Wojna domowa na Ukrainie 8.07.2018r.- 1127 dzień od nowego rozejmu.


A jednak rozwód, bo w dniach 7-8 lipca br. prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach poświęconych pamięci ofiar Zbrodni Wołyńskiej. Z kolei 8 lipca do Polski z wizytą przyjedzie Petro Poroszenko, który weźmie udział w uroczystościach poświęconych pamięci Ukraińców uznanych za zamordowanych w operacji przeprowadzonej przez połączone odziały AK i BCh w Sahryniu na Lubelszczyźnie. W czasie tych obchodów obaj przywódcy nie spotkają się wspólnie.

Andrzej Duda weźmie udział w mszy św. w intencji ofiar Zbrodni Wołyńskiej, która odbędzie się w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łucku. Następnie odwiedzi miejsca, w których znajdowały się polskie wsie i osady, zniszczone w latach 1943-44. Złoży także wieniec na miejscu zbiorowego pochówku zamordowanych Polaków.

Z kolei prezydent Ukrainy Petro Poroszenko weźmie udział w uroczystości, która odbędzie się 8 lipca w Sahryniu, wsi, która w 1944 została zniszczona przez oddziały polskiego podziemia, i jakoby, wg. interpretacji ukraińskiej większość mieszkańców- Ukraińców zostało tam zamordowanych.

Według niepotwierdzonych informacji, w nabożeństwie w Łucku może wziąć udział także prezydent Ukrainy. Nie ma jednak potwierdzenia, że dojdzie do spotkania obu prezydentów. Według ukraińskiej agencji informacyjnej „Ukrinform”, obie strony nie były w stanie porozumieć się co do organizacji wspólnych uroczystości, stąd odbędą się dwie osobne wizyty w tym czasie.

Według ukraińskiego serwisu „BBC News„, początkowo strona ukraińska sugerowała, że dojdzie do wspólnych obchodów z udziałem Andrzeja Dudy i Petro Poroszenki. Kijów miał nawet zaproponować wspólną deklarację dwóch prezydentów, dotyczącą wydarzeń z czasów II wojny światowej, w której wezwano by do pojednania między dwoma narodami.

„Ale nam odmówiono, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować osobne wydarzenia z udziałem prezydenta Ukrainy, który przyjedzie do Polski”– podało źródło, na które powołuje się serwis „BBC News”.

Kancelaria polskiego prezydenta nie skomentowała jak dotąd nie skomentowała tych polsko-ukraińskich podjazdów.

Dodam, że odmówiono stronie ukraińskiej zorganizowania wspólnych obchodów 75 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej dokonanej na Polakach przez Ukraińców, bo plan tych obchodów rozpisany przez ukraińskie władze był wobec polskich obchodów, zwykłą prowokacją przygotowaną przez rząd i tamtejszy IPN.

Chodzi o to, że ukraiński IPN poinformował, iż już 4 lipca, czyli na tydzień przed rocznicą Krwawej Niedzieli– będącej apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, kiedy to sotnie UPA uderzyły jednocześnie w prawie 100 miejscowościach, atakując przede wszystkim ludzi zgromadzonych na niedzielnych Mszach Świętych w kościołach Wołynia, zorganizował obchody jego wersji „wołyńskiej tragedii” w wiosce Tuliczew w obwodzie turzyskim. Została tam uhonorowana pamięć ponad stu Ukraińców, którzy zginęli w lipcu 1943 roku z rąk Polaków, którzy służyli w niemieckiej policji.

Natomiast ukraińskie obchody, w ich wersji zbrodni wołyńskiej, z udziałem wicepremiera Pawło Rozenko, który nomem omen po wizycie w Polsce w połowie lutego br. powiedział, że „jest więcej rzeczy, które Polaków i Ukraińców łączą niż tych, które nas dzielą”, oraz prezesa tamtejszego IPN Wołodymyra Wjatrowycza, odbyły się w piątek we wsi Rudka Kozińska niedaleko Łucka, gdzie zdaniem ukraińskiego IPN „9 lipca 1943 roku 300 uzbrojonych ludzi, przeważnie Polaków, spaliło w ciągu kilku godzin we wsi Rudka Kozińska 70 gospodarstw z ponad 200 budynkami. Spalono tam także i rozstrzelano 17 osób. Od razu po Rudce Kozińskiej całkowicie spalono wieś Sokół, a następnie częściowo zniszczono wsie: Dorosyn, Zaleśce, Lubcze, Tychotyn i Baszowa”.

Dodam, że pomijając tu aspekt prowokacji strony ukraińskiej, która w ten sposób usiłuje zakłócić narrację historyczną obchodów polskiej tragedii, Rzezi Wołyńskiej, kiedy to zginęło z rąk Ukraińców od 150 do 200 tysięcy naszych Rodaków- mieszkańców Kresów Wschodnich II RP, to jeśli chodzi o fakt pacyfikacji Rudki Kozińskiej, nie uczestniczyła w niej Armia Krajowa i dlatego jest co najmniej nadużyciem zestawianie tego wydarzenia ze zorganizowanym ludobójstwem Polaków na Kresach i w Małopolsce Wschodniej. Również liczba 17 ukraińskich ofiar w Rudce Kozińskiej jest nieporównywalna z zagładą całych polskich wsi dokonywaną przez UPA i praktycznie dokonaną tam czystką etniczną.

Między Warszawą i Kijowem od wiosny 2017 r. trwa ostry spór wokół zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy, wprowadzonego przez ukraiński IPN. Zakaz został wydany po zdemontowaniu nielegalnie postawionego pomnika UPA na cmentarzu prawosławnym w Hruszowicach, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku. Rozwiązaniem sporu zajmuje się, jak dotąd tylko teoretycznie, polsko-ukraińska komisja ds. historycznych, na której czele stoją wicepremierzy, ze strony polskiego rządu Piotr Gliński, a z ukraińskiego- Pawło Rozenko.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu,

http://www.bibula.com/?p=41645,

http://www.aktualnosci24.com/swiat/ukraincy-uczcza-wolyn-polacy-spalili-wies/130885-wiadomosci,

https://twitter.com/SKoziej/status/1015489388673929217,

https://www.tvp.info/36215988/wicepremier-glinski-zaniepokojony-slowami-ukrainskiego-polityka.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Minionej doby na całej długości linii rozgraniczenia w Donbasie było wyjątkowo spokojnie. Widać, że coś zmusiło dowództwo Operacji Połączonych Sił do bacznej uwagi na to, żeby rozejm był, przez podległe im wojsko, przestrzegany.

I tak, ukraińscy żołnierze w dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu prowadząc bardzo słaby ostrzał przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (4 miny) oraz granatników i broni maszynowej, tylko 4 razy naruszyli warunki zawieszenia broni.

Na skutek tych ostrzałów zostały uszkodzone dwa domy w: Dokuczajewsku przy ulicy Watutina nr. 13 i Zajcewie przy ulicy Rybałki nr. 13.

Natomiast, tradycyjnie już jako, że jest niedziela kiedy to służba prasowa dowództwa Milicji Ludowej ŁRL, nie pracuje, wzt. nie ma żadnych informacji na temat informacji dotyczących ewentualnych naruszeń warunków rozejmu przez stronę ukraińską.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил
/ Joint forces operation

6 min.

„Ранкове зведення на 7:00 08 липня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 07 липня, обстановка в районі операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою. Російські окупаційні війська порушували встановлене перемир’я майже по всій лінії зіткнення. Ворог вів вогонь із застосуванням переважно гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Противник 13 разів вдався до вогню по наших позиціях.

На Луганському напрямку в районі населених пунктів Старий Айдар та Кримське ворог продовжив застосовувати гранатомети та стрілецьку зброю.

На Світлодарському напрямках противник відкривав вогонь із стрілецької зброї у районі населеного пункту Новолуганське.

На Донецькому напрямку минулої доби було неспокійно у районі населених пунктів Піски, Новотроїцьке та Красногорівка. Тут противник із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї відкривав прицільний вогонь по позиціях Об’єднаних сил.

Маріупольський напрямок залишається зоною активних провокативних дій російських найманців. 6 разів окупанти намагалися змусити наших захисників відкрити вогонь у відповідь. Використовуючи гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю противник обстрілював позиції у районі населених пунктів Широкине, Водяне та Пищевик.

Упродовж поточної доби бойовики російських окупаційних військ двічі порушили режим припинення вогню. Провокації із застосуванням стрілецької зброї зафіксовано на Маріупольському напрямку. Вогневого впливу зазнали позиції Об’єднаних сил біля Водяного та Широкиного.

За минулу та поточну добу втрат серед захисників України немає.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил”.
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z Dokuczajewska:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

68 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.07.2018r.- 1127 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem banderowska „Swoboda” (ta sama pod której banderą prezes Kaczyński darł ryja „sława ukrainie” na Majdanie) otwarcie ostrzega Polaków, by podczas planowanej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Wołyniu powstrzymali się od „antyukraińskich działań”
  https://kresy.pl/wydarzenia/swoboda-grozi-polakom-zadnych-antyukrainskich-dzialan-podczas-wizyty-dudy-na-wolyniu-w-ojczyznie-upa/

  Bezczelność tych bezmózgów nie ma granic

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ukraiński koncern Naftohaz w pozwie do arbitrażu w Sztokholmie zażądał od Gazpromu 11,6 mld dol. dopłaty za tranzyt gazu. Adwokaci ukraińskiej firmy zastrzegli, że Naftohaz może zrezygnować z roszczeń, jeśli Gazprom utrzyma tranzyt przez Ukrainę.
  http://wyborcza.pl/7,155287,23644181,ukraina-wystawila-gazpromowi-rachunek-za-rezygnacje-z-tranzyty.html
  Komentarz: Prezesi Naftohazu starają się ciupkę podnieść swój rating PR. Ponadto szykują się na rok 2019 (koniec roku), gdy nagle zmniejszy się przesył gazu z Rosji. Gdy to się stanie lud będzie żądał winnych. Rusza sprawy o działalność na szkodę państwa, polecą ze stołków pewne osoby, ale i tak za błędy polityków zapłacą zwykli mieszkańcy.

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Tymczasem tak jak juz pisałem wcześniej „słynna” rosyjska aktywistka tropiaca rosyjskie wojska na Ukrainie Jelena Wasiliewa znowu „nadaje”! Tymrazem „wyprodukowała” SF o tym jak to 2,8 tys. „pskowskich spadochroniarzy” (!!!) zginęło w walkach o ługańskie lotnisko…
  https://www.dialog.ua/war/155581_1530942884
  Dla przypomnienia, kto zacz owa „baba Wasiliewa” jak zwą ją Rosjanie. Jest to „rosyjska opozycjonistka”, kóra przyjechała na Ukraine gdzie m.in oprócz „tropienia rosyjskich wojsk” równiez wyłudzała pieniądze od rodzin zabitych ‚bojców ATO” mamiąc ich ze są oni „w rosyjskiej niewoli”. Zdemaskowana przez blogera Anatolij Szarija próbowała zwiać do Izraela, ALE NAWET TAM NIE CHCIELI TAKIEGO INDYWIDUUM i ostatecznie skończyła w jakims „ośrodku dla uchodźców” w Skandynawii…

  Polubione przez 4 ludzi

  • Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Pskowskie dywizje nie istniały podczas konfliktu w Donbasie 🙂 Przed 2014 nastąpiła reorganizacja struktur na brygady. W związku z tym pojawiły się nowe dokumenty/oznaczenia dla rosyjskich jednostek.
   Gdy jednostki UA przechwyciły (?) czołg t-72 oskarżono władze Rosji o to, że wysłały armię na pomoc separatystom. Jednak dużo bardziej prawdopodobne jest to, że sprzęt „użyczono” separatystom lub była to zwykła prowokacja ukraińskiej SBU (czołg należał do UA).
   O bzdurach w stylu tysiące zabitych rosyjskich żołnierzy nie ma nawet co pisać. Prawdą jest, że kilka setek ochotników (około 300?) poległo na Donbasie byli to jednak ochotnicy nie żołnierze formacji wojskowych. Gdyby te wkroczyły na Ukrainę to jak sami najwyżsi rangą na Ukrainie przyznają w ciągu 2-3 tygodni wojska separatystów/FR byłyby w Kijowie.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Znany ukraiński politolog, szef jednego z niezaleznych ukraińskich ośrodków analitycznych Rusłan Bortnik komentując doniesienia o tym że na kijowskim majdanie na miejscu masakry do jakiej doszło zima 2014 roku ma zostać zbudowane „Muzeum Niebaińskiej Sotni” stwierdził że budowa jest po prostu ostatecznym sposobem władz w Kijowie na zatarcie śladów, które mogłyby przyczynić sie do ujawnienia prawdy o tamtych wydarzeniach;
  https://www.politnavigator.net/rassledovanie-ubijjstv-na-majjdane-sledy-okonchatelno-zachishhayut.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Ekstaza w ukromediach, po tym jak dwóch Chorwatów ze składu drużyny która po wczorajszym morderczym meczu awansowała do półfinału MS w Piłce Nożnej eliminując reprezentacje Rosji, nagrało fiilmik w którym krzycza „Sława Ukrainie”; https://zik.ua/ru/news/2018/07/08/slava_ukrayne_ygrok_sbornoy_horvatyy_otmetyl_pobedu_nad_sbornoy_rossyy_1361657
  Tymczasem sami piłkarze tłumaczą że nie jest to zadna ich „deklaracja poityczna”,, ani tym bardziej „wyzwanie” w stosunku do Rosjan, których jak mówią sami BARDZO LUBIĄ, tylko pozdrowienie dla swoich ukraińskich kolegów z Dinama Kijów;
  https://www.sports.ru/football/1065022830.html

  Polubione przez 1 osoba

 6. OT z Turcji, gdzie zwycięski (dzięki niedawnym wyborom) „sułtan” Erdogan zabrał sie za „czystkę” w tureckich „struktirach siłowych’ (policji oraz wojsku) z których „wyleci” do 18 tys. osób (!) podejrzanych o „nieprawomyslnośc” w stosunku do „sułtana”;
  https://colonelcassad.livejournal.com/4303339.html
  https://www.reuters.com/article/us-turkey-security-police/turkey-sacks-more-than-18000-personnel-ahead-of-expected-lifting-of-emergency-rule-idUSKBN1JY04G?il=0

  Polubione przez 4 ludzi

   • Z tergo co ja sie orientuję ,to „pod nóż” poszli wszyscy ci…proNATOwscy i proamerykańscy, którzy jak wiadomo byli niechętni ‚zblizeniu” z Rosją. Warto przy tym przypomnieć że już wcześniej pod pozorem rozprawy z „puczystami” Erdogan rozprawił się z tymi którzy zaangażowani byli (pośredni i bezpośrednio) w zestrzelenie rosyjskiego samolotu. Czyli poszli do ‚ancla”, „wąchaja kwiatki do spodu”, albo „odeszli w polityczny niebyt”…
    https://colonelcassad.livejournal.com/4290198.html

    Polubione przez 3 ludzi

    • A u nas Antoś zrobił dokładnie odwrotnie, tzn. pod nóż poszli ci którzy mieli dobrze poukładane w głowach, byli pewnie swego bardzo profesjonalnie przygotowaną kadrą dowódczą oraz uważali, że PiS, pomimo deklaracji, nic dobrego nie zrobi dla PSZ.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 2 ludzi

 7. Ukraińska codziennosć, czyli ‚western” na trasie Kijów – Charków, gdzie banda zamaskowanych osobników zatrzymała samochód osobowy i ograbiła jego pasażerów;
  https://strana.ua/news/150380-na-trasse-kiev-kharkov-ljudi-v-maskakh-ohrabili-poputchikov.html
  Z kolei na Zakarpaciu, mężczyzna pokłócił się ze swoją „wybranką serca” i ze złosci rzucił w dom w którym się przed nim schowała…granatem bojowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało;
  https://strana.ua/news/150412-na-zakarpate-muzhchina-brosil-hranatu-vo-dvor-zhiloho-doma.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem matka zamordowanego przez członków neonazistowskiego ugrupowania „C 14” w 2015 roku w Kijowie ukraińskiego dziennikarza Ołesia Buzyny, doprowadzona do rozpaczy „przeciaganiem” przez władze w Kijowie procesu w tej sprawie wysłała w tej sprawie do prezydenta USA. W liście tym obwiniała takze władze amerykańskie (m.in FBI oraz amerykańską prokurature generalną) o współudział oraz tuszowanie dowodów w sprawie zabójstwa jej syna;
  https://strana.ua/news/150386-mat-olesja-buziny-rasskazala-trampu-o-politicheskom-terrore-v-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Dr Leon Popek z Wydziału Kresowego IPN poinformował, że otrzymuje informacje o penetrowaniu grobów polskich na Ukrainie przez tzw. czarnych archeologów, którzy wyciągają z nich przedmioty umożliwiające identyfikację np. polskich żołnierzy. Strona polska nie jest również informowana o odnajdywaniu szczątków Polaków ani dopuszczana do badań.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-groby-polskich-zolnierzy-na-ukrainie-sa-penetrowane-przez-tzw-czarnych-archeologow/

  Polubione przez 4 ludzi

 10. OT z Wlk. Brytanii, gdzie do szpitala miał trafić policjant z Amesbury, kóry podobno miał „zetknąć sie z gazem paraliżującym nerwy”, czyli „Nowiczokiem”. Podobno to sam policjant zwrócił sie do szpitala z prośbą o „konsultacje”;
  https://news.sky.com/story/police-officer-seeks-treatment-after-amesbury-nerve-agent-attack-11429681
  Z kolei matka jednej z nowych ofiar (prawdopodobnie) zatrucia „Nowiczokiem” wywołała skandal w brytyjskich mediach, w których oskarżyła brytyjską słuzbę zdrowia o to że ta nie udziela odpowiedniej pomocy jej córce, bo uważa ją za „zwykłą alkoholiczkę”, a nie tak ważnego pacjenta jak były rosyjski szpieg Skripal. Oskarzyła również brytyjską policję o to że nie informuje ja o stanie zdrowia córki;
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5928117/Novichok-victims-mother-says-daughter-not-given-care-Skripals-shes-alcoholic.html
  Ps. Ciekawa sprawa, okazuje się bowiem ze nowi „zatruci Nowiczokiem” to…para alkoholików (!) czyli mogło być to zatrucie, ale raczej alkoholowe…

  Polubione przez 3 ludzi

 11. O tym że Ukraina znajduje się w stanie ANARCHII przyznał ukraiński parlamentarzysta (z frakcji ‚Blok Poroszenki’) onegdaj jeden z czołowych „euromajdaniarzy” Mustafa Najem, który na swojej stronie na FB odważył się przyznać że w 16 ukraińskich obwodach działaja „nieformalne municypalne ugrupowania” które „imitują funkcje prawowitych organów władzy”. Według Najema są to faktycznie „małe armie tworzone przez lokalne samorządy spełniające zadania regionalnych książąt’;
  https://ria.ru/world/20180707/1524150063.html
  Ps „Anarchia feudalna – konsekwentne zawłaszczanie uprawnień państwowych przez panów feudalnych; minimalizowanie roli państwa oraz jego instytucji na rzecz stanu feudalnego oraz jego przedstawicieli”

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Mocne, ale sądzę, że prawdziwe słowa profesora KUL
  Państwo polskie zniszczyło swoją mniejszość na Ukrainie. Jeżeli nie mamy do czynienia z sabotażem, to ze zbrodnią stanu – powiedział prof. Włodzimierz Osadczy, szef Centrum Ucrainicum na KUL.
  Mamy bardzo cyniczną politykę prowadzoną przez kolejne rządy sterowane przez polskojęzyczne elity umysłowe, które próbowały realizować teorię Giedroycia, polegającą na tym, żeby zapomnieć o wszystkich spornych, trudnych sprawach związanych ze Wschodem i wspierać państwa, które powstały na gruzach Związku Radzieckiego: Litwę, Białoruś i Ukrainę – mówił prof. Osadczy.
  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-panstwo-polskie-zniszczylo-swoja-mniejszosc-na-ukrainie/

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Tymczasem w Krzywym Rogu (obwód dniepropietrowski) zmarł „weteran ATO” (walczył na Donbasie w składzie ukraińskiej 17 Brygady Pancernej)…prowadzący głodówkę. Mężczyzna prowadził głodówkę w szpitalu z powodu tego że, według niego, nie otrzymywał właściwej opieki medycznej. Z kolei władze szpitala tłumaczą ze śmierć „weterana ATO” nie nastąpiła na skutek głodówki, a z powodu niewydolności wątroby spowodowanej przez narkotyki;
  https://1kr.ua/news-41534.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Jak czytam blogi rodaków mieszkających w Rosji/podróżujących po niej wiele razy wskazywali, że władze Kremla jak i lokalni urzędnicy są bardzo tolerancyjni jeśli chodzi o kwestie religii, narodowości. Żadna grupa społeczna nie jest izolowana co ważne kresowiacy z Rosji otrzymują wsparcie finansowe polityczne podczas organizacji świąt budowy centrum kultury polskiej czy świątyń katolickich.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Tam zawsze tak było, począwszy od władców Rusi Kijowskiej. Warto tu przypomnieć że jedna z największych tragedii Rusi, czyli bitwa pod Kałką, a co za tym idzie mongolska inwazja na Ruś, byłą spowodowana tym ze ruscy kniaziowie szli „na ratunek” SWOIM KREWNIAKOM CHANOM KIPCZACKIM (po rusku zwanym Połowcami).

    Polubione przez 4 ludzi

 14. OT gruzińsko – amerykańskie, czyli w amerykańskiej Filadelfii „hajtnał się” starszy syn ‚Micho” Saakaszwilego, Eduard, który „zajmuje sie produkcja programow radiowych m.in dla BBC”. Z kolei „wybranka serca” Saakaszwilego juniora ma pracowac w „pozarządowej organizacji” i „intensywnie uczyć sie języka gruzińskiego”;
  https://strana.ua/news/150444-syn-saakashvili-eduard-zhenilsja-v-filadelfii-na-adine-melvus-petrus.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. „Teraz jest wojna
  Kto handluje ten żyje
  Jak sprzedam rąbankę, słoninę, kaszankę
  To bimbru się też napiję”
  Czyli w pobliżu „punktu kontrolnego” w Stanicy Ługańskiej (na terytorium obwodu ługańskiego pod kontrola Kijowa) ukraińscy pogranicznicy zatrzymali „gang przemytników” ktory chciał „przemycić” do Republiki Ługańskiej „produkty żywnosciowe” na łączną sume 2 mln hrywien;
  https://korrespondent.net/ukraine/3987764-na-donbasse-nezakonno-pytalys-provesty-tovarov-pochty-na-2-mln-hryven

  Polubione przez 4 ludzi

 16. A jednak padły te słowa z ust PREZYDENTA Polski
  Wydarzenia na Wołyniu w latach 40. to nie była żadna wojna między Polską czy Ukrainą, to była zwykła czystka etniczna; chodziło o to, żeby Polaków z tych terenów usunąć – powiedział w Ołyce.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ukraina-andrzej-duda-oddal-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej/61b00tr
  i jeszcze komentarz podartykułem pod który podpisuje sie obiema rkami i nogami

  Paweł Wawrzynowski
  Największy szacunek dla księdza Isakowicza, który publicznie Dudę szturchał od początku kadencji, żeby ten się upomniał o prawdę w stosunkach z Ukrainą.

  Polubione przez 4 ludzi

 17. Kolejny przykład na to jak na Ukrainie ukrywa się rzeczywisty wzrost przestępczości.
  Sprawcom rasistowskiego ataku na Romów w obwodzie lwowskim (dla przypomnienia zabito człowieka a dwoje osób w tym dziecko raniono) postawiono zarzuty CHULIGAŃSTWA
  cytat z portalu kresy.pl
  Organizatorem tego pogromu był 20-latek. Wszyscy, w liczbie 10, trafili do aresztu tymczasowego na dwa miesiące. Adwokaci aresztowanych wyrazili zdziwienie surowością obranego środka zapobiegawczego, w związku z tym, że sprawcy są niepełnoletni i przedstawiono im tylko zarzut chuligaństwa.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/lwow-zebrania-z-rodzicami-w-szkolach-w-zwiazku-z-pogromami-romow/

  Polubione przez 3 ludzi

 18. Przypomniała o sobie Pani poseł Gosiewska
  Kreml wykorzystuje piłkarskie Mistrzostwa Świata w celach propagandowych, pokazując rzekomo drugie oblicze Rosji-stwierdza posłanka. Trzeba to zrozumieć i nie pisać pochwał pod adresem rosyjskiej władzy. Ponadto pani poseł zadeklarowała, że gotowa jest gotowa napisać kolejny raport o zbrodniach Rosjan w Donbasie.
  https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2494087-malgozata-gosevska-deputatka-polskogo-sejmu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Po pierwsze NIECH TA PIJACZKA SIE ODPIER.OLI OD MŚ W PIŁCE NOŻNEJ W ROSJI! A po drugie KIEDY W KOŃCU POLSKA PROKURATURA PRZESŁUCHA TEGO ZAPIJACZONEGO BABSZTYLA W ZWIĄZKU ZE SPRAWAMI KTÓRE SIE TOCZĄ PRZED UKRAIŃSKIMI SĄDAMI PRZECIWKO CZŁONKOM TZW. UKRAIŃSKICH BATALIONÓW OCHOTNICZYCH ‚AJDAR’ ORAZ „SZACHTIORSK” (aka „rota do zadań specjalnych MSW Ukrainy ‚Tornado”), a z którymi Gosiewska CHLAŁA? W razie czego można poprosić o złożenie zeznań w sprawie „bohaterkę kijowskiego majdanu” ukraińska parlamentarzystkę Tetiane Czernowoł, która opowie m.in o tym jak ci degeneraci gwałcili ‚co popadnie”, w tym dzieci…

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.