Wojna domowa na Ukrainie 16.08.2020r.- 1884 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 157.

Podczas instalowania ładunku okopowego ranny został kolejny żołnierz sił zbrojnych Ukrainy.

„Słabo wyszkolony żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy został ranny, który naruszył wymogi bezpieczeństwa podczas instalowania amunicji podczas prac inżynieryjnych przy wyposażaniu stanowisk w rejonie stacji kolejowej Kondraszewska-Nowaja”– poinformował Iwan Filiponenko, przedstawiciel służby prasowej dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Przypomniał, że obserwatorzy resortu obrony ŁRL odnotowali także poprzedniego dnia eksplozję na stanowiskach pierwszego batalionu 25 brygady ukraińskich sił zbrojnych w okolicy miejscowości koło stacji kolejowej Kondraszewska-Nowaja.

„Według dostępnych informacji, w wyniku naruszenia wymogów bezpieczeństwa podczas instalowania amunicji inżynieryjnej sierżant Tsibulski został ranny. Według źródła żołnierz ten przybył do jednostki po przejściu szkolenia w 143 ośrodku rozminowywania w obwodzie chmielnickim, ale nie opanował wystarczających umiejętności inżynieryjnych”– powiedział Filiponenko.

Rzecznik prasowy dowództwa ML DRL dodał, że „dowódca brygady (płk Oleg) Zenczenko przedstawił sprawę zranienia tego żołnierza jako naruszenie przepisów bezpieczeństwa podczas wykonywania prac inżynieryjnych”.

Filiponenko podkreślił, że ukraińskie formacje zbrojne, korzystając z obecnego systemu zawieszenia broni, kontynuują prace inżynieryjne nad wyposażeniem stanowisk za pomocą ładunków okopowych.

Jednocześnie zapewnił on, że „oddziały Milicji Ludowej ŁRL ściśle przestrzegają warunków zawieszenia broni i nie prowadzą ostrzałów”.

„Aby wykluczyć jakiekolwiek zarzuty wobec Milicji Ludowej ŁRL, informacje o wybuchach w ramach mechanizmu koordynacyjnego zostały przekazane stronie ukraińskiej za pośrednictwem biura Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Przestrzegania Zawieszenia Broni”– dodał Filiponenko.

*

Poza tym, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze o godzinie 17:50 na linii miejscowości Czermałyk-Nabiereżnoje prowadzili obserwację przy użyciu drona, następie w tym samym rejonie, ale o godzinie 18:10 zarejestrowano rozbicie się drona ukraińskich sił zbrojnych. Natomiast o godzinie 21:40 w pobliżu miejscowości Nowgorodskoje zarejestrowano kolejną eksplozję ładunku okopowego podczas prowadzonych tam przez żołnierzy ukraińskich formacji zbrojnych prac fortyfikacyjnych. Jak na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach tej eksplozji.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

5 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 16 серпня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація у районі проведення операції Об’єднаних сил залишається повністю контрольованою українськими воїнами. Дотримуючись повного і всеосяжного режиму припинення вогню наші військовослужбовці продовжують сумлінно виконувати свої завдання за призначенням.
15 серпня на усіх ділянках відповідальності українських підрозділів обстрілів з боку противника не зафіксовано. Військовослужбовці Об’єднаних сил й надалі дотримуються умов припинення вогню та готові реагувати на будь-які дії з ворожої сторони.
Українські захисники повністю контролюють ситуацію в районі проведення операції.
Від початку поточної доби, 16 серпня, на усіх ділянках фронту спостерігалася тиша, порушень повного та всеосяжного режиму припинення вогню не зафіксовано.
Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат та поранень немає.
Наші захисники не втрачають пильності та готові миттєво реагувати на будь-які зміни оперативної обстановки.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

30 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.08.2020r.- 1884 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z Białorusi, w Mińsku odbywają się dwa „majdany”, jeden opozycji a drugi zwolenników Łukaszenki, relacja „live” w linku;
  https://strana.ua/news/284533-protesty-v-minske-i-belarusi-16-avhusta-onlajn-transljatsija.html
  Ambasador Białorusi na Słowacji, były „pomocnik” Łukaszenki, oficjalnie poparł protesty białoruskiej opozycji;
  https://strana.ua/news/284532-posol-belarusi-v-slovakii-leshchenja-podderzhal-protestujushchikh-protiv-lukashenko.html
  Z kolei w wywiadzie dla (liberalistycznego) ‚Echa Moskwy” rzeczniczka prasowa sztabu wyborczego Swietłany Tichanowskiej opowiedziała się przeciwko ewentualnemu przeprowadzeniu „drugiej tury wyborów prezydenckich” lub „ponownemu przeliczeniu głosów” na Białorusi. Jak powód odmowy podała fakt niszczenia biuletynów wyborczych na Białorusi;
  https://strana.ua/news/284504-shtab-tikhanovskoj-rasskazal-ob-unichtozhenii-bjulletenej-na-vyborakh-prezidenta-belarusi.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem część ukromediów „biadoli” o tym ze władze w Kijowie znacznie „spuściły z tonu” w sprawie sytuacji na Białorusi, po tym jak MSZ Ukrainy wydało oświadczenie w którym wzywa białoruska opozycję do zawarcia kompromisu z władzami, a także nie ogłosiło nie uznania wyników wyborów na Białorusi;
  https://inforesist.org/kiev-prinyal-myagkoe-zayavlenie-po-belarusi-i-ne-reshilsya-na-nepriznanie-vyborov-kak-eto-sdelal-evrosoyuz/

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Zżycia ukraińskich ‚Sług Narodu”, czyli jak deputowany Rady najwyższej Ukrainy z proprezydenckiej frakcji ‚Sługa Narodu” Andrij Herus napadł w Turcji, gdzie spędza urlop, na ukraińską dziennikarkę z kanału ‚Ukraina 24″ (własność Achmetowa). Podobno wsiekłosć Herusa wywołały pytania jakie zadawała dziennikarka, czyli ile kosztowały go te wakacje i czy nie wstydzi się spędzać wakacji w tak drogim hotelu w czasie KORONAKRYZYSU;
  https://strana.ua/news/284537-herus-napal-na-zhurnalistku-v-turtsii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Na Ukrainie minionej doby wykryto 1637 zakażeń koronawirusem, 24 chorych na COVID-19 zmarło, a 392 pacjentów wyzdrowiało – podało w niedzielę Centrum Monitoringu Rozwoju Epidemii Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. 246 osób hospitalizowano.
  Minionej doby przeprowadzono ponad 21 tys. testów na obecność koronawirusa w organizmie (w poprzednich dniach było to ponad 30 tysięcy!)
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-ukraina-1637-nowych-zakazen-koronawirusem-24-chorych-zmarlo,nId,4673509#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Komentarz: No to się zaczyna-zmniejszono liczbę testów, a i tak chorych jest ponad 1.5 tysiąca.

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Minister Zdrowia Ukrainy podał dane dotyczące przygotowania w podległych placówkach zdrowia. Według urzędnika, Ukraina jest przygotowana na kolejną falę zakażeń. W całym kraju jest przygotowanych 34 000 miejsc dla chorych. Ponadto dla ciężko chorych przygotowano 9 500 podajników z tlenem i 3700 respiratorów.
  https://www.unian.info/society/covid-19-in-ukraine-hospitals-ready-to-treat-about-34-000-patients-11114078.html
  Komentarz: Zakażenia nie są rozmieszone równolegle.Są rejony gdzie liczba zajmowanych łóżek jest niższa niż 10% (Zakarpacie), a są i takie miejsca gdzie obłożenie wyniosło ponad 50% (min obwód lwowski).
  Nie słyszę informacji o zwiększeniu obostrzeń więc najprawdopodobniej sytuacja tylko się pogorszy.
  W tym tempie pod koniec miesiąca w najbardziej dotkniętych przez epidemię miejscach (przy tym tempie wzrostu zachorowań) zabraknie wolnych łóżek i sprzętu.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. A na Bialorusi wygra ten co wezmie wiecej kasy od CIA !!!! W polsce najwiecej zgarnol JPll a potem solidaruchy i dziwie sie ze ta rewolta nie ma jeszcze koloru !!!

  Polubione przez 1 osoba

 7. Kolejne OT z Białorusi. W Mińsku milicja, której pomogli mieszkańcy, zatrzymała trójkę osób (dwóch meżczyzn i kobietę) którzy mieli dokonać detonacji „improwizowanego ładunku wybuchowego” przed jednym z mińskich domów towarowych. W trakcie interwencji jeden z zatrzymanych zranił milicjanta;
  https://strana.ua/news/284584-militsija-zaderzhala-na-ulitse-orhanizatorov-vzryva-vozle-univermaha-belarus.html

  Polubione przez 1 osoba

 8. OT w teamcie tzw. LGBT. Czasopismo naukowe „Nature Communications” opublikowało wyniki badań naukowców z Uniwersytetu z Cambridge które wskazują że autyzm i inne zaburzenia psychiczne są częstsze u tzw. osób transpłciowych oraz u „nieokreślonych płciowo” (tzw. osoby niebinarne której przykładem w Polsce jest niejakie „Margot”) niż u osób cispłciowych, czyli takich, których tożsamość płciowa jest zbieżna z płcią biologiczną. Badacze z Cambridge (psychologowie i psychiatrzy) przeanalizowali ankiety internetowe przeprowadzone na prawie 642.000 osób;
  https://www.nature.com/articles/s41467-020-17794-1

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.