Wojna domowa na Ukrainie 14.03.2019r.- 1376 dzień od nowego rozejmu.


Pomimo trzykrotnego przesuwania terminu pełnego uruchomienia dwóch elektrowni na Krymie, w poniedziałek 18 marca- w piątą rocznicę przyłączenia się półwyspu do Rosji- oficjalnie zostaną one uruchomione na pełną moc.

Pełne uruchomienie dwóch krymskich elektrowni zbiegnie się w czasie z wizytą prezydenta Rosji Władimira Putina na Półwyspie Krymskim.

Oficjalne uruchomienie budowanych elektrowni w Symferopolu i Stawropolu na pełną moc Rosja odkładała już kilkakrotnie, wskazując m.in. na problemy z dostawą istotnego wyposażenia, z podwykonawcami i infrastrukturą.

Jednak częściowo praca tych siłowni ruszyła już jesienią ub. roku.

Budowa elektrowni krymskich jest finansowana z budżetu FR i jej koszt wynosi 71 mld rubli, czyli około 1,07 mld dolarów.

Obie elektrownie składają się z dwóch bloków po 235 MW każdy, a więc łączna ich moc to 940 MW w zupełności pokryje zapotrzebowania na energię elektryczną Krymu.

Elektrownie te miały być uruchomione jeszcze 1 września ubiegłego roku. Ale termin został przesunięty najpierw na 1 października a następnie na 1 listopada. Ostatecznie ustalono, że całość ma zacząć pracować w marcu 2019 r.

Co było przyczyną opóźnień?

Na uruchomienie elektrowni we wcześniejszych terminach nie było zgody „Rostechnadzoru”, czyli państwowego nadzoru technicznego. Kontrolerzy znaleźli nieprawidłowości przy budowie „wspomagających budynków i konstrukcji wchodzących w skład pierwszego kompleksu energetycznego”. Chodzi o to, że w czasie inspekcji specjalistów z „Rostechnadzoru” prace montażowo-budowlane jeszcze się nie zakończyły. Inspekcja wszczęła cztery sprawy w stosunku do wykonawcy inwestycji: firmy „Techpromeksport” wchodzącej w skład korporacji „Rostech”.

Po kontroli „Techpromeksport” tłumaczył opóźnienia w budowie niską jakością pracy i błędami podwykonawców, którymi są krymskie firmy. Moskwa kilka razy występowała do administracji Krymu, by inwestycja była realizowana przez organy federacji, ale władze półwyspu się nie zgodziły, tłumacząc, że to jest szansa na rozwój dla lokalnego biznesu.

Opóźnienia miały też związek z dostarczonymi z Rosji i montowanymi na Krymie niemieckimi turbinami parowymi koncernu „Siemens”. Sprawa była głośnia, bo Niemcy sprzedali turbiny z przeznaczeniem do elektrowni w Rosji. Ostatecznie jednak zostały przetransportowane na Krym, co było zakazane w ramach unijnych sankcji podjętych wobec półwyspu. W związku z tym w uruchomieniu i instalacji turbin nie wzięli udziału niemieccy specjaliści. Co i tak było bez większego znaczenia gdyż, rosyjski resort energetyki twierdził, że nie są to turbiny „Siemensa”, lecz na ich bazie zmodernizowane urządzenia rosyjskie.

Rosjanie oficjalnie zaprzeczyli, że są problemy z turbinami. Rosyjski wiceminister energetyki Siergiej Czerezow podkreślił, że programowaniem turbin zajęli się rosyjscy programiści. „To jest nasz produkt, rosyjski. Żal mi tych, którzy w to wątpią”– wyjaśnił Siergiej Czerezow.

Zapotrzebowanie Krymu na prąd wynosi w szczycie 1400 MW. Ukraina odcięła swoje zasilanie po referendum oddzielającego się od niej półwyspu. Krym do chwili pełnego uruchomienia dwóch nowych elektrowni posiadał 1330 MW własnych mocy, m.in. dzięki mostowi energetycznemu z Rosją (800 MW). Most jest jednak konstrukcją, która często zawodzi, stąd dochodziło do awarii i przerw w dostawach energii. Krym potrzebował więc stabilnych źródeł zasilania i to zadanie zostało zrealizowane kosztem budżetu FR- a więc z kieszeni rosyjskich podatników- na piątą rocznicę odłączenia się półwyspu od Ukrainy. I to mimo zachodnich sankcji 🙂

Tym sposobem, ludność Krym na trwale uniezależnia się od wrogiej jej Ukrainy.

https://niezalezna.pl/262910-putin-uruchamia-nowe-elektrownie-na-krymie.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: opancerzonych wozów bojowych BMP-1 i BMP-2 (łącznie 25 wystrzałów) oraz granatników AGS-17 (45 granatów) SPG-9 (12 granatów) i RPG-7 (3 granaty), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, 11 razy naruszyli warunki rozejmu. W wyniku czego na terytorium DRL spadło 85 pocisków, wobec 27 z dnia poprzedniego. Najcięższy ostrzał był w rejonie stacji uzdatniania wody pod Wasilewką, „Woda Donbassa”.

Ostrzał był prowadzony w godzinach., od 11:45 do 23:20, w rejonie: Gorłówki (Zajcewo oraz teren osiedla mieszkaniowego im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki), Doniecka (okolice serwisu „Volvo-Center”, Wasilewka, Jasinowata, Żabiczewo oraz Staromichajłowka), a także rachitycznie ostrzeliwany południowy odcinek frontu (Sachanka i Komiternowo).

Strat jako takich nie odnotowano poza tym, że w trakcie ostrzału ze strony ukraińskich pozycji terenu stacji uzdatniania wody „Woda Donbassa” koło Wasilewki, załoga zmuszona była przerwać pracę i ukryć się w bezpiecznych schronach.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu minionej doby, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (10 min) i 82 mm (12 min) oraz granatników RPG-7 (19 granatów), a także broni maszynowej, 4 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzeliwane były z kierunku: Zołotoje-4 (11:10), Nowotoszkowskoje (14:55) i Krimskoje (16:25 i 18:40), okolice: Zołotego-5, Gołubskoje, Smiełoje i Prisziba.
Łącznie na ostrzeliwane przez ukraińskich żołnierzy terytorium ŁRL spadło 41 pocisków, nie czyniąc przy tym żadnych strat.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 14 березня 2019 року.

13 березня російські окупаційні війська двічі порушили режим припинення вогню, обстрілявши наших захисників у смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід” із станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї у районі міста АВДІЇВКА та зі снайперської зброї – поблизу населеного пункту МАР’ЇНКА.

В результаті обстрілів двоє військовослужбовців отримали поранення.

Жоден обстріл підрозділів Об’єднаних сил не залишився без адекватної відповіді вогнем з чергових вогневих засобів.

За даними розвідки, одного окупанта було знищено, трьох поранено.

Від початку поточної доби обстрілів позицій наших військ не зафіксовано.

Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано представником Об’єднаних сил під час щоденного брифінгу.

Разом переможемо!

Слава Україні!”

Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

51 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.03.2019r.- 1376 dzień od nowego rozejmu.

  • A ile miesięcy temu jak już taki wniosek wyciągnąłem?

   Dokładnie od tego momentu gdy Duda zaproponował Trumpowi aby taką stałą bazę w Polsce otworzyć.

   Widocznie jestem jasnowidzem 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Ale jeszcze niedawno Prezydent USA miał twierdzić ,że za dopłaty (koszt stacjonowania+25% frycowego) gotów jest tworzyć nowe bazy e Europie. zapewne ktoś już ostrzegł Trumpa, ze niestety po kosztownych zakupach sprzętu made in USA Polski nie stać na kolejny miliard-dwa$ na utrzymanie żołnierzy USA w tym rejonie.

   Polubione przez 3 ludzi

   • A po za tym, byłby to bardzo dobry pretekst dla rządów tych krajów gdzie takie bazy już są, aby z nich zrezygnować.

    Z tego co jest wiadome to jankesi nikomu łaski nie robią (oczywiście tam gdzie mają żywotne interesy) i bulą niezłą kasę za wynajęcie terenu i infrastruktury dla swoich baz.

    To tylko tu w tym bantustanie role się odwróciły, bo niestety nie mamy prawdziwych elit politycznych, tylko popłuczyny po komunie.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

 1. Dla zainteresowanych, ukraiński portal „Strana.ua” opisuje jak ukraińskie „specsłużby” fabrykują sprawy oskarżen o „próbę zbrojnego obalenia władz” na przykładzie procesów wytoczonych ‚Bohaterce Ukrainy” (tytuł oficjalny) parlamentarzystce Nadii Sawczenko oraz byłym dyrektorom ukraińskiego „Ukspirt” państwowego monopolisty , największego producenta napojów alkoholowych i alkoholi na Ukrainie, Michaiłowi Labutinowi oraz Pawłem Zarianukiem, którym postawiono podobne zarzuty to jest przygotowania zamachu stanu i próba zbrojnego przejęcia władzy;
  https://strana.ua/articles/190533-savchenko-i-rubana-sudjat-pod-kopirku-dela-labutina-i-zajarnjuka.html

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Tymczasem Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zrobił to co dawno już powinny zrobić władze RP, czyli wszczął oficjalne śledztwo przeciwko szefowi ukroIPNu Wołodymirowi Wiatrowiczowi, pod zarzutem „rehabilitacji nazizmu”. Informacja o wszczęciu śledztwa pojawiła się na oficjalnej stronie rosyjskiego Komitetu Śledczego;
  https://strana.ua/news/190726-sledkom-rossii-vozbudil-uholovnoe-delo-v-otnoshenii-vjatrovicha-po-faktu-reabilitatsii-natsizma.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Ukraiński resort obrony pochwalił się nowym „wunderwaflem”, czyli pojazdem opancerzonym „Kozak 2”. Podobno w trakcie ćwiczeń na poligonie w obwodzie żytomierskim „ostrzeliwano go z kazdej strony i zaden pocisk nie przebił pancerza”;
  https://strana.ua/news/190729-na-polihone-pod-zhitomirom-proshel-ispytanija-ukrainskij-bronirovannyj-avtomobil-kazak-2.html
  Ps. Pytanie tylko z czego go „ostrzelano”?

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Kampania prezydencka na Ukrainie. ‚Generalissimus” Poroszenko nagle odwołał swoje „wyborcze wizyty” w Łucku oraz Kowlu i udał się na „front” na Donbasie by (znowu) spotkac sie z „ukrowojakami” oficjalnie z okazji tzw. Dnia Dobrowolca” (czyli członka tzw. ukrainskich baonów ochotniczych);
  https://strana.ua/news/190728-poroshenko-14-marta-poletit-na-donbass.html
  Wiadomo jednak ze w Łucku „szczyre ukropatrioty” szykowały mu kolejne „gorące powitanie”;
  https://strana.ua/news/190674-v-lutske-na-dome-povesili-plakat-ty-stal-prezidentom-na-krovi-khloptsev-pered-priezdom-poroshenko.html

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Ukraińska codzienność, ukraińska policja pochwaliła się „specoperacją” przeprowadzoną w Krzywym Rogu (obwód dniepropietrowski) przeciwko członkom zorganizowanych grup przestępczych zajmujacych się m.in handlem narkotykami. W jej wyniku miano zatrzymać 14 osób, a takze skonfiskowac narkotyki oraz broń i amunicję;
  https://korrespondent.net/ukraine/4075215-v-kryvom-rohe-proshla-masshtabnaia-spetsoperatsyia-zaderzhany-14-chelovek
  „Dna niet” jak mawiają Rosjanie. W Winnicy zatrzymano 26 – letnią kobietę która kręciła porno – filmy z sobą i swoim…4 – letnim synkiem…
  https://korrespondent.net/ukraine/4075235-vynnychanka-snymala-porno-s-maloletnym-synom

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Na „okupowany” (wg Kijowa) Krym przybyła tymczasem kilkunastoosobowa delegacja z Francji której przewodniczy Thierry Mariani, francuski polityk i samorządowiec, parlamentarzysta, w latach 2010–2012 członek francuskiego rządu. W skład delegacji wchodzą honorowi członkowie francuskiego parlamentu, byli i obecni deputowani Zgromadzenia Narodowego, przedstawiciele władz miejskich, w tym burmistrzowie miast Brien-le-Château i Biguglia. Celem wizyty Francuzów ma być m.in udział w uroczystych obchodach z okazji piątej rocznicy zjednoczenia Krymu z Rosją oraz spotkania z władzami i mieszkańcami Krymu;
  https://tass.ru/obschestvo/6213801

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Temat nielegalnej broni z Ukrainy powraca. Na forum omawiano problem wielokrotnie, teraz „obudziły się” polskie media

  Na Ukrainie nawet 5 milionów sztuk broni trafiło nielegalnie w prywatne ręce. Państwo nie ma nad tym żadnej kontroli. Niektórzy eksperci tę liczbę uważają za zaniżoną.
  O nawet 5 milionach sztuk nielegalnej broni mówił prokurator generalny Jurij Łucenko. Wśród ukraińskich polityków pojawiają się pomysły, by broń zalegalizować za wyjątkiem granatników, materiałów wybuchowych i min.
  To jednak nie rozwiąże problemu. Broń jest w rękach samozwańczych, nacjonalistycznych batalionów, mafii i handlarzy bronią. Nielegalna broń sprzedawana jest także za granicę. Szlak przerzutowy do Polski wiedzie przez Bieszczady.
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ukraina-nawet-5-milionow-sztuk-broni-nielegalnie-w-prywatnyc,nId,2883789#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Zdrada i to z Polszy 🙂

  Dość pechową wypowiedzią popisał się dziś wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski. W szpitalu im. Józefa Psarskiego gościła liczna delegacja z Ukrainy, która wysłuchała wywodu o tym, że nasz wiceprezydent miał na maturze… język rosyjski. Sęk w tym, że mówiono po ukraińsku. W dodatku Ukraina – delikatnie mówiąc – nie żywi do Rosji sympatii.
  http://www.eostroleka.pl/wpadka-wiceprezydenta-kleczkowskiego-goscie-z-ukrainy-byli-w-szoku-wideo,art70799.html

  Polubione przez 2 ludzi

 9. W wyniku skandalu, który wybuchł na Ukrainie wokół przemycanych z Rosji części zamiennych do sprzętu wojskowego, rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zamknęła wszystkie „schematy” ich dostaw – wynika z wypowiedzi prokuratora generalnego Ukrainy Jurija Łucenki.
  https://forsal.pl/artykuly/1402950,ukraina-prokurator-rosja-zamknela-drogi-przemytu-czesci-zamiennych-dla-armii.html
  Komentarz: Trzeba czytac ze zrozumieniem 🙂 Zamknieto jedne trasy pzremytu części zamiennych a otworzono nowe. Niestety Ukraina nie ma innych możliwości by utrzymać swoje siły zbrojne w gotowości jak poprzez zakup części zamiennych z FR.
  Zamienników albo nie ma albo są horrendalnie drogie, albo nie są kompatybilne z częściami produkowanymi przez rodzime zakłady.

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Ukraina i Polska są historycznymi partnerami i sojusznikami. Sfera gazowa nie jest wyjątkiem, w której kraje wyszły na wspólnym froncie przeciwko monopolistycznej pozycji Gazpromu i politycznie motywowanego projektu Nord Stream 2 – pisze Serhij Makogon, wiceprezes Ukrtransgazu, operatora gazociągów przesyłowych na Ukrainie.
  http://biznesalert.pl/polska-ukraina-wspolpraca-gaz-ukrtransgaz/
  komentarz: Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Ukraina bardzo chce ( a rząd w warszawie przychyla się do tego), by to polska wzięła na siebie ciężar utrzymania gazociągów przesyłowych/sieci przesyłowej gazu na Ukrainie.

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Przeczucia mnie nie myliły, pro-ukraińskie lobby w Polsce chce reelekcji Porosznki (!)

  O stosunkach polsko-ukraińskich w Polskim Radiu 24 mówił dr hab. Paweł Kowal, analityk Instytutu Studiów Politycznych PAN i były wiceminister spraw zagranicznych.
  https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2277370,Wybory-na-Ukrainie-Ktora-opcja-najlepsza-dla-Polski
  Komentarz: Poroszenko-osoba ktora złamala wszystkie ustne zobowiązania wobec polski ma być wiarygodnym partnerem? Osobnik który by poprawić swe notowania zezwala na kult Bandery ma być dobrą zmianą?

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Członkowie załóg ukraińskich okrętów, schwytani i nadal przetrzymywani przez Rosjan w Moskwie, mogą być uważani za jeńców wojennych i chronieni na mocy Konwencji Genewskiej – stwierdziło biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.
  https://www.rp.pl/Konflikt-na-Ukrainie/190319653-ONZ-Zatrzymani-ukraincy-marynarze-moga-byc-uwazani-za-jencow-wojennych.html
  Komentarz: Ciekawe czy biuro sprawdziło jak do pomysłu odnoszą się władze FR ? 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 13. W rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę otwieramy wystawę poświęconą jednej z bohaterek walki o wolność i niepodległość Ukrainy – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, inaugurując wystawę poświęconą postaci Aminy Okujewej – ukraińskiej i czeczeńskiej wojskowej, uczestniczce Rewolucji Godności zamordowanej 30 października 2017 r.
  http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/bohaterka-walki-o-wolnosc-i-niepodleglosc-ukrainy-wystawa-w-sejmie/41740225?date=20190307
  Komentarz: A co z Nadiuchą?

  Polubione przez 3 ludzi

 14. W temacie podsłuchiwania kontrkandydatów Poroszenki w wyborach prezydenckich na Ukrainie, niedawno ujawniono aparaturę podsłuchową w biurze Wołodymyra Zelenskiego. W ukromediach pojawiły się informacje ze ukrobezpieka (SBU) robi to przy wsparciu…Ambasady USA na Ukrainie, korzystajac ze „specjalistycznej aparatury” będącej na wyposażeniu amerykańskich placówek dyplomatycznych;
  https://strana.ua/news/190831-kak-sbu-za-denhi-posolstva-ssha-slushaet-politicheskikh-konkurentov-poroshenko.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Tymczasem na meczu Ligi Europy w Kijowie, pomiędzy miejscowym Dynamem, a Chelsea Londyn ukraińscy kibice wywiesili transparenty wymierzone przeciwko korupcji panujacej w armii oraz w policji, a także obwiniajace Poroszenke o „współudział” w doprowadzeniu do śmierci chersońskiej „aktywistki” Kateriny Handziuk;
  https://strana.ua/news/190855-ubijts-mnoho-prezident-odin-na-matche-dinamo-chelsi-ultras-razvernuli-banner-o-korruptsii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Podczas swojego pobytu na „froncie” na Donbasie, Poorszenko spotkał się z „bojcami” Pułku MSW Ukrainy „Azow”. Dla przypomnienia, neonazistowskiego ugrupowanie „Korpus Narodowy” które ostatnio „przesladuje” Poroszenkę na jego wiecach wyborczych, jest uważane za „polityczne ramię” owej jednostki, a jego „fuhrer” Andrij Biłeckij to były „dowódca” „Azowa” gdy był to jeszcze jeden z tzw. ukraińskich baonów ochotniczych;
  https://korrespondent.net/ukraine/4075472-poroshenko-vstretylsia-s-boitsamy-azova-na-donbasse

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Moje refleksje na temat generałów : Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka

  Jestem jednym z tych żołnierzy , którzy służyli pod rozkazami generała Wojciecha Jaruzelskiego i generała Czesława Kiszczaka /chociaż nie bezpośrednio/ i czas najwyższy , by wyjaśnić kontrowersje istniejące wokół tych dwóch osób mających znaczący wpływ na współczesne losy Polaków i najnowszą historie Polski.

  Obecny stan wiedzy historycznej na ten temat jest znikomy , chociaż mamy IPN i historyków ….mało tego urosło na ich temat wiele złych i dobrych legend oraz mitów, które nijak mają się do rzeczywistości. Gwoli ścisłości ja ten temat już kilkukrotnie przewałkowałem dając własną ocenę tych dwóch ludzi. Cofnę się teraz do tego , co dotychczas na ten temat powiedziałem :

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/03/wykopane-z-archiwum-na-temat.html

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2019/03/odkamujemy-najnowsza-polska-historie-w.html

  Istniejące instytucje , w tym IPN , politycy , oficjalne media
  zakłamują prawdę o tych dwóch ludziach, których ja z całą odpowiedzialnością za słowa nazywam zdrajcami Polski i Polaków na każdym etapie ich funkcjonowania w strukturach państwa , zarówno za PRL jak i po 1989 r. , lecz trudno by oczekiwać od IPN by ta ich działalność była przedmiotem postępowań prokuratorskich IPN, zamiast tego udając że pracują koncentrują się na odebraniu im stopni……to trochę za mało biorąc pod uwagę pieniądze społeczne łożone na funkcjonowanie IPN w Polsce.

  Nie widzę potrzeby -co niektórzy nasi opozycyjni koledzy postulują -likwidacji IPN po zmianie władzy w Polsce , gdyż prokuratorzy IPN , by się uwiarygodnić przed nową władzą z uwielbieniem zajmą się POPIS-owcami…..nie należy -moim zdaniem – im w tym przeszkadzać.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/569054,ustawa-degradacyjna-czyli-nie-tylko-kiszczak-i-jaruzelski-straca-stopnie-rzad-zajmie-sie-nowym-prawem.html

  Łódź, dnia 15 marzec 2019 r. dysydent , komandos Michał Jarzyński

  Polubienie

 18. Oświadczenie zwykłego członka III Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Dziwnowie dysydenta , komandosa Michała Jarzyńskiego

  W związku z coraz gorszą z roku na rok pracą Zarządu Związku Polskich Spadochroniarzy w Warszawie na czele z jego prezesem generałem Janem Kemparą skutkującego:

  – zapowiedziami nałożenia na terenowe oddziały haraczu w postaci podatku od składek jej członków w dużej wysokości , uniemożliwiającego jakiekolwiek samodzielne finansowe działanie tych oddziałów;

  -doprowadzeniem Związku do gospodarczej upadłości i utratą jego prestiżu w środowisku cywilnym poprzez niewłaściwe kierowanie i dysponowanie przez Zarząd ZSP w Warszawie podległą jej firmą ochroniarską zatrudniającą w dużej mierze i dającą pracę byłym żołnierzom oraz pozostałym jej członkom spośród służb mundurowych oraz doprowadzenie tej firmy do upadłości oraz nierozliczenie się z tej sprawy przez Zarząd przed członkami Związku;

  – spacyfikowaniem władz w Zarządzie przez byłych wysokich stopniem wojskowych z wysokimi emeryturami i przywilejami z pominięciem poprzez dokooptowanie do jego składu osób spośród innych grup tj. podoficerów , chorążych oraz byłych żołnierzy służby czynnej skutkujące niską gotowością władz Związku do stawania wobec władzy w Polsce w obronie naruszanych co rusz nabytych praw przez naszych emerytów vide : kwestia odbierania /ograniczenia naszych świadczeń emerytalnych i brak zdecydowanej reakcji Związku na te akty bezprawia rządu , prawdopodobnie spowodowane lękiem wierchuszki o utratę swoich przywilejów;

  – brakiem transparencji co do faktów łączenia przez wierchuszkę Związku, w tym jego prezesa generała Jana Kemparę władzy w Związku z ich ewentualnym udziałem w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz innych prywatnych firm, w tym firm zagranicznych co rodzi naturalny konflikt interesów powodujący min., iż nasze władze zamiast walczyć o Związek / za co nie otrzymują pieniędzy/, niekiedy reprezentują merkantylne interesy tych firm nadużywając swojej pozycji do ich reklamowania i promowania za co czerpią od nich niekiedy dawane im pod stołem pieniądze;

  ` niektórzy członkowie naszego III Oddziału w Dziwnowie na czele z jego przewodniczącym Zbigniewem Jeszka rozważają inicjatywę oddzielenia się od wierchuszki Związku i kontynuację swojej dalszej działalności w ramach samodzielnego, niezależnego III Oddziału ZSP w Dziwnowie /stosowne decyzje zostaną podjęte w najbliższym czasie/ .

  Zobowiązujemy Zarząd ZPS w Warszawie do niezwłocznego przedstawienia do wiadomości wszystkich członków ZPS informacji na internetowej stronie ZPS na temat tego jak doszło do upadłości firmy ochroniarskiej Komandos i jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec tych osób , które do tego negatywnego stanu doprowadziły;

  Zobowiązujemy również Zarząd ZPS w Warszawie o przedstawienie wszystkim członkom ZPS na internetowej stronie ZPS informacjo o obecnej kondycji finansowej ZPS, bowiem My jako zwykli szeregowi członkowie Związku nie zamierzamy płacić za długi i niegospodarność , w tym działanie na szkodę Związku przez jego Zarzad;

  W przypadku powstania podejrzeń co do działania Zarządu na szkodę ZPS powiadomimy o tym organy ścigania celem rozpoznania i wyjaśnienia przez nich tej bulwersującej Nas wszystkich sprawy;

  Jednocześnie Oddział III ZSP w Dziwnowie zwraca się do wszystkich byłych żołnierzy wojsk specjalnych oraz innych pracowników służb mundurowych w kraju , niezależnie od miejsca ich zamieszkania o wstępowanie do naszego Oddziału gwarantując Wam wszystkim właściwą reprezentację , w tym poczucie bezpieczeństwa oraz solidarność z Wami oraz udział w naszych władzach , niezależnie od Waszych dotychczasowych stopni i zasług.

  Łódź, dnia 15 marzec 2019 r. w imieniu prezesa III Oddziału ZSP w Dziwnowie Zbigniewa Jeszka zwykły członek III Oddziału w Dziwnowie dysydent, komandos Michał Jarzyński

  https://www.dziwnow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=134&strona=1&sub=7&subsub=93

  .https://www.youtube.com/watch?v=mvjknYlX254&fbclid=IwAR0kLx_WcaDLkNHH8YIsyM3KT8Vdk3G8bFA6aXNoo_iE832INWrYyWLsi1g

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.