Wojna domowa na Ukrainie 09.09.2020r.- 1908 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 181.

Sarah Wagenknecht: „Jeśli nakładamy sankcje za łamanie praw człowieka, to musimy zrezygnować z ropy ze Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej„.

Poseł do niemieckiego Bundestagu z partii Lewicy Sarah Wagenknecht skrytykowała apele niektórych przedstawicieli niemieckich władz o zakazanie dalszej budowy gazociągu „Nord Stream 2”. Przypomnijmy, że cała grupa niemieckich polityków, w tym urzędnicy rządowi, ogłosiła gotowość poparcia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej z powodu „zatrucia Nawalnego”. Niemiecka minister obrony Kramp-Karrenbauer stwierdziła nawet, że broń chemiczna została użyta przeciwko rosyjskiemu opozycjoniście, ale nie sprecyzowała, gdzie dokładnie jej użyli, biorąc pod uwagę, że Nawalny został dostarczony do Niemiec w stabilnym stanie.

Zdaniem Sarah Wagenknecht jest dla niej niezwykle zaskakujące, że niemiecki rząd nagle zdecydował się zająć stanem praw człowieka w Rosji i na tej podstawie zamknąć budowę gazociągu z Rosji do Niemiec.

„Ale jeśli niektórzy z naszych polityków są tak zaniepokojeni prawami człowieka za granicą, to po co dalej kupować energię ze Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. W krajach tych popełniane są jawne przestępstwa przeciwko prawom i wolnościom obywateli”– stwierdziła Sarah Wagenknecht.

Zwróciła ona uwagę, że w Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej wykonywane są egzekucje, reżim saudyjski rozprawia się z przeciwnikami nawet w misjach dyplomatycznych na terytorium obcych państw m.in zabójstwo dziennikarza Jamala Khashoggiego w saudyjskim konsulacie w Stambule.

„Stany Zjednoczone używają dronów do uderzania w setki niewinnych ludzi. I tu (w przypadku Nawalnego- dopisek mój) nie ma w ogóle dowodów na to, że Kreml jest za to winny, ale już mówimy o sankcjach wobec Rosji. Tylko ci, którzy domagają się sankcji wobec Nord Stream-2, powinni stawić czoła udziałowcom setek firm uczestniczących w tym dużym projekcie”– powiedziała Sarah Wagenknecht.

Zdaniem Sarah Wagenknecht, jeśli ktoś spośród niemieckich urzędników jest gotowy nałożyć sankcje za łamanie praw człowieka w innych krajach, to powinien być konsekwentny, a nie selektywny:

„Oznacza to, że musimy zrezygnować z ropy ze Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej”.

*

A na froncie w Donbasie został zestrzelony ukraiński dron lecący nad terytorium DRL.

„Żołnierz sił zbrojnych DRL zestrzelił ukraińskiego drona, który dokonał inwazji na przestrzeń powietrzną DRL w rejonie Gorłówki, z naruszeniem dodatkowych środków wzmacniających zawieszenie broni”– poinformował wczoraj Departament Milicji Ludowej (DML) DRL.

„Odnotowano użycie drona dowództwa 35 brygady USZ w rejonie osady Zaicewo (północne) w kierunku Zaicewo (południowe), przypuszczalnie w celu sprawdzenia kamuflażu swoich pozycji”– poinformowano.

DML dodał, że ukraiński dron, który naruszył przestrzeń powietrzną republiki, został zestrzelony. W tej chwili materiały na pokładzie drona są badane przez specjalistów.

Z kolei przedstawiciel DRL w WCKiK potwierdził, że lot ukraińskiego drona odbył się nad terytorium DRL.

„O godzinie 14:25 w rejonie wsi Zajcewo (południe) (znajdujące się pod kontrolą ML DRL) zarejestrowano lot drona armii ukraińskiej typu ‚quadrocopter’. Ten dron został zestrzelony”– podało WCKiK w specjalnym oświadczeniu.

A poza tym, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze nadal wykazywali wzmożoną aktywność.

I tak, o godzinie 11:50 w rejonie Krasnogorowki była słyszalna głośna eksplozja. Możliwe, że był to wybuch ładunku okopowego. Kolejny podobny incydent miał jeszcze miejsce o godzinie 12:30 w rejonie Gnutowa oraz o godzinie 13:45 w okolicy Wasilewki, a także o 20:25 w okolicy Nowosiełowki.

Ponadto, o godzinie 12:35, ukraińscy żołnierze z kierunku miejscowości Gnutowo przeprowadzili ostrzał okolic wsi Oktiabr na terytorium DRL- na południowym odcinku frontu.

Poza tym było spokojnie, jest też wysyp grzybów.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.30 9 вересня 2020 року.

Слала Україні!

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається стабільною та повністю контрольованою. Українські захисники продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням.
За минулу добу, 8 вересня, на ділянках відповідальності українських підрозділів порушень домовленостей, які вступили в дію 27 липня 2020 року, не зафіксовано. По всій лінії розмежування спостерігалася тиша. Підрозділи Об’єднаних сил постійно перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які зміни оперативної обстановки та підступних дій противника.
Вчора, під час проведення інженерних робіт в тилу наших позицій отримали бойове травмування від вибуху міни ПМН-2 двоє військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил. Обом воїнам оперативно надали першу медичну допомогу та евакуювали до лікувальних закладів. Стан їхнього здоров’я задовільний.
Від початку поточної доби, 9 вересня, у смугах відповідальності наших бригад обстрілів з боку противника не зафіксовано. Режим тиші зберігається повною мірою.
Крім військовослужбовців Збройних Сил України в районі проведення операції Об’єднаних сил належно виконують свої завдання інші складові сил оборони.
У прифронтових районах саперами ДСНС України розміновано майже вісім гектарів території та передано на знищення 53 вибухонебезпечних предмети.
Окрім цього, для мінімізації наслідків артилерійських обстрілів попередніх років рятувальники Об’єднаних сил проводять роботи з відновлення пошкоджених житлових будинків та об’єктів інфраструктури. Тільки за минулу добу завершено ремонтні роботи 15 будинків, ще на 28 об’єктах роботи тривають. Загалом із початку проведення операції Об’єднаних сил вже відновлено 1287 будинків.
Ситуація в районі проведення операції залишається стабільною та повністю контрольованою.

Слала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

51 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 09.09.2020r.- 1908 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem władze Rosji, w czasie szalejącego KORONAKRYZYSU, zamierzają wprowadzić minimalny dochód gwarantowany dla obywateli. Jak powiedział były premier FR i przewodniczący proprezydenckiego ugrupowania „Jedna Rosja’ Dmitrij Miedwiediew na spotkaniu dotyczącym „projektów społecznych” ugrupowania „Mam na myśli nienaruszalność minimalnej kwoty środków, jakie państwo wypłaca osobie, niezależnie od jej rodzaju działalności, statusu społecznego i ekonomicznego”;
  https://ria.ru/20200908/medvedev-1576951473.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Ot w sprawie Białorusi. Swietłana Tichanowska, „liderka białoruskiej opozycji”, która własnie spotyka się z Morawieckim w Warszawie przedtem upubliczniła swój „apel do Rosjan’. Zapewniła w nim m.in że protesty na Białorusi „na żadnym etapie nie były walką z Rosją” oraz by Rosjanie nie wierzyli „kłamliwej propagandzie” ze strony oficjalnych mediów Rosji i Białorusi, składając jednocześnie podziękowania „niezależnym” rosyjskim „dziennikarzom i blogerom”;
  https://korrespondent.net/world/4272153-tykhanovskaia-zapysala-vydeoobraschenye-k-rossyianam

  Polubione przez 3 ludzi

  • Plus „odrośl’ TV Biełsat, czyli telegram-kanał „NEXTA” (nadający z Polski) wezwał białoruskich opozycjonistów do tworzenia „oddziałów samoobrony” oraz „drużyn narodowych”, które m.in mają sie zajmować „ochroną demonstracji”, ‚zapobieganiu prowokacjom” oraz „pomaganiu represjonowanym”;
   https://strana.ua/news/288635-v-belarusi-objavili-o-sozdanii-otrjadov-samooborony-i-narodnykh-druzhin.html
   Ps. Warto przy tym przypomnieć ze „drużyny narodowe” powołano także na Ukrainie, w ich skład weszli członkowie i zwolennicy neonazistowskiego ‚Korpusu Narodowego” (którego „fuhrerkiem” jest były „dowódca” batalionu „Azow”, obecnie Pułku MSW Ukrainy)…

   Polubione przez 4 ludzi

  • Polecam wywiad Mateusza Piskorskiego z białoruskim politologiem (studiował w Polsce) Aleksiejem Dziermantem na portalu: Myśl Polska. pl/2474.

   Bardzo ciekawa analiza aktualnej sytuacji, jaki perspektyw rozwoju pomajdanowej Białorusi widzianej oczyma sympatyka ,,umiarkowanej opozycji”.
   W jego wywiadzie zauważyłem pewne rozczarowanie (jest polonofilem, studiował w Polsce) rolą polskich (?) służb w kreowaniu majdana na Białorusi
   Dowiesz się z tego wywiadu, że byłego ministra kultury Białorusi Pawła Łatuszko (agenta polskiego, czy też jankeskiego wywiadu?) wywieziono z Białorusi do Polski w samochodzie polskiej ambasady.
   Jeśli był jankeskim agentem, to zapewne, w ramach rewanżu za Mikołajczyka w 1947 r. wywiezliśmy go w bagażniku samochodu polskiego ambasadora.
   😆 Coś ostatnio ratujemy dupę jankeskim agentom, a to w Iraku w operacji ,,Samum”, a teraz🙄 zapewne w operacji 😏 ,,Kuklino’uszko” 😁.

   Ukraińcy również wycofali swych agentów Iwana Krawcowa i Antona Rodnenkowa.
   Zobacz na fotkach z Ukrainy jak się chłopy cieszą, że im się udała ucieczka pod osłoną Kolesnikowej.

   Białoruskie służby twierdzą, że było to porwanie w stylu ukrobezpieki, a oni nie interweniowali w obawie o jej życie (zapewne w ten sposób chcieli pozbyć się kłopotu) i gdy porywacze poczuli się już pewnie wypchnęli ją z jadącego samochodu na granicy tuż przed ukraińską bramką, bo dzielna , NIEZŁOMNA, opozycyjna patriotka stargała (i zjadła?) swój paszport.
   Widocznie ten kierunek emigracji absolutnie jej nie odpowiadał, dziwne , bo przecież taką krainę ,,niebiańskiej szczęśliwości” jaka jest Ukraina dla zwykłego człowieka, chciała Białorusinom zafundować.

   Oj! Coś mi się wydaje, że ta flecistka z filharmonii nie nadaje się na solistkę grającą pierwsze skrzypce w ,,reglamentowanej opozycji”.
   Batko chyba pójdzie na wariant całkowitej likwidacji ,, prozachodnio nawalnionej opozycji”, a w zamian wprowadzi ,,wynalazki Jaruzelskiego” – WRON-ę i SP,,Grunwald” i z nimi tylko będzie konsultował zmiany w konstytucji.
   A Zachodowi odpowie klasyczną już odzywką; Ano nie mam już twego płaszcza, no i co mi teraz zrobisz?

   Polubione przez 5 ludzi

 3. „Zdrada!’. Przybyli na terytorium Ukrainy „białoruscy opozycjoniści” (posiadajacy jak sie okazało wydane im wcześniej prawo pobytu na Ukrainie) którzy wczoraj uczestniczyli w konferencji prasowej w Kijowie nie chcieli udzielić odpowiedzi na pytanie „do kogo należy Krym?”. Zamiast tego udzielili wymijającej odpowiedzi ze „w pełni popierają suwerenność Ukrainy”, a następnie zmienili temat;
  https://sharij.net/pribyivshie-v-ukrainu-belorusskie-oppozitsioneryi-ne-smogli-otvetit-chey-kryim

  Polubione przez 3 ludzi

  • Przecież Łukaszenko nie uznał ,,aneksji Krymu” , czyli faktycznie uznał , że Krym nadal należy do Ukrainy.
   A oni jako ,,opozycja totalna” muszą się z nim we wszystkim nie zgadzać, zatem jeśli Batka uznaje, że Krym nadal należy do Ukrainy, to oni mogą tylko ,,w pełni popierać suwerenność Ukrainy” nad resztą jej terytorium.
   Przecież oni chcą oderwać Białoruś od ZBIRa, tak ja Republika Krymu oderwała się od Ukrainy.

   Polubione przez 3 ludzi

 4. Cytat ‚Gdy plany pokojowe spełzły na niczym, w Polsce pojawił się cudownie ocalony Dymitr. Król zdecydował się poprzeć rzekomego carewicza, choć porozumienie utrzymywano w tajemnicy. Oficjalnie poparł Dymitra Jerzy Mniszech, wojewoda sandomierski. Dymitr wkroczył do Rosji na czele polsko-litewskiego kontyngentu w 1604 roku”;
  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1322783,Dymitriady-polskie-awantury-na-moskiewskiej-ziemi

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejny „njus” z „juesej”, gdzie ogłoszono nowe ‚zasady” przyznawania filmowych ‚Oskarów’ które maja zacząć obowiązywać od 2024 roku. Według nich aby film mógł sie zakwalifikować się do konkursu o tytuł „Najlepszego Filmu Roku”, musi spełniać co najmniej dwa z czterech „kryteriów”, czyli jeden z głównych lub drugoplanowych aktorów musi pochodzić z mniejszości rasowej lub etnicznej oraz co najmniej jedną trzecią reszty obsady muszą stanowić kobiety, przedstawiciele mniejszości rasowych, etnicznych, osoby LGBT lub osoby niepełnosprawne. Podobne „zasady” maja obowiązywać także ekipę techniczna oraz statystów pracujących przy kręceniu filmu;
  https://strana.ua/news/288673-amerikanskaja-kinoakademija-utverdila-novye-pravila-dlja-filmov-pretendentov-na-oskar.html
  Ps. Przynajmniej za Stalina i Hitlera wprowadzając podobne ‚zasady” nie pierniczyli o „wolności i tolerancji”…

  Polubione przez 4 ludzi

 6. OT światowe, czyli rośnie kolejka do ‚Pokojowej Nagrody Nobla”. Ktoś tam chce by dostał ją Donald Trump za doprowadzenie do zawarcia porozumienia pokojowego pomiędzy Izraelem a…Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi chociaż oba te państwa nigdy ze sobą wojen nie toczyły…
  >https://twitter.com/spectatorindex/status/1303626998359572481
  Z kolei były ‚Płezydęt Ełopy” Tusk chce by „pokojowego nobla” dostała Swietłana Tichanowska wraz z mężem za „umęczenie przez reżim Łukaszenki”…
  >https://twitter.com/donaldtuskEPP/status/1303637407108038657

  Polubione przez 4 ludzi

 7. No to kuźwa zarąbiście, zagadka skąd „zdrowi” pracownicy z Ukrainy nagle chorują się rozwikłała.

  Na Ukrainie handluje się zaświadczeniami o negatywnym wyniku testu na COVID-19 – podała agencja prasowa Interfax-Ukraina. Powodem jest umożliwienie wyjazdu za granicę.
  Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Ukraina.-Kwitnie-handel-negatywnymi-testami-na-COVID-19
  Na dziś testy PCR robi się zarówno po to, by wykryć wirusa, jak i realizując formalne wymogi w celu wyjazdu za granicę albo zakończenia kwarantanny. Jeśli chodzi o wyjazd za granicę, to obecnie na rynku już istnieje pewien handel zaświadczeniami o negatywnym wyniku PCR w celu wyjazdu za granicę – powiedział agencji Mykoła Skawronskyj, dyrektor handlowy laboratorium Sinewo.
  Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Ukraina.-Kwitnie-handel-negatywnymi-testami-na-COVID-19
  https://biznes.radiozet.pl/News/Ukraina.-Kwitnie-handel-negatywnymi-testami-na-COVID-19

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Ukraińskie społeczeństwo przez 360 lat było karmione antypolonizmem. Na dobrą sprawę dopiero od lat sześciu nastąpił zwrot jeśli chodzi o tamtejszą polityką zagraniczną, gdzie wektory zostały przesunięte na bardziej propolską stronę. Wydarzenia takie, jak w Hucie Pieniackiej są dziś rzadsze, jednak się zdarzają i niestety zdarzać się jeszcze będą. Bywa, że są one inspirowane przez różnego rodzaju rosyjskich agentów wpływu, którzy wzajemne animozje między Polską a Ukrainą starają się podgrzewać – mówi portalowi DoRzeczy.pl dr hab. Zbigniew Girzyński z PiS.
  https://dorzeczy.pl/kraj/152819/prof-girzynski-ukrainskie-spoleczenstwo-przez-360-lat-karmiono-antypolonizmem.html
  Komentarz: Najlepszym podsumowaniem jest wypowiedź profesora na temat działań rządu w Warszawie w sprawie odsłonięcia tablicy z haniebnymi hasłami w Hucie Pieniackiej.cytat:
  „Najlepszym sposobem, by takich wydarzeń było jak najmniej, jest szybka, spokojna, ale adekwatna do sytuacji, zdecydowana reakcja polskich władz. Działanie premiera Mateusza Morawieckiego było dokładnie taką reakcją.”
  Reakcja premiera- tydzień po incydencie, zapytanie, żadnych sankcji, czy choćby gróźb wobec sprawców.

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Powiew normalnosci czy zasłona dymna?

  Warszawski prokurator Maciej Młynarczyk, znany ze ścigania za ocalałych z rzezi wołyńskiej, nie będzie już zajmował się sprawami o tzw. mowę nienawiści. Kierownictwo odebrało wszystkie tego rodzaju sprawy jego jednostce i przeniosło je do innej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/prok-mlynarczykowi-odpowiedzialnemu-za-nekanie-ocalalych-z-rzezi-wolynskiej-odebrano-sprawy-o-tzw-mowe-nienawisci/

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Wszystkie podstawowe czołgi T-72, które służą w rosyjskiej armii, zostaną zmodernizowane do najnowszego standardu T-72 B3M – poinformował resort obrony Federacji Rosyjskiej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/rosja-planuje-zmodernizowac-wszystkie-czolgi-t-72-do-najnowszego-standardu-t-72-b3m/
  Komentarz: A u nas trwa wciąż analiza koncepcyjna 🙂
  W efekcie nie mamy obrony przeciwrakietowej, w armii nadal używane są wiekowe Honkery i BWP-1, nie mamy floty wojennej i nie mamy nawet dronów (!).
  Jednak zapłaciliśmy już amerykanom za samoloty rakiety, nową bazę i stacjonowanie wojsk sojusznika w Polsce więc jest „ok”.
  Ostatnio czytałem że możliwe jest produkowanie koreańskiego czołgu podstawowego K2 Black Panther i nawet jego polonizacja(!). To jednak chyba tylko w moich marzeniach nasz kraj dostałby tak dobre i nowoczesne czołgi na stan.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/K2_Black_Panther

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Wasalizm w czystej postaci. suweren kazał -sługa spieszy wykonać 😦

  Ministerstwo Cyfryzacji przekazało do konsultacji projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, który ma uderzyć w chiński koncern Huawei – informuje WP.pl. Nowe przepisy mają dotknąć popularnej aplikacji TikTok, a także operatorów sieci komórkowych, którzy zostaliby zmuszeni do usunięcie chińskiego sprzętu na własny koszt.
  https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-przygotowal-projekt-ustawy-wymierzonej-m-in-w-chinski-koncern-huawei/

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Były szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Bohdan udzielił wywiadu popularnemu ukraińskiemu dziennikarzowi Dmytro Gordonowi w trakcie którego opowiadał o „krecie” w otoczeniu obecnego Prezydenta Ukrainy który miał spowodować klęskę „specoperacji” ukraińskich służb z tzw. wagnerowcami (czyli wywiezienie ich na Ukrainę). Potwierdził w ten sposób to o czym opowiadał m.in Poroszenko;
  https://strana.ua/news/288819-v-provale-operatsii-s-vahnerovtsami-vinovat-krot-iz-okruzhenija-zelenskoho-bohdan.html
  Opowiedział także o „postawieniu się” Zełenskiego Departamentowi Stanu USA które miało polegać na przeciwstawieniu się stronie amerykańskiej która chciała by na stanowisku szefa Narodowego Antykorupcyjnego Biura Ukrainy pozostał Artem Sytnik. Zełenskij miał spowodować uznanie przez ukraiński Trybunał Konstytucyjny wyboru Sytnika za „niekonstytucyjny”;
  https://strana.ua/news/288822-zelenskij-pljunul-v-spinu-hosdepu-ssha-bohdan.html
  Bohdan opowiedział także o „tajnych spotkaniach” (podobno czterech) obecnego szefa Biura Prezydenta Ukrainy Jermaka z byłym prezydentem Poroszenką do których ma dochodzić w restauracji jednego z „elitarnych sklepów odzieżowych” w Kijowie;
  https://strana.ua/news/288842-ermak-tajno-vstrechaetsja-s-poroshenko-v-elitnom-butike-kieva.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. W temacie pobicia Wołodymyra Bałucha „hiroja Ukrainy” co to był ‚więziony przez reżim Putina”, a którego ciężko pobito i okradziono w kijowskim ‚Hydroparku”. Policja poinformowała że Bałuch w kijowskim ‚Hydroparku” świętował rocznicę swojego zwolnienia z „kremlowskiej niewoli” wraz z innymi wtedy zwolnionymi, w tym także z ‚reżyserem’ Ołehem Sencowem. POROCHOBOTY od razu miały ogłosić ze za pobiciem Bałucha stoją „osoby rosyjskojęzyczne”, choć policja dopiero „identyfikuje naocznych świadków zdarzenia”;
  https://strana.ua/news/288582-vladimir-balukh-izbit-v-hidroparke-chto-proizoshlo-byvshim-zakljuchennym.html

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Tymczasem w Kijowie SBU zatrzymała ‚jednego z liderów tzw. państwa islamskiego”, ściganego przez INTERPOL, który od 2018 roku miał przebywać na terytorium Ukrainy wykorzystując „podrobione dokumenty”. Nie podano narodowości i obywatelstwa aresztowanego informujac tylko ze w tzw. państwie islamskim w Syrii i Raku był ‚zastępca jednego z wyższych dowódców narodowości czeczeńskiej”, a na Ukrainie kierował „grupa przestępczą złożoną z uchodźców – obywateli państw Azji Środkowej”;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4272405-v-kyeve-zaderzhaly-odnoho-yz-rukovodytelei-yhyl

  Polubione przez 3 ludzi

 15. W temacie nowych ‚zasad” przyznawania filmowych ‚oskarów”. Okazuje się że od dawna te „kryteria” spełniają ‚produkcje filmowe” tzw. państwa islamskiego;
  1. Minimalnie zawsze jeden z głownych bohaterów to „niebiały”
  2. Cała obsada to członkowie „prześladowanej mniejszości (muzułmanie)”
  3. Są i przedstawiciele tzw. LGBT, którzy zazwyczaj …spadają z dachów
  >https://twitter.com/tvjihad/status/1303742883254730753

  Polubione przez 3 ludzi

  • Wyobrażasz sobie, jakby to było gdyby na scenę wyszedł taki bojownik ISIS przemawiać do zgromadzanych elit? Ale te „dzieła” w złym świetle pokazują „mniejszości”, więc jury konkursu zapewne nie skłoni się do korzystnego werdyktu.
   P.S Ciekawe co z filmami animowanymi? Czy tam też te „nowe kryteria” będą chcieli wcisnąć?

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.