Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2020r.- 1911 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 184.

„Kreml ubolewa, że ​​do wspólnej inspekcji w Donbasie nie doszło i uważa, że ​​asystenci przywódców formatu normandzkiego omówią przyczyny jego odwołania”– powiedział sekretarz prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow.

Wcześniej przedstawiciel Kijowa w grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, Leonid Krawczuk powiedział, że zaplanowana na czwartek inspekcja pozycji ukraińskich sił bezpieczeństwa w pobliżu wsi Szumy nie odbędzie się.

„To, że do tego nie doszło, jest oczywiście złe, godne pożałowania. Jestem pewien, że asystenci będą mieli okazję przedyskutować przyczyny, dla których ta kontrola nie miała miejsca. Cóż, ogólnie rzecz biorąc, każdy bezpośredni dialog między asystentami w sprawie strefy rozgraniczenia w południowo-wschodniej Ukrainie jest oczywiście ważny. A jeszcze ważniejsza jest skuteczność takich rozmów. Bo wiemy, że najczęściej niestety nabierają one charakteru takiej pustej retoryki pod względem treści i skuteczności. Miejmy nadzieję, że tym razem będziemy mogli podać namacalne rezultaty”– powiedział Pieskow, odpowiadając na pytanie, czy odwołanie kontroli nie jest powodem do odwołania „formatu normandzkiego” i jakie są oczekiwania Kremla wobec tego spotkania.

W związku z nieskrywanym zaniepokojeniem Kreml, szef ukraińskiej delegacji w TGK, były prezydent Ukrainy, Leonid Krawczuk zmuszony został do stonowania postawy dowództwa OPS, które nie zezwoliło na czwartkową inspekcję przedstawicielom WCKiK DRL nielegalnie rozbudowanych fortyfikacji USZ w pobliżu wsi Szumy koło Gorłówki.

Za kilka dni strony będą mogły wrócić do kontroli ukraińskich stanowisk w rejonie wsi Szumy. Szef ukraińskiej delegacji do trójstronnej grupy kontaktowej Leonid Krawczuk powiedział o tym na antenie TSN.Ranok.

„Uważamy to za prowokację. Przeanalizujemy sytuację, dlaczego tak się stało. Wtedy stanie się jasne, czy jest to na przykład odroczenie, spotkanie. Sytuacja zmienia się każdego dnia. Nie mogę jeszcze mówić o wyniku”– powiedział Krawczuk.

Swoją analizę sytuacji przedstawił też Departament ML DRL, którego zastępca szefa, Eduard Basurin określił zaplanowanym działaniem, którego zadaniem było zakłócenie przez Ukrainę wspólnej inspekcji w rejonie wsi Szumy.

„Niepowodzenie inspekcji z udziałem przedstawicieli DRL i Ukrainy w WCKiK w rejonie wsi Szumy koło Gorłówki Kijów mógł z wyprzedzeniem zaplanować w celu podwyższenia notowania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wobec nacjonalistów”– poinformował dzisiaj zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin po szczegółowej analizie wydarzeń.

„Analizując, co się stało, dochodzimy do wniosku, że zakłócenie wspólnej inspekcji przez Ukrainę 10 września w rejonie wsi Szumy było zaplanowanym działaniem mającym na celu podwyższenie notowań Zełenskiego i flirtowanie z nacjonalistami”– stwierdzizł Basurin.

Dodał, że świadczy o tym zbyt szybka zgoda strony ukraińskiej na przeprowadzenie kontroli w Szumach oraz wcześniej zatrudnione i przeszkolone grupy nacjonalistów w Charkowie, które mimo zakazów zorganizowały wiec w bezpośrednim sąsiedztwie linii frontu. „Oprócz ‚przypadkowego’ przebywania obok protestujących, grup dziennikarskich czołowych ukraińskich kanałów telewizyjnych, które relacjonowały wydarzenia ‚na żywo’, a wraz z nimi zastępcy komendanta OPS Bogdana Bondara, który zdecydował się porozmawiać z ‚ludem’ i poparł opinię protestujących o niedopuszczaniu przedstawicieli naszej republiki do kontroli ukraińskich stanowisk, nawet w ramach mechanizmu koordynacyjnego”– zaznaczył wiceszef DML DRL.

*

A na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku w dniu wczorajszym, Ukraińskie Siły Zbrojne (USZ) przeprowadziły prowokacyjnie dwa ostrzały podczas wizyty dyplomatów z Europy w strefie „OPS”.

„Ukraińskie Siły Zbrojne dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni, podczas gdy dyplomaci z Niemiec i Francji znajdowali się w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił”– poinformował o tym na briefingu dla mediów, oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy.

„Pomimo obecności w strefie OPS przedstawicieli dowództwa attache obrony przy ambasadach Republiki Francuskiej i Republiki Federalnej Niemiec na Ukrainie ukraińskie formacje zbrojne Ukrainy przeprowadziły prowokacyjnie dwa ostrzały, naruszając tym samym dodatkowe środki wzmocnienia i kontroli stanu zawieszenia broni” powiedział Osadczy.

Pierwsze zajście miało miejsce o godzinie 16:20 gdy wystrzelono pociski smugowe na stanowiska 2 batalionu 30 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Zołotje-4, którego celem było stworzenie ogniska ognia w pobliżu stanowisk obrońców republiki.

Do następnego doszło o godz. 18:25, kiedy to żołnierze 2 batalionu 14 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy podjęli drugą próbę sprowokowania oddziałów resortu obrony ŁRL, otwierając ogień pośredni na stanowiska Milicji Ludowej w pobliżu wsi Gołubowskoje.

„Ze względu na brak zagrożenia dla życia naszych żołnierzy i ludności cywilnej oddziały Milicji Ludowej nie otworzyły w zamian ognia i ściśle przestrzegały istniejącego na czas nieokreślony zawieszenia broni”– podkreślił Osadczy.

Poza tym, USZ podłożyły miny przeciwpancerne w rejonie wsi Szczastje.

„Kijowskie formacje zbrojne umieściły na drodze w pobliżu Szczastje dwie miny przeciwpancerne”– poinformował Jakow Osadczy.

„Korzystając z istniejącego zawieszenia broni, formacje zbrojne nadal masowo minują teren. Według SMM (Special Monitoring Mission) OBWE, oprócz wcześniej wykrytych 36 min przeciwczołgowych zainstalowanych w poprzek lokalnej drogi w kierunku wioski Szczastje, odnotowano rozmieszczenie kolejnych 2 min przeciwpancernych TM-62”– wyjaśnił Osadczy.

Osadczy zaznaczył, że takie działania kijowskich formacji zbrojnych stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludności cywilnej i międzynarodowych obserwatorów.

„Wzywamy kierownictwo misji OBWE do nakłonienia strony ukraińskiej do spełnienia wymogów zawartych przez nią porozumień”– dodał oficjalny przedstawiciel resortu obrony ŁRL.

Poza tym, Ukraina wstrzymała dostawy wody do ŁRL z zachodniej stacji filtrującej.

„Strona ukraińska ograniczyła zaopatrzenie w wodę do ośmiu miast republiki i miejskiej osady Sławianoserbsk”– poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych ŁRL.

„Zgodnie z zawiadomieniem zakładu użyteczności publicznej ‚Popasniański Odcinek Wodnokanału’ (obejmuje terytorium Ukrainy), w związku z wyłączeniem pompowni ZFS-1, ZFS-2, ZFS-3 od godz. 10:00 w dniu 10 września 2020 r. z powodu braku napięcia, dostawa wody z terytorium Ukrainy została przerwana”– oświadczyła służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych ŁRL.

W związku z tym ograniczono dostawy wody do konsumentów w Stachanowie, Kirowsku, Brjance, Pierewalsku, Alczewsku, Zorińsku, Artemowsku, Pierwomajsku i Sławianoserbsku.

„Brak wody do ww. miejscowości wyniesie nie więcej niż 70%” – poinformowało Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.

Strona ukraińska dostarcza wodę do ŁRL z dwóch głównych ujęć wody znajdujących się na terenach kontrolowanych przez Kijów- z byłego ZSRR w obwodzie lisiczańskim oraz z ujęcia Pietrowskiego w obwodzie staniczno-ługańskim. W przypadku ograniczenia lub przerwy w dostawie wody z SOG, trudności z zaopatrzeniem w wodę będą miały Stachanow, Kirowsk, Brjanka, Pierwomajsk, Krasny Łucz, Antracyt i Alczewsk. Po zatrzymaniu dostaw wody z ujęcia Pietrowskiego, szereg dzielnic mieszkalnych Ługańska odczuwa deficyt, przede wszystkim górna część powiatu kamennobrodskiego.

Według państwowego jednolitego przedsiębiorstwa LPR Ługańskwoda republika samodzielnie zaopatruje się w wodę w 84%, dostawy z Ukrainy spadły do ​​15%.

Ponadto, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły pojazdy opancerzone w obszarach mieszkalnych.

„Ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły pięć pojazdów opancerzonych w dzielnicach mieszkalnych wsi Nowozwanowka”– poinformował Jakow Osadczy.


„W ciągu ostatniego dnia ujawniono rozmieszczenie sprzętu 30 brygady- dwóch bojowych wozów piechoty i trzech bojowych wozów opancerzonych w dzielnicach mieszkalnych Nowozwanowki”
– dodał Osadczy.

Osadczy poinformował, że fakty rozmieszczenia broni i sprzętu wojskowego przez jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu budynków mieszkalnych i obiektów komunalnych na terytorium kontrolowanym przez Ukrainę stanowią naruszenie dodatkowych środków zapewniających zawieszenie broni i są potwierdzone w raporcie Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE z 10 września 2020 r.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

5 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 12 вересня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається стабільною та повністю контрольованою. Підрозділи Збройних Сил України та інших складових сил оборони, дотримуючись режиму припинення вогню, продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням.
Минулої доби, 11 вересня, порушень домовленостей, що були досягнуті 22 липня 2020 року в рамках Тристоронньої контактної групи, з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано не було. По всій лінії розмежування спостерігалася тиша.
Від початку поточної доби, 12 вересня, режим припинення вогню зберігається повною мірою. Наші воїни продовжують виконувати поставлені завдання та готові миттєво реагувати на будь-які зміни оперативної обстановки.
Крім військовослужбовців Збройних Сил України, у районі проведення операції Об’єднаних сил належно виконують свої завдання інші складові сил оборони.
У прифронтових районах саперами ДСНС України розміновано понад 10 гектарів території та передано на знищення 42 вибухонебезпечних предмети.
Всього з початку проведення ООС піротехнічні підрозділи обстежили 8267 гектарів території та 23 гектари акваторії. Вилучено та знешкоджено 48 366 вибухонебезпечних предметів.
Окрім цього, для мінімізації наслідків артилерійських обстрілів попередніх років рятувальники Об’єднаних сил проводять роботи з відновлення пошкоджених житлових будинків та об’єктів інфраструктури. Зокрема, минулої доби завершено відновлення 10 будинків, ще на 33 об’єктах роботи тривають.
На контрольних пунктах в’їзду-виїзду особовим складом ДСНС надано медичну і психологічну допомогу 51 громадянину.
Ситуація в районі проведення операції залишається контрольованою українськими захисниками. У смугах відповідальності наших бригад не зафіксовано жодної збройної провокації чи обстрілу.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

37 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2020r.- 1911 dzień od nowego rozejmu.

 1. Wstawanie z kolan…

  Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Zeleńskim na temat upamiętnień „ukraińskich” w Polsce. Kijów żąda odbudowy pomników UPA w Polsce, w międzyczasie faktycznie zablokował prace ekshumacyjne pomordowanych przez UPA Polaków.
  https://www.unian.info/politics/ukraine-poland-ties-zelensky-duda-discuss-issues-of-national-memory-11144162.html
  Moje stanowisko w tej sprawie wielokrotnie powtarzałem, odczuwam po prostu niesmak przyglądając się nieporadności władz w Warszawie w zakończeniu tej błazenady. Wszystkie problemy możnaby załatwić w ciągu kilku miesięcy stosując stanowcze decyzje. Kontrsankcje strony polskiej byłyby o wiele dotkliwsze dla Ukrainy.
  Nawet odbudowanie owych pomników mogłoby zostać zorganizowane w taki sposób, by interes Polski nie został naruszony. Postumenty można by odbudować i… umieścić zdania jakie nie kolidowałyby z prawdą historyczną. Przykładowo zamiast „chwała upowcom” w ten sposób można by użyć zdań: ” Pamięci tragicznie zmarłych obywateli polskich pochodzenia ukraińskiego z lat …..”
  Mam jednak poczucie, że władze w Warszawie NIE CHCĄ owego problemu rozwiązać, jakakolwiek reakcja strony polskiej byłaby negatywnie odebrana przez naszych „braci ze wschodu” i kłóciłaby się z ideą międzymorza.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. W temacie wstępniaka

  Leonid Krawczuk stwierdził, że postanowienia Mińsk-2 nie da się wypełnić.
  https://www.unian.info/politics/donbas-war-minsk-agreements-impossible-to-fulfill-kravchuk-says-11144114.html
  Komentarz: Strona ukraińska jest po prostu niepoważna. Nikt ich nie zmuszał do podpisania umów z republikami, dosłownie NIKT. Poprzednia ekipa z Kijowa zrobiła to, bo kraj z powodu konfliktu na wschodzie kraju staczał się gospodarczo i stracił większość potencjału militarnego.
  Postulaty umowy były jasne i dawały szanse na zakończenie sporu, a teraz Kijów po latach ocknął się, że warunki nie są tak dobre jakby oficjele chcieli i de facto wskazują, że cała operacja ATO była niepotrzebna.

  Polubione przez 4 ludzi

  • To, że umowa mińska była dla strony ukraińskiej nie korzysta, to zdawała ona sobie sprawę w momencie jej podpisywania. Po prostu okoliczności ją do tego zmusiły. Teraz, jak nabrali oddechu w płuca, umowa ta ich najwyraźniej zaczęła uwierać. Wzt. oni ją już de facto zerwali……tylko co będzie dalej? Może liczą na jakąś kolejną wersję swojego blitzkriegu?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Przede wszystkim zbędne było użycie w tej operacji „anty”terrorystycznej Ukraińskich Sił Zbrojnych. Ale skoro Ukraińska Państwowa Armia postanowiła kroczyć śladami Ukraińskiej Powstańczej Armii, to nie ma co się dziwić.
   Oni liczą na to, że w ramach „przejmowania kontroli nad granicą” będą mogli przeprowadzić ofensywę, ponieważ dla ich ekstremistów (także w USZ), taka ofensywa byłaby oczywiście działaniem pokojowym.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Dobra wiadomość z Ukrainy.
  Według tamtejszych władz spadek PKB po 7 miesiącach wynosi „tylko” 6.2% w skali roku.
  https://www.unian.info/economics/economy-ministry-decline-in-ukraine-economy-slows-to-6-2-11143808.html
  Komentarz: I ładnie i pięknie te liczby wyglądają, tylko sytuacja może się pogorszyć w ciągu kilku następnych miesięcy. Po pierwsze w tym roku zbiory ziarna były dużo niższe od zakładanych-spadnie sprzedaż tego surowca za granice. po drugie przekazy pieniężne od gastarbeiterów spadają. Z powodu Covid-19 ubywa pracowników z Ukrainy w UE i Rosji. Po trzecie sama epidemia zaczyna nabierać tempa na Ukrainie, przy dalszym rozwoju choroby konieczne będą kolejne restrykcje które uderza w biznes.
  Z niecierpliwością czekam na kolejne dane, z pewnością ekipa „ZE” będzie starała się zmniejszyć negatywny obraz obwału gospodarki. Dane będą przedstawiane wybiórczo, po to by skala tragedii nie została całkowicie poznana.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Gospodarka Ukrainy w pełnej krasie
  Jak podał tamtejszy urząd statystyczny głównymi towarami eksportowymi Ukrainy (pod względem wartości liczonej w $) są: zboża, rudy metali i olej słonecznikowy. Towarami importowanymi są: benzyna i towary ropopochodne, maszyny i silniki i sprzęt RTV AGD. Cóz dodać cóż ująć -faktoria w pełnej krasie.
  https://www.unian.info/economics/foreign-trade-ukraine-sees-decline-in-exports-imports-of-goods-11143976.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Priorytety najważniejsze.
  W budżecie na rok 2021 rząd w Kijowie zakłada „zwiększenie” nakladów na bezpieczeństwo do 6% PKB.
  https://www.unian.info/economics/nsdc-defense-sector-financing-to-be-increased-to-almost-6-of-gdp-in-2021-11143463.html
  Komentarz: To lekka manipulacja danymi. W 2020 Ukrainę czeka spory spadek PKB, ile jeszcze do końca nie wiadomo. Wydatki na wojsko w ekwiwalencie hrywny nie zmienią się znacznie, pozostaną na podobnym poziomie z 2020. Inaczej jest z realną wartością tych środków. Wartość hrywny mocno się obniżyła w ostatnich tygodniach, za budżet z 2021 będzie można kupić mniej zagranicznego sprzętu niż w 2020.

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Otrucie Nawalnego”. Na jaw wychodzą coraz ciekawsze informacje na temat jego ‚towarzyszki” Mariny (alias Marii) Piewczich która miała być z nim gdy został „otruty”, a nastepnie 22 sierpnia opuściła terytorium Rosji wylatując do Niemiec i od tej pory odmawia złozenia wyjaśnień w sprawie „otrucia Nawalnego”.
  Jak się okazuje Piewczich (prawdopodobnie obywatelka Wlk. Brytanii) ma związki z firmą działającą w branży…biotechnologicznej, której szefuje jej…ojciec, Konstantyn „SkinPort’ (ООО «Игла»). Firma „papy” Piewczicha specjalizuje sie m.in w produkcji igieł do…bezbolesnych iniekcji;
  https://russian.rt.com/russia/news/782464-istochnik-rossiya-navalnyi
  https://www.ntv.ru/novosti/2414360/
  Strona firmy „papy” Piewczicha;
  https://www.f6s.com/skinport

  Polubione przez 3 ludzi

 7. OT w sprawie Białorusi. Ambasador Ukrainy w Mińsku złozył w MSZ Białorusi oficjalny protest z powodu rewizji jaka w jego samochodzie przeprowadzili białoruscy pogranicznicy;
  https://strana.ua/news/289237-posol-ukrainy-v-minske-napravil-notu-v-mid-belarusi-iz-za-osmotra-mashiny.html
  A tymczasem pomimo obecnej sytuacji na Białorusi i krytyce poczynań Łukaszenki USA nie rezygnuje z wysłania do Mińska nowego ambasadora;
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9433623

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Ciąg dalszy afery z tzw. wagnerowcami zatrzymanymi na Białorusi. RedNacz ukraińskiego portalu „Censor.net” Jurij Butusow poinformował, powołujac się na swoje „źródła”, że zatrzymanie przez tureckie „specsłużby” w Odessie „kurdyjskiego terrorysty” (członka PKK) odbywało się „pod kontrola SBU” i było „wyrazem wdzięcznosci” za pomoc jaka tureckiego ‚specsłuzby” miały okazać przy zatrzymaniu tzw. wagnerowców. Dla przypomnienia, mieli oni 25 lipca wystartować z Mińska samolotem tureckich linii lotniczych i lecieć do Stambułu, a w trakcie lotu miało dojśc do ‚awarii” i samolot miał wylądować na terytorium Ukrainy, gdzie zostaliby zatrzymani;
  https://strana.ua/news/289300-ukraina-sobiralas-rasplatitsja-s-turtsiej-za-pomoshch-v-poimke-vahnerovtsev-peredachej-kurdskoho-boevika-isy-ozera.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Tymczasem „Pinokio” nagrodził orderem ‚Za zasługi” nagrodził ukraińskiego piłkarza Romana Zozulę znanego z manifestowania swoich banderowskich i neonazistowskich pogladów, za co był „tępiony” przez kibiców gdy grał w klubach w Hiszpanii. Piłkarz publicznie deklarował ze jest „fanem Stepana Bandery” oraz przebywał na „froncie” na Donbasie gdzie odwiedził batalion (obecnie Pułk MSW Ukrainy) ‚Azow”.
  Co ciekawe nagrodzony został także za rządów Poroszenki;
  https://strana.ua/news/289251-zozulja-poluchil-orden-ot-zelenskoho-chem-izvesten-futbolist-i-volonter-fanat-bandery-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. „Disney” chińską agenturą? Amerykańscy senatorowie i kongresmeni, zarówno z Partii Demokratycznej jak i Republikańskiej, w oficjalnym piśmie zażądali od „Disney’a” wyjaśnień na temat współpracy z władzami chińskim. Sprawa dotyczy filmu ‚Mulan” który kręcony był m.in w chińskim regionie Sinciang w którym według Amerykanów łamane są prawa Ujgurów. Podczas krecenia zdjęć do filmu miano korzystać z pomocy chińskich służb bezpieczeństwa, które przez Amerykanów są oskarżane o bezpośredni udział w prześladowaniu Ujgurów;
  https://strana.ua/news/289359-vlasti-ssha-raskritikovali-disnej-za-sotrudnichestvo-s-kitaem-na-semkakh-mulan.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Ukraińska codziennosć. W nocy w Dnieprze idący ulica mężczyzna został ranny w wyniku eksplozji „miny – pułapki” (przygotowanej za pomoca odłamkowego granatu RGD-5 );
  https://korrespondent.net/city/dnepr/4273329-v-dnepre-pry-vzryve-samodelnoho-ustroistva-postradal-muzhchyna
  Na terytorium obwodu ługańskiego pod kontrola Kijowa,w pobliżu miejscowości Rubieżnoje w tzw. strefie OZS, SBU zlikwidowało „narkolaboratorium”. Jedna z zatrzymanych w zwiazku z akcją SBU okazał się „były członek jednego z ukraińskich batalionów ochotniczych”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4273338-v-zone-oos-byvshyi-boets-dobrobata-y-uholovnyk-orhanyzovaly-narkolaboratoryy
  Plus pijacka „draka” w pociągu relacji „Użhorod – Odessa”;
  https://dumskaya.net/news/pyanyy-passazhir-ustroil-draku-v-poezde-uzhgorod-126065/

  Polubione przez 3 ludzi

 12. ,,Otrucie Nawalnego”

  Jeden pokój w Hotelu wynajęty we dwoje…
  i wzajemne, bezbolesne szprycowanie się.

  Wygląda mi to na ,,pałacowy zamach stanu”.
  Nawalny jako Car samodzierżawca opozycji
  sprowadzający ją na margines 2% poparcia
  stał się dla Zachodu i kliki Chodorkowskiego
  ,,trupem politycznym”, który szkodził sprawie.
  Więc go ,,zaocznie” abdykowano i skazano na banicję, ale by nie zaszkodzić tym opozycji ,,usunięto” go z należnymi mu ,,honorami” , czyli w ,,bizantyjskim stylu” podtruto i wywieziono do Niemiec, podrzucając Merkel ,,zgniłe jajo”.
  Zagrywka zaiste makiaweliczna.
  🔸 I. Nieświadomy niczego Nawalny autentycznie drze jape w kiblu samolotu
  Lekarze w Omsku nie są wstanie rozpoznać przyczyny zapaści Nawalnego, a specjaliści toksykolodzy wykluczają znane im trucizny, wiec wywiad uznaje, skoro Niemcy* chcą go koniecznie jak najszybciej , to znaczy, że Angole mają antidotum.
  Uznają zatem, że z dwojga złego lepiej dla Rosji będzie jeśli go wydadzą, niż trzymać trupa w swojej szafie, bo i tak czy siak będą narażeni na ,,skripalosankcje” i ataki na NS-2, atak zyskują na czasie i w drugim etapie, gdy przeciwnik odkryje swe karty przejdą do ataku.
  🔸 II. Angela Merkel odkrywa, że Jankeska agentura w BND (niemiecki wywiad) i jej wewnątrzpartyjna opozycja podłożyła jej świnię i nie kontroluje już całkiem swego gabinetu. Podtrzymuje narzuconą jej narrację o ,,otruciu”, bo ze względów prestiżowych musi, ale blokuje jej impend i wydaje dwa znamienne oświadczenia: I. nie będzie łączyć sprawy Nawalnego z NS-2; II. Gazociąg NS-2 to projekt Unijny, zatem decyzja o wstrzymaniu budowy podejmą nie same Niemcy, ale państwa Unii zainteresowane tym projektem.
  🔸 III. Można powiedzieć, że sprawa Nawalnego została sprowadzona przez Merkel do bicia medialnej piany przez MSM media do nacisku i szantażu na Putina by nie angażował się zbytnio na Białorusi i łagodził represje Łukaszenki wobec opozycji, ale remake skiripalopodobne na Putinie nie robi już wrażenia. Rosjanie odczekawszy propagandowy atak i w sytuacji gdy Zachód wystrzelał się już z faktoidów, sami przeszli do kontrofensywy propagandowej (owe podsłuchane przez białoruski wywiad rozmowy Berlina z Warszawą) i dyplomatycznej , żądając przedstawienia Faktów a nie faktoidów, zepchnęli dyplomację niemiecką do głębokiej defensywy.
  🔸 IV. To co czyni teraz Merkel przypomina działania Zelenskiego, który sparaliżował SBUcko-jankeską prowokację z Wagnerowcami tuż przed wyborami na Białorusi, a to oznaczałoby , że obie te prowokacje zaplanowane były i prowadzone są z jednej jankeskiej Centrali , a rządy państw europejskich nie mogąc się jawnie przeciwstawić Jankesom stosują metodę obstrukcji, by złagodzić negatywne dla nich konsekwencje.
  🔸 V. I tak intryga się zapętla i powracamy do punktu 🔸. I. ,czyli przechodzimy do wewnątrz rosyjskiej polityki. Nawalny jako lider się zużył ,skompromitował należało go wymienić na nowy, atrakcyjny, żądny władzy i sukcesu model o czystej kartotece nieubabranej w machlojki, kobietę z wielkiego miasta, agresywną amazonkę przy tym ładną … Lubow Sobol – Twarz moskiewskich protestów.
  ” Lubow” to po rosyjsku miłość , a sama Lubow Sobol jest niezwykle podobna do piosenkarki Jarosławy śpiewającej bardzo ładną piosenkę ,,Eto lubow” ,czyli opozycja będzie miała nawet swój przebój.
  Atak na poważnie, to zagrywka z ,,otruciem ” Nawalnego ma za zadanie chronić Lubow Sobol przed atakami zwolenników Nawalnegoi i zdeprymować służby by trzymały się od niej zdala , gdy zasiadać będzie jako caryca (Katarzyna?) na tronie opzycji.

  Polubione przez 4 ludzi

  • No to jest HIT :-)) Amerykański „Bloomberg” informuje ze internet na Białorusi „reżimowi Łukaszenki” pomaga blokować…amerykański producent sprzętu sieciowego „Sandvine Inc”. „Bloomberg” dysponuje potwierdzeniem swoich rewelacji ponieważ dysponuje nagraniem rozmowy pomiędzy kierownictwem firmy a pracownikami, w którym mowa jest że sprzedała ona białoruskim władzom specjalny sprzęt, za pomocą którego 9 sierpnia na Białorusi sztucznie zablokowano internet. Kierownictwo „Sandvine Inc” na nagraniu zapewnia, że ​​firma nie naruszyła amerykańskich sankcji wobec Białorusi, a także dochodzi do wniosku, że ograniczanie dostępu do niektórych materiałów w Internecie „nie jest częścią praw człowieka” (!)
   Oczywiscie firma odmówiła oficjalnego komentarza w tej sprawie;
   https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-09-11/sandvine-use-to-block-belarus-internet-rankles-staff-lawmakers

   Polubione przez 4 ludzi

   • Hitlerowi i NSDAP także pomagały różne nobliwe amerykańskie firmy, które wyznają zasadę, że żaden pieniądz nie śmierdzi, a biznes to tylko biznes.

    Rewolucja bolszewicka i ta wcześniejsza- demokratyczna, w Rosji, także były finansowane przez m.in. amerykańskie firmy.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.