Wojna domowa na Ukrainie 6.08.2018r.- 1156 dzień od nowego rozejmu.


„Obywatele Ukrainy pracujący w Polsce podjęliby pracę w Niemczech po zmianie polityki migracyjnej w Niemczech”– taką opinię wyraża 59% obywateli Ukrainy pracujących legalnie w Polsce, natomiast tylko 6% z nich odrzuca taką perspektywę, wynika z raportu „Postawy obywateli Ukrainy wobec polskiego rynku pracy” przygotowywanego przez spółkę Grupy Work Service.

Dane zaprezentowane w ramach raportu „Postawy obywateli Ukrainy wobec polskiego rynku pracy” zostały przygotowane i opracowane przez Work Service na celowej próbie 303 osób. Próbę dobrano z ogólnopolskiej bazy obywateli Ukrainy, którzy świadczą pracę w ramach spółek z Grupy Work Service. Badanie zostało przeprowadzone metodą wspomaganych komputerowo bezpośrednich wywiadów z respondentami.

Z badania wynika także, że ponad 75% pracowników z Ukrainy wskazuje na wyższe wynagrodzenia w Polsce jako główny powód migracji, następnie 37% na wyższy standard życia, zaś jako trzeci powód podawane są problemy ze znalezieniem pracy na ukraińskim rynku- tak twierdzi tylko 22% respondentów.

Ponadto 10% badanych Ukraińców deklaruje, że przyjechało do Polski ze względu na większe bezpieczeństwo.

Jeśli zaś chodzi o ocenę wykonywanej w Polce pracy przez Ukraińców, to 79% badanych jest zadowolona ze swojej pracy, a 85% spośród nich dobrze ocenia współpracę z polskimi kolegami z pracy.
To między innymi takie nastawienie przekłada się na deklaracje przeszło 75% badanych, którzy mówią o tym, że chcieliby zostać w naszym kraju na 2-3 lata.

Oczywiście pod warunkiem, że Niemcy nie zmienią swojej polityki emigracyjnej wobec Ukraińców, bo wtedy ponad połowa z nich, wyjechałaby z Polski do pracy w niemieckich firmach.

Po pierwsze przyczyną takiego wyboru jest różnica wysokości płac, która w przypadku Niemiec jest kilkakrotnie wyższa niż w Polce. Po drugie, 75% Ukraińców pracujących w Polsce zatrudniona jest poniżej swoich kwalifikacji zawodowych i wynikających z wykształcenia. Tak więc w tej grupie pracowników znaczna ich część będzie szukała takiej możliwości pracy aby w pełni wykorzystać swoje nabyte umiejętności i zdolności wynikające z nabytego doświadczenia zawodowego czy też wykształcenia. Oni więc są tą potencjalną grupą, która w pierwszym rzędzie szukałaby pracy w Niemczech.

Pytaniem jest, dlaczego w Polsce nie ma dla nich pracy na odpowiednim poziomie ich kwalifikacji zawodowych?

Ano dokładnie z takiej samej przyczyny dla jakiej nie ma zatrudnienia dla młodzieży z Polski, która wzt. wyjeżdża za pracą na emigrację, woląc tam pracować poniżej swojego wykształcenia, ale za to za znacznie wyższą pensję.

Wynika to z tego, że liczba etatów w Polsce wymagających zatrudnienia pracowników o wysokich kwalifikacjach nie rośnie, a może nawet maleje, natomiast w tym samym czasie co roku tysiące młodych ludzi kończy wyższe uczelnie, po których nie ma możliwości dostać satysfakcjonującej ich pracy.

Tak więc, to niskie bezrobocie jakim chwali się obecny rząd PiS, nie wynika z jakiegoś bumu inwestycyjnego i rozwoju polskiej gospodarki, tylko najzwyczajniej w świecie braku chętnych do wykonywania ciężkiej pracy fizycznej nie wymagającej szczególnego wykształcenia oraz oczywiście, co za tym idzie, bardzo niskimi wynagrodzeniami. A na takie, przy oganiającym Ukrainę, coraz szerszym i głębszym kryzysie, mogą się tylko pokusić Ukraińcy.

Z czego zaś wynika problem niskich pensji w Polsce, to jest zasługa odpowiednio prowadzonej przez poszczególne rządy od 1989 roku polityki gospodarczej, szczególnie w zakresie niedbania o interes polskich przedsiębiorców oraz bardzo zła polityka fiskalna i rozrost biurokracji tłumiącej inicjatywę społeczną. To wszystko składa się na ten efekt, że przemysł, przetwórstwo, handel, budownictwo i rolnictwo, nie mogą wygenerować takich zysków, aby móc płacić zatrudnionym pracownikom odpowiednio wysokich wynagrodzeń. W efekcie, rządy zmuszone są do regulowania wysokości pensji minimalnej, ciągle ją podwyższając oraz nawet ostatnio wprowadzając masową akcję pomocy socjalnej dla rodziny, jako program „500+”. Co dowodzi tylko tego, do jakiego stanu polską gospodarkę doprowadziły kolejne rządy w ciągu minionych 30 lat tzw. „niepodległej Polski”.

A więc tak jest dobrze, że nawet ponad połowa zatrudnionych w naszym kraju Ukraińców, gdy tylko pojawi się możliwość zatrudnienia ich na zachód od Odry, to od razu wykorzystają tą szansę przenosząc się do bardziej rozwiniętych krajów UE.

https://www.workservice.pl/,

***

I na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja na donieckim odcinku frontu była bardzo podobna do tej z soboty.

I tak, ukraińscy żołnierze od późnych godzin wieczornych (od 19:15) rozpoczęli ostrzał terytorium DRL, który zakończył się o godzinie 23:45. W tym czasie dokonano 8 ostrzałów w rejonie Sachanki (2 razy), terenu kopalni im. „Gagarina”, na północnych obrzeżach Gorłówki, Gołmowskiego, a także w rejonie Doniecka gdzie spadło 6 granatów AGS-17 wystrzelonych w kierunku Aleksandrowki oraz w rejonie Leninskoje i Komiternowa, na południowym odcinku frontu. Ostrzały te prowadzone były przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm (25 min), granatnika SPG-9 (17 granatów) oraz opancerzonych wozów bojowych BMP-1 (26 wystrzałów) i BMP-2 (50 wystrzałów).

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu w dniu wczorajszym, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzał przy użyciu moździerza kaliber 82 mm oraz różnego typu granatników (SPG-9 i AGS-17), a także broni maszynowej, 4 razy naruszyli warunki rozejmu. Ostrzeliwane były okolice wsi Żiełoboka i Kalinowki.

Poniżej raport za ostatnią dobę sporządzony przez centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO)ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

2 min.

„Ранкове зведення на 07:00 06 серпня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 05 серпня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася цілком контрольованою.

Противник 40 разів відкривав вогонь по позиціях наших військ, у тому числі 4 рази із важкого озброєння.

Російські окупаційні війська вели прицільний вогонь із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а на окремих напрямках із озброєння БМП. Обстріли здійснювалися по захисниках Кримського, Новозванівки, Луганського, Світлодарська, Південного, Новгородського, Мар’їнки, Чермалика, Гнутового, Лебединського, Павлополя, Водяного та Широкиного. Поряд із цим, противник обстріляв наші позиції біля Луганського та Гнутового із 82-мм мінометів, а захисники Лебединського зазнали вогневого впливу із мінометів калібром 120 мм.

Минулої доби внаслідок ворожих дій один український військовослужбовець отримав поранення.

Упродовж поточної доби бойовики російських окупаційних військ 4 рази відкривали вогонь по позиціях українських захисників біля Кримського, Мар’їнки та Лебединського. Один наш військовослужбовець отримав поранення.

За даними розвідки двох окупантів знищено, сім дістали поранення.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил”.
Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

49 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 6.08.2018r.- 1156 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejna jakże „miła” dla nas Polaków informacja z „bratniej” Ukrainy. W miejscowości Czortków (obwód tarnopolski) upamiętniono Petro Chamczuka, najpierw ofcera Armii czerwonej, po dostaniu sie do niemieckiej niewoli członka tzw. Schutzmannschaft czyli Batalionach Policyjnych zajmujących sie pacyfikacjami, a ostatecznie „dowódcy” jednej band tzw. UPA, która dokonała mordu na Polakach zamieszkałych w miejscowosci Barysz (obwód tarnopolski);
  https://www.politnavigator.net/v-galichine-ustanovili-pamyatnik-gitlerovskomu-policayu-unichtozhavshemu-mirnoe-naselenie.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_w_Baryszu

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, kolejny artykuł o trudnościach sie z dostosowaniem do „normalnego życia” na Ukrainie „weteranów ATO”, co kończy się zazwyczaj popadaniem w bandytyzm oraz pijaństwo. Najgorzej pod tym względem mają mieć ci z nich którzy pochodzą z „okupowanego’ Donbasu, którzy stali sie faktycznymi „życiowymi rozbitkami”, pozbawionymi możliwości powrotu w rodzinne strony, czy chociażby kontaktów z rodzinami;
  https://vesti-ukr.com/strana/297910-postradali-vse-krome-ljubitelej-ubivat-kak-zhivut-veterany-ato-iz-donbassa

  Polubione przez 3 ludzi

 3. „haniebna zdrada” ukraińskiego politologa i analityka Kiryła Sazonowa, który „ewakuował się” z Doniecka przed „separatystami” z powodu swojej „wierności Ukrainie”. Sazonow podczas swojego niedawnego wystąpienia na konferencji w Kijowie m.in przyznał ze NA DONBASIE NIE BYŁO I NIE MA ŻADNYCH ROSYJSKICH WOJSK oraz że mieszkańcy republik z Donbasu nie chcą „powrotu do ojczystej Ukrainy”, ale darzą ja (a w szczególności ukraińskie siły zbrojne) szczera nienawiścią;
  https://www.politnavigator.net/bezhavshijj-iz-donecka-zhurnalist-zhaluetsya-chto-rossiya-ne-vvodila-vojjska-v-donbass.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.