Wojna domowa na Ukrainie 24.06.2018r.- 1113 dzień od nowego rozejmu.


„Kilka tygodni temu w Waszyngtonie spotkałem się z panem Pompeo i powiedziałem mu, że nie mamy nic przeciwko, by odbyło się posiedzenie ws. bezpieczeństwa na Morzu Czarnym, do udziału w którym zostanie zaproszony prezydent Ukrainy”– powiedział w piątek (22 czerwca) na konferencji prasowej w Niżnym Sołotwinie na Zakarpaciu szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó.

Piątkowa konferencja prasowa Péter Szijjártó miała miejsce po konsultacjach szefów dyplomacji oraz ministrów edukacji Węgier i Ukrainy. Podczas tych konsultacji szef węgierskiej dyplomacji zadeklarował, że jego rząd nie będzie wetować decyzji ws. udziału NATO w spotkaniu z prezydentem Ukrainy. W spotkaniu tym, które jest poświęconemu sytuacji na Morzu Czarnym udział ma wziąć również prezydent Gruzji.

Ponadto Szijjártó poinformował również, że Węgry zmniejszyły zakres swoich żądań co do zmian w ukraińskiej ustawie oświatowej, domagając się wykonania wskazań tzw. Komisji Weneckiej (Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo). Dodał jednak, że do momentu wykonania postanowień, strona węgierska utrzyma w mocy swoje weto co do spotkania Komisji Ukraina-NATO.

Pomimo pozornego sukcesu, decyzja węgierskich władz o nie blokowaniu udziału w spotkaniu NATO i Ukrainy ws. sytuacji na Morzu Czarnym, tak na prawdę nie jest żadnym sukcesem. Bo dla Ukrainy, nie jest istotny udział w tego typu spotkaniach, tylko przyjęcie jej w szeregi krajów NATO. A to właśnie blokują obecnie Węgry. I będą blokowały, aż do czasu gdy ukraińskie władze nie odstąpią od swojej polityki oświatowej. Ustawa ta została zatwierdzona przez Wierchowną Radę w dniu 5 września 2017 roku, a prezydent Poroszenko podpisał ją już trzy tygodnie później.

Następnie ustawą tą zajęła się Komisja Wenecka, która postanowiła ją zaopiniować. Swój głos w tej kontrowersyjnej sprawie zabrała również PACE (Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy), które wyraziło swoje zaniepokojenie w tej sprawie, przypominając jednocześnie, że zdaniem niektórych sąsiadów Ukrainy „ten dokument narusza prawa mniejszości narodowych”. Oczywiście, również polskiej mniejszości, ale nasz rząd udaje, że nie ma żadnego problemu.

Europarlamentarzyści w przyjętej rezolucji wskazali także na problem niedopuszczalności dyskryminacji:

„Ta zasada dotyczy nie tylko uznania i efektywnej ochrony praw mniejszości zapisanych w konferencji ramowej a także konkretnych praw zapisanych w Europejskiej karcie języków regionalnych i mniejszościowych a także realizacji każdego prawa zgodnie z art. 1 Protokołu nr 12 do Europejskiej konwencji praw człowieka”— podkreślono w przyjętej rezolucji.

Natomiast w przyjętej później, bo 11 grudnia 2017r., oficjalnej opinii Komisji Weneckiej, krytyka nowej ukraińskiej ustawy oświatowej ze strony sąsiadów Ukrainy jest uzasadniona. Zaznaczono również, że zabrania ona nauczania w językach mniejszości narodowych w szkołach ponadpodstawowych i przedstawiono konkretne zalecenia.

Po wydaniu tej opinii ukraińskie Ministerstwo Edukacji zapewniło, że Ukraina wypełni rekomendacje Komisji Weneckiej co do nauczania języków mniejszości. Niestety pomimo upływu ponad sześciu miesięcy od tej deklaracji Ukraiński resort oświaty, jak do tej pory nic w tej sprawie nie zrobił. A nie zrobił dlatego, bo uważa on, że w swej opinii Komisja Wenecka nie poparła zarzutów, jakoby nowe prawo edukacyjne godziło w prawa mniejszości. Co oczywiście jawnie jest sprzeczne z konkluzją zawartą w dokumencie wydanym 11 grudnia 2017 r. w tej sprawie przez Komisję Wenecką. No, ale nie ma co się dziwić, jeśli jej wnioski zostały tak mętnie przedstawione, że teraz dają możliwość ich różnorodnej interpretacji. Fakt, zaś jest taki, że ukraińska ustawa oświatowa uderza w prawa mniejszości narodowych licznie zamieszkujących Ukrainę, w tym największą spośród nich- rosyjskojęzyczną.

Pomimo to, ciekawe jeszcze jak długo władze Węgier, w tym oczywiście niezłomny premier rządu Viktor Orbán, wytrzymają silny nacisk prowadzony ze strony amerykańskiej administracji w sprawie odblokowania węgierskiego weta dotyczącego spotkań Komisji Ukraina-NATO?

W obliczu powyższego nie daję mu dużych szans w wytrwaniu w swym postanowieniu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejska_Komisja_na_rzecz_Demokracji_przez_Prawo,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zgromadzenie_Parlamentarne_Rady_Europy,

http://www.venice.coe.int/webforms/documents/default.aspx?pdffile=CDL-AD(2017)030-e.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja na donieckim odcinku frontu uległa zaostrzeniu.

I tak, już o godzinie 01:00, na zachód od Komiternowa, na południowym odcinku frontu doneickiego, licząca około 12 dywersantów ukraińskich, grupa sabotażowa usiłowała przedrzeć się przez linie obrony sił zbrojnych DRL. W efekcie po wywiązaniu się wymiany ognia, trzech bojców poległo, zaś nie mniej niż czterech zostało rannych. Po stronie przeciwnej, jeden ranny ochotnik sił zbrojnych DRL.

Po tym, nastąpiła w tym punkcie frontu długa cisza, którą dopiero przewał pierwszy ostrzał mający miejsce w godzinach, od 06:50 do 07:20, który prowadzony był przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (29 granatów) oraz broni maszynowej i snajperskiej, z kierunku Wodjanoje w stronę Leninskoje. Rano doszło tam do jeszcze jednego ostrzału przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (10 pocisków z kierunku Gnutowo w stronę Leninskoje) oraz kolejny, który miał miejsce w godzinach nocnych (21:25- 22:00, Szirokino- Sachanka moździerz kaliber 120 mm, 10 min). Jednocześnie dodam, że był to w dniu wczorajszym najbardziej aktywny odcinek frontu donieckiego.

Kolejny ostrzał miał miejsce w godzinach od 16:20 do 17:00 z kierunku Nowotroiczkoje w stronę Dokuczajewska. Prowadzony on był przy użyciu AGS-17 (29 granatów) oraz SPG-9 (8 granatów), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej. W efekcie, został uszkodzony magazyn „Prowiant” znajdujący się przy ulicy Centralnej oraz została ranna odłamkiem w głowę 76-letnia kobieta. Do incydentu doszło w jej mieszkaniu na ulicy Lenina nr. 86 m 8.

W rejonie tym miał miejsce jeszcze jeden ostrzał (17:30 — 18:10), kiedy to na przedmieścia Dokuczajewska spadły 2 miny kaliber 120 mm oraz 4 granaty SPG-9.

Od 18:05 do 18:35, ukraińscy żołnierze z kierunku terenu kopalni „Jużnaja” na obrzeżach Dzierżyńska ostrzeliwali przy użyciu granatników AGS-17 (29 granatów), SPG-9 (4 granaty) i RPG-7 (5 granatów), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, rejon kopalni im. „Gagarina”, na obrzeżach Gorłówki. W wyniku tego ostrzału zostały tam uszkodzone cztery domy mieszkalne: przy ulicy Plotinnej nr. 1L w Szirokoj Bałkie, przy ulicy Jasnej nr. 15 w nikitowskim rejonie Gorłówki oraz dwa domy w Zajcewie: przy ulicy Obruczewa nr. 40 i Polietajewa nr. 161.

Natomiast w godzinach, od 19:25 do 20:00, ukraińscy żołnierze przy wykorzystaniu uzbrojenia opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (30 pocisków) przeprowadzili ostrzał z kierunku Starognatowki w stronę Nowołaspy, na południowy wschód od Dokuczajewska.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze na donieckim odcinku frontu 8 razy naruszyli warunki zawieszenia broni w wyniku czego na terytorium DRL spadło 171 pocisków wobec 54 z dnia poprzedniego. Jak widać nastąpił wzrost natężenia prowadzonych przez ukraińskich żołnierzy ostrzałów, ale nadal utrzymuje się on na niskim poziomie w stosunku do tego co obserwowane tam był jeszcze kilka miesięcy wcześniej.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

8 min.

„РАНКОВЕ ЗВЕДЕННЯ НА 7:00 24 ЧЕРВНЯ 2018 РОКУ

Упродовж минулої доби, 23 червня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася стабільною та контрольованою. Переважна більшість бойових дій проходила із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів різних типів. У першій половині доби ворог активно застосовував ствольну артилерію та міномети, а ввечері на деяких ділянках лінії зіткнення – БМП.

Бої тривали в районі населених пунктів Новотошківське, Кримське, Світлодарськ та Золоте, що на Луганщині. Не припинялися бойові дії на Донецькому напрямку поблизу Кам’янки, Пісків та Авдіївки. Найбільш активні бойові дії упродовж доби точилися на Маріупольському напрямку – в районі населених пунктів Лебединське, Павлопіль, Широкіне та Водяне.

Російські окупаційні війська 25 разів вдавалися до прицільного вогню по наших позиціях, десять разів ворог застосовував артилерію та міномети. Підрозділи Об’єднаних сил не дозволяли противнику покращити тактичне положення, вели активну оборону та давали адекватну відповідь ворогу.

У темну пору доби ворог збільшив кількість обстрілів з артилерії великого калібру, забороненого Мінськими домовленостями, 5 наших захисників отримали поранення. Всі вони госпіталізовані і їм надається кваліфікована медична допомога.

За даними розвідки, трьох окупантів було знищено та ще чотирьох поранено. Ворог також втратив одну одиницю автомобільного транспорту.

Упродовж поточної доби російські найманці один раз відкривали вогонь по наших захисниках з РПГ та стрілецької зброї у районі населеного пункту Гнутове, що на Маріупольському напрямку.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил”
Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.06.2018r.- 1113 dzień od nowego rozejmu.

 1. Przypomniał o sobie sławny ongiś na Ukrainie „szczyry ukropatriota” Antin Mucharskij, „produkujący sie” z chamskimi i wulgarnymi przyśpiewkami probanderowskimi jako „Orest Lutyj”, obecnie ‚Naczelny Alimenciarz Ukrainy’ (z której „zbiegł” nawet by nie płacić zasądzonych alimentów). Mucharskij w udzielonym przez siebie wywiadzie w ukromediach biadolił że jak tak dalej obecne władze w Kijowie będa (nie)rządziły to za niedługo ‚oderwą się” od niej nowe obwody (m.in charkowski, odeski, mikołajowski), a nową rzeką graniczną tego państwa stanie sie Dniepr;
  https://riafan.ru/1070203-granica-proidet-po-dnepru-v-kieve-predrekli-poteryu-nikolaeva-odessy-i-khersona
  Cały wywiad;
  http://glavred.info/chat/antin-muharskiy-511763.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. I stało sie to co jakiś czas temu zapowiadałem. Pod Lwowem grupa „NN sprawców” (czyli „ukropatriotów’) napadła na kolejne koczowisko Cyganów” (popitpop. Romów) i urządziła w nim pogrom w wyniku którego śmierc poniosła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Podobno ukraińska policja zatrzymała w zwiazku z tym zdarzeniem 7 osób;
  https://korrespondent.net/ukraine/3983640-pod-lvovom-napaly-na-laher-romov-est-pohybshyi
  https://strana.ua/news/148281-pod-lvovom-neizvestnye-napali-na-laher-romov-pohib-odin-chelovek.html
  PALĄ, GWAŁCĄ i MORDUJĄ, a Zachód (z „naszymi” władzami na czele) bredzi że tam jest „wolnosć i demokracja” i jeszcze im daje pieniądze…

  Polubione przez 3 ludzi

  • W temacie, komentują całe zdarzenie burmistrz Lwowa Andrij Sadowy (jednocześnie szef opozycyjnej wobec władz w Kijowie partii „Samopomoc”) poinformował że do szpitala trafiła m.in kobieta z dzieckiem z ranami cietymi (została „pocieta” gdy zasłoniła własnym ciałem 10 – letniego chłopca), a jeden ranny meżczyzna znajduje sie w stanie „średnio ciężkim”. Natomiast ofiara śmiertelna to meżczyzna zadźgany nożami przez napastników w wieku 17 – 18 lat;
   https://antikor.com.ua/articles/244409-sadovyj_o_napadenii_na_romov_napadavshim_bylo_17-18_let_oni_shli_ubivatj

   Polubione przez 4 ludzi

    • Na pewno tak będą kreować naraję media na Ukrainie, ze to tylko „prowokacja” Rosji. Co prawda wyjdzie zapewne w toku śledztwa, że oskarżeni byli członkami tych neobanderowskich ugrupowań, ale liderzy tych neonazistów będą się odcinać od tych członków.
     I skończy się tak jak zwykle, czyli co prawda ataku dokonali neobanderowcy/weterani ATO/wojskowi (niewłaściwe skreśl), ale z pewnością nie dla tego, ze są rasistami/chcieli coś zachachmęcić/byli pod wpływem (znów niewłaściwe skreśl) tylko ,że zostali przekupieni przez agentów Putina.
     Eh szkoda nawet o tym gadać, mamy druga Somalię tuż za nasza granicą, chociaż nie ostatnimi laty w Somalii sytuacja się polepszyła, więc taka sytuacja dyskredytuje ten afrykański kraj.
     Konieczne jest by wzorem Rosji (a częściowo tez i Białorusi i Węgier) powstawały listy osób niebezpiecznych dla których wjazd do naszego kraju byłby utrudniony/ byliby pod opieką naszych służb.
     Inaczej do takich tragedii może dojść również w naszym kraju.

     Polubione przez 4 ludzi

     • Mam takie przeczucie graniczące z pewnością, że JUŻ NIEDŁUGO NA GRANICY RP UJRZYMY TŁUMY UKRAIŃSKICH „ROMÓW” BŁAGAJĄCYCH O WPUSZCZENIE DO RP PONIEWAŻ SA MORDOWANI PRZEZ BOJÓWKI KTÓRE SĄ NA UTRZYMANIU WŁADZ W KIJOWIE, KTÓRE TO WŁADZE Z KOLEI SĄ NA UTRZYMANIU „NASZYCH” WŁADZ….
      PS. A gdzie do kur…ny nędzy są „polscy antyfaszyści”?! Dlaczego jeszcze nie ma ich zadym pod ambasada „faszystowskiej i rasistowskiej” Ukrainy?

      Polubione przez 2 ludzi

 3. Tymczasem ‚haniebna zdrada” w wykonaniu Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej, która odżegnała się od udzielenia wsparcia tzw. ukraińskiej cerkwi prawosławnej (patriarchatu kijowskiego) w jej działaniach podejmowanych w Patriarchacie Konstantynopola (uznawanym za „głowę” większości kościołów prawosławnych) by doprowadzono do „zjednoczenia” wszystkich kościołów prawosławnych na Ukrainie, czyli faktycznie do podporządkowania prawowitej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego właśnie tzw. ukraińskiej cerkwi prawosławnej (patriarchatu kijowskiego) nie uznawanej nigdzie na świecie poza samą Ukrainą;
  https://strana.ua/news/148275-hruzinskaja-pravoslavnaja-tserkov-ne-podderzhala-avtokefaliju-v-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Na swój obecny „marny żywot” w Kijowie pożalił się głowny ‚aktor” „hecy SBU” z tzw. zabójstwem Babczenki, czyli sam Babczenko. Babczenko robi teraz z siebie „ofiarę”, ale nie „zabójstwa”, a skutków „specoperacji SBU”, czyli praktycznie nie może nic zrobić bo stale znajduje sie pod „ochroną i kontrolą” ze strony „opiekunów z ukrobezpieki”;
  https://korrespondent.net/ukraine/3983672-babchenko-pozhalovalsia-na-zhyzn-posle-ubyistva

  Polubione przez 3 ludzi

 5. OT z Wlk. Brytanii gdzie tamtejsze media poinformowały o gwałtownym ‚starciu” pomiedzy Premier Wlk. Brytanii, a brytyjskim ministrem obrony Gavinem Williamsonem. Miał się wygrażać ze jak w budżecie nie zostanie wydzielonych dodatkowych 20 mld funtów na potrzeby jego resortu, to on spowoduje że w parlamencie posłowie Partii Konserwatywnej zagłosują przeciwko premier Theresie May co spowoduje jej upadek;
  >http://www.dailymail.co.uk/news/article-5878221/Give-20billion-Ill-bring-Defence-Secretarys-astonishing-threat-PM.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. OT z Płw. Arabskiego gdzie jak informują tamtejsze media przewodniczacy narodowego komitetu d/s praw człowieka Kataru domaga sie od ONZ zawieszenia w prawach członkostwa w Radzie Praw Człowieka ONZ Arabii saudyjskiej oraz ZEA za to ze „systematycznie i poważnie naruszają prawa katarskich poddanych”. Dla przypomnienia, pomiędzy Katarem a Arabią Saudyjską (oraz jej ‚sojusznikami” z Płw. Arabskiego) panuje stan faktycznej ‚zimnej wojny”;
  https://ria.ru/world/20180623/1523279812.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. US Donald znalazł sobie nowego „kolegę”? Według amerykańskiego „CBS News” Prezydent USA miał opowiadać że „Z punktu widzenia lokalizacji KRLD ma wielki potencjał”, a także że przywódca tego państwa Kim Dzong Un o tym wie i dlatego więc wkrótce „wydarzy się wiele wspaniałych rzeczy” (?)
  https://korrespondent.net/world/3983609-u-severnoi-korey-est-ohromnyi-potentsyal-tramp
  Ps. Czyzby w pobliżu Białego Domu miało pojawić sie kolejne drzewko?

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem kierownik wydziału dochodzeń specjalnych Prokuratury Generalnej Ukrainy Wiktor Gorbatiuk oskarżył swojego szefa czyli Porokuratora generalnego Ukrainy Jurija Łucenkę ze „próbował ingerować w prowadzone przez jego wydział śledztwa”, czyli faktycznie oskarżył go o nadużycie władzy. Według Gorbatiuka postępowanie Łucenki posiada znamiona „popełnienia czynu przestepczego” co stanowi podstawę do odwołania go z zajmowanego stanowiska;
  https://hromadske.ua/posts/lutsenko-namahavsia-vtruchatysia-v-pidslidni-nam-spravy-kerivnyk-departmentu-spetsrozsliduvan
  Ps. Jak widać „prodemokratyczne i proeuropejskie reformy” na Ukrainie „idą pełną parą”…

  Polubione przez 4 ludzi

 9. W planach rządu w Warszawie jest stworzenie nowej dywizji na wschodniej flance. Otwartym pytaniem staje się skąd wziąć/zdobyć sprzęt dla tworzącej się dywizji. Jak na razie w planach jest reanimacja starszego uzbrojenia min czołgów (t-72).
  Bron ma juz swe lata i musi zostać poddana gruntownej modernizacji inaczej będzie tylko ruchomym celem ćwiczebnym dla ewentualnego nieprzyjaciela.
  http://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/306219893-Stara-bron-znow-wystrzeli-Czolgi-T-72-wracaja-na-poligon.html
  kolejną otwartą kwestia jest czy w przypadku braku sprzętu nie doszło do celowego zmniejszania potencjału obronnego naszego kraju poprzez sprzedaż 200 BWP-1 Ukrainie?
  I kto odpowie za te niegospodarność?

  Polubione przez 4 ludzi

  • Stworzenie nowej dywizji od podstaw, to jest koszt około 10 mld złotych. Czy warto?

   Pewnie, tym co na tym geszefcie przejmą trochę budżetowego grosza, będzie się to suto opłacało. Natomiast nam- czyli przeciętnym obywatelom tego kraju, potrzebna ona będzie jak umarłemu kadzidło.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

  • To jest chyba jakiś ponury żart patrząc na stan w jakim znajduje się obecnie górnictwo na ‚wolnej i demokratycznej” Ukrainie. Chyba ze pod „płaszczykiem ukrainskości” sprowadzają sprzęt z działających prężnie w republikach na Donbasie przedsiębiorstw branży górniczej…

   Polubione przez 3 ludzi

 10. Wrocław jest chyba jednym z najbardziej proukrainskich miast w Polsce. Po tym jak w urzedach znalazły się okienka z obsługa w języku ukraińskim, otworzeniu gazety dla Ukraińców, teraz nadaje się obiektom nazwy ku czci Ukraińskich „braci”.
  Informację zamieszczają ukraińscy urzędnicy cytat:

  We Wrocławiu w sobotę otwarto rondo, któremu nadano imię generała armii URL Marka Bezruczki.
  Poinformował o tym na Twitterze ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.
  .https://twitter.com/ADeshchytsia/status/1010492748397498368/photo/1
  A pod tweetem ambasadora wpis który poprawił mi humor 🙂

  cytat:
  Dzień dobry panie ambasadorze, może w ramach polepszenia naszych relacji aby miały wymiar obopólny, a nie tylko w jedną stronę, zajmie się pan lwami na Cmentarzu Orląt, które są zasłonięte paździerzą? Jedno pisemko, tweet, rozmowa przy paluszkach we Lwowie. Da Pan radę?!

  Polubione przez 4 ludzi

  • Zawsze mnie denerwowało te dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu. Jeszcze nie zagraliśmy jednego meczu a już nasi s”pece” od piłki podawali które to miejsce możemy zająć. I te reklamy reprezentacji, co chwila pokazywali naszych piłkarzy zachwalających dezodoranty, garnitury,paliwo kurczę chyba każdy produkt.
   Gdyby nie było takiej presji, gdyby dano więcej czasu na przećwiczenie stałych fragmentów gry (kurcze to najbardziej kuleje) wynik mundialu mógłby być inny. Nie mamy złej drożyny, brak jest jednak skuteczności. Kurczę i na razie niestety dostajemy bęcki.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Po pierwsze na MUNDIAL nie jedzie się za zasługi pomimo że wiadomo ze nie ma się formy (vide Błaszczykowski, Peszko i kto tam dalej), a po drugie o wszystkim decyduje PAN TRENER, ale jeżeli on woli zajmować się dystrybucja piwa z helikopterów to czegóż wymagać od „szeregowych piłkarzyków” 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

    • No i koniec złudzeń przestałem oglądać zanim sąsiad zaczął krzyczeć (słychać go pomimo ścian 🙂 ) Zanim skończyłem pisać ten post sąsiad dostał szału. Sprawdziłem i kurcze, tak jest już 0 do 3, eh czas pakować manatki, już nie ma nawet teoretycznych szans na wyjście z grupy.

     Polubione przez 4 ludzi

 11. i ciąg dalszy sprawy krwawego pogromu (jedna ofiara śmiertelna) urządzonego na cygańskim koczowisku (politpop. „romskim”) urządzili „ukropatrioci”. Okazało się że zorganizowali je i przeprowadzili członkowie tzw. Misanthropic Division neonazistowskiej bandy której członkowie (z całej Europy) brali udział w tzw. operacji ATO na Donbasie w składzie tzw. ukraińskich batalionów ochotniczych „Ajdar” oraz „Azow” (ten drugi to obecnie Pułk MSW Ukrainy);
  https://strana.ua/articles/148320-podrobnosti-ataki-na-tabor-i-ubijstva-roma-vo-lvove-.html
  I w temacie pojawiły się już pierwsze „głosy” w tej sprawie z Zachodu, przedstawiciel Rady Europy Daniel Holtgen wezwał władze w Kijowie do przeprowadzenia „pilnego, pełnego i przejrzystego śledztwa” w tej sprawie;
  https://korrespondent.net/world/worldabus/3983717-v-evrope-otreahyrovaly-na-pohrom-v-lahere-romov
  http://glavred.info/mir/v-sovete-evropy-prokommentirovali-napadenie-na-lager-romov-vo-lvove-512772.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Trwa Kongres Środowisk Kresowych w Lublinie. Widać nerwowość delegatów. Niedługo obchodzone będą ważne wydarzenia w historii kresów a wsparcia od władz centralnych brak. Ciekawe przy prezesi zdecydują się na protesty przeciwko obecnej polityce wschodniej rządu w Warszawie. Pikanterii sprawie nadaje fakt, że środowisko kresowe wspiera…Radio Maryja 🙂
  http://isakowicz.pl/kongres-srodowisk-kresowych-w-lublinie-relacja-z-drugiego-dnia/

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.