Wojna domowa na Ukrainie 25.07.2019r.- 1509 dzień od nowego rozejmu.


„Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przerobiła nagranie rozmów przedstawionych jako dowód w sprawie katastrofy MH-17 na Donbasie”– poinformował starszy śledczy ds. ekspertyzy cyfrowej, Akash Rosen z malezyjskiej firmy OGIT Forensic Services.

Informacja o tej kluczowej sprawie w wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego lotu MH-17 nad wschodnią częścią Donbasu, do której doszło w dniu 17 lipca 2014 roku, w momencie gdy jasne już było że siły ukraińskiej operacji ATO przegrywają swoją walkę z powstańcami, ukazała się w najnowszym filmie dokumentalnym holenderskiego reżysera Maxa van der Werfa, pt. „MH17 – Call for Justice” („MH17- Wezwanie do Sprawiedliwości):

„Przeredagowano. Poziom szumów różni się od tego audio tracku. Tu niżej, tam wyżej. A tutaj możecie zobaczyć tak dużo wyciętych elementów. To jasne, można to zobaczyć – brakujące audio”– wyjaśnił starszy śledczy ds. ekspertyzy cyfrowej Akash Rosen z malezyjskiej firmy OGIT Forensic Services

Podobnego zdania jest niemiecki specjalista ds. ekspertyz cyfrowych, Norman Ritter, który potwierdził słowa Akash Rosena, zauważając, że rozmowy telefoniczne zostały podrobione przy pomocy dziewięciu oddzielnych manipulacji.

Autor filmu, Max van der Werf zwrócił uwagę na fakt, że szef Narodowej Służby Dochodzeń Kryminalnych Holandii Wilbert Paulissen oświadczył na konferencji prasowej 18 czerwca br., że źródłem tych zmanipulowanych nagrań była Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Reżyser filmu, Max van der Werf przedstawił w nim kilku świadków z Donieckiej Republiki Ludowej, w wym Aleksandra z miejscowości Torez i Walentinę Kowalenko ze wsi Krasnyj Oktiabr.

Świadek Aleksander opowiedział, że sprzęt rakietowy, który zdaniem wspólnej grupy śledczej został dostarczony przez ukraińsko-rosyjską granicę 17 lipca, znajdowało się w Torez na dzień lub dwa dni przed katastrofą samolotu. Aleksander nie potwierdził, także że jest pewny, iż był to system „BUK”.

Natomiast Walentina Kowalenko wskazała dokładny kierunek, z którego wg. niej leciał pocisk wystrzelony w kierunku malezyjskiego samolotu, co doprowadziło do jego katastrofy. A więc Walentina Kowalneko, która mieszka w odległości niespełna dwóch kilometrów od miejsca katastrofy opowiedziała, że rakieta leciała od strony wsi Stepanowka, która znajdowała się pod kontrolą ukraińskich żołnierzy.

W filmie wystąpił też szef operacji Rady Bezpieczeństwa Narodowego Malezji, pułkownik Mohamad Sakri, który ujawnił, że służby wojskowe jego kraju prowadziły tajną operację w celu odzyskania „czarnych skrzynek” lotu MN-17.

„Rozmawiałem z premierem (byłym premierem Najibem Razakiem- dopisek mój). Kazał mi natychmiast udać się na miejsce wypadku”– powiedział pułkownik Mohamad Sakri.

Ujawnił on też, że po przybyciu malezyjskich funkcjonariuszy do Kijowa władze ukraińskie zamknęły im dostęp do miejsca katastrofy.

„Nie pozwolono nam tam pojechać, potem wziąłem małą grupę, aby opuścić Kijów i potajemnie udać się do Doniecka”– wyjaśnił pułkownik Sakri.

Wyjaśnił, że spotkał się tam z przedstawicielami administracji Doniecka, na czele z ówczesnym szefem DRL, Aleksandrem Borodajem. Pułkownik przybył do Doniecka jeszcze przed przedstawicielami z Australii, Holandii i Ukrainy i otrzymał w dniu 22 lipca 2014r. od władz powstańczych „czarne skrzynki” samolotu MH-17.

W filmie jako dowód pokazano jako dowód dokumenty podpisane przez pułkownika Sakri i ostemplowane przez Narodową Radę Bezpieczeństwa Malezji, które potwierdzają fakt transferu „czarnych skrzynek” do Malezji.

SMM OBWE (The OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine) zwróciło się do rządu Malezji o przekazanie „czarnych skrzynek”, ale odmówiono. Po tym, agenci FBI przyszli do niego z tą samą prośbą. W Kijowie władze ukraińskie „próbowały zmusić do zwrotu czarnych skrzynek”– dodał pułkownik Sakri. W rezultacie tej odmowy „czarne skrzynki” z samolotu MH-17 zostały pozostawione w rękach malezyjskich specjalistów.

Premier Malezji, Mahathir Mohamad w wywiadzie dla autorów filmu stwierdził, że Stany Zjednoczone, Holandia i Australia nie są zainteresowane ustaleniem prawdziwej przyczyny katastrofy.

„Nie interesują ich prawdziwe przyczyny wypadku i kto był odpowiedzialny, ale już zdecydowali, że to powinna być Rosja. Nie możemy zaakceptować takiej postawy” powiedział Mohamad.

Premier odpowiedział również na pytanie, dlaczego Malezja nie została włączona do zespołu dochodzeniowego przez sześć miesięcy.

„To jest niesprawiedliwe i niezwykłe. To był nasz samolot, w którym lecieli Malezyjczycy, oni też zginęli. Tak więc, oczywiście, Malezja powinna być pierwszym krajem, który weźmie udział w dochodzeniu (…) Ale po prostu nas ignorowali”– dodał premier.

Dodam, że wcześniej światowe media informowały o tym, jakoby to strona malezyjska zakłócała proces prowadzonego dochodzenia w sprawie ustalenia przyczyn, okoliczności odpowiedzialnych za doprowadzenie do katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH-17.

Wspólny zespół dochodzeniowy 19 czerwca br. na zwołanej specjalnej konferencji prasowej wskazał jako podejrzanych o doprowadzenie i udział w katastrofie MH-17, cztery osoby. Wśród nich jest trzech Rosjan i jeden Ukrainiec. Ich proces rozpocznie się 9 marca 2020 roku.

W śledztwie tym ustalono, że malezyjski Boeing zestrzelono przy użyciu z rakietowego systemu obrony powietrznej „BUK”, który jakoby należał do 53 brygady rakiet przeciwlotniczych rosyjskich sił zbrojnych z Kurska.

Ogłoszono też nazwiska czterech podejrzanych: Rosjanami są Igor Girkin, Sergej Dubinski i Oleg Pułato oraz Ukrainiec Leonid Harczenko. W śledztwie ustalono, że osoby te brały udział w dostawie zestawu rakietowego „BUK” na Donbas i odpaleniu rakiety w kierunku lecącego tam Boeinga. Za tymi osobami zostaną wydane międzynarodowe listy gończe w celu doprowadzenia ich przed sąd w Holandii

Moskwa ogłosiła że ​​śledztwo nadal ignoruje dane strony rosyjskiej, podczas gdy Kijów jest pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej Grupy Śledczej i może w ten sposób fałszować dowody.

Zastępca prokuratora generalnego Rosji Nikołaj Winnichenko podkreślił, że strona rosyjska przekazała Holandii dane z rosyjskiego radaru i dokumentację wskazujące, że system rakietowy „BUK”, który trafił w Boeinga, należał do Ukrainy, ale ta informacja została zignorowana.

Także rosyjskie MSZ stwierdziło, że śledztwo jest stronnicze i jednostronne, a oskarżenia o zaangażowanie Rosji są bezpodstawne i wywołują rozżalenie. Władimir Putin powiedział, że Moskwa będzie w stanie uznać wyniki dochodzenia tylko wtedy, gdy weźmie w nim udział.
Ministerstwo Obrony podkreśliło, że wszystkie pociski, których silnik został pokazany przez komisję śledczą, zostały usunięte przed 2011 rokiem.

Jak widać narracja prowadzona według scenariusza narzuconego mediom i Międzynarodowemu Zespołowi Śledczemu zaczyna się sypać, a amerykańskie kłamstwa powoli są ujawniane.

Jak sądzę, zanim dojdzie do rozpoczęcia postępowania przed holenderskim sądem, może się okazać, że przedstawiony mu materiał dowodowy jest sfingowany.

A poza tym, zapewne wiodące zachodnie media jak na rozkaz wydany z samej góry, przemilczą ten jakże istotny fakt.

Oczywiście cenzury, w cieszącej się wolnością i tolerancją demokracji zachodniej, nie ma 🙂

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu doszło tylko do 3 naruszeń warunków żniwnego rozejmu, które miały miejsce; w rejonie Doniecka (07:45-08:15) i Gorłówki (14:10 i 14:35). Ostrzał przez pijanych ukraińskich żołnierzy przeprowadzony został z kierunku Marinki, z terenu kopalni Jużnej na obrzeżach Dzierżyńska oraz Nołowługańskoje, w stronę: osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja, osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina oraz na przedmieściach Dolomitnoje.

Łącznie na ostrzeliwane terytorium DRL spadły 2 granaty wystrzelone z wyrzutni RPG-7 (wobec 9 pocisków z dnia poprzedniego), nie czyniąc przy tym żadnych szkód i strat. Ostrzały prowadzono także przy użyciu karabinków maszynowych AK-47.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze nadal wzorowo przestrzegali warunków żniwnego rozejmu.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

7 min.

„Зведення станом на 07:00 25 липня 2019 року.

24 липня збройні формування Російської Федерації та її найманці дотримувалися сталого режиму припинення вогню.
За минулу добу втрат з української сторони не зафіксовано.
Від початку поточної доби Збройні Сили України дотримуються сталого режиму припинення вогню, тоді як збройні формування Російської Федерації та її найманці 1 раз порушили безстрокову заборону на використання будь-якої зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” противник здійснив один обстріл позицій Об’єднаних сил:
неподалік ПРИЧЕПИЛІВКИ – з ручного протитанкового гранатомету та великокаліберного кулемету.
В результаті ворожого обстрілу один військовослужбовець отримав поранення.
Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.”

Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

30 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.07.2019r.- 1509 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek, od wczoraj na Ukrainie trwa „przewrót” w wykonaniu Biura Prezydenta Ukrainy, które próbuje usunąć ze stanowiska obecnego burmistrza Kijowa Witalija Kliczkę, półgłowka i szkodnika który pozwala ruinować i rozkradać stolice Ukrainy. Jak oficjalny powód takiej „operacji” podano to ze Prezydentowi Ukrainy przysługuja uprawnienia nominowania nowych przewodniczących rad miejskich, Kliczko pełni jednocześnie taką funkcję. Oczywiście sam półgłowek Kliczko zapowiedział ze od koryta oderwać się nie da 🙂
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/4122034-u-zelenskoho-prosiat-kabmyn-uvolyt-klychko-smy
  https://strana.ua/articles/analysis/213302-mer-kieva-snimut-li-klichko-s-posta-hlavy-khha.html
  https://24tv.ua/ru/u_klichko_prokommentirovali_obrashhenie_bogdana_otnositelno_ego_uvolnenija_n1183549

  Polubione przez 3 ludzi

  • „…jak widać Ukroince chyba w genach maja zapisane uczestniczenie w różnorakich burdach i zadymach gdziekolwiek by sie nie znaleźli…”- cała historia i RP wskazuje, że nie „chyba”, tylko na pewno.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Ciąg dalszy afery „Ukrainiangate”, czyli „mieszania się” władz w Kijowie w wybory prezydenckie w USA. Amerykański „BuzzFeed” poinformował że prokuratorzy generalni Ukrainy, były Wiktor Szokin oraz obecny Jurij Łucenko przekazali Donaldowi Trumpowi „dokumenty majace skompromitować jego potencjalnego kontrkandydata, czyli byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena”. Podobno przekazanie tzw. kompromatu miało odbyć sią za pośrednictwem prawnika Donalda Trumpa Rudy Giulianiego, a ma on dotyczyć „pracy” jego syna Huntera w ukraińskiej spółce gazowej ‚Burisma”;
  https://strana.ua/news/213394-shokin-i-lutsenko-predlozhili-trampu-kompromat-na-bajdena-buzzfeed.html
  Źródło;
  https://www.buzzfeednews.com/article/mikesallah/rudy-giuliani-ukraine-trump-parnas-fruman
  Warto przy tym przypomniec że w sprawę „Burismy” zamieszany był (jest?) były prezydent RP Kwaśniewski (ps. OMC magister lub „Olek – monopolek”);
  https://www.newsweek.pl/polska/kwasniewski-we-wladzach-ukrainskiej-spolki-gazowej-newsweekpl/6n00bpe

  Polubione przez 3 ludzi

 3. OT zza Oceanu gdzie trwa skandal z „biznesmenem” Jeffreyem Epsteinem w „roli głownej” oskarżonym o seksualne wykorzystywanie nieletnich i handel ludźmi. W sprawę zamieszanych jest wiele osób z amerykańskiej ‚wierchuszki” m.in w związku z nią do dymisji miał sie podać Sekretarz pracy USA Alexander Acosta;
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-dymisja-ministra-pracy-usa-w-tle-skandal-seksualny,nId,3092058
  Teraz pojawiła sie informacja ze Epstein został znaleziony nieprzytomny w celi w Nowym Jorku w której przebywa ze „śladami duszenia na szyi”. Oczywiście wstępna wersja śledczych to „próba samobójcza”…
  https://www.nbcnewyork.com/news/local/Jeffrey-Epstein-Found-Injured-in-NYC-Jail-Cell-After-Possible-Suicide-Attempt-or-Assault-Sources-513174311.html

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Ukranizacja kraju postępuję

  TVP Sport przeprowadzi transmisję z niedzielnego meczu o Superpuchar Ukrainy, w którym Dynamo Kijów zmierzy się z Szachtarem Donieck. – Robimy eksperyment – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski. Dyrektor stacji decyzję o nietypowej transmisji uzasadnił dużą liczbą Ukraińców mieszkających w Polsce.
  http://www.sport.pl/pilka/7,64946,25026050,zaskakujaca-transmisja-tvp-sport-robimy-eksperyment.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=9067288

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Ukraińska codzienność, na przedmieściach Kijowa znaleziono ciężko ranna w wyniku eksplozji granatu kobietę. Podobno chciała „zakopać granat bojowy na polu” (?)
  https://korrespondent.net/city/kiev/4122403-pod-kyevom-devushka-podorvalas-na-hranate-y-okrovavlennaia-polzla-k-luidiam
  Z kolei w samym Kijowie „draka” przed jedną z restauracji zakończyła się użyciem broni palnej (pistoletu), w wyniku czego jeden z jej uczestników zakończył „imprezę” w szpitalu;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4122389-v-kyeve-okrovavlennyi-muzhchyna-strelial-po-tolpe

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Informacje publikował już mania teraz przedruk z polskiego źródła+kilka dodatkowych ciekawostek 🙂
  Ukraina zainteresowana zakupem polskich okrętów.
  Pisane było im złomowisko, jednak ORP „Metalowiec” i ORP „Rolnik” po blisko sześciu latach bezczynności mogą wrócić do służby, ale już nie pod banderą Marynarki Wojennej RP. Nie popłyną też do Wietnamu na Morze Południowochińskie. Zakupem naszych tarantul jest zainteresowana Ukraina.
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ukraina-chce-kupic-polskie-okrety-wojenne-n136458.html#tri

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Dmytro Razumkow, główny doradca Wołodymyra Zełenskiego i faktyczny szef jego kampanii, zapowiedział nowe prawo na Ukrainie, zgodnie z którym parlamentarzysta może stracić swój mandat poselski, jeśli będzie opuszczał sesje parlamentu.
  https://www.rp.pl/Polityka/190729724-Ukraina-Doradca-Zelenskiego-zapowiada-nowe-prawo—polityk-straci-mandat-za-absencje-w-parlamencie.html
  Komentarz: I fajnie, że już nowe władze biorą się do pracy, tylko, ze jest kilka dużo poważniejszych problemów które szybko trzeba rozwiązać. Po pierwsze kwestia gazu- a dokładnie skąd wziąć środki na zakup gazu w sezonie grzewczym. Naftohaz oddał w formie dywidendy większość swoich środków, a brak kasy na zapełnienie podziemnych magazynów. Kwestia druga -dodatkowe kredyty z MFW-trzeba uchwalić nowe ustawy inaczej wypłata środków z MFW może się wydłużyć.

  Polubione przez 3 ludzi

 8. a na Ukrainie „po staremu”, czyli ciag dalszy „aresztowań” statków. dzisiaj SBU „aresztowała” rosyjski statek w porcie w Izmaile (obwód odeski) który podobno miał brać udział w „incydencie” w Cieśninie Kerczeńskie w listopadzie 2018 roku;
  https://ria.ru/20190725/1556870372.html
  Warto przy tym dodać że wczoraj strona rosyjska „aresztowała” ukraiński statek w porcie Jejsk na Kubaniu. Powodem „aresztowania” statku, pływajacego pod bandera Mołdawii, miał być „zły stan techniczny” oraz „zaległosci płacowe wobec załogi” armatora z Mariupola do którego jednostka należy;
  https://tass.ru/proisshestviya/6697311

  Polubione przez 3 ludzi

  • Rosyjskie media powołujac się na rosyjska rzecznik praw obywatelskich informuja ze załoga zatrzymanego przez Ukrainę statku została już zwolniona i specjalnym autokarem jedzie na Mołdawię skad ma polecieć do Rosji. Jednocześnie statek ma pozostać w ukraińskim porcie. Jednocześnie wiceszef rosyjskiego MSZ Grigorij Karasin nazwał działanie strony ukraińskiej „kontynuacją prowokacyjnych działań z listopada 2018 roku („incydent” w Ciesninie Kerczeńskiej), a przewodniczący komitetu d/s międzynarodowych Rady Federacji Konstantin Kosaczow wezwał obecnego prezydenta Ukrainy do „zajęcia stanowiska w tej sytuacji”. To znaczy czy Zelenskij kontynuuje „polityke prowokacji” poprzednika, czy jest to „prowokacja ze strony SBU”. „Nadchodzi godzina prawdy” podkreślił Kosaczew;
   https://ria.ru/20190725/1556879574.html

   Polubione przez 2 ludzi

 9. Tymczasem redaktor naczelny prokijowskiego portalu „Cenzor.net” Jurij Butusow poinformowął ze decyzje o „aresztowaniu” rosyjskiego statku miał „podjąć osobiście prezydent Wołodymyr Zelenskij już dzień wcześniej, 24 lipca”;
  https://strana.ua/news/213501-o-zaderzhanii-rossijskoho-tankera-rasporjadilsja-zelenskij.html
  Plus na Ukrainie znowu pojawił się „dobry wujcio z USA”, czyli specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA d/s Ukrainy Kurt Volker. ‚Radio Svoboda” poinformowało że „wujcio Kurt” spotkał sie z była premier Ukrainy Julią Tymoszenko oraz byłym ministrem rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivarasem Abromavičiusem, którego Departament Stanu USA „widziałby chetnie” na stanowisku nowego premiera Ukrainy;
  https://www.radiosvoboda.org/a/news-volker-prybuv-do-ukrainy/30075010.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. W siedzibie ukraińskiego Państwowego Biura Śledczego pojawił się były prezydent Ukrainy Poroszenko który został tam „zaproszony” w zwiazku z prowadzonym przez PBS śledztwem w sprawie sprzedaży należących do nie go zakładów stoczniowych. Po wyjściu z budynku na Poroszenke „napadło” kilka osób, a inne próbowały zatrzymać jego samochód. W tle było słychać okrzyki ‚Precz z Porochem!” oraz „Zdychaj Pietia!”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4122652-posle-vykhoda-poroshenko-yz-hbr-proyzoshla-draka

  Polubione przez 2 ludzi

 11. I „tradycyjny” już temat na Ukrainie, czyli zaczyna brakować paliwa na ukraińskich elektrowniach cieplnych. Najgorsza sytuacja jest na Donbasie gdzie oprócz tego że brakuje (standardowo) pieniędzy na uzupełnienie zapasów, to węgiel z Rosji który był tam głownym paliwem znalazła się w spisie „produktów objętych sankcjami”. Najgorsza sytuacja jest w Ługańskiej Elektrowni Cieplnej gdzie paliwa wystarczy do 29 lipca , potem trzeba będzie zacząc wyłączać prąd;
  https://korrespondent.net/business/companies/4122672-na-luhanskoi-tes-toplyva-ostalos-na-chetyre-dnia

  Polubione przez 1 osoba

  • „Najgorsza sytuacja jest w Ługańskiej Elektrowni Cieplnej gdzie paliwa wystarczy do 29 lipca , potem trzeba będzie zacząc wyłączać prąd”- niech opalają drewnem, albo…..polskim węglem 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 12. Wieści z „frontu” na Donbasie. Stały przedstawiciel Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Jewgienij Cymbaliuk podczas dzisiejszego spotkania Rady Stałej OBWE pozalił się ze tylko podczas ostatniego ‚wiosennego zawieszenia broni” trwajacego od marca tego roku, ukraińska armia straciła ponad 350 żołnierzy, w tym 49 zabitych;
  https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/2748034-za-cas-minulogo-peremira-zaginuli-49-voiniv-zsu-307-poraneni.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Nowa „epoka wolności” na Ukrainie. Ukraińska policja ustaliła kto jest autorem filmiku który pojawił sie w internecie w kwietniu tuz przed druga turą wyborów prezydenckich na Ukrainie, a na którym w Wołodymyra Zelenskiego „uderza” ciężarówka (filmik w linku). Teraz autorowi grozi…5 lat więzienia…
  https://strana.ua/news/213449-avtora-rolika-hde-zelenskoho-sbivala-fura-vychislila-politsija.html

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Wieści z „wyzwolonego” przez Kijów terytorium obwodu ługańskiego. Ukromedia informują o skandalu z osobą burmistrza Siewierodoniecka który został uznany za winnego naruszenia przepisów antykorupcyjnych przyznając sobie w 2018 roku 155 tys. hrywien „premii” oraz 21 tys. hrywien „pomocy socjalnej”. Za kare został przez sąd zobowiązany do zapłacenia kary w wysokosci…3400 hrywien 🙂
  https://korrespondent.net/ukraine/4122495-mer-severodonetska-vyplatyt-34-tysiach-shtrafa-za-premyy-sebe-na-180-tysiach
  I coś w podobnym „stylu”, ale z naszego „podwórka”;
  https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112/ponad-milion-zlotych-jak-twoj-ruch-wydal-w-2018-roku-subwencje-budzetowa,950981.html
  Cytat „Zeszłoroczna subwencja budżetowa dla Twojego Ruchu – byłej partii Janusza Palikota – wyniosła ponad milion złotych. Niemal 40 procent wydatków trafiło do czterech osób z obecnych władz partii lub ich firm”

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.