Wojna domowa na Ukrainie 20.09.2018r.- 1201 dzień od nowego rozejmu.


Jednym z bohaterów dzisiejszej Ukrainy jest Dmytro Semenowicz Klaczkiwski ps. „Kłym Sawur”.

Gloryfikowany na Ukrainie Dmytro Klaczkiwskij to jeden z inicjatorów i główny kierujący rzezią wołyńską. Oczywiście z tym nie zgadza się część badaczy ukraińskich, zaś przedstawiciele władz Ukrainy nie zgadzają się w ogóle.

Otóż, prawda historyczna jest taka, że z inicjatywy „Kłyma Sawura” podległe mu oddziały UPA rozpoczęły rzeź wołyńską. Chociaż Klaczkiwski uważał za główny cel działań podległych mu oddziałów walkę z Niemcami i Sowietami, równocześnie uznał za nieodzowne wyeliminowanie „elementów niepożądanych”, do których OUN i UPA zaliczały również Polaków. W czerwcu 1943 roku wydał tajną dyrektywę dowództwa UPA-„Piwnicz” w sprawie przeprowadzenia wielkiej akcji wymordowania polskiej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat:

„…powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat (…) Tej walki nie możemy przegrać, i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi”.

Rozkaz ten Klaczkiwski przekazał dowódcom UPA na obszarze zachodniego Wołynia.

Jak zeznawał po pojmaniu przez NKWD Jurij Stelmaszczuk (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Stelmaszczuk):

„W czerwcu 1943 roku przedstawiciel centralnego prowidu OUN ‚Kłym Sawur’ przekazał mi ustnie tajną dyrektywę Centralnego Prowidu OUN o powszechnej fizycznej likwidacji całej ludności polskiej, zamieszkałej na terytorium zachodnich obwodów Ukrainy”
.

Preludium do rzezi Polaków były wydarzenia, do których doszło jeszcze 9 lutego 1943 r. gdy jedna z sotni UPA masakruje polską kolonię w Parośli (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Paro%C5%9Bli_I). Ginie tam około 160 osób. To wydarzenie otwiera ciąg wydarzeń, które do historii przejdą jako Rzeź Wołyńska.

Po tej zbrodni Polacy, wbrew oczekiwaniom jej inicjatorów, nie uciekają masowo z Wołynia. Nie dość tego organizują lokalne samoobrony albo ewakuują się do miast i miasteczek, gdzie stacjonują niemieckie garnizony. A tam – pod okiem Niemców – nie można ich mordować. W związku z tym „Kłym Sawur” wpada na pomysł, aby wydać do Polaków w maju 1943 r odezwę, w której namawia ich, by wracali do domów. Obiecuje, że nic im się nie stanie.

Niektórzy Polacy dają wiarę jego deklaracjom i latem 1943 r. dochodzi do apogeum rzezi wołyńskiej. 11 lipca wydarza się „krwawa niedziela”, podczas której UPA pacyfikuje na raz z bezprzykładną brutalnością i zezwierzęceniem blisko 100 wsi. Gwałty, rozstrzelania, palenie żywcem, obdzieranie ze skóry to tylko część z kilkuset sposobów, na jakie zadręczano polską ludność.

Choć w wołyńskich mordach ginie co najmniej 100 tys. Polaków, to jednak nie udaje się Ukraińcom całkowicie zdepolonizować tego obszaru. Tym bardziej, że już drugiej połowie lipca 1943 r. AK organizuje lotne oddziały, które wspólnie z chłopskimi ochotniczymi milicjami organizują samoobrony. W ostatecznym rozrachunku ratują one dwie trzecie Polaków Żyjących na Wołyniu.

Dalsza kariera tego arcy-zbrodniarza nie była już długa, bo 12 lutego 1945 r. śmierć w końcu dosięga rzeźnika Wołynia. „Kłym Sawur” ginie w obławie zorganizowanej przez NKWD, w ramach specjalnej, skierowanej przeciwko niemu operacji o kryptonimie „Szczur”.

„Kłym Sawur” dla Polaków jest tylko i wyłącznie człowiekiem odpowiedzialnym za masowe zbrodnie na Wołyniu.

Na Ukrainie traktowana jest po mim pamięć zupełnie inaczej. I tak, za zorganizowanie rzezi ludności polskiej w 1995r. ukraińskie władze samorządowe ufundowały Dmytrowi Klaczkiwskiemu pomnik w Zbarażu. W 2002 roku jego pomnik powstał również w Równem na rogu ulic Puszkina i Sobornej. Jego imieniem nazwano również wiele ulic w miastach zachodniej Ukrainy.

Tarnopolska Rada Obwodowa poświęciła rok 2011 Dmytrowi Klaczkiwskiemu, oraz Jewhenowi Konowalcowi (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jewhen_Konowalec)- przewodniczącemu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN).

W 2015 roku w miejscu śmierci Klaczkiwskiego ps. „Kłym Sawur” przez popa kościoła obrządku ukraińskiego został poświęcony krzyż pamiątkowy.

Można powiedzieć, że jaki kraj tacy jego też bohaterowie. Co wynika z tej prostej przyczyny, że poza zbrodniarzami, nie mają tam innego wyboru „bohaterów”, poza zbrodniarzami. I to jest chore, i to nie ma racji dalszego bytu. Czego nikt z orędowników koncepcji „trójmorza” nie rozumie i nie dopuszcza do siebie takiej prostej refleksji. Już raz ludność polska zapłaciła tragiczną cenę za tego typu urojenia. Czyżby historia miała się powtórzyć?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Klaczkiwski.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pod względem liczby ostrzałów i ich natężenia, sytuacja w dniu wczorajszym, na donieckim odcinku frontu, zaczęła się stabilizować.

I tak, ukraińscy żołnierze rozpoczęli ostrzał o godzinie 10:40 na południowym odcinku frontu, gdzie też miała miejsce zasadnicza ilość ostrzałów- łącznie 10, z czego ostatni zakończył się o godzinie 18:40. Ostrzał prowadzony był przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm (8 granatów), opancerzonego wozu bojowego BMP-1 (100 wystrzałów) oraz granatników AGS-17 (161 granatów) i broni maszynowej, w tym ciężkiej, a także broni snajperskiej, z kierunku Wodianoje, Szirokina i Talakowski, w stronę: Dzierżyńskoje, Leninskoje, Komiternowa i Sachanki.

W godzinach, od 12:40 do 13:10, na łuku światłodarskim, z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje przeprowadzono ostrzał przy użyciu broni maszynowej, w tym ciężkie. — Новолуганское — Доломитное: применялись крупнокалиберные пулеметы и стрелковое оружие;

Później, w godzinach od 16;40 do 21:00 (z mniej więcej godzinnymi przerwami), ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał w rejonie Doniecka. Łącznie miało tam miejsce 6 ostrzałów, które prowadzone były przy użyciu granatników AGS-17 (29 granatów) i SPG-9 (1 granat), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, z kierunku Awdiejewki, kopalni „Butowki” oraz Piasków, w stronę wsi Mineralnoje, Spartakusa i okolic serwisu „Volvo Center”, na północnym-zachodnie obrzeży Doniecka.

Od godziny 16:45 rozpoczął się ostrzał w rejonie Gorłówki, i trwał on z przerwami do godziny 19:55. Łącznie doszło tam do 5 ostrzałów, które prowadzone były przy użyciu granatników AGS-17 (29 granatów) i SPG-9 (1 granat) oraz broni maszynowej, w tym ciężkiej. Ostrzały te prowadzono z kierunku: Żowanki w stronę Zajcewa, z Nowgorodskoje w stronę Szirokoj Bałki, z Dzierżyńska (teren kopalni „Niżnaja”) w stronę terenu kopalni im. „Gagarina” na północnych obrzeżach Gorłówki oraz z północnej części Zajcewa w stronę jego południowych obrzeży.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze 22 razy naruszyli warunki rozejmu, wystrzeliwując na terytorium DRL 356 pocisków, wobec 151 z dnia poprzedniego, co stanowi ponad 100% wzrost intensywności ostrzału . W rezultacie tych wczorajszych ostrzałów ze strony ukraińskiej został ranny mieszkaniec Komiternowa, na terenie swojej posesji w domu przy ulicy Kirowa nr. 83.

Natomiast na froncie ługańskim, minionej doby, nastąpił skokowy wzrost wrogich działań zbrojnych podejmowanych przez stronę ukraińską w ramach Operacji Połączonych Sił.

I tak, ukraińscy żołnierze 6 razy naruszyli tam warunki rozejmu prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 (16 min) i 82 (18 min) mm oraz opancerzonych wozów bojowych BMP-1 (13 wystrzałów), a także automatycznych granatników AGS-17, SPG- 9 (8 granatów) i RPG-7 (4 granaty), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, w kierunku Donieckiego, Żiełoboka, Frunze, Łozowego i Sokolników.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO)ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Ранкове зведення на 07:00 20 вересня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 19 вересня, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами.

Окупанти 24 рази відкривали вогонь по позиціях наших військ. При цьому противник 4 рази застосував озброєння, заборонене Мінськими домовленостями.

Так, протягом минулої доби ворог здійснював обстріли наших позицій в районах населених пунктів Кримське, Новотошківське, Троїцьке, Луганське, Світлодарськ, Піски, Невельське, Мар’їнка, Новомихайлівка, Березове, Павлопіль, Гнутове, Водяне, Лебединське та Широкине.

Російські окупаційні війська вели прицільний вогонь із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Крім того, вдень з мінометів калібру 82 мм ворог обстрілював позиції Об’єднаних сил поблизу населених пунктів Кримське, Лебединське та Водяне. Опорний пункт наших військ біля Кримського противник також обстріляв уже ввечері з міномету 120-го калібру. Крім того, під вогонь протитанкового ракетного комплексу потрапила позиція Об’єднаних сил неподалік Луганського.

В ході бойового зіткнення один військовослужбовець Об’єднаних сил був поранений.

За даними розвідки, одного бойовика російсько-окупаційних військ минулої доби знищено та трьох поранено.

Від початку поточної доби противник двічі із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї обстріляв позиції Об’єднаних сил поблизу населених пунктів Кримське та Чермалик. Втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z Krutoj Bałku (DRL):

I z Zajcewa koło Gorłówki:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

56 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 20.09.2018r.- 1201 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem w Kijowie pod siedzibą parlamentu gromadzą się „hordy ukropatriotów” (m.in z neonazistowskiego „Korpusu Narodowego”) którzy zamierzają demonstrowac swoje wsparcie dla „zagranicznych ochotników” którzy walczyli za Kijó na Donbasie, a którzy obecnie wydalani sa z jej terytorium (także do Rosji);

  https://korrespondent.net/city/kiev/4013505-pod-verkhovnoi-radoi-sobyrauitsia-natsyonalysty
  https://strana.ua/news/162111-protesty-v-kieve-pod-verkhovnoj-radoj-20-sentjabrja-2018-onlajn-transljatsija.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. I w temacie „autokefalii dla Ukrainy” która faktycznie równa się uznaniu za legalną tzw. cerkwi prawosławnej patriarchatu kijowskiego („rozłamowców” probanderowskich z legalnej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego). W Departamencie Stanu USA złożył wizytę tzw. patriarcha kijowski „Filaret”, który „spotkał się” (czy raczej „złożył raport”) pomocnikowi Sekretarza Stanu USA d/s Europy i Eurazji;
  https://strana.ua/news/162082-fileret-provel-vstrechi-s-predstaviteljami-hosdepa-ssha.html
  Ps. Chyba już nikt nie ma złudzeń kto faktycznie stoi za nagłą zmianą decyzji Patriarchy Konstantynopola, „duchowego zwierzchnika” Cerkwi Prawosławnej na świecie, która może doprowadzić do faktycznego rozpadu tego kościoła…

  Polubione przez 2 ludzi

 3. W temacie wspólczesnego niewolnictwa na Ukrainie, w obwodzie żytomierskim policja aresztowała m.in dyrektora (oraz jego zięcia) jednego z „internatów dla osób niepełnosprawnych”, kórzy zajmowali sie „wynajmowaniem” (za pieniądz dla siebie oczywiście) swoich podopiecznych do prac fizycznych
  https://ru.tsn.ua/ukrayina/na-zhitomirschine-i-zaporozhe-detey-i-lic-s-invalidnostyu-privlekali-k-trudovoy-ekspluatacii-1219791.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Tymczasem ostatnia decyzja podjeta przez samorząd obwodu lwowskiego, o zakazie używania języka rosyjskiego, „z równowagi” wyprowadziła czołowego „ukrofilca” (tzn. miłośnika pomajdanowej Ukrainy) i „krytyka Kremla” w Rosji muzyka Andrieja Makarewicza. Warto przy tym dodać że Makarewicz z powodu swojego „umiłowania do Kijowa” obecnie w Rosji praktycznie nie wystepuje, ale za to koncertuje na Ukrainie, wiec wprowadzenie tam takiego zakazu ‚uderzy go po kieszeni’…
  https://www.mk.ru/culture/2018/09/19/makarevich-osudil-zapret-russkogo-yazyka-vo-lvove.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • I w temacie kolejna”haniebna zdrada”, czyli Ambasador Kanady na Ukrainie Roman Waszczuk, jak sam PODKREŚLIŁ z pochodzenia Ukrainiec, skrytykował to co zrobił samorząd obwodu lwowskiego okreslając to m.in jako DYSKRYMINACJĘ a takze GŁUPOTĘ;

   Ps. I znowu ‚samobój”…

   Polubione przez 2 ludzi

 5. Nieoczekiwanie przed „wyjsciem” Ukrainy z układu o przyjaźni z Rosją przestrzegł w wywiadzie w ukromediach ukraiński generał SBU (były szef jej wywiadu zagranicznego) Mykoła Małomuż. Według niego może to się odbić negatywnie na sprawie „odzyskania” przez Ukrainę Krymu, gdyż to właśnie to ów „układ o przyjaźni” jest jedną z gwarancji przynależności półwyspu do Ukrainy, bez niego może sie okazać że Kijów nie ma do tego „podstawy prawnej”;
  https://apostrophe.ua/article/politics/foreign-policy/2018-09-19/globalnoy-voynyi-ne-budet-no-rossiya-uvelichit-provokatsii—general-o-razryive-drujbyi-s-kremlem/20750
  Ps. I tak, zgodnie z „ukraińską tradycją”, „zwyciestwo” (czyli PEREMOHA) przeistacza sie w „kleskę” (czyli ZRADĘ)…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Krzyk rozpaczy” ukraińskich żołnierzy z 3 Kompanii 1 Batalionu ukrainskiej 54 Brygady Zmechanizowanej którzy zwrócili się z „listem otwartym” do całej ‚wierchuszki” w Kijowie w którym żalą się na „nieludzkie warunki” w jakich przyszło im odbywać służbę wojskową. Według informacji z listu „ukrowojacy” m.in od 10 dni pozbawieni sa dostępu do wody, do picia oraz by się umyć, a także dostaw żywności . Nie wydano im takze pełnego umundurowania oraz sprzętu wojskowego;
  https://blogs.korrespondent.net/blog/events/4013256/
  ps. Okazuje się ze po 4 latach „reform wojskowych” i ciągłego finansowania „niezwyciężonej armii kijowskiej” przez „zachodnich partnerów” jej stan niczym sie nie różni (wbrew PROPAGANDOWEMU BEŁKOTOWI) od tego w jakim znajdowała się w 2014 roku…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Zobacz no, a na zapleczu otwierają nowe luksusowe stołówki dla żołnierzy. No to jak to jest, z jednej strony nie ma podstawowych artykułów dla żołnierzy frontowych, a z dala od frontu same luksusy 🙂

   Nie warto być tam nawet pseudo patriotą 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 7. OT z Bliskiego Wschodu, czyli „Hołd Jerozolimski”. DO ROSJI WYLECIAŁA OFICJALNA DELEGACJA IZRAELSKICH SIŁ ZBROJNYCH (IDF) Z GŁÓWNODOWODZĄCYM IZRAELSKICH SIŁ POWIETRZNYCH GEN. AMIKAMEM NORKINEM, OPRÓCZ NIEGO W SKŁAD DELEGACJI WCHODZĄC TAKZE WYSOCY OFICEROWIE IZRAELSKIEGO WYWIADU, SIŁ POWIETRZNYCH ORAZ DOWÓDZTWA OPERACYJNEGO. Członkowie delegaci mają oficjalnie przekazac stronie rosyjskiej „raport” o sprawie zestrzelonego przez syryjską obronę pplot, na skutek manewrów izraelskich myśliwców, samolotu zwiadowczego Ił – 20;
  https://korrespondent.net/world/4013674-krushenye-yl-20-yzraylskye-voennye-vyletely-v-rf
  https://www.wnp.pl/parlamentarny/swiat/dowodca-sil-powietrznych-izraela-uda-sie-do-moskwy,33718.html
  https://www.timesofisrael.com/iaf-chief-heads-to-moscow-to-present-findings-on-downing-of-russian-plane/
  Ps. WIDAĆ ŻE SIĘ PO.RALI ZE STRACHU, A I „TERYTORIUM ZAOCEANICZNE” TYM RAZEM „UMYŁO RACZKI” I KAZAŁO IM BY SAMI „WYPRALI SWOJE BRUDY”…

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Tymczasem ukraiński resort zdrowia oskarzył kijowska prokuraturę o to że po tym jak przeprowadziła „rewizję” w podległym ministerstwu „centrum eksperckim” zniknęły znajdujace sie tam serwery z danymi pacjentów. Oczywiście prokuratura wszystkiemu zaprzecza i tłumaczy ze rewizje przeprowadziła w związku z podejrzeniem marnotrawstwa środków budżetowych przy zakupie oprogramowania i przy udziale „specjalistów IT” (pewno hakerów 🙂 )
  https://strana.ua/news/162215-prokurtura-kieva-obsnila-prichinu-obyskov-v-hosudarstvennom-ekspertnom-tsentre-moz.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. A jednak „Dienieg niet”? Ukromedia informują ze misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) opuściła Ukrainę nieosiagajac prawdopodobnie porozumienia z władzami w Kijowie, czyli bez podpisania „memorandum o współpracy”. Oznacza to ze Ukraina nie otrzyma już w tym roku kolejnej „transzy pomocy finansowej” (czyli kredytu) z MFW, a ukromedia „spekulują” także że oznacza to „utratę zaufania MFW do władz w Kijowie”. Warto także przypomnieć ze od przyznania kredytu Ukrainie pzrez MFW uzalezniła dalsze finansowanie Ukrainy m.in UE;
  https://strana.ua/news/162204-mvf-ne-vydelit-denhi-do-prinjatija-radoj-hosbjudzheta-na-2019-hod.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. W temacie dzisiejszych protestów „ukropatriotów” w Kijowie, do siedziby Administracji Prezydenta Ukrainy „przykuli sie” nie pochodzacy z Ukrainy „weterani ATO”, głownie „ochotnicy” z Federacji Rosyjskiej, którzy domagali sie by Poroszenko spelnił swoją obietnicę jeszcze z 2014 roku i nadał im ukraińskie obywatelstwa;
  https://www.politnavigator.net/inostrannye-boeviki-ato-prikovali-sebya-cepyami-k-zaboru-administracii-poroshenko.html
  Ps. Dziwne że mediomatoły wszelakie nie interesowali obywatele Rosji walczący po stronie Kijowa , ale za to „onanizowały” się każdym który walczył po stronie republik z Donbasu…

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Na razie tylko „ukropatriotyczni blogerzy” i tylko w internecie, ale juz na Ukrainie pojawiły sie głosy by władze w Kijowie „nie traciły czasu w zwiazku z tym co się dzieje na Zakarpaciu”, czyli domagania sie przez tamtejszą mniejszością węgierską (wspomaganą przez Budapeszt) poszanowania ich praw zagwarantowanych ukraińska konstytucją, i przerzucić tam „elitarna” 128 Brygadę Piechoty Górskiej oraz wyrzutnie rakietowe;
  https://replyua.net/blog/110166-bloger-nelzya-teryat-vremeni-v-beregovo-dolzhna-otpravitsya-128-ya-gorno-shturmovaya-brigada-i-raketnye-kompleksy.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Wieści z Donbasu, gdzie jeden z budynków w Jasynuwatej został zaatakowany za pomoca „drona” wypuszczonego przez siły prokijowskie, który zrzucił na niego ładunek wybuchowy. Jak zauważono takie same metody stosuja „bojownicy organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie”;
  https://sm-news.ru/ukrainskij-bespilotnik-sbrosil-snaryad-na-kryshu-doma-v-yasinovatoj-istochnik/
  Ps. Warto jeszcze przypomnieć że to właśnie strona prokijowska oskarżała siły republikańskie o „ataki za pomoca dronów”…

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Jak to jest ze wzrostem PKB na Ukrainie.
  Według informacji rządowych tylko w I półroczu 2018 roku na terenie kraju realizowano zagraniczne projekty na sumę blisko 5 MILIARDÓW $. Głównymi darczyńcami(?) były USA, Europejski Bank Odbudowy I Rozwoju, UE oraz Niemcy.
  https://economics.unian.info/10268508-int-l-donor-projects-worth-almost-us-5-bln-implemented-in-ukraine-in-h1.html
  Komentarz: Trwa przejmowanie Ukrainy, USA Niemcy, a także po części Kanada inwestują w te tereny tworząc swoistą faktorię. Powstają nowe drogi, magazyny, elektrownie itd itp, które mają służyć…zagranicznym inwestorom (przykład firmy Bayer która ma zamiar zmonopolizować rynek sprzedaży kukurydzy modyfikowanej z Ukrainy do UE).
  PKB Ukraina dzięki tym zabiegom zagranicznych „darczyńców” rośnie-dobrobyt ludności tubylczej już nie.

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Tymczasem pojawiła się informacja że „generalissimus” Poroszenko będzie się sądzić z BBC, która oskarzył o „zniesławienie” w związku z ujawniona informacją o tym ze za swoje spotkanie z prezydentem Trumpem w Waszyngtonie potajemnie zapłacił co najmniej 400 tysięcy dolarów. Prawnicy którzy złożyli w imieniu Poroszenki pozew w sądzie oświadczyli, że zarzuty są fałszywe i „do głębi uderzają w jego honor i godność”, a także że jego „reputacja powaznie ucierpiała” 🙂
  https://www.telegraph.co.uk/news/2018/09/19/ukrainian-president-sues-bbc-libel-report-meeting-donald-trump/

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.