Wojna domowa na Ukrainie 17.05.2018r.- 1175 dzień od nowego rozejmu.


Przyjaźń bandytów.

„Zatrzymany w Kijowie szef ukraińskiego biura rosyjskiej agencji prasowej ‚RIA-Nowosti’ Kirił Wyszynski przygotowywał materiały usprawiedliwiające rosyjską aneksję Krymu i działania separatystów w Donbasie”– poinformowała we wtorek (15 maja) Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Kilka godzin po przeszukaniu i aresztowaniu Wyszynskiego w kijowskim biurze „RIA-Nowosti”, SBU zorganizowało konferencję prasową.

„Wiosną 2014 roku Wyszynski dostał zadanie wyjazdu na Krym. Przygotowywał tam materiały, które usprawiedliwiały aneksję. Po powrocie z Krymu tworzył relacje popierające DRL i ŁRL”– powiedział na konferencji prasowej Wiktor Kononenko, zastępca szefa SBU.

Według Konnoneki:

„Kirił Wyszynski przygotowywał także materiały usprawiedliwiające rosyjską aneksję Krymu i działania separatystów w Donbasie. Struktury były wykorzystywane przez państwo agresora w ramach wojny hybrydowej przeciwko Ukrainie”.

Natomiast rzeczniczka SBU Ołena Hitlanska, poinformowała, że jej firma „wszczęła śledztwo przeciwko sieci struktur medialnych, działających na Ukrainie i kontrolowanych przez Rosję”. Potwierdziła to także we wcześniejszym wpisie na swojej stronie na Facebooku, „SBU wszczęła śledztwo przeciwko sieci struktur medialnych, działających na Ukrainie i kontrolowanych przez Rosję”.

https://web.facebook.com/giolena11/posts/1652580634790408

Wg. informacji przekazanych przez SBU, resort spraw bezpieczeństwa miał ustalić, że „Wyszynski za swoją aktywność był sowicie wynagradzany; miesięcznie miał otrzymywać 53 tys. euro. Pieniądze te nadchodziły do Kijowa z Rosji przez Serbię”– poinformował Kononenko.

W sprawie bezprawnych działań do jakich doszło wobec szefa ukraińskiego biura rosyjskiej agencji prasowej „RIA-Nowosti” w Kijowie- Kiriła Wyszynskiego natychmiast zareagował Kreml. Jego rzecznik Dmitrij Pieskow zapewnił, że Rosja podejmie kroki w odpowiedzi na działania SBU i zapowiedział, że Moskwa będzie „maksymalnie bronić interesów” rosyjskich mediów.

Jako że nie jest to taki pierwszy przypadek prześladowania dziennikarzy rosyjskich mediów na Ukrainie, bo jak dotąd od 2014 zarejestrowano ich już kilkadziesiąt, wz. rosyjskie MSZ wezwało państwa OBWE i Rady Europy oraz międzynarodowe organizacje zajmujące się monitorowaniem przestrzegania praw człowieka do potępienia polityki Kijowa.

Dodam jeszcze, że bez wyraźnego powodu, ukraińskie władze wielokrotnie już dopuszczały się utrudniania pracy przedstawicieli rosyjskich mediów, w tym regularnie zakazując im wjazdu na teren Ukrainy. I tak, jeszcze w marcu 2015 roku zawiesiły one akredytację 115 rosyjskim mediom przy państwowych organach władzy.

„RIA Nowosti” jest częścią państwowego koncernu medialnego „Rossija Siegodnia”. Należy do niego m.in. stacja telewizyjna RT (dawniej „Russia Today”) oraz nadająca m.in. w języku polskim stacja radiowa „Sputnik”.

Cóż tu jeszcze dodać?

Otóż, stosunek do mediów, narzucenie cenzury oraz tolerowanie działań bezprawnych wobec niezależnych redakcji, jest jawnym pogwałceniem prawa do rzetelnej i nieskrępowanej informacji. Oczywiście takie przypadki są bardzo starannie monitorowane przez rządy zachodnich demokracji oraz międzynarodowych organizacji zajmujących się łamaniem praw człowieka oraz naruszania wolności mediów. Tym razem niestety, ale mają usta zamknięte udając, że na Ukrainie nic złego się nie dzieje. Przypomina to do złudzenia sytuację jaka miała miejsce po dojściu Hitlera do władzy w Niemczech, gdzie niemal natychmiast przystąpiono do pacyfikacji społeczeństwa, w tym oczywiście żydów. Wtedy też, zachodni przywódcy nie dostrzegali tego, z czym naziści się nawet nie kryli. W efekcie całe narody musiały zapłacić najwyższą cenę życia wielu milionów swych obywateli, zaś kraje wciągnięte w sam środek tej hekatomby, takie jak m.in. Polska, nie tylko zapłaciła krwawym żniwem swych obywateli, ale dodatkowo zrujnowaną do cna gospodarką i infrastrukturą państwową. Odbudowa tych zniszczeń i nadrabianie wynikających stąd zapóźnień, trwa do dziś dnia mimo upływu już prawie 80 lat od tych tragicznych chwil napaści hitlerowskich watach na niespodziewających się tego Polaków.

Tak samo zakończy się epizod z banderowską Ukrainą, która stanowi obecnie największe zagrożenie dla pokoju i ładu światowego, i może stać się pretekstem do rozpętania Armagedonu, którego Polska- jako teatr przyszłej wojny pomiędzy mocarstwami atomowymi- nie ma prawa przetrwać.

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/21/view/4775#.vB4RBojC.dpbs.

***
Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Ostrzał, momentami bardzo intensywny, na donieckim odcinku frontu minionej doby trwał z krótkimi przerwami przez całą noc i dzień:

04:35- 05:05– z kierunku wsi Szumy w stronę kopalni im. „Gagarina” na obrzeżach Gorłówki, moździerz kaliber 120 mm (10 min). W tym punkcie odcinka frontu północnego ukraińscy żołnierze przeprowadzili jeszcze 15 ostrzałów, które zakończyły się godzinie 22:55, gdy z kierunku Semigorie ostrzeliwano rejon osiedla Gołmowskiego, przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (25 pocisków). W wyniku tych ostrzałów, około godziny 19:00, gdy ukraińscy żołnierze prowadzili ogień przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (25 pociskó) z kierunku wsi Magdalinowki w stronę osiedla Gołmowskiego, została zabita odłamkiem 35-letnia E.W. Woronienko w swoim domu znajdującym się przy ulicy Bolnicznej nr. 2. Łącznie podczas tych ostrzałów, na teren w rejonie Gorłówki spadło: 35 pocisków kaliber 122 mm, wystrzelono z różnego typu granatników (AGS-17, RPG-7 i SPG-9) około 55 granatów, 5 razy wystrzelono z opancerzonego wozu bojowego, a także około 55 razy z moździerza 82 mm i ponad 120 min z moździerza kaliber 120 mm oraz 1 rakietę przy użyciu wyrzutni rakiet przeciwpancernych PTUR.

Od 10:10 rozpoczął się pierwszy ostrzał odcinka frontu obejmującego północne obrzeża Doniecka z kierunku Awdiejewki w stronę Minerlanoje. Ten ostrzał trwał do godziny 10:40 i prowadzono go przy użyciu granatnika SPG-7 (9 granatów) oraz broni maszynowej, w tym ciężkiej. Później przeprowadzono tam jeszcze 6 ostrzałów, z których ostatni o godzinie 22:35 prowadzony był przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (2 miny) z kierunku Awdiejewki w stronę Jasinowatej. Dodam, że o godzinie 21:05 ukraińscy żołnierze przeprowadzili, przy użyciu wyrzutni rakiet systemu RS30 „Grad” (40 rakiet), z kierunku Awdiejewki, ostrzał terenu i okolic donieckiej stacji uzdatniania wody. Dziś rano miejsca ostrzału monitorowane są przez obserwatorów misji OBWE. Łącznie na ostrzelane tereny spadło około 40 rakiet „Grad”, 4 miny kaliber 120 mm, około 35 min kaliber 82 mm oraz różnego rodzaju granatów( SPG-7, RPG-9 i AGS-17) prawie 70 granatów.

Poza tym, jeszcze przeprowadzono 4 ostrzały, w następujących miejscach i czasie:

Dwa razy z kierunku Nikołajewki w stronę Dokuczajewska. Pierwszy od godziny 13:15 i trwał on do godziny 13:45, moździerz kaliber 120 mm (3 miny) oraz od 17:10 do 18:00, również moździerz 120 mm (2 miny).

19:30— z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje na łuku światłodarskim, moździerz kaliber 82 mm (30 min) oraz opancerzony wóz bojowy BMP-1 (5 pocisków).

I o godzinie 19:35, z kierunku Bogdanowki w stronę Pietrowskoje, na południowych obrzeżach Doniecka, moździerz 82 mm (15 min).

Łącznie w ciągu poprzedniego dnia, na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze 31 razy naruszyli warunki zawieszenia broni, w wyniku czego na terytorium DRL spadło około 600 pocisków.

Natomiast minionego dnia i nocy, na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzał przy użyciu cięzkiej artylerii kaliber 122 mm oraz moździerzy kaliber 120 i 82, a także opancerzonego wozu bojowego i różnego typu granatników i standardowo, przy wykorzystaniu broni maszynowej 9 razy naruszyli warunki zawieszenia broni. ostrzał prowadzony był w rejonie następujących miejscowości: Kalinowo Łozowoje, Łogwinowo, Kalinowki, Żiełoboka, Niżnije Łozowyje i Wiergunki. Na ostrzeliwane tereny spadły 38 pocisków kaliber 122 mm, 13 min kaliber 120 i 82 mm, 33 granaty (AGS-17 i SPG-9) oraz 5 pocisków wystrzelonych z BMP-1.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną połączonych sił (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) W Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation
3 min.

Зведення прес-центру об’єднаних сил
станом на 7:00, 17 травня 2018 року

„Минулої доби, 16 травня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил ускладнилася. Вздовж всієї лінії зіткнення тривали активні бойові дії.

Російско-окупаційні війська, нехтуючи міжнародними угодами 66 разів порушили режим припинення вогню, з них 25 разів застосовували міномети, артилерію та реактивні системи залпового вогню БМ-21. Близько 21:00 противник застосував РСЗВ БМ-21 «Град» по позиціях наших військ в районі Авдіївки. Підрозділи Об’єднаних сил давали адекватну відповідь окупантам та вели активну оборону.

На Луганському напрямку активні бойові дії тривали в районах населених пунктів Новозванівка та Троїцьке. На застосування противником снайперських пар передові підрозділи наших військ вживали ефективних контрснайперських заходів.

На Донецькому напрямку ворог активізувався в районах населених пунктів Луганське, Світлодарськ, Новолуганське, Майорськ. Постійно тривають бойові дії в районі Авдіївської промзони та населеного пункту Опитне. На Маріупольському напрямку ворог активізувався в районах населених пунктів Водяне, Лебединське, Широкине.

Під час бойових дій вчора двоє наших захисників загинуло, четверо отримали поранення. Поранених оперативно евакуйовано до шпиталю, де їм надано кваліфіковану медичну допомогу і їхньому життю нічого не загрожує.
.
Поточної доби, 17 травня, обстановка на лінії зіткнення залишається контрольованою. Втрат серед наших захисників немає.

За даними розвідки, минулої доби противнику нанесено втрат – 5 окупантів знищено та 8 поранено.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил”.
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja z obrzeży Ługańska:

Oraz z Małuju Wiergunki (ŁRL):

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

64 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.05.2018r.- 1175 dzień od nowego rozejmu.

 1. Czym interesują sie Ukroince w internecie? Okazało się że najbardziej wyszukiwana w dniu wczorajszym na terytorium Ukrainy „frazą” w wyszukiwarce „Google” było ‚Most Krymski”. Najbradziej zainteresowani „tematem” mieli być mieszkańcy obwodów odeskiego, zaporoskiego, dniepropietrowskiego, połtawskiego, charkowskiego oraz stolicy Ukrainy Kijowa;
  http://rusnext.ru/news/1526403788

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W Krzywym Rogu (obwód dniepropietrowski) rozpoczał się strajk pracowników jednego z największych na Ukrainie zakładów metalurgicznych należących do koncernu „ArcelorMittal” (największy producent stali na świecie). Protestujacy domagają się poprawy warunków pracy (w tym polepszenia bezpieczeństwa) oraz podwyżki płac. Z powodu protestu praktycznie stanęła cała produkcja zakładów, m.in wstrzymano prace pieców hutniczych, co może mieć dla przedsiębiorstwa fatalne konsekwencje w przyszłosci;
  https://korrespondent.net/business/companies/3971605-na-kryvorozhstaly-nachalas-zabastovka-profsouiz

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy (IFJ), największa na świecie organizacja stowarzyszeń dziennikarskich domaga się od władz w Kijowie uwolnienia zatrzymanego ostatnio w Kijowie dyrektor „Ria Novosti Ukraina” (którego SBU oskarżyła m.in o „zdradę państwową”) oraz nazwała działania władz Ukrainy „niedopuszczalnymi”. Przypomniano także że są one sprzeczne nie tylko z Konstytucją Ukrainy, ale takze z przepisami „Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności” której sygnatariuszem jest Ukraina;
  https://strana.ua/news/141491-ifj-osudila-zaderzhanie-kirilla-vyshinskoho-i-potreboval-eho-osvobodit.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Awantura podczas posiedzenia jednej z podgrup politycznych w Mińsku. Jak poinformowała przedstawicielka Republiki Donieckiej koordynator OBWE opuścił posiedzenie zespołu w „w proteście” przeciwko „chamskiemu zachowaniu przedstawicieli Ukrainy”, którzy mieli posunąć sie do „wygrażania” oraz „straszenia użyciem siły fizycznej”;
  https://dan-news.info/politics/koordinator-obse-v-politpodgruppe-pokinul-zasedanie-iz-za-xamstva-predstavitelej-kieva-mid-dnr.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. https://wpolityce.pl/polityka/394727-kulisy-zatrzymania-jekateriny-c-przez-abw-rosjanka-przyjechala-do-polski-na-studia-a-jej-kamraci-defraudowali-kremlowskie-pieniadze-dla-rosyjskiej-agentury

  „Z oficjalnego komunikatu służb wynika, że wszystkie pięć osób podejmowało usilne próby konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP wokół dwóch aktualnie priorytetowych dla strony rosyjskiej celów działań hybrydowych realizowanych przeciwko Polsce, tj. podsycania animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską.”

  Ręce opadają ….

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Nawet węgierskim ekologom już „puściły nerwy”. Przedstawiciele węgierskiego oddziału Greenpeace wystosowali pisma do Ministerstw Spraw Wewnętrznych oraz do służb odpowiedzialnych za gospodarowanie zasobami wodnymi ze skargami na notoryczne zanieczyszczanie rzek na Wegrzech (oraz na Słowacji) przez odpady pochodzące z Ukrainy. Zwrócili m.in uwagę ze Ukraina jest sygnatariuszem Konwencji Helsińskiej z 1992 roku która nie tylko zoobowiązuje do zachowania czystosci rzek, ale także do pokrywania kosztów ich oczyszczenie przez tego kto je zanieczyścił;
  http://www.mukachevo.net/ua/news/view/365769
  Ps. Nareszcie się „obudziły” zielone palanty 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 7. A jednak się odnalazły (albo dosłali nowe)? Według ukromediów ukraińska Gwardia Narodowa dostała na uzbrojenie amerykańskie granatniki ppanc „PSRL-1”, czyli amerykańską wersję „poradzieckich” „RPG – 7” ( o „Javelinach” w dalszym ciągu ani słychu, ani widu);
  https://korrespondent.net/ukraine/3971815-natshvardyia-vziala-na-vooruzhenye-amerykanskye-hranatomety
  Dla przypomnienia, z granatnikami „PSRL – 1” też był „cyrk” na Ukrainie, czyli raz były, a innym razem się „zmyły”…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Po prostu zakupili kolejna partię. Jednorazowe granatniki są cały czas wykorzystywane przez żołnierzy UA. Ostrzeliwują nimi cele po drugiej stronie granicy notorycznie (vide patrz wstępniaki szefa 🙂 ). Zapotrzebowanie na tę broń jest bardzo duże. Zakłady ukraińskie nie nadążają z produkcją i słyszało sie plotki jakoby część dostaw pochodziła z Bułgarii, ponadto Litwa miała przekazać nieodpłatnie część swoich zapasów Ukrainie jeszcze w latach 2015/2016.

   Polubione przez 5 ludzi

 8. Ukraińska codzienność, czyli w jednej z jednostek wojskowych w obwodzie lwowskim znaleziono zwłoki dowódcy wart, kapitana ukraińskiej armii. Na razie nie podano co mogło byc przyczyna śmierci, ale na zwłokach zidentyfikowano dwie rany postrzałowe, w głowę oraz w pierś;
  https://korrespondent.net/ukraine/3971762-vo-lvovskoi-oblasty-nashly-telo-voennoho
  Ps. Typowe ukraińskie „samobójstwo”, czyli STRZELIŁ SOBIE W GŁOWĘ I DOBIŁ SIĘ STRZAŁEM W PIERŚ…

  Polubione przez 5 ludzi

 9. (Prawie) „wicekról” Ukrainy Kurt Volker z dwoma „njusami” dla Ukroińców. Pierwszy to ewidentna „ZRADA’, czyli Ukraina nie będzie już mogła odzyskać „terytoriów zajętych przez Rosję” (czyli terytoriów republik), dodał także że jeżeli Kijów nie będzie w stanie utrzymać swoich pozycji to „bedzie to zaproszenie do nowych ofensyw [Rosji]”. I „PERMOHA’, czyli na pewno, według Volkera „zapobiegną temu dostawy amerykańskiej śmiercionośnej broni”;
  https://112.ua/glavnye-novosti/volker-ukraincy-uzhe-ne-smogut-vernut-zahvachennuyu-rossiey-territoriyu-445933.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Chdziło mu o to, że one same dobrowolnie nie wrócą już do Ukrainy. A więc jest to zachęta ze strony światowego hegemona, aby jego ukraińscy poddani ostro wzięli się do roboty i te tereny odbili siłą.

   Potwierdzeniem tego są jego słowa także o tym, że jeśli Kijów będzie czekał biernie to nawet nie utrzyma obecnych pozycji to te tereny dostaną się pod kontrolę separatystów.

   Wniosek:

   MUSICIE ZACZĄĆ WALCZYĆ CZYNNIE!!!

   Oczywiście w takiej sytuacji mogą liczyć na pomoc USA.

   Ta obecna postawa przedstawiciela amerykańskiej administracji jest sprzeczna z poprzednim jej pomysłem na to w jaki sposób odzyskać może utracone tereny centralna władza z Kijowa. Wtedy chodziło o to aby ludność żyjącą w republikach oraz w strefie ATO przekonać do siebie, a nie stosować wobec nich siłę i przemoc 🙂

   Jak z tego można sądzić w Białym Domu rządzą obecnie wariaci 🙂 🙂 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 10. Tymczasem w Charkowie minister polityki socjalnej Andrij Rewa naakzał urzędnikom, by w związku z jutrzejszą wizytą premiera Ukrainy pojawili się w pracy, nie tylko w „wyszywankach” (czyli tradycyjnych ukraińskich koszulach),a w „narodowej odzieży”. Teraz wszyscy się zastanawiają co ten termin oznacza, i czy mają przyjść także w szarawarach, skórzanych butach i z szablami jak kozacy?
  https://strana.ua/news/141640-v-kharkove-chinovnikam-k-priezdu-hrojsmana-rekomendovali-nadet-natsionalnyj-kostjum.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. USA chyba „wytoczyło” już swoja „najcięższą artylerie” w sprawie budowy gazociągu „Nord Stream 2”. Występując na konferencji parsowej w Berlinie przedstawicielka Departamentu Stanu (d/s polityki energetycznej) Sandra Oudkirk zagroziła sankcjami europejskim firmom które biora udział w realizacji projektu „NS 2”. Oprócz „stałego repertuaru” jaki prezentuje Waszyngton, czyli ze „NS 2” uzależni UE (energetycznie) od Rosji, miała takze opowiadać że Rosjanie „naszpikują” gazociąg urządzeniemi szpiegowskimi;
  >https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-17/u-s-warns-sanctions-possible-if-nord-stream-2-pipe-proceeds

  Polubione przez 4 ludzi

 12. A jednak.
  W ukrainskim parlamencie przeszła ustawa która de facto pozwala na jawnym i zabezpieczonym przez prawo obrotem kryptowalutami. Dla przypomnienia jeszcze niedawno SBU i policja urządzały rajdy na „kopalnie” bitcoinów. Po ich zlikwidowaniu (przejęciu?) nagle politycy z Ukrainy zmienili o 180 stopni swoje zapatrywanie i zalegalizowali kryptowaluty…
  https://economics.unian.info/10120832-ukraine-s-parliament-adopts-presidential-bill-on-currency-in-first-reading.html

  Polubione przez 5 ludzi

 13. A sprawa ostatnich zatrzymań dziennikarzy na Ukrainie zatacza coraz większe „międzynarodowe kręgi”. Przedstawiciel Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka (UNHCHR) wyraził zaniepokojenie z powodu rosnacej liczby ataków na dziennikarzy jakie mają miejsce na Ukrainie, a także poinformował że Biuro bada obecnie sprawę próby podpalenia [kolejnego już] siedziby ukraińskiej TV „Inter” w Kijowie, do jakiej doszło 9 maja oraz ostatniego zatrzymania dyrektora ‚Ria Novosti Ukraina” i postawienia mu zarzutów ‚zdrady państwowej”;
  https://strana.ua/news/141694-upravlenie-oon-po-pravam-cheloveka-obespokoeno-atakami-na-zhurnalistov-v-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Tymczasem w rosyjskim Soczi z wizytą pojawił się Prezydent Syrii Baszszar al-Asad, który spotka się z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem. I taka ciekawostka w związku z wizytą syryjskiego lidera, okazuje się bowiem ze trasa jego podrózy przebiegała nad Turcja, której lider, „sułtan” Erdogan, z kolei powtarza jak to „bardzo nie lubi” Prezydenta Syrii…
  http://www.mk.ru/politics/2018/05/17/smi-bashar-asad-priletel-v-sochi.html

  Polubione przez 5 ludzi

 15. Ciag dalszy sprawy amerykańskiego „publicysty” z „Washington Examiner” Toma Rogana który w opublikowanym 15 maja artykule wezwał Ukraińców do wysadzenia w powietrze zbudowanego przez Rosjan Mostu Krymskiego. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął przeciwko niemu postępowanie karne z powodu tego, jak podano w uzasadnieniu, artykuł Rogana ma znamiona ‚wzywania do dokonania aktów terrorystycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej”;
  https://ria.ru/incidents/20180517/1520779505.html

  Polubione przez 4 ludzi

 16. O aresztowanym w pobliżu Krymu przez rosyjska straż graniczną ukraińskim kutrze rybackim, którego załoga zajmowała sie kłusownictwem. Po zdjęciach zamieszczonych w linku widać kto tak naprawdę pustoszy zamieszkującą Morze Azowskie populacje delfinów. Jak w komentarzach informuje Boris Rozin („colonelcassad”) część „zdobyczy” ukraińskiego kłusownika udało się rosyjskim pogranicznikom uratować i wypuścić na wolność;
  https://colonelcassad.livejournal.com/4196352.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.