Wojna domowa na Ukrainie 28.02.2019r.- 1362 dzień od nowego rozejmu.


„Stany Zjednoczone będą wspierały Ukrainę niezależnie od tego, kto zwycięży w zaplanowanych na marzec wyborach prezydenckich i w jesiennych wyborach parlamentarnych w tym kraju”– oświadczył wczoraj (27 lutego) w Kijowie specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy Kurt Volker.

Kurt Volker wypowiedział te słowa, które de facto są dowodem na klęskę wyborczą Poroszenki, na forum pod hasłem: „Okupowany Krym: 5 lat sprzeciwu”, które to zostało poświęcone piątej rocznicy odłączenia się Krymu od Ukrainy.

Poza tym Volker obiecał, że:

„Stany Zjednoczone wspierają Ukrainę, jesteśmy waszymi partnerami w reformach. Będziemy stali z wami ramię w ramię dziś, podczas wyborów i po wyborach, niezależnie od ich wyników. Będziemy wspierać pokojową, demokratyczną, rozwijającą się i bezpieczną Ukrainę w jej prawnych granicach, wraz z Półwyspem Krymskim”.

Następnie przypomniał on, że aneksja Krymu rozpoczęła się, gdy pięć lat temu pojawiły się tam tzw. zielone ludziki. Byli to żołnierze rosyjskich sił specjalnych w nieoznakowanych mundurach, którzy przeprowadzili błyskawiczną operację oddzielenia Krymu od Ukrainy.

Oceniając te gorące chwile Volker wyznał, że jako wspólnota międzynarodowa „działaliśmy wtedy zbyt powolnie, po prostu nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy i nie reagowaliśmy odpowiednio szybko”.

„Kilka tygodni później podobną operację przeprowadzono na wschodzie Ukrainy. Te same ‚zielone ludziki’, te same działania, ale tym razem nie wszystko poszło tak łatwo, jak oczekiwali Rosjanie, bo Ukraińcy sprzeciwili się i choć konflikt trwa, nie rozprzestrzenia się on na inne obszary Ukrainy”– przypomniał Volker.

Pomimo braku reakcji świata zachodniego na działania podejmowane w 2014 roku na Ukrainie- na Krymie i w Donbasie, przez „zielone ludziki”, Volker stwierdził, że USA wprowadziły sankcje wobec Rosji. „W obu przypadkach jasno oświadczyliśmy, że nie akceptujemy rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Udzieliliśmy pełnego wsparcia suwerenności i integralności Ukrainy i pomagaliśmy Ukrainie w inny sposób. Wzmocniliśmy sankcje, odwołaliśmy zakaz sprzedaży uzbrojenia śmiercionośnego dla Ukrainy, co świadczy o wsparciu transatlantyckim dla Ukrainy, która jest bardzo ważna dla nas wszystkich, włączając w to Stany Zjednoczone”– oświadczył w Kijowie specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy.

Volker zapewnił, że Waszyngton cały czas jest gotów do rozmów z Moskwą na temat odnowienia suwerenności i jedności terytorialnej Ukrainy. „Choć Rosja nie potwierdziła swego zainteresowania na rzecz rozwiązania tej kwestii, to oczekujemy, że kiedyś to nastąpi”– powiedział Volker.

Zaapelował on jednocześnie do Ukraińców, by bez względu na rosyjską agresję pracowali nad wzmacnianiem swojego państwa i społeczeństwa. „Tak, jesteście ofiarą agresji i nikt się na to nie godzi. Tak, powinniśmy walczyć przeciwko kontynuowaniu konfliktu na wschodzie, czy przeciwko nowej agresji, ale jednocześnie Ukraińcy powinni wzmacniać procesy demokratyczne, dokończyć reformy i stać się prawdziwym wzorem dla państw Europy i krajów na Wschodzie”– ośwaidczył Kurt Volker.

Volker nawoływał też do przeprowadzenie na Ukrainie uczciwych i przejrzystych wyborów prezydenckich i parlamentarnych oraz do walki z korupcją, dzięki której ludzie uwierzą w uczciwość.

Swoje wystąpienie Volker zakończył apelem skierowanym do władz Ukrainy, w którym stwierdził, że:

„Należy pracować na wszystkich kierunkach: z instytucjami demokratycznymi, władzą sądowniczą, parlamentem, nad procesami wyborczymi i gospodarką. Gospodarką, w której obowiązują uczciwe zasady, a inwestorzy mają pewność, że w razie sporów będą one w sprawiedliwy sposób rozwiązane i pozwolą na uzyskanie legalnych dochodów. Oznacza to też wzmocnienie bezpieczeństwa, bo tylko silne społeczeństwo jest w stanie się bronić”.

Oczywiście oligarchowie mają gdzieś te dobre razy wujka Kurta, i nadal robią swoje, tzn. bez skrupułów okradają Ukrainę i jej obywateli.

Przed swoim wystąpieniem na forum „Okupowany Krym: 5 lat sprzeciwu”, Kurt Volker spotkał się z kandydatem na prezydenta tego kraju w zaplanowanych na marzec wyborach prezydenckich Wołodymyrem Zełenskim.

Taką informację opatrzoną zdjęciami przekazała wczoraj Ekipa Zełenskiego na swojej stronie na Facebooku.

Команда Зеленського
18 godz.
Учора зустрічалися зі спеціальним представником Держдепартаменту США по Україні — Куртом Волкером.

Курт — блискучий дипломат і друг України. Зустріч була важливою і змістовною. Був радий знову бачити пані посла Марію Йованович, з якою ми вже неодноразово зустрічалися.

Досягли повного взаєморозуміння з усіх питань. Все буде Україна!

https://web.facebook.com/ze2019official/posts/440284836729757

W sondażach przedwyborczych Zełenski twardo utrzy,uje się na pierwszym miejscu. Jest on popularnym komikiem telewizyjnym, który zdobył sławę m.in. dzięki serialowi telewizyjnemu „Sługa Narodu”. Gra w nim nauczyciela historii, który nieoczekiwanie dla samego siebie zostaje prezydentem.

Do spotkania doszło we wtorek w Kijowie. Volkerowi towarzyszyła ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch. „Kurt jest świetnym dyplomatą i przyjacielem Ukrainy. Spotkanie było ważne i przepojone treścią. Byłem zadowolony, że znów zobaczyłem panią ambasador Marie Yovanovitch, z którą widywaliśmy się już nie raz. Doszliśmy do porozumienia we wszystkich kwestiach. Wszystko będzie Ukrainą!”– napisała Ekipa Zełenskiego na swoim profilu.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się 31 marca. Zgłosiło swój udział w nich aż 44 kandydatów. Według ostatniego sondażu „Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii”, na Zełenskiego chce głosować 14,1% respondentów. Urzędującego prezydenta Petra Poroszenkę, który będzie ubiegał się o reelekcję, popiera 9,6%, a na byłą premier Julię Tymoszenko tylko 7,4%.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Bardzo spokojnie było w ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu, bo ukraińscy żołnierze tylko 7 razy naruszyli warunki rozejmu.

I tak, ostrzały prowadzono godzinach, od 11:30 do 14:35, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (7 min) i moździerza kaliber 82 mm (14 min), a także granatników SPG-9 (2 granaty) oraz lekkiej broni maszynowej. Ostrzał przeprowadzono w: rejonie Gorłówki (osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina- na północno-zachodnich obrzeżach Gorłówki) oraz w rejonie Doniecka (przedmieścia Spartakusa i wsi Krutaja Bałka). Na południowym odcinku frontu było spokojnie. Czyżby cisza przed burzą?

Łącznie na terytorium DRL spadło 23 pocisków wystrzelonych z kierunku ukraińskich stanowisk ogniowych, wobec 160 z dnia poprzedniego.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu minionej doby, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (10 pocisków) oraz moździerza kaliber 120 mm 4 miny) i moździerzy 82 mm (14 min) , a także opancerzonego wozu bojowego BMP-1 (8 wystrzałów), granatników SPG-9 (7 granatów), RPG-7 (9 granatów) i broni maszynowej, w tym ciężkiej, 7 razy naruszyli warunki rozejmu. Ostrzał prowadzono z kierunku: Łoboczewa (09:30), Kondraszewskiej Nowej (12:30), Swietłodarska (14:30 i 17:30), Krimskoje (15:00 i 19:50) oraz Nobozwanowki (21:40)w stronę: Kalinowa, Żiełoboka, Żiełtoje, Łozowoje i Sokolników oraz ze strony Stanicy Ługańskiej na teren wokół pomnika Kniazia Igora, który znajduje się obok punktu kontrolnego Stanica Ługańska.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 28 лютого 2019 року.

27 лютого російські окупаційні війська 11 разів порушили режим припинення вогню, застосувавши озброєння, заборонене Мінськими домовленостями, шість разів і витративши 44 снаряди та міни калібрів 122, 120 та 82 мм. Також по наших позиціях вівся вогонь з протитанкових ракетних комплексів, гранатометів, великокаліберних кулеметів, стрілецької та снайперської зброї.

У смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід” окупанти п’ять разів обстріляли позиції наших захисників:
з мінометів калібру 120 мм, тричі з гранатометів різних систем та стрілецької зброї – у районі населеного пункту ВОДЯНЕ;
з мінометів калібру 82 мм та протитанкових ракетних комплексів – біля населеного пункту ЧЕРМАЛИК;
зі снайперської зброї – поблизу села ГНУТОВЕ.

У смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” ворог здійснив шість обстрілів:
тричі – з артилерійських систем калібру 122 мм, протитанкових ракетних комплексів та мінометів калібру 82 мм – у районі населеного пункту КРИМСЬКЕ;
з мінометів калібру 82 мм – поблизу села ЖОВТЕ;
з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу населеного пункту НОВОЛУГАНСЬКЕ;
зі стрілецької зброї – у районі селища міського типу СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА.

В результаті обстрілів один наш захисник був поранений.

На кожен ворожий обстріл підрозділи Об’єднаних сил відповідали вогнем чергових вогневих засобів.

За даними розвідки, 27 лютого двох окупантів знищено, п’ятьох поранено та знищено одну одиницю військової техніки противника.

Від початку поточної доби ворог наші позиції не обстрілював.

Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано представником Об’єднаних сил під час щоденного брифінгу.

Разом переможемо!

Слава Україні!”

Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

W donieckim teatrze dramatycznym przedstawiono spektakl Wasilija Sigariewa pt. „Miłość wyzwoliła?”

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

34 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.02.2019r.- 1362 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam
  Przyznam, że wiadomość mnie zszokowała, sąd na Ukrainie skazał kogoś powiązanego z oligarchami na karę bezwzględnego więzienia.

  Sąd w Charkowie skazał we wtorek na wyroki 10 lat więzienia dwoje sprawców wypadku, który 1,5 roku temu wstrząsnął Ukrainą. – podaje Ukraińska Prawda. Skazani to Ołena Zajcewa i Hennadij Dronow. Sąd uznał ich za współwinnych spowodowania wypadku, w wyniku którego życie straciło 6 osób a 5 innych zostało rannych.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/charkow-zapadl-wyrok-w-sprawie-glosnego-wypadku-w-ktorym-zginelo-6-osob/

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Dym i lustra…
  Ukraińskie i polskie instytucje robią szopkę z pomordowanych w Hucie Pieniackiej. Obie strony krzyczą, grożą sobie nawzajem, a wszystko to (moim zdaniem) pochodna zbliżających się wyborów.

  Oczekujemy, że strona ukraińska umożliwi udział polskich specjalistów w ekshumacjach w Hucie Pieniackiej oraz we wszystkich miejscach, gdzie spoczywają szczątki Polaków – oświadcza polskie MSZ. Podkreśla, że wszelkie prace mają służyć dążeniu do prawdy, a nie do relatywizacji lub negacji zbrodni i wzywa do korekty kłamliwej tablicy przy pomniku.
  https://kresy.pl/wydarzenia/msz-odpowiada-na-zapowiadane-przez-ukraine-ekshumacje-szczatkow-polakow-w-hucie-pieniackiej/
  P.S rozumiem stanowisko polskiego IPN, ale ich protesty są tak samo skuteczne jak „wyrażenie zaniepokojenia” przez NATO. Bez wsparcia rządu w Warszawie nie ma szans na skłonienie „kijowa” do zmiany decyzji. Trzeba brać przykład z Węgier…

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Prawda wychodzi na jaw
  Obywatel Ukrainy, który w grudniu 2017 roku zdewastował groby żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza rozstrzelanych w 1939 roku w Mielnikach na Wołyniu, został skazany na 3400 hrywien grzywny. Sąd złagodził mu karę, bo sprawca okazał skruchę i pomoc w śledztwie.
  Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdziła, że profanacja grobów żołnierzy KOP w Mielnikach, a także dewastacja budynku wspólnoty żydowskiej w Sumach, były elementami działalności zorganizowanej grupy przestępczej z Czernichowa, działającej „„na zlecenie rosyjskich specsłużb”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainiec-skazany-na-rownowartosc-500-zl-grzywny-za-zdewastowanie-grobow-zolnierzy-kop-na-wolyniu/
  Poniżej artykuł o śledztwie SBU. Jedno z dwojga albo facet poszedł na współpracę -dlatego dostał tak smieszną kare, albo…rosyjskiej grupy terrorystycznej nigdy nie było. Za tą druga opcją przemawia to, ze poza tym jednym skazanym na grzywnę facetem nie ma wiadomości o innych wyrokach, a temat ucichł.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/sbu-rozpracowalismy-grupe-ktora-sprofanowala-grob-zolnierzy-kop-na-ukrainie/

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Niepokojące dane z sektora budowlanego na Ukrainie. Spada liczba nowo wybudowanych obiektów. Spada również cena za jeden metr kwadratowy i rośnie liczba niesprzedanych mieszkań. Trudno określić czy to wynik braku fachowców czy też zapowiedź krachu sektora. Co ciekawe Ukraińcy są lideramijesli chodzi o kupno mieszkań w…Polsce.
  https://economics.unian.info/10462506-ukraine-sees-5-7-decline-in-new-housing-in-2018.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. A tak straszono, że otwarcie Niemiec na przybyszy ze wschodu sprawi, że w Polsce zabraknie rąk do pracy

  Jeszcze nigdy polskiego rynku nie zasiliło tylu cudzoziemców co w ubiegłym roku. Jak szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na oświadczenia przyjechało 1,1 mln osób – czytamy w czwartkowym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.
  https://fakty.interia.pl/prasa/news-dgp-imigracyjny-rekord-w-polsce,nId,2859545#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Niemiecki rząd broni projektu Nord Stream 2, lecz stara się o uzyskanie od Rosji zapewnienia, że część gazu będzie nadal przesyłała przez Ukrainę. Rosyjski minister energetyki krytykuje te naciski i mówi o szantażu.
  „Tranzyt przez Ukrainę jest dwa i pół razy droższy od tranzytu innymi trasami” – powiedział minister energetyki Alexander Nowak w rozmowie z rosyjskim portalem internetowym gazeta.ru. Jego wypowiedź przytacza w czwartek niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
  https://www.dw.com/pl/faz-rosja-podsyca-spór-o-nord-stream-2-i-oskarża-ukrainę-oraz-niemcy-o-szantaż/a-47719486
  Komentarz: Ciekawie się robi, Rosja widzi, że kraje UE są podzielone, przeciwnicy NSII słabi i konsekwentnie realizuje swoje zamierzenia. Nadal sądzę, że gazociąg na Ukrainie w części będzie wykorzystywany, ale to, że Ukraina straci miliardy $ to już pewne.

  Polubione przez 3 ludzi

 7. W temacie gazowym
  Podczas Ukrainian Energy Forum wiceminister energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy Natalia Bojko zapowiedziała, że jej kraj będzie chciał przyłączyć się do zrzeszenia operatorów systemów przesyłowych gazu w Europie (ENTSOG) do 2025 roku.
  http://biznesalert.pl/ukraina-enstog-2025/
  Komentarz: Za późno, zmarnotrawiono szansę na połączenie z siecią europejska. Teraz trzeba będzie za to zapłacić. A jeszcze 4 lata temu była szansa dla Ukrainy na niezależność energetyczną…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. OT z naszego kochanego kraju.
  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych do 2026 roku. Zakłada on modernizację o wartości 185 mld zł, czyli o 45 mld zł więcej niż w poprzednim planie. – Jest to rekordowy plan, jeżeli chodzi o wartość – podkreślił szef MON.
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/plan-modernizacji-technicznej-sil-zbrojnych-do-2026-r/mlfq50m
  Komentarz: Wszystko ładnie wygląda na papierze, jednak plan modernizacji+wypowiedzi polityków sugerują, że gross środków przeznaczonych zostanie na zakup sprzętu made in USA. A to niestety nie musi iść z interesem Polski.

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ukraińcy w Polsce nie chcą głosować w wyborach prezydenckich na Ukrainie.
  W ciągu ostatnich dwóch tygodni jedynie 200 osób złożyło wniosek o dopisanie ich do listy wyborców przez komisje w placówkach ukraińskich w Polsce. 31 marca I tura wyborów prezydenckich na Ukrainie.
  Jak podkreśla agencja Ukrinform, w Polsce żyje jedna z największych diaspor ukraińskich – liczy około 1 mln. Z tego, około 30 tys. jest zameldowanych w Polsce i ma z automatu możliwość zagłosowania na terytorium Polski.
  https://kresy24.pl/na-razie-male-zainteresowanie-ukrainskimi-wyborami-wsrod-ukraincow-mieszkajacych-w-polsce/

  Polubione przez 3 ludzi

  • Ogólnie Ukraińcy wykazują bardzo małe zainteresowanie tymi wyborami.

   Chyba uznali, że kto by nie dorwał się do władzy, to na lepsze nic się nie zmieni.

   Typowy pesymizm przedrewolucyjny.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 10. „Wstrząsajace odkrycie” znanego ukrainskiego blogera i politologa Kiryła Sazonowa, który stwierdził zę zarząd ukraińskiego koncernu „Naftohaz” rozdzielił pomiędzy sobą „horrendalnie wysokie” nagrody za „zwycięstwo” na rosyjskim „Gazpromem”, a tymczasem pieniedzy z owego ‚zwycięstwa” jak nie było tak nie ma…
  https://replyua.net/blog/kirill-sazonov/135736-sazonov-kakaya-to-pobeda-s-privkusom-zrady-premii-naftogazu-nachislili-a-deneg-ot-gazproma-po-prezhnemu-net.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ciąg dalszy sprawy bałaganu jaki panuje w ukraińskiej „zbrojeniówce”, czyli korupcji w państwowym koncernie „Ukroboronprom” oraz zakupów komponentów potrzebnych do produkcji uzbrojenia w Rosji (czyli „państwie – agresorze” wg Kijowa). Dyrektor generalny koncernu państwowego „Ukroboronprom” tłumaczy ze było to konieczne „w celu utrzymania gotowości bojowej broni i sprzętu wojskowego jeszcze z czasów ZSRR znajdujacych sie w arsenale ukraińskich sił zbrojnych”, a takze że wiedziały o tym doskonale władze w Kijowie, KTÓRE WYRAŻAŁY NA TAKIE DZIAŁANIA SWOJĄ ZGODĘ;
  https://strana.ua/news/188607-kabmin-odobrjal-serye-zakupki-v-ukroboronprom-.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Afera rzeczywiście jest na wyrost rozdmuchana. Przed rewolucją godności nawet do 40% części w zależności od rodzaju broni pochodziło z FR. Nie wszystkie komponenty da się dorobić za pomocą ślusarzy (zresztą było to zbyt drogie w wykonaniu). O korupcji w Ukroboronpromie każdy też wiedział. Ciekawe czy inne kwiatki związane z obronnością ujrzą światło dzienne. Na przykład , że większość domów- nagród za wojnę w Donbasie otrzymali pociotkowie generałów, którzy często nawet na froncie nie byli, czy też to, że komponenty z Ukrainy i sprzęt wojskowy trafia cały czas do FR.

   Polubione przez 3 ludzi

 12. Chciałbym napisać post ostrzegający Internautów przed kleszczami, które wraz z wczesną wiosną już się pojawiły i w większości zarażone krętkiem borelli oraz innym groźnymi koinfekcjami /jak na przykład w moim przypadku pałeczką dżumy /yersinia pestis/ oraz krztuśca /bordetella pertussis/ stanowią niezwykle niebezpieczne dla człowieka, w tym naszych małych dzieciątek źródło groźnych zakaźnych zakażeń/chorób jak min . choroba z Lyms /inaczej borelioza/ , która została stworzona i rozprzestrzeniona na cały glob w wyniku -rzekomo- wycieku tej bakterii z tajnego laboratorium biologicznego CIA położonego w m. Lyms / USA/, lecz już wiem , iż wnikliwe opisanie przeze mnie tego gorącego tematu byłoby zbyt rozległe jak na potrzeby FB , więc w tym miejscu poprzestanę jedynie na ostrzeżeniu, a obiecuję ,że temat ten w najbliższym czasie opracuje oddzielnie w ramach szerszego opracowania na moim blogu , którego istnienia nie jestem pewien , bowiem już raz Google mi go bez wcześniejszego ostrzeżenia skasowały z minuty na minutę……w porę opamiętując się i go mi przywracając /nie mam jednak pewności , straciłem do nich zaufanie , iż tego numeru mi nie powtórzą, więc będę starał się ten artykuł opublikować na rosyjskiej jak na razie bezpiecznej platformie społecznościowej KONT , gdzie mam swoje konto/.

  W zasadzie temat ten powinienem opracować wraz z raportem na temat lecznictwa zakaźnego w Polsce o czym już Wam wzmiankowałem , i co Wam już w jednym z wcześniejszych postów obiecałem. Rzecz w tym , iż materiał na omówienie tych dwóch tematów mam już poukładany w swojej głowie, niemniej jest on tak obszerny , iż ciężko mi się zabrać do niego, niemniej ciężar gatunkowy tych dwóch zagadnień jest tak wielki , że nie ma wyjścia -muszę to zrobić.

  Musimy mieć świadomość tego , że zarówno borelioza jak i jej równie groźne koinfekcje , to broń biologiczna , która została stworzona przez i na zlecenie tajnej światowej władzy nazwanej przeze mnie Secret Word Authority Center /SWAC/ dla walki z ludzkością na naszej planecie w celu depopulacji ludności .

  http://www4pl.dr-rath-foundation.org/aktualnosci/ukryta-historia-choroby-z-lyme-powiazania-z-badaniami-nad-bronia-biologiczna.html
  http://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/02/borelioza-to-bron-biologiczna.html

  Mam duże własne doświadczenie jeśli chodzi o boreliozę , gdyż jako dysydent zainfekowany zostałem tą chorobą /prawdopodobnie z drona / w dniu 29 marca 2016 r. /święto Chwastów/ , gdy czcząc to święto przebywałem w tym dniu na moich uroczyskach poza miastem i gdy rozebrany do połowy , wykorzystując mocno święcące w tym dniu słońce opalałem się rozebrany do połowy w rowie melioracyjnym.

  Wzmiankowany tutaj temat wkrótce znajdzie swe rozszerzenie w napisanym przeze mnie artykule. Dodam jeszcze od siebie to , a mianowicie : pomimo tego , że borelioza stanowi współcześnie bardzo groźne zjawisko o charakterze epidemiologicznym na świecie /z roku na rok z uwagi na coraz większy zasięg groźniejsze/ , a w Polsce w szczególności temat ten jest sztucznie pomijany , a przyjęta formuła lecznictwa , przyjmująca , że borelioza jest chorobą uleczalną jest wielce wadliwa , a nawet określił bym ja jako przestępczą wobec społeczeństwa, bowiem dla celów dbania o statystykę ukrywa się przed społeczeństwem fakt , że borelioza na dzień dzisiejszy jest w naszym kraju epidemią z którą należy walczyć wszystkimi dostępnymi środkami jak z epidemią , a nie podejmować śmiesznych działań jak np. kreskówka wydana za wielkie pieniądze przez Ministerstwo Zdrowia ostrzegająca przed kleszczami…….wszystkie te działania reżimu w Polsce należy uznać za pozorne nie mające wiele wspólnego z faktycznym leczeniem tej choroby /epidemii, które to lecznictwo , pomimo istnienia placówek zakaźnych w kraju , tak de facto nie istnieje. Nie ma również przyjętej właściwej taktyki i strategii przeciwdziałania tym zagrożeniom , które z roku na rok powiększają swój zasięg.

  Tak naprawdę, biorąc pod uwagę fakty na dzień dzisiejszy nikt nie może być bezpieczny/zabezpieczony przed zachorowaniem na boreliozę , ponieważ zarażone kleszcze są wszędzie , na działkach , gdzie Polacy tak chętnie odpoczywają, nad morzem i górach, w gospodarstwach agroturystycznych , w tym w miastach na skwerkach zieleni, w parkach itd. Największe zagrożenie borelioza stanowi dla małych dzieci. Ludzie w przeszłości ukąszeni przez kleszcze częstokroć o tym nie wiedzą , bowiem momentu zakażenia nie zauważyli lub go pominęli….schody zaczynają się niekiedy po latach , gdy zaczynamy cierpieć na rożne dziwne choroby , a lekarze w bezradności nie wiedzą z jaką chorobą mamy do czynienia u pacjenta……który dość często odsyłany jest do psychiatry , gdyż twierdzi się , iż on wymyśla coraz to nowe objawy……otóż on nie wymyśla , bowiem borelioza to diabelska choroba…..ona potrafi imitować wszystkie choroby świata, przy czym wbrew oficjalnemu stanowisku jest ona na dzień dzisiejszy chorobą w większości nieuleczalną ….chociaż nie wykluczam , że ci , co ja sztucznie zmutowaną stworzyli i ich zleceniodawcy /Rothschildowie , Rockefellery i inii rządzący w sposób tajny światem / dla siebie i tylko dla siebie i swoich rodzin posiadają skuteczne przeciwko niej lekarstwo.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.