Wojna domowa na Ukrainie 11.03.2019r.- 1373 dzień od nowego rozejmu.


„Po latach dyplomatycznych prób przekonania kolejnych niemieckich rządów do porzucenia projektu, Waszyngton przygotowuje wprowadzenie sanacji wobec gazociągu”– pisze amerykańska gazeta ekonomiczna „Wall Strett Journal”.

„Wall Strett Journal” („WSJ”) podkreśla, że prezydent Donald Trump uznał „Nord Stream 2” za projekt, który osłabia wojskową ochronę przed Rosją jakiej Stany Zjednoczone udzielają Europie.
„Jeśli chcecie, żebyśmy Was chronili przed bestią to dlaczego ją karmicie”– tak informator „WSJ” podsumował ocenę prezydenta Trumpa polityki Berlina wobec Moskwy.

Ponadto, „WSJ” informuje, że prezydent Donald Trump poprosił kanclerz Angelę Merkel o wycofanie się z projektu budowy „Nord Stream 2”. Chodzi tu o to, że administracja Stanów Zjednoczonych uważa go za narzędzie dalszego uzależniania krajów Europy Zachodniej od Rosji. W odpowiedzi na ten argument niemiecki rząd odpowiada, że nie ma znaczenia, czy gaz rosyjski będzie docierał do Europy przez Ukrainę, czy przez „Nord Stream 2”.

Nad spornym projektem wisi groźba sankcji USA, która dotąd nie została zmaterializowana. Niemcy postrzegają to zagrożenie, jako kolejny cios w relacje transatlantyckie po unilateralnym wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, groźbie wprowadzenia taryf na produkty z Unii Europejskiej i apelu o zwiększenie wydatków na zbrojenia w Niemczech. „Sankcje oznaczałyby konfrontację nie tylko z Niemcami, ale z całą Europą”– ostrzega anonimowy urzędnik niemiecki cytowany przez „WSJ”.

Natomiast amerykańscy informatorzy gazety „WSJ” są zdania, że sankcje wobec europejskich partnerów „Nord Stream 2” mogą zostać wprowadzone w kolejnym akcie prawnym Senatu, który nowelizowałby obowiązującą już ustawę o przeciwstawianiu się wrogom USA z użyciem sankcji (CAATSA). Z kolej przedstawiciele „Gazpromu”, Unii Europejskiej i Niemiec przekonują „WSJ”, że w takim wypadku koncern rosyjski opłaciłby firmy zachodnie i samodzielnie sfinansował budowę „Nord Stream 2”, co nie byłoby zbyt kosztowne, bo „najbardziej skomplikowana część budowy” została już ukończona.

Jednak z punktu widzenia USA, przejęcie całej odpowiedzialności za projekt przez „Gazprom” utrudniłoby jego obronę Angeli Merkel, która musiałaby wtedy stać się adwokatem tego „projektu flagowego Putina”.

Dla interesu Niemiec nie ma innego wyjścia, bo zadeklarowana przez ten kraj likwidacja elektrowni atomowych do 2022 roku oraz zakaz używania węgla do 2038 roku, oznacza, że niemiecki przemysł będzie potrzebował ogromnych ilości gazu. A stabilne i tanie jego dostawy może zapewnić tylko Rosja.

Angela Merkel wskazuje także na zagrożenie gospodarcze z kierunku Chin, będąc zdania, że Europa musi utrzymać współpracę z Rosją, aby wygrać w rywalizacji gospodarczej z Chinami.

W lutym br. Unia Europejska przyjęła nowelizację dyrektywy gazowej, która ma podporządkować „Nord Stream 2” prawu europejskiemu, a przez to narzucić na niego ograniczenia antymonopolowe, ale jest ona mimo wszystko wersją „okrojoną”, bo według „WSJ”, inicjatywa niemiecko-francuska doprowadziła do osłabienia jej zapisów.

Mimo to prezydent USA Donald Trump ostrzegł kanclerza Austrii Sebastiana Kurtza podczas wizyty w Stanach 21 lutego, że Amerykanie wprowadzą sankcje, jeśli Niemcy nie zatrzymają projektu. Amerykańskiej determinacji w sprawie wstrzymania realizacji projektu „Nord Stream 2” nie zmieniła nawet niemiecka propozycja budowy terminali LNG na gaz pochodzący z USA.

„Demokraci, w tym ja, którzy sygnalizują obawy, nie myślą głównie o dostawach gazu skroplonego, ale są przede wszystkim zaniepokojeni wzmacnianiem wpływów Rosji”– uzasadnił amerykańskie stanowisko cytowany przez „WSJ”, Chris Coons.

Tak oto, zamysł ubicia przez amerykańskie firmy interesu na gazie sprzedawanego krajom UE, uzasadniono propagandowo.

Co gorsza wiele krajów uzależnionych od Stanów Zjednoczonych, kupuje tą retorykę, w tym i Polska. Oczywiście drogo to będzie- odbiorców końcowych tego gazu, a więc polskie rodziny i przemysł- kosztowało. Ale kto w rządzie się tym przejmuje. Najważniejsze, że USA zagwarantuje im, tak jak kiedyś PZPR, władzę w Polsce. Dla tego celu można zrobić wiele, co już zostało udowodnione- jak wiele są oni w stanie poświęcić- na przykładzie programów socjalnych, którymi kupuje się głosy wyborców.

https://www.wsj.com/articles/how-a-russian-gas-pipeline-is-driving-a-wedge-between-the-u-s-and-its-allies-11552254955.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym na donieckim i ługańskim odcinku frontu, powrócił spokój, i tylko dwa razy ukraińscy żołnierze naruszyli tam warunki zawieszenia broni. Do obu tych incydentów doszło na donieckim odcinku frontu, z których pierwszy miał miejsce o godzinie 10:00, kiedy to przy pomocy wyrzutni rakiet przeciwpancernych PTUR „Fagot” wystrzelono dwie rakiety z kierunku przedmieść Awdiejewki w stronę Jasinowatej oraz o godzinie 19:20 6 razy wystrzelono granty przy użyciu automatycznego granatnika z kierunku osiedla Piaski w stronę terenu lotniska w Doniecku. Łącznie na terytorium DRL spadło 8 pocisków, wobec 79 z soboty.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 11 березня 2019 року.

10 березня російські окупаційні війська вогонь по позиціях Об’єднаних сил не відкривали.

Від початку поточної доби порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Об’єднані сили надійно контролюють дії противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано представником Об’єднаних сил під час щоденного брифінгу.

Разом переможемо!

Слава Україні!”

Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

W Ambrosijewce zorganizowano wczoraj „Wesołą Maslenicę”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

34 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 11.03.2019r.- 1373 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kampania prezydencka na Ukrainie. W ukromediach pojawiły się informacje ile „budżetowych grantów” zarobiły należące do „niezależnego kandydata’ Wołodymyra Zelenskiego firmy działajace zarówno na terytorium Ukrainy jak i na terytorium „państwa – agresora’ (czyli Rosji). Według informacji przekazanych przez dziennikarzy popularnego ukraińskiego programu ‚Schemy” z budżetu FR działające na jej terytorium firmy należace do Zelenskiego miały pozyskać 35 mln rubli dotacji, z kolei z budżetu Ukrainy pozyskały one około 42 mln hrywien;
  https://strana.ua/articles/rassledovania/190069-kak-firmy-vladimira-zelenskoho-poluchali-denhi-iz-bjudzheta-ukrainy-i-rossii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Ukraińska codzienność, w Charkowie 9 marca meżczyzna ‚w stanie upojenia alkoholowego” strzelał z pistoletu do przechodniów z balkonu swojego mieszkania. Na szczeście nikomu nic się nie stało;
  https://korrespondent.net/city/kharkov/4073870-v-kharkove-muzhchyna-otkryl-strelbu-s-balkona
  Strzelanina na trasie pod Kalinowką w obwodzie winnickim, gdzie patrol policji zatrzymał do rutynowej kontroli samochód osobowy na tzw. euroblachach (czyli zarejestrowany poza granicami Ukrainy). W trakcie kontroli policjanci znaleźli w nim amunicję i próbowali zatrzymac jadąca nim dwójkę mężczyzn, ci jednak zaczęli do nich strzelać z pistoletów i zbiegli;
  https://korrespondent.net/ukraine/4073959-v-vynnytskoi-oblasty-yz-evrobliakhy-obstrelialy-polytseiskykh

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Popularny ukraiński bloger i „wolontariusz ATO” Jurij Kasjanow z komentarzem na temat ostatnich rozrób ‚Korpusu Narodowego” w Kijowie oraz Czerkasach, czyli ze nie był to zaden „protest społeczny”, a tylko „pokaz” zorganizowany tylko po to by pokazać że Poroszenko juz nie panuje nad sytuacją i trzeba się go wymienić na kogoś innego;
  https://strana.ua/opinions/190089-sobytija-na-bankovoj-i-v-cherkassakh-eto-ne-narodnyj-protest.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Z nowego cyklu „Najważniejsze wydarzenia w historii Ukrainy”. W dniu wczorajszym przypadła trzecia rocznica awantury jaka urządziła na charkowskim lotnisku PIJANA POSŁANKA RP (PIS) MAŁGORZATA GOSIEWSKA, która domagała się m.in by zatrzymać odlot samolotu na który sie spóźniła…
  >https://twitter.com/TheOzbuka_2/status/1104954841498075137
  https://natemat.pl/129001,se-malgorzata-gosiewska-z-pis-awanturowala-sie-na-lotnisku-w-charkowie-spoznila-sie-wrocila-z-imprezy-o-szostej

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W temacie wczorajszych demonstracji w Moskwie „wielotysięcznych”, czyli ok 10 tys. ludzi na około 12 mln mieszkańców całej aglomeracji. którą zorganizowała „rosyjska opozycja” w „obronie wolnosci internetu”. Pojawił się na niej m.in czołowy rosyjski „liberasta’ przewodniczacy partii „Jabłoko” Grigorij Jawliński, „prodemokratyczny polityk pochodzenia żydowskiego” jak napisano onegdaj w mediach zachodnich, w stanie wskazujacym na spożycie jakiegoś napoju alkoholowego;
  https://peremogi.livejournal.com/43779817.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. „Wolność” mediów na Ukrainie. Dziennikarze jednej z lokalnych stacji TV w obwodzie wołyńskim poskarżyli się ukraińskiemu stowarzyszeniu dziennikarzy że są „osaczani przez ukrobezpiekę (SBU)” w związku z tym że kontaktowali sie z popularnym ukraińskim blogerem (przebywajacym na „wychodźstwie politycznym” w UE) Anatolijem Szarijem, który obecnie stał się jednym z najzacieklejszych wrogów Poroszenki;
  https://strana.ua/news/190120-na-volyni-telekanal-avers-zajavil-pro-davlenie-so-storony-sbu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Szef sztabu ukraińskiej armii Wiktor Mużenko zatwierdził nową symbolikę trzech brygad wojsk lądowych – napisał w sobotę ukraiński portal Lewy Brzeg.
  Na naszywce 30. brygady umieszczono godło Ostrogskich na czerwono-czarnym polu oraz łacińską dewizę Dei gratia (Z Bożej łaski). Na naszywce 58. brygady znalazło się godło Wyhowskiego na czerwono-niebieskim tle i dewiza Simul ad victoriam (Razem do zwycięstwa). 72. brygada będzie od teraz rozpoznawana po trupiej czaszce na czerwono-czarnym tle i napisie „Ukraina albo śmierć”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-albo-smierc-ukrainskie-oddzialy-otrzymaly-nowe-emblematy-foto/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Ukroboronprom uczestniczy w projekcie w ramach którego w Birmie powstanie fabryka produkująca pojazdy BTR-4 i samobieżne haubice goździk
  https://defence-blog.com/army/ukraine-to-build-armoured-vehicle-assembly-plant-in-myanmar.html
  Komentarz: Dziwi z jaką szybkością władze Ukrainy pozbywają się możliwości sprzedaży sprzętu wojskowego za granice. Budowa fabryki w Birmie to nie pierwsza zapowiedź tego typu. Kraje takie jak Arabia Saudyjska, ZEA również wykupiły licencje ( samobieżne wyrzutnie rakiet, samoloty, pojazdy opancerzone) na produkcje sprzętu.

  Polubione przez 3 ludzi

 9. W związku z tragiczną, niedzielną katastrofą etiopskiego samolotu
  https://imgur.com/rju6Mnq

  w którym śmierć poniosło 158 osób , w tym 19 osób szczególnie uciążliwych dla tajnej światowej władzy związanych z organizacjami pomocowymi ONZ, którzy lecieli na rozpoczynającą w dniu 11 marca 2019 r. w Nairobi sesję Zgromadzenia Środowiskowego ONZ, zacytuję niewielki fragment wiersza Anny Danuty Staszewskiej pt. „Madonna Rozstrzelanych” linoryt , 1972

  „gdy przestaną nas hartować strzałem w potylicę
  samoloty będą spadać za lub przed lotniskiem”
  https://www.gosc.pl/doc/807852.In-hora-mortis

  Chociaż wiersz ten ma polskie odniesienia , treść jego należy uznać za uniwersalną odnoszacą się do obecnej sytuacji na naszym globie, gdzie grupa osób posiadającą tajną władzę reguluje pozostałej ludzkości zasady życia poprzez agenturalne wobec niej rządy na całym świecie.

  Tajne Światowe Władzy Centrum i ich ideologia powszechnego niewolnictwa ludzkości na ziemi , czyli przed czym broni nas Rosja /przedruk/
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/03/tajne-swiatowe-wadzy-centrum-i-ich.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Kampania prezydencka na Ukrainie. ‚Generalissimus” Poroszenko w „marszowym stylu” wkracza do Żytomierza:)
  https://pbs.twimg.com/media/D1ZvGcpWkAE5KFq.jpg:large
  A ostatnie sondaże wyborcze przed zblizajacymi się na Ukrainie wyborami prezydenckimi (31 marca) wskazują ze w drugiej turze zmierzą się Julia Tymoszenko (ponad 18 % poparcia) i Wołodymyr Zelenskij (prawie 25 % poparcia);
  https://korrespondent.net/ukraine/vibory2019/4074146-sotsyolohy-rasskazaly-kto-vykhodyt-vo-vtoroi-tur

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Ciag dalszy konfliktu na linii Wiedeń – Kijów w zwiazku z wydaniem przez władze Ukrainy zakazu wjazdu dla austriackiego dziennikarza Christiana Wehrschütza. „Na dywanik” do MSZ Austrii wezwano ambasadora Ukrainy i zażadano od niego by władze Ukrainy cofnęły zakaz wjazdu i przyznały akredytację na pobyt w ‚strefie konfliktu na Donbasie” Christianowi Wehrschützowi, jednozceśnie wezwano KIjó do przedstawienia dowodów jakie posiada przeciwko austriackiemu dziennikarzowi oraz nazwano jego obecne działania „NARUSZENIEM UKŁADU STOWARZYSZENIOWEGO Z UE’;
  https://strana.ua/news/190274-avstrija-obvinila-ukrainu-v-narushenii-sohlashenija-ob-assotsiatsii-s-es-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Wracając jeszcze do ex-czołgistki z DNR:

  Ci co ją znają uważają, że została zmuszona torturami lub/i szantażem względem najbliższej rodziny do zeznania, że była ukrytą agentką SBU. Co miało na celu podkopanie morale i sianie zamętu pośród nie tylko żołnierzy DNR/ŁRL, ale i zwykłych mieszkańców obu republik. Skoro taka zasłużona kobieta „przyznała się” do roli agentki SBU to przecież każdy może nim być.

  Polubione przez 3 ludzi

 13. To są – jak kiedyś powiedział śp. Sławomir Petelicki- takie ustawki pomiędzy dwiema pochodzącymi z tego samego styropianowego gniazda, partiami PO i PIS , agenturalnymi wobec CIA , która stworzyła w Polsce ich politycznego protoplastę Solidarność,
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/02/solidarnosc-w-polsce-jest-dzieem-cia.html
  https://histmag.org/profil/22866

  podobne do amerykańskich walk, gdzie jeden drugiemu większej krzywdy nie zrobi, cytuję gen. Petelickiego:

  „Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.”

  Tak więc domniemana „walka” PO i PiS – bliźniaczych kibuców – jest hucpą i politycznym igrzyskiem dla odmóżdżonych tłumów…
  źródło: https://opolczykpl.wordpress.com/2012/06/21/sprawy-gen-petelickiego-cd/

  tak też należy podchodzić do oceny zatrzymania przez reżimowy pisowski rząd osób ściśle związanych z PO …..więc kochani moi czytelnicy proszę się nie podniecać tą informacją….i liczyć się w przyszłości z tym , że w marę utraty gruntu przez PIS w Polsce tego rodzaju zagrywki będą się powtarzały…

  PS. powyższy tekst jest moją reakcją na info o aresztowaniu osób związanych z komisarz UE Elżbietą Bieńkowską
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/cba-zatrzymalo-6-osob-wsrod-zatrzymanych-b-asystent-i-brat-bienkowskiej/?fbclid=IwAR1z37QFMQzdKlPoi18bb3U2MlMZ82vl1EniJ2eW96PH24Bl7_C1z5DSGS4

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Ukraiński portal „Bihus.info” opublikował ostatnia częśc swojego dziennikarskiego śledztwa w sprawie korupcji w ukraińskiej „zbrojeniówce” w którym przedstawił dowody na to ze cała sprawa byłą znana ukraińskim służbom, m.in SBU, NABU oraz prokuraturze, ale „przymykały one oczy” na ten proceder ponieważ uczestniczyli w nim „przyjaciele Poroszenki” (czyli ojciec i syn Gładkowscy);
  https://strana.ua/news/190186-bihus-3-serija-filma-o-khishchenijakh-v-oboronke-video.html

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Tymczasem „fuhrer” neonazistowskiego ugrupowania „Korpus Narodowy” Andrij Biłeckij oskarzył „generalissimusa” Poroszenkę że wydał polecenie „Narikowi”, czyli „autorytetowi kryminalnemu” z Dniepra Aleksandrowi Pietrowskiemu, by go zlikwidował (!) Dla przypomnienia, „Narik” to tzw. wor w zakonie z Dniepra który ostatnio pojawiał się w bezpośrednim otoczeniu Poroszenki gdy ten załatwiał Ukrainie przyznanie tzw. tomosu przez Patriarchę Konstatynopola, chodziły nawet słuchy ze „Narik” ów „tomos” po prostu kupił;
  https://strana.ua/news/190151-biletskij-zajavil-chto-poroshenko-brosit-titushek-narika-na-liderov-azova-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 16. Oświadczenie
  dysydenta , komandosa Michała Jarzyńskiego

  Obecny reżimowy rząd w Polsce , w tym dwie czołowe partie polityczne PO i PIS, będące spadkobiercą tzw.drugiej Solidarności /pozbawionej poprzez operacyjne działania bandyty Czesława Kiszczaka i podległych mu służb wcześniej działającego w niej nurtu narodowo-wyzwoleńczego poprzez zmuszenie do emigracji i represje/ są podobnie jak ich protoplasta Solidarność agenturalną strukturą wobec CIA. Piszę o tym min. tutaj :
  https://histmag.org/profil/22866
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/02/solidarnosc-w-polsce-jest-dzieem-cia.html

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują , że ich koniec w Polsce jest bliski ,a stopień totalnego zniszczenia przez te dwie partie Polski po 1989 r. we wszystkich dziedzinach życia tj. przemysłu , gospodarki, rolnictwa, szkolnictwa, kultury i innych jest o wiele większy od strat i szkód jakie Polska i Polacy ponieśli podczas II wś.

  Polska pod ich rządami została sprowadzona do roli afrykańskiego państewka z którym nikt na świecie się nie liczy.

  Oni jeszcze za to co zrobili odpowiedzą przed Narodem Polskim i nie pomogą im bezprawnie , wbrew woli narodu ,ściągnięte do Polski okupacyjne amerykańskie wojska .

  Zapraszam wszystkich Internautów do mojej witryny na FB , gdzie można się będzie więcej dowiedzieć o tym , o czym tutaj jedynie wzmiankuję :
  https://web.facebook.com/pg/dysydent.komandos.dziennikarz/posts/?ref=page_internal

  Łódź , dnia 11 marca 2019 r. dysydent , komandos Michał Jarzyński

  PS. powyższe oświadczenie jest moją odpowiedzią na artykuł : https://kamienskie.info/mundurowi-z-obnizonymi-emeryturami-poczekaja-na-wyrok-sadu-komandosi-z-dziwnowa-takze-na-celowniku/?fbclid=IwAR0DUplezv_VrU1W3RO9wM_EARQrCSnbw73_96kNyIe_CmxaF7CHuT71gRw

  Polubione przez 1 osoba

 17. Wieści z „wyzwolonego” przez Kijów terytorium obwodu donieckiego. W Słowiańsku kłótnia dwóch rodzin zakończyła się bijatyką z użyciem pałek oraz pistoletu. Cztery osoby, w trzy kobiety oraz nastolatek, trafiły m.in z ranami postrzałowymi do szpitala;
  https://korrespondent.net/ukraine/4074031-v-slavianske-ssora-na-8-marta-zakonchylas-strelboi-raneny-chetvero
  Z kolei w Mariupolu SBU w dniach 13 – 14 marca ogłosiła „specoperację przeciwko terrorystom” dlatego tez mieszkańców „poproszono” by w tych dniach lepiej nie pokazywali się na ulicach tylko siedzieli w domach;
  https://strana.ua/news/190171-v-mariupole-na-nedele-projdet-spetsoperatsija-sbu-protiv-terroristov.html

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Kolejny skandal w ukraińskiej kolonii karnej. Tym razem tym co dzieje się w kolonii karnej w Berdiańsku (obwód zaporoski) zajeło się ukraińskie Państwowe Biuro Śledcze, które prowadzi dochodzenie w sprawie stosowania przez tamtejszych strażników wobec osadzonych tortur oraz wymuszaniu od nich pieniedzy, a takze gwałtu jakiego ofiarą miał się stać odsiadujacy tam wyrok „weteran ATO”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4074241-sotrudnykov-berdianskoi-kolonyy-podozrevauit-v-pytkakh-zakluichennykh
  https://inforesist.org/nastoyashhij-ad-v-kolonii-berdyanska-v-kotoroj-neskolko-let-pytayut-zaklyuchennyh-nasilovali-veterana-ato/

  Polubione przez 2 ludzi

 19. Ojciec „aktywistki” z Chersonia Kateriny Handziuk, która zmarła po oblaniu jej kwasem przez bandę ‚weteranów ATO” prawdopodobnie na zlecenie wiceprzewodniczacego chersońskiej rady obwodowej Manhera, Wiktor Handziuk o tym ze jest śledzony oraz że próbowano go zastraszyć. według handziuka wszystko to miało się zacząć jak tylko Manhera zwolniono z aresztu sledczego i pozwolono mu wrócic do Chersonia;
  https://korrespondent.net/ukraine/4074054-otets-handzuik-zaiavyl-o-slezhke-y-zapuhyvanyy

  Polubione przez 2 ludzi

 20. Pali się grunt pod nogami prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko, który w dniu 9.03.2019 r. występując na wiecu przedwyborczym w Czerkasach musiał stamtąd uciekać przed rozwścieczonym tłumem na czele z korpusem nacjonalistów

  wczoraj tj.11.03.2019 r. występując na mityngu przedwyborczym w Żytomierzu

  również został przekrzyczany przez tłum okrzykami „Maruder” i „Hańba”…….wydaje się , iż jego era dobiega końca na Ukrainie…..proponowałbym do pomocy jemu wysłać prezydenta Polski Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego i niech ich tam wszystkich razem ukraińskie piekło pochłonie …..może wtedy odżyje Ukraina i Polska

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.