Wojna domowa na Ukrainie 14.05.2019r.- 1437 dzień od nowego rozejmu.


Była firma Poroszenki w Sewastopolu na Krymie służyć będzie do przeprowadzania napraw i konserwacji statków rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Przedsiębiorstwo morskie w Sewastopolu- „Sierwmorzawod”, które wcześniej należało do Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, stanie się obecnie główną bazą do naprawy i konserwacji statków Floty Czarnomorskiej- rosyjskiej marynarki wojennej. O tym zaskakującym fakcie poinformował dyrektor przedsiębiorstwa, Władimir Bażenow w wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej „RIA Novosti”.

Bażenow poinformował, że po zjednoczeniu Krymu z Rosją agencje rządowe zwróciły szczególną uwagę na rozwój przedsiębiorstw w regionie. W szczególności stworzono program modernizacji i technicznego wyposażenia „Sierwmorzawoda” („SMZ”).

„Ten program jest wdrażany. Głównym zadaniem jest uczynienie ‚SMZ’ podstawową firmą do naprawy statków Floty Czarnomorskiej”– powiedział Bażenow.

„SMZ” powstał w 1783 r. jako „Łazarewska Admiralicja”. Następnie przez ponad dwa stulecia swej pracy zakład ten zbudował ponad 500 i naprawił ponad 5 tysięcy statków i różnego typu okrętów.

Po upadku ZSRR- w latach 90 ubiegłego wieku, firma ta została sprywatyzowana i stała się własnością Petra Poroszenki. W 2015 r., Po zjednoczeniu Krymu z Rosją, zakład został upaństwowiony na rzecz miasta Sewastopola i obecnie jest filią Centrum Stoczniowego „Zwiezdoczka”.

„SMZ” ma swoje zakłady w dwóch różnych lokalizacjach: „Jużnaja” i „Inkerman”, łącznie zajmują one powierzchnię około 53 hektarów. Obecność dwóch suchych doków, specjalistycznych warsztatów do naprawy kadłubów, produkcji konstrukcji kadłuba, wyposażenia statków, systemów i rurociągów, stwarza warunki do naprawy, dokowania, modernizacji i przebudowy statków i okrętów różnych klas i rodzajów.

Suche doki „SMZ” umożliwiają naprawę statków i okrętów o długości do 165 i 145 metrów oraz szerokości do 22 metrów i zanurzeniu do 9 metrów o nośności do 18 tysięcy ton.

Natomiast naprawa prowadzona przy nabrzeżach tego zakładu pozwala dokonywać remontów statków i okrętów o długości do 300 metrów i nośności do 150 tysięcy ton.

Obecnie w „SMZ” prowadzona jest budowa dwóch ciężkich dźwigów pływających: PK-400 „Sewastopol” i PK-700 „Grigorij Prosjankin”, w kolejce do remontów stoją też okręty wojenne i statki pomocnicze Floty Czarnomorskiej, które niebawem staną w dokach w celu ich naprawy i konserwacji.

Przedstawiciel Prezydium Międzynarodowej Rady Organizacji Rosyjskich Rodaków Wadim Kolesniczenko ocenił, że:

„Dla Petra Poroszenki jest to mała strata, ale dla Sewastopola jest bardzo dobrą okazją, ponieważ w końcu nasze stocznie zaczną działać w interesie mieszkańców Sewastopola- to są nasze miejsca pracy”.

A swoją drogą wyjaśnia to, dlaczego Poroszenko tak szczerze nienawidzi Rosji.

Ciekawe czy swoją awersję nie przeniesie na Ukrainę, którą dotąd niemiłosiernie drenował z publicznego grosza?

Wszystko jest możliwe, bo coraz śmielej do głosu dochodzą ci, którzy mają zamiar rozliczyć go z jego licznych przekrętów, np. w związku z zaopatrzeniem ukraińskiej armii w sprzęt wojskowy.

https://ria.ru/20190415/1552690445.html,

https://librasevastopol.ru/?1298,

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82_%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D1%81%D0%BE%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2,

https://www.defence24.pl/rosjanie-przejmuja-majatek-prezydenta-ukrainy-na-krymie.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (3 miny) i 82 mm (30 min), opancerzonych wozów bojowych BMP-1 (17 wystrzałów) oraz granatników: AGS-17 (78 granatów), SPG-9 (27 granatów) i RPG-7 (7 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej, 17 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzeliwane były z przerwami, w godzinach: od 06:00 do 19:10, następujące punkty na linii frontu: rejon Gorłówki (Gołmowskij, Zajcewo, Wierchnietoreczkoje oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina), okolice i obrzeża Doniecka (wieś Zabiczewo, teren lotniska i serwisu „Volvo-Center” oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowskaja i wieś Aleksandrowka, a także obrzeża Jasinowatej i przedmieścia Spartakusa), a także południowy odcinek frontu (Staromichajłowka, Leninskoje, Komiternowo i Sachanka).

Łącznie w wyniku ukraińskiego ostrzału na terytorium DRL, w ciągu minionej doby, spadły 172 pociski (wobec 47 z dnia poprzedniego), uszkadzając przy tym dom jednorodzinny w Komiternowie przy ulicy Kirowa nr. 34.

Innych strat i szkód nie odnotowano.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz granatników: AGS-17, SPG-9 i RPG-7, a także broni maszynowej, w tym ciężkiej, 9 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzał ze strony ukraińskich pozycji prowadzony był w kierunku: Sławianoserbska, Zołotoje-5, Kalinowa oraz Frunzego i Donieckiego.

Jak dotąd nie odnotowano żadnych strat i szkód.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 14 травня 2019 року.

13 травня збройні формування Російської Федерації дев’ять разів порушили режим припинення вогню, з них двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82 мм. Ворог також обстрілював наших захисників з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід” противник шість разів обстріляв позиції Об’єднаних сил:
з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – біля села ЛЕБЕДИНСЬКЕ;
зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – в районі населеного пункту БОГДАНІВКА;
двічі з гранатометів різних систем та стрілецької зброї – поблизу міста АВДІЇВКА;
зі станкових протитанкових гранатометів – поблизу населеного пункту НОВОТРОЇЦЬКЕ;
з автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – біля міста МАР’ЇНКА.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” позиції наших захисників були обстріляні тричі:
з мінометів калібру 82 мм, ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу населеного пункту НОВОТОШКІВСЬКЕ;
двічі зі стрілецької зброї – біля населених пунктів ЛУГАНСЬКЕ і СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає. На кожний обстріл противник отримав адекватну відповідь. В межах ділянки розведення біля СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА Об’єднані сили вогонь у відповідь на обстріл не відкривали. За даними розвідки Об’єднаних сил, 13 травня одного окупанта було знищено, ще двох – поранено.

Від початку поточної доби обстрілів з боку противника не зафіксовано.

Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано представником Об’єднаних сил під час щоденного брифінгу.”

Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.05.2019r.- 1437 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie „walki z korupcją” na Ukrainie, ukraińscy „aktywisci antykorupcyjni” domagaja się od USA objecia Prokuratora Generalnego Ukrainy i szefa MSW Ukrainy sankcjami, w ramach tzw. prawa Magnickiego, za naruszanie przez nich praw człowieka oraz korupcję;
  https://strana.ua/news/200972-aktivisty-trebovali-ot-hpu-i-mvd-otstavki-lutsenko-i-avakova.html
  Pojawili się z demonstracją pod siedzibą MSW Ukrainy, gdzie doszło do starć z ochraniajacą budynek policją;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4095985-pod-mvd-v-kyeve-potasovky-aktyvystov-s-sylovykamy
  W ich trakcie „siłowiki” zatrzymały jednego z liderów „aktywistów”, znanego na Ukrainie tzw. antykorupcjonera z Dniepra, Witalija Szabunina przewodniczącego jednej z pozarzadowych ukraińskich organizacji zajmujacych sie ujawnianiem i zwalczaniem korupcji na Ukrainie;
  https://strana.ua/news/200971-pod-zdaniem-mvd-v-kieve-pravoozraniteli-pytalis-zaderzhat-hlavu-tsentra-protivodejstvija-korruptsii-shabunina.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ad. 3

   Jak widać łatwiej jest policmajstrom wykazać się przy łapaniu osób domagających się praworządności i przestrzegania prawa, niż w zatrzymywaniu przestępców.

   Zresztą nie jest to cecha wyłącznie Ukrainy- Polska też w tym celuje.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 2. Ukraińska codziennosć, w nocy w Winnicy banda tzw. tituszek próbowała „bezprawnie przejąć” jeden ze znajdujacych się tam zakładów przemysłowych. Interweniowała policja, której udało sie zatrzymać tzw. rejderów;
  https://korrespondent.net/ukraine/4095894-zakhvat-zavoda-v-vynnytse-50-chelovek-zaderzhany
  W jednej z miejscowości obwodu odeskiego policjanci przechwycili transport „lewych papierosów” (590 tys. paczek) o wartosci ponad 22 mln hrywien, na razie brak informacji dokad były wiezione;
  https://korrespondent.net/ukraine/4095890-v-odesskoi-oblasty-yzialy-kontrabandnye-syharety-na-22-mln-hryven
  We Lwowie NN osoba zadzwoniła na policję „w imieniu Poroszenki” z zawiadomieniem (oczywiscie fałszywym) o podłożeniu „ładunków wybuchowych” w jednej ze szkół oraz czterech hotelach;
  https://strana.ua/news/200967-vo-lvove-neizvestnyj-soobshchil-ot-imeni-poroshenko-o-minirovanii-chetyrekh-otelej-i-srednej-shkoly.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, kogo nagrodził „generalissimus” Poroszenko różnymi odznaczeniami i tytułami już na swoim „odchodnym” z urzedu prezydenta Ukrainy. Okazuje się ze oprócz zagranicznych i ukraińskich oficjeli (duchownych, wojskowych, urzedników, współpracowników politycznych itp) znaleźli sie pośród nich m.in także przyjaciel jego syna oraz siostra popularnej na Ukrainie piosenkarki Sofii Rotaru;
  https://strana.ua/news/200951-koho-nahradil-porshenko-pered-svoim-ukhodom.html
  A takze dyrektora jednego z ukraińskich przedsiębiorstw przeciwko któremu Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy prowadzi śledztwo o wyłudzenie ponad 93 mln od ukraińskich kolei państwowych;
  https://strana.ua/news/200961-petr-poroshenko-nahradil-ordenom-jaroslava-mudroho-hendirektora-zavoda-kotoryj-prokhodit-podozrevaemym-v-dele-o-khishchenijakh-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Tymczasem nieznany jest los ukraińskiego reżysera Olega sagana, którego 11 maja z sali kijowskiego sądu wyprowadziła i wywiozła w nieznanym kierunku „nieumundurowana grupa ludzi”. Przeciwko saganowi toczyła się rozprawa w związku z oskarżeniem go przez SBU o to ze jest „rosyjskim szpiegiem”, ponieważ „jeździł na terytorium Rosji” (jak wiele milinów obywateli obecnej Ukrainy). Policja nie potrafi (nie chce) udzielić odpowiedzi kto i gdzie wywiózł Olega Sagana, chociaż przebywajacy wówczas w sądzie świadkowie wydarzeń informowali ze znajdujacy się tam policjanci „oddawali honory” owym „nieumundurowanym osobom”;
  https://strana.ua/news/200928-v-politsii-ne-znajut-kuda-i-pochemu-uvezli-rezhissera-oleha-sahana-iz-zala-suda.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. OT z naszego nieszczęsnego, czyli ‚Naczelnik Państwa” znowu przyłapany na kłamstwie;
  https://www.dorzeczy.pl/swiat/102587/Delegacja-z-Izraela-i-tak-przyleciala-do-Polski-Odbywa-nieoficjalnie-spotkania-bez-udzialu-polskich-wladz.html
  Cytat „Dziennikarz „Do Rzeczy” Marcin Makowski poinformował na Twitterze, że według jego źródeł „delegacja Izraela pomimo odwołania wizyty ze strony polskiego MSZ i tak przyleciała do Warszawy”. „Odbywają nieoficjalnie inne spotkania bez udziału polskich władz. Póki co nie jest jasne z kim dokładnie i na jaki temat”
  Ps. Najlepiej „zobrazować” to cytatem z „Misia”;
  „Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział !!”
  >https://www.youtube.com/watch?v=yCK18QfHeeE

  Polubione przez 5 ludzi

 6. I kolejna porcja „zrad” i „peremoh” zza naszej wschodniej granicy. Kolejna bijatyka w Kijowie, tym razem pod siedziba Sądu Konstytucyjnego gdzie „starli się” ze sobą członkowie „Swobody” i „Korpusu Narodowego” z jednej strony oraz członkowie „Bloku Poroszenki” z drugiej. Podobno poszło o to ze „ukropatrioci” oskarżyli „idola porochobotów” o to ze „nieudolnie dowodził na froncie na Donbasie”;
  https://lb.ua/society/2019/05/14/426751_pod_konstitutsionnim_sudom.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ciekawe ile „kontrabandy” przeszło bez problemu?

  7 brył bursztynu o wadze blisko 2 kg przewozili bez zgłoszenia celnego dwaj obywatele Ukrainy. Mężczyźni przekraczali polsko- ukraińską granicę przez przejście granicznym w Krościenku.
  https://dziejesienapodkarpaciu.pl/kroscienko-okazaly-bursztyn-zatrzymany-na-granicy-z-ukraina/
  Komentarz: Własciwie z takiego przemytu można się cieszyć. Nasi złotnicy/jubilerzy bardzo sobie cenią ukraiński TANI bursztyn. Zresztą ich koledzy po fachu np z Chin również. Gorzej z terenami po kopalniach odkrywkowych na terenie obecnej Ukrainy.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Przewodniczący ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij podpisał we wtorek kontrowersyjną ustawę „O zabezpieczeniu funkcjonowania języka ukraińskiego jako państwowego”. Stało się to możliwe po tym, jak deputowani odrzucili projekty postanowień o anulowaniu wyniku głosowania nad przyjęciem ustawy. Do wejścia w życie nowego prawa brakuje jeszcze tylko podpisu prezydenta i opublikowania jej w dzienniku ustaw.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/parubij-podpisal-ustawe-o-jezyku-ukrainskim-i-zagrozil-nastepcom-gniewem-ukrainskiego-narodu/

  Polubione przez 4 ludzi

 9. „Pierwszy poszedł”. Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy „odwiedziła” byłego dowódcę ukraińskiej Gwardii Narodowej generała Jurija Allerowa i „zaprosiło go” do swoich „apartamentów” (czyli aresztowało). Ukraiński wojskowy podejrzany jest o „zdefraudowanie” 80 mln hrywien pochodzących ze środków budżetowych, a dokładnie ma być zamieszany w aferę z budowa mieszkań dla funkcjonariuszy ukraińskiej Gwardii narodowej, jednocześnie trwaja „czynności śledcze” w prywatnej firmie której zlecano budowe owych mieszkań. W ukraińskim portalu „Strana.ua” napisano ze jest to „pierwszy aresztowany tak wysoko postawiony [urzednik] z otoczenia odchodzącego Poroszenki”;
  https://strana.ua/news/201051-nabu-vzjalos-za-makhinatsii-natshvardii-s-zhilem.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. w poniedziałek rano na ulicy Instytuckiej (obecnie fragment ten nosi nazwę Alei Bohaterów Niebiańskiej Sotni) w Kijowie, gdzie w 2014 roku doszło do największej masakry zwolenników ówczesnej opozycji, ponownie ruszyły roboty związane z budową gigantycznego muzeum Majdanu. Jak podawał serwis Hromadske, roboty mogą uniemożliwić dokończenie eksperymentów śledczych w ramach śledztwa w sprawie masakry.
  Dopiero po interwencji dziennikarzy i wolontariuszy prace na moment wstrzymano.
  https://kresy.pl/wydarzenia/kijow-prace-budowlane-w-miejscu-masakry-na-majdanie-wstrzymane-na-razie/

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Niemiecki urząd statystyczny dokonał wyliczeń średniego wynagrodzenia za godzinę pracy w poszczególnych krajach UE. Polscy pracownicy zarabiają więcej jedynie od Bułgarów i Rumunów.
  W Słowenii za godzinę pracy płacono 18,3 euro brutto, w Czechach – 12,7 euro, a w Estonii – 12,6. W Polsce 10 Euro brutto. Jedynie Bułgaria i Rumunia mają „tańszych” pracowników.
  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/polscy-pracownicy-pod-wzgledem-plac-na-trzecim-miejscu-od-konca-w-ue/

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Tymczasem w rosyjskim Soczi z oficjalna wizyta pojawił się Sekretarz USA Mike Pompeo, który spotkał sie z szefem rosyjskiej dyplomacji ministrem Sergiejem Ławrowem, który poinformował ze tematem rozmów były normalizacja stosunków pomiedzy Rosja i USA oraz kwestia zawarcia nowych traktatów ograniczajacych zbrojenia;
  https://rg.ru/2019/05/14/lavrov-rossiia-zainteresovana-v-vozobnovlenii-dialoga-s-ssha.html
  Z Pompeo ma sie spotkać także prezydent Putin, który jednak najpierw pojawił się w centrum badawczym w Achtiubinsku, gdzie m.in ma ogladać najnowsze uzbrojenie, w tym kompleks rakietowy „Kindżał”. Komentujac to rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził ze NIE NALEŻY TEGO POSTRZEGAĆ JAKO SYGNAŁU DLA AMERYKANÓW” 🙂
  https://rg.ru/2019/05/14/v-kremle-prizvali-ne-stroit-teorij-zagovora-po-grafiku-putina.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ciąg dalszy rozłamu w tzw. Kosciele Prawosławnym Ukrainy. „Honorowy patriarcha” Filaret ogłasza kolejną „walkę o niezawisłą ukraińską cerkiew”, tym razem jednak nie od Patriarchatu Moskiewskiego, a od Patriarchatu Konstantynopola, który własnie niedawno ową „niezależność” ukraińskiej cerkwi” przekazał…
  https://strana.ua/news/201068-filaret-zajavil-chto-prodolzhit-borbu-protiv-konstantinopolja-za-ukrainskuju-tserkov.html
  Z kolei u „patriarchy” Filareta mieli z „wizytą”, tzn pod budynkiem gdzie znajduje sie jego siedziba, pojawić się „weterani kijowskiego majdanu” którzy zażądali od niego, oraz od jego nominalnego zwierzchnika „metropolity” Epifaniusza, by zachował jedność w tzw. Kościele Prawosławnym Ukrainy;
  https://strana.ua/news/201074-korpus-zashchitnikov-revoljutsii-dostoinstva-prishel-k-filaretu-i-potreboval-edinstva-ptsu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Dziesięć lat od utworzenia tego programu powinniśmy być gotowi, by strukturalnie wzmocnić Partnerstwo Wschodnie – powiedział w siedzibie Unii Europejskiej w Brukseli minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz na spotkaniu ministerialnym poświęconym dziesięcioleciu Partnerstwa Wschodniego. W spotkaniu wzięli udział ministrowie spraw zagranicznych krajów UE oraz krajów Partnerstwa Wschodniego UE.
  https://kresy24.pl/czaputowicz-trzeba-wzmocnic-partnerstwo-wschodnie/
  komentarz: Co jak co, ale konsekwencji naszym „elytom” nie brakuje…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Szczęście w nieszczęściu , że jest bardzo małe to dziecko i tej sytuacji nie będzie pamiętać. Gdyby było starsze mogło by to u niego wywołać nawet syndrom stresu pourazowego i mieć wpływ na zachowanie w przyszłości. Liczyć tez należy, że ktoś się tym dzieckiem w odpowiedni sposób zajmie.

   Polubione przez 3 ludzi

 15. Wieści z Donbasu, jak informuje tzw. sztab OZS (dawniej ATO) „w wyniku ostrzałow” zginać miał jeden, a dwóch „ukrowojaków” zostało rannych;
  https://strana.ua/news/201064-odin-voennyj-pohib-dvoe-raneny-na-vostoke-ukrainy-vo-vtornik-oos.html
  Z kolei w „wyzwolonym” Torecku (obwód doniecki pod kontrola Kijowa) przed jednym ze sklepów eksplodował granat, na szczęście nikt nie został ranny;
  https://korrespondent.net/ukraine/4096114-u-mahazyna-na-donbasse-vzorvalas-hranata

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Miłość do bliźnich po Upaińsku.
  Katolicy ze Lwowa (większość Polacy) nie mieli możliwości obchodzenia uroczystości Fatimskich w kościele do tego przeznaczonym. Grupa „ukrpatriotów” od kilku miesięcy okupuje kościół Matki Bożej Gromnicznej i nie zezwala Polakom na wejście do środka.
  Władze miejskie/krajowe/policja oczywiście nie reaguje.
  https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2019-05/ukraina-nabozenstwo-fatimskie-lwow.html

  Polubione przez 4 ludzi

 17. Prokurator Generalny Ukrainy Jurij Łucenko (zwany „kumem Poroszenki”) w ramach poszukiwania nowych „kumotrów”, dzieki którym mógłby zachować swoje stanowisko, ogłosił ze jest gotów przekazać stronie amerykańskiej wszystkie materiały dotyczące działalności na Ukrainie syna byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena, Huntera Biden, tzn. jego „pracy” w zarządzie gazowego holdingu ‚Burisma”;
  https://www.pravda.com.ua/rus/news/2019/05/14/7214996/

  Polubione przez 3 ludzi

 18. I jeszcze pare słów o „generallisimusie” Poroszence, który w Brukseli podczas 10 rocznicy utworzenia tzw. Partnerstwa Wschodniego „skromnie” poradził swojemu następcy, czyli Wołodymyrowi Zelenskiemu by „podążał droga Poroszenki” i opowiadał o swoich ‚zasługach” dla Ukrainy…
  https://strana.ua/news/201019-poroshenko-dal-odin-sovet-novoizbrannomu-prezidentu-ukrainy-i-rasskazal-o-svoikh-zasluhakh.html
  Don Pedro wiecznie żywy! Czyli w UE znowu nazwali Poroszenkę „PEDREM”, tym razem zrobił to rzecznik prasowy UE Margaritis Schinas;
  https://strana.ua/news/201048-v-evrokomissii-po-oshibke-nazvali-poroshenko-pedro.html

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Tymczasem MSZ Francji oficjalnie „skarciło” Kijów za ostatnie wypowiedzi szefa MSZ Ukrainy „dyplomatoła” Klimkina i wezwało włądze Ukrainy by „nie mieszały porozumien mińskich z sytuacja wokół członkostwa Rosji w Radzie Europy”. Dla przypomnienia, Klimkin groził ze jeżeli sankcje Rady Europy zostana „zdjęte” z Rosji, to Ukraina przestanie wypełniać porozumienia mińskie;
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6427582

  Polubione przez 3 ludzi

 20. Kolejne dobre wieści dla „nadprezydenta Ukrainy”, czyli oligarchy Kołomojskiego. Sąd apelacyjny w Kijowie odrzucił apelację Narodowego Banku Ukrainy na wyrok w sprawie „PrivatBanku” który zapadł na korzyść Kołomojskiego, a dokładniej na korzyść „cypryjskiej kompanii” której jest głównym akcjonariuszem, jeszcze w marcu 2018 roku;
  https://news.finance.ua/ru/news/-/449024/sud-otklonil-apellyatsiyu-nbu-v-polzu-eks-aktsionerov-privatbanka

  Polubione przez 4 ludzi

 21. Dla tych którzy opowiadają jaki to „postsowiecki sprzęt wojskowy” (oraz jego „pochodne”) to „syf”. Pojawiły się informacje że Amerykanie na jednym ze swoich poligonów wojskowych testują systemy rakietowe S-300PT, które przekazali im najprawdopodobniej „usłużni” Ukraińcy;
  https://korrespondent.net/world/4095832-ukraynskyi-sled-na-polyhone-v-ssha-nashly-s-300
  Źródło;
  https://defence-blog.com/army/satellite-imagery-shows-russian-s-300-missile-defense-systems-in-the-united-states.html

  Polubione przez 4 ludzi

 22. OT z Płw. Arabskiego. gdzie jemeńscy Huti kontynuują swoja walkę z najeźdźcami którymi przewodzi reżim Saudów i skutecznie sie przy tym „odgryzają”. Tym razem dokonali nalotu ‚dronami” uzbrojonymi w ładunki wybuchowe na należący do saudyjskiej kompanii „Aramco” infrastrukturę naftową znajdującą sie w środkowej Arabii Saudyjskiej;
  https://colonelcassad.livejournal.com/4988928.html
  Pojawiły się takze informacje o jakiś „atakach” na tankowce przy brzegach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale są one być moze „fejkami” lub nawet próbą tzw. operacji fałszywej flagi, wymierzonej przeciwko Iranowi, na co uwagę wskazuje popularny krymski bloger ‚Boris Rozin („colonelcassad”);
  https://colonelcassad.livejournal.com/4988651.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.