Wojna domowa na Ukrainie 27.08.2020r.- 1895 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 168.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że nie wszystkie państwa Unii Europejskiej chcą widzieć Ukrainę w jej składzie.

Natomiast ukraiński premier, Denis Szmygal powiedział wcześniej, że na Ukrainie przygotowywanych jest ponad 60 projektów dotyczących integracji europejskiej.

„Myślę, że Unia Europejska naprawdę chce partnerstwa z Ukrainą, naprawdę chce, żeby Ukraina była w UE. Nie wszystkie państwa członkowskie UE tego chcą, to prawda. Wydaje mi się, że na Ukrainie nie mają 100% pewności”– powiedział Zełenski w wywiadzie dla kanału informacyjnego „Euronews”.

Zaznaczył, że dla Ukraińców ważne jest „stuprocentowe jasne stanowisko Europy wobec Ukrainy”.

„Poprosiłem wielu przywódców europejskich, aby powiedzieli narodowi ukraińskiemu, jak krok po kroku działać, aby stać się członkiem UE. A kiedy Ukraińcy otrzymają tę odpowiedź, powiedzą, ile to potrwa, czy dadzą radę i kiedy. Potrzebujemy jasnego zrozumienia, że ​​wszyscy tego chcemy teraz”– powiedział Prezydent Ukrainy.

A poza tym, jak stwierdził Zełenski podczas spotkania z przedstawicielami mediów w ramach wyjazdu roboczego do regionu Dniepropietrowska, że o ile on wie, że „pilna podróż służbowa uniemożliwiła spotkanie z doradcą prezydenta Republiki Francuskiej Emmanuelem Macronem- Panem Bonn, w tych okolicznościach wszyscy doradcy zgodzili się na nieznaczną zmianę terminu (spotkania doradców szefów krajów formatu normandzkiego- dopisek mój), o kilka dni”.

Szef gabinetu głowy państwa Andrij Jermak dodał, że obecnie dyskutowana jest data spotkania na początku września.

„Pan Bonn zadzwonił do mnie kilka dni temu i poprosił, abym przełożył to z powodu podróży służbowej. Dziś dyskutuje się o terminach- to pierwsze dni września. Myślę, że to spotkanie odbędzie się przed 10 września”– wyjaśnił Andrij Jermak.

A więc, w ciągu dwóch tygodni przekonamy się czy jest uzasadniony ten przedwczesny optymizm ekipy Zełenskiego, który nota bene wykazał się, że jest zdolny do myślenia.

Tylko czy do logicznego?

https://www.euronews.com/2020/08/25/volodymyr-zelenskyy-high-chance-of-ending-war-in-ukraine-this-year,

https://www.president.gov.ua/ru/news/zustrich-radnikiv-lideriv-normandskoyi-chetvirki-mozhe-vidbu-63045.

Ps.

*

A na froncie w Donbasie, na jego donieckim odcinku, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze nadal kontynuowali prace nad wzmocnieniem swoich pozycji w ramach rozbudowywania i modernizacji fortyfikacji ziemnych. Tym razem prace przy użyciu okopowych ładunków wybuchowych prowadzone były (07:35, 11:45 i 11:55), w rejonie miejscowości; Lebiedyńskoje, Majorska i Szumów, a więc na przeciwstawnych odcinkach frontu- w okolicy Gołówki i na południe od Doniecka.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

7 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 27 серпня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація у районі проведення операції Об’єднаних сил залишається повністю контрольованою українськими воїнами. Дотримуючись повного і всеосяжного режиму припинення вогню наші військовослужбовці продовжують сумлінно виконувати свої завдання за призначенням.
26 серпня на переважній більшості ділянок відповідальності українських підрозділів обстрілів противника не зафіксовано. Минулої доби задокументовано 1 порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. Зокрема, декілька пострілів зі стрілецької зброї пролунало біля Мар’їнки. Ворожі провокації не несли загрози нашим воїнам, тому українські захисники вогонь у відповідь не відкривали.
Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат і поранень немає.
Від початку поточної доби, 27 серпня, у смугах відповідальності наших бойових бригад обстрілів з боку російсько-окупаційних військ не відмічено, на усіх ділянках фронту спостерігалася тиша.
Українські військовослужбовці продовжують виконувати поставлені завдання і перебувають напоготові надати відсіч у разі загрози їхньому життю чи здоров’ю.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

48 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.08.2020r.- 1895 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT militarne. Rosyjskie siły zbrojne w ramach forum „Armia-2020” pokazały możliwosci swoich sił obrony pplot, symulujac „odparcie wrogiego ataku powietrznego”;
  https://ria.ru/20200826/armiya-2020-1576350971.html
  Z kolei chińskie siły zbrojne wystrzeliły pociski balistyczne średniego zasięgu DF-26 i DF-21, nazywane ‚zabójcami lotniskowców”, na Morzu Południowochińskim jako „ostrzeżenie dla Stanów Zjednoczonych”. Wystrzelenie rakiet nastąpiło po tym jak, według strony chińskiej, chińską przestrzeń powietrzną nad obszarem gdzie chińskie siły prowadziły ćwiczenia wojskowe naruszył amerykański samolot zwiadowczy;
  https://www.scmp.com/news/china/military/article/3098972/chinese-military-launches-two-missiles-south-china-sea-warning

  Polubione przez 3 ludzi

 2. „Otrucie Nawalnego” ciąg dalszy. Niemiecki ‚Der Spiegel” pomimo tego ze wciąż nie ma oficjalnego komunikatu jaka to „trucizna otruła Nawalnego”, już „kuje żelazo póki gorace” wypisując ze „mógł to być ten sam środek którym w 2015 roku otruto bułgarskiego biznesmena”. Skorzystał przy tym z pomocy…”niezależnego” brytyjskiego portalu ‚Bellingcat”, czyli „nowiczok” reaktywacja…
  https://strana.ua/news/286327-navalnoho-mohli-otravit-tem-zhe-jadom-chto-i-bolharskoho-biznesmena-emeljana-hebreva.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. I powrót na Ukrainę. Jeden z „liderów” tzw. Straży Municypalnej w Kijowie, która ma wspierać policje w patrolowaniu, a jednocześnie członek neonazistowskiego ugrupowania „C14″ i banderowskiej ‚Swobody” w poparciu dla protestów opublikował na Instagramie zdjęcia Białorusi z czasów okupacji hitlerowskiej podpisujac je „Za europejską Białoruś!” oraz ‚Jesli Białoruś – to tylko taka”. Wcześniej „zasłynał” z pokazywania co trzeba robić z „watnikami” (czyli Rosjanami i rosyjskojęzycznymi Ukraincami) to znaczy wypalać ich miotaczem;
  https://strana.ua/news/286344-serhej-bondar-iz-munitsipalnoj-varty-pokhvalil-natsistskuju-okkupatsiju-belarusi.html

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Złe wieści dla Poroszenki. Sąd w Kijowie na wniosek Biura Prokuratora Generalnego ‚aresztował” cały majątek i pakiet 94% akcji zakładów stoczniowych ‚Kuźnia na Rybałskiej” w Kijowie, do 2018 roku należąca do Poroszenki. Następnie Poroszenko miał ją sprzedać, ale jak się okazało „sprzedał” ją jednemu ze swoich „biznesowych partnerów”. „Areszt” nałożony przez sąd ma zwiazek właśnie z ową „sprzedażą”, podczas której miało dojsć do fałszowania dokumentów oraz „ulubioną działalnością” Poroszenki, czyli wyprowadzeniem pieniedzy do tzw. rajów podatkowych oraz niepłacenia podatków;
  https://strana.ua/news/286280-sud-arestoval-nedvizhimost-i-94-aktsij-kuznitsy-na-rybalskom-portnov.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Po brexsicie UK wypina się na wspólną obronę z niUnią Ewropejską.
  Anglia to państwo wyspiarskiei, i po ki *uj im tyle czołgów i transporterów .
  Aby przerzucić je przez kanał La Manche do obrony Polski, musieliby mieć cała Flotę Desantowców, którą Rosjanie salwą Kalibrów w ,,try miga” zatopią. Wrócili do sprawdzonej koncepcji obrony z okresu II Wojny Swiatowej.
  Stwierdzili, że do obrony wyspy wystarczy im kilka Dywizjonów 303, a polskich pilotów z powodzeniem zastąpi teraz SKYNET , właśnie go teraz w Stanach z powodzeniem testują.

  Wysłali Wojska Pancerne do Europy to pod Dunkierką w 1940 r. wszystko stracili. Niemcy łąskawie wstrzymali ogień i pozwolili im ewakuować żołnierzy, bo Hitler miał nadzieje (niebezpodstawną), że z Anglią zawrze sojusz antysowiecki.
  W tym NATO to każdy sobie ,,rzepkę skrobie” , a ,,kasztany z ognia gołymy ręcamy wyciągać”, to im polaczki będą wyciągać. A kto? Jak oni sami się namolnie do tej roboty napraszają.

  Czasem myślę, patrząc na tą degrengoladę naszej Armii, że niema tego złego, coby na dobre nie wyszło. Hegemon chyba celowo doprowadził ją do tego stanu, bo gdyby w co nieco lepszej była kondycji to zapewne Skrypczaki z Czaputowiczami w samowolce byliby już w Grodnie… (wróć)… w Zaleszczykach.

  Myślałem, że ten Skrzypczyk bardziej rozsądny, a to tylko wasal, trep Bierny, Mierny, ale Wierny .

  Polubione przez 5 ludzi

  • Oż! Post mi zjechał … miał być pod pierwszym postem pana Manii.
   Chyba mi spadł już poziom ginhibitora cholerosterazy …, idę do barku na stakanek nawalnej herbatki .

   Polubione przez 3 ludzi

  • Tylko jak bez wojsk pancernych mają oni zamiar- ratując swą reputację mocarstwową, obronić zaplecze taniej siły roboczej UE?

   Przecież tępe robole sami się nie obronią, czego dowiodła historia nie raz, więc muszą mieć swego hegemona i obrońcę….

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 6. OT w sprawie sankcji amerykańskich wprowadzanych na Rosję. Jak informują rosyjskie media wśród rosyjskich instytutów naukowo – badawczych które USA objęło sankcjami, z powodu tego ze „pracują na zakazaną bronią chemiczna i biologiczną”, („dziwnym trafem” oczywiście) znalazła się placówka w której prowadzone są badania nad rosyjską szczepionką przeciwko koronawirusowi…
  https://ria.ru/20200826/sanktsii-1576356693.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. I powrót na Ukrainę, gdzie ‚Naftohaz” walnął od razu ‚z grubej rury” informując o podwyższeniu ceny za gaz dla ludności od września aż o 45 %. Do września cena za metr sześcienny gazu wynosiła 2,59 hrywny, a po podwyżce ma wynosić 4,70 hrywny, I to jeszcze nie koniec podwyżek ponieważ ‚Naftohaz” poinformował że taka cena moze utrzymać się do połowy września, a od drugiej połowy może jeszcze wzrosnąć do 5,24 hrywien za metr sześcienny;
  https://korrespondent.net/business/companies/4267648-naftohaz-povysyl-tseny-na-haz-srazu-na-45

  Polubione przez 4 ludzi

   • Nie tyle MFW co sami „zarządzający” Ukrainą. Rząd w Kijowie żyje od pożyczki do pożyczki-ten rok jest wyjątkowo zły dla finansów państwowych. Nie dość ,że rozkradziono jakieś 1.5 mld $ z ceł to potem przyszedł koronakryzys i wpływy z VAT i CIT spadły na łeb i szyje. Ratowano się ściągając środki z firm państwowych, które na papierze miały znaczne dochody, na przykład Naftohazu. Jednak ten „dochód” był w większości wirtualny (kreatywna księgowość), wliczano w niego min dopłaty do mediów jakie państwo powinno wpłacić i zaległe opłaty od gospodarstw domowych.
    W praktyce to co zabrali przedsiębiorstwom trzeba teraz oddać, bo firmy nie mają za co funkcjonować 😀
    Prywatni inwestorzy dają kredyty, ale na spory % (7.5 do 12%(!) ), a przecież trzeba spłacić stare i zaciągnąć nowe zobowiązania. Starano się ograniczyć wydatki i zrzucić część ciężaru na samorządy (większość ulg jakie państwo dało przedsiębiorcom było podatkami dla samorządów).
    Doszło do sytuacji w której były tylko cztery możliwości:
    a) bankructwo ze wszystkimi jego następstwami
    b) bankructwo techniczne -charakteryzujące się tym, ze kraj przestaje wypłacać emerytury, pensje lekarzom i nauczycielom itd
    c) zaciąganie kolejnych kredytów u prywatnych inwestorów i konieczność wybrania opcji a lub b w najbliższych latach
    d) lub znalezienie nowych dochodów (podwyżki za media i nowe podatki).
    Wybrano rozwiązanie „d”.

    Polubione przez 3 ludzi

 8. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli Elon Musk ‚chińskim agentem”? Amerykańskie media poinformowały o „niebezpiecznych powiązaniach” należącej do Musk’a firmy ‚TESLA” z chińskimi władzami od których otrzymuje dotacje rządowe. W związku z tym Kongres USA zbada czy Chińczycy oprócz ‚TESLI” nie „dobrali sie” takze do innej firmy Musk’a, czyli firmy ‚SpaceX”. Z kolei ‚SpaceX” współpracuje z NASA dlatego tez Kongres USA bada czy nie doszło do ‚naruszenia bezpieczeństwa narodowego” i Chińczykom nie udało sie pozyskać jakiś dokumentów odnośnie amerykańskiego programu kosmicznego;
  https://www.washingtonexaminer.com/policy/defense-national-security/elon-musks-spacex-nasa-contracts-threatened-over-tesla-china-ties

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Dla zainteresowanych, wywiad udzielony przez WWP stacji telewizyjnej „Rossija 24” w którym wypowiada sie na temat, epidemii koronawirusa i rosyjskiej szczepionce. O stanie rosyjskiej gospodarki, czyli inflacji rzędu 3-4%, rosnących rezerwach państwowych oraz o planowanym na przyszły rok „ożywieniu” gospodarki. Sytuacji na Białorusi, czyli o „bardziej powściągliwej reakcji” od UE i USA władz Rosji na przebieg wypadków w sąsiednim państwie, przypomniał jednak ze ponad 90% wytworzonych na Białorusi towarów trafia na rynek rosyjski. Poruszył także sprawę ‚afery z wagnerowcami” oskarżając o jej zorganizowanie ukraińskie, a także amerykańskie, „specsłużby’;
  https://strana.ua/news/286378-vladimir-putin-na-rossii-24-daet-bolshoe-intervju-onlajn-transljatsija.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. OT z Rosji, gdzie pod zarzutem „zdrady państwowej” zatrzymano wojskowego służącego w jednostce wojsk rakietowych w Barnaule (Kraj Ałtajski). Wojskowy miał przekazywać tajne dane do których miał dostęp ukraińskiemu wywiadowi;
  https://strana.ua/news/286345-fsb-zaderzhala-starsheho-lejtenanta-kotoryj-shpionil-dlja-ukrainy.html
  Rosyjscy internauci poinformowali także że żona zatrzymanego wojskowego to rodowita Ukrainka (pochodząca z Łucka), która w internecie miała upubliczniać zdjęcia jednostki w której stacjonował jej mąż;
  >https://twitter.com/iremeslo/status/1298911231143751680

  Polubione przez 4 ludzi

 11. OT z Białorusi, czyli ‚libijska wojna domowa” na terytorium Ambasady Libii w Mińsku. Białoruskie media poinformowały że budynek Ambasady Libii w Mińsku siła próbowała zająć „grupa około 30 osób” uzbrojona m.in w piły do cięcia metalu, pracownicy znajdujacej się obok Ambasady Mołdawii wezwali na miejsce milicje, której funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zgłoszenia „opanowali sytuację” legitymując napastników, którzy nastepnie opuścili teren dyplomatycznej placówki. Jak informuja media białoruskie „Według dostępnych źródeł Libię na Białorusi reprezentują zwolennicy Libijskiej Armii Narodowej pod dowództwem marszałka Chalify Haftara. W związku z tym ci, którzy szturmowali [placówke], mogli być ich przeciwnikami, zwolennikami Rządu Jedności Narodowej, który kontroluje libijską stolicę Trypolis”;
  https://news.tut.by/economics/698302.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Szykuje się kolejny przekręt oligarchów?

  Pojawiają się artykuły o konieczności redukcji uzależnienia Ukrainy od zagranicznych dostawców nawozów sztucznych. Temat był już poruszany na poczatku roku, jednak wtedy rząd w Kijowie ugiął się po protestach rolników, którzy obawiali się monopolu ( i związanych z tym wysokich cen nawozów) pewnych oligarchów.
  https://www.unian.info/economics/chemical-industry-ukraine-may-adopt-turkey-s-experience-to-reduce-dependence-on-fertilizers-imports-11126066.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Kolejne „njusy” z „juesej”, czyli fani BLM zorganizowali ‚wielką wyprzedaż” w Minneapolis;
  https://colonelcassad.livejournal.com/6125463.html
  >https://www.youtube.com/watch?v=8NwmoyWfLvw
  Pojawiły się informacje ze pożar w wyniku którego spłonął desantowiec US Navy „Bonhomme Richard” mógł być skutkiem podpalenia. W związku ze sprawą przesłuchano jednego z członków załogi desantowca, jednak nie przedstawiono mu (jeszcze) żadnych zarzutów;
  https://abcnews.go.com/US/sailor-investigated-possibly-starting-fire-navy-ship-uss/story?id=72634628

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Takie OT z naszego kraju.
  Rozpoczęty właśnie proces formowania batalionu czołgów w Lublinie ma zakończyć się planowo już w 2022 roku – dowiedziała się redakcja Defence24 od oficera prasowego 19 Brygady Zmechanizowanej por. Jakub Szyndlara. W ubiegłym tygodniu lubelscy czołgiści odebrali pierwszych pięć zmodyfikowanych czołgów T-72M.
  https://www.defence24.pl/lubelski-batalion-czolgow-do-2022-roku
  Ale za tp armia kupuje nowe mundury galowe.
  https://www.defence24.pl/wojsko-kupuje-kurtki-oraz-mundury-wyjsciowe
  Komentarz: Szlag mnie trafia jak czytam takie informacje. Po pierwsze, dla nie wtajemniczonych T-72 to czołg który od lat był rozwijany. Polska ma modele z lat 90-tych (to najnowsze), które nie mogą się równać najnowszym czołgom T72 produkcji rosyjskiej. Dosłownie wszystko w rosyjskich czołgach jest lepsze-od obrony (pancerz reaktywny), po armatę po silnik ,aż po amunicję. Gdyby postawić polski T-72 przeciwko T72B3 rosyjskiemu, to nasza załoga miałaby minimalne szanse na zwycięstwo.
  Wyremontowano stare czołgi z II rzutu, pomalowano i dumnie ogłoszono powstanie batalionu pancernego. Uważam, że podczas ewentualnego konfliktu wysyłanie tak uzbrojonego batalionu na linię frontu byłoby zbrodnią. A tymczasem Węgrzy właśnie kupują najnowsze Leopardy (nie mylić z naszymi 30 letnimi pojazdami).

  Polubione przez 3 ludzi

  • I w temacie
   PGZ i MON oficjalnie potwierdzają, że kontynuowane są rozmowy z amerykańskim koncernem Raytheon dotyczące finalizacji porozumienia w sprawie umów wykonania zobowiązań offsetowych związanych z zakupem systemu Patriot. W rzeczywistości jednak doszło do kolejnego głębokiego impasu – dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl. Kością niezgody nie są sprawy techniczne, ale biznesowe i prawne. Przedłużający się spór przemysłu powoduje zagrożenie dla całego programu polskiej obrony powietrznej.
   https://www.defence24.pl/kolejny-impas-w-negocjacji-offsetu-za-wisle

   Polubione przez 3 ludzi

 15. Ukraiński rząd zaproponował, aby polskie firmy i ich przedstawicielstwa mogły korzystać z 0 proc. stawki tamtejszego podatku od towarów i usług przy dostawie towarów i świadczeniu usług niezbędnych do realizacji niektórych inwestycji w zachodniej części kraju.
  Nowa preferencja ma być czasowa i obowiązywać wyłącznie w okresie realizacji polsko-ukraińskiej umowy o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej (M.P. z 2016 r. poz. 716). Postanowienia tej umowy mają na Ukrainie pierwszeństwo przed tamtejszymi przepisami.
  https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1489398,ukraina-zerowa-stawka-vat-polskie-firmy.html
  Komentarz: Chodzi o kredyt „na odbudowę Donbasu” w ramach owej zapomogi Ukraina zgodziła się,że 60% prac wykonają polskie firmy (jeden z warunków udzielenia kredytu). Ze środków z kredytu mają zostać wybudowane (odnowione) nowe drogi prowadzące do granicy z Polską, jak i przejścia graniczne.

  Polubione przez 2 ludzi

 16. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Finansów, w czwartek (27 sierpnia) rozpoczyna się wizyta w Kijowie ministra finansów Tadeusza Kościńskiego i wiceministra finansów Jana Sarnowskiego. Jej celem jest podpisanie wspólnej deklaracji o pogłębieniu współpracy w walce z przestępczością podatkową i karuzelami VAT.
  https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/4669813,Polska-i-Ukraina-beda-wspolpracowac-w-walce-z-przestepczoscia-podatkowa-i-karuzelami-VAT.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • „……podpisanie wspólnej deklaracji o pogłębieniu współpracy w walce z przestępczością podatkową i karuzelami VAT”- i tu dochodzimy do sedna problemu dlaczego w rzeczywistości twz. walka z przestępczością podatkową i karuzelami VAT za rządu PiS były tak bardzo nieskuteczne……bo maczały w tym swe paluchy ukraińscy oligarchowie i przestępcze grupy zorganizowane.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

    • Dawniej , gdy sprawdzano wytrzymałość wiaduktu, przejeżdżała po nim kolumna czołgów, a pod przęsłami stali konstruktorzy.
     Dziś zmieniły się zwyczaje, w Rosji przez Most Krymski za kierownicą pierwszej w kolumnie wielkotonażowej ciężarówki zasiadł … sam Putin.

     A na Ukrainie zaś zaniechano już wszelkich procedur. Po co ryzykować życiem wybrańców narodu.
     Ledwo co most oddali do użytku, a on sam, pod jedną jeno ciężarówką potrafił się zawalić.
     A drugi zaś w remoncie , gdy kładziono na nim nowy asfalt, rozłożył się jak most zwodzony.
     😃 Stanął dęba jak siodłany koń narowisty, chyba asfalt był za gorący.😁

     Polubione przez 2 ludzi

 17. Ukraińska codzienność. trwa „wojna’ pomiędzy „ukronaziolami” z ‚Korpusu Narodowego” a nowo utworzonym przez ‚weterana ATO” i byłego szefa departamentu d/walki z narkotykami ukraińskiej policji Ilję Kiwę „ugrupowaniem patriotycznym”. Jak poinformował Kiwa „azowcy” z ‚Korpusu Narodowego” urządzili na trasie Kijów – Charków zasadzkę na autobus którym jechali jego zwolennicy, ostrzelali go z broni automatycznej, zabijając jedna osobę, a dwie inne osoby „uprowadzili w nieznanym kierunku”;
  https://strana.ua/news/286487-azov-i-natskorpus-napal-na-chlenov-orhanizatsii-kivy-patrioty-za-zhizn-est-ubitye.html

  Polubione przez 4 ludzi

 18. Ukrobezpieka (SBU) odkryła kolejny „arsenał” z bronią i amunicją w tzw. strefie OZS na Donbasie (obwód doniecki), ale tym razem zamiast standardowych bajek o tym ze należy on do ‚separatystów” przyznano że jest to „własność” jednego z tzw. ukraińskich batalionów ochotniczych który „operował” na Donbasie w latach 2014 – 2015;
  https://korrespondent.net/ukraine/4267793-v-donetskoi-oblasty-sbu-obnaruzhyla-tainyk-s-oruzhyem

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Tymczasem „ANTYSEJSMITYZM” na podkijowskim lotnisku Boryspol trwa, gdzie ukraińskie służby nie chcą wpuscić na terytorium Ukrainy chasydów z Izraela którzy chcieli jak co roku świętować w Humaniu żydowski Nowy Rok pomimo zakazu na wjazd wprowadzonego w zwiazku z epidemią koronawirusa. Chasydzi skarzą się na „straszliwe warunki” w jakich są przetrzymywani m.in nie dostają wody i jedzenia, dlatego zaczęli ‚padać z wycieńczenia” (zdjecie w linku) :-))))
  https://strana.ua/news/286414-v-ukrainskikh-aeroportakh-zablokirovali-vezd-khasidov.html

  Polubione przez 2 ludzi

 20. Ministerstwo Sprawiedliwości Gruzji wydało komunikat w związku z tym ze Saakaszwili zapowiedział swoją „przeprowadzkę” z Ukrainy do Gruzji. Jak stwierdziła szefowa gruzińskiego resortu sprawiedliwości jak tylko Saakaszwili pojawi się na terytorium Gruzji to czeka go „procedura zatrzymania i gruzińskie więzienie”;
  https://strana.ua/news/286413-saakashvili-v-hruzii-posadjat-v-tjurmu-minjust-strany.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.