Wojna domowa na Ukrainie 27.10.2019r.- 1602 dzień od nowego rozejmu.


Prezydent Ukrainy, Wolodymyr Zełenski wybrał się w sobotę (26 października) w rejon wsi Zołotoje na linii frontu w Donbasie, aby przekonać znajdujących się tam nieformalnie nazistów z pułku MSW „Azow”, aby dobrowolnie opuścili to miejsce.

Celem Zełenskiego było przekonanie nazistów z pułku MSW „Azow” do swojej koncepcji wdrożenia pokoju w Donbasie, której kolejnym krokiem na być wycofanie sił i sprzętu ukraińskich wojsk Operacji Połączonych Sił w Donbasie z okolic wsi Zołotoje i Pietrowskoje, co zostało uzgodnione na ostatnim szczycie formatu normańskiego w Berlinie 2016 roku. A więc trzy lata temu.

Od tego czasu niestety, ale stronie ukraińskiej nie udało się wywiązać z tego obowiązku.

W efekcie, Zełenski uparł się aby to on był siewcą pokoju i postanowił doprowadzić do wycofania podległych mu z racji konstytucji żołnierzy z zajmowanych przez nie pozycji w rejonie Zołotoje i Pietrowskoje.

Jego decyzje napotkały niemal natychmiast czynny opór w postaci licznych demonstracji sił skrajnie narodowych, którym przewodzili działacze, dowódcy i szeregowi funkcjonariusze podległemu MSW pułku „Azow”, którzy oskarżyli Zełenskiego o zdradę na rzecz Putina i o kapitulację.

Podczas demonstracji do jakiej doszło dwa tygodnie temu w Kijowie naziści postawili Zełenskiemu ultimatum.

Wódz nazistów z pułku „Azow”,Andrej Bilecki zwrócił się do uczestników demonstracji z kilkoma pytaniami:

„Czy Ukraina chce tak zwanego wycofania, które w rzeczywistości jest poddaniem terytoriów ukraińskich?”, „czy Ukraina chce tak zwanych wyborów w Ł i DRL, które legalizują obecność separatystów i terrorystów, piątej kolumny Rosji na naszym terytorium?”, a także „czy Ukraina chce specjalnego statusu dla niektórych regionów Doniecka i Ługańska, a tak naprawdę- federalizacji kraju i początku rozpadu wewnętrznego kraju?”.

Na wszystkie te pytania uczestnicy spotkania na Majdanie odpowiedzieli: „NIE!!!!”.

Jednak na pytanie Bileckiego: „Czy Ukraina chce walczyć, stać na stanowisku do końca, skoncentrować się, stać się silniejszą, wygrać i odzyskać swoje terytoria i swój lud?”, uczestnicy odpowiedzieli „TAK!!!!”.

W związku z tym Bilecki powiedział: „dlatego dajemy tym ludziom, którzy dziś nazywani są władzami, dajemy im krótki czas- dziesięć dni”.

Następnie dodał on, że „jeśli w tym czasie wszystkie postulaty sztabu oporu przed poddaniem się, nie zostaną w pełni zagwarantowane na poziomie legislacyjnym, to powiemy im po prostu: minął czas na marsze”– powiedział Bilecki.

„Jeśli rząd nie zareaguje, musimy pójść dalej, musimy przejść do innych działań. Wolontariusze przemawiali także tutaj i mamy już bezpośredni kontakt. Jeśli rząd gdzieś zawiedzie, mogę odpowiedzialnie oddać głos wszystkim setkom i tysiącom wolontariuszy, którzy wejdą na każde zdemilitaryzowane terytorium i utrzymają tam nasze ziemie”– powiedział Bilecki.

Tym samym jawnie ogłosił, że uczestnicy marszu „Bez Kapitulacji” będą mogli zastosować opcję obywatelskiego oporu ludności w całej Ukrainie i zmusić władze do zrobienia tego, czego wymaga naród ukraiński.

Jednocześnie podjęto decyzję, że w przypadku wycofania sił zbrojnych z rejonu Zołotoje i Pietrowskoje, ich miejsce zajmą woluntariusze „azowcy”.

Dlatego też, kolejnym ruchem Zełenskiego było przybycie na linię frontu w rejon Zołotoje, aby tam przekonać nazistów z „Azowa” do tego aby dobrowolnie opuścili okupowane przez nich miejsce.

W efekcie, tzw. naczelny wódz, jakim jest Zełenski, zmuszony był udowadniać nazistom z pułku „Azow”, który nota bene w Stanach Zjednoczonych może niebawem zostać uznany za organizację terrorystyczną (podobnie jak ISIS, Państwo Islamskie, czy też Hamas), że nie jest „frajerem”. Co mu zarzucił w impulsywnej wymianie zdań jeden z nazistów z pułku „Azow”.

I nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę to do czego społeczeństwo ukraińskie i samo państwo doprowadziła sponsorowana przez amerykańskiego miliardera Sorosa i organizowana przez amerykańskie służby specjalne, tzw. „rewolucja godności”.

Po nieudanym spotkaniu, naziści z pułku „Azow” podległemu MSW oficjalnie ogłosili, że nie wykonają rozkazów i nie puszczą rejonu wsi Zołotoje, bez względu na jakiekolwiek konsekwencje. A więc wypowiedzieli posłuszeństwo państwu, któremu jakoby służą.

To jest kwintesencja banderowskiego „patriotyzmu”.

No i teraz „frajer”, który odegrał wczoraj rolę „naczelnego wodza”, został postawiony w bardzo trudnym położeniu, bo albo będzie zmuszony wykorzystać podległy mu aparat przemocy i siłą usunąć nazistów z frontu, co grozi kolejną odsłoną wojny domowej. A nawet odmówieniem posłuszeństwa przez ministra spraw wewnętrznych, Arsena Awakowa, który stał się opiekunem sił nazistowskich. Albo też, udać, że nic się nie stało, czym przypieczętuje etykietkę „frajera”, którego mianem określili go naziści woluntariusze z pułku „Azow”.

A więc, czekają nas kolejne bardzo interesujące chwile w odniesieniu do tego co się od sześciu już lat dzieje na Ukrainie.

Dodam tylko, że do zrobienia takiego bałaganu to tylko są zdolni nawracający na swą modłę świat, wzorowi „demokracji” z kraju zaoceanicznego hegemona.

Ps.

Historia zapisuje dalsze karty tej niecodziennej sytuacji.

Otóż, dziś rano (27.10.2019r.) wódz środowisk nazistowskich skupionych przy pułku MSW „Azow”, Andriej Bilecki zagroził prezydentowi Zełenskiemu, że wyśle na front w Donbasie 10 tys. swoich zwolenników:

„Jeśli zdecydujesz się spełnić te groźby- wyrzucenia stąd weteranów, zamiast kilkudziesięciu osób w przyszłym tygodniu będzie ich tysiąc. A jeśli tysiąc to za mało, będzie dziesięć tysięcy”– zadeklarował Bilecki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%82k_%E2%80%9EAzow%E2%80%9D,

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9_%D0%95%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87,

https://www.defence24.pl/pulk-azow-tarcza-i-miecz-mariupola,

https://kresy24.pl/tag/pulk-azow/,

https://pl.sputniknews.com/opinie/2019102511246138-Sputnik-usa-azow-organizacja-terrorystyczna-ukraina/,

https://www.nacjonalista.pl/tagi/batalion-azow/,

http://www.mysl-polska.pl/1733.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby, na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc z przerwami ostrzały w godzinach pomiędzy, 07:45 a 21:40, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (1 mina) i 82 mm (21 min), opancerzonych wozów bojowych BMP-1 i BMP-2 (łącznie 30 wystrzałów) oraz granatników; AGS-17 (23 granaty), SPG-9 (12 granatów) i RPG-7 (18 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej (łącznie 9 ostrzałów), w ten sposób 16 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzeliwane były przez ukraińskich żołnierzy następujące punkty frontu: rejon Gorłówki (Dolomitnoej, Michajłowka oraz Zajcewo Południowe) oraz okolice i obrzeża Doniecka (teren osiedli mieszkaniowych przy kopalniach Trudowskaja i im. Abakumowa oraz Łozowoje, Aleksandrowka, Wasilewka, Krutaja Bałka i Nowaja Mariewka).

Łącznie w wyniku ukraińskiego ostrzału na terytorium DRL spadło 105 pocisków (wobec 108 w odniesieniu do dnia poprzedniego), co spowodowało uszkodzenie jednego domu na osiedlu mieszkaniowym przy kopalni Trudowskaja, na obrzeżach Doniecka.

Poniżej raporty za ostatnie dwie doby, sporządzone przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

4 min.

„Зведення станом на 07:00 27 жовтня 2019 року.

26 жовтня, збройні формування Російської Федерації та її найманці 21 раз порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил з заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 та 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „СХІД” противник здійснив 7 обстрілів:
неподалік Невельського – з великокаліберних кулеметів;
двічі біля Мар’їнки – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
двічі поблизу Талаківки – з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
біля Красногорівки – з СПГ;
неподалік Павлополя – зі стрілецької зброї і станкових та ручних протитанкових гранатометів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” противник здійснив 14 обстрілів:
п’ять разів поблизу Новолуганського – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;
неподалік Хутора Вільного – з підствольних гранатометів
двічі біля Золотого (поза межами ділянки розведення) – зі стрілецької зброї та автоматичних гранатометів;
неподалік Золотого-4 (у межах ділянки розведення) – з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї;
двічі поблизу Луганського – з мінометів калібру 82 мм, РПГ та великокаліберних кулеметів;
біля Зайцевого – з мінометів калібру 120 і 82 мм та великокаліберних кулеметів;
поблизу Світлодарська – зі стрілецької зброї;
у районі Новгородського – з мінометів калібру 82 мм великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
Вчора, 26 жовтня, втрат внаслідок обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил не було.
З початку цієї доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 3 рази порушили режим припинення вогню.
Всі обстріли зафіксовані в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ”:
поблизу Луганського – з великокаліберних кулеметів;
біля Новолуганського – з мінометів калібру 82 мм та стрілецької зброї;
поблизу Світлодарська – зі стрілецької зброї і станкових та ручних протитанкових гранатометів.
Впродовж поточної доби втрат внаслідок ворожих обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

35 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.10.2019r.- 1602 dzień od nowego rozejmu.

 1. Niezły cyrk z tymi nieposłusznymi nazistami do których pofatygował się sam prezydent 🙂 To jest jakiś ewenement na skalę światową. Czy ktoś wyobraża sobie, że prezydent np. Białorusi, Niemiec czy Włoch osobiście negocjował z grupą podwładnych, którzy oficjalnie wypowiedzieli nieposłuszeństwo samemu naczelnikowi sił zbrojnych ??? To naprawdę widowisko godne kabareciarza jakim jest Zeleński 🙂 Czekamy na kolejne odsłony tego żałosnego spektaklu 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 2. OT z Bliskiego Wschodu, czyli (ciąg dalszy) „ZABILI GO I UCIEKŁ!”…
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25350957,nieoficjalnie-lider-isis-abu-bakr-al-baghdadi-nie-zyje-donald.html
  …a cały ten „SHOW MUST GO ON” (z „ożywianiem” i „zabijaniem” swojego agenta) w Syrii odstawiają w celu bezprawnej ‚eksploatacji” złóż ropy naftowej którymi się „zaopiekowali’…
  https://www.wnp.pl/nafta/usa-wycofuja-wojska-z-syrii-ale-pol-naftowych-nie-zostawia,355844.html
  I teraz chyba każdy rozumie jaki był cel „opieki” nad syryjskimi Kurdami, czyli nie ich „wolnosć”, ale dostęp do złoż ropy naftowej jakie kontrolowali. Podobnie wczesniej było z Kurdami w Iraku, którymi USA się interesowało gdy kontrolowali złoża ropy wokół Kirkuku, gdy je utracili USA o nich zapomniało…

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Odnośnie „wstępniaka”. W internecie pojawiła się wypowiedz członka rosyjskiej Rady Federacji senatora Aleksieja Puszkowa, uchodzącego za nieoficjalnego rzecznika Kremla, który stwierdził że spotkanie Zelenskiego z [nielegalnymi] ‚wolontariuszami” na ‚froncie” świadczy o tym że strona ukraińska nie jest gotowa do wycofanie swoich sił a co za tym idzie kolejne spotkanie w ramach tzw. formatu normandzkiego zostaje „odłożone na nieokresloną przyszłość”;
  https://strana.ua/news/230077-zelenskij-v-zolotom-reaktsija-rossii-na-video-perebranki-prezidenta-i-natskorpusa.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. W zwiazku z forsowana na Ukrainie „totalną ukrainizacją”, która jak wiadomo narusza obowiązująca na Ukrainie konstytucję, „obudziła się” tzw. Komisja Wenecka która przysłała do Kijowa swoją delegacje w celu skontrolowania jak wprowadzana jest ustawa o ‚totalnej ukranizacji” w życie;
  https://strana.ua/news/230084-v-ukrainu-pribyla-venetsianskaja-komissija-kotoraja-proverit-jazykovoj-zakon.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Ukraińska codzienność, czyli „standard” w Mikołajowie tzn ukraińscy policjanci w Toyocie Prius…
  https://korrespondent.net/ukraine/4153560-v-nykolaeve-kopy-na-Prius-vrezalys-v-mykroavtobus
  W sobotę w Odessie doszło do „draki” z udziałem ‚grupy cudzoziemców” w trakcie której „w ruch” poszły noże, w wyniku czego dwie osoby zgineły, a jedna w stanie ciężkim trafiła do szpitala;
  https://korrespondent.net/city/odessa/4153738-ynostrantsy-ustroyly-draku-s-odessytamy-dvoe-pohybshykh

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Tymczasem trwa ‚wyzwalanie” Doniecka przez ukraińskich dywersantów. Tym razem w ramach „akcji zbrojnej” przeciwko „rosyjskim okupantom” wysadzili…stacje bazową miejscowego operatora telefonii komórkowej (‚Feniks”), czym pochwalili się nawet w internecie . Dla „zmylenia przeciwnika” na końcu filmiku pojawia się karteczka że ten „akt terroru” to „protest miejscowych” (tzn. „wiernych Ukrainie”)…
  https://korrespondent.net/ukraine/4153851-v-dnr-zaiavyly-o-podryve-vyshky-mobylnoi-sviazy

  Polubione przez 4 ludzi

 7. „Fuhrerek” ukraińskiego ‚Korpusu Narodowego” Biłeckij z którego „parteigenosse” spotkał się „Pinokio” na „froncie” (patrz „wstępniak”) tymczasem znowu zaczął się odgrażać że jeżeli ukraińskie wojska wycofaja się ze swoich obecnych pozycji to on sprowadzi tam „10 tysiecy ukropatriotów”;
  https://strana.ua/news/230115-biletskij-prihrozil-zelenskomu-vvesti-vojska-na-donbass.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. „Aktualizacja” do OT z Bliskiego wschodu, czyli o liderze tzw. państwa islamskiego ciąg dalszy „Zabili go” a on im znowu ciekł? Rosyjski resort obrony poinformował ze nie ma żadnych wiarygodnych danych jakoby w tzw. strefie deeskalacji w syryjskiej prowincji Idlib Amerykanie mieli przeprowadzić jakąś „operacje specjalną w celi likwidacji lidera tzw. państwa islamskiego”…
  >https://twitter.com/RT_russian/status/1188461051068735488
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zabilismy-al-bagdadiego-rosja-nie-mamy-wiarygodnych-informacji/hy6ld13

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Tymczasem na kijowskim Majdanie Niezależności odbył się uroczysty pogrzeb „weterana ATO” Wiktora Diegtariewa (ps. Sensei) „oficera” tzw. batalionu ‚Donbas”. Warto przy tym przypomnieć że ów „heroj” zginał niedawno w wyniku detonacji granatu która nastąpiła gdy siedział na schodach z innym meżczyzną przed jednym z kijowskich lokali (czyli zapewne „nieszczęśliwy wypadek pod wpływem alkoholu”)…
  >https://www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/3367200236653582

  Polubione przez 3 ludzi

 10. W ukromediach pojawiła sie informacja że tzw. wolontariusze (w większosci „ukronaziole” od „fuhrerka” Biłeckiego) którzy bezprawnie „okupują” miejscowość na „froncie” na Donbasie (o czym w dzisiejszym „wstepniaku”) dobrowolnie się rozbroili. Jednak do informacji trzeba podejsc z dystansem ponieważ podał ja ich były „parteigenosse” Wadim Trojan który onegdaj był w tzw. batalionie „Azow” (obecnie Pułk MSW Ukrainy) a teraz pełni funkcję wiceszefa ukraińskiej policji;
  https://korrespondent.net/ukraine/4153905-veterany-vyvezly-oruzhye-yz-zolotoho-polytsyia

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.