Wojna domowa na Ukrainie 18.03.2019r.- 1380 dzień od nowego rozejmu.


Poroszenko jako kolejny kandydat w wyborach prezydenckich obiecał, że „Donbas i (….) Krym wrócą do Ukrainy!”. Oczywiście pod warunkiem, że to on te wybory wygra. Wcześniej dokładnie to samo obiecała Julia Tymoszenko.

W niedzielę (17 marca) na dwa tygodnie przed pierwszym terminem wyborów prezydenckich na Ukrainie, walczący o reelekcję Petro Poroszenko zwołał wiec swoich zwolenników, których dziarsko wspomagała znaczna ilość wynajętych przez niego „titiuszek”. Wiec ten miał miejsce na jednym z centralnych placów Kijowa- Placu Michajłowskim.

Według informacji przekazanej przez podległą Poroszence policji, w wiecu uczestniczyło około 25 tysięcy osób. Jego organizatorzy zaś mówią o 40 tysiącach.

„Zwycięstwo będzie nasze i będzie to uczciwe zwycięstwo”– oświadczył Poroszenko na wczorajszym wiecu w Kijowie. Poroszenko ocenił, że nadchodzące wybory będą nie tylko głosowaniem, lecz kolejnym, ważnym krokiem ku umacnianiu państwowości.

„Czy będziemy potrafili zachować prawdziwą niezależność od Rosji? Czy będziemy w stanie sprzeciwić się dążeniom Kremla do podporządkowania sobie Ukrainy? Czy pozwolą Ukraińcy na rewanż sił prorosyjskich i zwycięstwo wygodnych dla Rosji kandydatów w wyborach prezydenckich i wyborach parlamentarnych? Czy Ukraina nadal będzie kroczyła do UE i NATO?”– pytał retorycznie uczestników wiecu Petro Poroszenko.

Następnie sam udzielił odpowiedzi na te pytania twierdząc, że: „jedynie będąc ich pełnoprawnym członkiem, możemy zapewnić sobie prawdziwą niezależność i bezpieczeństwo państwa”.

Poroszenko zapowiedział także, że gdyby wygrał wybory to Ukraina wznowi produkcję pocisków rakietowych. Nawiązał tu do tego co już obiecywał wcześniej przy okazji zawieszenia przez USA i Rosję układu INF o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu Stwierdził on wtedy, że Ukraina ma prawo do budowy własnych systemów rakietowych o większym zasięgu niż dotychczas.

Oświadczył też, że po swoim zwycięstwie wyborczym będzie kontynuował wysiłki na rzecz powrotu pod kontrolę Ukrainy zajętego przez prorosyjskich separatystów Donbasu na wschodzie kraju oraz zaanektowanego przez Rosję Krymu.

„Donbas i Krym powrócą do Ukrainy. Po wyborach podejmiemy zdecydowane kroki, by odzyskać te ziemie drogą polityczno-dyplomatyczną”– obiecał Poroszenko.

Po raz już kolejny powtórzył także, że w swojej drugiej kadencji skupi się na przygotowaniach Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO:

„Do zakończenia mojej drugiej kadencji planuję przygotować Ukrainę do wstąpienia do NATO i UE. Za całkiem realistyczne uważam rozpoczęcie negocjacji o wejściu do UE oraz uzyskanie Planu Działań na rzecz Członkostwa w NATO”– oświadczył Poroszenko.

Przyznając w ten sposób, że nawet za kolejne 5 lat, i to przy jego usilnych staraniach, Ukraina nie ma żadnych szans na wstąpienie do NATO i UE. Czyli, że nadal po 10 latach od „rewolucji godności”, której jednym z głównych celów było członkostwo Ukrainy w UE, Ukraina nie ma co na nie liczyć.

Ja ze swej strony dodam, że nie dość tego, to Ukraina nie ma szans nawet na przygotowanie się do rozpoczęcia negocjacji o wejściu do UE oraz NATO.

Tak więc, cała te retoryka Poroszenki, której dał wyraz wczoraj na swoim wiecu w Kijowie, jest powieleniem kłamstw jakie serwuje on od samego początku swej prezydencji, czyli po prostu sprzedawaniem gruszek rosnących na wierzbie.

Stąd bierze się bardzo duży opór społeczny wobec agitacji Poroszenki, wyrażający się m.in. organizowaniem kontr wieców przez ugrupowania nacjonalistyczne mające na celu zakłócanie ich przebiegu.

Do tego również odniósł się wczoraj Poroszenko, mówiąc, że:

„Kampanię kontaktów z wyborcami próbuje się przenieść w płaszczyznę zamieszek ulicznych. To nawet nie są nieczyste technologie wyborcze. To próba zagrożenia samemu faktowi przeprowadzenia wyborów, zerwania ich.”

Poroszenko dodał, że obowiązkiem istniejącej władzy jest niedopuszczenie do takiego scenariusza. Według niego; autorzy, zleceniodawcy, sponsorzy i wykonawcy takich działań „poprzez wszelką prawdę i nieprawdę prowokują użycie brutalnej siły fizycznej”.

„Ale przecież dlatego jesteśmy silni, że nie będziemy odpowiadać dając im taki prezent. Nasza odpowiedź to nasze wielotysięczny opór, walka o państwo, zgromadzenie prawdziwych ukraińskich patriotów”– przestrzegł nacjonalistów Poroszenko, którzy wg. niego są fałszywymi patriotami.

Przypomnę, ze tydzień temu- 11 marca, na wiecu zorganizowanym przez Poroszenkę w Czerkasach, nalazł się on sam w poważnych tarapatach. Prezydencka ochrona i policja wyciągnęły go spod sceny, na której miał wystąpić w ramach swojej kampanii wyborczej. Zaatakowały go bojówki „Korpusu Narodowego”, nacjonalistycznego ugrupowania zbudowanego głównie z weteranów ochotniczego batalionu „Azow” (kumple naszej posłanki z PiS- Małgorzaty Gosiewskiej). Nacjonaliści chcieli zmusić prezydenta, by wytłumaczył się z afery korupcyjnej w zbrojeniówce. Było bardzo niebezpiecznie, bo bojówkarze starli się z policją i prezydencką ochroną. Rannych zostało kilkunastu policjantów.

To nie pierwszy przypadek fizycznego ataku na jednego z kandydatów. Wcześniej nieznani sprawcy zagrozili w Odessie Anatolijowi Hrycence. Nacjonalistyczni bojówkarze zakłócali występy Wołodymyra Zełeńskiego we Lwowie w lutym. Ale atak na prezydenta to bardziej poważna sprawa, która pokazuje, że kampania wyborcza zaostrzyła się, a w walce o władzę pojawiła się fizyczna przemoc.

„Korpus Narodowy” działa w sojuszu i organizuje wspólne demonstracje z aktywistami innych, skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań: „S14”, „Swoboda”, „OUN” oraz z członkami i sympatykami „Prawego Sektora”. Ich skrajnie nacjonalistyczna ideologia i symbolika jest tylko przykrywką. W rzeczywistości odgrywają ważną rolę w toczącej się na Ukrainie na szczytach władzy grze politycznej. „Korpus Narodowy” jest często oskarżany, że pracuje na zlecenie ministra spraw wewnętrznych i polityka Frontu Narodowego Arsena Awakowa.

Awakow prowadzi swoją brudną grę, obliczoną na umocnienie wpływów politycznych. W tym celu rozgrzewa aferę wyjątkowo niewygodną dla Poroszenki. Chodzi o to, że trzy tygodnie temu Denis Bihus, znany dziennikarz śledczy, upublicznił film o korupcji w handlu bronią. W system zakupów części zamiennych do uzbrojenia od rosyjskich przedsiębiorstw zamieszany był, wg. dziennikarza, wiceszef prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeh Hładkowski i jego syn. Hładkowski był od lat bliskim Poroszence partnerem biznesowym. zarządzał m.in. należącymi do prezydenta zakładami produkującymi autobusy „Bogdan”.

Obecnie okazuje się, że proceder handlu częściami zamiennymi z Rosją, który odbywał się na ogromną skalę i przynosił- liczone w dolarach- wielomilionowe zyski, dla kręgu wtajemniczonych z najbliższego urzędującego prezydenta, nie dotyczył tylko ukraińskiej zbrojeniówki. Otóż, wyszło na jaw, że np. silniki elektryczne do trolejbusów montowanych w zakładach Poroszenki również kupowano w Rosji.

W związku z możliwymi konsekwencjami prawnymi, jakie mogą objąć Poroszenkę po przegranych wyborach, co obiecują mu wszyscy bez wyjątku główni kandydaci, zaczął on już przygotowywać się do ewakuacji za granicę. Miejscem jego pobytu ma być luksusowa willa nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii.

Jeśli do tego dojdzie, to okaże się, że historia Ukrainy w ciągu ostatnich pięciu lat, zatoczyła pełne koło.

https://niezalezna.pl/263435-poroszenko-pewnie-o-wynikach-wyborow,

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (30 min) i 82 mm (12 min) oraz granatników; AGS-17 (29 granatów), SPG-9 (3 granaty) i RPG-7 (1 granat), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, 10 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzał z przerwami prowadzono w godzinach, od 10:05 do 21:20, w rejonie: Gorłówki (Zajcewo i Dolomitnoje), Doniecka (Wsilewka, Jasinowata oraz okolice serwisu „Volvo-Center” i teren osiedla mieszkaniowego kopalni Trudowskaja- na obrzeżach Doniecka), a także na południowycm odcinku frontu (Sachanka, Oktiabr i Komiternowo). W wyniku tych ostrzałów na terytorium DRL spadło 81 pocisków, wobec 180 z dnia poprzedniego, co spowodowało uszkodzenie domu jednorodzinnego we wsi Wasilewka koło Jasinowatej.

Poza tym, minionego dnia na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerza kaliber 82 mm (22 miny) oraz opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (5 wystrzałów), granatników; AGS-17 (58 granatów) i SPG-9 (3 granaty), a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, 4 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzał prowadzono z kierunku: Ługańskoje (07:40), Zołotoje-4 (12:05) i Krimskoje (17:00 i 18:30), w stronę: Kalinowki, Zołotoje-5 oraz Żiełoboka i Frunzego. Łącznie w wyniku tych ostrzałów na terytorium ŁRL spadły 83- różnego rodzaju i typu oraz kalibru- pociski. Ostrzały te nie spowodowały żadnych strat i szkód.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 18 березня 2019 року.

17 березня противник 10 разів порушив режим припинення вогню, сім разів застосувавши при цьому озброєння, заборонене Мінськими домовленостями. Крім того, російсько-окупаційні війська обстрілювали позиції підрозділів Об’єднаних сил з гранатометів та великокаліберних кулеметів, а також тричі застосували протитанкові ракетні комплекси.

У смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід” ворог двічі обстріляв наші опорні пункти:
з мінометів калібрів 120 та 82 мм, автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – у районі населеного пункту ВОДЯНЕ;
з мінометів калібру 120 мм – поблизу міста МАР’ЇНКА.

У смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” окупантами здійснено вісім обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил:
чотири – двічі з мінометів 82-го калібру та двічі – з протитанкових ракетних комплексів – у районі населеного пункту КРИМСЬКЕ;
з протитанкових ракетних комплексів – поблизу селища міського типу НОВОТОШКІВСЬКЕ;
з мінометів калібру 82 мм – у районі населеного пункту ЗОЛОТЕ-4;
з мінометів 82-го калібру та автоматичних станкових гранатометів – біля селища НОВОЛУГАНСЬКЕ;
з гранатометів різних систем – поблизу населеного пункту ЛУГАНСЬКЕ.

Внаслідок обстрілів один наш захисник загинув, двоє отримали поранення.

На всі обстріли противника Об’єднані сили дали адекватну відповідь, знищивши при цьому трьох та поранивши чотирьох окупантів.

Від початку поточної доби порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Об’єднані сили надійно контролюють дії противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано представником Об’єднаних сил під час щоденного брифінгу.

Разом переможемо!

Слава Україні!”

Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

20 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.03.2019r.- 1380 dzień od nowego rozejmu.

 1. Jako były komandos płakać mi się chce jak widzę rozmodloną , rozmemłaną niedoszkoloną słabiutką współczesną polską armię z jednostkami chronionymi z zewnątrz poprzez izraelskie firmy ochroniarskie /jak przyjdzie co do czego ,to Was nie wpuszczą do jednostki po broń , którą praktycznie oni zawiadują i decydują czy Wam wydać, czy tez nie/ służącą jako „mięso armatnie ” w bandyckich tzw. „misjach” naszemu amerykańskiemu okupantowi , a w zasadzie nie jemu /bo oni też są praktycznie ofiarami tej samej szajki/ tylko Tajnej Światowej Władzy Centrum / do podboju świata celem jego przekształcenia w jeden wielki koncentracyjny obóz , gdzie oni byli, by panami , a reszta , czyli my niewolnikami ich obsługującymi z wszczepionymi pod skórę czipami , które umożliwiałyby im nasza likwidację , w przypadku stwierdzonej z ich strony u nas rzeczywistej lub urojonej nieprawomyślności.

  Jako żołnierze rzekomo polskiej armii jesteśmy na dnie , bez własnych dowódców , którzy nie bali by się nami dowodzić i nas ,czyli Naród Polski a nie żadne bandyckie NATO reprezentować .

  Nie mamy szczęścia do „swoich” przywódców po II wś. ….dwóch najwyższych z nich tj. generał Wojciech Jaruzelski i generał Czesław Kiszczak okazali się zdrajcami Polski , Polaków oraz podległych im żołnierzy, będąc utajoną ekspozyturą na kraj /Polska/ w zdecydowanej większości żydowskiego NKWD , a później CIA/Mossad , czego następstwem było narzucone im przez międzynarodową lichwę oddanie Polski rozwalonej już wtedy Solidarności , która nota bene , była dziełem CIA a jej przywódcy w Polsce agentami tej zagranicznej służby specjalnej realizującymi w Polsce obce interesy , co skutkowało wkrótce doprowadzeniem Polski do upadłości gospodarczej i przekształceniem jej z liczącego się na świecie partnera gospodarczego do pozycji jakiegoś afrykańskiego bantustanu oraz jednego wielkiego konsumenta obcych wyrobów wielokrotnie zdecydowanie gorszych od polskich.

  Polskę zdradzili nie tylko Ci dwaj wysocy generałowie oraz steropianowi ,post solidarnościowi politycy , lecz również inni wysocy wojskowi ,którzy podporządkowali się bandyckiemu NATO….w dużej mierze akcji zniewalania społeczeństwa polskiego przysłużył się kościół katolicki z Janem Pawlem II na czele, którego szczątki dzisiaj służą do namaszczania na „misjach”ogłupiałych polskich żołnierzy….większego cyrku jak żyje nie widziałem …do czego to doszło , by kościół rzekomo mający na swoich ustach miłosierdzie popychał swoich wiernych do zabijania innych ludzi i ich podboju tylko dlatego, że chcą swojej suwerenności….
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-22/relikwie-jana-pawla-ii-w-polskich-bazach-w-afganistanie-zolnierze-beda-czuli-sie-spokojniejsi/

  Polubione przez 3 ludzi

 2. No i proszę, to o czym pisze na tym blogu, dzięki uprzejmosci jego gospodarza, teraz zaczyna „przebijać sie” do „mediów głownego nurtu”;
  https://www.rp.pl/Swiat/303129928-Prezydent-za-1000-hrywien.html
  Cytat „Potężny cios w prezydenta padł we wtorek, gdy Awakow opowiedział o masowym przekupywaniu wyborców przez sztab Poroszenki. Całą sytuację szef MSW opisał w programie „Swoboda słowa” transmitowanym przez stację telewizyjną ICTV. Według niego do precedensu miało dojść na terenie Kijowa, obwodu kijowskiego oraz „jeszcze jednego regionu”. Wynajęci przez „prorządowy sztab wyborczy” agitatorzy sporządzają listę najbiedniejszych mieszkańców, następnie udają się do nich i pytają, czy są gotowi wesprzeć ich kandydata. Jeżeli odpowiedź jest stanowcza, proponują pomoc”

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Tymczasem w Kijowie podpalono dwa sklepy „Roshen” (firma należąca do Poroszenki);
  https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1787028-nevidomi-pidpalili-magazin-roshen-na-oboloni
  https://korrespondent.net/city/kiev/4076625-v-kyeve-podozhhly-vtoroi-mahazyn-Roshen-za-sutky
  Podobno policja zatrzymała podpalacz który okazał się być „członkiem radykalnej ekstremistycznej organizacji” no i oczywiscie „separatystą” oraz „agentem rosyjskich specsłużb”…
  https://korrespondent.net/city/kiev/4076732-podzhohy-Roshen-sledstvye-zaiavylo-o-prychastnosty-yzvestnykh-separatystov

  Polubione przez 4 ludzi

  • Sklepy zapewne były bardzo dobrze ubezpieczone przed pożarem. A podpalacz za to, ze podjął współpracę z SBU dostanie 2 lata w zawieszeniu (zeznał już ,że to osobiście Putin nakazał inwazję na Ukrainę).

   Polubione przez 4 ludzi

 4. W temacie wstępniaka-polskie media też zauważyły to co pisze szef

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który ubiega się o reelekcję w wyznaczonych na koniec marca wyborach prezydenckich, wyraził w niedzielę przekonanie, że zostanie ich zwycięzcą. Zapewnił, że jego sukces będzie uczciwy. (http://www.tvn24.pl)
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukraina-poroszenko-moje-zwyciestwo-w-wyborach-bedzie-uczciwe,919278.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Do 50 tys. ton drobiu z Ukrainy będzie trafiać na unijny rynek bez opłat celnych. Tak brzmi wstępne porozumienie Brukseli z Ukrainą.
  Unia usankcjonowała bezcłowy import ukraińskich kurczaków. O wstępnym porozumieniu przedstawicieli państw członkowskich Komisja Europejska miała poinformować już w piątek. Żaden kraj, w tym Polska nie protestowały – ustaliło RMF FM.
  https://www.money.pl/gospodarka/komisja-europejska-dogadala-sie-z-ukraina-uderzy-to-w-polskich-producentow-drobiu-6360710639257217a.html
  Komentarz: Nie ma wątpliwości, ze większość mięsa trafi (min ze względu na koszty transportu) do naszego kraju. Rząd w Warszawie nie protestował-dlaczego to mnie nie dziwi? W dodatku jak członkowie „Agrouni”.zaczną protestować to nazwie się ich agentami Putina.

  Polubione przez 4 ludzi

 6. W temacie przedwyborczych obietnic na Ukrainie

  Prezydent Rosji Władimir Putin, który w poniedziałek złożył wizytę na zaanektowanym w 2014 roku ukraińskim Krymie, odpowie za zajęcie półwyspu przed trybunałem międzynarodowym – oświadczył Refat Czubarow, przewodniczący samorządu Tatarów krymskich, Medżlisu.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukraina-refat-czubarow-putin-odpowie-za-krym-przed-trybunalem-miedzynarodowym,919434.html
  Komentarz: Politycy z Ukrainy mowia to co „lud” chce usłyszeć, nie to co jest prawdą. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych szans by Putin został aresztowany, a tym bardziej osądzony.
  Nie ma szans , że FR się rozpadnie. Nie ma szans na łatwą wygrana wojnę z Rosja i nie ma szans na siłowe odbicie Krymu. Jednak skoro nie ma szans na ziszczenie tych ukraińskich marzeń to po co osoby których jedynymi dokonaniami jest próba „wyzwolenia Krymu” zasiadają na ważnych stołkach i czerpią z nich profity?

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukraińska codziennośc, w Kijowie 16 marca na jednej z ulic napadnieto i pobito pracownice misji OBWE na Ukrainie. Nie był to jednak „napad zwiazany z dziłalnoscią kobiety”, a najprawdopodobniej „zwykły napad rabunkowy”;
  https://www.unn.com.ua/ru/exclusive/1787163-v-obsye-rozpovili-pro-napad-na-spivrobitnitsyu-v-kiyevi
  W obwodzie dniepropietrowskim wykoleił się pociąg towarowy po tym jak złodzieje rozkradli odcinek sieci kolejowej;
  https://korrespondent.net/ukraine/4076606-v-dnepropetrovskoi-oblasty-poezd-soshel-s-relsov-yz-za-krazhy
  W obwodzie lwowskim jeden ukraiński pogranicznik zastrzelił drugiego. na razie brak informacji dlaczego doszło do strzelaniny pomiędzy funkcjonariuszami ukraińskiej SG;
  https://strana.ua/news/191371-vo-lvvoskoj-oblasti-pohranichnik-ubil-svoeho-kollehu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Według informacji mediów Centrum Oświatowiec prowadzące w Łodzi Liceum Sportowo-Mundurowe zamierza stworzyć specjalną klasę nauczającą języka i kultury ukraińskiej.
  W Łodzi mieszka ponad 70 tysięcy Ukraińców i ważne jest, by dobrze czuli się w naszym regionie. Chodzi o to, by nie utracili swojej kultury, narodowości. Proponujemy im naukę w klasie ukraińskiej, która będzie miała polską podstawę programową, przedmioty mundurowe, a także kulturologię ukraińską i naukę języka ukraińskiego” – wypowiedź dyrektorki Liceum Sportowo-Mundurowego w Łodzi, Magdaleny Byczkowskiej cytuje za „Dziennikiem Łódzkim” portal Dziennik Narodowy.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/lodzkie-liceum-sportowo-mundurowe-chce-otworzyc-klase-ukrainska/
  Komentarz: Nie miałbym obiekcji gdyby w „normalnych” klasach jeśli zapragnęliby tego rodzice uczniów z Ukrainy nauczano języka ukraińskiego. Jednak jak słyszę o klasach mundurowych w których takowe klasy się tworzy czuje wewnętrzny niepokój.
  Do czego to może doprowadzić? Do ukranizacji służb (policja wojsko)?

  Polubione przez 3 ludzi

 9. „Burza’ w „ukrainskim internecie”, po tym jak czołowy POROCHOBOT, czyli politolog Ołeksandr Palij „wypomniał” głównym kontrkandydatom Poroszenki w wyborach prezydenckich , czyli Julii Tymoszenko oraz Wołodymyrowi Zelenskiemu ich „żydowskie pochodzenie”. Ukraińscy internauci komentujac wywody Palija przypomnieli mu że takze jego ‚sponsor”, czyli Poroszenko ma „zydowskiego pochodzenie” poprzez swojego „tate”, który urodził się jako Walcman…
  https://strana.ua/news/191356-zelenskij-evrej-pochemu-eto-vozbudilo-porokhobotov.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Ciąg dalszy sprawy zastrzelenia przez bande złożoną z ‚weteranów ATO” innego „weterana ATO” Witalija Oleszke właściciela hotelu w Berdiańsku w obwodzie zaporoskim. Redkator naczelna popularnego ukraińskiego programu „Schemy” zajmujacego się ujawnianiem „brudnych spraw i machlojek” ukraińskich polityków poinformowała ze głowny podejrzany w tej sprawie, który dokonał zabójstwa Oleszki, jest „skrywany” przed opinią publiczną przez SBU. Ukrobezpieka ma to robić gdyż zabójstwa Oleszki miał on dokonać z polecenia polityka z prezydenckiego ugrupowania „Blok Poroszenki”, a upublicznienie tej sprawy teraz zaszkodziłoby notowaniom wyborczym Poroszenki;
  https://strana.ua/news/191376-hlavnoho-podozrevaemoho-v-ubijstve-sarmata-oleshko-sprjachut-v-sbu-chtoby-ne-isportit-rejtinh-poroshenko.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Będzie ciekawie
  Na dwa tygodnie przed wyborami premier i prezydent Ukrainy ogłaszają, że zaczynają rozmowy z Międzynarodowym Funduszem walutowym w sprawie…zmniejszenia cen za gaz dla gospodarstw domowych.
  https://economics.unian.info/10483731-ukraine-mulls-talks-with-imf-to-halt-gas-price-hike-for-households.html
  Komentarz: MFW z pewnością nie będzie zadowolony z takiego biegu wypadków. Co więcej decyzja władz w Kijowie podyktowana czynnikami politycznymi (wybory) z pewnością wpłynie na czas/mozliwość otrzymania kolejnej transzy kredytu z MFW.

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.