Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2020r.- 1921 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 194.

Zaostrza się narracja dialogu w ramach porozumień mińskich ze strony ukraińskiej.

„Nie będzie jednostronnych kontroli pozycji w ukraińskiej strefie OPS”
– poinformował szef ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu- Leonid Krawczuk w rozmowie z Radiem Liberty.

„Ukraina może zdecydować tylko w jednym przypadku – co się stanie, żeby nie było jednostronne. Jeśli kontrole, to my i oni, bo mamy dziesiątki, około 50, podkreślam, około 50 przypadków, kiedy ta strona narusza te same porozumienia mińskie, o których mówią, że to my je łamiemy”– powiedział Krawczuk, dodając, że „nie może być tak, że będą żądać Ukrainy, a Ukraina spełni, nie będąc w stanie zmusić OBWE, powiedzmy, poprzez misję obserwacyjną, do spełnienia tych warunków i strony przeciwnej”.

Oczywiście, co jest regułą przedstawicieli Ukrainy, nie podał choćby jednego konkretnego przykładu na naruszanie porozumień mińskich przez stronę przeciwną. Nie znajduje też to żadnego potwierdzenia w raportach SMM OBWE.

Krawczukowi wtóruje Aleksji Reznikow, który stwierdził, że amnestia dla uczestników konfliktu zbrojnego w Donbasie nie będzie działała z automatu. Reznikow, minister ds. reintegracji niekontrolowanych terytoriów Ukrainy, powiedział o tym na antenie ukraińskiego kanału telewizyjnego Ukraine 24.

„Ale oczywiście nie dotyczy to zbrodniarzy wojennych, rabusiów, psychopatów i tym podobnych”– powiedział Reznikow, podkreślając, że „bojownicy odpowiedzą nie tylko zgodnie z prawem ukraińskim, ale także z wszelkimi konwencjami międzynarodowymi”.

Zwrócił również uwagę na fakt, że ogłoszenie amnestii uczestnikom konfliktu zbrojnego motywowanego separatyzmem jest standardową praktyką międzynarodową.

„Badamy 260 konfliktów, które miały miejsce na planecie Ziemia. I za każdym razem oficjalny rząd stosuje amnestię”– dodał Reznikow.

Poza tym, Reznikow jest zdania, że ​​Rosja „wpadła w pułapkę, zgadzając się na porozumienia mińskie”.

<em>”Kiedy Rosjanie zgodzili się na to porozumienie polityczno-dyplomatyczne, które nazywamy porozumieniami mińskimi, bo nie jest to traktat międzynarodowy, również wpadli w pewną pułapkę, bo zgodzili się, że wybory na terenach czasowo okupowanych odbędą się pod kontrolą Biura Demokratów. Instytucji praw człowieka OBWE (OBWE / ODIHR)”– powiedział Reznikow.

Zaznaczył, że OBWE/ODIHR działa tylko zgodnie ze standardem kopenhaskim, który stanowi, że wolne, niezależne wybory mogą odbywać się tylko na terytorium kontrolowanym przez rząd.

„Ponieważ rząd jest zobowiązany do udzielenia gwarancji bezpieczeństwa pracownikom misji monitorującej, która przyjdzie. Jeśli rząd nie da gwarancji, że będą mogli swobodnie i spokojnie poruszać się po terytorium, w przeciwnym razie nie przyjeżdżają, nie monitorują, nie będzie wniosku OBWE ODIHR, że wybory odbyły się zgodnie z prawem ukraińskim, konstytucją i standardem kopenhaskim. Oznacza to, że nie mają dokąd się udać, dopóki w celu rozpoczęcia wyborów kontrola nad granicą zostanie przekazana ukraińskim władzom.”
– wyjaśnił wicepremier Ukrainy.

W tej sytuacji widzi on wyjście z obecnej patowej sytuacji w Donbasie w zaangażowaniu się sił pokojowych jako trzeciej strony.

„Jedyne, co może się tu znaleźć jako rozwiązanie kompromisowe, do którego można dojść poprzez komunikację dyplomatyczną, to zaangażowanie strony trzeciej, o której już dyskutujemy, czyli powrót do tematu sił pokojowych”– podsumował Reznikow, podkreślając, że kwestia ta powinna zostać rozstrzygnięta na szczeblu przywódców krajów formatu normandzkiego; Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji.

Przeciwnego zdania w kwestii tego, kto „wpadł w pułapkę, zgadzając się na porozumienia mińskie”, jest ponownie Leonid Krawczuk, który stwierdził , że podpisując porozumienia mińskie, szef Rosji Władimir Putin „ograł” Ukrainę. Poinformowało o tym, ukraiński oddział Radia Liberty.

„Musimy nauczyć się grać na wszelkich polach politycznych, żeby nie przegrać, bo to, co było w Mińsku od 2015, 2014 roku, wygrał Putin, Putin pokonał Ukrainę i czujemy to dzisiaj. I mamy konsekwencje i nie możemy ich często przekraczać, bo zostały tam podpisane odpowiednie dokumenty, które nie pomagają, a przeszkadzają Ukrainie”– powiedział Krawczuk.

Poza tym, Krawczuk uważa, że ​​Ukraina stara się „grać według równych praw”.

„Czy to się powiedzie, czy zawiedzie, czyli w każdym przypadku- nie powinniśmy nawet o tym dyskutować, musimy działać”– dodał na zakończenie Krawczuk.

*

A na ługańskim odcinku frontu, w ciągu ostatniej doby, żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy (USZ) podczas prac fortyfikacyjnych na stanowiskach bojowych w rejonie Zołotoje-4 został ranny w wyniku wybuchu miny, o czym poinformował o tym Iwan Filiponenko, przedstawiciel służby prasowej Milicji Ludowej ŁRL.

Wcześniej resort obrony republiki informował o eksplozji, jaka nastąpiła podczas ponownego prowadzenia prac fortyfikacyjnych na stanowiskach bojowych kijowskich formacji zbrojnych w rejonie Zołotoje-4. Filiponenko zaznaczył, że przyczyną zdarzenia stała się detonacja miny przeciwpiechotnej PMN-2 zainstalowanej wcześniej przez Siły Zbrojne Ukrainy.

„Według dostępnych informacji, w wyniku eksplozji starszy żołnierz Głuszko od wybuchu miny doznał obrażeń”– powiedział rzecznik prasowy, dodając, że ofiara była nietrzeźwa.

Dowódca batalionu Petrenko zataił fakt tego zajścia przed naczelnym dowództwem, przedstawiając rannego jako dezertera.

A na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, USZ nadal prowadziły prowokacyjne ostrzały destabilizując w ten sposób sytuację na linii kontaktowej, poinformował Departament ML DRL.

„Od początku dnia odnotowano DWA prowokacyjne ostrzały ze stanowisk batalionu Korpusu Piechoty Morskiej 36 Brygady Morskiej Marynarki Wojennej zlokalizowanego na terenie osady WODJANOJE, z granatników został otwarty ogień w kierunku miejscowości ZAICZENKO i LENINSKIJ. W sumie, według obserwatorów DRL w WCKiK zarejestrowano CZTERY wystrzały przy użyciu AGS-17.

Strzały nie były wycelowane i nie zagrażały życiu naszych żołnierzy i cywilów.

Nie wykluczamy, że prowokacyjne ostrzały w batalionie piechoty morskiej dokonywane są z powodu naruszenia dyscypliny wojskowej i odmowy przestrzegania przez żołnierzy zawieszenia broni.

Fakty te zostały szybko przekazane, w ramach mechanizmu koordynacyjnego, przedstawicielom strony ukraińskiej w WCKiK w celu podjęcia działań i wykluczenia oskarżeń Milicji Ludowej o prowokacje.

Przypominamy, że zgodnie z wykazem dodatkowych środków do ustanowienia i utrzymania zawieszenia broni, strona ukraińska w tym przypadku jest zobowiązana do zastosowania środków dyscyplinarnych wobec dowódcy 36 brygady A.W. Gnatowa i powiadomienia o nich koordynatora grupy kontaktowej”– głosi oświadczenie Departamentu ML DRL.

Dodam, że oba te ostrzały zostały przeprowadzone o godzinie 05:35 i 11:30, a poza tym faktem zarejestrowano jeszcze w rejonie stacjonowania ukraińskich żołnierzy w okolicy Wodjanoje, prace fortyfikacyjne prowadzone przez dwóch bojców.

Co zostało udokumentowane poniższym filem:

Ponadto, o godzinie 16:15 w rejonie wsi Grigorowki miał miejsce jeszcze jeden incydent zbrojny, gdy przy użyciu biezpilotowego obiektu latającego USZ zostało zrzuconych 5 pocisków.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 22 вересня 2020 року.

Сала Україні!

Об’єднані сили надійно контролюють ситуацію в районі проведення операції, дотримуючись запровадженого режиму припинення вогню. Українські воїни продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням.
Упродовж минулої доби, 21 вересня, російсько-окупаційні війська тричі порушили домовленості, що вступили в дію 27 липня 2020 року.
Так, постріли зі стрілецької зброї, а згодом з гранатомета, пристосованого для використання мін ПОМ-2, зафіксовано поблизу населеного пункту Мар’їнка. Ще одну ворожу провокацію зі стрілецької зброї відмічено на ділянці неподалік Водяного.
Поодинокі неприцільні постріли не становили загрози життю та здоров’ю українських захисників, тому наші воїни вогонь у відповідь не відкривали.
Крім того, виявлено факт додаткового інженерного обладнання позицій у бік наших підрозділів в напрямку Водяного з тимчасово окупованої Ужівки.
Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було.
Від початку поточної доби, 22 вересня, на усіх ділянках відповідальності наших підрозділів обстрілів з боку противника не зафіксовано.
Захисники України дотримуються режиму припинення
вогню та готові миттєво реагувати на будь-які зміни оперативної обстановки.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

54 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2020r.- 1921 dzień od nowego rozejmu.

 1. W ŁRL zatrzymano sabotażystów (w tym jeden były wojskowy DRL) zwerbowani i opłaceni przez SBU. Mieli porwać mieszkańca republiki, obywatela Włoch Andrei Palmeri.
  https://news-front.info/2020/09/22/v-lnr-zaderzhali-diversantov-pytavshihsya-pohitit-eks-opolchencza-iz-italii/

  Również w ŁRL ukropy zrzucili granaty na pozycje sił Milicji Ludowej LPR w pobliżu wsi Kalinowo-Borszczewate.
  https://novorosinform.org/829401

  A u nas mały pozytyw, solidny łomot dostał gieroj ATO Jurij Boryszak pochodzi z Charkowa i pracuje w Polsce od 2015 roku. Wcześniej służył na kontrakcie w I batalionie 93. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy.
  Jurij i jego kamraci rozmawiali głośno, przeklinali i włączyli wideo w telefonie, gdzie słychać było wulgarny język i jak zbombardowali Donbas, krzycząc „Chwała Ukrainie, chwała bohaterom!”. Co więcej, w barze zaczął chwalić się czerwono-czarną odznaką z Prawego Sektora (organizacja jest w Rosji zakazana – red.) I krzyczał „chwała bohaterom!”. – powiedział Żurawko.

  „Polacy zmęczyli się słuchaniem telefonów Bandery, a ponieważ ich towarzystwo było dużo większe, wyprowadzali wszystkich poza bar. Dwóch, którzy byli z Yuri uciekło, a Jurij został pobity, tak że złamano mu żebra, a jego twarz nie wyglądała jak jego twarz. Polacy wytłumaczyli, że Bandera, „chwała Ukrainie” i UPA (zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej – przyp. Red.) są tu zabronione. Jeśli pójdziesz na policję złożyć skargę, to już nigdy więcej nie pojedziesz do Polski, nie polecamy ” 🙂
  https://novorosinform.org/829307

  Tymczasem kucharz batalionu Sił Zbrojnych Ukrainy zaraził kiłą 15 ukraińskich bojowników…
  https://novorosinform.org/829273

  Polubione przez 3 ludzi

 2. „Otrucie Nawalnego”. Cytat „Niemcy nie mogą wszcząć śledztwa w sprawie tego, co stało się z Aleksiejem Nawalnym, ponieważ do incydentu doszło w innym kraju, poinformowała niemiecka gazeta Sueddeutsche Zeitung.
  Według publikacji, jeszcze zanim kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała wynikach badań próbek [pobranych od] Nawalnego, rząd federalny zwrócił się do Prokuratury Generalnej w Karlsruhe z prośbą o odpowiedź na pytanie, czy ktoś w Niemczech mógłby podjąć śledztwo, ale tam w odpowiedzi „potrząsnęli głowami”;
  https://vz.ru/news/2020/9/22/1061615.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. „Reformować” Ukrainę „pomoże” Zełenskiemu, biznesmen z…Kazachstanu Margulan Seisembajew;
  https://strana.ua/news/291002-kazakhskij-millioner-sejsembaev-zajmetsja-reformami-v-ukraine.html
  Co nie jest zaskoczeniem nazwisko owego kazachskiego biznesmena przewija się w sprawach afer bankowych…
  https://en.tengrinews.kz/crime/londons-high-court-unfroze-assets-of-alliance-bank-former-15274/
  https://thediplomat.com/2015/02/hsbc-scandal-unveils-central-asian-figures/
  „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, spekulantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i najważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów”
  Roman Dmowski

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Idzie wojna, ale tym razem nie będzie to nóż w plecy tylko kop w tą ich część, gdzie tracą one swą jakże godną nazwę:

  https://menway.interia.pl/militaria/rosyjsko-bialoruskie-cwiczenia-przy-granicy-z-polska-zdjecie,iId,2951633,iAId,382618#iwa_source=worthsee

  W odpowiedzi naczelnik podejmuje szybkie działania:

  https://fakty.interia.pl/polska/news-kongres-pis-jaroslaw-kaczynski-podpisal-zarzadzenie,nId,4747011

  Czyżby marzył mu się kolejny „cud nad Wisłą”?

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Dawid Żwanija były bliski współpracownik Poroszenki ujawnił kolejne informacje na temat swojego byłego „pryncypała”. Tym razem oskarżył on Poroszenkę, a także byłego szefa Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy Turczynowa o to ze „zdali ” oni Krym Rosji, a mieli to zrobic na polecenie ówczesnego prezydenta USA Obamy, cytat;
  „Administracja Obamy rozegrała kilka własnych partii z Putinem, a Krym stał się pionkiem na szachownicy. Krym w jakimś celu został przekazany Rosji. Nikt na Ukrainie nie wie dlaczego – nie powiedziano nam. Po prostu [z Waszyngtonu] wydali komendę „nie ruszać”, nic nie róbcie. A Turczynow wykonał to polecenie. Nie jest to absolutnie żadna tajemnica – poza mną o tym wiedzą dziesiątki osób. Nikt wtedy nie ukrywał, że Ukraina wykonuje rozkazy z USA. Byli nawet z tego dumni ”;
  https://strana.ua/news/291005-zhvanija-rasskazal-ob-aneksii-kryma-i-otvetstvennosti-poroshenko-turchinova-i-jatsenjuka.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. SPEKTAKULARNY SUKCES!!!!!!!!!

  Naszym udało się zniewolić jednego Ruska:

  https://fakty.interia.pl/polska/news-interwencja-rosjanin-przez-23-lata-byl-zmuszany-do-niewolnic,nId,4746842#iwa_source=worthsee

  A oni teraz wezmą za to odwet:

  https://menway.interia.pl/militaria/rosyjsko-bialoruskie-cwiczenia-przy-granicy-z-polska-zdjecie,iId,2951633,iAId,382618#iwa_source=worthsee

  Pozdrawiam.

  Ps. a tak na marginesie tej bulwersującej sprawy, ofiara polskich właścicieli niewolników, do złudzenia podobna jest do Clinta Eastwooda. Może to jego przyrodni brat?

  Polubione przez 3 ludzi

 7. OT światowe, czyli 75 sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. WWP wzywa do zniesienia światowych sankcji w celu ożywienia światowej gospodarki dotkniętej koronakryzysu;
  https://strana.ua/news/291093-na-henassamblee-oon-putin-prizval-oslabit-sanktsii-v-svjazi-s-koronakrizisom.html
  A także do wprowadzenia ogólnoświatowego zakazu rozmieszczania uzbrojenia w przestrzeni kosmicznej;
  https://strana.ua/news/291095-na-henassamblee-oon-putin-prizval-zapretit-oruzhie-v-kosmose.html
  Z kolei US Donald „wezwał do postawienia Chin przed wymiarem sprawiedliwości za szereg błędnych działań związanych z epidemią koronawirusa”. Ciekawe tylko przed jakim „wymiarem sprawiedliwości” ponieważ USA przestały uznawać jurysdykcję miedzynarodowych instytucji m.in Trybunału w Hadze oraz WTO…
  https://strana.ua/news/291079-tramp-prizval-nakazat-kitaj-za-oshibki-vo-vremja-rasprostranenija-koronavirusa.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.