Wojna domowa na Ukrainie 30.08.2020r.- 1898 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 171.

Milicja Ludowa DRL jest przygotowana na wykonanie ewentualnego rozkazu likwidacji nowo utworzonych budowli fortyfikacyjnych USZ, które naruszają zasady Dodatkowych Środków w celu wzmocnienia systemu zawieszenia broni.

Milicja ludowa DRL gotowa jest do niszczenia okopów i schronów ukraińskich sił bezpieczeństwa, które powstały po wejściu w życie Dodatkowych Środków kontroli zawieszenia broni w Donbasie. Poinformował o tym w sobotę 29 sierpnia, zastępca szefa Departamentu ML DRL, Eduard Basurin.

„Zgodnie z oświadczeniem Naczelnego Wodza Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej, Denisa Puszilina w sprawie niedopuszczalności naruszeń pozycji ze strony formacji zbrojnych Ukrainy oddziały Milicji Ludowej DRL są w pełni gotowe do podjęcia działań po otrzymaniu rozkazu zniszczenia okopów i schronów USZ, zmodernizowanych lub nowo utworzonych po wejściu w życie 22 lipca 2020 r. Dodatkowych Środków w celu wzmocnienia systemu zawieszenia broni”– oświadczył Basurin.

Wcześniej szef DRL Denis Puszilin powiedział, że ML zastosuje wszelkie możliwe środki, jeśli Kijów nie usunie naruszeń Dodatkowych Środków do 3 września.

*

A na donieckim odcinku frontu zgodnie ze przedwczorajszym z 28 sierpnia wydanym przez SMM OBWE w sprawie naruszeń warunków Dodatkowych Środków przez USZ, odnotowano następujące naruszenia paragrafów 1 i 3 dodatkowych środków wzmacniających i kontrolujących obecny reżim nieograniczonego zawieszenia broni, podpisany przez uczestników Grupy Kontaktowej 22 lipca 2020 roku:

– Wodjanoje, 26 sierpnia na terenie tej meijscowości po raz pierwszy odkryto przedłużenie okopu USZ.

Ponadto SMM OBWE odnotowało obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu budynków mieszkalnych:

– 1 transporter opancerzony i 1 bojowy wóz piechoty w pobliżu miejscowości Nowosiełowka Wtoraja;

– 1 BTR-4 w pobliżu miejscowości Primorskoje;

– 1 transporter opancerzony na wschodnich obrzeżach Mariupola;

– 1 MT-LB w pobliżu wsi Gnutowo;

– 1 bojowy pojazd opancerzony i 1 bojowy wóz piechoty w pobliżu miejscowości Nowosiełowka;

– 2 opancerzone pojazdy bojowe w pobliżu miejscowości Sławnoje.

Ponadto, o godzinie 11:40 w dniu wczorajszym dokonano ostrzału w rejonie miejscowości Zajcewo koło Gorłówki (kierunek ostrzału był z północnych przedmieść Zajcewa w kierunku jego południowej części), przy użyciu granatnika WOG-17 (1 użycie, 1 granat) oraz broni maszynowej.

Zaś w godzinach pomiędzy 15:05 a 15:10, także w rejonie Zajcewa- w jego północnej części, ukraińscy żołnierze użyli drona obserwacyjnego

„W rejonie miejscowości Zajcewo zarejestrowano bezzałogowy pojazd latający USZ ‚Phantom’ za mocą którego żołnierze 137 batalionu 35 brygady monitorowali sprzęt inżynieryjny na swoich pozycjach i próbowali przeprowadzić zwiad”– głosi komunikat służby prasowej ML DRL zwracając jednocześnie uwagę, że obrońcy republiki nie ulegli tym prowokacjom, nie otworzyli ognia, obserwowali wroga, ściśle przestrzegając zawieszenia broni.

„W przypadku dalszego łamania przez stronę ukraińską zakazu używania jakichkolwiek typów samolotów, w tym tzw. ‚donów bojowych’, w celu ochrony życia i zdrowia naszych obywateli oraz żołnierzy Milicji Ludowej zastrzegamy sobie prawo do użycia broni, a następnie powiadamiając o tym SMM OBWE”– głosi w dalszej części komunikat ML DRL.

Ponadto, o godzinie 19:30, z kierunku Pawłopola w stronę Sosnowskoje- na południowym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze dokonali ostrzału przy użyciu broni maszynowej.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

1 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 30 серпня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація в районі проведення операції залишається повністю контрольованою підрозділами зі складу Об’єднаних сил. Українські захисники продовжують неухильно дотримуватися умов повного та всеосяжного режиму припинення вогню та сумлінно виконувати свої завдання за призначенням.
29 серпня з боку збройних формувань Російської Федерації було зафіксовано 2 порушення досягнутих домовленостей. Так, вранці зі сторони тимчасово непідконтрольної Ужівки противник проводив інженерні роботи в бік наших позицій поблизу населеного пункту Водяне. А по обіді, російсько-окупаційні війська здійснили неприцільні постріли зі стрілецької зброї неподалік Зайцевого. Постріли були провокативними, тому вогонь у відповідь наші воїни не відкривали.
Бойових втрат та поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було.
Від початку поточної доби, 30 серпня, на усіх ділянках відповідальності українських підрозділів зберігалася тиша, обстрілів з боку противника не зафіксовано. Серед наших захисників немає бойових втрат і поранень.
Підрозділи, залучені до проведення операції Об’єднаних сил, продовжують неухильно дотримуватися умов режиму припинення вогню та готові миттєво реагувати на будь-які зміни оперативної обстановки.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

41 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.08.2020r.- 1898 dzień od nowego rozejmu.

   • Na ten news mam co nieco ambiwalentne odczucia.
    Cesarska flaga, to symbol suwerennych Niemiec.
    Niosąc flagi skandują imię ,,Cara” Wielkiej Rosji,
    zapewne marzy im się nowa Anhalt Unia Tronów.

    Polubione przez 5 ludzi

    • Mam takie same odczucia, jako rodowity Poznaniak. Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić Niemcom że zaczęli (znowu) występować przeciwko republice, którą zbrzydzili im do cna ci co nią rządzą (niby w „ich imieniu) i służąca im „lugenpresse”, a teraz jeszcze doszedł KORONAKRYZYS…
     https://colonelcassad.livejournal.com/6130525.html
     Ps. I znowu ten Marks :-))))))
     „Hegel powiada gdzieś, że wszystkie historyczne fakty i postacie powtarzają się, rzec można, dwukrotnie. Zapomniał dodać: za pierwszym razem jako tragedia, za drugim jako farsa”

     Polubione przez 6 ludzi

     • De fakto (bo system prawny się nie zmienił) NRF nie jest państwem suwerennym (tak jak Japonia), nadal jest Aliancką Strefą Okupacyjną.
      Ten imbecylny kabotyn Trump grożąc im wycofaniem Wojsk Okupacyjnych, w rzeczywistości obudził w nich ,,nadzieję suwerenności”, oby nie obudził tym z hibernowanego potwora niemieckiego nacjonalizmu.

      Choć w Rosji na ten widok chichrają się z uciechy na ten widok, to zapewne nie zagrają tą kartą, bo u siebie mają podobny już problem, zwie się on Herman Gref szef Sbierbanku i jego kamanda.

      Parafrazując stare przysłowie; ,, Kto innym sieje wiatr nacjonalizmów, zazwyczaj sam u siebie zbiera jego burzę.”

      No i po co było siać na Ukrainie tą czerwono-czarną zarazę, a na Białorusi biało-czerwono-białą i judzić, bo krwi na niej za mało.

      No to teraz łopoczą im na ulicach czarne sztandary Anarchii, a w Niemczech pod Reichstagiem pojawiły się już nawet czarno-biało-czerwone flagi.

      Polubione przez 3 ludzi

     • „Gra się tak jak przeciwnik pozwala”, ludzie szybko już zapomnieli ze FR „przed Putinem” była w jeszcze gorszym stanie niż dzisiejsza Ukraina, dzisiaj po prostu „odwrócili” tylko „broń” którą stosowano przeciwko nim. A resentymenty niemiecko-rosyjskie jak widać były, są i będą wbrew „pobożnym życzeniom” różnych „tęczowo-różowych” mediomatołów i wypisujacych w nich bzdety „ANALityków”. Najgorsze dla nas jest to ze znowu, Z NASZEJ WINY, znaleźliśmy się pomiędzy „młotem ia kowadłem”, czyli nieprzyjaznymi Niemcami, a wroga Rosją z „sojusznikiem” który co rusz zdradza swoich sojuszników…

      Polubione przez 3 ludzi

     • „…znaleźliśmy się pomiędzy „młotem ia kowadłem”, czyli nieprzyjaznymi Niemcami, a wroga Rosją z „sojusznikiem” który co rusz zdradza swoich sojuszników…”- bo te buce konfliktowe są……a jednocześnie mając charaktery notorycznych lokai.

      Już tyle razy w historii naszego kraju ten wątek kończył się tragicznie, ale widocznie to jeszcze nie koniec……

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 4 ludzi

 1. Tymczasem z Zełenskim telefoniczna pogawędkę urządził sobie sekretarz stanu USA Pompeo. W jej trakcie miano rozmawiac o sytuacji na Białorusi oraz sprawie sprzedaży ukraińskiego przedsiębiorstwa ‚Motor Sicz” Chinczykom, a także innych chińskich inwestycji na Ukrainie które bardzą niepokoją USA;
  https://strana.ua/news/286868-drozdov-razocharovan-belomajdanom.html
  Ps. Ciekawostką jest ze ledwo co, kilka dni temu w Kijowie pojawił się zastępca Pompeo, czyżby więc w Kijowie jednak nie byli tak spolegliwi wobec żądań Amerykanów w sprawie interesów z Chińczykami i dlatego „by doprowadzić do porzadku” Ukraińców musiał ‚zainterweniować” sam Pompeo?

  Polubione przez 5 ludzi

 2. OT z Dalekiego Wschodu. W zwiazku z ostatnimi „wyskokami” USA na Morzu Południowochińskim, gdzie m.in jeden z amerykańskich samolotów zwiadowczych miał naruszyć przestrzeń powietrzną Chin dyrekcja Wojskowego Muzeum Rewolucji Ludowej w Pekinie zaprosiła…amerykańskich lotników na wystawę…zestrzelonych w trakcie „zimnej wojny” wojskowych samolotów amerykańskich;
  https://otr-online.ru/news/pekin-priglasil-amerikanskih-letchikov-na-vystavku-sbityh-samolyotov-vvs-ssha-162310.html
  Ps. TROLLING LEVEL MASTER :-))))))))))

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Rząd nie ma prawa ograniczać konstytucyjnych praw obywateli, może to robić wyłącznie parlament – orzekł w piątek Sąd Konstytucyjny Ukrainy. Decyzja otwiera tysiącom poszkodowanych przedsiębiorców i zwykłych obywateli drogę do dochodzenia przed sądami odszkodowań za bezprawne, jak się okazało ograniczenia wprowadzone przez rząd w połowie marca.
  Decyzja sądu konstytucyjnego oznacza, że Ukraińcy mają otwartą drogę do pozywania rządu o odszkodowania za straty i szkody moralne wywołane wprowadzeniem w sposób niekonstytucyjny kwarantanny.
  http://sarmatia.net/2020/ukrainska-kwarantanna-nielegalna-przelomowe-orzeczenie-sadu-konstytucyjnego-ukrainy/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Pamięć ‚bojców ATO” którzy zginęli w tzw. kotle iłowjskim, w zwiazku z kolejną rocznicą, w swoisty sposób ‚uczciła” należąca do Poroszenki firma ‚ROSHEN”. Jak informują ukromedia 29 sierpnia na terenie fabryki ‚ROSHEN” w Kijowie uruchomiła „muzyczną fontannę”…
  https://antikor.com.ua/articles/404583-korporatsija_roshen_v_godovshchinu_ilovajskoj_tragedii_otkryla_muzykaljnyj_fontan_v_kieve
  https://www.roshen.com/ua/ua/sotsialni-proekty/social-nyj-prostir-plosha-roshen
  Jak mawiają Rosjanie;
  „Кому война, а кому – мать родная”

  Polubione przez 3 ludzi

 5. „Skandal”, oczywiscie w rozumieniu „ukropatriotów”, czyli sąd w Charkowie odważył się zadecydować o wydaniu nakazu przewiezienia do aresztu śledczego wszystkich zatrzymanych w związku z napadem na busa przewożącego zwolenników deputowanego rady Najwyższej Ukrainy Kiwy. Na dwa miesiące do aresztu, bez prawa zapłacenia kaucji trafi łacznie 16 osób, członków neonazistowskiego „Korpusu Narodowego” któremu „fuhreruje” były „dowódca” batalionu ‚Azow” Biłeckij;
  https://strana.ua/news/286959-obstrel-avtobusa-pod-kharkovom-sud-arestoval-vsekh-podozrevaemykh.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.