Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2018r.- 1213 dzień od nowego rozejmu.


Polskę zalewa coraz większa fala studentów z Ukrainy.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Spraw Publicznych (ISP), w roku akademickim 2012/2013 na polskich uczelniach studiowało tylko 9 747 studentów z Ukrainy, zaś już w roku następnym liczba ta wzrosła już do 15 123 osób. Natomiast według danych za rok akademicki 2016/2017, w Polsce studiowało aż 35 584 studentów z Ukrainy.

Jak widać, w przeciągu 4 lat liczba studentów ukraińskich w Polsce niemalże wzrosła o 400%. Czy w podobnym tempie rośnie liczba polskich studentów na polskich uczelniach? Przecież to my- podatnicy utrzymujemy z własnych pieniędzy uczelnie. Czy nasze ciężko zapracowane pieniądze mają iść na zapewnienie wyższego wykształcenia dla Ukraińców?

No, ale powracając do badania przeprowadzonego przez ISP w temacie ukraińskich studentów w Polsce, okazuje się, że największym zmartwieniem polskich władz jest to aby stworzyć młodzieży ukraińskiej takie warunki pobytu i nauki w Polsce, aby ona jeszcze chętniej korzystała z nauki na polskich uczelniach wyższych. Problem ten wynika z tego- jak podał ISP, że Polska jak dotąd nie wypracowała skierowanej do tej grupy jednolitej strategii. „Wprowadzane są wprawdzie różne procedury dotyczące podejmowania pracy czy uzyskania wiz, teoretycznie ułatwiające Ukraińcom start w Polsce, jednak praktyka niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia, a działania poszczególnych instytucji nie są spójne”– zwraca uwagę na ten problem raport ISP.

Sami ukraińscy studenci zapytani przez ISP o to: co mogłoby skłonić więcej osób z Ukrainy do przyjazdu na studia do Polski? Wskazują przede wszystkim na ofertę stypendialną (74% badanych), pomoc w uzyskaniu zatrudnienia (58%) oraz zapewnienie porad prawnych (34%). Ponadto większość biorących udział w badaniu studentów ukraińskich, bo aż 58% utrzymują rodzice, ale mimo to 27% z nich pokrywa koszty nauki z programów stypendialnych fundowanych przez polskiego podatnika. Według przywoływanych przez ISP oficjalnych statystyk, w 2018 r. stypendia otrzymywało ok. 1,9 tys. ukraińskich studentów. Natomiast zgodnie z praktyczną wiedzą okazuje się, że z różnego rodzaju pomocy materialnej korzysta aż niemal 30% studiujących Ukraińców w Polsce (http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1781:polskie-stypendia-dla-studentow-z-ukrainy&Itemid=119). Jednocześnie polscy studenci w Polsce, oczywiście pochodzący ze skrajnie ubogich rodzin ( o dochodzie od 0 zł do 200,49 złotego na osobę) mogą otrzymać maksymalnie 700 złotych stypendium socjalnego (http://cos.uni.lodz.pl/stypendia/socjalne/stawki). Pytanie jest tylko takie, ile osób spełnia takie kryteria w Polsce? Chyba jest to jakiś margines statystyczny w żaden sposób nie odpowiadający liczbie studiujących w Polsce Ukraińców, którzy uzyskali pomoc materialną fundowaną z kieszeni polskich podatników. Problem jest tu tylko, z jakiej racji polski podatnik ma fundować wykształcenie dla Ukraińców, a nie dla własnych dzieci? Poza tym, czy istnieje na świecie jakiś równie szczodry kraj, który zafundowałby na koszt własnych podatników studia dla Polaków? Niestety, ale nie ma i Polacy, jeśli chcieliby się kształcić na zagranicznych uczelniach, muszą ponieść z tego tytułu dokładnie takie same koszty jak studenci tubylcy.

W związku z taką hojnością elit władzy w Polsce dla młodzieży z Ukrainy, studenci z tego kraju, którzy wzięli udział w badaniu ISP, nie planują raczej powrotu do swej ojczyzny, bo zadeklarowało powrót na Ukrainę zaledwie 8% respondentów. Ale aż 29% pytanych osób po studiach planuje przeprowadzić się do innego państwa Unii Europejskiej. Czyli, że polski podatnik ma sfinansować nie tylko wykształcenie Ukraińców w Polsce, ale jednocześnie sfinansować jego karierę zawodową na Zachodzie. Czy to nie jest chore? Poza tym 28% ukraińskich studentów chce pozostać w Polsce. Tylko po co? Czy po to aby odbierać etaty polskim absolwentom szkół wyższych? A przecież jednocześnie wiadomo jak ciężko jest znaleźć pracę polskim studentom w swoim kraju, co zmusza ich do emigracji zarobkowej na Zachód i wykonywanie tam pracy grubo poniżej swych kwalifikacji zawodowych.
Oczywiście te 28% studentów ukraińskich, którzy zdecydowali już o pozostaniu w naszym kraju po ukończeniu studiów, może okazać się tylko niewielką ich częścią, bo ci którzy jeszcze nie wiedzą, czy wyjadą z Polski po studiach stanowią 26% badanych przez ISP.

Osoby, które planują pozostać w Polsce, najczęściej jako powody tej decyzji podają: wyższe pensje (24%), lepsze warunki życia (22%) oraz lepsze możliwości pracy w zawodzie (17%). Czyli chcą korzystać z tego co Polacy osiągnęli swą ciężką pracą i często wielkimi wyrzeczeniami, okradani przy tym przez państwo wszelkimi możliwymi metodami.

Już teraz chyba wiadomo, dlaczego- tak prezes PiS jak i szef partii „Kukiz”, krzyczeli na kijowskim Majdanie:

„Слава Україні! Героям слава!”

http://www.isp.org.pl/publikacje,25,972.html,

http://www.studyinpoland.pl/ua/,

http://www.go-poland.pl/uk.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze, na donieckim odcinku frontu, 21 razy ostrzeliwali terytorium DRL, z czego 11 razy w rejonie Doniecka, 8 razy w rejonie południowego odcinka frontu i tylko 2 razy w rejonie Gorłówki. Natomiast w okolicach Dokuczajwska i łuku światłodarskiego było spokojnie.

Ostrzały w rejonie Doniecka trwały od godziny 00:20 do 22:25, i w ich czasie spadło na terytorium DRL 6 min 120 mm, 17 min 82 mm, 4 granaty SPG-9, 10 granatów RPG-7 i 20 granatów AGS-17 oraz 20 pocisków wystrzelonych przez opancerzony wóz bojowy BMP-2, w użyciu była także broń maszynowa, w tym ciężka. Ostrzał prowadzono z kierunku: Awdiejewki, Piasków, Kamienki, Marinki i Krasnogorowki (Pobieda), w stronę: Spartakusa, Krutej Bałki, Jasinowatej, Aleksandrowki i Kremieńca.

Na południowym odcinku frontu pierwszy z ostrzałów rozpoczął się o godzinie 10:15, a ostatni miał miejsce o 18:40. W użyciu były: moździerze kaliber 120 mm (26 min) oraz broń maszynowa, w tym ciężka. Ostrzały prowadzone były z kierunku: Talakowki, Szirokina, Lebiedyńskoje, Wodianoje i Gnutowa, w stronę: Komiternowa, Sachanki, Leninskoje i Nowej Tawrii. W wyniku tych ostrzałów został uszkodzony dom jednorodzinny znajdujący się w Komiternowie przy ulicy Kirowa nr. 86.

W rejonie północnych obrzeży Gorłówki do ostrzałów doszło o godzinie 15:10 (z kierunku Żowanki w stronę Zajcewa- 1 granat RPG-7 i broń maszynowa) i o godzinie 20:15 (z kierunku wsi Szumy w stronę osiedla Gołmowskiego, 2 granaty SPG-9 i ciężka broń maszynowa).

Łącznie w ciągu minionej doby na terytorium DRL spadło 118 pocisków, wobec 301 z dnia poprzedniego. Jak z tego wynika, nastąpił drastyczny spadek natężenie ostrzału, chociaż ich nominalna ilość zmieniła się nieznacznie.

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu minionej doby, ukraińscy żołnierze 5 razy naruszyli warunki rozejmu, prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 (1 mina) i 82 mm (2 miny) oraz opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (15 wystrzałów) i granatników (62 granaty AGS-17, 5 granatów SPG-9 i 5 granatów RP-25), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej. Ostrzały prowadzone były w kierunku: Donieckiego, Kalinowa, Żiełoboku, Sokolników i Kalinowki.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation.

1 min.

„Ранкове зведення на 07:00 02 жовтня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 1 жовтня, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами.

Окупанти 21 раз відкривали вогонь по позиціях наших військ,в тому числі – 4 рази із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

Так, протягом минулої доби ворог здійснював обстріли наших позицій в районах населених пунктів Кримське, Золоте, Новозванівка, Луганське, Зайцеве, Піски, Красногорівка, Новомихайлівка, Новотроїцьке, Старогнатівка, Гнутове, Водяне, Лебединське та Широкине.

Російські окупаційні війська вели прицільний вогонь із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Позиції Об’єднаних сил в районі населеного пункту Водяне противник обстріляв з мінометів 120-го та 82-го калібрів, а по опорних пунктах біля Луганського двічі відкривав вогонь з мінометів калібру 82 мм. Також по захисниках Луганського окупанти застосовували озброєння бойових машин піхоти.

Втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

За даними розвідки, чотирьох бойовиків російсько-окупаційних військ минулої доби знищено та шість поранено.

Також вчора надвечір російські окупанти цинічно, порушуючи будь-які правила ведення війни та норми загальнолюдської моралі, здійснили вогневий наліт на населений пункт Водяне. Ворог обстрілював житловий сектор цього села на Приазов’ї з артилерії калібру 122 мм, а також мінометів 82-го та 120-го калібру, витративши загалом 31 артилерійський снаряд та 16 мін. Обстріл вівся не по позиціях Збройних Сил України, а по житловому сектору населеного пункту. Наслідки злочину російсько-окупаційних військ наразі уточнюються представниками української сторони СЦКК спільно з СММ ОБСЄ.

Від початку поточної доби противник тричі обстріляв позиції Об’єднаних сил. На Маріупольському напрямку – з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу населених пунктів Водяне та Лебединське, а по опорних пунктах наших військ в районі Кримського – також із гранатометів. Важке озброєння не застосовувалося. Втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”

Zobacz tłumaczenie

Komiternowo

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

255 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2018r.- 1213 dzień od nowego rozejmu.

 1. „Ukraiński wątek” w bestialskim morderstwie jakie dokonano w Bułgarii na dziennikarce śledczej Wiktorii Marinowej. Prowadząca śledztwo w tej sprawie bułgarska policja poinformowała o zatrzymaniu 30 – letnieego obywatela Rumunii POCHODZENIA UKRAIŃSKIEGO, ktory podejrzewany jest o dokonanie tej zbrodni;
  https://strana.ua/news/165363-bolharskie-politsejskie-zaderzhali-30-letneho-hrazhdanina-rumynii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. ŻEROWISKO, czyli okazuje sie że na ukraińskim koncernie obronnym „Ukroboronprom” nie tylko „pozywiają się” politycy obecnej „wierchuszki” w Kijowie, ale także „główna opozycjonistka” Julia Tymoszenko. Popularny na Ukrainie program zajmujacy sie tropieniem oraz ujawnianiem korupcji w ukraińskiej polityce ‚Naszi Groszi” przedstawił program o tym jak to firma „powiazana” z bliskim współpracownikiem Julii Tymoszenko Michaiłem Sokołowem jest podejrzewana o wyłudzenie od „Ukrspecexport” (filii ‚Ukroboronpromu” zajmujacej się eksportem) 750 tysięcy dolarow w ramach kontraktu zbrojeniowego dla Iraku. Co ciekawe ‚w tle” przewija sie „polska” firma „RUNESTONE PARTNERS LLC” która miała „świadczyć usługi maklerskie i doradcze”, których w rzeczywistosci nie było;
  https://24tv.ua/ru/kak_soratnik_timoshenko_svjazan_s_prodazhej_oruzhija_dlja_iraka_n1044509

  Polubione przez 3 ludzi

  • To chyba ustawka zainicjowana przez Poroszenkę by obrzydzić wyborcom piękna Julię. Nie żebym wierzył, ze Tymoszenko nie jest „umoczona” jak reszta oligarchów z Ukrainy, ale ukraść niecały milion dolarów? W dodatku do podziału dla wielu partnerów?

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Kto kogo „atakował” w w siedzibie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE), szef delegacji Ukrainy Ariejew oskarżył o „atak” na ukraińską delegację „propagandzistów z rosyjskiej telewizji” i wezwał „kompetentne służby PACE” o to by podjęły odpowiednie działania w tej sprawie;
  https://www.unian.net/politics/10292337-rossiyskie-propagandisty-atakovali-delegatov-ot-ukrainy-v-pase-nardep.html
  A tymczasem w internecie pojawił sie filmik, na ktorym można zobaczyć co robią ukraińscy delegaci, czyli zakłócają prace (śpiewem i „patriotycznymi okrzykami”) rosyjskich dziennikarzy;
  >https://twitter.com/MordorovoLife/status/1049748659649294337

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Kolejny ukraiński polityk straszy bankructwem Ukrainy jeżeli nie otrzyma ona kolejnego kredytu z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Tym razem jest to szef ukraińskiego państwowego koncernu ‚Naftohaz” Andrij Kobolew, kóry jak sie okazuje (przynajmniej wg ukromediów) miał sie znaleźć w ‚wąskim gronie osób dopuszczonych do negocjacji z MFW”;
  https://ria.ru/world/20181009/1530304842.html
  https://lb.ua/economics/2018/10/09/409545_kobolev_prisoedinilsya_peregovoram.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. „Cyrk” z tzw. trucicielami Skripalów trwa w najlepsze. „Niezawodny” portal „BellingCat” dostarczył nowa „porcje rozrywki” w postaci „ujawnienia prawdziwej tożsamości drugiego truciciela z Salisbury”, czyli niejakiego Aleksandra Pietrowa którym ma być faktycznie niejaki Aleksander Miszkin. Podobno w”rosyjskim wywiadzie” ma on pracować od 2010 roku,a w latach 2011 – 2018 miał często ‚wizytować” Ukrainę, oczywiscie według portalu ‚BellingCat”;
  https://www.unian.net/politics/10292322-otravitel-skripaley-petrov-pobyval-v-ukraine-vo-vremya-evromaydana-rassledovanie.html
  I HIT, czyli rosyjska opozycyjna wobec Kremla TV DOŻD wysłała ekipę pod adres Aleksandra Miszkina wskazany przez „BellinCat”, a tam im otworzyła drzwi zupełnie inna osoba nosząca tylko to samo nazwisko i imię, ale inne tzw. otczestwo…
  https://strana.ua/news/165408-rossijskie-smi-vyjasnili-chto-v-kvartire-mishkina-petrova-zhivet-eho-odnofamilets.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Nieoczekiwaną opinię na temat dzisiejszej eksplozji w ‚arsenale” w Iczni w obwodzie czernichowskim wygłosił były szef ukraińskiego Wywiadu Zagranicznego ukraiński generał Mykoła Mąłomuż. Miał on mianowicie stwierdzić że przyczyną wybuchu mogły być ‚wewnętrzne porachunki w ukraińskich siłach zbrojnych” m.in w zwiazku ze zbliżajacym się świętem wojskowym Dniem Obrońcy Ukrainy (14 października), czyli ktos komus „podłozył świnię”;
  https://vesti-ukr.com/strana/307047-prichinoj-vzryva-boepripasov-vozle-ichni-mohli-stat-vnutrennie-razborki-v-vsu-malomuzh

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, program na żywo w ukraińskiej stacji TV ‚Newsone” z udziałem „językowej oszołomki” Larisy Nicoj („koleżanki po fachu” banderówy ze „Swobody” Iryny Farion), znanej z „fanatycznego propagowania języka ukraińskiego”, ktora zażądała od prowadzącej program dziennikarki by ta zaczęła do niej mówić tylko po ukraińsku. O dziwo dziennikarka miała odwagę jej odmówić, choć wiadomym jest ze Nicoj zaraz o wszystkim „kabluje” SBU, wiec Nicoj „trzasnęła drzwiami” i wyszła ze studia;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020457-nytsoi-ustroyla-skandal-v-priamom-efyre-yz-za-russkoho-yazyka

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem w stolicy Ukrainy, w końcu pojawiła się ciepła woda (dla przypomnienia, nie ma jej w kranach od kwietnia tego roku) ale…płynąca chodnikami do ścieków. Jak można się domysleć w komentarzach pod artykułem patrząc na ten widok dają wyraz swojej wściekłości ukraińscy internauci, zapewne mieszkańcy Kijowa…
  https://korrespondent.net/city/kiev/4020333-v-kyeve-dorohu-zalylo-horiachei-vodoi

  Polubione przez 4 ludzi

 9. I znowu rozróby przed budynkami rządowymi w centrum Kijowa, tym razem „drakę” pod siedzibą MSW Ukrainy urządzili „ukronaziolkowie” z ugrupowania „C 14”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020644-pod-zdanyem-mvd-proyzoshla-potasovka
  I znowu napadnięto na transmitująca zdarzenia dziennikarkę i znowu była to dziennikarka ukraińskiej stacji ‚Newsone”;
  https://strana.ua/news/165538-newsone-napadenie-na-zhurnalistku-10-oktjabrja-vse-ob-atake-na-anastasiju-pshenichnuju.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Ukraińska codziennośc, czyli w Krzemieńczuku (obwód połtawski) zatrzymano „pacjenta” który strzelał sobie z pistoletu w jednym z hosteli. Na szczęście nie zdążył nikogo postrzelić;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020709-v-kremenchuhe-muzhchyna-ustroyl-strelbu-po-obschezhytyui
  Z kolei w Charkowie dwóch nastolatków (16 i 17 lat) urządziło sobie „strzelnicę” w jednym z zagajników;
  Plus w obwodzie dniepropietrowskim samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy „OSA-AK” staranował tzw. marszrutkę, do szpitala trafiły 3 ranne w wypadku osoby;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020631-pod-dneprom-btr-vrezalsia-v-marshrutku

  Polubione przez 3 ludzi

 11. W sprawie wczorajszej eksplozji w ‚arsenale” w Iczni (obwód czernichowski) eksplozje znajdującej sie tam amunicji cały czas trwają (1 wybuch na 10 minut), ale „główne ogniska” juz podobno „zlokalizowane”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020665-vzryvy-v-ychne-ochahy-vozghoranyia-lokalyzovany
  Pojawiły sie także informacje ile amunicji miało znajdowac się w „arsenale” w chwili wybuchu. Podobno miało być to prawie 70 tysięcy ton;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020608-nazvano-kolychestvo-boeprypasov-na-skladakh-v-ychne

  Polubione przez 2 ludzi

 12. I taka ciekawostka, podobno w nocy ktoś wrzucił granat bojowy do mieszkania „fuhrerka” neonazistowskiego ugrupowania „C 14” Jewhena Mazura. Ranny został jego ojciec, a samego Jewhena Mazura, JAK ONEGDAJ UJAWNIŁY UKROMEDIA „ETATOWEGO WSPÓŁPRACOWNIKA SBU”, nie było w domu poniewaz przebywa…w miejscowosci Icznia gdzie doszło do eksplozji w ‚arsenale” (?!)
  https://korrespondent.net/ukraine/4020472-v-kvartyru-aktyvysta-s14-brosyly-hranatu-nardep

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Wieści z Donbasu, czyli tzw. sztab Operacji Zjednoczonych Sił ‚dawniej ATO) o tym ze na ‚froncie” zginął jeden „ukrowojak”, a dwóch zostało „lekko rannych”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020501-sutky-v-oos-39-obstrelov-odyn-pohybshyi
  I znowu strona ukraińska chwali sie „zajęciem osiedla w tzw. szarej strefie”, a strona noworosyjska (tym razem Republika Ługańska) wszystkiemu zaprzecza;
  http://dnr-news.com/dnr/47351-v-nm-dnr-oprovergli-zahvat-ukrainskoy-armiey-naselennogo-punkta-v-donbasse.html
  W temacie „wyzwolenia” przez Wiktorowki od krymskiego blogera Borisa Rozina („Colonelcassad”), czyli „ukrowojaki” ‚wyzwoliły” osiedle ktore już wcześniej znajdowało sie pod ich kontrolą…
  https://colonelcassad.livejournal.com/4511276.html
  Warto przy tym dodać skąd ten nagły „sukces” uroił się w głowach „ukrowojaków”, otóż 14 października na Ukrainie obchodzone jest świeto wojskowe „Dzień Obrońcy Ojczyzny”, a więc „wypada się” czymś pochwalić no i oczywiscie „załapać” na premię oraz nagrody…

  Polubione przez 3 ludzi

 14. To nie jest FEJK, czyli w sprawie eksplozji w ‚arsenale” w Iczni, „generalissimus” Poroszenko ogłosił że zlecił szefom ukraińskiego MSW i Ministerstwa Obrony by w „trybie pilnym” przeprowadzili rozmowy z NATO w sprawie powołania „funduszu powierniczego”, którego zadaniem ma być…zabezpieczenie eksploatacji i ochrony ‚wojskowych arsenałów” na Ukrainie…
  >https://twitter.com/poroshenko/status/1050050821231177729

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Tymczasem w Charkowie ostrzelano miejscowego biznesmena który poszedł sobie potrenować w jednym z klubów sportowych. Mężczyzne z ranami postrzałowym przewieziono do szpitala;
  https://strana.ua/news/165634-v-kharkove-biznesmena-ranili-u-sportzala.html
  I pojawiły się informacje ze nie jest to taki ‚zwykły” biznesmen, ale właściciel znanej w Charkowie kancelarii prawnej Władysław Bezruk, bliski znajomy syna szefa MSZ Ukrainy Arsena Awakowa, Aleksandra, który jak wiadomo miał już sprawę (umorzoną już) o korupcje, czyli słynna sprawa sprzedaży plecaków MSW Ukrainy;
  https://strana.ua/news/165649-biznesmen-vladislav-bezruk-byl-ranen-u-sportzala-v-kharkove.html

  Polubione przez 2 ludzi

 16. Tymczasem konflikt na linii Budapeszt – Kijów trwa w najlepsze. MSZ Węgier wezwała „na dywanik” Ambasadora Ukrainy w związku z informacjami o tym że na Ukrainie pojawiły sie pomysły by „deportować kolektywnie” wszystkich obywateli Ukrainy posiadających także obywatelstwo węgierskie, a także opublikowaniem na skandalicznym ukraińskim portalu „Mirotworec” danych personalnych urzędników z ukraińskiego Zakarpacia posiadajacych jakoby obywatelstwo Węgier;
  https://korrespondent.net/ukraine/4020774-venhryia-vyzvala-posla-ukrayny-yz-za-myrotvortsa

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.