Wojna domowa na Ukrainie 24.07.2020r.- 1861 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 134.

„Most na rzece Sewerskij Donieck pełni czysto humanitarną misję, ale z jej pomocą pokazujemy drugiej stronie: zobacz, jak możesz żyć w swoim kraju”– powiedział wczoraj Wołodymyr Zełenski.

W ramach wyjazdu do Donbasu ukraiński prezydent wraz z prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej, Simonetta Sommaruga dokonali wspólnego przeglądu kładki dla pieszych na rzece Sewerskij Donieck i zapoznali się z pracą punktu kontroli wjazdowo-wyjazdowego (PKW/W) „Stanica Ługańska”.

„Jestem wdzięczny pani prezydent, że nie była to tylko wizyta państwowa prezydenta Szwajcarii w Ukrainie- to rzeczywiście trzydniowe poważne spotkanie, to jest dialog, to jest podpisywanie ważnych umów, to jest poparcie dla naszej suwerenności i integralności terytorialnej. Nie jest trudnym zobaczyć Kijów i wyjechać, jak to często bywa. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest, aby prezydenci innych krajów widzieli różne miejsca naszej pięknej Ukrainy, a nie tylko stolicę”– powiedział Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej rozmowy z Simonettą Sommarugą z przedstawicielami mediów na PKW/W „Stanica Ługańska”.

Zełenski dodał, że wyremontowany most przez rzekę Siwerski Donieck, który wcześniej został zniszczony w wyniku działań wojennych, jest również bardzo ważnym obiektem, ponieważ pokazuje, co robią władze ukraińskie, aby nawiązać łączność „między wszystkimi Ukraińcami na naszej ziemi”.

„Pokazujemy ludziom po drugiej stronie: proszę, jesteśmy na naszej ziemi, w naszym kraju, zobaczcie, jak możecie żyć w swoim kraju, jaką infrastrukturę budujemy- mosty, drogi, prawdziwe i normalne punkty kontrolne”– powiedział Zełenski.

Jednocześnie, jego zdaniem, most ten pełni czysto humanitarną misję: aby ludzie mogli dotrzeć do swoich bliskich, którzy są po drugiej stronie linii kontaktowej, aby mogli zakupić niezbędne leki i żywność.

Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że w niedalekiej przyszłości w pobliżu wszystkich PKW/W powstaną nowoczesne węzły komunikacyjne, które będą wygodne dla wszystkich obywateli i gdzie będą mogli otrzymać obsługę administracyjną oraz kupić leki i żywność.

„Węzły i PKW/W- wszystko otworzymy, ale niestety czekamy też na drugą stronę. Dlatego tak naprawdę istnieje tylko jeden normalnie działający punkt. Dlatego pracujemy nad tym (otwarcie kolejnych punktów kontrolnych- dopisek mój). To nie jest niestety nasza wspólna droga. Kiedyś, kiedy odzyskamy wszystkie nasze terytoria, zaproszę was- wtedy będzie podróż. Na razie jest to misja czysto humanitarna, prosta humanitarna pomoc”– dodał prezydent Zełenski.

Wołodymyr Zełenskij zwrócił uwagę na odwagę prezydent Szwajcarii, która zdecydowała się wejść z nim na ten most i podziękował jej za to.

Simonetta Sommaruga podkreśliła, że ​​Ukraina to kraj z dużym potencjałem, ale jednocześnie z dużymi wyzwaniami.

„Dziękuję, panie prezydencie Zełenski, za osobiste starania, aby ten most został otwarty w 2019 roku. Ten most ma znaczenie symboliczne, ale przede wszystkim praktyczne dla mieszkających tu ludzi”– powiedziała prezydent Konfederacji Szwajcarskiej.

Podkreśliła znaczenie budowy dróg na Donbasie.

„Droga prowadząca stąd do Siewierodoniecka, która wkrótce zostanie w pełni wyremontowana, ma niezwykle duże znaczenie humanitarne, społeczne i gospodarcze dla ludzi, którzy mieszkają po obu stronach linii kontaktowej i codziennie z niej korzystają”– podkreśliła Simonetta Sommaruga.

Zdaniem prezydent Szwajcarii, inwestorzy powinni negocjować udział w projektach w Donbasie.

„Przeprowadziliśmy wiele negocjacji i jestem przekonana, że konieczne jest inwestowanie na tym terytorium, w tym regionie. W szczególności w infrastrukturę, energetykę i prawdopodobnie doradzę to naszym inwestorom”– powiedziała Simonetta Sommaruga.

PKW/W „Stanica Ługańska” w związku z uszkodzeniem mostu przez rzekę Sewerskij Donieck funkcjonuje wyłącznie jako pieszy.

W ramach realizacji decyzji Trójstronnej Grupy Kontaktowej w sprawie pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie, Ługańska Okręgowa Administracja Wojskowo-Cywilna przeprowadziła prace związane z remontem kładki dla pieszych przez rzekę Sewerskij Donieck w sąsiedztwie PKW/W „Stanica Ługańska”.

Ponadto wraz z udziałem wojsk straży granicznej i organizacją publiczną „Proliska” stworzono dość znośne warunki dla obywateli przekraczających linię demarkacyjną. W szczególności zorganizowano ruch dwóch autobusów i dwóch pojazdów elektrycznych, urządzono przystanki autobusowe.

Zapewniono także miejsca do pracy dla obserwatorów OBWE, personelu ONZ, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i innych organizacji międzynarodowych. Zimą punkty grzewcze organizowane są bezpośrednio przy punkcie kontrolnym w ogrzewanych namiotach ukraińskiej Państwowej Służby Ratowniczej. Przez cały okres funkcjonowania punktu kontrolnego na jego terenie dyżuruje karetka i zespół medyczny.

https://www.president.gov.ua/ru/news/mist-cherez-richku-siverskij-donec-maye-suto-gumanitarnu-mis-62413.

*

W dniu wczorajszym w związku z wizytą roboczą w strefę frontu w Donbasie ukraińskiego prezydenta i towarzyszącej mu prezydent Szwajcarii, na donieckim odcinku frontu aktywność zbrojna ukraińskich żołnierzy radykalnie zmalała. Wzt. tylko jeden raz o godzinie 19:00, przy użyciu przeciwpancernego granatnika ręcznego RPG-7 (1 ostrzał, 2 granaty), został ostrzelany teren donieckiego lotniska z kierunku miejscowości Piaski. Tym sposobem ukraińscy żołnierze 1 raz naruszyli warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadły 2 granaty (w odniesieniu do 131- w dniu poprzednim), nie powodując przy tym żadnych szkód i strat.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

1 min.

„Зведення станом на 07:00 24 липня 2020 року.

23 липня збройні формування Російської Федерації 8 разів порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені міномети калібру 120 мм, а також гранатомети та стрілецьке озброєння. Українські воїни негайно відреагували на усі можливі загрози з боку загарбників та змусили їх припинити свої агресивні дії.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», неподалік Старогнатівки противник двічі застосував станкові протитанкові та автоматичні станкові гранатомети, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю. З підствольних гранатометів окупанти обстріляли позиції українських захисників поблизу Гнутового.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», біля Новотошківського, російсько-окупаційні війська використали проти наших захисників заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 120 міліметрів. А поблизу Причепилівки та Оріхового, ворог вів вогонь по українських опорних пунктах з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Для здійснення заходів із відсічі та стримування збройної агресії наші воїни вправно задіяли чергові вогневі засоби і змусили противника згорнути свою злочинну активність. За даними розвідки, 23 липня українські захисники поранили двох загарбників.
За минулу добу втрат серед наших військовослужбовців внаслідок ворожих обстрілів не було.
Від початку поточної доби збройні формування Російської Федерації 3 рази порушили режим припинення вогню.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» наші позиції біля Старогнатівки ворог тричі обстріляв з мінометів калібру 120 мм і 82 мм, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.
За наявною інформацією втрат за поточну добу серед українських воїнів немає.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

42 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.07.2020r.- 1861 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek, OT z Bliskiego Wschodu, gdzie amerykański .ebil w F-15 w przestrzeni powietrznej pomiędzy Libanem, a Syrią swoimi manewrami prawie doprowadził do katastrofy irańskiego samolotu pasażerskiego. W internecie pojawiły się informacje ze był to samolot izraelski, ale do .ebila przyznało sie dowództwo amerykańskie tłumacząc że jego wyczyny to ‚standardowe manewry”;
  >https://twitter.com/OrdaMordora/status/1286396750220202002
  https://www.airforcetimes.com/news/your-air-force/2020/07/23/centcom-f-15-flies-near-iranian-airliner-over-syria-iran-objects/

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W temacie „represji” jakim poddawani są mieszkańcy Krymu przez „okupantów”, jak wypisują ukromedia. Jeden z zatrzymanych przez rosyjskie FSB mieszkańców Krymu dostał 8 lat wiezienia, za „służbę” w jednym z ukraińskich tzw. batalionów ochotniczych (działającego pod „kuratelą” tzw. Medżlisu krymskotatarskiego) które w Rosji uznawane są za „organizacje terrorystyczne”;
  http://www.c-inform.info/news/id/87468

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukraińska codzienność, w obwodzie kijowskim NN sprawcy ostrzelali z broni automatycznej samochód osobowy którym jechał kijowski biznesmen, wiceprezes jednego z klubów bokserskich, z 7-letnim synem. Mężczyzna zmarł z powodu ran postrzałowych, a nad dzieckiem zlitowali się „killerzy” którzy pozwolili mu uciec;
  https://fakty.com.ua/ru/proisshestvija/20200723-pid-kyyevom-kilery-rozstrilyaly-stolychnogo-biznesmena-na-ochah-7-richnogo-syna/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Kolejne „njusy” z „juesej”, gdzie ‚Pompejusz naszych czasów”, czyli Sekretarz Stanu USA Pompeo opowiada brednie o walce „wolnego świata z komunistycznymi Chinami” w której to walce, oczywiście po stronie „wolnego świata’ miałaby wziać udział Rosja;
  https://strana.ua/news/280484-majk-pompeo-ssha-objavili-kholodnuju-vojnu-pekinu.html
  Jednocześnie, chyba w ramach „zachęty” 🙂 , Senat USA przyjął projekt nowych sankcji przeciwko Rosji w związku z budowa gazociągu „Nord Stream2”;
  https://www.ukrinform.ru/rubric-world/3069203-senat-ssa-uhvaliv-zakon-iz-sankciami-proti-nord-stream2.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W temacie wstępniaka.
  W dniach 20-23 lipca na zaproszenie Wołodymyra Zełenskiego z oficjalną wizytą na Ukrainę przyjechała prezydent Szwajcarii. Simonetta Sommaruga przywiozła ze sobą 108 mln franków szwajcarskich pomocy humanitarnej i technicznej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/szwajcaria-przekaze-ukrainie-rownowartosc-prawie-pol-miliarda-zlotych/
  Co do zapewnień pani Prezydent, że będzie namawiała inwestorów do lokowania kapitału na Ukrainie: jedno z dwojga, albo jest to takie sobie mówienie (podobnie jak „namawiaja” polskich przedsiębiorców władze w Warszawie), albo już jest zaplanowane jakieś superprzejęcie w tym regionie. Pytanie tylko brzmi CO Ukraina sprzedała za 100 mln?

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ciąg dalszy rozdmuchiwania sprawy białorusko-estońskiego „medyka” Mikałaja Iljina walczącego (bez zgody estońskich władz) w Ukraińskiej Armii w rama Operacji Połączonych Sił w Donbasie, który zginął w trakcie pełnienia obowiązków „medyka”.
  1. W sprawę został „wkręcony”, tym razem przez prankerów, ze 137 oddzielnej brygady piechoty morskiej Ukrainy, w której „medyk” walczył, pan Ambasador RP Bartosz Cichocki „wraz z przedstawicielami ataszatu obrony RP w Kijowie”
  .https://kresy24.pl/ambasador-polski-oddal-hold-medykowi-ukrainskiej-armii-zabitemu-w-donbasie/
  .https://twitter.com/PLinUkraine/status/1285895968504807428?s=20
  No cóż zdjęcie przewodnie, z panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą, na twitterze pana Ambasadora zobowiązuje …
  2. Patolodzy oraz przedstawiciele ukraińskiego sztabu Operacji Sił Połączonych, oskarżyli swoich odpowiedników po stronie „republikańsko-ludowej” o bestialstwo oraz bezczeszczenie zwłok ofiary (losu) w „celu zatarcia dowodów zbrodni” by „w razie ukraińskiego śledztwa nie można było udowodnić okoliczności zabójstwa”.
  .https://kresy24.pl/barbarzynstwo-cialo-bialoruskiego-patrioty-zamordowanego-na-donbasie-zostalo-zbezczeszczone-przez-separatystow/#comment-217010

  Polubione przez 3 ludzi

  • Ad. 2

   Dodajmy jeszcze, że jest to szczyra banderowska prawda. Dokładnie taka sama, jak ta, że Polacy sami się na Kresach Wschodnich wymordowali lub też zabiły ich oddziały NKWD….

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Ujmę to tak, fakt że jest to tak rozdmuchiwane dowodzi, że sztab Operacji Połączonych Sił, nie miał żadnego pojęcia, że taka „operacja medyczna” jest prowadzona w tym rejonie, i całe rozdmuchiwanie sprawy przy użyciu fejkniusów jest zwykłym dupochronem z ich strony. Niestety summa summarum wychodzi cyrk na prochach, „medyka” oczywiście.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Mam identyczne wrażenia. Ten Estończyk służący a UA nie wybrał się na spacer, został wysłany w określonym celu w strefę zdemilitaryzowaną. Sądzę, że wygladało to następujacą. Gdzieś w niedzielę jakiś „generał” wpadł na genialny (jego zdaniem) pomysł by wysłać oddział na zwiad/sabotaż w kierunku stanowisk separatystów.
     Oddział natrafił na miny/opór zostało kilku żołnierzy rannych a jeden zginął. Wstyd było się przyznać do ataku i w dodatku nieudanego, więc postanowiono zatuszować sprawę. Zwłoki „bojca” trzeba było jednak ewakuować. I wysłali oddział „ochotników”, resztę historii już znamy.

     Polubione przez 1 osoba

     • Co ten obywatel Estonii w ogóle tam robił skoro nawet szefowi MSZ Estonii się „wymsknęło” ze obywatele jego państwa moga służyć w obcych siłach zbrojnych tylko za specjalnym pozwoleniem estońskiego rządu, a on nic o przyznaniu takiego pozwolenia w tym przypadku nie wie…

      Polubione przez 2 ludzi

     • Jak to co? Służył „samoistnej” 🙂 . Takich osobników co to szukają adrenaliny jest cała masa. Pojechał/poszpanował i wrócił w plastikowym worku. I tak miał szczęście (bez ironii) wielu zagranicznych gości po tym jak przestali być potrzebni popełniło samobójstwo- nie mieli za co żyć na „samostnej”, a w ich rodzinnym kraju groziło im wieloletnie więzienie.

      Polubione przez 2 ludzi

  • A co mają do powiedzenia o tej ,,operacji medycznej” obserwatorzy OBWE?
   Przecież to oni pośredniczą w kontaktach stron walczących i w tym przypadku powinni nadzorować zawieszenie broni. Dlaczego sztab OPS nie powołuje się na raport obserwatorów OBWE i nie publikuje stenogramów rozmów z separatystami w sprawie przerwania ognia i ewakuacji rannych.

   Polubione przez 3 ludzi

 7. W temacie który ostatnio tu się pojawił czyli obywatelach USA walczących na Donbasie, po stronie sił prokijowskich. Ukraiński portal ‚Strana.ua” opisał sylwetki kilku z nich, m.in niesławnego Craiga Langa zabójcy pary emerytów w USA za co grozi mu tam kara śmierci, plus jego kumpla zamieszanego w zabójstwo niejakiego Alexa Zwifelhofera, który sądząc po „fizis” i nazwisku jest raczej „narodowości prawniczej wyznania handlowego” a strzela sobie takie „słitfocie”…
  >https://strana.ua/img/forall/u/0/92/%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%811.png
  https://strana.ua/news/280427-amerikantsy-v-rjadakh-vsu-chto-o-nikh-izvestno.html
  I dla przypomnienia o sprawie zabójstwa pary emerytów na Florydzie;
  https://www.military.com/daily-news/2020/03/27/fbi-soldiers-set-deadly-robbery-fund-foreign-fighting.html

  Polubione przez 2 ludzi

 8. I tradycyjny już „njus” z Ukrainy, czyli policja zlikwidowała kolejny „obóz pracy”, tym razem w obwodzie chersońskim, w którym przetrzymywano i zmuszano do bezpłatnej pracy na polach 13 osób z zachodniej i centralnej Ukrainy. O fakcie istnienia takiego ‚obozu” powiadomiła policje dójka „niewolników” której udało się z niego zbiec;
  https://korrespondent.net/ukraine/4255829-na-khersonschyne-v-trudovom-rabstve-nezakonno-uderzhyvaly-luidei

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Na poligonie w Czernichowie trwają testy poligonowe czterech bezzałogowych systemów wieżowych produkcji ukraińskiej przeznaczonych do modernizacji wozów bojowych piechoty BMP-1. Do walki o kontrakt mogący obejmować kilkaset pojazdów znajdujących się na uzbrojeniu Sił Zbrojnych Ukrainy stanęły dwie wieże państwowego koncernu Ukroboronprom oraz dwa moduły prywatnej firmy Techimpex zajmującej się produkcją, modernizacją i eksportem sprzętu wojskowego.
  https://www.defence24.pl/ukraina-cztery-wieze-do-modernizacji-bmp-1analiza

  Polubione przez 2 ludzi

 10. OT Gazowe
  „Jeżeli w przyszłym roku zostanie zbudowana i uruchomiona druga nitka Turkish Stream, to możliwe, że utracone zostanie kolejne 15 mld m3 tranzytu” – mówił Makogon. Jego zdaniem Węgry będą mogły wtedy przestawić się na odbiór surowca przez TS.
  Ukraiński operator poinformował również, że w okresie styczeń-czerwiec br. tranzyt rosyjskiego gazu wyniósł 24,9 mld m3, czyli o 45% mniej niż w analogicznym czasie ubiegłego roku.
  W związku z tym obniżono prognozę na bieżący rok. Zdaniem Makogona tranzyt wyniesie ok. 52-55 mld – wcześniej szacowano 55-57 mld ml3, natomiast zarezerwowana przepustowość to 65 mld m3.
  https://www.energetyka24.com/ukraina-tranzyt-rosyjskiego-gazu-moze-zmniejszyc-sie-o-15-mld-m3

  Polubione przez 2 ludzi

 11. W czwartek ministerstwo finansów Ukrainy przeprowadziło aukcję długu podczas której sprzedano euroobligacje o wartości 2 mld USD, donosi Reuters.

  Termin zapadalności papierów (kiedy trzeba zwrócić całość kwoty) przypada na 2033 r. zaś oprocentowanie ustalono na 7,250 proc.
  https://www.pb.pl/ukraina-sprzedala-dlug-o-wartosci-2-mld-usd-997538
  Komentarz: Euroobligacje to innymi słowy obligacje państwowe wypuszczone na rynek UE.Mogą być wypuszczane w rożnych walutach. Przykładowo, Japonia mogłaby pożyczać w funtach. Ukraina stworzyła obligacje oparte o dolara i euro. I jak tak patrzę to aukcja Ukrainy nie do końca się udała. Tak sprzedano wszystkie obligacje, ale te oprocentowanie roczne…
  Przykładowo Niemcy pożyczają (emitują obligacje) z oprocentowaniem 0.25%. Polska ma mniej niż 2% itd itp. Ukraina ze swoimi 7.25% ma naprawdę wysoki procent.
  Ponadto pożyczka w euro i dolarach w wypadku spadku wartości hrywny ( a to niemal pewne!) sprawi, że rząd w Kijowie musiał oddać więcej niż 7.25% rocznie.
  W dużym uproszczeniu będzie to wyglądać następująco.
  Przykład pożyczono 100 euro które w 2020 było warte 3000 hrywien. (1 euro=30 hrywien) na rok czasu po 7,25% . Zakładamy ,że kurs hrywny spadł do poziomu 35 hrywny=1 euro to trzeba by było zwrócić 100*35+100*35*7,25%=3500+253.75=3753.75 hrywny(!)
  Coś czuję, że szykuje się kolejna piramida finansowa. Spekulanci walutowi mocno pognębią Ukrainę i zapewne będą grać na osłabienie kursu hrywny.

  Polubione przez 2 ludzi

 12. W ciągu ostatnich 18 miesięcy, wartość eksportu produktów ukraińskiej zbrojeniówki do Turcji wyniosła 40 mln dol. Trwają też prace nad wspólnymi, ukraińsko-tureckimi projektami ze sfery zbrojeniowej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-i-turcja-rozwijaja-wspolprace-zbrojeniowa/
  Komentarz: Offset wersja turecka. Za to, że Ukraina kupiła tureckie drony bojowe, Turcja kupuje ukraińskie podzespoły-głównie proste części, które nie warto produkować w Turcji.

  Polubione przez 2 ludzi

 13. kuźwa
  Marek Kuchciński (PiS) pobierał pensję marszałka Sejmu jeszcze trzy miesiące po zrezygnowaniu z tego stanowiska. Zdaniem portalu Wirtualna Polska, który w czwartek opisał tę sprawę, przepisy na to nie pozwalały.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/kuchcinski-dostawal-pensje-marszalka-sejmu-moze-ze-juz-nim-nie-byl/
  Komentarz: Dziadka ścigano za to, że zjadł batonik w sklepie, a tu tysiące wyszarpane z polskiego budżetu i politycy zasłaniają się niewiedzą.

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Rada Ministrów Ukrainy będzie w najbliższym czasie gotowa do złożenia w parlamencie projektu ustawy o ratyfikacji kontrowersyjnej Konwencji Stambulskiej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainski-rzad-szykuje-sie-do-ratyfikacji-konwencji-stambulskiej/
  …a w Polsce szykują się do wypowiedzenia konwencji 🙂
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainski-rzad-szykuje-sie-do-ratyfikacji-konwencji-stambulskiej/

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Tymczasem pod Kijowem spłonał dom należący do znanego ukraińskiego ‚aktywisty antykorupcyjnego” Witalija Szabunina, lidera ‚Centrum Przeciwdziałania Korupcji”. W temacie „wypowiedzieli się” już Prezydent Ukrainy i Ambasada USA w Kijowie którzy wyrazili swoje oburzenie i zaniepokojenie z powodu „wywierania niedozwolonych nacisków na aktywistów na Ukrainie”. Policja wszczęła już postępowanie karne w sprawie podpalenia, ale rozważa również wersję zwarcia elektrycznego jako powodu pożaru.
  Co ciekawe sam Szabunin „zwalczający aktywnie korupcję” jest oskarżany m.in o ukrywanie dochodów, a sprawa ta ujrzała „światło dzienne” właśnie z zakupem domu który spłonął. Szabunin nie potrafił bowiem wykazać skad wziął w 2016 roku potrzebne za zakup domu 250 tysięcy dolarów;
  https://strana.ua/news/280574-pozhar-v-dome-shabunina-chto-ob-etom-izvestno.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.