Wojna domowa na Ukrainie 15.09.2018r.- 1196 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj (14.09.2018r) w wystąpieniu podczas Forum Niemiecko-Rosyjskiego w Berlinie, szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow, pochwalił Berlin za kontynuowanie dialogu z Rosją i zaapelował do Niemiec o odegranie bardziej aktywnej roli w zbliżeniu między jego krajem a Unią Europejską.

„Powinniśmy zabrać się za remont naszego wspólnego europejskiego domu. Od stanowiska Niemiec wiele zależy. Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby Berlin wystąpił z inicjatywą, bez wstępnych warunków”– podkreślił wczoraj w Berlinie, Siergiej Ławrow.

Ławrow przypomniał także o roli ZSRR w procesie zjednoczenia Niemiec i zaznaczył, że Rosja jest wiarygodnym dostawcą energii. Skrytykował Brukselę za przyjmowanie przepisów dotyczących energii „skierowanych bezpośrednio przeciwko Gazpromowi”. Dodał także, że w Unii nie brak krajów „pielęgnujących antyrosyjskie fobie i przedstawiających Rosję jako zagrożenie”.

Głównie chodzi tu, poza Wielką Brytanią, o kraje byłego „bloku wschodniego”, z których przytłaczająca większość kultywuje tradycję rusofobii.

Dalej w swoim wystąpieniu, szef rosyjskiej dyplomacji obarczył Zachód odpowiedzialnością za kryzys na Ukrainie. Przy tym zmianę władzy w Kijowie- na skrajnie prozachodnią- w 2014 roku nazwał „puczem”.

Ławrow odniósł się także to relacji Brukseli z FR, zwracając uwagę na to, że „Rosja dąży do strategicznego partnerstwa z UE”, ale bez efektu, bo unika ona dialogu.

Przy tej okazji przypomniał także o koncepcji Władymira Putina zintegrowanej euroazjatyckiej przestrzeni ekonomicznej od Lizbony do Władywostoku, zwracając uwagę na to, że Unia Europejska i Rosja są „predysponowane” do współpracy.

A tak na prawdę, jako sąsiedzi, są one skazane na siebie. I czy to będzie dobre sąsiedztwo, czy też ciągły destrukcyjny konflikt, wszystko zależy od dwóch stron, bo jak wiadomo „do tanga trzeba dwojga”.

Do ostatnich słów Ławrowa odniósł się współprzewodniczący Forum Rosyjsko-Niemieckiego- Matthias Platzeck, który zapewnił, że będzie pomimo przeciwności podtrzymywał projekt „euroazjatyckiego obszaru od Lizbony do Władywostoku”, który byłby korzystny dla wszystkich uczestników. Platzeck opowiedział się za zniesieniem wiz dla obywateli rosyjskich.

Natomiast po spotkaniu ze swoim niemieckim odpowiednikiem Heiko Maasem, na briefingu dla mediów, Ławrow poinformował, że podczas rozmowy „potwierdziliśmy poparcie dla Nord Stream 2”.

Natomiast Maas odniósł się do obecnej sytuacji w Syrii i na Ukrainie, mówiąc, że postępy w rozwiązywaniu konfliktów w tych obu krajach możliwe są tylko w dialogu z Rosją. „Dobrze, że kontynuujemy ten dialog” – zaznaczył Maas, i jednocześnie wezwał Ławrowa do powstrzymania ofensywy na Idlib w Syrii, która „może doprowadzić do śmierci wielu tysięcy osób”.

Poza berlińskim Forum, Maas i Ławrow wzięli udział w zakończeniu niemiecko-rosyjskiego Roku Współpracy Samorządów i Władz Lokalnych. Obaj politycy zainaugurowali równocześnie dwuletni program współpracy wyższych uczelni i instytutów naukowych.

Podczas uroczystości w siedzibie niemieckiego MSZ przedstawiciele miast niemieckich i rosyjskich podpisali kilka umów o partnerstwie. Taką umowę podpisali reprezentacji rosyjskiego Wyborga i niemieckiego Greifswaldu. Co jest przy tym znamienne, morski odcinek gazociągu „Nord Stream 2” zaczyna się właśnie od tłoczni „Portowaja” koło Wyborga, a kończy w okolicach Greifswaldu.

Jak widać wizyta Siergieja Ławrowa w Berlinie przebiegała w owocnej i przyjaznej atmosferze, partnerstwa rosyjsko-niemieckiego. Oczywiście zawartego z wyboru Polski, ponad naszym krajem. I to jest znamienne, bo wiadomo z historii jak to się dla naszej ojczyzny zawsze kończyło. Tym razem nie będzie inaczej, zaś Polska mająca niebywałą szansę w swej historii stania się aktywnym łącznikiem pomiędzy Zachodem, a Wschodem, odrzuciła to wybierając rolę popychadła światowego mocarstwa, czym sama stoczyła się na margines cywilizowanego świata. Można powiedzieć, że kolejny raz „miałeś chamie złoty róg …. ostał ci się ino sznur” (Stanisław Wyspiański „Wesele”).

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Tym razem ostrzał rozpoczął się minionego dnia, na donieckim odcinku frontu, na jego południowej części. Tam o godzinie 09:45, ukraińscy żołnierze przy użyciu broni maszynowej z kierunku Wodjanoje przeprowadzili ostrzał okolic Komiternowa. Łącznie w tym punkcie frontu, ukraińscy żołnierze przeprowadzili siedem ostrzałów, z których ostatni zakończył się już po północy o godzinie 00:30. Generalnie ostrzały cechowały się małą intensywnością, i prowadzone były z użyciem broni maszynowej, a poza tym przy pomocy granatników SPG-9, z których wystrzelono tylko 4 granaty. Strat i zniszczeń nie odnotowano.

O godzinie 11:55 rozpoczął się ze strony ukraińskiej ostrzał rejonu Doniecka. Tu też ukraińscy żołnierze dokonali siedmiu ostrzałów, z tym że były one znacznie bardziej intensywne. Ostrzały te prowadzono przy użyciu: granatników AGS-17 (31 granatów) i RPG-7 (2 granaty) oraz opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (4 wystrzały), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, i zakończyły się one o godzinie 00:30. W efekcie tych ostrzałów zostało uszkodzonych siedem domów jednorodzinnych znajdujących się w miejscowości Staromichajłowka, przy ulicy: Czkałowa nr. 46, Szewczenki nr. 14, 18, 30, 49 i 55 oraz Młodzieżowej nr. 26. Poza Staromichajłowką ostrzelano również: osiedle Trudowskie, Jasinowatą i Spartakus. Ostrzał prowadzono z kierunku Awdiejewki, Krasnogorowki i Marinki.

Od godziny 13:05 zapoczątkowano serię pięciu ostrzałów w rejonie Gorłówki. Ostrzały te zakończyły się o godzinie 21:05. Te ostrzały, pomimo mniejszej ich liczby, były najbardziej intensywne w stosunku do pozostałej części frontu donieckiego. I tak, ostrzały te prowadzono przy użyciu; granatników AGS-17 (59 granatów) i SPG-9 (3 granaty) oraz broni maszynowej, w tym ciężkiej. Ostrzelane zostały: część południowa Zajcewa, teren kopalni im. Gagarina i osiedle Gołmowski w Gorłówce. Strat jak na razie nie zgłoszono.

Łącznie ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzał terytorium DRL 19 razy naruszyli warunki rozejmu, w wyniku czego spadło tam 141 pocisków, a więc o dwa razy więcej niż poprzedniej doby (71).

Poniżej graficzne przedstawienie liczby naruszeń warunków rozejmu przez stronę ukraińską w ciągu mijającego tygodnia:

Poza tym, w dniu wczorajszym na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze 3 razy naruszyli warunki rozejmu, prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm (8 min), granatników (RPG-7 4 granaty i SPG-9 2 granaty) i broni maszynowej ( w tym ciężkiej), w kierunku Krasnego Jaru, Sokolników i Kalinowki.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO)ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Ранкове зведення на 07:00 15 вересня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 14 вересня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою.

Російські окупанти 25 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. Двічі – із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

Противник вів прицільний вогонь із мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Російсько-окупаційні війська здійснювали обстріли позицій Об’єднаних сил в районах населених пунктів Станиця Луганська, Жовте, Кримське, Новотошківське, Луганське, Світлодарськ, Красногорівка, Чермалик, Павлопіль, Гнутове, Водяне, Лебединське та Широкине.

З мінометів 82-го калібру ворог обстріляв позиції Об’єднаних сил надвечір на Маріупольському напрямку в районі населених пунктів Чермалик та Водяне.

Також по позиціях оборонців Чермалика окупанти відкривали вогонь з озброєння бойової машини піхоти.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

За даними розвідки, протягом доби двох окупантів знищено, трьох поранено.

Від початку доби ворог із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї 4 рази обстріляв позиції Об’єднаних сил поблизу Кримського, Гнутового та Водяного. По захисниках наших опорних пунктів на Маріупольському напрямку також противник тричі відкривав вогонь з мінометів калібру 120 та 82 мм. Втрат серед наших захисників немає.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku dwie krótkie relacje filmowe z Gorłówki:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

65 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.09.2018r.- 1196 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek w temacie „skrytobójców – trucicieli” Skripalów, czyli w sprawe właczyła sie „internetowa przybudówka” brytyjskich ‚specsłużb” (MI6), czyli „demaskatorski” portal „Bellingcat” w którym opublikowano jakieś „pozaciemniane” screeny („paszportów”, „czasu odlotu/przylotu”) mające rzekomo potwierdzać ich winę;
  https://vz.ru/news/2018/9/14/941851.html
  Dla zainteresowanych o związkach „Bellingcat” z brytyjskimi „specsłużbami” ktore ujawniło „Wikileaks”;
  https://colonelcassad.livejournal.com/4358460.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. W temacie który „elektryzuje” ostatnio ukromedia, czyli ‚ataku” Narodowego Antykorupcyjnego Biura Ukrainy (NABU) na szefa ukraińskiego resortu infrastruktury Wołodymyra Omeljana. Dla przypomnienia NABU zarzuciła mu „ukrywanie dochodów” i uzyskała decyzję sądu w sprawie jego aresztowania, ministra uratowała „poreka” ze strony „kolegi z rządu”, czyli ministra sportu (a takze nieoficjalnie wsparcie oligarchy Achmetowa). Okazuje sie ze przyzwolenie na „atak” na Omeljana, który jakby nie było jest członkiem koalicyjnego ugrupowania „Front Ludowy”, mogło zostac wydane (przez „wierchuszkę” w Kijowie) za to ze za bardzo się ‚skumał” z liderem, formalnie „opozycyjnej” Partii Radykalnej, Ołehem Laszko, chcąc prawdopodobnie zachowac „polityczną egzystencję”, gdyż jego obecne ugrupowanie NIE ISTNIEJE W SONDAŻACH WYBORCZYCH na Ukrainie;
  https://vesti-ukr.com/politika/303110-chelovek-akhmetova-ili-plamennyj-radikal-pochemu-ljashko-zastupilsja-za-omeljana
  Jest także opcja że to co się dzieje z Omeljanem to „znak” ze doszło do zerwania dotychczasowego „aliansu” pomiędzy Poroszenką, a Achmetowem, gdyż minister infrastruktury uchodził za „eksponenta” interesów tego drugiego. W ukromediach pojawiały się m.in zarzuty że Omeljan „czyścił” rynek tanich linii lotniczych na Ukrainie, poniewaz zapragnął przejąć nad nim kontrolę Achmetow;
  http://vse.media/omelyan-zachishhaet-turryinok-pod-ahmetova/

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukraińska codziennośc, w Kijowie policjanci zatrzymali emerytkę która strzelała (na szczęście tylko z „broni traumatycznej”, czyli „niezabójczej”) z balkonu własnego mieszkania do siedzącej pod nim na ławce młodych osób, dziewczyny i chłopaka. W wyniku ‚ostrzału” ranna została 20 – letnia dziewczyna;
  https://strana.ua/news/161262-novosti-kieva-pensionerku-streljavshuju-v-devushku-vzjali-pod-domashnij-arest.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. W temacie „trujacych oparów” z zakładów w krymskim Armiańsku, które miały „zalać” ukraiński obwód chersoński. Okazuje sie że owo „skażenie” chyba nie jest tak dramatyczne jak rozgłasza Kijów, poniewaz wznowił on już pracę punktów kontroli na granicy z Krymem, zamknietych właśnie z powodu „trujacych oparów”;
  https://strana.ua/news/161269-kpvv-chaplinka-i-kpvv-kalanchak-zarabotali-15-sentjabrja.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Wieści z Donbasu, p.o. lidera Republiki Donieckiej Denis Puszylin przekazał że zatrzymany w spawie zabójstwa Aleksandra Zacharczenki meżczyzna, mający być ‚współpracownikiem ukrobezpieki (SBU)”, zeznał że za przygotowaniem oraz realizacją zamachu w Doniecku stał Departament Kontrwywiadu SBU „wspomaganych” przez „zachodnie służby”;
  https://strana.ua/news/161275-pushilin-zajavil-chto-zakharchenko-ubili-ahenty-sbu.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. W temacie „autokefalii dla Ukrainy”, czyli wygląda na to ze ‚Patriarchat Waszyngtoński” oraz jego ‚Arcybiskupstwo w Langley” doprowadzi do potężnego rozłamu w kościele prawosławnym. Cerkiew Prawosławna Patriarchatu Moskiewskiego zareagowała bowiem bardzo ostro na pojawienie sie na Ukrainie wysokich dostojników, oficjalnie wysłanych przez Patriarchat Konstantynopola, rodem z USA i Kanady (nie kryjacych swoich sympatii probanderowskich) majacych omówić sprawę ewentualnej ‚autokefalii” (która równałaby się faktycznemu uznaniu tzw. Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego, czyli nie uznawanych nigdzie poza Ukrainą „rozłamowców”) i ogłosiła zawieszenie swojego uzcestnictwa w „strukturach Patriarchatu Konstantynopolitańskiego” (który jest uznawany za zwierzchnika całego koscioła prawosławnego);
  https://strana.ua/news/161194-rpts-prekratila-uchastie-v-strukturakh-konstantinopolskoho-patriarkhata.html
  Ps. Warto przy tym przypomnieć że sprawę „autokefalii dla Ukrainy” poparł taki „ekspert od prawosławia” jak…Ambasador USA na Ukrainie…

  Polubione przez 1 osoba

 7. Wybory prezydenckie coraz bliżej, a „generalissimus” Poroszenko wciąz ‚dołuje” w rankingach, ale od czego jest POLITYCZNA KORUPCJA? Czyli Poroszenko podpisał ustawę o podwyższeniu wypłat dla ukraińskich ‚siłowików” (z ukraińskich sił zbrojnych oraz MSW), średnio o 30 %, w budżecie na 2019 rok;
  https://strana.ua/news/161251-zarplaty-rjadovykh-v-armii-ukrainy-2019-hoda-ukaz-poroshenko.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem ukromedia wyjasniają sprawę wczorajszego pobicia jednego z sedziów zajmujących sie sprawą wydarzen na kijowskim majdanie zima 2014 roku. podobno sprawca pobicia okazał sie być ochroniarz parkingu, który zlał sędziego metalową pałka (tak ze ten trafił do szpitala) po tym jak ten zwrócił mu uwagę ze pali śmieci w niedozwolonym miejscu…
  https://strana.ua/news/161277-novosti-kieva-politsija-zaderzhala-muzhchinu-kotoryj-izbil-djachuka.html

  Polubione przez 2 ludzi

 9. A (prawie „wicekról Ukrainy”) czyli specjalny wysłannik USA d/s Ukrainy Kurt Volker przestał sie ‚zabawiać” w „dobrego wujcia” i znowu zaczął „pohukiwać” ogłaszając że „bezpośrednie rozmowy z republikami z Donbasu są niemożliwe”, a także ‚rozgrzeszajac” władze w Kijowie (które wczoraj jeszcze „beształ” za to ze „za mało robią dla mieszkańców Donbasu”) ogłąszajac ze „wypełniły one swoje zobowiązania wynikajace z porozumień mińskich”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4011640-priamye-perehovory-s-ldnr-nevozmozhny-volker

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Początek rozpadu jednego z ukraińskich ugrupowań pretendujacych onegdaj do „zastąpienia” Poroszenki i jego „ekipy” w Kijowie? Mowa o „Samopomocy”, czyli ugrupowaniu bedacym inicjatywą burmistrza Lwowa Andrija Sadowego, a którego jedną z „medialnych gwiazd” był ‚legendarny marszał Semen Semnczenko” (właść. Kostia Griszin). Ukromedia informują o kompletnym rozpadzie frakcji „Samopomocy” w radzie miejskiej „Kijowa, z ktorej „ewakuowało się” od razu 17 deputowanych (tuż po wyborach było ich 22);
  https://strana.ua/news/161300-v-khha-sozdali-deputatskuju-hruppu-iz-eks-chlenov-samopomoshchi.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Sędzia przewodniczący w procesie w sprawie masakry na Majdanie został napadnięty i pobity trafił do szpitala – poinformowała Rada Sądów Ukrainy. Wcześniej otrzymywał pogróżki. Jego pracę otwarcie krytykowali neobanderowcy i ukraińscy neonaziści. Według policji, sprawca to ochroniarz z parkingu w sąsiedztwie domu sędziego.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-pobito-sedziego-prowadzacego-sprawe-masakry-na-majdanie/
  Komentarz: Na złodzieju czapka gore.

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Niemcy wypowiedziały nam wojnę, a to oznacza, że istota paktu Ribbentrop-Mołotow jest wciąż aktualna – oświadczył na antenie TVP Info ekspert tej stacji dr Jerzy Targalski, szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej, komentując sprawę szefowej Fundacji Otwarty Dialog.
  https://kresy.pl/wydarzenia/targalski-niemcy-wypowiedzialy-nam-wojne-istota-paktu-ribbentrop-molotow-nadal-aktualna/
  Komentarz: Ukrainizacja Polski trwa w najlepsze. Tym razem jednak dr Targalski trochę przesadził. Jako jeden z częściej cytowanych publicystów jedynej i dobrej partii nie powinien porównywać obecnych Niemiec do III Rzeszy.
  Argumenty politologa są słabych lotów. Oskarżanie wszystkich,którzy nie zgadzają się z obecną polityką PiS o bycie na usługach Rosji jest po prostu śmieszne, a do tego sprowadzają się wnioski doktora.

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Mały pozytyw z naszego podwórka
  Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu ws. Ronda Obrońców Birczy została zaakceptowana przez wojewodę warmińsko-mazurskiego i opublikowana w dzienniku urzędowym, powierzając wykonanie prezydentowi Elbląga. Prace na rondzie mają ruszyć w przyszłym tygodniu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/rondo-obroncow-birczy-oficjalnie-w-elblagu/
  Komentarz: O obrońcach Birczy nie mówi się prawie nic, głównie z jednego powodu-byli żołnierzami LWP, a w obecnej narracji każdy kto „wysługiwał się” komunistom musi być zły, no chyba że obecnie pracuje dla PiS-u 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 14. W Kijowie nowa „wojna na szczycie” tym razem zaczęły walczyć ze sobą dwa główne urzędy antykorupcyjne, czyli Specjalna Antykorupcyjna Prokuratura (SAP) i Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy (NABU). SAP obwiniło NABU o prowadzenie „nieudolnej gry politycznej” w związku z oskarżeniem przez nie zastępcy szefa ukrobezpieki (SBU) Demczyszyna o ukrywanie dochodów;
  https://strana.ua/news/161320-v-sap-obvinili-nabu-v-slive-informatsii-i-politihre-v-dele-zampreda-sbu-pavla-demchiny.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Tymczasem szef ukraińskiego koncernu ‚Naftohaz” Kobolew ogłosił „kapitulację” przed rosyjskim koncernem ‚Gazprom” w sprawie budowy gazociągu „nord Stream 2”. Według Kobolewa Ukraina nie będzie w stanie konkurować z gazociągiem „Nord Stream 2”, oferując m.in niższe ceny za tranzyt gazu przez swoje terytorium, a sam projekt nie ma „znaczenia ekonomicznego a polityczne (!)”, natomiast Niemcy „forsują budowę gazociągu ponieważ nie chcą rozczarować Rosjan !!)”. I jeszcze w temacie Kobolew potwierdził ze uruchomienie „NS 2” będzie kosztowac Ukraine 3 % jej PKB, czyli ok. 3 mld dolarów (rocznie);
  https://korrespondent.net/business/companies/4011693-kobolev-o-severnom-potoke-2-borba-uzhe-proyhrana
  Ps. Nie jest to ‚projekt ekonomiczny”, a jednocześnie Ukraina „przegra z nim” ponieważ nie będzie w stanie zaproponować niższych cen za tranzyt gazu, czyli własnie lepszych WARUNKÓW EKONOMICZNYCH 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

   • Coś musi mówić by „przykryć” tę klęskę. Kasa z MFW MUSI trafić do budżetu państwa przed końcem roku inaczej krajowi grożą ogromne kłopoty finansowe. Za tym by udzielić Ukrainie kredytu są przywódcy „demokratyczni” wiec nawet nie spełnienie w całości zaleceń MFW nie będzie przeszkodą w udzieleniu kredytu 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

  • Pod względem ekonomicznym Ukraina mogła być konkurencją (z akcentem na mogła) z trasą po dnie Bałtyku. Koszt tranzytu drogą morską jest dużo niższy niż standardową trasą, niestety koszta budowy takiego gazociągu są wyższe więc i czas zwrotu inwestycji/budowy jest dłuższy.
   Jednak po ekscesach z ukraińskim partnerem gdy to strona ukraińska nakładała kary za „monopol” (z odsetkami to blisko 200 mld hrywien), podnoszenie taryf za tranzyt itd po prostu tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy stał się zbyt ryzykowny.

   Polubione przez 3 ludzi

   • „….tranzyt itd po prostu tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy stał się zbyt ryzykowny”- i to nie tylko dla rosyjskiego Gazpromu, ale również odbiorców zachodnich. Tym właśnie Ukraina trzymała rosyjską firmę za gardło pozwalając sobie na za dużo.

    Pozdrawiam.

    Polubienie

  • „I jeszcze w temacie Kobolew potwierdził ze uruchomienie „NS 2” będzie kosztowac Ukraine 3 % jej PKB, czyli ok. 3 mld dolarów (rocznie)”- przestrzegałem o tym już ponad rok temu i jakoś wtedy się tym nie przejmowali. Dziś, zaś to nic innego jak tylko rozpacz nad wylanym mlekiem 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 16. I kolejna nieoczekiwana zmiana w wypowiedziach specjalnego wysłannika USA d/s Ukrainy Kurta Volkera który powiedział ze Kijów musi przyznać „specjalny status regionom Donbasu” (czyli jedno z podstawowych ustaleń porozumień mińskich) ponieważ inaczej UE może cofnąc sankcje jakie wprowadziła przeciwko Rosji;
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/4011704-volker-pryzyvaet-prodlyt-zakon-o-statuse-donbassa
  Warto przy tym przypomnieć że wcześniej Volker ględził że Kijów wypełnił wszystkie stawiane mu ‚wymogi” wynikające z porozumień mińskich (o czym w jednym z linków powyżej)…

  Polubione przez 3 ludzi

  • „Warto przy tym przypomnieć że wcześniej Volker ględził że Kijów wypełnił wszystkie stawiane mu ‚wymogi” wynikające z porozumień mińskich (o czym w jednym z linków powyżej”- o czym ja pisałem wczoraj we wstępie do swojej relacji.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 17. Dla zainteresowanych,ukraiński portal „Strana.ua” o fianle sprawy Paula Manaforta w USA, czyli „wątku ukraińskim” polegajacym na nielegalnym (tzn. nie zarejestrowanym oficjalnie w USA) lobbingu na rzecz Ukrainy za czasów „tyrana” Janukowycza. Co ciekawe w artykule pojawiła sie informacja ze podobne „praktyki” (tzn. nielegalny lobbing na rzecz Ukrainy w latach 2011 – 2012) mógł „uprawiać” brat byłego szefa Sztabu Wyborczego Hillary Clinton Johna Podesty, Tony Podesta;
  https://strana.ua/articles/161278-v-chem-manafort-priznalsja-sledstviju-i-ohranichilsja-li-ukrainoj.html

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Tymczasem na Ukrainie pojawił się Bono lider irlandzkiej grupy U2 i udzielił „dobrych rad” czyli stwierdził że „korupcja zabija na świecie więcej dzieci niż AIDS w Afryce”, a także że „modli się za pokój na Ukrainie”;
  https://korrespondent.net/showbiz/music/4011710-bono-v-ukrayne-moluis-za-vash-myr-y-svobodu
  Ps. Pewno przyjechał spytać się Poroszenki z jakich „rajów podatkowych” najlepiej korzystać przy wyprowadzaniu „na lewo” swoich dochodów;
  http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1087430,pieniadze-w-raju-krotki-poradnik-jak-nie-inwestowac-kapitalu.html
  http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/ukrainskie-media-poroszenko-zakladal-firmy-w-rajach-podatkowych,127552.html

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.