Wojna domowa na Ukrainie 20.07.2018r.- 1139 dzień od nowego rozejmu.


„Nie ma strategii, nie ma doktryny obronnej, czyli osobnych dokumentów, z których powinno wynikać, co powinno być przedmiotem rozwoju modernizacji zbrojeń. Nie ma również polskiej zbrojeniówki. Czy deklaracje polityków obronią nas przed rosyjską agresją? Niestety nie, oni będą pierwsi, którzy w razie zagrożenia dadzą drapaka z Polski, jak w 1939 roku”– powiedział 11 lipca w wywiadzie udzielonym Justynie Koć gen. Waldemar Skrzypczak, b. dowódca Wojsk Lądowych i b. wiceszef MON.

Poniżej część tego wywiadu:

„Justyna Koć: Panie generale, jak ocenia pan kondycję polskiego wojska? Z szumnie zapowiadanych obietnic zakupów dla wojska nic nie zostało. Nie ma okrętów, śmigłowców, rząd zdecydował się na modernizację starych czołgów.


Gen. Waldemar Skrzypczak:
Polskie wojsko ma pecha, bo często mamy ministrów obrony, którzy na wojsku się nie znają. Modernizacja armii na przestrzeni ostatnich lat to pasmo porażek. Mam wrażenie, że wojsko już się z tym pogodziło, że nie będzie miało dobrego sprzętu, ale to wina polityków, którzy obiecują i nic z tego nie wynika, ale też polskiego społeczeństwa, które to akceptuje. Mamienie Polaków, jaką to będziemy mieć już niedługo silną armię, jest zwykłym wprowadzaniem w błąd, także podatnika.

Politycy manipulują opinią publiczną w tym temacie, zapominając o najważniejszej kwestii, że tu chodzi o zapewnienie Polsce bezpieczeństwa militarnego. To, co widzimy, to jest demodernizacja armii, a nawet demolka armii.

Politycy powinni ponieść odpowiedzialność za to, czego nie zrobili, a co deklarowali. Ktoś musi w końcu odpowiedzieć za to, że nic nie jest robione, bo Polska mocno słabnie militarnie.

J.K:Poprzedni szef MON Antoni Macierewicz zerwał jednostronnie podpisany przez poprzedników kontrakt z Francuzami na dostawę śmigłowców Caracal. Fiaskiem zakończyły się również negocjacje w sprawie zakupu rakiet Homar. W ciągu dwóch lat rządu PiS MON pod kierownictwem Macierewicza nie realizował żadnego kluczowego przetargu zbrojeniowego.

W.S:Nie ma strategii, nie ma doktryny obronnej, czyli osobnych dokumentów, z których powinno wynikać to, co powinno być przedmiotem rozwoju modernizacji zbrojeń. Nie ma również polskiej zbrojeniówki. Czy deklaracje polityków obronią nas przed rosyjską agresją? Niestety nie, oni będą pierwsi, którzy w razie zagrożenia dadzą drapaka z Polski, jak w 1939 roku. Tak samo będzie teraz.

My nie mamy kompetentnych i merytorycznie przygotowanych ludzi i to jest główny problem naszego bezpieczeństwa.

J.K:Jeszcze 3 lata temu w wojsku byli kompetentni wojskowi, których minister Macierewicz zwolnił lub zmusił do odejścia.

W.S:Na szczęście nie wszyscy kompetentni odeszli z armii. Jest jeszcze kilku dobrych oficerów w armii. Ten ruch z generałem Rajmundem Andrzejczakiem jest moim zdaniem dobry. Znam generała Andrzejczaka, to oficer wysokich lotów, młody, to prawda, bo ma 50 lat, ale gdy ja zostawałem generałem, miałem 49 lat.

Tu jest jeszcze inny problem.

O sile armii nie stanowią tylko generałowie, ale wojsko. Oni wyczyścili jednostki operacyjne z dobrych dowódców. Wyrzucili ze sztabu generalnego dobrych oficerów, którzy znali się na planowaniu modernizacji sił zbrojnych. W tej chwili nie mamy nawet potencjału, aby zaplanować rozsądnie modernizację sił zbrojnych. Kompetentnych wyrzucono, a młodzi muszą się dopiero uczyć, a to jest proces.

Szanuję generała Andrzejczaka, znam go jako wybitnie zdolnego oficera, ale on sam „wiosny nie uczyni”, sam nie zmodernizuje armii, bo nie ma ludzi na średnim poziomie odpowiedzialności wojskowej. Moim zdaniem to jest świadome działanie rządzących i szkoda, że Trump o tym nie mówi, tylko skupia się na 2 proc. PKB. To pokazuje, że Trump jest biznesmenem, a nie politykiem. Gdyby posłuchał amerykańskich doradców, którzy mówią o osłabieniu polskiej armii, to mógłby to zrozumieć, ale niestety tego nie widzę.

J.K:W najnowszej „Polityce” generał Mieczysław Gocuł mówi m.in., że brak opisanej strategii modernizacji to świadome działanie, bo wówczas można by z niej rozliczyć rządzących.

W.S:Wie pani, jeszcze rok temu gen. Gocuł był szefem Sztabu Generalnego, zatem w jego ustach to brzmi jak hipokryzja.

Gdy byłem jeszcze wiceministrem, przypominałem generałowi, że warto by to zrobić. Gdy on teraz mówi, że nie ma doktryny obronnej, to dla mnie to nie jest wiarygodne.

J.K:Mówi też, że jesteśmy nie tylko na marginesie UE, ale i NATO.

W.S:To, że nasza pozycja w NATO słabnie, widać gołym okiem i jest efektem działania polityków, a nie wojskowych. Wie pani, naszych sojuszników musi niezmiernie bawić, mówiąc delikatnie, fakt, że Polska chce modernizować czołgi T-72. Na początku traktowali to jako żart. Gdy okazało się, że to polityczna decyzja i fakt, to pojawiło się przerażenie i pytanie, kto mógł wpaść na taki pomysł. To jest morderstwo i zbrodnia na polskich żołnierzach.

Gdyby wysłać ten czołg przeciwko rosyjskim czołgom, to w pierwszym pojedynku ogniowym z naszych czołgów nic by nie zostało. Taka decyzja polityczna to bandytyzm. Jestem czołgistą, więc mam prawo tak mówić, dla mnie ważne jest życie żołnierza, a ono znaczy bardzo wiele. Czołg T-72 jest co najmniej o 30 lat za stary. Za takie działania ktoś powinien stanąć przed sądem.

To pokazuje, że rządzący w ogóle nie wiedzą, co robią, a ci, którzy doradzają, aby te stare czołgi modernizować, powinni stanąć przed sądem i to natychmiast. Dziwię się politykom w rządzie, że nie reagują i trzymają takich doradców.

J.K: Nowy minister MON czyści ministerstwo z ludzi Macierewicza, więc może będzie lepiej?

W.S:Kiedy ministrem został Macierewicz, muszę przyznać, że wiele sobie obiecywałem. Mówiono o nim, że jest zdecydowany i decyzyjny, że jest człowiekiem czynu, a nie gadania. Okazało się inaczej. Teraz wszyscy czekamy, jak sprawny w tym, co mówi, będzie minister Błaszczak.

Powyższą wypowiedź generała Waldemara Skrzypczaka pozostawiam bez komentarza. Natomiast wywiad ten pokazuje jaka jest prawdziwa kondycja polskich wiodących mediów, w których on nie miałby nigdy szans zaistnieć.
Niestety, ale to co przekazują media, z tym co jest w realu, zaczyna się rozchodzić coraz szerzej. Informacja staje się propagandą służącą osiągnięciu konkretnych celów politycznych lub biznesowych, a nie rzetelnym pokazaniem otaczającej nas rzeczywistości.

Dokąd to nas doprowadzi?

Ano, do tego samego co w poprzednim systemie politycznym. I może właśnie Polacy (pewnie nie wszyscy, ale znaczna ich część), na to sobie solidnie zasłużyła.

http://www.newsweek.pl/polska,kategoria,1795.html,

https://www.defence24.pl/macierewicz-tragiczny-obraz-polskiej-armii-audyt-mon

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze, tylko 4 razy naruszyli warunki zawieszenia broni.

Pierwszy ostrzał miał miejsce w godzinach, od 13:55 do14:30, i prowadzony był przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (40 pocisków) z kierunku Nowotroiczkoje w stronę Dokuczajewska. зафиксирован обстрел со стороны ВСУ по направлению Новотроицкое — Докучаевск: произведено 40 выстрелов из БМП-2. W efekcie tego ostrzału zostało uszkodzonych kilka obiektów na terenie dokuczajewskiego fluksio=dolomitnego kombinata znajdującego się przy ulicy Telmana nr. 2 oraz uszkodzeniu uległo pięć budynków mieszkalnych znajdujących się przy następujących ulicach: Zagorodnej nr. 8, Szpitalnej nr. 15, Archipowa nr. 3/2, Pałładina nr. 4 i nr. 6.
Kolejny ostrzał w tym rejonie miał miejsce w godzinach, od 20:20 do 20:50, i prowadzony był przy użyciu moździerza 120 mm (4 miny) oraz ponownie- opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (40 pocisków).

Następnie ostrzelany został z kierunku Talakowki rejon miejscowości Komiternowo (19:05-19:35, 3 granaty RPG-7 i 29 granatów AGS-17) oraz w godzinach, od 20:35 do 21:00, z kierunku Krasnogorowki rejon Staromichaiłowki. Ten ostatni ostrzał przeprowadzono przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (30 pocisków) oraz broni maszynowej, w tym ciężkiej.

Łącznie minionej doby na terytorium DRL spadło 140 pocisków (głównie niskiego kalibru), wobec 86 z dnia poprzedniego.

Poza tym w godzinach popołudniowych na obrzeżach Gorłówki na ulicy Storożewaja nr. 34A w rezultacie eksplozji granatu ręcznego RGD-5 zostały ranne trzy osoby: dwoje dzieci w wieku 7 i 12 lat oraz ich 72-letnia babcia. Obecnie wszyscy znajdują się w szpitalu w stanie ciężkim, ale nie zagrażającym ich życiu:

(https://pl.wikipedia.org/wiki/Granat_RGD-5)

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzał przy użyciu różnego typu granatników i broni maszynowej, 2 razy ostrzelali terytorium ŁRL w rejonie wsi Frunze i Priszib.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

3 min.

„Ранкове зведення на 07:00 20 липня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 19 липня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою.

Противник 18 разів відкривав вогонь по позиціях наших військ. Важке озброєння не застосовувалося.

Російські окупаційні війська проявляли активність на всіх напрямках і вели прицільний вогонь по захисниках Кримського, Жовтого, Луганського, Світлодарська, Майорська, Авдіївки, Пісків, Кам’янки, Новотроїцького, Новомихайлівки, Лебединського, Гнутового, Широкиного та Водяного. Своїми провокативними діями окупанти намагалися змусити військовослужбовців Об’єднаних сил відкрити вогонь у відповідь, щоб у подальшому звинуватити Україну у недотриманні оголошеного перемир’я.

Вчора, втрат серед захисників України не має.

За даними розвідки троє окупантів загинули і одного було поранено.

Упродовж поточної доби бойовики російських окупаційних військ 2 рази відкривали вогонь по позиціях українських захисників біля Широкиного та Водяного. Внаслідок прицільного ворожого вогню один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”

***

W donieckim akademickim muzyczno-dramatycznym teatrze rozpoczął się 91 sezon artystyczny.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

47 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 20.07.2018r.- 1139 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem kolejna GIGANTOMEGAHIPERZDRADA po „szczycie” w Helsinkach? Agencja „Bloomberg” informuje ze podczas spotkania w Helsinkach Prezydent Rosji miał przedłożyć Prezydentowi USA „plan uregulowania konfliktu na Donbasie” za pomoca…ponownego referendum;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-07-19/putin-said-to-have-made-trump-a-new-offer-on-ukraine-at-summit
  Ps. Pomysł „fajny”, ale niestety wydaje się być tylko „bombą informacyjną” wymierzoną w US Donalda, która ma go ukazać jako „zdrajcę” porzucającego „walcząca z rosyjską inwazją Ukrainę”…
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-07-19/putin-said-to-have-made-trump-a-new-offer-on-ukraine-at-summit

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W temacie odbywajacych się, jak co roku, na Ukrainie ćwiczeń NATO „Sea Breeze”. Jak informują ukromedia przeprowadzono na nich, podobno, „testy” nowego ukraińskiego „systemu radiolokacyjnego” majacego wykrywać okręty podwodne. Podczas tych „testów” doszło jednak do „haniebnej zdrady” ze strony tureckich sił uczestniczacych w ćwiczeniach „Sea Breeze”, gdyż odmówiły one by uczestniczył w nich turecki okret podwodny;
  http://dumskaya.net/news/sistema-yatran-i-otkaz-turtcii-predostavit-podlo-087920/

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukrobezpieka (SBU) „zabrała się” za zarzad przedsiębiorstwa „DnieprAzot”, jedynego producenta chloru do uzdatniania wody na Ukrainie, ktore ostatnio wstrzymało produkcje oficjalnie z powodu wysokich cen gazu ziemnego. Warto przy tym przypomnieć ze „DnieprAzot” nalezy do (skonfliktowanego z Poroszenką) oligarchy Kołomojskiego, który obecnie przebywa za granicą (oficjalnie na „wypoczynku”), a niedawno spotkał sie w Warszawie z głowną „oponentką” Poroszenki, Czyli Julia Tymoszenko;
  https://korrespondent.net/ukraine/3991946-sbu-vzialas-za-rukovodstvo-dneprazota

  Polubione przez 4 ludzi

 4. W temacie ukraińskich „atomówek”, dwa dni temu pojawił się „njus” ze w Południowoukraińskiej Elektrowni Jądrowej od sieci odłączono jeden z „energobloków”, podobno ze względu na „planowany remont”;
  https://economics.unian.net/energetics/10191780-yuzhno-ukrainskaya-aes-otklyuchila-ot-seti-pervyy-energoblok.html
  A dzisiaj pojawił sie „njus” ze w tej elektrowni w jednym z „energoblokó” zamiast „tradycyjnego” paliwa jądrowego (sprowadzanego z Rosji) użyto zakupione od amerykańskiej firmy ‚Westinghouse”;
  https://korrespondent.net/business/companies/3991921-aes-v-ukrayne-nachala-rabotat-na-toplyve-yz-ssha
  Czyli prawdopodobnie znowu czeka nas „wysyp” informacji o „planowanych remontach” w ukraińskich „atomówkach”…

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem w Kijowie uczczono drugą rocznicę śmierci rosyjskiego dziennikarza (mieszkającego na Ukrainie) Pawła Szeremeta, który zginał w wyniku zamachu bombowego. Sledztwo w sprawie jego śmierci jest do dzisiaj „w powijakach” co wywołało niezadowolenie m.in Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (IFJ) która nawet zagroziła z tego powodu władzom w Kijowie procesem sądowym przed międzynarodowymi sadami;
  https://korrespondent.net/city/kiev/3991934-v-kyeve-prokhodyt-aktsyia-pamiaty-pavla-sheremeta

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Krach „ukropatriotycznej inicjatywy” jaka pojawiła się na oficjalnej stronie Prezydenta Ukrainy. Dotyczyła ona sprawy „przemianowania” Rosji na „Moskowię, ale jak na razie pomysł zebrał tylko 174 „podpisy”, a na oficjalne rozpatrzenie wniosku przez państwową administrację potrzeba ich co najmniej 25 tysięcy, na zebranie których pozostało 76 dni…
  https://replyua.net/news/102923-ukraincy-prosyat-poroshenko-pereimenovat-rossiyu-v-moskoviyu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ciąg dalszy sprawy sprowadzenia z RPA zamieszkujących to państwo Burów, potomków holenderskich osadników którzy z ‚warstwy uprzywilejowanej” stali sie obecnie prześladowaną w RPA mniejszością, Teraz pojawiły się informacje, rozpowszechnianie przez tzw. medżlis krymskotatrski wierny władzom w Kijowie, ze Rosja chce zasiedlić Burami „okupowany” (według nich) Krym;
  https://www.unian.net/society/10194174-gosti-iz-afriki-v-medzhlise-rasskazali-o-neozhidannyh-planah-okkupantov-po-zaseleniyu-kryma.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Ukraińska codzienność, czyli w nocy w Kijowie eksplozje zniszczyły dwa samochody osobowe. Oficjalnych przyczyn wybuchów nie podano, ale świadkowie informują ze oba pojazdy należały do tej samej rodziny oraz że przed wybuchami było słychać odgłos uruchomionych alarmów samochodowych;
  https://korrespondent.net/city/kiev/3991937-v-kyeve-vzorvalys-dva-avtomobylia
  Z kolei w Zaporożu, ktoś wrzucił granat bojowy na podwórze jednego z domów. Na szczęscie nikt nie został ranny w wyniku eksplozji jaka granat spowodował;
  https://korrespondent.net/city/zaporozhye/3991991-v-zaporozhe-brosyly-hranatu-vo-dvor-chastnoho-doma

  Polubione przez 3 ludzi

 9. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”, czyli w obwodzie tulskim rosyjskie służby przeprowadziły akcję przeciwko „sekcie partyzantów – stalinistów” (!) znanych jako ‚Partyzancka prawda partyzantów” (?!) ktorzy oprócz (programowego) „czczenia Stalina” i „pogardzania kobietami” nielegalnie się zbroiła…
  >https://twitter.com/Krasnova1789/status/1020249928478732288
  Ps. Jak widać IDIOTÓW i POMYLEŃCÓW wszędzie pod dostatkiem…

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Szef włoskiego MSZ Matteo Salvini w wywiadzie dla ‚The Washington Post” o kijowskim majdanie (tzw. rewolucja godności) „PSEUDOREWOLUCJA OPŁACONA PIENIĘDZMI ZZA GRANICY”. Włoski polityk wyraził także swoje poparcie dla referendum przeprowadzonego na Krymie, które doprowadziło do odłączenia sie półwyspu od Ukrainy i przyłączenia do FR, a także wspomniał o „historycznych strefach powiązanych z Rosją kulturą oraz tradycją, które prawnie [powinny] należeć do Federacji Rosyjskiej”;
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/5390030
  Źrodło;
  >https://www.washingtonpost.com/outlook/italy-has-done-a-lot–maybe-too-much/2018/07/19/dc81a292-8acf-11e8-8aea-86e88ae760d8_story.html?utm_term=.7f826d4eb27a

  Polubione przez 3 ludzi

 11. I powrót na Ukrainę, gdzie we Lwowie na znanego lwowskiego blogera Pawło Chomiwa, znanego ze swojego krytycznego stosunku do „bojców ATO” i majacego odwagę pisać o WOJNIE DOMOWEJ NA UKRAINIE (a nie „rosyjskiej inwazji”), napadli „weterani ATO” oraz „ukropatrioci” (z „Prawego Sektora’).
  W trakcie szamotaniny Chomiwa próbowano oblać tzw. zielonką (zieleń brylantowa);
  https://strana.ua/news/152271-vo-lvove-radikaly-napali-na-izvestnoho-blohera-video.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. W Odessie „tituszki” pod wodzą parlamentarzysty i byłego „dowódcy” tzw, batalionu ochotniczego „Ajdar’ Serhija Melnyczuka wtargnęła na teren miejscowego uniwersytetu medycznego i ‚zajęła” rektorat. Jak o zdarzeniu napisał parlamentarzysta z frakcji ‚Partia radykalna” Ihor Mosijczuk chodzi o jakieś „kadrowe przetasowania” w uczelni, w których Melnyczuk i jego banda wspiera jedną z ‚zainteresowanych stron”;
  https://korrespondent.net/ukraine/3992014-v-odesse-zakhvatyly-rektorat-medunyversyteta

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ciąg dalszy sprawy wywiadu jakiego szef MSW Włoch udzielił „The Washington Post” (o czym w jednym z linków powyzej). Ukraiński parlamentarzysta z frakcji „Partia Radykalna” Ihor Mosijczuk wzywa MSZ Ukrainy do natychmiastowej reakcji i wysłania protestów do MSW Włoch i „struktur UE”. Wezwał takze ukrobezpiekę (SBU) do ogłoszenia włoskiego polityką „persona non grata” na Ukrainie;
  >https://www.facebook.com/igor.mosijcuk/posts/1814235351986557
  Z kolei MSZ Ukrainy zareagowało w ten sposób że wezwało „na rozmowy” w poniedziałek ambasadora Włoch w Kijowie;
  https://korrespondent.net/ukraine/3992205-myd-ukrayny-vyzyvaet-posla-ytalyy

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Tymczasem Prezydent Władimir Putin o zapowiadanej w Rosji reformie emerytalnej. Rosyjski lider powiedział m.in że nie podobają mu się żadne ‚warianty” dotyczące podniesienia wieku emerytalnego Rosjan, decyzja w tej sprawie nie została podjęta, a także że potrzebne jest dalsze prowadzenie dyskusji;
  http://www.interfax.ru/russia/621908
  Ps. Czyli może się jeszcze okazać ze cała ta sprawa była „balonem próbnym” wypuszczonym by wybadać reakcję rosyjskiej opinii publicznej…

  Polubione przez 3 ludzi

 15. W temacie „njusa” o zaproponowanym jakoby przez Prezydenta Rosji ponownym referendum na Donbasie, „zgroza” z tym pomysłem związana już przestraszyła kijowskie elity. Szef MSZ Ukrainy „dyplomatoł” Klimkin już przestrzegł że takie referendum nie może być przeprowadzone zgodnie z obowiązujacymi normami prawnymi w warunkach „rosyjskiej okupacji”, a tak w ogóle ta nowa rosyjska inicjatywa ma doprowadzić do „federalizacji” Ukrainy i w końcowym efekcie do jej rozbicia;
  https://strana.ua/news/152324-referendum-na-donbasse-eto-repetitsija-federalizatsii-i-razvala-ukrainy-klimkin.html

  Polubione przez 2 ludzi

 16. Sąd Arbitrażowy Światowej Organizacji Handlu (WTO) uznał większość roszczeń Moskwy w związku z pozwem przeciwko Ukrainie w związku z wprowadzonymi przez nią cła na azotany amonu produkowane w Rosji. Strona rosyjska zaskarżyła decyzje władz w Kijowie w WTO jeszcze w maju 2015 r., stwierdzając m.in, że działania strony ukraińskiej naruszają porozumienie antydumpingowe zawarte pomiedzy nimi w ramach WTO;
  https://ria.ru/economy/20180720/1525042240.html

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Ukromedia o tym ze Departament Stanu USA…wystraszył sie Putina (!) ponieważ z okazji kolejnej rocznicy katastrofy malezyjskiego boeniga nad Donbasem miał on opublikować „krytyczne wystąpienie w stosunku do Rosji” w tej sprawie, jednak nie ukaząło się ono na jego oficjalnej stronie.
  Miało pojawić sie tylko na stronie Ambasady USA w Moskwie, ale i stamtąd szybko „zniknęło”…
  https://replyua.net/usa/103000-poboyalis-putina-gosdep-ssha-podgotovil-zhestkoe-zayavlenie-po-mn17-no-ne-opublikoval-ego.html

  Polubione przez 2 ludzi

 18. OT z Wielkiej Brytanii gdzie trwa istna „pajacjada” w związku z tzw. zatruciami „nowiczokiem’. Tym razem (cytat) „Brytyjski wiceminister spraw wewnętrznych Ben Wallace zaprzeczył, jakoby śledczy ustalili tożsamość osób, które próbowały zabić byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala za pomocą środka bojowego Nowiczok”, czyli informacjom mającym pochodzić z podległym sobie służbom…
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1499458,wbrytania-minister-zaprzecza-ze-ustalono-sprawcow-ataku-na-skripala.html
  Ps. ‚Monty Python” wiecznie żywy…

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Tymczasem ukraińskie przedsiębiorstwo ‚DnieprAzot” (wlasność oligarchy Kołomojskiego) wznowiło produkcję chloru potrzebnego do uzdatniania wody, robi to jako jedyne na Ukrainie, zawieszoną oficjalnie z powodu cen gazu ziemnego potrzebnego w procesie produkcyjnym. Jednak jak żalą się przedstawiciele ukraińskich przedsiębiorstw wodociągowych teraz każe sobie płacić za swoj towar aż pięciokrotnie więcej niż przed wstrzymaniem produkcji;
  https://korrespondent.net/business/economics/3992236-dneprazot-podnial-tseny-v-piat-raz-hlava-vodovoda
  Ps. Jak widać ‚Benia” Kolomojski tak łatwo nie odpuści….

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.