Wojna domowa na Ukrainie 27.06.2020r.- 1834 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 108.

„Nie wiedzą, co myśleć, aby sobie z tym poradzić”– skomentowała przedstawicielka prasowa rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa- kolejną listę życzeń Ukrainy, która ni z tego ni z owego zadecydowała, że ​​Rosja jest winna jej 100 milionów dolarów rocznie na Flotę Czarnomorską z siedzibą na Krymie.

W rzeczywistości takie twierdzenia zasługują tylko na lekceważące komentarze, ale dyplomacja nie akceptuje surowej retoryki. Co w rzeczywistości Ukraina nadużywa Ukraina coraz bezczelniej, nadal próbując zarabiać na czymkolwiek. A więc, co tylko oni wymyślą, że im się należy. Nawet jeśli próby te są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

I nie tylko dlatego, że arogancja zasługuje na pogardę, ale znanym faktem jest, że sprawy finansowe Ukrainy są tak złe, że jest gotowa rozliczyć każdego, od kogo może wyrwać kilka choćby dolarów, dzięki czemu obecna ukraińska „demokracja” będzie mogła wytrzymać jeszcze jakiś czas dłużej.

Co więcej, mimo, że bardzo głośno wyrażają swoje roszczenia, to nie zmienia to faktu, że są one tylko urojeniami, tworząc jakąś niedookreśloną iluzję walki nie wiadomo o co, ale co opóźnia zaakceptowanie nieuniknionego. Czyli tego z czym na Ukrainie de facto długo się nie mogą pogodzić. A więc np. z tym, że Krym nie jest już częścią Ukrainy, i robią wszystko, aby półwysep, za który kiedyś przelewano rosyjską krew, a który nigdy wcześniej nie należał do Ukrainy, bo jej po prostu nie było, nadal wykorzystują go jako jeden z pretekstów różnorodnych spekulacji, zwłaszcza na arenie międzynarodowej. Będących jednocześnie pretekstem do przedłużania sankcji wobec Rosji.

Być może dla niektórych będzie to objawienie, ale przez wszystkie lata niepodległości Ukraina traktowała Krym wyłącznie jako dojną krowę. Nie ponosząc żadnych wydatków i nie prowadząc żadnych inwestycji, ale jednocześnie przynoszącego znaczny dochód, np. z turystyki. Myśl przewodnia tej koncepcji była taka, aby zarabiać wielkie pieniądze na ciągłej eksploatacji ekonomicznej, tak poprzednio- jak i obecnie, gdy już Krym jest częścią FR.

Ukraina raz otrzymała Krym na czasowe posiadanie i użytkowanie wyłącznie z powodu kombinacji historycznych, ale do tej pory nie do końca zrozumiała, o co bankrut może jedynie prosić, ale nie żądać.

Co więcej, w odniesieniu do Krymu, który zawsze był, jest i będzie rosyjski, pomimo wszystkich fantazji i złudzeń, i to pomimo wszystko, że sekta „piewców powrotu Krymu do Ukrainy” i „klub przyszłych rentierów” nadal są aktywni, do końca swego życia mając nadzieję utrzymywać się z odszkodowań, które Rosja im wypłaci. Za Krym, który odłączył się od Ukrainy zgodnie z międzynarodowym prawem z zachowaniem wszelkich standardów demokracji. Za co teraz pod każdym dowolnym pretekstem będą żądać zapłaty i bicia się w piersi za ten jakoby niegodny czyn, przede wszystkim ci, którzy nie zdołali nie tylko zrozumieć, jakie szczęście spadło kiedyś na nich gdy Krym ten dostali w prezencie, ale nie zrobili nic, aby nadal trzymać ten dar losu w swoich rękach.

*

Siły zbrojne DRL przeprowadziły wczoraj ostrzał odwetowy wobec ukraińskich żołnierzy ostrzeliwujących przy użyciu moździerza kaliber 82 mm terytorium republiki.

Wcześniej poinformowano, że w tym dniu w DRL doszło do czterech naruszeń warunków rozejmu kierunku pozycji bojowych ukraińskich sił zbrojnych. Wróg używał moździerzy, pojazdów opancerzonych, granatników i broni strzeleckiej. Ostrzały prowadzone były na obrzeżach Doniecka i Gorłówki.

„Aktywność ogniowa wroga została zablokowana w wyniku reakcji jednostek ML DRL”– poinformował przedstawiciel dowództwa ML DRL.

Według wstępnych informacji z biura prasowego dowództwa ML DRL, dwóch żołnierzy ukraińskich zostało rannych, zniszczono także wykorzystywany do ostrzału terytorium republiki, moździerz 82 mm.

A poza tym, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały (16:35, 19:20 i 19:30) przy użyciu: moździerza kaliber 82 mm (1 ostrzał, 3 miny) oraz przeciwpancernych granatników SPG-9 (1 ostrzał, 2 granaty) i RPG-7 (1 ostrzał, 5 granatów), a także broni maszynowej (1 ostrzał), tym sposobem 3 razy naruszyli warunki rozejmu.

Minionej doby ukraiński ostrzał prowadzono na obrzeżach Gorłowki (teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina) oraz w okolicach Doniecka (Mineralnoje) i na jego obrzeżach (teren byłego międzynarodowego lotniska).

Łącznie w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów, na terytorium DRL spadło 10 pocisków, wobec 57- w odniesieniu do dnia poprzedniego, nie powodując tym razem żadnych szkód i strat.

Poniżej analiza naruszeń warunków zawieszenia broni przez ukraińskie siły zbrojne za ostatni tydzień:

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

9 min.

„Зведення станом на 07:00 27 червня 2020 року.

26 червня збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені до розміщення на лінії зіткнення артилерійські системи калібру 122 мм, а також 120 мм та 82 мм міномети, гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. Українські воїни відразу ж відповіли загарбникам, тож відчувши на собі дію наших чергових вогневих засобів, окупанти відмовились від подальшої активності.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ”, поблизу населеного пункту Кримське агресор тричі відкривав вогонь з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів 120-го калібру, а також станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Також, російські збройні формування обстрілювали з мінометів калібру 82 мм оборонців Катеринівки, Новоолександрівки і Новозванівки. Проявляли вогневу активність окупанти і на околицях Хутору Вільний, тут агресор вів вогонь зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів. А неподалік Шумів було зафіксовано ворожі обстріли з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід”, біля населеного пункту Славне противник застосував міномети калібру 82 мм та ручні протитанкові гранатомети.

Внаслідок ворожих обстрілів минулої доби один військовослужбовець Об’єднаних сил отримали поранення. Його було оперативно доставлено до лікувального закладу та надано необхідну медичну допомогу.

Об’єднані сили для забезпечення повного контролю над ситуацією в районі проведення операції вжили необхідних заходів вогневого впливу. Отримавши адекватну відповідь від наших підрозділів, противник припинив обстріли. За даними розвідки, 26 червня було знищено одного та поранено двох окупантів.

Від початку поточної доби російсько-окупаційні війська два рази порушили режим припинення вогню, зокрема і з озброєння забороненого до використання.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід”, у передмісті Авдіївки ворог вів вогонь з артилерійських систем калібру 122 мм, 120-ти мм мінометів, ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. Активізувався противник і неподалік Водяного, застосувавши при цьому автоматичні станкові гранатомети.

На всі провокації загарбників, наші підрозділи надавали оперативну та адекватну відповідь з наявного штатного озброєння.

За поточну добу втрат серед українських захисників немає.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.06.2020r.- 1834 dzień od nowego rozejmu.

 1. A tutaj w materiale z 2007 Żyrinowski przewiduje rozwiązanie problemu umowy z Ukraina odnośnie Floty Czarnomorskiej, stwierdzając, że w 2017 Krym będzie rosyjski :))

  Polubione przez 4 ludzi

  • Całe szczęście na razie nie ma takich planów, chociaż lobby jest dość mocne. Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych wielu działaczy ukraińskich kandydowało do Sejmu- tylko kilku udało się dorwać do koryta-głównie tym którzy NIE obnosili się ze swoją miłością do Ukrainy lub zmienili lekko retorykę na temat Ukrainy.
   Za nadaniem praw wyborczych imigrantom z Ukrainy są rożne „demokratyczne” organizacje wspierane przez zagranicznych sponsorów, różnego rodzaju firmy pośrednictwa pracy i związki przedsiębiorców (tańsza siła robocza ze wschodu).
   O dziwo rząd w Warszawie jest mniej skory do zaakceptowania tych żądań. Kierownictwo PiS wie, że nie obieca tyle cudzoziemcom co inne partie i straciłoby głosy na rzecz min KO.Alternatywą byłoby zwiększenie uprawnień dla Rusinów, ale to wiązałoby się z tym, że PiS straciłaby rzesze wiernych wyborców-Polaków.

   Polubione przez 5 ludzi

 2. Tymczasem na Ukrainie. Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy bada sprawę próby przekupienia, za 2 mln dolarów, popularnego ukrainskiego blogera Anatolija Szarija jakiej miał się dopuścić ukraiński polityk Jewgienij Murajew przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi na Ukrainie. Murajew, były deputowany ‚Bloku Opozycyjnego” jest na Ukrainie znany jako „polityczny figurant” oligarchy Achmetowa, miał według samego Szarija próbować „przekonać” go by zrezygnował z wystawienia w wyborach własnego ugrupowania;
  https://strana.ua/news/275539-evhenija-muraeva-vyzvali-na-dopros-v-hfs.html
  https://strana.ua/news/275491-sharij-mozhet-vernutsja-v-ukrainu-uholovnykh-del-protiv-neho-zdes-net-dokument.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Tym razem dzień który nie jest kolejnym „antyrekordem”, w ilości odnotowanych infekcji COVID-19, a dniem w którym ich ilosć spadłą poniżej tysiąca (przynajmniej oficjalnie);
  https://strana.ua/news/275533-kolichestvo-bolnykh-koronavirusom-v-ukraine-prevyshaet-uzhe-42-tysjachi-chelovek-za-sutki-vyjavili-948-novykh-sluchaev.html
  Ukromedia informuja jednak że „kwarantanna” na Ukrainie może zostać „zaostrzona” w 13 obwodach;
  https://strana.ua/news/275540-v-13-oblastjakh-mohut-usilit-karantin.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • I znów ,,wina Putina”.
   Podobno Putin na Krymie modlił się z archimandrytą w monastyrach, by spadły wreszcie obfite deszcze i w górach napełniły się zbiorniki retencyjne.
   I znów Ukr się pyta : ,, A nam za szto”… ta woda?
   Więc mu odpowiem: Otwórz kanał , niech ta woda przez Putina wymodlona na Krym spłynie, tam gdzie być powinna.

   Polubione przez 5 ludzi

 4. OT światowe. Kanclerz Niemiec stwierdziła ze kraje europejskie powinny poważnie pomyśleć o nowej rzeczywistości, w której USA mogą nie starać się już o bycie światowym liderem;
  https://ria.ru/20200627/1573545578.html
  MFW ‚pogarsza” swoje prognozy na temat wzrostu gospodarki światowej którą czeka powszechna recesja, z jednym wyjątkiem, czyli gospodarką Chin;
  https://strana.ua/news/275521-mvf-ukhudshil-svoj-zhe-makroekonomicheskij-prohnoz-nbu.html
  Co dalej z tzw. procesem w sprawie zestrzelonego nad Donbasem malezyjskiego boeniga. Pojawiły się informacje o tym ze przesłuchania w tej sprawie, przed sądem w Hadze, rozpoczną się nie wcześniej niż w lutym 2021 roku;
  https://strana.ua/news/275503-kohda-nachnutsja-slushanija-po-suti-dela-o-sbitom-mn-17-v-fevrale-2021-hoda.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. OT
  Autokefalii nie można już poddawać w wątpliwość i cała ta sprawa nie ma przed sobą perspektyw – oświadczył metropolita łucki i wołyński Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU) Michał (Zinkewycz). W rozmowie z Religijno-Informacyjną Służbą Ukrainy (RISU) odniósł się on do tzw. “sprawy tomosu”, czyli dekretu o autokefalii (niezależności) PKU z 6 stycznia 2019, którego prawomocnność próbuje się obecnie podważyć w związku z procesem wytoczonym byłemu prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence. Był on jednym z głównych orędowników udzielenia autokefalii prawosławiu ukraińskiemu przez Patriarchat Konstantynopolski.
  https://ekai.pl/autokefalia-naszego-kosciola-nie-podlega-dyskusji-uwaza-biskup-michal/

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ja pierdziu, nawet częstotliwości radiowe potrafią Ukraińcy zawłaszczyć 😀

  Praca ukraińskiej telewizji utrudnia normalne funkcjonowanie komunikacji w Europie. Taki problem powstał, ponieważ krajowe stacje telewizyjne były uruchamiane na częstotliwościach używanych przez europejskich operatorów telekomunikacyjnych, podało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy na swoim profilu na Facebooku.
  https://satkurier.pl/news/193230/praca-ukrainskiej-tv-koliduje-z-komunikacja-w-europie.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. MFW w swoich szacunkach podaje, że Ukraińska gospodarka powróci do poziomu sprzed epidemii w roku 2024 (!).
  https://www.unian.info/economics/ukrainian-economy-imf-expert-predicts-pre-quarantine-levels-of-economy-by-2024-11053220.html
  Komentarz: To gorsze prognozy niż przypuszczałem i będą miały bardzo duży wpływ na całą politykę Ukrainy. Po pierwsze tak wysoki spadek PKB oznacza i brak rezerw oznacza, że rząd w Kijowie by utrzymać obecne wydatki będzie musiał podwyższyć daniny państwowe. Kolejnym problememe sa wszystkie projekty infrastrukturalne/rozwojowe i wojskowe.
  Obecnie te wszystkie plany zdezaktualizowały się. Zabraknie pieniędzy na drogi/remont sieci przesyłowych i zakup nowego sprzętu wojskowego. Kraj nadal będzie wydawał 5% PKB na bezpieczeństwo, ale z uwagi na mniejsze przychody udział kosztów stałych (wyżywienie/opłaty żołd itd) będzie wyższy, a mniej środków będzie można na przykład wydać na zakup czołgów.
  Jednocześnie spora część tych środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu made i USA (kwestie polityczne).
  I taka uwaga.
  Na początku 2014 roku wyceniano PKB Ukrainy na 183 MLD $. W 2019 na 150 mld $. w 2020 kraj znów odczuje skutki kryzysu i PKB spadnie-jak bardzo? jeszcze nie wiadomo. Ile jeszcze trzeba będzie lat by dojść do poziomu za czasów „tyrana” Janukowycza? Przecież już wtedy Ukrainę uważano za biedny kraj, a obecna sytuacja powoduje, że miliony straciło nadzieję i ucieka za granice.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”. Czołowa „liberastka” Rosji czyli Ksenia Sobczak miała zostać „pobita” podczas kręcenia reportażu w jednym z klasztorów na Uralu;
  https://strana.ua/news/275579-kseniju-sobak-i-ee-semochnaja-hruppa-stali-zhertvami-napadenija-video.html
  Z kolei przedstawiciel monastyru w którym miało dojśc do „napadu” stwierdził że sfingowała go sama Sobczak dla własnego PR i rekalmy kręconego przez siebie reportażu;
  https://strana.ua/news/275585-napadenie-na-sobchak-v-monastyre-bylo-piar-aktsiej-v-podderzhku-filma.html
  Ps. Ten dziwny nos jaki ma „Ksiucha” to podobno skutek jego „złamania” ale złośliwi twierdzą ze „szczeliła” sobie operację plastyczną 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 9. I kolejne „mądrości” 🙂 obecnego szefa Komitetu Wykonawczego Narodowej Rady Reform Ukrainy („organ doradczy” przy Prezydencie Ukrainy) „Micho” Saakaszwilego. Tym razem stwierdził ze „Na Ukrainie nie ma żadnego państwa. Są za to na Ukrainie urzędnicy którzy działają w imieniu nieistniejacego państwa’ 🙂 🙂 Opowiadał także ze „pozycja społeczna” na Ukrainie zależy od „chipu” jaki posiada Ukrainiec w momencie urodzenia 🙂 🙂 🙂
  https://ukraina24.segodnya.ua/vlast-news/2480-v-ukraine-lyudi-rozhdayutsya-s-chipom-saakashvili-zhestko-ocenil-situaciyu-v-strane
  Ps. Oj „Micho” zaczął znowu ostro „melanżować” 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Nieoczekiwany „odprysk” nowo wydanej ksiazki byłego doradcy Trumpa Johna Boltona. Troche zapomniany ostatnio „nadprezydent Ukrainy” czyli oligarcha Kołomojski ‚pożalił się” Prokurator Generalnej Ukrainy na Poroszenkę, czyli domaga się wszczęcia postępowania karnego przeciwko byłemu prezydentowi Ukrainy, w związku z ujawnionym przez Boltona faktem „że Poroszenko osobiście poprosił go o pomoc w wprowadzeniu sankcji wobec Kołomojskiego”;
  https://strana.ua/news/275596-kolomojskij-pozhalovalsja-venediktovoj-na-poroshenko.html
  Ps. Tak to jest gdy się zacznie „bełtać w ukroszambie” 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 11. ‚Przesilenie polityczne” na Ukrainie? Ukraiński portal ‚Strana.ua” informuje że w związku z „przetasowaniami” do jakich doszło w proprezydenckiej frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu”, czyli podziałami na frakcje (m.in „SOROSiat” i „kołomojczyków”) Zełenskij stracił faktycznie nad nią kontrole i w jego otoczeniu rozważana jest koncepcja przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych na Ukrainie;
  https://strana.ua/articles/analysis/275479-prezident-zelenskij-poterjal-sluhu-naroda-sostojatsja-li-perevybory-verkhovnoj-rady.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Oby do głosu nie doszli neobanderowcy, w kraju są tak złe nastroje, sytuacja ekonomiczna -taka ,że lepiej nie wspominać, to radykałowie mogą dojść do władzy. Skończy się tak, że jeszcze jakaś grupa przygłupów dostanie władze i zarządzi atak na Donbas. dojdzie do powtórki z 2014/2015, tyle tylko, że Mińsk-3 nie będzie i fala uciekinierów ekonomicznych zaleje Polskę i Rosję.

   Polubione przez 3 ludzi

 12. Zadziwiający „njus”, jak na „standardy ukraińskie”, czyli brutalne pobicie działacza ugrupowania Anatolija Szarija jakiego w Charkowie dopuścili się „ukronaziole” z „Korpusu Narodowego” („polityczna odrośl” tzw. batalionu „Azow”) którego „fuhrerkiem” jest były „dowódca” tzw. baonu „Azow” (obecnie Pułk MSW Ukrainy) Andrij Biłeckij zostało „przekwalifikowane” przez policję z „czynu chuligańskiego” na „próbę zabójstwa”;
  https://strana.ua/articles/analysis/275479-prezident-zelenskij-poterjal-sluhu-naroda-sostojatsja-li-perevybory-verkhovnoj-rady.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.