Wojna domowa na Ukrainie 14.06.2020r.- 1821 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 95.

Przedstawiciel ŁPR skomentował udział w negocjacjach w Trójstronnej Grupie Kontaktowej (TGK) w Mińsku ukraińskich imigrantów z Donbasu.

„Imigranci z Donbasu, wciągnięci przez Kijów do pracy w podgrupie politycznej, nie mogą zastąpić przedstawicieli republik w rozmowach w Mińsku”– powiedział Rodion Mirosznik, przedstawiciel Ługańskiej Republiki Ludowej w tej podgrupie politycznej.

TGK 11 marca zgodziła się na utworzenie rady doradczej dla podgrupy politycznej w celu opracowania propozycji politycznego rozwiązania konfliktu w Donbasie. W spotkaniu podgrupy politycznej Ukrainy 9 czerwca brali udział czterej imigranci z Donbasu, obecnie mieszkający na terytorium kontrolowanym przez Kijów: blogerzy Denis Kazanski i Sergij Garmasz, doktor Konstantin Libster oraz przewodniczący jednego z bractw Ługańska w Kijowie- Wadim Goran.

„Żaden z negocjatorów w TGK, ani z Ł i DRL, ani z Federacji Rosyjskiej, ani z OBWE, nie dostrzegł pojawienia się dodatkowych uczestników z Kijowa jako nowej strony negocjacji, która miałaby przynajmniej pewne prawo do dyskusji i koordynowania kwestii podgrupy politycznej podczas rozmów w Mińsku. Zostali ogłoszeni oficjalną notatką Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy i zasiedli przy stole ukraińskiej delegacji. Po prostu nie nie są w tej sytuacji niczym innym niż dodatkowymi przedstawicielami Kijowa”– wyjaśnił Mirosznik.

Dodał, że wszystkie zaangażowane osoby mieszkają teraz w Kijowie i „zgodnie z przebiegłym planem” urząd Prezydenta Ukrainy usiłuje zastąpić nimi stronę republik Donbasu w dyskusji i uzgadnianiu decyzji politycznych w podgrupie politycznej.

„Z czterech nowo zaproszonych Ukraińców dwóch nie wypowiedziało słowa w ciągu czterech godzin spotkania, jeden próbował mówić dwa razy, ale nie mógł zrozumieć tematu negocjacji i został za to skrytykowany przez koordynatora OBWE, który poprosił go, aby narzekał na trudne życie, bo to jest omawiane w czasie uczestnictwa w spotkaniu grupy humanitarnej, natomiast w podgrupie politycznej nie omawia się tych tematów”– powiedział Mirosznik.

Jak widzimy, rozszerzenie składu przedstawicielstwa Ukrainy w TGK w procesie pokojowym w Mińsku nie wniosło żadnych nowych pozytywnych wartości, ani nie jest impulsem w kwestii przyśpieszenia wdrażania porozumień mińskich na drodze do osiągnięcia zadowalającego obie strony pokoju.

Zamiast tego, jest dalszy uwiąd rozmów, zaś w planach Kijowa usiłuje się zastąpić w procesie dialogu, stronę przedstawicieli republik, jakimiś imigrantami z Donbasu, którzy de facto reprezentują wyłącznie interes Kijowa realizując jego wytyczne.

W ten sposób, droga do osiągnięcia pokoju w Donbasie jeszcze bardziej się wydłużył, zaś sam pokój staje się wyłącznie enigmatycznym pojęciem.

*

A tymczasem na froncie w Donbasie, na jego donieckim odcinku w ciągu minionej doby, ukraińscy żołnierze prowadząc w godzinach rannych ostrzały (04:20-04:45, 04:30-05:05 i 08:20-09:25), przy użyciu: moździerza kaliber 82 mm (1 ostrzał, 5 min), opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (1 ostrzał, 30 pocisków), działka przeciwlotniczego ZU-23-2 (1 ostrzał, 40 pocisków) oraz przeciwpancernego granatnika SPG-9 (1 ostrzał, 4 granaty), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej i snajperskiej (3 ostrzały), tym sposobem 3 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzał przeprowadzony był na obrzeżach Doniecka- a tam, teren lotniska, a także w okolicy miejscowości Aleksandrowka- na przedmieściach Doniecka.

W wyniku tych wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 79 pocisków (wobec 44- w odniesieniu do dnia poprzedniego), nie powodując przy tym żadnych strat w infrastrukturze komunalnej, mieniu publicznym i prywatnym oraz zdrowiu i życiu cwywili.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/ Joint forces operation

5 min.

„Зведення станом на 07:00 14 червня 2020 року.

За минулу добу збройні формування Російської Федерації 15 разів порушили режим припинення вогню. Агресор обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями 122 мм артилерійських систем, мінометів калібрів 120 мм та 82 мм, а також, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Для здійснення заходів із відсічі та стримування збройної агресії українські воїни вправно задіяли чергові вогневі засоби і змусили ворога припинити свою злочинну активність.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” поблизу Луганського противник застосував артилерійські системи калібру 122 мм, випустивши у бік наших позицій пів сотні снарядів. Свою артилерію окупанти розмістили безпосередньо в Калінінському, що на східній околиці Горлівки, поруч з будинками цивільних мешканців. Три рази, впродовж доби, агресор вів вогонь по оборонцях Кримського застосувавши при цьому міномети калібрів 120 мм і 82 мм, станкові протитанкові гранатомети та великокаліберні кулемети.
Аналогічні види мінометів та великокаліберні кулемети російські найманці задіяли на підступах до Попасної. Також з мінометів калібру 120 мм ворог відкривав вогонь біля Троїцького та Новозванівки, а по оборонцям Пищевика – з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Поруч з населеним пунктом Катеринівка противник для обстрілів застосовував міномети калібру 82 мм та стрілецьку зброю.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід” опорні пункти українських оборонців неподалік Авдіївки, Новотроїцького, Славного, Старогнатівки і Богданівки агресор обстріляв з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

На жаль, внаслідок ворожого обстрілу Україна втратила одного мужнього воїна. Командування Об’єднаних сил висловлює щирі та глибокі співчуття рідним і близьким загиблого героя. Ще двоє військовослужбовців отримали поранення.

Наші захисники, утримуючи оборону, діяли відважно та дали підрозділам противника гідну відсіч. За даними розвідки, 13 червня українські воїни знищили трьох та поранили щонайменше двох російських загарбників.

Відчувши на собі рішучість дій військовослужбовців Збройних Сил України, агресор припинив свою активність.

Від початку поточної доби російські збройні формування в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” тричі обстріляли з мінометів калібру 120 мм, озброєння БМП, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів оборонні укріплення неподалік населеного пункту Луганське.

Українські оборонці вжили вичерпних заходів для припинення вогню з боку збройних формувань РФ, після чого загарбники відмовилися від подальшої активності.

За поточну добу втрат серед наших захисників немає.
Ситуація в районі проведення операції надійно контролюється Об’єднаними силами.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.06.2020r.- 1821 dzień od nowego rozejmu.

 1. Od 5 czerwca w kopalni węgla w mieście Antracyt w separatystycznej tzw. Ługańskiej Republice Ludowej na Ukrainie trwa strajk górników. Akcja jest tłumiona – mówi PAP Wira Jastrebowa, dyrektor Wschodniej Grupy Obrony Praw Człowieka. W okolicy kopalni zaprowadzono kwarantannę.
  Według strony ukraińskiej, zaleganie z wypłata pensji, zastraszanie, kwarantanna w kopalniach jest przejawem łamania praw człowieka.
  https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/1483037,ukraina-ngo-separatysci-tlumia-strajk-gornikow-w-miescie-antracyt.html
  Komentarz: Jeden z przypadków „dwójmyślenia”. Gdy na Ukrainie działy się podobne rzeczy-zamykano kopalnie, a górnicy strajkowali z powodu zaległości płacowych, było to normalne działanie podyktowane ekonomicznymi pobudkami. W republikach podobne dziłąnie resortów siłowych jest uznane przez stronę ukraińską za łamanie praw człowieka.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Kilka sukcesów made in Ukraina.
  Jeden z oskarżonych w Rosji w tzw. sprawie „Nowej wielkości”, Siergiej Gawriłow, otrzymał od Służby Migracyjnej Ukrainy status uchodźcy.
  https://kresy24.pl/ukraina-przyznala-status-uchodzcy-politycznego-mlodemu-rosjaninowi/
  Ukraińscy członkowie Wspólnego Centrum Monitorowania i Koordynacji Zawieszenia Broni i Stabilizacji na linii rozgraniczenia stron poinformowali, że Rosja systematycznie dostarcza personel wojskowy, broń i ciężki sprzęt wojskowy na czasowo okupowane terytoria Ukrainy. Komunikat został zamieszczony na stronie operacji Połączonych Sił Armii Ukraińskiej na Facebooku.
  https://kresy24.pl/rosja-stale-dostarcza-do-donbasu-zolnierzy-i-uzbrojenie/
  Decyzja Sojuszu o przyznaniu członkostwa Ukrainie w Programie Rozszerzonych Możliwości NATO (EOP) jest wyrazem uznania dla jej znaczącego wkładu w bezpieczeństwo międzynarodowe – skomentowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy.
  https://www.ukrinform.pl/rubric-polytics/3044710-ministerstwo-spraw-zagranicznych-o-programie-rozszerzonych-mozliwosci-nato-ukraina-bedzie-moga-pogebic-wspoprace-wojskowa-z-nato.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Premier Denis Szmygal powiedział, że Ukraina nie wznowi dostaw wody przez Kanał Północnokrymski na okupowanego Krymu. Ta kwestia – jak się wyraził – nie będzie przedmiotem negocjacji. Poinformował o tym podczas wczorajszej konferencji prasowej, poświęconej stu dniom jego rządu.
  https://kresy24.pl/premier-szmygal-ukraina-nie-bedzie-dostarczala-wody-na-krym/
  Takie „usztywnienie” stanowiska rządu w Kijowie jest zapewne spowodowane dużym spadkiem poparcia i groźbą kolejnych protestów (neobanderowcy).

  Do głosu dochodzą pro rosyjskie partie Platforma Opozycyjna – Za Życie” wskoczyła na drugie miejsce w sondażach wyborczych.
  Trzy siły polityczne nadal przodują w ocenie nastrojów wyborczych Ukraińców w wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy. Prowadzi partia „Sługa Ludu”, za nią jest „Platforma Opozycyjna – Za Życie” i „Europejska Solidarność”. Wynika to z badania Międzynarodowego Instytutu Socjologii w Kijowie (KIIS), przeprowadzonego między 24 maja a 4 czerwca.
  https://kresy24.pl/zelenski-i-jego-partia-traca-poparcie/

  Oj widać, że ludzie mają dość tej „wolności” i „swobód” jakie zafundował im Majdan Godności. Dużo obiecywano zwykłym obywatelom, jednak poza otwarciem granic na zachód ludność tego kraju w zaden sposób nie zyskała.

  Polubione przez 2 ludzi

    • Do demokracji musi być społeczeństwo obywatelskie, a co tam jest?

     Rozdarty wieloma konfliktami kraj, gdzie każdy chce się nachapać ile tylko się da, w jak najkrótszym czasie.

     Podobnie działa nasza „klasa” polityczna, która traktuje kraj i jego zasoby jako łup do podziału między swoich…..

     Skąd się bierze taka mentalność i sposób myślenia?

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 3 ludzi

 4. Ukraiński polityk i biznesmen Wiaczesław Sobolew na którego dokonała zamachu (wynajęta) banda „weteranów ATO” w wyniku czego zginał jego kilkuletni synek, oskarżył ukraińskie organy ścigania o nieudolność oraz „mieszanie” w śledztwie prowadzonym w sprawie zabójstwa jego synka. Poinformował także że przybywające wciąż na wolności osoby które zleciły dokonanie na niego zamachu, znajdujace się „w strukturach państwowych”, szykuja już następny;
  https://strana.ua/news/272903-vjacheslav-sobolev-zajavil-chto-ubijts-eho-trekhletneho-syna-kryshujut-ljudi-v-hosstrukturakh.html

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Tymczasem „weteranka ATO” Marusia Zweroboj która ma już jedną sprawę karną za grożenie śmiercia obecnemu Prezydentowi Ukrainy, powtórzyła je tym razem wygrażając również rodzinie Zełenskiego, pisząc ze jak szybko nie „spier.olą do Izraela” to „powywiesza ich za nogi” jak „carska rodzinę”;
  https://strana.ua/news/273034-marusja-zveroboj-uhrozhaet-vladimiru-zelenskomu-podvesit-za-nohi-eho-semju.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. W powiecie gostyńskim dwa dni temu potwierdzono kolejny przypadek zachorowania na COVID-19 u obywatelki Ukrainy, która przyjechała pracować w Polsce. Kobieta wraz z czterema innymi osobami przebywa obecnie w izolatorium w Poznaniu.
  https://gostyn24.pl/pl/698_koronawirus/48792_sytuacja-wciaz-sie-zmienia-potwierdzaja-to-najnowsze-dane-dotyczace-covid-19.html
  Komentarz: Ciekawe ilu pracowników z Ukrainy zachorowało w Polsce na Covid-19.Ciekawe też ilu przyjechało do nas chorych. Badania przesiewowe są realizowane tylko dla wąskiej grupy przybyszy z Ukrainy (rolnictwo).

  Polubione przez 2 ludzi

 7. „Wielka Rewolucja Idiokratyczna” w „juesej”. W Nowym Orleanie „rewolucyjne porządki” zaprowadzają ‚rewolucyjne transgendery”;
  https://colonelcassad.livejournal.com/5948175.html?page=2#comments
  Z kolei w ‚wyzwolonym” Seattle „czarni inaczej” zwolennicy „nowych rewolucyjnych porządków” zachęcani sa do przekazania swoim „kolorowym braciom (szczególnie tym czarnym)” po 10 $. „Straż porządkowa” powołana przez „pokojowych demonstrantów” napadła i pobiła, PODDUSZAJAC go przy tym, ulicznego kaznodzieję który chciał głosić „dobrą nowinę” w „wyzwolonym” Seattle;
  https://www.zerohedge.com/political/republic-chaz-begins-reparations-white-participants-pressured-give-blacks-10-each
  Pojawiły się informacje o tym że amerykańscy kierowcy samochodów dostawczych masowo odmawiają wyjazdu do miast które zostały „wyzwolone” przez „pokojowych demonstrantów” i w których w związku z tym przestały funkcjonować służby porządkowe. Kierowcy obawiają się bowiem że ich pojazdy staną się celem dla całkowicie bezkarnych łupieżców;
  https://www.zerohedge.com/political/truck-drivers-reject-deliver-cities-defunded-or-disbanded-police-departments

  Polubione przez 3 ludzi

 8. OT światowe
  Ile kosztuje opieka zdrowotna w USA
  Rachunek, który otrzymał 70-letni Michael Flor liczy 181 stron i jest wyjaśnieniem kosztów leczenia skutków COVID-19. W sumie trwająca dwa miesiące hospitalizacja mężczyzny kosztowała 1 122 501,04 dolarów. Przez większość czasu Flor pozostawał nieprzytomny. Na wysokość kosztów wpłynął pobyt na oddziale intensywnej terapii z wykorzystaniem respiratora, czas w izolatce i zakaźny charakter choroby wymagający od personelu specjalnych strojów ochronnych oraz zabezpieczeń.
  https://noizz.pl/spoleczenstwo/milion-dolarow-za-wyleczenie-koronawirusa-tyle-kosztuje-opieka-medyczna-w-usa/7f20y97
  Komentarz: Ciekawe z czego staruszek spłaci dług wobec szpitala?

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.