Wojna domowa na Ukrainie 9.09.2019r.- 1555 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińskie służby porwały Władimira Cemacha wyłącznie w celu jego zwerbowania do współpracy i następnie zmuszenia go do odegrania roli fałszywego świadka- wynika to z wpisu dokonanego na Facebooku przez byłego prokuratora generalnego Ukrainy, Jurija Łucenkę.

Pomimo to, holenderscy śledczy z Międzynarodowego Zespołu Śledczego, nadal chcą przesłuchać Cemacha jako „wartościowego świadka katastrofy samolotu nad Donbasem”. Są oni pewni, że dowodząc obroną przeciwlotniczą sił zbrojnych DRL brał udział w pozbyciu się wyrzutni rakiet BUK, z której zestrzelono malezyjski samolot pasażerski MH17.

To domaganie się przesłuchania Cemacha jest o tyle dziwne, że w czasie jego pobytu w areszcie na Ukrainie, holenderscy śledczy mogli go przesłuchać.

Zresztą fakt przesłuchania Cemacha przez holenderskich śledczych- zanim on został przekazany w wyniku wymiany więźniów do Rosji, potwierdził sam ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

Poza tym, gdy międzynarodowy zespół śledczych przedstawiał wyniki dochodzenia w sprawie zestrzelania pięć lat temu malezyjskiego samolotu nad Ukrainą, w których uznano za winnych katastrofy trzech Rosjan: Igora Girkina, Siergieja Dubinskiego, Olega Pułatowa oraz Ukraińca Leonida Charczenko, którzy jakoby- wg. holenderskiego prokuratora generalnego Freda Westerbeke, odegrali decydującą rolę w przyczynieniu się do śmierci 298 niewinnych cywilów. „Choć sami nie nacisnęli na guzik odpalający rakietę, to jednak współpracowali w sprowadzeniu rosyjskiej wyrzutni na wschodnia Ukrainę”– powiedział Westerbeke.

Dlaczego wtedy, nie wymieniono nazwiska Cemacha jako współwinnego tej zbrodni, ani nawet nie wskazano jego osoby jako bardzo istotnego świadka, co obecnie ma być pretekstem do jego przesłuchania.

Czyżby przez pięć lat prowadzonego dochodzenia holenderscy śledczy nie mieli pojęcia o tym, że taka osoba, i do tego mająca istotny wpływ w sprawie operacji zestrzelenia malezyjskiego samolotu, w ogóle istniała?

Dowodzi to tylko partactwa członków tej komisji i jej politycznej motywacji oraz braku jakichkolwiek dowodów, gdyż działa na ślepo.

I to pomimo to, że holenderscy śledczy oświadczyli, iż mają dowody na to, że to Rosjanie dostarczyli wyrzutnie typu BUK użytą do zestrzelenia samolotu malezyjskiego przewoźnika.

Tylko jakie to dowody?

Bo jak widać z obecnie zarysowanej sytuacji, gdy zwolniono z aresztu Cemacha, gdyż ukraińskim śledczym nie udało się go ani zwerbować, ani wymusić na nim korzystnych dla dochodzenie zeznań obciążających winą za zestrzelenie stronę rosyjską i „separatystów”, dla holenderskich śledczych jawi się on jak ostatnia deska ratunku, aby uwiarygodnić wyniki prowadzonego przez siebie od pięciu lat śledztwa.

Jest to dla tego zespołu śledczego o tyle ważne, bo już za niecały tok- w marcu 2020 roku- rusza proces przez holenderskim sądem, kiedy to trzeba będzie przedstawić twarde dowody winy. A tych niestety, jak dotąd nie ma!!!!!

Dlatego też osoba Cemacha jest dla holenderskiego zespołu śledczego ostatnią deską ratunku, która ma ich uchronić przed kompletną kompromitacją, polegającą na tym, że przez pięć lat nie potrafił on zebrać twardych i wiarygodnych dowodów obciążających stronę rosyjską i „separatystów”.

Dodam jeszcze, że jakoby w czasie pertraktacji dotyczącej uwolnienia więźniów prokurator generalny Holandii zdecydowanie sprzeciwił się udziałowi Władimira Cemacha w wymianie osób przetrzymywanych między Ukrainą a Rosją. Według Holendrów przeniesienie Cemacha do Rosji doprowadzi do utraty dostępu do „cennego świadka”. Według przedstawiciela Międzynarodowego Zespołu Śledczego w Holandii, aby przesłuchać Cemacha w sprawie katastrofy lotniczej, jego obecność na Ukrainie jest konieczna, ponieważ w przypadku jego przeniesienia do Rosji taka możliwość „raczej się nie pojawi”.

Tymczasem władze ukraińskie poinformowały wcześniej, że holenderscy śledczy mieli wystarczająco dużo czasu na przesłuchanie Cemacha w sprawie zestrzelonego samolotu. W tym celu Kijów opóźnił nawet wymianę więźniów.

„Rząd głęboko żałuje, że Cemach, pod naciskiem Federacji Rosyjskiej, stał się częścią tej wymiany, co oznacza, że ​​przebywa on obecnie w Rosji”– oświadczył holenderski minister spraw zagranicznych Steph Blok.

Na koniec chciałoby zadać sobie pytanie, o co idzie ta gra wokół Cemacha, uskuteczniana najpierw przez służby specjalne Ukrainy, a następnie holenderskich śledczych z Międzynarodowego Zespołu Śledczego?

Przecież mogli holenderscy śledczy przesłuchać Cemacha gdy siedział w ukraińskim areszcie (a nawet jak stwierdził prezydent Zełenski- był przez nich przesłuchany przed jego wydaniem Rosji, już przez nich przesłuchany), więc dlaczego obecnie domagają się jego przesłuchania gdy jest on już w Rosji, wymykając się spod ich jurysdykcji.

Chodzi o to, że jest tu stosowany pewien chwyt socjotechniczny, w którym „nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go”.

I do osiągnięcia tego celu, wszystkie wskazane wcześniej przez Międzynarodowy Zespół Śledczy z Holandii, jako winni zestrzelenia samolotu MH17, jak i Cemach- jako „wartościowy świadek katastrofy samolotu nad Donbasem” , idealnie się nadają.

Tak więc, nie chodzi tu o jakiekolwiek prawdziwe wyjaśnienie kwestii zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Donbasem w lipcu 2014 roku, tylko o możliwość szkalowania Rosji i donbaskich powstańców.

Jak sądzę śledczy dobrze wiedzą kto jest winny, ale sprawę mają tak prowadzić by to ukryć, a zamiast tego fałszywie oskarżać na zamówienie polityczne osób wrobionych w tą sprawę.

I co gorsza, po wielu już tego typu podobnych historiach, nie jest to żaden ewenement, tylko chleb powszedni niby praworządnego i demokratycznego systemu zachodniego.

https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri,

https://www.ad.nl,

https://polskatimes.pl/holenderscy-sledczy-trzej-rosjanie-i-ukrainiec-oskarzeni-o-zestrzelenie-malezyjskiego-samolotu-w-2014-roku/ar/c1-14224927,

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu sytuacja nieznacznie się poprawiła, bo ukraińscy żołnierze prowadząc z przerwami ostrzały w godzinach, od 07:25 do 23:10, przy użyciu: przeciwpancernej rakiety kierowanej PTUR (1 rakieta), opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (50 wystrzałów) oraz granatników AGS-17 (15 granatów) i SPG-9 (8 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej, tylko 8 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzały prowadzone były tylko w okolicy Doniecka (Jasiniowata, Mineralnoje i Starmomichajłowka) oraz na południowym odcinku frontu (Nowaja Mariewka, Leninskoje i Sachanka).

W wyniku tych ostrzałów na terytorium DRL spadły 74 pociski co spowodowało uszkodzenie dwóch domów w Jasinowatej znajdujących się przy ulicy Dniepropiotrowskiej 18 i 20.

Innych szkód i strat spowodowanych ukraińskimi ostrzałami w ciągu minionej doby, nie stwierdzono.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-1 i automatycznego granatnika AGS-17, 2 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzelane zostały okolice wsi Donieckij i Kalinowa-Borszczewatoje gdzie zostały uszkodzone budynki gospodarcze i dom mieszkalny przy ulicy Krynicznej nr. 12.

Innych strat i szkód nie odnotowano.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 09 вересня 2019 року.

08 вересня збройні формування Російської Федерації та її найманці 9 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із заборонених Мінськими угодами калібрів озброєння. Крім того, застосував озброєння БМП, гранатомети різних систем та стрілецьку зброю.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „СХІД” противник здійснив 8 обстрілів позицій Об’єднаних сил:
поблизу Гранітного – зі стрілецької зброї;
неподалік Красногорівки – з автоматичного гранатомета;
близько Верхньоторецького – з міномета калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;
двічі неподалік Миколаївки – з великокаліберних кулеметів;
в районі Авдіївки – з автоматичного гранатомета, ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів;
двічі поблизу Лебединського – з мінометів калібру 120 мм, ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” противник здійснив 1 обстріл позицій Об’єднаних сил:
поблизу Кримського – з озброєння БМП, ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

За минулу добу внаслідок ворожих обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил один військовослужбовець отримав бойове травмування.

Від початку поточної доби порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців не зафіксовано.”

Zobacz tłumaczenie

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

30 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.09.2019r.- 1555 dzień od nowego rozejmu.

 1. Ukraińska codziennosć. W Żytomierzu banda ubrana w mundury SBU napadła na konwój przewożacy gotówkę i po sterroryzowaniu konwojentów bronią opalną zrabowała przewożone pieniadze (brak informacji ile ich było);
  https://korrespondent.net/ukraine/4137726-v-zhytomyre-v-forme-sbu-napaly-na-ynkassatorov
  W Kijowie „draka” pomiedzy dwójka kierowców skończyła się strzelaniną, na szczęście obyło sie bez ofiar;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4137708-v-kyeve-konflykt-mezhdu-vodyteliamy-pereros-v-strelbu
  Z kolei w jednej z miejscowości obwodu chersońskiego wrzucono granat bojowy na podwórko jednego z domów. Na szczeście w momencie detonacji nikogo na podwórku nie było;
  https://korrespondent.net/ukraine/4137763-vo-dvore-doma-v-khersonskoi-oblasty-proyzoshel-vzryv

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Zaczęło się „rozpracowywanie agentów Kremla” pośród uwolnionych w wyniku wymiany z Rosją ukraińskich więźniów. Popularny ukraiński bloger i „szczyry ukropatriota” Denis Kazanskij „rozpracował” pierwszego z nich, czyli niejakiego Stanisława Kłycha…
  https://uainfo.org/blognews/1567983432-kazanskiy-iz-vseh-zalozhnikov-osvobozhdennyh-iz-plena-rf-.html
  Z kolei zwolniony z rosyjskiego więzienia Ołeh Sencow oznajmił ze „jego” konto na twitterze nie jest wcale „jego” i nie można go usunąć ponieważ nie chce mu uwierzyć że to nie jego konto administracja FB 🙂
  https://strana.ua/news/221252-sentsov-preduprelil-chto-u-neho-ofitsialnaja-stranitsa-lish-v-facebook.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Wieści energetyczne z Ukrainy. Dostawy wegla z Rosji na Ukrainę znowu rosną, o czym informują zarówno media rosyjskie jak i ukraińskie;
  https://tass.ru/ekonomika/6862966
  https://korrespondent.net/business/financial/4137947-postavky-uhlia-yz-rossyy-vyrosly-vtroe-za-mesiats
  Ukraiński branżowy portal alarmuje że na Ukrainie zaczęły sie „lokalne niedobory paliw” z powodu nieradzenia sobie ukraińskich kolei z transportem paliw. Obecnie całe paliwo dowożone jest na Ukrainę drogą morską oraz transportem kolejowym, w związku z decyzja poprzedniego rzadu Ukrainy który wstrzymał transport pali rurociągami. Przypomniano zapewnienia byłego już szefa ukraińskiej infrastruktury Omeljana który zapewniał że ukraińska kolei całkowicie sobie poradzi z transportowaniem paliw…
  https://oilpoint.com.ua/v-ukraine-poyavlyayutsya-lokalnye-deficzity-topliva/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Ciąg dalszy DEGRENGOLADY tzw. kalifatu szwedzkiego. jeden ze szwedzkich „naukowców” niejaki Magnus Söderlund wpadł na pomysł jak „Uratować Ziemię” przed działalnoscią człowieka (czyli m.in tzw. globalnym ociepleniem). Według jego „odkrywczej myśli” ludzie powinni zacząć…zjadać się nawzajem…
  https://www.thenewamerican.com/world-news/item/33334-swedish-scientist-s-idea-for-saving-the-planet-eat-humans
  Ps. Czekam jak ten „postępowy pomysł” pochwyci w naszym nieszczęsnym kraju członek loży B’nai B’rith „profesór” Hartman znany m.in z propagowania takich „postępowych nowinek” jak pedofilia, czy kazirodztwo…
  https://www.wprost.pl/kraj/420557/prof-hartman-pietnowanie-pedofilow-narusza-ich-prawa.html
  http://wyborcza.pl/1,76842,16721990,Prof__Hartman_chce_dyskusji_o_zwiazkach_kazirodczych_.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Wybuch w kolumnie wojskowej poruszajacej sie po jednej z dróg w obwodzie chersońskim. Podobno w jednej z przyczep w której przewożono paliwo oraz smary wybuchł pożar, w wyniku czego doszło do kilku eksplozji. W ich wyniku nie została ranna żadna osoba, jednak zniszczeniu uległy elementy uzbrojenia przewożonego w kolumnie;
  https://strana.ua/news/221322-pod-khersonom-zahorelsja-pritsep-s-voennoj-pirotekhnikoj.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Jeden z prokijowskich portali opublikował artykuł o tym jak wygladała słuzba wojskowa w ówczesnej strefie ATO na Donbasie syna Poroszenki Aleksieja. Według informacji uzyskanych od „źródła” w ukraińskim Sztabie Generalnym oficjalnie odbyło służbę (kilka miesięcy) w ukraińskim 40 Batalionie Piechoty stacjonujacym w ówczesnej tzw. strefie ATO nie biorac udziału w żadnych walkach. Dodatkowo „chronić” go miał pluton wojskowych oraz mieszkał z najwyższymi rangą oficerami, czyli generałami;
  https://hvylya.net/news/exclusive/socialnye-seti-vozmutila-informacija-o-sluzhbe-syna-poroshenko-v-vsu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Płacz i zawodzenie polskich „patryjotów”.

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie gazociągu OPAL może być ostatnią szansą, aby uchronić Ukrainę przed polityczną i gospodarczą destabilizacją, do której dąży Moskwa – pisze Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
  10 września Trybunał Sprawiedliwości UE wyda orzeczenie w sprawie skargi rządów Rzeczpospolitej Polskiej, Litwy i Łotwy na decyzję Komisji Europejskiej umożliwiającej Gazpromowi korzystanie z pełnej przepustowości gazociągu Opal. Rozstrzygnięcie w tej sprawie jest ważne nie tylko z punktu widzenia przestrzegania zasad praworządności UE i integralności jej polityki energetycznej. Zdecydowanie bardziej istotne są skutki, jakie wyrok ten będzie miał poza granicami Wspólnoty. Od treści tego wyroku zależy bowiem, czy Ukraina utrzyma status kraju tranzytowego dla rosyjskiego gazu, a tym samym – czy będzie mogła przeciwstawić się agresywnej polityce Kremla wymierzonej w jej niezależność.
  https://biznesalert.pl/roszkowski-opal-ukraina-energetyka-gaz/
  Komentarz: Przewiduje, że wyrok będzie korzystny dla Niemiec i FR. A „patryjoci” będą wyli i darli szaty nad brakiem honoru jakim wykazały się „Giermańce”.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.