Wojna domowa na Ukrainie 9.02.2019r.- 1342 dzień od nowego rozejmu.


Zastępcy ambasadorów krajów członkowskich UE, którzy przygotowują posiedzenia ministrów w Radzie UE, przegłosowali wczoraj (8 luty) w Brukseli stanowisko w sprawie reformy dyrektywy gazowej, którą Komisja Europejska zaproponowała w celu zablokowania budowy „Nord Stream 2” w kształcie zaplanowanym przez Rosjan i Niemców.

Grupa krajów przeciwnych w amerykańskim interesie budowy „Nord Stream 2” z Polską na czele, potrzebowała przeciągnięcia na swoją stronę Francji, Włoch i Hiszpanii. W środę wieczorem 6 lutego w „Süddeutsche Zeitung” (https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/nord-stream-frankreich-russland-1.4318851) pojawiły się zaskakujące przecieki z Paryża, że Francja szykuje się do porzucenia Niemiec w sprawie gazociągu, a potem w niejasnych komunikatach nie zaprzeczał temu wprost resort francuskiej dyplomacji. To był przykład stosowania w mediach amerykańskich metod wojny psychologicznej.

Mimo tych wysiłków i intryg okazało się, że Francja i Niemcy przedstawiły wczoraj podczas debaty poprzedzającej głosowanie wspólny projekt nowelizacji, który nie zagraża dalszej realizacji projektu budowy „Nord Stream 2”. Uzgadnianie stanowiska Niemiec i Francji miało miejsce w przeddzień głosowania w Brukseli, i jak widać nie było tu żadnej frondy ze strony Francji na co liczył m.in. polski rząd, który informację jaka ukazała się w „Süddeutsche Zeitung” potraktował jako światełko nadziei. W efekcie okazało się, że była to jednak przysłowiowa brzytwa, której tonący brzydko się chwyta.

Obecnie komentatorzy ostatniego głosowania w Brukseli w sprawie „Nord Stream 2” zastanawiają się: skąd to całe zamieszanie ze strony Paryża?

Ta niecodzienna sytuacja prowadzi do pytań o to, czy Francuzi wytargowali coś w zamian od Niemiec, by pozostać z nimi w mniejszości blokującej projekt w wersji groźnej dla „Nord Stream 2”? Czy to był tylko dyplomatyczny teatr przygotowany pod tanią publikę? Jednak przedstawiciele Francji nie ujawnili swoich motywów.

W tym miejscu przypomnę, że pierwotna wersja dyrektywy gazowej uczyniłaby inwestycję w „Nord Stream 2” znacznie mniej korzystną dla „Gazpromu” a nawet zagrażałaby budowie drugiej nitki. Tak więc, na pewno uczyniłaby ją o wiele mniej opłacalną. A nawet gdyby nowa rura bałtycka powstała, to nowe przepisy potencjalnie ograniczyłyby planowany teraz przesył gazu z „Gazpromu” i tym samym wymuszałaby pozostawienie większego tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę.

Jednak wersja przegłosowana wczoraj przez przedstawicieli krajów Unii tak dalece ogranicza zasięg terytorialny nowelizacji oraz ustala taki system wyłączeń z jej działania, że czyni go bezzębnym. Wynika to z tego, że zasady prawne obowiązujące na odcinku gazociągu w międzynarodowej części Bałtyku będą wyłącznie ograniczone do negocjacji dwustronnych Berlina i Moskwy.

Polska (podobnie jak prawie wszystkie kraje Unii, bo tylko przeciw była Bułgaria), głosowała „za” wczorajszą wersją nowelizacji dyrektywy gazowej w tym celu, aby ten projekt jak najszybciej trafił do negocjacji z Parlamentem Europejskim reprezentowanym przez Jerzego Buzka. Co może się już stać w przyszłym tygodniu. PiS liczy na to, że Buzek będzie walczyć o przywrócenie antygazpromowego ostrza nowelizacji. Projekt nowelizacji był blokowany przez cały 2018 r. przez bułgarską i austriacką prezydencję w Radzie UE, więc Buzek wyrażał dziś zadowolenie, że może zacząć rokowania.

Tyle, że w razie braku (i to osiągniętej jeszcze w lutym, a do jego końca pozostały już niecałe trzy tygodnie) zgody Rady UE i europarlamentu tekst utkwi w szufladzie, i tym sposobem cel stronników „Nord Stream 2” zostanie osiągnięty. Jeśli nowelizacja przesunie się bowiem na kolejną kadencję europarlamentu i zarazem nie będzie dużych opóźnień w budowie „Nord Stream 2”, która to posuwa się wyjątkowo gładko (ułożono już 600 km rury) wtedy nowe przepisy UE nie obejmą już tego projektu- na zasadzie niedziałania prawa wstecz.

Tak więc, pomimo odtrąbionego już przez propagandę PiS-owską, w kontrolowanych przez nią mediach publicznych i PAP, jakoby wielkiego sukcesu we wczorajszym głosowaniu w Brukseli, okazało się jednak, że było to kolejne kłamstwo sklecone na użytek propagandy sukcesu (https://www.cire.pl/item,175951,1,0,0,0,0,0,kraje-ue-poparly-dyrektywe-ws-nord-stream-2.html).

Z pierwszego komunikatu PAP wydanego po wczorajszym głosowaniu w sprawie dyrektywy gazowej w Brukseli, znalazła się taka oto kuriozalna opinia:

„Z informacji ze źródeł dyplomatycznych wynika, że dyrektywa gazowa została przyjęta przez ambasadorów w formie korzystnej dla krajów przeciwnych budowie gazociągu, w tym Polski”.

Jak widzimy ten rząd każdą klęskę umie przekuć w sukces. Idąc tym tropem rozumowania, „sukcesem” dla Polski powinno być też przegranie przez nią II WŚ. w raz z tragicznymi tego faktu skutkami.

Można i tak, tylko do czego doprowadzi nas to polityczne rozdwojenie jaźni, które w gruncie rzeczy jest trywialnym nie radzeniem sobie przez tą ekipę rządzącą z otaczającą ją rzeczywistością.

Przecież oni żyją w fikcji urojonej rzeczywistości, a fikcja w polityce to jest T R A G E D I A!!!!!!!

Za co my- obywatele tego nieszczęsnego kraju słono zapłacimy. A w zasadzie już zaczynamy płacić, tylko większość Polaków, ogłupionych prymitywną PiS-wską propagandą, jeszcze z tego nie zdaje sobie sprawy. Ale jak się obudzą z tego odrętwienia umysłowego, to……..

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Minionej doby na donieckim odcinku frontu ukraińscy żołnierze prowadząc ostrały w godzinach, od 06:40 do 21:40, 18 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzał prowadzono przy użyciu: moździerza kaliber 120 mm (14 min) oraz dwóch moździerzy 82 mm (23 miny), a także granatników: AGS-17 (61 granatów), SPG-9 (16 granatów) i RPG-7 (5 granatów), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej.

Ostrzeliwano następujące rejony: Gorłówki (Zajcewo i teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina), Doniecka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowskaja i Aleksandrowkę- na obrzeżach Doniecka oraz Krótaju Bałku- k/Jasinowatej, Straromichajłowkę i przedmieścia Spartakusa), a także na południowym odcinku frontu okolice Leninskoje, Komitenrnowa i Sachanki.

Łącznie na ostrzeliwane wczoraj terytorium DRL spadło 119 pocisków, wobec 388 z dnia poprzedniego, w wyniku czego został uszkodzony jeden dom w Leninskoje oraz ostrzelano jadącą do pracy ekipę pracowników Donieckiej Stacji Uzdatniania Wody „Woda Donbassa”, wśród których znajdowały się trzy kobiety. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Poniżej graficzny wykres aktywności zbrojnej ukraińskich żołnierzy biorących udział w Operacji Połączonych Sił w Donbasie, w ciągu minionego tygodnia:

W dniu wczorajszym, na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy bojcy tylko 4 razy naruszyli warunki rozejmu, ale za ich ostrzał spowodował znaczne straty w mieniu osób cywilnych ŁRL.

I tak, ostrzały prowadzono w godzinach, od 09:40 do 21:30, przy użyciu: haubicy 122 mm (18 pocisków), moździerzy kaliber 120 (22 miny) i 82 mm (9 min) oraz granatnika SPG-9 (4 granaty).

Strzelano z kierunku: dwukrotnie z Zołotoje-4 (09:40 i 15:15), Krimskoje (20:30) i Krjakowki (21:30), w stronę: Pierwomajska, Zołotoje-5 i Sokolników.

W wyniku tych ostrzałów, na terytorium ŁRL spadły 53 pociski, które uszkodziły dwa lokale mieszkalne w Zołotoje-5 znajdujące się w bloku przy ulicy Pocztowej nr. 1 m. 1 i 2 oraz zerwali przewód linii energetycznej o mocy 220 kW, a także trzy domy jednorodzinne znajdujące się na zachodnich przedmieściach Pierwomajska przy ulicy Poliewaja nr. 9, 11 i 16.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.


„Зведення станом на 07:00 09 лютого 2019 року.

8 лютого російські окупаційні війська 9 разів порушили режим припинення вогню, у тому числі два рази із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

У смузі дій оперативно-тактичного угруповання „Схід” обстріли позицій наших захисників велися:
з автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – в районі селища ВОДЯНЕ;
з гранатометів та великокаліберних кулеметів – в районі населеного пункту ПАВЛОПІЛЬ;
двічі автоматичних гранатометів, великокаліберних стрілецької зброї, а також зафіксовано роботу ворожого снайпера – в районі міста АВДІЇВКА.

У смузі дій оперативно-тактичного угруповання „Північ” противник обстріляв наші позиції:
тричі з мінометів калібру 82 мм., автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – в районі селища КРИМСЬКЕ;
з мінометів калібру 120 мм. та стрілецької зброї – в районі ХУТОРА ВІЛЬНИЙ;
з гранатометів – в районі селища ЗАЙЦЕВЕ.

Внаслідок підступних обстрілів російсько-окупаційних військ один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув та двоє отримали поранення.

Підрозділи, що обороняються, подавляли ворожий вогонь застосуванням чергових вогневих засобів.

За даними розвідки, 8 лютого, шість окупантів знищено та семеро отримали поранення.

Протягом поточної доби ворог вогонь не відкривав.
Українські захисники продовжують контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.

Разом переможемо!

Слава Україні!”

Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z rejonu wsi Żiełobok (ŁRL):

***

Na koniec trochę zdjęć:

Wczoraj w Doniecku uczczono pamięć bohatera DRL, Michaiła Tołstych ps. „Giwi”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

57 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.02.2019r.- 1342 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kampania prezydencka na Ukrainie. Ukromedia ujawniaja ze jeden z ochroniarzy towarzyszący „niezależnemu” kandydatowi Zelenskiem , obecnie prowadzącemu w rankingach, to „osobisty ochroniarz oligarchy Kołomojskiego”;
  https://strana.ua/news/185357-foto-kak-zovut-i-kak-vyhljadit-okhrannik-kolomojskoho-kotoryj-soprovozhdal-zelenskoho.html
  Pojawiły sie również informacje o bliskim współpracowniku innego kandydata, czyli „generalissimusa” Poroszenki, wyznaczony przez niego na Ambasadora Ukrainy w Kanadzie Andrij szewczenko w listopadzie 2017 roku sprzedał będąca w jego posiadaniu ziemię na „okupowanym” (wg Kijowa) Krymie obywatelowi FR zgodnie z „procedurami państwa – okupanta”, czyli zgodnie z prawem rosyjskim;
  https://strana.ua/news/185361-naznachennyj-poroshenko-posol-shevchenko-prodal-zemlju-v-krymu-po-rossijskim-zakonam.html
  Podczas wiecu wyborczego JUlii Tymoszenko odbywajacego się w Białej Cerkwi (obwód kijowski) w tłum wrzucono świece dymne;
  https://strana.ua/news/185363-video-v-beloj-tserkvi-v-tolpu-storonnikov-julii-timoshenko-brosili-dymovye-shashki.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Tymczasem przewodniczący OBWE szef MSZ Słowacji Miroslav Lajčák podczas rozmowy telefonicznej z szefem MSZ Ukrainy oficjalnie wezwał władze w Kijowie by umożliwiły uczestnictwo w wyborach prezydenckich na Ukrainie obserwatorom z Rosji. Z kolei dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) OBWE I.S. Hisladottir w liście do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziła swoje „głębokie rozczarowanie przyjęciem ustawy [zabraniającej uczestnictwa w wyborach na Ukrainie obserwatorom z Rosji] przez [ukraiński] parlament” określajac je jako „ograniczenie”, a także stwierdziła;
  „Decyzja o odmowie przyznania akredytacji obywatelom jednego z uczestniczących [w OBWE] państw nie ma precedensu i jest sprzeczna z zasadami jaki przyjęły państwa uczestniczące [w OBWE]’;
  https://strana.ua/news/185195-zapret-ukrainy-dlja-rossijskikh-nabljudatelej-na-vyborakh-protiv-objazatelstv-pered-obse-direktor-bjuro.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukraińska codziennosć, czyli jak mieszkaniec jednej z podkijowskich miejscowości ‚przywitał” piatek. „Ukradł rower, uderzył ojczyma nozem, wygrażał rurka, ukradł butelke [alkoholu] i dusił znajomego”…
  https://strana.ua/news/185364-ukral-velosiped-udaril-otchima-nozhom-uhrozhal-truboj-zabral-i-poproboval-zadushit-znakomoho-ukral-velosiped-udaril-otchima-nozhom-uhrozhal-truboj-zabral-i-poproboval-zadushit-znakomoho-kak-vstretil-p.html
  W centrum Kijowa banda „osób pochodzenia kaukaskiego” poruszajaca się czerwonym „Żyguli” rabowała przechodniów, czyli tzw. muzułmańskie bataliony ochotnicze („firmowane” przez tzw. Medżlis Krymsko-tatarski) znowu w akcji;
  https://strana.ua/news/185387-v-tsentre-kieva-prokhozhikh-hrabili-kavkaztsy-na-krasnykh-zhihuljakh.html
  Z kolei w obwodzie żytomierskim SBU zatrzymała czwórkę meżczyzn zajmujaca się nielegalnym handlem materiałami wybuchowymi;
  https://korrespondent.net/ukraine/4063236-sbu-zaderzhala-torhovtsev-vzryvchatkoi-v-zhytomyrskoi-oblasty

  Polubione przez 2 ludzi

 4. W tym miesiacu Kijów, kolejny już raz, chce przeprowadzić przy granicy z Krymem „ćwiczenia wojskowe”, m.in z użyciem wyrzutni „BUK”:
  https://strana.ua/news/185280-v-fevrale-vsu-budut-streljat-iz-zenitnykh-raketnykh-kompleksov-na-polihone-vozle-kryma.html
  W odpowiedzi na te „zamierzenia” wiceprzewodniczący krymskiego parlamentu, Jefim Fix, wezwał władze Ukrainy by się „uspokoiły” i zaprzestały „prowokacji bo moze je to narazić na odwet ze strony Rosji”;
  https://ria.ru/20190209/1550629318.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Kampania prezydencka na Ukrainie, czyli ukraiński portal „Strana.ua” o oficjalnym zainaugurowaniu przez Poroszenke swojej kampanii prezydenckiej w „Pałacu Sportu” w Kijowie. Gości „konwencji” częstowano „horiłką”, a agitatorów „uzbrajano” w specjalne zestawy w których znajdowały się ulotki oraz zdjęcia „generalissimusa”;

  https://strana.ua/news/185394-v-kieve-prokhodit-forum-petra-poroshenko-otkrytyj-dialoh-onlajn-obnovljaetsja.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Według danych podanych przez Narodowy Bank Ukrainy w ciągu czterech ostatnich lat łączna kwota pieniędzy przetransferowanych do ojczyzny przez Ukraińców zatrudnionych w Polsce wzrosła z równowartości 1,4 mld dolarów do 3,6 mld dolarów.
  „Transfery pieniężne to ważna część przychodów z zagranicy dla Ukrainy. Według Banku Światowego, przewyższają one (…) 10 procent Produktu Krajowego Brutto od 2016 roku” – napisał na portalu społecznościowym Bohdan Danyłyszyn, szef rady nadzorczej NBU.
  https://kresy24.pl/narodowy-bank-ukrainy-pieniadze-od-ukraincow-pracujacych-w-polsce-ratuja-ukrainska-gospodarke/
  Komentarz: Emigranci rzeczywiście ratują ukraińską gospodarkę. W sumie przekazali około 11 mld $ do ojczyzny tylko w 2018 roku. To ponad 4 x więcej niż równowartość WSZYSTKICH inwestycji zagranicznych i niej więcej tyle ile wynosi deficyt w handlu Ukrainy.
  Bez tych środków kurs hrywny załamałby się, a popyt krajowy spadłby znacząco (kolejny kryzys). W kolejnych latach wielkość transferów na Ukrainę będzie rosła, choćby nawet ze względu na wzrost plac w Polsce/Węgrzech czy Czechach.
  Jednak jak wielokrotnie już pisałem taki model gospodarki nie można utrzymać na dłuższą metę- młodzi mieszkańcy Ukrainy po prostu porzuca ojczyznę zasymilują się w większym lub mniejszym stopniu z miejscowymi. Dojdzie do podobnej sytuacji jak z emigrantami z Polski do WB czy Irlandii. Po iluś tam latach na obczyźnie zdecydują, że jednak lepiej założyć dom/sprowadzić rodzinę i żyć w tym kraju gdzie są jakieś perspektywy dla ich dzieci niż czekać na jakiś cud.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Az strach czytać. za równowartość 4000 polskich złotych, na Ukrainie można kupić dwa automaty+ amunicje. To przecież chore. To ja za oszczędności mógłbym w teorii wyposażyć drożynę wojska i móc (wszak straż marszałkowska dysponuje tylko bronią krótką) dokonać przewrotu stanu (czego nigdy nie planowałem i nie planuje 🙂 ). To w tym momencie mogę stwierdzić, że jednak na Ukrainie panuje spokój, pomimo tego że CODZIENNIE jakiś „granatnik” lub „snajper” wziął życie w swoje ręce. Bo niestety przy tych cenach to w Polsce co druga osoba trzymałaby w garażu zamiast poloneza jakieś BMW (ja przynajmniej t-72) i z sąsiadem toczyła wojnę o miedzę 😀 .

   Polubione przez 3 ludzi

 7. W 2017 r. łączna wartość aktywów netto trzech najbogatszych Ukraińców przekroczyła 6% PKB tego kraju, poinformował wiceprezes Banku Światowego Cyril Muller podczas prezentacji badań Banku Światowego na temat rozwoju gospodarczego Ukrainy.
  https://kresy24.pl/bank-swiatowy-ukraina-dogoni-polske-za-50-lat/
  Komentarz: W tekście jest też uwaga, że Ukraina dogoni Polskę za około 50 lat-co jest bzdurą totalną-obecnie gospodarka Polski rozwija się SZYBCIEJ niż Ukrainy i przepaść miedzy naszymi krajami tylko się pogłębia.

  Polubione przez 3 ludzi

 8. W temacie wizyty Ukraińskiego szefa MSZ na Ukrainę.
  Po tym jak minister Czech nie zareagował na wystąpienie ukraińskiego kolegi, który starał się przekonać, że mordowanie Czechów na Wołyniu przez bandy UPA to wymysł ruskiej propagandy do sprawy odniósł się prezydent Czech.
  Szef czeskiej dyplomacji Tomas Petříczka otrzymał publiczna reprymendę/naganę. Prezydent Czech nie kryl rozczarowania postawą ministra i zaapelował by ten w końcu „zabrał się do roboty”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/zeman-krytykuje-czeskie-msz-za-brak-krytycznej-oceny-kultu-oun-upa-na-ukrainie/
  Komentarz: Czechy-dużo mniejszy kraj niż Polska a potrafią walczyć o swoje. I niestety taka smutna konkluzja-zazdroszczę Czechom Prezydenta, który potrafi walczyć za swoich rodaków.

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Kampania prezydencka na Ukrainie, W Kijowie grupa „ukropatriotów” próbowała zakłocić wystąpienie Julii Tymoszenko demonstrując pod hasłem „Kto zabił Handziuk?”,. Interweniowała policja która zatrzymała ich i wywiozła na jeden z posterunków policji w Kijowie. Pojawili się tam ich „towarzysze” którzy rozpoczęli szturm budynku i starli się z przybyłym na miejsce „draki” policyjnymi posiłkami;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4063370-v-kyeve-shturmovaly-otdelenye-polytsyy
  https://strana.ua/news/185422-novosti-kieva-radikaly-s-oruzhiem-shturmovali-upravlenie-politsii.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Pion śledczy IPN odnalazł i zidentyfikował nieznane dotąd ofiary zbrodni UPA-żołnierzy LWP.
  W śledztwie ws. zbrodni UPA w Jaworniku Ruskim, popełnionej w lipcu 1946 r. na 14 żołnierzach 28. Pułku Piechoty WP, przyjęta jest kwalifikacja zbrodni ludobójstwa – podała PAP prok. Beata Śmiechowska z IPN w Rzeszowie. Ta zbrodnia obrazuje skalę przemocy UPA wobec Polaków – uzasadniła.
  .https://www.youtube.com/watch?v=VYpfRFaXwII
  ..https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=rIw9WPpEzFY

  Polubione przez 4 ludzi

   • Sprawa jest bardziej skomplikowana niż by się mogłoby się wydawać. Jak słucham „nowego Leppera” to jednak w większości postulatów rolników jestem ZA. Większość (niestety) problemów rolnictwa nie wynika z powodu tego,że dopłaty są za małe, ale dlatego, że…są.
    Rolnicy z Polski chcą pracować i żyć z rolnictwa na równych zasadach, ale jeśli za maliny ( przykład ekstremalny) dostają w skupie 20 groszy za kilogram a w sklepie za ten sam owoc bez przetworzenia, bez zabijania zarazków kosztuje w opakowaniu kosztuje 10 złotych- to coś jest nie tak.
    Pan Michał Ameryki nie odkrył -jednak jako pierwszy wskazuje RZECZYWISTE problemy rolnictwa w Polsce. Rolnicy nie potrzebują dotacji, tanich kredytów, oni chcą tylko tego by na RÓWNYCH zasadach mogli konkurować z zagranicznymi podmiotami.
    Co gorsza rząd w Warszawie w ramach miłości do braci zza Dniepru ustanowił prawa takie jakie są. To nawet politycy z PSL potwierdzili, ze do Polski BEZ KONTROLI dostaje się żywność z Ukrainy która według norm unijnych powinna być poddana UTYLIZACJI.
    Po pierwsze drób mięso drobiowe- temat rzeka-kum Poroszenki dostaje dotacje od państwa na fermy-w których stosowane są szczepionki+substancje zabronione w Polsce pomimo tego mięso trafia na polskie stoły (luki prawne).
    Secundo zboża. GMO jest zakazane w UE (poza kukurydzą) do Polski trafia ponad 40 % ukraińskiego zboża kierowanego do krajów UE, które przechodzi przez Polskę (oficjalne dane z ukraińskiego resortu), tymczasem połowa(!) zbóż zbieranych na Ukrainie to zboża genetycznie modyfikowane (!)
    Tertio w wyniku politykę władz w Warszawie straciliśmy dostęp do rosyjskiego rynku (przed sankcjami główny rynek zbytu!) gdy tymczasem korporacje z Francji Niemiec Dani BEZ PROBLEMU mogą i handlija z FR.
    Kolejny problem to związki zawodowe. Dawniej symbolizowały one prawa pracowników, pbecnie…
    W korporacjach jest tak, że ZZ są ODGÓRNIE wybierane przez zarząd spółki. Jest ustawa, ze związek ma być to będzie, nikt nie wspominał, ze ma być niezależny, niezawisły itd. A jak ktoś sprobuje stworzyć swój ZZ to nawet się nie obejrzy jak nie będzie pracował w firmie (jedyne wyjątki w Polsce to z tego co wiem spółki węglowe, spółdzielnie mieszkaniowe i …teatry).
    Mógłbym pisać jeszcze dłużej, ale forum to nie kółko rolnicze i boję się ,ze szef wszystkich szefów jednak mógłby mieć pretensje wiec na tym poprzestanę ..

    Polubione przez 2 ludzi

 11. Tymczasem pod dom szefa Mws Ukrainy Awakowa wybrali sie „aktywisci” i „ukropatrioci” którzy domagaja sie od niego wyjaśnienia sprawy napadu, który zakończył sie śmiercią „aktywistki” z Chersonia Kateriny Handziuk;
  https://korrespondent.net/ukraine/4063394-k-domu-avakova-pryekhaly-aktyvysty
  Kilka dni temu ukraińscy „aktywisci” pojawili się przed willą Awakowa znajdującą się we Włoszech, którą obkleili plakatami przedstawiajacymi zamordowanych na „pomajdanowej” Ukrainie „aktywistów”. Interweniowała włoska policja która ich zatrzymała, ale po krótkiej „rozmowie wyjasniającej” wszystkich zwolniła;
  https://strana.ua/news/185443-v-italii-otpustili-aktivistov-kotorye-obkleili-villu-avakova.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. OT z Płw. Arabskiego, gdzie w Medynie prawdopodobnie funkcjonariusze saudyjskiej tzw. policji religijnej..ścięli głowę 6 – latkowi, na oczach jego, matki, za to tylko ze „zbeszcześcił świątynię proroka Mahometa”. Owo „zbeszczeszczenie” miało polegać na tym że on i matka z która tam przyszedł byli szyitami, czyli według saudyjskich wahhabitów „heretykami – odstępcami”…
  https://www.mirror.co.uk/news/world-news/boy-6-beheaded-front-screaming-13973480
  Ps. I przedstawicieli takiego „krolestwa rodem z koszmaru” zaprasza się na konferencję do RP…
  https://www.rp.pl/Dyplomacja/190209443-Szczyt-w-Warszawie-To-nie-musiala-byc-antyiranska-konferencja.html
  Cytat „Z Bliskiego Wschodu wybierają się, i to wiadomo przede wszystkim z mediów amerykańskich, szefowie dyplomacji arabskich krajów pozostających w sojuszu z Waszyngtonem i zarazem wrogów Teheranu: Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii, Bahrajnu. Niektóre media dodają jeszcze Oman”

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.