Wojna domowa na Ukrainie 02.06.2020r.- 1809 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 83.

Ukraina nadal aktywnie wzmacnia zgrupowanie swoich sił zbrojnych wzdłuż linii kontaktowej w Donbasie.

Przedstawicielstwo DRL w Specjalnym Centrum Kontroli i Koordynacji (SCKiK) poinformowało, że ​​obserwatorzy misji ponownie odkryli obecność zabronionego sprzętu i broni ukraińskich sił zbrojnych, w tym broni ciężkiej, na stacjach kolejowych i w ich pobliżu w rejonie frontu.

W dwóch ostatnich raportach SMM OBWE odnotowała również obecność ciężkiej broni na stacjach kolejowych znajdujących się na terytorium Donbasu kontrolowanego przez Kijów, co zostało ostatnio zarejestrowane w listopadzie 2019 r.

Obserwatorzy ujawnili obecność haubic samobieżnych 2S7 „Piwonia” o kalibrze 203 mm na stacji kolejowej we wsi Krasnoarmejsk (ukraiński Pokrowsk), co znajduje odzwierciedlenie w codziennym raporcie z dnia 29.05.2020r.:

Oprócz tego skierowano sprzęt obrony powietrznej 9K37M1 i „Buk M1” na linię kontaktową, władze Kijowa próbują zaprzeczyć obecności tych systemów obrony przeciwlotniczej od momentu zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego Boeing lot MH-17 w lipcu 2014 r.

Poza tym stwierdzono obecność czołgów na stacji kolejowej w miejscowości Zaczatowka na południowym odcinku frontu.

Następnego dnia, w raporcie z 30.05.2020 r. patrol obserwatorów SMM OBWE ponownie odnotował dostawy systemów obrony powietrznej i czołgów do Zaczatowki:

W ten sposób ukraińskie siły zbrojne nadal aktywnie gromadzą ciężką broń i wyposażenie w pobliżu linii rozgraniczenia. Odkrycie w pobliżu stacji w miejscowości Zacztowka systemu walk elektronicznych „Bukowel-AD” wskazuje, że w ten sposób Kijów próbuje ukryć fakt zwiększonej gotowości bojowej przed obserwatorami SMM OBWE. Chodzi o to, że system ten zgodnie z jego cechami taktycznymi i technicznymi został zaprojektowany w celu tłumienia sygnału bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Biorąc pod uwagę, że zgodnie z klauzulą ​​7 Memorandum z 19.09.2014r. loty samolotów wojskowych i dronów, z wyjątkiem tych, które są wykorzystywane przez SMM OBWE, są zabronione wzdłuż całej linii rozgraniczenia- stron konfliktu zbrojnego- na szerokość co najmniej 30 km wzdłuż niej. Z tym, że stosowanie systemów walk elektronicznych „Bukowel-AD” jest zabronione w użyciu przeciwko obserwacyjnym dronom nadzoru SMM OBWE .

Ponadto istnieją obawy dotyczące koncentracji przez stronę ukraińską przeciwlotniczego sprzętu obronnego na linii rozgraniczenia, oczywiste jest, że system obrony powietrznej połączone z systemem walk elektronicznych „Bukowel-AD” mogą być stosowane w odniesieniu do dronów obserwacyjnych SMM OBWE w celu ukrycia faktów dotyczących obecności ukraińskiego sprzętu wojskowego i żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych w obszarach zabronionych.

*

Poza powyższym, w ciągu minionej doby na całej długości frontu w Donbasie, ukraińscy żołnierze powstrzymując się od stosowania prowokacji zbrojnych, tym samym kolejny już dzień nie naruszyli warunków rozejmu podpisanego w lipcu zeszłego roku. Tak więc, potrzeba było niemalże roku, żeby strona ukraińska zaczęła stosować zawarte wtedy porozumienie.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/ Joint forces operation

2 min.

„Зведення станом на 07:00 02 червня 2020 року.

Минулої доби збройні формування Російської Федерації 3 рази порушили режим припинення вогню та обстріляли наші позиції з гранатометів різних систем і застосували безпілотний літальний апарат. Для здійснення заходів із відсічі та стримування збройної агресії українські воїни вправно задіяли чергові вогневі засоби і змусили ворога припинити свою злочинну активність.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід” загарбники двічі обстріляли позиції наших оборонців неподалік Гнутового. Спочатку, біля цього населеного пункту, противник застосував гранатомети різних систем, а згодом задіяв БпЛА для скидання пострілу ВОГ-17.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” на підступах до Попасної російські найманці вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Наші захисники, утримуючи оборону, діяли відважно та дали ворожим підрозділам гідну відсіч. За даними розвідки, минулої доби було поранено двох окупантів. Відчувши на собі рішучість дій військовослужбовців Збройних Сил України, противник припинив свою активність.

Внаслідок обстрілів з боку загарбників один воїн Об’єднаних сил отримав поранення. Його було доставлено до військового медичного закладу. Стан здоров’я українського оборонця задовільний.

Від початку поточної доби російські збройні формування в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” обстріляли з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї наші опорні пункти неподалік Майорська.

Такі підступні дії ворога без відповіді не залишилися – вогнем зі штатного озброєння по позиціях окупантів українські підрозділи рішуче подавили активність противника.

За поточну добу втрат серед наших захисників немає.

Ситуація в районі проведення операції надійно контролюється Об’єднаними силами.

Сала Україні!”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

64 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 02.06.2020r.- 1809 dzień od nowego rozejmu.

 1. ‚Apocalypse Now!”, czyli czym się zajmuje amerykańska policja? Cytat „Szef nowojorskiej policji uklęknął przed demonstrantami. „Jesteśmy z wami”;
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/protesty-w-usa-nowy-jork-szef-policji-ukleknal-przed-demonstrantami/29zqyht
  Jak widać po tym filmiku z LA tamtejsza policja tez jest z „demonstrantami”, m.in pilnujac by nic nie zakłociło prowadzonych przez nich grabieży;
  >https://www.youtube.com/watch?v=ebd_dKIg9Ck
  Za Oceanem nastały nareszcie czasy „prawdziwej tolerancji i równości rasowej”…
  >https://www.youtube.com/watch?v=W7ZRAFd96uM

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Tymczasem doradca d/s bezpieczeństwa narodowego Prezydenta USA Robert O’Brien oskarżył o wykorzystywanie zamieszek trwajacych w USA do mieszania się w wewnetrzne sprawy Stanów Zjednoczonych „inne kraje” w tym..Zimbabwe 🙂 W odpowiedzi na do MSZ Zimbabwe „na dywanik” wezwano Ambasadora USA;
  https://www.herald.co.zw/just-in-zim-raises-concern-over-us-claims/
  W sprawie Ukrainca który pod Minneapolis który pod Minneapolis chciał rozjechać „protestujacych” cieżarówką, głos zabrał Sztab Generalny Ukrainy tłumacząc ze zatrzymany w USA Bohdan Weczyrko, to nie ten sam Bohdan Weczyrko który służył w ukraińskich siłach zbrojnych….
  https://strana.ua/news/270688-bohdan-vechirko-ne-sluzhil-v-vsu-oproverzhenie-henshtaba.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Tymczasem rosyjskie media poinformowały że rosyjscy pogranicznicy na Krymie zatrzymali ukraińskiego wojskowego który nielegalnie przekroczył granice Krymu z Ukrainą. Jak poinformowano „ukrowojak” znajdował sie w stanie upojenia alkoholowego, a takze miał przy sobie (prawdopodobnie) narkotyki. Dla przypomnienia ukromedia informowały ze ów „ukrowojak” miał ‚zniknać” ze swojego posterunku na granicy z Krymem lub ze nawet został „porwany przez Rosjan”;
  https://ria.ru/20200602/1572337168.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. I powrót na Ukrainę. Pojawiły się oficjalne dane z Ukrainy o tym ile to państwo straciło z powodu uruchomienia gazociągu „Turecki potok’. Według szefa ukraińskiego operatora gazowego tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę zmniejszył się prawie o połowę, a wraz z uruchamianiem kolejnych ‚nitek” gazociągu spadek tranzytu będzie kontynuowany;
  https://korrespondent.net/business/companies/4235878-turetskyi-potok-2-v-kyeve-otsenyly-potery-tranzyta
  Z kolei gazowa „perła w koronie” Ukrainy, czyli państwowa spółka ‚Naftohaz” poinformowała o drastycznym spadku wpływów w tym roku. Za pierwszy kwartał 2020 roku miała ona zarobić 3,2 mld hrywien podczas gdy w pierwszym kwartale 2019 roku miała to być 16 mld hrywien. Sytuacje taką wytłumaczono trwającym na świecie kryzysem energetycznym wynikłym z KORONAKRYZYSU;
  https://korrespondent.net/business/companies/4235955-prybyl-naftohaza-rukhnula-v-nachale-hoda

  Polubione przez 4 ludzi

 5. A pod Konsulatem RP we Lwowie gigantyczna kolejka chcących wjechać „na saksy” do polski „ukrogastarbeiterów”. Następnie czekają na nich następne kolejki na przejściu granicznym Szeginie – Medyka. I to wszystko po to by w większosci trafić na polskie pola i budowy, o czym mówia sami oczekujacy w kolejce;
  https://strana.ua/news/270762-vo-lvove-vystroilis-ocheredi-pod-polskim-konsulstvom-za-rabochimi-vizami.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Skandal z wpisem w internecie dyrektor ukraińskiego wydania ‚Forbes” Julie Pelipas której komentując wydarzenia w USA „wymknęło sie’ ze na Ukrainie trwa WOJNA DOMOWA. Oczywiście taka „haniebna zdrada” wywołała natychmiastową reakcję „szczyrych ukropatriotów” którzy wymusili na kobiecie „pokajanie się” za tak ‚zdradziecki” wpis;
  https://strana.ua/news/270836-skandal-s-direktorom-vogue-ukraina-juliej-pelipas.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Tymczasem w obwodzie charkowskim zatrzymano dwójkę oszustów którzy wyłudzili 60 tys. dolarów obiecujac „pomoc” w wgraniu wyborów uzupełniających do Rady Najwyższej Ukrainy. Dodatkowo oferowali także „pomoc” w mianowaniu na stanowiska gubernatora obwodu charkowskiego, za okrągły milion dolarów oraz szefa charkowskiego urzędu podatkowego, za 100 tys. dolarów;
  https://strana.ua/news/270832-pojavilis-podrobnosti-zaderzhanija-moshennikov-pytavshikhsja-prodat-dolzhnost-hlavy-khoha-.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • „Ukraina i Polska będą pracować nad wznowieniem regularnych połączeń transportowych – napisało MSZ w Kijowie”- a kiedy zezwolenie na ekshumację szczątków pomordowanych przez Ukraińców ich polskich sąsiadów?????

   TO JEST OBECNIE PRIORYTET!!!!!

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 8. Pojawił sie „spis” ofiar zamieszek w USA wśród funkcjonariuszy amerykańskiej policji (na rosyjskojęzycznym portalu). Na ulicy Waszyngtonu pojawił się takze…Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. Mark A. Milley w umundurowaniu polowym (zdjecie w linku)
  https://colonelcassad.livejournal.com/5915696.html
  Plus jedna z interwencji amerykańskiej policji, która pokazuje jak wspaniale sa „wyszkoleni” jej funkcjonariusze, jeden nie potrafi wyszarpnąć pistoletu z kabury, a drugi ‚obezwładnia” podejrzanego kopiąc go tam gdzie „kończą się plecy”…
  >https://twitter.com/Rabi_Jonas/status/1266705917451677696

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.