Wojna domowa na Ukrainie 11.09.2018r.- 1192 dzień od nowego rozejmu.


„Skorumpowany rząd Wiktora Janukowycza ukradł Ukraińcom do 100 mld dolarów”- powiedziała w swoim wystąpieniu ambasador USA przy ONZ Nikki Haley.

Zdaniem amerykańskiej ambasador przy ONZ, w niektórych krajach korupcja nie jest częścią systemu, lecz jest samym systemem.

„Skorumpowany rząd Wiktora Janukowycza ukradł Ukraińcom do 100 mld dolarów USA w ciągu niespełna czterech lat. (…) a kiedy Janukowycz został ostatecznie wygnany ze względu na swe przestępcze działania, Rosja zajęła Krym i zainicjowała najpoważniejszą konfrontację z Zachodem od zakończenia zimnej wojny”– oświadczyła Nikki Haley.

Oświadczenie to, spotkało się to z odpowiedzą ze strony rosyjskiego ambasadora przy ONZ Wasilija Niebienzii, który powiedział, że Janukowycz został zmuszony do opuszczenia kraju w rezultacie zamachu stanu przeprowadzonego przez skorumpowanych rywali. Nadmienił on również o korupcji jaka ma miejsce w Stanach Zjednoczonych:.

„W Stanach Zjednoczonych, które dzisiaj dają nam umoralniający wykład, korupcja także istnieje. (…) Logiczniej byłoby zacząć od samych siebie, a konkretnie od lobbyingu, który oddziałuje na najwyższe szczeble rządowe w USA”.

Tak więc, wychodzi na to, że najbardziej skorumpowany kraj na świecie, poucza inne kraje, aby nie ulegały korupcji 🙂

Ciekawe jest natomiast to, na jakich informacjach oparła swoje zarzuty amerykańska ambasador przy ONZ?

Otóż, kilka tygodni po dokonanym na Ukrainie zamachu stanu w lutym 2014 roku, Ukraińska prokuratura poinformowała o wynikach śledztwa ws. działań na szkodę państwa byłego prezydenta Wiktora Janukowycza i ludzi z jego otoczenia, którzy jakoby zdefraudowali około 100 mld dolarów. W związku z tym służby śledcze „szukają prawie 100 miliardów dolarów”. Jednocześnie, jak poinformował Prokurator Generalny Ukrainy, Ołeh Mahnicki, z tej sumy 100 mld dolarów „prawie 32 miliardy z tej kwoty zostały wywiezione do Rosji”:


„Możemy też potwierdzić, że prawie 32 miliardy z tej kwoty zostały wywiezione do Rosji w ciężarówkach. To z tych pieniędzy w tej chwili są organizowane działania separatystów na wschodzie kraju. Duża część została też ulokowana w europejskich bankach”.

Przy czym, prokurator Mahnicki wyjaśnił, że z pieniędzy zrabowanych „od obywateli Ukrainy” korzystali nie tylko członkowie rodziny Janukowycza, którzy je sobie przywłaszczyli, ale również sam prezydent; „także poprzez wynajmowanie opłacanych zbójów, którzy mieli doprowadzić do upadku protestów na Majdanie”.

Wg. Mahnickiego, mnóstwo pieniędzy posłużyło też na opłacanie urzędników z resortów bezpieczeństwa oraz ulokowanych niżej, w administracjach obwodowych na terenie całego kraju po to, by kontrolować sytuację na Ukrainie. Stwierdził on wtedy, że prokuratura ma już dowody potwierdzające przywłaszczenie przez rodzinę byłego prezydenta 350 mln dolarów, ale wiele wskazuje na to, że „ostateczna kwota zrabowanych pieniędzy okaże się nie do ustalenia”.

Tak to było zaraz po majdaniarskiej rewolcie. Jednak po trzech latach, z raportu wydanego przez ukraińską Państwową Służbę Monitoringu Finansowego, wynikało iż kwota jaką miał sprzeniewierzyć Janukowycz i jego otoczenie raptem zmalała do 200 mld hrywien, czyli tylko do około 72 mld złotych, a więc niecałe 20 mld dolarów. W sumie ponad pięć razy mniej niż wynikało z dochodzenie przeprowadzonego przez Prokuraturę Generalną Ukrainy w kwietniu 2014 roku. Natomiast według raportu Państwowej Służby Monitoringu Finansowego, zablokowano tylko 1,54 mld dolarów amerykańskich. Zaś tak naprawdę to kwota ta ogranicza się zaledwie do 107,19 mln dolarów, 15,87 mln euro i 135,01 mln franków szwajcarskich, czyli marne ćwierć miliarda dolarów. I to też nie wiadomo jakie to były naprawdę pieniądze i do kogo należały.

No i w świetle powyższego, jak wygląda informacja przekazana na wysokim forum ONZ przez amerykańską ambasador?

Czy nie stanowi to kolejnego dowodu na to, jakimi brudnymi metodami posługują się przedstawiciele amerykańskich władz (zresztą nie tylko z tego kraju, bo problem jest znacznie szerszy), w celu osiągnięcia doraźnego sukcesu propagandowego. I oczywiście do czego służy im ONZ.

Przypomnę tylko na koniec, że na Ukrainie od przewrotu w lutym 2014 roku do dnia dzisiejszego nie aresztowano ani jednej osoby, która mogłaby być zamieszana w defraudację publicznych pieniędzy.

Więc jak to jest?

Bo przecież z jednej strony ukraińskie służby zajmują prawie 250 mln dolarów z jakiś kont, a jednocześnie nie dokonują aresztowania ich właścicieli. Dziwne i mało wiarygodne- z zakresu bajek o leśnych ludkach 🙂

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/prokuratura-janukowycz-ukradl-100-mld-dolarow-ponad-30-mld-wywiozl-w-ciezarowkach,423775.html,

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/brudne-sekrety-rodziny-janukowycza-wyszly-na-jaw/qxr7nf,

https://zik.ua/pl/news/2017/05/23/minister_sprawiedliwoci_janukowycz_i_jego_otoczenie_ukradli_okoo_40_1101125,

https://www.tvp.info/28868004/janukowycz-i-jego-swita-wyprali-wiele-miliardow-dolarow-wykryto-setki-operacji,

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/557516,ukraina-prokurator-w-szwajcarii-znaleziono-zloto-janukowycza.html,

http://niezalezna.pl/202348-zloto-janukowycza-odnalezione-w-szwajcarii-potezna-ilosc-kruszcu,

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal daje się zauważyć wzrost aktywności wojsk ukraińskich wzdłuż linii styku na donieckim odcinku frontu.

I tak, w dniu wczorajszym ukraińscy żołnierze, rozpoczęli ostrzał terytorium DRL o godzinie 10:00 i trwał on z przerwami do godziny godziny 00:10. Ponownie ostrzał koncentrował się na południowym odcinku frontu, gdzie ukraińskie dowództwo Operacji Połączonych Sił, zaplanowało przeprowadzenie wielkiej ofensywy mającej na celu zajęcie całości wybrzeża Morza Azowskiego, aż do granicy z FR.

Kolejny, pod względem natężenia ukraińskiego ostrzału, był rejon Doniecka, gdzie usiłuje się wiązać siły DRL w sporadycznych walkach i wymianie ognia.

Do znacznej ilości incydentów zbrojnych doszło też w rejonie północnych obrzeży Gorłówki.

W sumie, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzał przy użyciu: moździerza kaliber 120 mm (18 min) i 82 mm (8 min) oraz opancerzonych wozów bojowych BMP/BTR (40 wystrzałów), a także granatników: AGS-17 (92 granaty) i RPG-7/SPG-9 ( łącznie 13 granatów), 21 razy naruszyli warunki rozejmu. Ostrzeliwane były następnie miejscowości bądź ich okolice: Zajcewo, Gorłówka ( teren kopalni im. Gagarina), Ozierianowka, Spartakus, Staromichajłowka, Jasinowata, osiedla trudowskie, Sachanka, Nowaja Tawrja, Komiternowo i Oktiabr. W wyniku tych ostrzałów na terytorium DRL spadły 174 pociski (wobec dokładnie takiej samej ilości z dnia poprzedniego), w efekcie zostały uszkodzone dwa domy jednorodzinne znajdujące się na zachodnich obrzeżach Komiternowa na ulicy Kirowa nr. 88 i Achmatowej nr. 50 oraz we wsi Piszczewik na ulicy Szczorsa nr. 3, koło Oktiabria (południowy odcinek frontu).

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, już od niemalże tygodnia utrzymuje się absolutny spokój.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO)ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Ранкове зведення станом на 07:00 11 вересня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 10 вересня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася напруженою, проте була цілком контрольованою.

Російські окупанти 24 рази відкривали вогонь по позиціях наших військ. Тричі – із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

Противник вів прицільний вогонь із мінометів калібру 120 та 82 мм, озброєння БМП, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Російсько-окупаційні війська здійснювали обстріли позицій Об’єднаних сил в районах населених пунктів Кримське, Золоте, Луганське, Майорськ, Шуми, Південне, Павлопіль, Гнутове, Водяне, Лебединське та Широкине.

З мінометів 120-го калібру ворог обстріляв позиції Об’єднаних сил в районі населеного пункту Луганське, з мінометів 82-го калібру – поблизу Кримського. Позиції оборонців Водяного окупанти накрили мінометним вогнем обох калібрів.

В ході ведення бойових дій один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув, ще один отримав поранення.

За даними розвідки, протягом доби двох окупантів знищено, чотирьох поранено.

Від початку доби ворог із великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї двічі обстріляв позиції Об’єднаних сил поблизу Кам’янки та Широкиного. Внаслідок обстрілу один військовослужбовець отримав поранення.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформова Об’єднаних сил.”
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa ze wsi Wiesiełoje:

***

Na koniec trochę zdjęć:

W „Donbass Operze” wystawiono przedstawienie pt. „Drogami Zwycięstwa”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 11.09.2018r.- 1192 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zgodnie z zapowiedziami na rosyjskim Dalekim Wschodzie, przy współudziale Chin, rozpoczęły sie największe od czasów ZSRR manewry wojskowe organizowane przez Rosję, o czym poinformował tamtejszy resort obrony. Dla przypomnienia, udział w nich ma wziąc łącznie 300 tys. wojskowych, 1 tys. pojazdów latających, do 36 tys. jednostek sprzetu wojskowego oraz 80 jednostek pływajacych;
  https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12194972@egNews

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem rozpoczęło sie kolejne Wschodnie Forum Ekonomiczne we Władywostoku podczas którego m.in Rosja i Korea Płd. prowadzą rozmowy w sprawie zwiększenia zakupów przez stronę południowokoreańską rosyjskiego gazu skroplonego, o czym poinformował przedstawiciel handlowy FR w Seulu;
  https://ria.ru/economy/20180911/1528245618.html
  Pojawiły sie także informację ze Rosja i Korea Płd analizują projekt BUDOWY GAZOCIĄGU Z ROSJI DO KOREI PŁD POPRZEZ TERYTORIUM KOREI PŁN;
  https://ria.ru/economy/20180911/1528252044.html
  Przedstawiciele Korei Płd prowadzą rozmowy z przedstawicielami Korei Płn w sprawie modernizacji i scalenia sieci kolejowej obu państw;
  https://ria.ru/economy/20180911/1528257625.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. I powrót na Ukraine, gdzie ukromedia publikuja nowe informacje na temat znalezionego wczoraj w jednym z mieszkań w Kijowie martwego „specnazowca z innego państwa”, który miał popelnić „samobójstwo za pomoca przerobionego pistoletu”. Okazało się że był to OBYWATEL IZRAELA niejaki „Bar Bonen” (czy jak mu tam naprawdę), dodatkowo stwierdzono także że nie zajmował sie on ‚szkoleniem ukraińskiej Gwardii Narodowej (jak podawano początkowo), a był tzw. wolontariuszem ATO. Podobno był on takze powiązany z tzw. Gruzińskim Legionem, czyli bandą złożoną z (prawdopodobnie) najemników różnej narodowości działającej początkowo u boku sił prokijowskich, a która później miała się ‚zbuntować” i zostać wycofana (czy tez samowolnie uciec) z ówczesnej tzw. strefy ATO;
  https://korrespondent.net/ukraine/4009862-zastrelyvshyisia-v-kyeve-spetsnazovets-ne-byl-ynstruktorom-natshvardyy

  Polubione przez 3 ludzi

 4. I w temacie chorób trapiacych Ukrainę, w Berdiańsku (obwód zaporoski) odnotowano przypadek cholery, ale jak zapewnia ukraiński resort zdrowia nie powodu do obaw ponieważ zidentyfikowany u chorego (mieszkańca obwodu dniepropietrowskiego) szczep tej choroby, ma być tym z tych które nie sa odpowiedzialne za wywoływanie epidemii;
  https://korrespondent.net/ukraine/4009955-v-ukrayne-zafyksyrovan-sluchai-kholery

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejna awantura dyplomatyczna wywołana przez Kijów, tym razem ze…Szwajcaria. Tym razem Ambasada Ukrainy w Szwajcarii wystosowała oficjalna notę do władz tego kraju w zwiazku z wizytą na „okupowanym” (wg Kijowa) Krymie delegacji szwajcarskich polityków z byłym członkiem izby wyższej szwajcarskiego parlamentu (Rady Kantonów) na czele;
  https://korrespondent.net/ukraine/4009896-myd-osudyl-vyzyt-shveitsarskoho-polytyka-v-krym

  Polubione przez 2 ludzi

 6. OT z „krynicy” demokracji, transgenderyzmu, kaemów sprzedawanych w promocji oraz innych dewiacji, czyli USA. ‚Reuters” poinformował że doradca d/s bezpieczeństwa Prezydenta USA John Bolton miał szantażować, wprowadzeniem „sankcji przeciwko nim”, sędziów z Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze (!) którzy zajmuja się śledztwami w sprawie zbrodni wojennych popełnionych przez amerykańskich żołnierzy w Afganistanie;
  https://korrespondent.net/world/4009891-ssha-pryhrozyly-sanktsyiamy-protyv-mezhdunarodnoho-uholovnoho-suda

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, artykuł z rosyjskiego portalu ‚Ria Novosti” o tym jak to za ostatnią „katastrofę wyborczą’ w Szwecji, jak wyjaśniają dobry wynik „antyimigranckiego” ugrupowania „Szwedzcy Demokraci” media na Zachodzie, winę ponosi…Władimir Putin;
  https://ria.ru/analytics/20180911/1528243659.html
  ps. No bo jak wiadomo to właśnie Putin „nakazał” Szwecji wpuszczać na swoje terytorium „wszystkich jak leci’…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. ‚Za eta stajał kijowski majdan!” czyli gigantyczne kolejki mieszkańców Winnicy („kolebki” skąd „wywodzą się” Poroszenko i Hrojsman) przed miejskimi urzędami w celu złożenia wniosków o przyznanie im zapomóg i dotacji;
  http://antifashist.com/item/hroniki-evropejskogo-obogashheniya-sotni-ukraincev-tomyatsya-i-teryayut-soznanie-v-gigantskih-ocheredyah-za-subsidiyami.html
  Co wywołało największą wściekłość stojacych w kolejkach ludzi, to fakt ze 8 września w Winnicy pojawili się Hrojsman i Poroszenko i opowiadali jak to teraz ‚wspaniale sie żyje w samej Winnicy i na całej Ukrainie”;
  https://vezha.vn.ua/girko-poroshenko-roztsiluvav-pershu-ledi-na-golovnij-stseni-dnya-vinnytsi-foto-video/

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ciekawostka „obyczajowa” z Rosji, czyli po tym jak „rosyjski opozycjonista” Aleksiej Nawalny publicznie oskarżył rosyjską Gwardię Narodowa o to że przy przetargu na zakup produktów żywnościowych dla niej doszło do przypadków korupcji, głównodowodzący tej formacji Wiktor Zołotow (którego rodzinę Nawalny także „obsmarował”) nazwał go publicznie „amerykańska marionetką” oraz wezwał na…pojedynek „na ringu, na tatami, czy gdziekolwiek, gdzie zrobi z niego soczysty kotlet”…
  https://strana.ua/news/160583–hlava-roshvardii-vyzval-navalnoho-na-duel-.html
  W sprawie wydał już oficjalny komunikat rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził że głównodowodzacy rosyjskiej Gwardii Narodowej nie „konsultował” swojego wystąpienia z Prezydentem FR, a także że słowa o „wyzwaniu na pojedynek” Nawalnego nie powinny być oceniane jako „groźby”;
  https://ria.ru/society/20180911/1528294266.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Tymczasem na Ukrainie z rozpowiadanych przez siebie bredni wycofał się Prokurator Generalny Ukrainy Jurij Łucenko. Chodzi o sprawę tzw. planu destabilizacji Ukrainy poprzez napady na „patriotycznych aktywistów” jaki wg Łucenki miał realizować Kreml, zwołał on nawet w tej sprawie specjalne zebranie prokuratorów z ukraińskich obwodów południowo – wschodnich (na którym poruszono m.in sprawę napaści na „aktywistkę” Katerine Handziuk). Jak stwierdził Łucenko wszystkie sprawy napadów na „aktywistów” zostały wyjaśnione i nie wykryto pomiędzy nimi żadnego zwiazku, a tym bardziej ze były częścią jakiegoś „planu”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4010033-lutsenko-oproverh-svoe-zaiavlenye-o-plane-destabylyzatsyy

  Polubione przez 3 ludzi

 11. „Generalissimus” Poroszenko I „NAJSILNIEJSZA ARMIA EUROPY’ (wg niego samego oczywiście), czyli „BIEREMY SE CZOŁG JEDZIEMY GDZIE NAM SIĘ ŻYWNIE PODOBA I WALIMY DO CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE”…
  >https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/1027521867426101/
  Ps. Ten filmik to nie sfilmowane uprowadzenie czołgu przez jakiś „naćpanych oszołomów”, a „popisy” ukraińskich pancerniaków z (regularnej) 93 Brygady ukraińskich sił zbrojnych…

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Trwał piąty już rok „krwawych zmagań Ukrainy z rosyjską inwazją”, gdy okazało się że „strategiczne zakłady” z ukraińskiego Charkowa kupują produkty stalowe za steki milionów rubli od rosyjskiej firmy, miejsce odbioru zakupionego towary znajduje się na terytorium rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego, poprzez „firmę – słup” zarejestrowaną w Wlk. Brytanii;
  https://kh.depo.ua/rus/kh/harkivskiy-strategichniy-zavod-za-rubli-zamoviv-stal-u-londonskoyi-prokladki-dokument-20180911835610

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Dla zainteresowanych, odnośnie sprawy dwójki „trucicieli” z Salisbury rosyjska „RT” opublikowała materiał o jednym z nich niejakim „Aleksandrze Pietrowie”, który wg mediomatołów brytyjskich miał pochodzić z jakieś rodziny o „tradycjach wojskowo – szpiegowskich” jeszcze z czasów stalinowskich. Jak się okazuje jednak są to jednak bzdury, a co najciekawsze ów (prawdziwy) Pietrow miał być skazany w Rosji za drobne przestępstwa, a następnie prowadzić „szemrane” interesy na Ukrainie, gdzie „wykolegował” miejscowych biznesmenów którzy zainwestowali w uruchomiona przez niego w Odessie fabrykę odzieży. Dlatego tez dane Pietrowa znajdują sie zarówno w rosyjskej jak i ukraińskiej bazie danych osób które popełniły przestępstwa;
  https://russian.rt.com/world/article/553373-otravlenie-skripali-britaniya-smi-aleksandr-petrov

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Ukraińska codziennosć, czyli w Kijowie postrzelono (w rękę) 20 – letnią kobietę, strzały padły prawdopodobnie z okna lub balkonu budynku pod którym przechodziła;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4010105-v-tsentre-kyeva-strelialy-v-devushku
  Z kolei do strzelaniny doszło w jednym z przedsiębiorstw rolnych w obwodzie charkowskim, które od wczoraj ‚szturmują” tzw. tituszki ktore próbują nad nim przejąć kontrolę. W końcu jednak interweniowała policja, ponieważ wśród czterech osób ktore zostały poszkodowane w wyniku starć znalazł sie funkcjonariusz policji;
  https://korrespondent.net/ukraine/4010125-v-kharkovskoi-oblasty-proyzoshla-massovaia-draka-est-postradavshye

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Tymczasem ukromedia informują o nieoczekiwanym zwrocie w sprawie ‚zniknięcia” lekarki i jednocześnie sądowej ekspertki d/s narkotyków która miała wydac opinię w sprawie „mażorki’ z Charkowa Ołeny Zajcewej która spowodował tragiczny wypadek samochodowy w Charkowie (zginęło w nim kilka osób). Dla przypomnienia, wczesniej jeden z prawników biorących udział w procesie Zajcewej poinformował ze lekarka, bedąca jednym z kluczowych świadków w sprawie (wydała opinie o tym ze Zajcewa znajdowała sie pod wpływem narkotyków) „zniknęła”. Teraz sędzia prowadzący proces poinformował że lekarka wyjechała na „terytorium niekontrolowane” i przebywa prawdopodobnie w Stachanowie (czyli w Republice Ługańskiej), gdzie ma mieszkac jej chora matka;
  https://strana.ua/news/160615-narkoloh-elena-fedirko-kotoraja-osmotrela-elenu-zajtsevu-uekhala-iz-kharkova-na-donbass.html
  Ps. Wygląda na to ze lekarka wystraszyła sie „długich łap” wpływowych rodziców Zajcewej i postanowiła się „ewakuować” na terytorium gdzie jej nie dosięgną

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Jak informują ukromedia, obywatele Ukrainy okazali się być „obcokrajowcami najczęściej odwiedzającymi Rosję” czyli ‚państwa – agresora’ według Kijowa, z kolei rosyjski MSW podał oficjalne dane według ktorych obecnie (legalnie) przebywa na terytorium FR 2 mln obywateli Ukrainy, a od 2014 roku rosyjskie obywatelstwo miało otrzymać 312 tys. Ukraińców;
  https://korrespondent.net/ukraine/4010136-ukrayntsy-okazalys-lyderamy-po-poseschenyui-rossyy

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Pojawiły się informacje o tym co „zapomniała” wykazać w swoich deklaracjach majątkowych ukraińska Rzecznik Praw Obywatelskich Ludmiłą Denisowa, za co teraz będzie przeciwko niej prowadzone przez ukraińskie Biuro Antykorupcyjne (NABU) śledztwo. I tak w deklaracji z 2015 roku ‚zapomniała” wpisać…24 miliony hrywien (!), a w latach 2016 9 2017 „tylko” po pół milionie hrywien, a także „błednie” wpisała wartosć swoich ‚aktwów” w 4 spółkach które łącznie mają wynosić prawie 5,5 mln hrywien;
  https://korrespondent.net/ukraine/4010142-u-ombudsmena-denysovoi-nashly-nezadeklaryrovannye-myllyony

  Polubione przez 2 ludzi

 18. „Haniebna zdrada’ w Warszawie gdzie odbywa się tegoroczna konferencja OBWE na temat praw człowieka, podczas której wystąpił ukraiński dziennikarz Dmytro Wasilec, który opowiedział m.in jak obecne władze w Kijowie ‚sfabrykowały” przeciwko niemu sprawe o to że był „propagatorem separatyzmu” a następnie spowodowały ze otrzymał wyrok 9 lat więzienia. Jednak po międzynarodowych protestach, po 2 latach pobytu w więzieniu sąd apelacyjny zamienił Wasilcowi karę więzienia na karę aresztu domowego;
  https://strana.ua/news/160565-dmitrij-vasilets-vystupil-na-konferentsii-obse.html

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Tymczasem sąd w obwodzie czerkaskim skazał „weterana ATO’ na zapłacenie prawie 4 mln hrywien za to ze w lutym 2015 roku w trakcie działań bojowych w tzw. strefie ATO na Donbasie, znajdujac się w stanie upojenia alkoholowego uprowadził działo samobieżne, które uszkodził wjeżdżając nim do lasu i zderzając się z drzewem;
  https://strana.ua/news/160574-sud-v-cherkasskoj-oblasti-vzyskal-pochti-4-mln-hriven-s-byvsheho-voennoho-kotoryj-pjanym-razbil-samokhodku.html

  Polubione przez 3 ludzi

 20. Trwa „bój” o przejecie kontroli nad Uniwersytetem Medycznym w Odessie. P. o. minister zdrowia Ukrainy Uljana Suprun poinformowała ze tzw. tituszki wynajęte przez byłego rektora uczelni, który stara się z niej do wyboru na stanowisko nowego rektora, wtragnęły do siedziby rektoratu i w dniu wczorajszym „oblały ją rtęcią”;
  https://www.ukrinform.ru/rubric-regions/2535494-tituski-zalili-rtutu-rektorat-odesskogo-meduniversiteta-suprun.html

  Polubione przez 3 ludzi

 21. Ukraiński resort polityki informacyjnej, którym kieruje „pociotek Poroszenki” Jurij Steć, oskarżył skandaliczny ukraiński portal ‚Mirotworec” (za którym stoi MSW Ukrainy) o to ze opublikował…”fejk”. Chodzi o sprawę „nagrody” którą jakoby właśnie ukraińskie Ministerstwo Polityki Informacyjnej miało obdarować portal „Mirotworec” w uznaniu jego zasług, a skan której to „nagrody” figuruje na jednej ze stron portalu;
  https://strana.ua/news/160646-v-minstetse-zajavili-chto-ne-vruchali-blahodarnostej-sajtu-mirotvorets.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.