Wojna domowa na Ukrainie 20.10.2019r.- 1595 dzień od nowego rozejmu.


W tym tygodniu w bazie lotniczej Buechel w Nadrenii-Palatynacie rozpoczęły się tajne manewry NATO pod kryptonimem „Steadfast Noon”, w trakcie których wojska lotnicze ćwiczą użycie myśliwców bombardujących, które w przypadku wojny wyposażone mają być w broń atomową.

W ćwiczeniach uczestniczą samoloty myśliwsko-bombowe Tornado 33 Bundeswehry z jednostki taktycznej stacjonowanej w bazie lotniczej Buechel koło Kolonii. Według nieoficjalnych informacji składowane są tam amerykańskie głowice atomowe typu B61. Są one do dyspozycji NATO i w przypadku wojny mogą być użyte także przez niemieckie lotnictwo. Pozostałe amerykańskie głowice atomowe składowane są we Włoszech, Belgii, Turcji i w Holandii.

W ramach manewrów „Steadfast Noon” ćwiczy się także między innymi bezpieczne transportowanie bomb jądrowych z podziemnego magazynu na płytę lotniska i ich podwieszanie w samolotach. Jednak same loty ćwiczebne odbywają się bez tych bomb.

W odgrywającej analogiczną rolę jak Buechel bazie lotniczej Volkel w Holandii także ćwiczono uderzenie nuklearne przy użyciu samolotów Tornado włoskich sił powietrznych.

Ćwiczenia z użyciem broni jądrowej są w NATO przeprowadzone po raz pierwszy w ciągu ostatnich lat.

Jest to wynik zaostrzającej się sytuacji międzynarodowej i wypowiedzenie przez USA traktatu Treaty on Interange Numediate-rclear Forces (INF)

Dowództwo NATO nie ujawniło scenariusza ćwiczeń „Steadfast Noon“. Ich termin zbiegł się jednak z przebazowaniem do Anglii amerykańskich B-52H.

Według ostatniego zapisu w „Nuclear Notebook” opublikowanej w maju tego roku, Hans Kristensen- dyrektor Nuclear Information Project at the Federation of American Scientists (FAS), ocenił, że w niemieckiej bazie Buechel znajduje się nadal 20 amerykańskich głowic jądrowych.

Polskie siły powietrzne również biorą od 2014 roku udział w tych ćwiczeniach, stając się jednoznacznie stroną ewentualnego konfliktu nuklearnego na dużą skalę pomiędzy Wschodem a Zachodem.

A jeśli już polski rząd postanowił wciągnąć naszą ojczyznę w tryby wojny jądrowej, to warto się zaznajomić z jej najbardziej aktualnym scenariuszem.

Otóż amerykański uniwersytet w Princeton przeprowadził symulację konfliktu atomowego między Rosją i USA w ramach akademickiego programu dotyczącego międzynarodowego bezpieczeństwa. Naukowcy oceniają, że takie zdarzenie, jak wojna jądrowa jest coraz bardziej prawdopodobne ze względu na fakt, że oba kraje odchodzą od traktatów dotyczących kontroli zbrojeń.

Według symulacji przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu Princeton, wojna zacznie się od tzw. konwencjonalnego konfliktu (Morze Czarne, Krym, Donbas). Dopiero później kraje zaczną realizować najbardziej przerażający scenariusz i sięgają po broń nuklearną.

I tak, wg. tej symulacji, na pierwszym etapie zniszczenia dosięgłyby Europy. Konflikt atomowy rozpocząłby się od wystrzelenia rakiety z terenu Obwodu Kaliningradzkiego. W reakcji na to działanie NATO miałoby zrzucić bombę atomową na cel wyznaczony na terenie Rosji.

Naukowcy z Princeton podali, że w takim wypadku Rosja użyłaby 300 głowic jądrowych. W odwecie NATO wykorzystałoby 180 głowic. Na następnym etapie dochodziłoby do ataku na największe miasta na wrogim terenie. Rakiety z głowicami atomowymi trafiałyby wtedy w swoje cele z pokładu okrętów podwodnych.

Na filmie z symulacją widać, że bardzo ucierpiałaby Polska. Wiele ładunków nuklearnych spadłoby na nasz kraj. Najpierw na nasze wschodnie tereny, później na resztę Polski. Aż pozostało by tylko po niej: „ch***** d****, i kamieni kupa”– jak to poetycko określił były szef MSWiA z ramienia PO- za rządów koalicji PO-PSL, wnuczek sławnego pisarza-patrioty Henryka Sienkiewicza, Bartłomiej Sienkiewicz.

Oczywiście to jego już sławne powiedzenie dotyczyło zupełnie innego kontekstu, ale w kwestii wojny jądrowej i roli jaką przyjęła na siebie Polska, również jest ono adekwatne i bardzo dobrze określa stosunek do rzeczywistości i postawę władz naszej Ojczyzny.

http://aviagraphers.net/index.php?id=39:steadfast-noon,

https://www.defence24.com/polish-f-16-take-part-in-steadfast-noon-nato-nuclear-exercise,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytet_w_Princeton,

https://sgs.princeton.edu/the-lab/plan-a,

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-russia-nuclear-war-trump-putin-simulation-europe-nato-a9109116.html,

https://polskatimes.pl/nowa-afera-tasmowa-nagrania-rozmow-belki-sienkiewicza-nowaka-tasmy-wprost/ar/3473191,

https://www.prophesyagainst.com/?gclid=Cj0KCQjw6KrtBRDLARIsAKzvQIE8MFl4J4sYFkH11anU8WuYgDuf-8MQXvBkSS2l8uPWoNv3KPg3DG4aAoByEALw_wcB.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu liczba ostrzałów ze strony ukraińskich pozycji ogniowych znacznie spadła. Ostrzały z przerwami prowadzono w godzinach pomiędzy 03:15 a 20:20, przy użyciu: czołgu (3 wystrzały), moździerzy kaliber 120 (8 min) i 82 mm (34 miny), opancerzonych wozów bojowych BMP-1 i BMP-2 (łącznie 90 wystrzałów) oraz granatników SPG-9 (25 granatów) i RPG-7 (6 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej (razem 13 razy), w ten sposób 15 razy naruszono warunki rozejmu.

Ostrzały prowadzone były przez ukraińskich żołnierzy w następujących punktach frontu: w rejonie Gorłówki (Dolomitnoje), na obrzeżach i w okolicach Doniecka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowskaja oraz Mineralnoje, Wasilewka, Spartakus i Aleksandrowka), a także na południowym odcinku frontu (Komiternowo, Leninskoje i Sachanka). W efekcie tych ostrzałów na terytorium DRL spadło 169 pocisków (wobec 522 w odniesieniu do dnia poprzedniego), nie powodując przy tym żadnych strat i szkód.

Pomimo tak drastycznego spadku ilości ostrzałów ze strony ukraińskich wojsk, i ich
w miarę niskiego natężenia, to jednak do postawionego przez Zełenskiego warunku, całkowitego zaprzestania ostrzału, droga jeszcze bardzo daleka, a przy tym wyboista i pełna różnych pułapek.

Nie chwaląc dnia przed zachodem słońca, dziś jak na razie ukraińscy żołnierze z widocznym trudem powstrzymują się od zabawy z bronią, ale pomimo to aktywność ich spada.

Oby tak dalej.

Poniżej raporty za ostatnie dwie doby, sporządzone przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

6 min.

„Зведення станом на 07:00 20 жовтня 2019 року.

19 жовтня, збройні формування Російської Федерації та її найманці 15 разів порушили режим припинення вогню. Противник, в основному, обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил зі стрілецької зброї та гранатометів різних систем. Також, біля Золотого-4, зафіксовано застосування заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 120 та 82 мм.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „СХІД” противник здійснив 9 обстрілів:
двічі біля Водяного на Приазов’ї та один раз неподалік Талаківки – з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї;
у районі Авдіївки – з підствольних гранатометів та стрілецької зброї, з великокаліберними кулеметами включно;
поблизу Верхньоторецького, Павлополя і Тарамчука – з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів;
неподалік Новоселівки Другої – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
біля Красногорівки – з великокаліберних кулеметів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” зафіксовано 6 ворожих обстрілів:
тричі неподалік Золотого-4 – з гранатометів, мінометів калібру 120 і 82 мм, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї;
біля Зайцевого – з ручних протитанкових та автоматичних гранатометів і стрілецької зброї;
у районі Кримського – з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів;
неподалік Троїцького – зі станкових протитанкових гранатометів.
За минулу добу, внаслідок обстрілів противником наших позицій, один військовослужбовець Об’єднаних сил зазнав поранення.
З початку цієї доби збройні формування Російської Федерації та її найманці вогневої активності поки що не проявляли. Втрат немає.”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

32 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 20.10.2019r.- 1595 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT zza Oceanu, czyli „bunt” admirała Williama H. McRavena byłego dowódcy operacji specjalnych w armii USA przeciwko prezydentowi Trumpowi. Emerytowany admirał stwierdził ze obecny Prezydent „szkodzi Republice” poprzez swoje działania na arenie miedzynarodowej, czyli „kłótnie” z sojusznikami z NATO, „odwrót” z Bliskiego Wschodu oraz porzucanie sojuszników USA, co wywołuje rozgoryczenie i gniew w amerykańskich siłach zbrojnych. Stwierdził m.in że „Już nadszedł czas NA NOWEGO CZŁOWIEKA W GABINECIE OWALNYM”…
  >https://www.nytimes.com/2019/10/17/opinion/trump-mcraven-syria-military.html
  Z kolei obecny „lokator” Gabinetu Owalnego US Donald „zabrał się” za swoją byłą konkurentkę z czasów kampanii prezydenckiej w 2016 roku, czyli Hillary Clinton i komentujac jej oskarżenia wobec jej „partyjnej towarzyszki” z Partii demokratycznej Tulsi Gabbard ze ta jest ‚wspierana przez Rosję” stwierdził że Clinton „zwariowała” oraz że on sam ‚Lubi Rosjan”;
  https://strana.ua/news/228736-donald-tramp-zajavil-chto-khillari-klinton-soshla-s-uma.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. OT z Bliskiego Wschodu. Francuski ekspert prof. Emmanuel Dupuy, prezes wpływowego Instytutu Prospective et Sécurité en Europe (IPSE), pożalił się w wywiadzie dla rosyjskiego ‚Sputnika” na „porzucenie” francuskich sił specjalnych przez swojego „koalicjanta” (w ramach tzw. koalicji antyterrorystycznej) czyli USA w Syrii w wyniku czego Francja by je stamtąd ewakuować będzie musiała poprosić o pomoc Rosje…
  https://www.almasdarnews.com/article/french-special-forces-need-russias-help-to-withdraw-troops-in-northeast-syria/
  Tymczasem japońskie media informują o tym że Japonia poparła pomysł Francji przyznania kredytu Iranowi, w wysokosci 15 mld dolarów, w zamian za to by to państwo nie wznowił swojego programu nuklearnego. Dodatkowo władze Japonii nie ograniczył się do samego poparcia, ale takze „sypnęły groszem” od siebie tak więc suma kredytu dla Iranu wynosi obecnie ponad 18 mld dolarów;
  https://korrespondent.net/world/4151324-yaponyia-y-frantsyia-predlozhyly-kredyt-yranu-na-18-mlrd-smy

  Polubione przez 5 ludzi

 3. W temacie Ukrainy, służby prasowe Prezydenta Rosji poinformowały o rozmowie telefonicznej jaka odbył on z Kanclerz Niemiec, a której tematem miała być sytuacja na Ukrainie i perspektywy (kolejnego) spotkania tzw. normandzkiej czwórki. Rozmowa miała odbyć się z inicjatywy strony niemieckiej, a ukromedia informuja o „szeregu zadań postawionych przez Putina”, czyli realizacja porozumień mińskich, wdrożenia formuły Steinmeiera oraz wycofanie sił z „linii frontu”. Prezydent Rosji podczas rozmowy miał zwrócić uwagę na to ze to strona ukrainska nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a co kolejnego ‚szczytu normandzkiej czwórki” to według niego „należy go starannie przygotować i zwieńczyć konkretnymi rezultatami”;
  https://korrespondent.net/world/4151277-razghovor-merkel-y-putyna-poiavylys-podrobnosty

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Wieści z terytorium obwodu ługańskiego ‚wyzwolonego” przez Kijów, czyli pojawiły się kolejne informacje że mieszkańcy tego terytorium zostali pozbawieni dostaw wody w związku ze wstrzymaniem dostaw pradu dla miejscowych przedsiębiorstw wod. – kan. Powód wstrzymania dostaw pradu „tradycyjny”, czyli zadłuzenie owych przedsiębiorstw wobec firm energetycznych;
  https://korrespondent.net/ukraine/4151328-v-luhanskoi-oblasty-bez-vody-80-tysiach-chelovek

  Polubione przez 4 ludzi

 5. W końcu dotarły do Ukrainy podarowane jej przez USA dwa kutry patrolowe typu Island. Kutry dotarły tam po trwającej 13 miesiecy „epopei” i ostatecznie nie dopłynęły tam same, a zostały dostarczone na pokładzie amerykańskiego drobnicowca „Ocean Freedom”;
  https://regnum.ru/news/2751448.html
  https://www.pravda.com.ua/rus/news/2019/10/20/7229554/
  ps. Ciekawe kto zapłaci za ten cały „cyrk” z ‚podarowanymi za darmo” kutrami, tzn. opłaty za załadunek i wyładunek oraz za paliwo dla statku transportujacego?

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ukraińcy.Waszyngton w swoich komunikatach oficjalnie informował, że oddają za darmo okręty,a strona ukraińska ma zapłacić „tylko” za transport remont, przezbrojenie i trening marynarzy 🙂
   Ciekawostką może być, że z około 50 okrętów wycofywanych z linii tylko kilka weszło do służby w innych krajach. Po prostu nikt nie był zainteresowany owym „darem”. Kutry wymagają generalnego remontu, posiadają słabe uzbrojenie, a ich pierwotnym celem była walka ze szmuglem narkotyków i emigrantów.
   http://www.nowastrategia.org.pl/kutry-patrolowe-typu-island-dla-ukrainy/

   Polubione przez 5 ludzi

 6. Popularny ukraiński portal zajmujacy się ujawnianiem korupcji na Ukrainie „Naszi hroszi” poinformował o tym ze dwie firmy których właścicielką (oficjalnie) jest żona obecnego szefa SBU Bakanowa figurują w śledztwach jakie prowadzi SBU od 2011 roku w sprawie nieprawidłowosci przy „prywatyzacji” dwóch hydroelektrowni w obwodzie kijowskim;
  https://www.pravda.com.ua/rus/news/2019/10/20/7229552/

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Kolejna odsłona afery ‚Ukrainagate”, czyli przypomniał o sobie „amerykański biznesmen ukraińskiego pochodzenia” Sam Kislin z którym podczas swojej wizyty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku miał się spotkac obecny Prezydent Ukrainy (czemu oficjalnie zaprzecza), który oskarżył Poroszenkę o to ze ten, wraz ze swoim „otoczeniem”, faktycznie rozkradli 1,5 mld doalrów które jakoby udało im się „odzyskać” od byłego prezydenta Ukrainy Janukowycza;
  https://112.ua/politika/poroshenko-i-ego-priblizhennye-podelili-15-milliarda-dollarov-izyatyh-yakoby-u-yanukovicha-kislin-511739.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem powraca „stary (nie)dobry” napitek alkoholików za naszą wschodnią granica, czyli ‚Bojarysznik”. Jeden z ukraińskich internautów zaalarmował że ów „napitek” (którego spożycie w nadmiernych ilościach prowadzi do zgonu) dostarczany jest do aptek w Dnieprze podobnie jak „piwo do supermarketów”…
  https://nashemisto.dp.ua/2019/10/17/v-dnepre-nastojku-bojaryshnika-zavozjat-v-apteku-kak-pivo-v-supermarket-foto/

  Polubione przez 5 ludzi

 9. OT w sprawie tzw. globalnego ocieplenia. Amerykańska NASA poinformowała ze za jego pojawienie się na Ziemi wcale nie odpowiada człowiek i jego działalność, a…aberracje obrotu Ziemi wokół Słońca oraz zmiany kąta nachylenia osi Ziemi…
  https://www.naturalnews.com/2019-08-30-nasa-admits-climate-change-not-caused-by-suvs-fossil-fuels.html
  Ps. Komuś chyba naukowcy z NASA podpadną…
  >https://i.ytimg.com/vi/YgLSH-VvwRY/maxresdefault.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.