za pomocą pozornych umów, fikcyjnych szkoleń, zawyżanych faktur. Oplatająca holding sieć sięgała poziomu zarządu PGZ oraz gabinetu politycznego MON. To tylko jeden z wielu obszarów funkcjonowania Grupy, który obecnie bada Centralne Biuro Antykorupcyjne”– podkreślono w „Sieci”.

Dziennikarze tygodnika opisują m.in. sprawę niejasnych wydatków na szkolenia i reklamę w PGZ, w którą miał być zamieszany b. rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz i jego znajomi.

Piotr Kaczorek z CBA pytany w poniedziałek przez PAP o doniesienia ws. rzekomych nieprawidłowości w PGZ poinformował, że CBA złożyło zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury pod koniec 2017 r.:

„Po kontroli w Polskiej Grupie Zbrojeniowej CBA złożyło w połowie listopada 2017 r. zawiadomienie do Prokuratury Generalnej. Śledztwo zostało wszczęte pod koniec ub.r. przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu i zostało w całości powierzone delegaturze CBA w Warszawie”– poinformował pan Kaczorek z CBA.

Dodał jeszcze, że CBA prowadzi obecnie czynności w tej sprawie, a „śledztwo jest w fazie wstępnej”. Biuro nie przekazało więcej szczegółów dotyczących prowadzonego postępowania.

Jak na razie, ze zgromadzonych informacji wynika, że mogło dojść w Polskiej Grupie Zbrojeniowej do przestępstw korupcyjnych. W sprawie pojawia się nazwisko byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. W tej sprawie agenci CBA sprawdzają relacje między członkami Rady Nadzorczej PGZ.

W śledztwo obejmuje również wątek relacji Bartłomieja Misiewicza z wiceprezesem PGZ Radosławem Obolewskim. W przeszłości Misiewicz pracował jako pomoc apteczna w aptece w jednej z miejscowości pod Warszawą, której właścicielką jest żona wiceprezesa PGZ- Obolewskiego.

Wykryte przestępstwa miały dotyczyć m.in. nadużyć przy organizacji szkoleń z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz koncertu „Głos Wolności” w czerwcu 2016 roku.

Chodzi tu o to, że na początku PGZ zamówiło szkolenia u „Stowarzyszenia dla Dobra Rzeczpospolitej – Propter Bonum Republicae”. Choć organizacja nie miała żadnego doświadczenia w branży, na jej konto trafiły do niej prawie pół miliona złotych z budżetu PGZ (dokładnie: 491 964, 33 złote). Co ważne, faktura została wystawiona za szkolenia, których oczywiście nie było.

Po otrzymaniu tych pieniędzy z PGZ stowarzyszenie to niemal natychmiast przelało 391 tys. złotych firmie PR „Ten Team”.
Chodziło tu o to, że to osobiście Bartłomiej Misiewicz wskazał „Ten Team” jako organizatora koncertu „Głos Wolności” oraz wystawy z okazji 40-lecia KOR. Zaproponował również, by PGZ przejęła finansowanie obu wydarzeń.

Co ciekawe, koszty organizacji koncertu wskazane przez Misiewicza wynoszą dokładnie 491 964, 33 złote. Okazuje się więc, że „Stowarzyszenie dla Dobra Rzeczpospolitej” stało się pośrednikiem. Osoby decyzyjne w PGZ wiedziały, że niemal pół miliona złotych przelanych na konto stowarzyszenia nie miało zostać przeznaczone na szkolenia, za które wystawiono fakturę.

Sprawa szkoleń wróciła, gdy CBA zaczęło domagać się wyjaśnień. Wtedy to PGZ i „Stowarzyszenie dla Dobra Rzeczpospolitej” stworzyły dokumenty, z których wynika, że koszt godzinnego szkolenia jednego pracownika to niemal 1800 złotych. Oczywiście w tak absurdalne stawki, żadna z osób (no może poza Misiewiczem i osobą odpowiedzialną z PGZ za przelanie tych pieniędzy) prowadzących dochodzenie w sprawie PGZ-Misiewicz- nie wierzy.

Dodam, że Koncert „Głos Wolności”, upamiętniający wydarzenia lata 1976 roku, odbył się 26 czerwca 2016 roku. Jednak wbrew zapisom zawartym w umowie nie koncertowano na pl. Piłsudskiego w Warszawie, ale w hotelu „Victoria”.

Zarząd PGZ zatwierdził właściwy wniosek o finansowanie wydarzenia dwa tygodnie po dacie koncertu (7 lipca). Z kolei Rada Nadzorcza potwierdziła wszystkie wydatki na imprezę (516 tys. złotych) dopiero 5 września. Co ciekawe, pięć dni wcześniej do składu Rady Nadzorczej PGZ dołączył Bartłomiej Misiewicz.

Natomiast umowa dotycząca organizacji koncertu została podpisana 26 września. W jej ramach stowarzyszenie miało również zorganizować wystawę multimedialną w Kielcach. Protokół należytego wykonania wystawy podpisano na dziesięć dni przed zawarciem samej umowy (16 września). Jednak wystawa wcale się nie odbyła- wynika z ustaleń CBA

W efekcie tych kombinacji, na konto stowarzyszenia trafiają 737 947,74 złote. Z tej kwoty 705 tys. złotych otrzymuje „Ten Team”.

W sprawę- jak już wspomniałem- zamieszanych jest kilka osób, jednak kluczową rolę odgrywa wiceprezes PGZ Radosław Obolewski.

Prywatnie jest on mężem Anny Obolewskiej, właścicielki apteki w Łomiankach, w której przed wejściem do polityki pracował jako pomocnik aptekarski… Bartłomiej Misiewicz. CBA uzyskało informacje o relacjach osobistych między Obolewskim a Misiewiczem.

To tylko wierzchołek niejasnych powiązań, które wytworzyły się wokół PGZ. CBA ma wiele dowodów na istnienie swoistej sieci firm, które oplotły Polską Grupę Zbrojeniową w czasie szefowania MON przez Macierewicza i grupę jego najbliższych przyjaciół i współpracowników.

A co na to sam zainteresowany?

Otóż, Misiewicz zareagował natychmiast, tak jak to jest w jego stylu, zamieszczając wpis na ten temat na swojej stronie na Twitterze:

Poniżej jeden z komentarzy na temat tego wpisu:

Zobaczymy jak ta sprawa się zakończy, bo jak na razie wygląda na bardzo rozwojową.

A więc zaczyna się już rozliczanie „dobrej zmiany” działaczy PiS.

A cha, przy okazji okazało się jeszcze czym cechują się „zawodowi patrioci”, którzy swoimi mordami wycierają sobie słowo Polska.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/530598,misiewicz-o-doniesieniu-po-prawo-nie-zostalo-zlamane-czekam-na-ocene-prokuratury.html?gclid=EAIaIQobChMIpY_IkrP12gIVXYwZCh2MaQdPEAAYAiAAEgKdLPD_BwE,

http://tenteam.pl/

http://www.proto.pl/aktualnosci/ten-team-nowa-agencja-na-rynku,

https://web.facebook.com/AgencjaTenTeam/?_rdc=1&_rdr,

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/julia-palczewska-dyrektor-zarzadzajaca-ten-team-w-ofercie-agencji-btl-i-content-marketing#.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na początek uzupełnię informację dotyczącą dnia poprzedniego. Otóż przedwczoraj w wyniku ostrzału pozycji obronnych sił zbrojnych DRL przez ukraińskich żołnierzy zginął jeden z powstańców.

Natomiast jeśli chodzi o minioną dobę, to ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzały o następujących godzinach:

11:25- 12:00- z kierunku obrzeży północnych Zajcewa w stronę ich południowej części, granatnik RPG-7 (4 granaty) i broń maszynowa.

14:35- 15:10– z kierunku Żowanki w stronę Zajcewa, moździerze kaliber 120 mm (8 min) oraz 82 mm (5 min), a także RPG-7 (3 granaty) i broń maszynowa, w tym ciężka.

15:40- 16:10– z kierunku Nowoługańskije w stronę Dolomitnoje, AGS-17 (29 granatów) oraz broń maszynowa.

16:30- 17:00– z kierunku Kamienki w stronę Krutaja Bałka, ciężkie i lekkie karabiny maszynowe oraz operowali snajperzy.

17:55- 18:30– ponownie z kierunku Kamienki w stronę Krutaja Bałka, ale tym razem przy użyciu granatnika AGS-17 (58 granatów) oraz broń maszynowa, w tym ciężka.

O 19:05- z kierunku Żowanki w stronę Zajcewa, moździerz kaliber 120 mm (20 min) oraz granatnik RPG-7 (6 granatów).

W wyniku tego ostrzału została ranna 74-letnia kobieta.

19:50- 20:20— z kierunku Nowłoługańskoje w stronę Dolomitnoje, moździerz kaliber 82 mm (10 min).

20:00- 20:30— z kierunku Szumów w stronę Gorłówki (teren kopalni im. „Gagarina”), moździerz kaliber 120 mm (5 min).

20:20- 20:50— z kierunku Piasków w stronę Żabiczewa, na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, moździerz kaliber 82 mm (5 min) oraz opancerzony wóz bojowy BMP-1 (7 wystrzałów), a także broń maszynowa, w tym ciężka.

19:50- 20:20— z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje, moździerze kaliber 82 mm (30 min).

21:15- 21:50– z kierunku Kamienki w stronę Krutaja Bałka, AGS-17 (150 granatów) oraz RPG-7 (2 granaty).

No i wreszcie ostatni ostrzał miał miejsce w godzinach od 22:20 do 22:50 i prowadzono go z kierunku Talakowki w stronę Komiternowa, moździerz kaliber 82 mm (12 min).

Łącznie w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu ukraińscy żołnierze prowadząc dość umiarkowany ostrzał terytorium DRL (około 550 pocisków wobec około 330 w dzień poprzedni), 13 razy naruszyli warunki zawieszenia broni.

W wyniku przeprowadzonych ostrzałów w Zajcewie zostało uszkodzonych 9 domów jednorodzinnych, przy ulicy: Karbuszewa nr. 70, 74, 75, 75 A i 101 oraz na ulicy Poleitajewa nr. 70, 72 i 79, a także ulicy Smoleńskiej nr. 9 oraz w Gorłówce przy ulicy Kołłątaja nr. 35- na terenie kopalni im. „Gagarina”. Ponadto około 350 gospodarstw domowych zostało pozbawionych dopływu gazu na skutek uszkodzenia odłamkami jednej z rur.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby ukraińscy bojcy prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz granatnika SPG-9 i AGS-17, a także broni maszynowej, 3 razy naruszyli warunki zawieszenia broni. Ostrzał prowadzono w okolicach wsi Kalinowo i Łozowoje. W wyniku tych ostrzałów na terytorium ŁRL spadło około 10 min kaliber 120 mm, 20 min kaliber 82 mm, 6 granatów SPG-9 oraz 29 granatów AGS-17. Jak na razie nie wpłynęły żadne meldunki o stratach.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację połączonych sił (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS) na temat sytuacji na linii frontu w Donbasie jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Ранкове зведення на 7.00 08 травня 2018 року

Упродовж минулої доби, 7 травня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася напруженою. Російсько-окупаційні війська продовжують грубо порушувати Мінські домовленості.

Бойові дії тривали по всій лінії розмежування. Противник 15 разів застосовував заборонене озброєння. В районах населених пунктів Кримське, Попасна, Новотошківське, Луганське, Авдіївка, Широкине підрозділи Об’єднаних сил вели активну оборону, подавляли вогневі засоби противника та не допустили просунення окупаційних військ у глиб нашої території.

Російсько-окупаційні війська продовжують вести вогонь 122 мм артилерією по населеному пункту Зайцеве. Грубо порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, артилерійськими обстрілами бойовики руйнують житлові будинки. Тільки впродовж минулого дня у Зайцевому зафіксовано 27 розривів гарматних снарядів.
Під час бойових дій, втрати Об’єднаних сил склали 2 поранених. Наразі їм надано кваліфіковану медичну допомогу та евакуйовано до госпіталю.

За даними розвідки, одного бойовика знищено, 5 поранено.
Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника об’єднаних сил”.
#ООС #операція_ОС
Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.05.2018r.- 1166 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z Chin, gdzie za korupcję do wiezienia do konca życia powędrował Sun Zhengcai były członek Politbiura KPCh (czyli samej ‚wierchuszki” ChRLD) uważany niegdyś za „wschodząca gwiazdę” chińskiej polityki i możliwego następcę prezydenta Xi Jinpinga. Oskarżono go o przyjęcie łapówek w łącznej wysokosci 170 mln juanów (ok. 26 mln $), a oprócz zasadzonego dożywocia skonfiskowano mu także cały majątek;
  >https://www.theguardian.com/world/2018/may/08/china-sentences-former-political-rising-star-to-life-in-prison-for-corruption

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Jeszcze nie weekend a „generalissimus” Poroszenko już „na fali”. Ogłosił m.on że „Putin chce odwojować Ukraine i przywrócić ZSRR”;
  https://strana.ua/news/139924-poroshenko-zajavil-chto-putin-khochet-otvoevat-ukrainu-i-vernut-sovetskij-sojuz.html
  Stwierdził także że „połowa walczących na Donbasie [przeciwko siłom prokijowskim] to obywatele Rosji”. Skąd ma takie „dane”, niestety nie ujawnił, ale znając jego „słabości” mógł je „ujrzeć” na dnie butelki po wypitym alkoholu 🙂
  https://korrespondent.net/ukraine/3968756-polovyna-vouiuischykh-na-donbasse-yavliauitsia-hrazhdanamy-rf-poroshenko

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Przypomniał o sobie ‚Micho” Saakaszwili, jeden z „liderów ukraińskiej opozycji” obecnie na wygnaniu w UE, który napisal ze pomoc wojskowa z USA dla Kijowa moze być wstrzymana w związku z niewypełnianiem przez władze ukraińskie ich zobowiazan co do ‚walki z korupcją”. Według Saakaszwilego Ukraina moze nie otrzymac w związku z tym drugiej partii wyrzutni ‚Javelin”;
  https://strana.ua/news/139907-saakashvili-zajavil-chto-poroshenko-poluchil-ot-ssha-chernuju-metku.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Jak „aryjczyki” z Sonderkommando ‚Azow” przez „wyzwolony” Berdiańsk maszerowali. W trakcie „świętowania’ 5 maja przez byłego ‚dowódcę’ tzw. batalionu ‚Azow” (obecnie Pułk MSW Ukrainy) Andrija Biłeckiego i jego zwolenników kolejnej rocznicy jego utworzenia, na ulicach Berdiańska (obwód zaporoski) doszło do pobić przechodniów, którzy „pozwolili” sobie na jakieś „uwagi” pod adresem ‚wrażych synów aryjskiej rasy”…
  https://strana.ua/news/139890-v-berdjanske-vo-vremja-marsha-azova-izbili-prokhozheho.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Znowu bedą ‚spaleni”? Na ukraińskim kanale tv „Inter” wezwano publicznie do wprowadzenia zakazu wystapien dla „ukropatriotów’ oraz zmiany ulic na cześć przestępców wojennych (czyli kolaborantów hitlerowskich z czasów IIWŚ). Dla przypomnienia, kijowską siedzibę ‚Inter” już raz podpalili „ukropatrioci” pod wodzą niesławnego Ilji Kiwy, na zlecenie szefa MSW Ukrainy Awakowa, tłumaczac swoje działanie tym ze kanał jest „tubą rosyjskiej propagandy” na Ukrainie;
  https://riafan.ru/1054709-kakim-inter-stal-smelym-ukrainskii-telekanal-prizval-zapretit-shestviya-nacionalistov

  Polubione przez 3 ludzi

 6. OT z Armenii, gdzie tamtejszy parlament w koncu wybrał na stanowisko premiera kraju przywódce dotychczasowych protestów, czyli Nikola Paszyniana…
  https://strana.ua/news/139902-novosti-armenii-pashinjan-snova-popytaetsja-stat-premerom-onlajn.html
  …pojawiły się także informacje ze już 14 maja nowo wybrany premier Armenii uda się do rosyjskiego Soczi by spotkać się osobiście z Prezydentem Rosji…
  https://strana.ua/news/139977-putin-vstretitsja-s-pashinjanom-v-sochi-uzhe-cherez-nedelju.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Ukraińska codziennosć, czyli nocna libacja alkoholowa na tzw. bazie „Prawego Pektora” w Czongarze (obwód chersoński przy granicy z Krymem) zakończyła się uduszeniem jednego z „bojców” przez pozostała trójkę która z nim piła. Dla przypomnienia, członkowie „Prawego sektora” uczestniczą w tzw. blokadzie Krymu;
  http://khersonline.net/novosti/proisshestviya/103361-v-chongare-nochyu-byl-zadushen-chlen-obschestvennogo-formirovaniya-smi.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem jak informuje ukrainski portal „doradca’ i partner biznesowy Poroszenki, oligarcha Jurij Kosjuk (zwany „królem drobiowym”) w dalszym ciagu robi sobie co chce. Tym razem jechał swoim bentleyem w centrum Kijowa ignorując całkowicie przepisy drogowe, a wokół pojazdu biegli jego ochroniarze z pistoletami w kaburach;
  https://antikor.com.ua/articles/236471-radnik_poroshenka_jizditj_po_trotuarah_u_suprovodi_ohoroni

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Coś co się chyba kolejną ‚świecką tradycją” Ukroinców, czyli handel i przemyt „żywego towaru”. Tym razem Ukraińców zajmujacych się przemytem ludzi w ramach międzynarodowej grupy przestępczej zatrzymano w Niemczech. Dla przypomnienie, cała „czereda” Ukroińców oskarżonych o takie przestępstwa „okupuje” więzienia w Grecji…
  https://korrespondent.net/world/3968969-v-frh-zaderzhaly-hruppu-kontrabandystov-luidei-sredy-nykh-ukrayntsy

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Nie wiem czy to po prostu nie jest zwykła pomyłka (chochlik pisarski).
  Według poniższego źródła liczba emerytów na Ukrainie spadła z 16.8 mln w 2013 roku do poziomu 11.9 mln obecnie
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/emigracja-uderza-w-ukrainska-gospodarke/
  Komentarz: Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na terenach niebędących pod kontrolą Kijowa zostali wszyscy emeryci, nawet gdy doliczymy do tego wskaźnik umieralności, to i tak trudno uwierzyć ,że z systemu zniknęło blisko 5 mln osób !
  Są dwie możliwości, albo autorowi chodziło nie o rok 2013, a początki państwa ukraińskiego (lata 90-te) lub… ktoś ukrywa informacje na temat zgonów starszych mieszkańców tego nieszczęsnego kraju.

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Będa represje? W Charkowie podczas zorganizowanej z okazji Dnia Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, panchidy (nabożeństwa żałobnego) uczniowie szkół nieśli portrety swoich dziadków i pradziadków weteranów Armii Czerwonej, a przed pomnikami stały ‚warty” w mundurach radzieckich z czasów IIWŚ pod czerwonymi sztandarami. „Przyklaskiwali” temu wszystkiemu przedstawiciele władz miejskich;
  https://strana.ua/news/140059-v-kharkove-shkolniki-prishli-na-panikhidu-s-portretami-veteranov-vov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Amerykański „Forbes” stworzył nowy ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie w 2018 roku. Pierwsze miejsce zajął lider Chin, Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin Xi Jinping, na drugim uplasował się Prezydent Rosji Władimir Putin, dopiero trzecie zajął Prezydent USA Donald Trump. Tuż za podium uplasowała sie Kanclerz Niemiec Angela Markel, natomiast o miejscu francuskiego ‚Makarona”, który jakiś czas temu ogłosił ze jest „równy Putinowi” nie podano…
  >https://www.forbes.com/sites/davidewalt/2018/05/08/the-worlds-most-powerful-people-2018/#3712b65d6c47

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Sprawy zatrucia dzieci w jednej ze szkól w Czerkasach ciag dalszy. Ukraiński portal poinformował ze chemikalia które znalazły sie w kanalizacji i mogły spowodować zatrucie dzieci, mogły pochodzić ze znajdujących sie w Czerkasach zakładów „Azot”, jednego z „flagowców” ukraińskiej branży chemicznej, a do „kanalizy” dostały sie wskutek awarii;
  https://antikor.com.ua/articles/236552-prichinoj_massovogo_otravlenija_detej_v_cherkassah_mohet_bytj_avarija_na_azote__istochnik

  Polubione przez 4 ludzi

 14. OT światowe, czyli US Donald ogłosił „wyjście” z „umowy o denuklearyzacji” z Iranem zawartej jeszcze w 2015 roku;
  http://www.rmf24.pl/fakty/news-usa-wycofuja-sie-z-porozumienia-nuklearnego-z-iranem-umowa-b,nId,2578929
  Iran szykuje oficjalną odpowiedź;
  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1122209,iran-rowhani-odpowie-na-ogloszona-przez-trumpa-decyzje-natychmiast.html
  A ‚wielkiej trójce” z Europy, czyli Francji, Niemcom oraz Wlk. Brytanii sie to nie podoba…
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/macron-system-nierozprzestrzeniania-broni-jadrowej-zagrozony,835502.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Jak podała agencja Interfax-Ukraina w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku Ukraina wyeksportowała o 33,5 procent więcej energii elektrycznej niż w tym samym okresie ubiegłego roku ( łącznie cena E/e wyniosła 109,3 mln USD). Najwięcej energii elektrycznej, (za kwotę ponad 69,1 mln USD), zostało dostarczone na Węgry. Następne w kolejce były Polska, która zapłaciła za dostawy 26,466 mln USD i Mołdawia z rachunkiem na około 10,939 mln USD. Powyższe informacje pochodzą z danych przedstawionych przez Państwową Służbę Podatkową.
   https://biznesalert.pl/ukraina-zwieksza-eksport-energii-polska-druga-w-kolejce/

   Polubione przez 3 ludzi

  • Każdy powód jest dobry by napchać kieszeń…tak przynajmniej twierdzą oligarchowie z Ukrainy. Swoją drogą ciekawe jak bardzo wzrosną ceny mediów do końca roku. Zbliżają się wybory więc rożni „dobrodzieje” będą chcieli „pomóc” biednym i opuszczonym…

   Polubione przez 4 ludzi

 15. Strona ukraińska znowu organizuje spotkania sympozja sprzeciwiając się budowie nowych rosyjskich gazociągów. Jednak jak sądzę, jeśli Prezydent Trump nie rozpocznie zdecydowanych działań to pozostanie stronie ukraińskiej tylko biadolenie na temat swojego losu. UE już postanowiło…
  P.S coraz częściej sami Ukraińcy podają, że NS II będzie oznaczał koniec ukraińskiego systemu przesyłowego.
  https://wschodnik.pl/swiat/item/16854-siedem-mitow-na-temat-nord-stream-2-eksperci-w-brukseli-wskazali-na-falszywe-argumenty-federacji-rosyjskiej.html

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Zdrada Prezydenta Poroszenki 🙂
  W czasie przemówienia z okazji Dnia pamięci głowa państwa wypowiedziała zdania które mogą zszokować neobanderowców
  cytat:
  „Musimy znać i pamiętać o wszystkich, którzy bohatersko bronili ziemi ojczystej. O tych, którzy walczyli w +kotłach+ i wydostawali się z nich, tych, którzy forsowali Dniepr i pokonywali karpackie przełęcze i o tych, którzy zwalczali nazistów w szeregach UPA” – mówił.
  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1122139,ukraina-poroszenko-trzeba-znac-i-szanowac-wszystkich-walczacych-o-ojczyzne.html
  Naziściz UPA 🙂 Oj ukraiński szef IPN będzie się pienił

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.