Wojna domowa na Ukrainie 21.06.2018r.- 1110 dzień od nowego rozejmu.


W poniedziałek 18 czerwca Rada Unii Europejskiej przedłużyła sankcje nałożone na Rosję w związku z aneksją Krymu.

Przedłużone obecnie sankcje wobec Rosji mają obowiązywać przez kolejny rok, co najmniej do 23 czerwca 2019r.

Sankcje dotyczą inwestowania na półwyspie co oznacza, że obywatele i firmy z UE nie mogą kupować tam nieruchomości, finansować firm krymskich i świadczyć związanych z tym usług.

Restrykcje dotyczą też usług turystycznych; statki turystyczne z UE nie mogą zawijać do portów na półwyspie, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych.

Sankcje zakazują też eksportu na Krym niektórych dóbr i technologii w sektorze transportu, telekomunikacji, energii, wydobycia ropy, gazu i minerałów. Zakazane są także techniczne wsparcie, pośrednictwo i usługi budowlane oraz inżynieryjne dotyczące tych sektorów.

W mocy pozostają też inne sankcje nałożone na Rosję pod pretekstem jej agresji na Ukrainę. Na czarnej liście osób z zamrożonymi aktywami, które dodatkowo nie mają prawa wjechać do państw unijnych jest 155 osób: rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 38 firm i organizacji. Z powodu kryzysu ukraińskiego obowiązują też sankcje gospodarcze wobec konkretnych sektorów rosyjskiej gospodarki.

W dokumencie przedłużającym sankcje napisano też, że UE nadal wspiera działania na rzecz odzyskania pełnej integralności terytorialnej Ukrainy.

Nie wiadomo tylko dlaczego uznano w nim, że Krym jest częścią terytorium należącym do Ukrainy oraz na jakiej podstawie przyjęto, że Rosja prowadzi jakiekolwiek działania militarne przeciwko temu krajowi. Przecież jest to totalna fikcja, dowodząca tylko tego w jak wirtualnej rzeczywistości poruszają się ci, którzy pociągają za sznurki globalnej polityki.

Tym bardziej to staje się widoczne, jeśli weźmie się pod uwagę to co zrobiono w latach dziewięćdziesiątych i na początku obecnego milenium z Jugosławią.

http://www.consilium.europa.eu/pl/press/press-releases/2018/06/18/illegal-annexation-of-crimea-and-sevastopol-eu-extends-sanctions-by-one-year/,

http://www.consilium.europa.eu/en/policies/sanctions/ukraine-crisis/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu ostrzał koncentrował się w godzinach południowych w rejonie Wasilewki na północnych obrzeżach Jasinowatej. Konkretnie przeprowadzono tam trzy ostrzały z kierunku Kamienki (11:50, 12:50 i 13:10) przy użyciu moździerza kaliber 82 mm. Łącznie spadło na ostrzeliwany rejon 14 min 82 mm.

W tym samym czasie ukraińscy żołnierze ostrzeliwali również rejon pierwszego odcinka kanału doprowadzającego wodę do stacji uzdatniania wody „Woda Donbassa” oraz teren samej stacji. Ostrzał prowadzony był w czasie dokonywanych tam prac remontowych zmuszając pracowników do ukrycia się w schronie.

Później, bo w godzinach od 16:50 do 17:20, przeprowadzono ostrzał z kierunku Wodjanoje w stronę Leninskoje na południowym odcinku frontu. Ostrzał ten prowadzono przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (4 miny) i 82 mm (również 4 miny).

Ostatni, z jak dotąd zgłoszonych ostrzałów miał miejsce od 20:00 do 20:20, i prowadzony był przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (6 min) z kierunku Dzierżyńska z terenu kopalni „Niżnej w stronę kopalni im. „Gagarina” na obrzeżach Gorłówki. W rezultacie tego ostrzału został ranny 35-letni W.A. Nikołajewicz właściciel domu znajdującego się w wiosce Cygari przy ulicy Sadowej 44/9. Wieś ta leżąca w strefie rozgraniczenia, wg. informacji strony ukraińskiej, jakoby od marca br. miała znajdować się pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych (https://www.segodnya.ua/regions/donetsk/zhara-pod-gorlovkoy-vsu-osvobodili-poselok-a-boeviki-vtorye-sutki-kroyut-ego-iz-pushek-1138038.html).

W sumie, na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze 5 razy naruszyli warunki zawieszenia broni. W rezultacie na terytorium DRL spadły 42 pociski wobec 152 w odniesieniu do dnia poprzedniego.

Również na ługańskim odcinku frontu minionej doby napięcie wzdłuż linii rozgraniczenia słabło.

I tak, w tym czasie ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerza kaliber 82 mm i opancerzonego wozu bojowego dokonali tylko jednego ostrzału rejonu wsi Donieckij.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

5 min.

„Ранкове зведення на 7.00 21 червня 2018 року

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

Минулої доби, 20 червня, російсько-окупаційні війська 30 разів порушили режим припинення вогню, з них 6 разів застосовували артилерію та міномети.

На Луганському напрямку противник вдався до провокацій в районах населених пунктів Новотошківське та Золоте, де відкривав вогонь по наших позиціях з артилерії та стрілецької зброї. Підрозділи Об’єднаних сил давали адекватну відповідь.

На Донецькому та Маріупільському напрямках відзначачається активізація противника в районах населених пунктів Авдіївка, Мар’їнка, Павлопіль, Водяне, Широкине. З настанням темної пори доби, ворог здійснював провокаційні обстріли переважно зі стрілецької зброї та автоматичних гранатометів. За необхідності, підрозділи Об’єднаних сил вогнем у відповідь придушували вогневі точки противника, змушуючи його припинити вогонь.

Під час бойових дій минулої доби зазнали поранень три наших військовослужбовця.
Втрати противника уточнюються, втрат серед наших військ немає.

Упродовж ночі поточної доби, 21 червня, окупанти шість разів порушували режим тиші на лінії зіткнення із застосуванням лише стрілецької зброї. Втрат наших військ немає. Ситуація залишається під контролем Об’єднаних сил.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника об’єднаних сил.”
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze dwie krótkie relacje filmowe ze wsi Krasnyj Jar na obrzeżach Ługańska:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

51 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.06.2018r.- 1110 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na poczatek o tym kto zabija zwykłych mieszkańcow Donbasu według ONZ. Okazuje sie że w opublikowanym przez misje monitorująca ONZ na Ukrainie raporcie, obejmującym okres od lutego do maja tego roku, na 36 ofiary ‚cywilne” na Donbasie, aż 33 z nich to skutek „działań sił prorządowych” (6 zabitych i 27 rannych), z kolei tylko 3 (wszyscy ranni) to skutek „działań grup zbrojnych” (czyli sił noworosyjskich);

  http://timer-odessa.net/news/v_2018_godu_na_donbasse_pogibli_25_mirnih_jiteley_120.html
  Raport;
  >https://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/ReportUkraineFev-May2018_RU.pdf

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Znany ukraiński dziennikarz śledczy Ołeksandr Dubinskij znowu „atakuje” Poroszenke z powodu jego „trollowania” na FB pod pseudonimem „Peter Lions”. Tym razem Dubinskij wytknał Poroszence że jako „Peter Lions” na FB udzielał „dobrych porad” Ukraińcom m.in jak zaoszczędzić na jedzeniu, a jednocześnie zapłacił rosyjskiemu „fiskusowi” 1,1 mld rubli podatków (19.3 mln dolarów) z racji posiadanego przez sienie na terytorium FR (czyli państwa – agresora wg „oficjalnego” Kijowa) biznesu…
  >https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1926795960705286&set=a.265257583525807.123655.100001247015913&type=3

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Tymczasem w słowackich Koszycach zatrzymano Ukrainca posługującego sie „lewym” paszportem węgierskim. Według podanych w mediach informacji miał on być niebezpiecznym przestępcą, ściganym przez ukraińska policję m.in za „grożenie zabójstwem, porywanie ludzi, bandytyzm i terroryz’;
  https://korrespondent.net/ukraine/3982614-v-slovakyy-zaderzhan-podozrevaemyi-v-terroryzme-ukraynets
  Ps. I tak ciekawostka na jednym z opublikowanych zdjęć widać go wraz z grupa uzbrojonych osób w mundurach polowych, a na piersi jednej z osób widnieje szewron w barwach ukraińskiej flagi, czyli najprawdopodobniej jest on także „weteranem ATO” (obstawiam ze z jednego z tzw. ukraińskich batalionów ochotniczych”:

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Ukraińska codziennosć, czyli w Równem NN sprawcy podpalili mieszkanie w którym mieszka deputowany z miejscowego samorządu regionalnego (rady obwodowej). Mężczyzna, wraz z bratem który również przebywał w mieszkaniu, trafił z poparzeniami do szpitala;
  https://strana.ua/news/147818-v-rovno-neizvestnye-sovershili-podzhoh-kvartiry-v-kotoroj-nakhodilis-deputat-mestnoho-oblsoveta-i-eho-brat.html
  Z kolei w miejscowości Mriia w obwodzie kijowskim kierowca samochodu tankującego paliwo na jednej ze stacji paliw spowodował wybuch i ekspolzję (filmik w linku). Na szczęście nic się nikomu nie stało;
  https://korrespondent.net/ukraine/3982632-pod-kyevom-vzorvalas-azs-yz-za-vodytelia

  Polubione przez 3 ludzi

 5. „Bohaterski czynów ukropatriotów” ciag dalszy. Rośnie liczba osób poszkodowanych po ich wczorajszym „najeździe” na siedzibę rady miejskiej w Charkowie, do szpitali trafiły juz cztery osoby, wszystkie to kobiety, urzędniczki charkowskiego samorządu miejskiego. Warto przy tym przypomnieć że o zorganizowanie oraz koordynowanie owej „spontanicznej akcji” burmistrz Charkowa Kernes oskarżył szefa obwodowej ukrobezpieki (SBU) czemu ten oczywiscie natychmiast zaprzeczył;
  https://strana.ua/news/147817-besporjadki-v-kharkove-stali-prichinoj-hospitalizatsii-chetyrekh-chelovek.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ciąg dalszy sprawy pobicia podpułkownika ukraińskiej straży granicznej w jednym z lokali w „wyzwolonym” Mariupolu. Dla przypomnienia, oficer dostał ‚w twarz” (co zakończyło sie dla niego złamaniem szczęki) od ochroniarzy po tym jak „po pijaku” zaczął sie awanturować że nie dostał karty menu w języku ukraińskim. Teraz dwójce ochroniarzy z lokalu miejscowa prokuratura „kroi” wyroki z paragrafu o „czyny chuligańskie”;
  https://strana.ua/news/147813-uchastnikam-draki-s-pohranichnikami-v-mariupole-objavili-o-podozrenii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Tymczasem z „gospodarska wizytą” w Tarnopolu pojawiła sie ukraińska „first lejdi’ Marina Poroszenko (wraz z ambasador USA na Ukrainie), oczywiście jej ochroniarze zadbali o to by żadne chamy (czyli zwykli mieszkańcy obwodu tarnopolskiego) nie „zbrukały” jej osoby swoim „nieczystym’ dotykiem, czy choćby mową…
  https://provse.te.ua/2018/06/do-druzhyny-prezydenta-ukrajiny-ne-pustyly-selyan-ternopilschyny/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Pojawiły sie informacje, na podstawie oficjalnych dokumentów z ukraińskiego resortu obrony, a dokładnie z jego departamentu finansowego, powstałych na podstawie „wewnętrznego audytu” a dotyczących strat finansowych wynikających z korupcji, niegospodarnosci oraz wybuchów w składach amunicji.Według danych zawartych w opublikowanych dokumentach (stan na kwiecień 2018 roku) łączna suma strat to prawie 9 miliardów hrywien, z tego 86 % to skutek trzech wybuchów w składach amunicji, pierwszej jeszcze w 2004 roku w miejscowości Nowobogdanowka, drugiej w 2008 roku w Łozowej oraz trzeciej w miejscowości Bałakłeja w 2017 r. Co ciekawe okazuje sie że „rozliczono” stare wybuchy ‚arsenałów”, czyli te z 2004 i 2008 roku, a z nowych wybuchów „rozliczono” tylko jeden, czyli ten z Bałakłeji choć były przecież jeszcze dwa w Swatowym oraz Kalinowce, tak że suma „utraconych środków budżetowych” moze być znacznie większa niż podana w dokumentach;
  https://colonelcassad.livejournal.com/4265326.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. I z powrotem na Ukrainie, gdzie kolejny dzien jak co dzień, czyli w obwodzie sumskim zatrzymano handlarza bronia oraz amunicja nielegalnie wywieziona z byłej tzw. strefy ATO na Donbasie;
  https://korrespondent.net/ukraine/3982677-v-sumskoi-oblasty-zaderzhan-torhovets-oruzhyem-yz-zony-ato
  Z kolei w kijowskim metrze zatrzymano „pacjenta” który jak sie okazało wiózł ze sobą granat bojowy, świece dymne oraz „dużą ilosć amunicji”;
  https://korrespondent.net/city/kiev/3982679-v-metro-kyeva-zaderzhaly-passazhyra-s-hranatoi

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Tymczasem awantura, z „tęczą” LGBT w tle, na szczytach kijowskich władz. Tzw. aktywisci LGBT na Ukrainie oskarżyli żonę nie byle kogo bo samego szefa Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksandra Turczynowa (ps. Krwawy pastor) o „homofobię”. Anna Turczynow będaca pracownikiem naukowym jednej z ukraińskich wyższych uczelni, na stanowisku dziekana, skrytykowała ostatnią tzw. paradę równosci jaka odbyła sie w Kijowie, a także działania na Ukrainie tzw. aktywistów LGBT określając je m.in jako „Homodyktaturę”. W obronie żony wystąpił „Krwawy pastor” Turczynow który nazwał oskarzenia ze strony ‚aktywistów” m.in jako „zamach na wolność wypowiedzi” oraz „prawa do wyrażania własnego stanowiska [w kwestiach światpoglądowych]’;
  https://korrespondent.net/ukraine/3982651-turchynov-vstupylsia-za-zhenu-kotoruui-obvynyly-v-homofobyy
  Ps. Jak tak dalej pójdzie to z obiecanego przez EURASTÓW z Brukseli miliarda euro dla Kijowa moga być nici 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Prezydent USA Donald Trump trafił na „czarną listę” skandalicznego ukraińskiego portalu ‚Mirotworec” (którego „kuratorem” z ramienia MSW Ukrainy jest parlamentarzysta Anton Heraszczenko)? US Donald miał się na niej znaleźć w „nagrodę”z a swoje ostatnie wypowiedzi że „Krym jest rosyjski”. Dla przypomnienia, wszyscy którzy znajdują sie na „czarnej liscie” portalu ‚Mirotworec” objęci sa m.in zakazem wjazdu na terytorium Ukrainy. Podobno następna w „kolejce” na „czarną listę” tego portalu znajduje się „Adolfina” Merkel, a znany ukraiński politolog Andriej Zołotariew nazwał to wszystko „kolejną manifestacją idiotyzmu twórców tej strony”;
  https://www.politnavigator.net/tramp-popal-na-mirotvorec-na-ocheredi-merkel.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Kolejne rozróby w ukraińskim samorzadzie, tym razem w kijowskiej radzie miejskiej. Doszło tam do przepychanek ochroniarzy z „aktywistami” którzy domagają się budowy muzeum archeologicznego w miejscu wykopalisk archelogicznych na jednym z miejskich placów. Z kolei władze miejskie chca ów teren sprzedać jednemu z deweloperów. W trakcie szamotaniny burmistrz Kijowa Kliczko miał jednej z „aktywistek” zakryć ręką usta;
  https://strana.ua/news/147833-vo-vremja-stolknovenij-aktivistov-s-okhranoj-kievsoveta-slomali-dver-v-zdanie.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ukromedia, powołując sie na oficjalne dane z ukraińskich państwowych służb, biadola ile to ‚zachodnie kompanie” zarobiły na posrednictwie w dostarczaniu Ukrainie rosyjskiego gazu z UE. Jak sie okazuje „rej wodzą” firmy zarejestrowane w Szwajcarii i w Niemczech, ktore miały w okresie styczeń – kwiecień tego roku zarobić ponad 244 mln dolarów oraz prawie 174 mln dolarów. Na trzecim miejscu miało sie znaleźć „polskie” PGNIG które miało „zarobić” prawie 80 mln dolarów, w co mi się nie chce wierzyć bo pamiętam słowa szefa PGNIG o tym ze dla niego WAŻNIEJSZE OD INTERESU JEST BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE UKRAINY (!)
  https://minprom.ua/news/245239.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Z cyklu ‚Cudze chwalicie swego nie znacie” policyjna „impreza” w Świnoujściu, cytat „Do tragedii doszło dzisiejszej nocy w ośrodku szkoleniowym policji w Świnoujściu. Policjant zmarł w niejasnych okolicznościach. Antyterrorysta z lubuskiej policji brał udział w odprawie gorzowskich policjantów. Wypadł przez okno i zginął na miejscu”
  https://wiadomosci.wp.pl/smiertelny-wypadek-antyterrorysty-w-swinoujsciu-minister-zwalnia-komendanta-6265157546862721a
  Tak jak już kiedyś napisałem, nie należy sie dziwić Ukroincom ze czuja sie w Polsce jak u siebie…

  Polubione przez 3 ludzi

 15. I znowu „generalissimus” Poroszenko miał dzwonić do Prezydenta Rosji. Według oficjalnego komunikatu strony ukraińskiej Poroszenko miał dzwonić w sprawie przeprowadzenia wymiany „ukraińskich zakładników przetrzymywanych w Rosji oraz na terytoriach okupowanych [czyli na Krymie oraz Donbasie]”, a także dopuszczenia do nich ukraińskiej rzecznik praw obywatelskich. Miano także poruszyć sprawie „wdrażania porozumień z Mińska”. Z kolei strona rosyjska poinformowała że faktycznie rozmawiano w sprawie „wdrażania porozumień z Mińska” ale jednocześnie strona rosyjska miała „wyrazić zaniepokojenie „rosnącą liczbą ofiar cywilnych w wyniku częstych ataków w regionie dokonywanych przez siły ukraińskie”, a takze kwestie rozmieszczenia „sił pokojowych ONZ” które według Rosjan pełniłyby „funkcje ochronne dla misji OBWE” (co byłoby zgodne z planem rozmieszczenia „sił pokojowych ONZ” przedstawiony przez Rosję);
  https://strana.ua/news/147870-zvonok-poroshenko-putinu-o-chem-hovorili-po-telefonu-lidery-stran-21-ijunja.html

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Przewodniczący Narodowego Zwiazku Dziennikarzy Ukrainy Sergiej Tomilenko nazwał wniesiony do ukraińskiego parlamentu (z inicjatywy SBU) projekt ustawy o wprowadzeniu (kolejnej) „blokady” stron internetowych na terytorium Ukrainy, bez wyroku sądowego, „nowym atakiem na wolnosć słowa na Ukrainie” oraz „stalinowskim prawem”;
  https://strana.ua/news/147874-v-nszhu-otreahirovali-na-vnesenie-v-radu-zakonoproekta-o-blokirovanii-sajtov-bez-suda-i-sledstvija.html

  Polubione przez 4 ludzi

 17. I ukraińska (nie)normalnosć, czyli poranna strzelanina w centrum Mikołajowa. Do strzelaniny doszło po awanturze w jakiej wzięli udzial rodzice dzieci które wyjeżdżały na wypoczynek nad morzem i kierowca samochodu osobowego, który zablokował wyjazd autokaru którym owe dzieci jechały. Na szczęście skończyło sie tylko na wybuchu paniki wśród dzieci, bo awanturujący sie dorośli strzelali w powietrze…
  http://fakty.ua/272612-v-centre-nikolaeva-proizoshla-perestrelka-na-glazah-oshelomlennyh-detej

  Polubione przez 4 ludzi

 18. Była premier Ukrainy, szefowa głównej partii opozycyjnej „Batkiwszczyna” i liderka przedwyborczych sondaży prezydenckich Julia Tymoszenko w histerycznym wystąpieniu w ukromediach podczas którego m.in alarmowała że Ukraina ‚zmierza do samolikwidacji”;
  https://www.politnavigator.net/isterika-timoshenko-ukraina-na-grani-samolikvidacii.html
  Ps. Im bliżej kolejnych wyborów na Ukrainie tym więcej „cudów” w ukromediach sie pojawia…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Niedługo okaże się, że zaczną tam poruszać wszystkie te tematy i wnioski, o których ja tu już piszę od czterech lat.

   Nie zdziwiłbym się 🙂

   Zresztą powoli zaczynają pewne rzeczy wypływać na wierzch.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 19. Kolejne żale w ukromediach dyrektora ukraińskiego koncernu „Naftohaz” Jurija Witrenki który ogłosił ze ‚władze ukraińskie prawdopodobnie nie będą w stanie powstrzymać rosyjskiego monopolisty „Gazprom” przed budową gazociągu Nord Stream 2 omijającego Ukrainę’, co doprowadzi do pozbawienia Ukrainy statusu „kraju tranzytowego rosyjskiego gazu do UE”, a co za tym idzie przysłygujących z tego powodu opłat;
  https://replyua.net/news/99831-vitrenko-ukraina-mozhet-lishitsya-statusa-gazovogo-tranzitera.html
  Ps. Jakie to szczęście ze akurat on i jego szef Kobolew (prezes „Naftohazu”) zdążyli sobie przyznać nagrody za „zwycięstwo” nad „Gazpromem” 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 20. Tymczasem w Kijowie w „odwiedziny” do naczelnika słuzby patrolowej ukraińskiej policji w Kijowie Jurija Zozuli przyszli „ukropatrioci” (z „C 14”, „Swobody” oraz „Prawego Sektora”) i domagają sie jego zwolnienia z powodu tego ze ich „obraził” Zozula nazwać im miał bowiem „rasistami” i zapowiedział że usunie ich z kijowskiej „straży municypalnej”;
  https://korrespondent.net/city/kiev/3982830-radykaly-pyketyruuit-patrulnuui-polytsyui-kyeva
  https://strana.ua/news/147897-radikaly-iz-s14-priekhali-k-hlave-patrulnoj-politsii-juriju-zozule-kotoryj-nazval-ikh-rasistami-i-khochet-vyhnat-ikh-iz-munitsipalnoj-strazhi.html

  Polubione przez 2 ludzi

 21. Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła w czwartek ustawę o bezpieczeństwie narodowym, w której jako główne cele polityki zagranicznej wskazano integrację z Unią Europejską i NATO, a na obronność wydzielono nie mniej niż 5 procent PKB rocznie.
  http://forsal.pl/artykuly/1144406,ukraina-parlament-uchwalil-ustawe-o-bezpieczenstwie-narodowym.html
  Komentarz:
  Patrząc tak z boku to wydaje mi się ,ze te 5% PKB w dużej mierze zostanie rozkradzione pod płaszczykiem wzmacniania obronności kraju.

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.