Wojna domowa na Ukrainie 8.09.2019r.- 1554 dzień od nowego rozejmu.


Zgodnie ze sztuką prowadzenia wojny hybrydowej znowu kolejna wygrana, bo nie o to chodziło ukraińskim patriotom aby w ten sposób pomóc wizerunkowo Rosji, gdy domagali się uwolnienia swych ziomków przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach i aresztach.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z Francji Thierry Mariani zaproponował zniesienie sankcji wobec Rosji.

Polityk powiedział, że popiera stanowisko prezydenta Emmanuela Macrona, który stwierdził potrzebę „wyjaśnienia” i „uspokojenia” stosunków z Rosją w celu osiągnięcia stabilności w Europie.

Emmanuel Macron „robi to, o co prosiłem go (…) od lat, więc brawo”, ponieważ „to interes Francji, interes Europy”– dodał Mariani.

„Jeśli będziemy kontynuować naszą drogę do izolacji Rosji, zbliży się ona do Chin i pozostaniemy na uboczu”– powiedział Mariani dla stacji radiowej „France Info”.

Podkreślił, że pierwszym krokiem w kierunku normalizacji stosunków z Rosją powinno być zniesienie, a przynajmniej złagodzenie sankcji.

Tego podstawowego faktu nie rozumieją ci w Polsce, którzy dorwali się do koryta władzy wyniesieni na euforii obalenia poprzedniego systemu ustrojowego, że nie ma Europy bez Rosji. I to nawet wtedy, gdy się ją śmiertelnie nienawidzi. Nie dość tego, co Rosja udowodniła w ciągu ostatnich kilkunastu lat, nie ma bez niej miejsca na świecie, bo jest ona jednym z głównych graczy na globalnej szachownicy.

Kto więc myśli inaczej, popełnia śmiertelny błąd, ponownie kierując nasz kraj w tryby konfliktu mocarstw.

Polskę może wyłącznie uratować pokojowe współistnienie pomiędzy- tak mocarstwami jak i krajami sąsiednimi, a szczególnie tymi, którzy odgrywają w europejskiej i światowej polityce pierwszorzędną rolę.

Zdanie się na rolę popychla bankrutującego i tracącego wpływy mocarstwa jest zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu.

Zbrodnią dlatego, bo po raz kolejny sprzedajne elity, chcą nasz kraj zamienić w front wojenny.

Po co to robią?

Odpowiedź jest prosta; wyłącznie dla władzy, pieniędzy, przywilejów i zaspokojenia swych złudnych i bez żadnego znaczenia osobistych ambicji.

Chodzi tu o to, że nieszczęściem tego narodu jest to, że władza nie myśli o nim, ale wyłącznie o sobie.

I to już ten naród kosztowało bardzo dużo. Aż za dużo, i czas z tą prymitywną filozofią prywaty ludzi władzy skończyć.

Pytaniem jest tylko to, kto ma tego dokonać, gdy przez biorących czynny udział w wyborach, wybierani są do władzy ci, którzy do tychże wyborców są podobni- tak pod względem charakteru, morale jaki i poziomu umysłowego?

Na zakończenie tego tematu, dodam jeszcze, że tuż po sfinalizowanej wymianie uwolnionych więźniów z Rosji i Ukrainy, ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną ze swoim rosyjskim odpowiednikiem i jednocześnie imiennikiem- Władymirem Putinem.

Przywódcy obu państw docenili równoczesne uwolnienie więźniów. Strony zauważyły, że działanie to ma ogromne znaczenie dla poprawy stosunków.

Prezydenci omówili także problem rozwiązania konfliktu wewnątrz ukraińskiego. W szczególności Putin i Zełenski podkreślili znaczenie przestrzegania zawieszenia broni, a także konsekwentnego wycofywania sił i środków na linii rozgraniczenia.

Ponadto szefowie państw zgodzili się kontynuować prace przygotowawcze do szczytu kwartetu normańskiego , aby następne spotkanie w tym formacie było skuteczne i przyczyniło się do wdrożenia już osiągniętych porozumień, przede wszystkim porozumień mińskich.

Putin i Zełenski zgodzili się również na kontynuowanie osobistych kontaktów.

Wczoraj doszło do historycznego zdarzenia mającego na celu jednoczesne uwolnienie więźniów między Rosją a Ukrainą w formacie 35 na 35. Poprzedziły go długie prace i negocjacje między stronami.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało zwolnienie więźniów za dobry znak i pierwszy krok na drodze od konfrontacji do dialogu między dwoma krajami.

A co w tym kontekście z Polską i jej ideą międzymórz?

Chyba pozostanie nam tylko płacić za ukraiński gaz i siedzieć cicho 🙂

https://www.francetvinfo.fr/replay-radio/8h30-fauvelle-dely/syrie-je-pense-qu-on-peut-renouer-le-dialogue-avec-bachar-al-assad-et-rouvrir-les-lycees-francais-affirme-thierry-mariani_3588021.html,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Thierry_Mariani,

https://fr.wikipedia.org/wiki/Thierry_Mariani,

https://www.facebook.com/ThierryMariani,

https://ria.ru/20190907/1558436497.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu, pomimo tak przyjaznego wobec Ukrainy gestu jaki wykonał prezydent Rosji, Władymir Putin, ukraińscy żołnierze nadal terroryzowali rosyjską ludność w ramach Operacji Połączonych Sił.

I tak, ostrzał ukraińscy żołnierze prowadzili z przerwami między godzinami, 07:05 a 18:59, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (36 min) i 82 mm (20 min), działka przeciwlotniczego ZU-23-2 (100 wystrzałów), opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (30 wystrzałów) oraz granatników: AGS-17 (35 granatów), SPG-9 (4 granaty) i RPG-7 (9 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej, 12 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzały prowadzone były przez ukraińskich żołnierzy przede wszystkim na południowym odcinku frontu (Dokuczajewsk, Pietrowskoje, Leninskoje, Nowaja Mariewka, Komiternowo i Nowaja Tawria), znacznie słabiej w rejonie Gorłówki (Gołmowskij i teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina) i nieznacznie w okolicy Doniecka (Krutaja Bałka).

Łącznie, w wyniku tych ostrzałów na terytorium DRL, spadło 230 pocisków (wobec 145 z dnia poprzedniego), co spowodowało uszkodzenie dwóch domów jednorodzinnych w Komiternowie przy ulicy Achmatowej nr. 15 i Kirowa nr. 73 oraz na osiedlu przy kopalni im. Gagarina jednego domu pod adresem Wiosenna nr. 29.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

9 min.

„Зведення станом на 07:00 08 вересня 2019 року.

07 вересня збройні формування Російської Федерації та її найманці 14 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів об’єднаних сил із забороненої Мінськими угодами зброї. Крім того, застосовував гранатомети різних систем та стрілецьку зброю.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „СХІД” противник здійснив 9 обстрілів позицій об’єднаних сил:
двічі поблизу ЛЕБЕДИНСЬКОГО – з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
неподалік СТАРОГНАТІВКИ – з автоматичного гранатомета та стрілецької зброї;
двічі поблизу ТАЛАКІВКИ – з автоматичного гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
близько НОВОТРОЇЦЬКОГО – з автоматичного гранатомета та великокаліберних кулеметів;
неподалік БОГДАНІВКИ – з автоматичного гранатомета та великокаліберних кулеметів;
поблизу НОВОГРИГОРІВКИ – з великокаліберних кулеметів;
неподалік ВОДЯНОГО – з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” противник здійснив 5 обстрілів позицій об’єднаних сил:
в районі НОВГОРОДСЬКОГО – з міномета калібру 82 мм.
поблизу ПІВДЕННОГО – з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 82 мм;
неподалік ШУМІВ – з артилерійських систем калібру 122 мм;
поблизу МАЙОРСЬКА – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
неподалік НОВОТОШКІВСЬКОГО – з гранатометів різних систем.

За минулу добу втрат внаслідок ворожих обстрілів з нашого боку не було.

Від початку поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці режим припинення вогню не порушували.”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

40 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.09.2019r.- 1554 dzień od nowego rozejmu.

 1. Wieści z terytorium Donbasu ‚wyzwolonego” przez Kijów, gdzie wbrew zapewnieniom wąłdz Ukrainy o prowadzonej przez nich „walce z przemytem i korupcją’, obie te „przypadłosci kwitną w najlepsze”. W Kramatorsku (obwód doniecki pod kontrolą Kijowa) podczas przyjmowania łapówki (71 tys. hrywien) funkcjonariusze PBŚ zatrzymali podpułkownika dowódcę jednego z ukraińskich oddziałów straży granicznej w rejonie Lisiczańska;
  https://strana.ua/news/221134-na-donbasse-na-vzjatke-pojmali-podpolkovnika-tylovoho-obespechenija.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Prezydent USA Donald Trump wyraził radość z wymiany więźniów, której dokonały w sobotę Rosja i Ukraina. Pogratulował władzom obu krajów i ocenił, że być może był to „pierwszy olbrzymi krok” w kierunku osiągnięcia pokoju w konflikcie między tymi państwami.
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-to-moze-byc-olbrzymi-krok-do-pokoju-trump-komentuje-wymiane-,nId,3190714#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Odnośnie „wstępniak” i wymiany więźniów pomiędzy Ukrainą a Rosją. Sprawę „perturbacji” z Władimirem Cemachem który jednak znalazł się na pokłądzie samolotu wywożącego wieźniów z Ukrainy, ALE NIE BYŁO GO NA LIŚCIE DO WYMIANY, wytłumaczył rosyjski politolog „bliski” doradcy Prezydenta Rosji Surkowa Aleksiej Czesnakow. Według niego Cemach został wywieziony z Ukrainy na prośbę władz DRL, czemu nie należy się dziwić jako ze (na 100 %) zapewne niezadługo po zwolnieniu by zginał oczywiście z rąk ‚agentów FSB”. Dodatkowo Czesnakow zaznaczył ze DUŻĄ ROLĘ W WYMIANIE ODEGRAŁ UKRAIŃSKI POLITYK WIKTOR MIEDWIEDCZUK oraz że „ROSJA NIGDY NIE ZAUFA KOŁOMOJSKIEMU (oraz jego „pacynkom” w rodzaju Zelenskiego) TWÓRCY [ZBRODNICZYCH] BATALIONÓW OCHOTNICZYCH”;
  https://strana.ua/news/221050-u-surkova-prokommentirovali-rol-medvedchuka-v-obmene-plennymi.html
  Plus ‚radio Swoboda” publikuje kolejne „żale” wściekłych „ukropatriotów” na to że władze Ukrainy faktycznie wypusciły na wolność „separatystę” Cemacha. Podczas „specoperacji” jego zatrzymania nie tylko ze jeden z ukraińskich ‚zwiadowców” miał zginać, ale i drugi miał stracić nogę „forsujac” pole minowe…
  https://strana.ua/news/221124-vladimir-tsemakh-stali-izvestny-detali-spetsoperatsii-po-pokhishcheniju-zenitchika.html
  Ps. Jak tak dalej pójdzie to w ukromediach pojawi się „njus” jak to o Cemacha walczyła cała ukraińska brygada z dywizjami „pskowskich spadochroniarzy” i „pancernych Buriatów”…

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Dla zainteresowanych, artykuł z ukraińskiego portalu ‚Strana.ua” bedacy ‚rozwinieciem” tego z „The Washington Post” o tym jak US Donald próbuje na nowym prezydencie Ukrainy Zelenskim „wmieszanie sie w ywbory prezydenckie w USA” poprzez dostarczenie „materiałów kompromitujacych” jego głownego demokratycznego kontrkandydata Joe Bidena. Czyli ciąg dalszy „UKRAINIANGATE”;
  https://strana.ua/articles/220975-kohda-zelenskij-vstretitsja-s-trampom-i-pochemu-ssha-zamorozili-pomoshch-ukraine-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W ukromediach pojawił sie „njus” w jaki sposób należaca do Poroszenki kompania „ROSHEN” „uczciła” wymianę więźniów pomiedzy Ukrainą a Rosją (ukraińscy internauci zarzucają Poroszence że większość z tych więźniów znalazła sie w więzieniach w Rosji z jego winy) czyli zdjęcia z „korporacyjnej balangi” jaką zorganizowano w jednym z podkijowskich klubów;
  https://strana.ua/news/221122-pod-kievom-proshel-muzykalnyj-festival-roshen-music-fest-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. OT światowe, czyli czyżby koniec „kryzysu jądrowego” (wywołanego przez USA) z Iranem? W stolicy tego państwa pojawił się nowy szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA), który ma przeprowadzić rozmowy z irańskimi liderami w sprawie możliwosci kontynuowania przez Iran „porozumienia jądrowego”;
  http://iranpress.com/en/iran-i138278-iaea_chief_arrives_in_tehran_on_sunday
  I jeszcze kolejny „njus” z Iran, którego straż ochrony wybrzeża zatrzymała w zatoce Perskiej tankowiec pływajacy pod banderą Filipin, pod zarzutem przemytu paliwa;
  https://strana.ua/news/221106-iran-v-persidskom-zalive-zaderzhal-filippinskij-tanker-s-toplivom.html

  Polubione przez 2 ludzi

 7. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”, czyli o zaciesnianiu sojuszu pomiedzy komunistami z KPFR a swoim nowym politycznym sojusznikiem „prozachodnim liberaście’ Nawalnym. Podczas rewizji prowadzonych w siedzibie „Funduszu walki z korupcja” Nawalnego znaleziono 2,5 tys. pustych kart wyborczych, podpisanych przez jednego z wyższych „funków” KPFR przedstawiciela owego ugrupowania w komisji wyborczej;
  https://general-ivanov1.livejournal.com/377239.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • I dlatego ów „kluczowy świadek” mieszkał sobie w przygranicznej miejscowości DRL bez żadnej obstawy. W tym całym bełkocie jest tylko JEDEN SENSOWNY FRAGMENT ten w którym przytoczono wypowiedź
   byłego szefa Głównego Wydziału Śledczego SBU, generał major Wasyla Wowka. A Prokuratura Holandii niech sobie jaj nie robi bo może go cały czas przesłuchać, choćby korzystajac z łączy internetowych mamy w końcu XXI wiek. I nie ma prawa go nigdzie przewozić , ani ekstradytować PONIEWAŻ NIE POSTAWIŁA MU ŻADNYCH ZARZUTÓW…

   Polubione przez 3 ludzi

  • Cytat ” Łuniewski opisuje historię Szweda Mikaela Skillta, przyznającego się do bycia neonazistą czy Włocha Francesco” a gdzie te działalnosć tych „indywiduów” na Ukrainie została opisana jako pierwsza w „polskim internecie”?

   Polubione przez 3 ludzi

  • Ps. Autorowi „któremu trudno to zrozumieć” wyjaśnie to „za frico”. Po prostu ‚Macaron” znienawidzony powszechnie we Francji wraz ze swoim „sztabem” wymyślił sobie jak „wkupić się” w łaski wyborców, a takim sposobem jest własnie „przebranie sie w mundur generała De Gaulle”. Dodatkowo może też „utrzeć nosa” pyszałkowatym Niemcom, którzy już sobie ubzdurali że UE to ich ‚IV Rzesza”…

   Polubione przez 3 ludzi

 8. Dla zainteresowanych, artykuł z brytyjskiego „Daily Mail” o producentach „leków na odchudzanie” (czy raczej zabijanie) na Ukrainie. Ojciec jednej z ofiar takiego „leku”, 21 – letniej „aktywistki praw zwierząt”, dotarł do jednego z producentów i sprzedawców który mieszka na Ukrainie by się z nim „rozmówić”. Co najciekawsze, w zeszłym roku w sprzedawce „leku” odwiedziła ukraińska policja, ale „nic u niego nie znalazła” podczas gdy Brytyjczyk podczas swojej wizyty zrobił zdjęcie kuchni zastawionej słoikami z „lekiem”…
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-7436729/Fathers-1-500-mile-journey-confront-Ukrainian-drug-dealer-killed-daughter.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Tymczasem „ukropatrioci” w amoku, poniewaz w internecie pojawiły sie informacje że ukraińska armia wycofuje sie ze swoich pozycji (podobno na razie na odległość 2 km) zajmowanych na linii „frontu” w obwodzie ługańskim. Podobno mają zostać „oddane” miejsowosci (znajdujące sie w tzw. szarej strefie) których zajęcie było ogłaszane „wielkimi militarnymi sukcesami” przez stronę ukraińska;
  https://strana.ua/news/221200-volonter-zlatkin-pishet-chto-nachalsja-otvod-sil-ot-zolotoho.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Nie dziwię się, że są nieźle wkurzeni. Każdy ten „sukces” okupiono krwią wielu zabitych ukraińskich żołnierzy. Co gorsza, owe tereny były już dobrze wybadane przez zwiad separatystów, więc siły republiki miały wyznaczone łatwe cele do ostrzału.
   Za każde naruszenie rozejmu to żołnierze którzy byli w tych wysuniętych placówkach obrywali rykoszetem i teraz po miesiącach, często latach udręki ukrowojakow oddaje się ten kawałek ziemi?

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.