Wojna domowa na Ukrainie 27.08.2018r.- 1177 dzień od nowego rozejmu.


Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ostrzegł w wywiadzie udzielonemu gazecie „The Financial Times”, że zaplanowane na przyszły rok wybory prezydenckie i parlamentarne oraz ingerowanie w wewnętrzne sprawy jego kraju przez Rosję zagrażają prozachodnim reformom na Ukrainie.

No to wiadomo już dlaczego na Ukrainie panuje taki niesamowity bałagan, wszystko się sypie, a prawo- szczególnie w zakresie ścigania korupcji, praktycznie nie działa.

No, ale są też wg. Poroszenki sukcesy, których osiągnięcie możliwe było tylko dzięki jego prezydenturze. A więc, do najważniejszych osiągnięć swej pięcioletniej kadencji Poroszenko zaliczył wprowadzenie Ukrainy na ścieżkę europejskiej i transatlantyckiej integracji, odpieranie rosyjskich nacisków oraz wdrożenie reform w dziedzinie edukacji, opieki zdrowotnej, emerytur, sektora bankowego i administracji publicznej.

Do najważniejszych osiągnięć swej pięcioletniej kadencji Poroszenko zaliczył wprowadzenie Ukrainy na ścieżkę europejskiej i transatlantyckiej integracji, odpieranie rosyjskich nacisków oraz wdrożenie reform w dziedzinie edukacji, opieki zdrowotnej, emerytur, sektora bankowego i administracji publicznej, co jest oczywiście nie pokrywającą się z faktami autoreklamą.

„Przez wybory prezydenckie wszystkie te reformy są zagrożone. Zdecydowanie… Przebieg reform nie jest nieodwracalny i dlatego są zagrożone. Dlaczego? Z powodu Rosji. Rosja podejmuje ogromne kroki, w warunkach wojny hybrydowej, by przywrócić Ukrainę do swej strefy wpływów. Obrona niepodległości i suwerenności kraju w warunkach wojny hybrydowej jest wielce trudnym zadaniem”– powiedział Poroszenko w wywiadzie dla „FT”.

Jak dalej dodał, ingerencja Rosji w ukraiński proces przedwyborczy jest „ogromna”. Według Poroszenki Moskwa prowadzi wojnę cybernetyczną, wykorzystuje media społecznościowe, telewizję, a także wspiera siły polityczne – zarówno lewicę, prawicę, siły prorosyjskie, jak i nacjonalistów. Zapewne ta opinia Poroszenki o ingerencji Rosji w proces wyborczy na Ukrainie , wynika z tego, że on sam nie ma praktycznie żadnych szans na ich wygranie. No chyba, że zajdzie jakaś szczególna okoliczność, pozwalająca mu nadal sprawować władzę.

Poroszenko zwrócił uwagę na fakt, że pomimo konfliktu w Donbasie na wschodzie kraju, ukraińskie społeczeństwo jest „zjednoczone i silne jak nigdy przedtem”.

„Jestem dumny z mojego kraju, ponieważ mimo wszystkich wysiłków Putina, wciąż mamy ponad 70-procentowe poparcie dla integracji z UE i ponad 54-procentowe poparcie dla integracji transatlantyckiej”– dodał Poroszenko.

Wywiad ten jest kolejnym posunięciem Poroszenki dokonanym w ciągu ostatnich kilku dni, które wpisuje się w zaplanowany przez niego kalendarz prowadzonej bardzo agresywnie kampanii wyborczej.

Jest to dla niego o tyle istotne aby móc dalej w spokoju wykorzystywać stanowisko prezydenta do realizacji swoich projektów biznesowych, gdyż wg. ostatnich sondaży jego poparcie oscyluje grubo poniżej 10%, klasyfikując go dopiero na piątym miejscu. Nie dość tego poziom poparcia dla Poroszenki konsekwentnie spada, zaś 45% wyborców twierdzi, że nigdy nie zagłosuje na obecnego prezydenta.

https://www.ft.com/content/dd7d5314-a6a7-11e8-8ecf-a7ae1beff35b.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na Donbasie wzdłuż linii rozgraniczenia, w ciągu minionej doby- wg. dotychczasowych informacji, było spokojnie, bo ukraińscy żołnierze tylko jeden raz dokonali bardzo słabego ostrzału (3 miny) z moździerza kaliber 82 mm w rejonie osiedla Gołmowski na północnych obrzeżach Gorłówki.

Na ługańskim odcinku frontu w dniu wczorajszym było za to całkowicie spokojnie.

Poniżej raport za ostatnią dobę sporządzony przez centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO)ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

15 min.

„Ранкове зведення на 07:00 27 серпня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 26 серпня, ситуація в районі проведення операції була напруженою, проте залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами.

Окупанти 23 рази відкривали вогонь по позиціях наших військ, в тому числі й із застосуванням забороненого важкого озброєння.

Російські окупаційні війська вели прицільний вогонь із озброєння БМП, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а на окремих напрямках із мінометів калібру 82 і 120 мм, ствольної артилерії калібру 122 мм.

Ворог здійснював обстріли наших позицій в районах населених пунктів Кримське, Новотошківське, Троїцьке, Південне, Новотроїцьке, Гнутове, Лебединське, Водяне, Широкине.

В районах населених пунктів Кримське, Новотошківське, Троїцьке, Гнутове, Водяне окупанти здійснили 5 обстрілів позицій Об’єднаних сил із заборонених Мінськими угодами мінометів та ствольної артилерії.

При загостренні ситуації підрозділи Об’єднаних сил відкривали вогонь у відповідь для придушення вогневих засобів противника.

Внаслідок обстрілів двоє наших захисників було поранено, ще двоє військовослужбовців Об’єднаних сил отримали бойові травми.

Також вчора в результаті підриву на мінно-вибуховому пристрої під час виконання бойового завдання один військовослужбовець зазнав поранень і ще один – бойового травмування.
Ще двоє військовослужбовців загинули та один отримав бойову травму з особистої необережності внаслідок спрацювання вибухового пристрою.

За даними розвідки, трьох окупантів знищено, семеро отримали поранення.

Ніч у районі проведення операції Об’єднаних сил пройшла без застосування важкого озброєння, проте противник двічі відкривав вогонь з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї в районі Павлополя та Водяного.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”
Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

46 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.08.2018r.- 1177 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek wieści zza Oceanu gdzie „The Washington Post” poinformował o tym że US Donald po śmierci senatora Johna McCaina, nie zezwolił na publikację oficjalnych kondolencji ze strony Białego Domu i nazwania zmarłego „bohaterem”. Ograniczył się tylko do złożenia „osobistych „kondolencji” na swoim koncie na twitterze. Warto przy tym przypomnieć ze z kolei McCain przed swoją śmiercią kategorycznie zabronił Trumpowi pokazywać się na swoim pogrzebie…
  >https://www.washingtonpost.com/politics/trump-rejected-plans-for-a-white-house-statement-praising-mccain/2018/08/26/0d0478e4-a967-11e8-8f4b-aee063e14538_story.html?noredirect=on&utm_term=.bd2de08c63f7
  Ps. Prawdziwa ‚szorstka przyjaźń” aż po grób 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Tymczasem „super hiper” amerykański myśliwiec F – 35 okazał się być bardzo atrakcyjny dla…piorunów, a powodem tego mają byc materiały kompozytowe z których został zbudowany. Eksperci badający F – 35 w związku z serią ostatnich wypadków jakie przydarzyły sie tym samolotom, stwierdzili m.in że uderzenia piorunów mogą prowadzić do uszkodzeń systemów elektronicznych w jakie został on wyposażony, a nawet do pożarów paliwa które znajduje sie w jego zbiornikach;
  >http://www.thedrive.com/the-war-zone/23086/marines-need-special-lightning-rods-to-shield-their-f-35s-in-japan-from-thunderstorms

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Wieści z Donbasu, czyli ukromedia poinformowały o tym że ukraińskie „specsłużby” pomogły opuścić Republikę Doniecka byłego republikańskiego ministra kultury Jurija Lekstusa, który MIAŁ ZOSTAĆ JUŻ WCZEŚNIEJ PRZEZ NIE ZWERBOWANY. Teraz ukraiński agent opowiada w ukromediach że to on miał zastąpić na stanowisku obecnego lidera republiki Zacharczenkę, ALE GO ARESZTOWANO I TRZY RAZY WYPROWADZANO NA ROZSTRZELANIE ( i szkoda ze tego nie zrobiono);
  https://korrespondent.net/ukraine/4004648-v-ukraynu-yz-dnr-dostavyly-mynystra-kultury

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Tymczasem szef Sztabu Generalnego Ukrainy Wiktor Muzenko w ukromediach tłumaczył dlaczego trzon sił ukraińskich w bitwie o Iłowajsk latem 2014 roku stanowiły słabo uzbrojone i niedostatecznie wyszkolone tzw. ukraińskie bataliony ochotnicze. Według niego ówcześnie Iłowajsk NIE BYŁ STRATEGICZNYM CELEM DZIAŁAŃ SIŁ UKRAIŃSKICH (!) i był tylko „jednym z taktycznych zadań całej operacji” prowadzonej na ówczesnym „froncie”. Dodatkowo oskarżył także „niektórych ukraińskich polityków i biznesmenów” o to ze to właśnie oni głównie „naciskali” by zająć Iłowajsk (czyli przyczynili sie do późniejszej klęski) w szczególności miały być to osoby powiązane z oligarchą Kołomojskim, będącym ówcześnie gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego;
  https://korrespondent.net/ukraine/4004640-henshtab-obiasnyl-otpravku-v-ylovaisk-dobrovoltsev
  https://strana.ua/news/158060-nachalnik-henshtaba-muzhenko-ne-iskljuchaet-chto-shturm-ilovajska-v-avhuste-2014-hoda-moh-byt-vyhoden-nekotorym-politikam-i-biznesmenam.html
  Ps. Chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać jaki cel ma Mużenko PUBLICZNIE ZWALAJĄC CAŁA WINĘ ZA IŁOWAJSKĄ KATASTROFĘ NA tzw. „DOBROWOLCÓW” ORAZ „BIZNESMENÓW”, do tej pory na Ukrainie toczy się szereg śledztw i postępowań karnych dotyczących właśnie tych wydarzeń w których własnie Muzenko oraz inni wysocy oficerowie ukraińscy sa głównymi podejrzanymi.

  Polubione przez 3 ludzi

 5. „haniebna zdrada” ze strony…MSZ Ukrainy. Ukraińska wiceminister spraw zagranicznych Ołena Zerkał oficjalnie poinformowała że jej resort nie będzie dążył do zerwania obowiązujacych do tej pory porozumień ukraińsko – rosyjskich w sprawie Morza Azowskiego. Zerkał stwierdziła ze Kijów nie moze tego zrobić ponieważ Rosja natychmiast by to wykorzystała do wszczęcia sporu terytorialnego z Ukrainą. Warto przy tym przypomnieć że ostatnie działania strony rosyjskiej na Morzu Azowskim które Kijów okresla jako „blokadę tamtejszych ukraińskich portów” są prowadzone właśnie zgodnie z obowiązującymi porozumieniami ukraińsko – rosyjskimi, CO POTWIERDZIŁA NAWET OFICJALNIE UKRAIŃSKA STRAŻ GRANICZNA;
  https://strana.ua/news/158063-u-klimkina-zajavili-chto-ne-budut-razryvat-sohlashenie-s-rossiej-po-azovskomu-morju-iz-za-opasenij-territorialnoho-spora.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Znanemu ukraińskiemu blogerowi (na wychodźstwie w UE jeszcze od czasów prezydentury Janukowycza) Anatolijowi Szarijowi zostało usuniete jedno z jego kont na Facebooku bez żadnych wcześniejszych ostrzeżeń ze strony administracji FB że do tego dojdzie. Szarij jest znany powszechnie ze swojej bezwzględnej krytyki wobec obecnych władz w Kijowie (jest przez nie oskarzany o to ze „działa na zlecenie Moskwy”), dlatego też jak sam mówi to właśnie one stoją za obecnymi działaniami FB w stosunku do jego osoby;
  https://korrespondent.net/ukraine/4004657-Facebook-udalyl-akkaunt-vydeoblohera-sharyia

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukraińska codzienność, czyli Charków i „okolice”. W samym Charkowie tradycyjnie już „draka’ pomiędzy czwórka mężczyzn zakończyła się strzelanina w wyniku której jeden z nich z ranami postrzałowymi trafił do szpitala;
  https://korrespondent.net/city/kharkov/4004592-v-kharkove-konflykt-so-strelboi-est-ranenye
  Z kolei w miejscowości Dergacze w obwodzie charkowskim NN sprawcy (sprawca) podpalili samochód należący do miejskiego radnego;
  https://korrespondent.net/ukraine/4004647-pod-kharkovom-podozhhly-avto-deputata

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Prezydent Patroszenko oznajmił, że zużycie gazu w ukrainie spadło od roku 2013 o 30%.
  Nie powiedział o ile wzrosła cena?
  Powiedział także, że wydobycie rodzimego gazu wzrosło, ale nie powiedział o ile.
  Przy następnej podwyżce cen gazu „sukcesy” w tej dziedzinie będą jeszcze większe.
  Zaznaczył, że zużywanie tego gazu musi być jeszcze bardziej efektywne.
  https://espreso.tv/news/2018/08/27/ukrayinci_skorotyly_spozhyvannya_gazu_mayzhe_na_30_poroshenko
  PS Podobne metody są stosowane przy spożywaniu chleba, mleka i mięsa, ale wielkości tych sukcesów nie podał ani ilościowo ani procentowo. O efektywności spożywania papu też ni me ni be.

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Jak na razie amerykańskie „javeliny” na Ukrainie pojawiły się tylko na paradzie wojskowej w Kijowie, dlatego też strona ukraińska wytrwale pracuje nad ich „ukraińskimi analogiami”, które będzie mogła używac także na „froncie”, a nie tylko na pokazach. Tym razem zaprezentowano testy przeciwpancernego kompleksu rakietowego ‚Korsar”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4004702-ukraynskyi-analoh-Javelin-podbyl-tank
  Co ciekawe „testy” tego „wunderwafla” trwają juz, co najmniej od roku;
  https://wschodnik.pl/ukraina/item/12309-ukrainscy-inzynierowie-przetestowali-najnowszy-kompleks-rakietowy-korsar.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Wieści z Donbasu, dla zainteresowanych wywiad z byłym ministrem republikańskiej „bezpieki” z Doniecka Andriejem Pinczukiem który opowiedział m.in o tym jak republikańskie siły uzupełniały swoje stany uzbrojenia w alatch 2014 – 2015 skupujac uzbrojenie od „bojców ATO”. Pinczuk stwierdził że ukraińscy żołnierzy podejmują sie takiej działalnosci, ponieważ wiekszość z nich chce „na wojnie zarobić”, a nie zginąć. Co innego z „fanatykami” z tzw. ukraińskich batalionów ochotniczych i dlatego też często dochodzi do konfliktów pomiędzy nimi, a żołnierzami ukraińskich sił regularnych;
  https://ukraina.ru/exclusive/20180827/1020937628.html
  Dla przypomnienia, o tym samym opowiadał były „komendant” Gorłówki Igor Bezler „Bies” z którego mediomatoły zrobiły „pułkownika GRU FSB”, a który okazał się być rezerwistą ukraińskich sił powiet. – desant. oraz byłym szefem ochrony biznesmena z Gorłówki, powiązanego z…samym Poroszenką. Bezler opowiadał że nie tylko żołnierze ukraińskich sił regularnych „opylali” swoje uzbrojenie, ale także funkcjonariusze ukrobezpieki (SBU) nie mieli nic przeciwko temu.

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Zanany ukraiński wolontariusz zajmujacy sie organizowanie pomocy dla ukraińskich sił zbrojnych (jeden z twórców tego ruchu) oraz nieubłagany krytyk obecnych władz w Kijowie (z „pobudek ukropatriotycznych”) Jurij Kasjanow, tym razem o wywiadzie dla ukromediów jaki udzielił prezes „The Jamestown Foundation” z Waszyngtonu, jednego z amerykańskich ‚centrów analitycznych’ zajmujacych się tematyką „postsowiecką” (udzielał się tam ‚Zbig” Brzeziński) Glen Howard w którym ten przestrzegł obecne władze w Kijowie, ze swoją nieudolnością i niezdecydowaniem doprowadzą do tego ze w końcu „odstraszą” od siebie swoich głownych „protektorów”, czyli USA;
  >https://www.facebook.com/brtcomua/posts/1900106556716656

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Chyba zarząd ukraińskiego koncernu ‚Naftohaz’ zamiast „pysznić się” (oraz przydzielać sobie z tego powodu astronomiczne nagrody) swoimi „urojonymi zwycięstwami” nad rosyjskim ‚Gazpromem” zszedł na ziemię. Dyrektor d/s handlowych ‚Naftohazu” Jurij Witrenko poinformował jakie straty ponieść może Ukraina w związku z doprowadzeniem przez Rosję ze wstrzymany zostanie tranzyt gazu przez Ukrainę do UE. Według niego ma to być 3 % PKB Ukrainy, czyli jak stwierdził Witrenko JEST TO WIĘCEJ NIŻ TRACI ROSJA Z POWODU WSZYSTKICH WPROWADZONYCH PRZECIWKO NIEJ SANKCJI (!)
  http://www.unn.com.ua/ru/news/1748839-u-naftogazi-rozpovili-yaki-zbitki-ponese-ukrayina-u-razi-vidmovi-rf-vid-tranzitu

  Polubione przez 3 ludzi

  • Cóż chcesz prawdę powiedział. Rządzący powoli, są zmuszeni dawkować prawdę obywatelom Ukrainy, bo jak z dnia na dzień wyjawiliby skalę przegranej to doszłoby do kolejnego Majdanu (tym razem jednak od pierwszych dni walczono by za pomocą broni palnej z siłami prorządowymi).
   Ukraina nie ma skąd wytrzasnąć dodatkowych 3 miliardów $ ( tyle uzyskiwała dzięki tranzytowi rosyjskiego gazu). Nawet ograniczenie tranzytu będzie ciężka próbą dla budżetu naszego sąsiada. Wydatki z roku na rok rosną (koszta wojny) i już za bardzo nie ma gdzie ciąć (szkolnictwo, opieka zdrowia i system emerytalny leży) wydatków.
   Alternatywą są nowe pożyczki (kto je da i jak je spłacić?) lub nowe podatki (dalszy exodus ludności za lepszym życiem). Żeby unaocznić jaką stratą jest przerwanie tranzytu przez Rosję- 3 miliardy $ to tyle ile rząd w Kijowie ROCZNIE wydaje się na CAŁĄ armię.

   Polubione przez 3 ludzi

 13. Tymczasem głos zabrał (prawie) wicekrol Ukrainy, czyli specjalny wysłannik USA d/s konfliktu na Ukrainie Kurt Volker który przestrzegł…Kijów (!) przed upolitycznieniem sprawy Paula Manaforta (byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa). „Wicekról” Volker wyraził taką opinie podczas swojego wywiadu dla „Głosu Ameryki” stwierdzając m.in że „Kwestia ta [czyli proces toczący się w USA przeciwko Manafortowi] jest wykorzystywana w dyskusjach politycznych na Ukrainie”, jednocześnie „uspokajał” że nie należy „mieszać spraw [amerykańskiej] polityki wewnętrznej oraz międzynarodowej” i ze z tego powodu obecne władze w Kijowie „nie rozgniewają prezydenta Trumpa”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4004698-volker-predostereh-ukraynu-ot-polytyzatsyy-dela-manaforta
  Dla przypomnienia, Poroszenko i jego „kamanda” bardzo zaanagażowali się w poparcie dla Hillary Clinton, m.in dostarczając właśnie dowody obciążające Paula Manaforta.

  Polubione przez 2 ludzi

 14. OOO to dość ciekawe informacja z onetu-przedruk zapewne ze stron ukraińskich. Ktoś ma jakieś informacje?
  Na Ukrainę z tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej ewakuowany został Jurij Lekstytus – minister kultury tej nieuznawanej na świecie separatystycznej republiki. Akcję przeprowadził ukraiński kontrwywiad, który wcześniej zwerbował polityka.
  Jak informują ukraińskie media, w zamian za gwarancje bezpieczeństwa ukraiński wywiad ma od byłego ministra uzyskać „szeroką informację na temat szczegółów i faktów, które mogą się przydać w planowaniu dalszych operacji ukraińskiego kontrwywiadu”.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-z-donieckiej-republiki-ludowej-ewakuowano-jej-ministra-kultury/wl9d1ks

  Polubione przez 2 ludzi

  • Powyżej masz opisana przeze mnie cała sytuacje prosto ze „źródeł”, czyli ukromediów. Pokrótce BYŁY MINISTER, a do tego UKRAIŃSKI AGENT, który zreszta prawdopodobnie za swoją „działalność” siedział w „republikańskim” więzieniu. A jeżeli siedział w więzieniu (o czym sam opowiada), a później go wypuścili TO PO PROSTU OZNACZA ZE „WUJA” WIE I DO NICZEGO NIE MOZE WYKORZYSTANY…

   Polubione przez 3 ludzi

 15. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej udaremnili przemyt 22 kg bursztynu – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.
  To już drugi ujawniony w ostatnim czasie przemyt bursztynu na polsko-ukraińskiej granicy. Kilka dni wcześniej podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 47 kg bursztynu.
  https://fakty.interia.pl/podkarpackie/news-podkarpackie-proba-przemytu-bursztynu-na-granicy-z-ukraina,nId,2623597#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 2 ludzi

 16. W temacie ekonomicznym
  Na Ukrainie planowany jest stopniowy wzrost taryf na transport ropy naftowej. Pierwszy etap zaplanowano na I kwartał 2019 roku.
  Informacje przekazuje służba prasowa przedsiębiorstwa „UkrTransNafta”.
  https://www.ukrtransnafta.com/planuietsja-poetapne-pidvishhennja-tarifiv-na-transportuvannja-nafti/
  Komentarz: Z tego co pamiętam jakiś czas temu trwały rozmowy ze stroną Polska i Białoruską w sprawie tranzytu tego surowca do tamtejszych rafinerii. Podwyższenie opłat tranzytowych sprawia, ze przedsięwzięcie traci racje bytu. Ropa z Rosji będzie dużo tańsza. Chociaż znając obecną ekipę będą woleli dopłacić… (?).
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201805087922465-Sputnik-rosyjska-ropa-polski-rynek/
  https://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/polska-coraz-mniej-zależna-od-rosyjskiej-ropy-ma-to-jednak-jeden-minus/ar-AAxlva7

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Majątek mikołajowskiej stoczni „Ocean” wystawiono na sprzedaż w cenie 1,8 mld hrywien. Sprzedaż odbywa się w ramach procedury sprzedaż masy upadłościowej. „Cenę wywoławczą ustalono na podstawie sumy wszystkich wymagań kredytorskich, które stanowią ponad 1,8 mld hrywien. Z tej kwoty ponad 91 mln hrywien – zadłużenie z tytułu wynagrodzeń”, – zawiadomiła likwidator Iryna Serbin na swoim koncie na FB
  .https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1142191709287906&set=a.386152721558479&type=3&permPage=1
  Komentarz: Masa upadłościowa, młoda osoba (przepraszam może się mylę, ale jednak niedoświadczona) na ważnym stanowisku. Czy ktoś chciał upadku tego zakładu? I Kto zechce przejąc bankruta?

  Polubione przez 3 ludzi

 18. 22 proc. ankietowanych pracowników z Ukrainy chciałoby się przeprowadzić do Polski na stałe, a 26 proc. zamieszkać u nas przez kilka lat – wynika z badania na zlecenie EWL.
  http://forsal.pl/artykuly/1233832,22-proc-pracownikow-z-ukrainy-chce-sie-przeprowadzic-do-polski-na-stale-badanie.html
  Komentarz: Na razie większość osób z Ukrainy które pracuje w Polsce jest tu „tylko” gośćmi. Przyjeżdżają zarabiają $$$ i wracają do siebie. Inna grupą sa studenci z Ukrainy-ci jednak szybko się asymilują (są oczywiście wyjątki). Coś sadze, że gdyby nie wysokie opląty za mieszkania i trudności z uzyskaniem kredytu to już mielibyśmy spora diasporę ukraińską w naszym kraju. A tak mieszkania kupują „tylko” ci którzy postawili wszystko na jedną kartę i …córeczki i synalkowie pomniejszych oligarchów.

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.