Wojna domowa na Ukrainie 29.09.2020r.- 1928 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 200.

Niemieccy parlamentarzyści z ramienia Alternative für Deutschland (AfD- „Partii Alternatywa dla Niemiec”) zaapelowali do swojego rządu o wystąpienie przeciwko przyjęciu Ukrainy do UE i NATO.

„Niemiecki Bundestag apeluje do rządu federalnego o zachowanie neutralności Ukrainy, czyli w miarę możliwości wypowiadanie się przeciwko przyjęciu tego kraju do Unii Europejskiej i NATO”– napisano w apelu parlamentarzystów AfD.

Posłowie wielokrotnie wspominali też w apelu o Rosji i jej związkach z Ukrainą.

Chodzi o to, że ich zdaniem Kijów i Moskwa, mimo nieustannego pogarszania się stosunków, „są ze sobą powiązane kulturowo, religijnie, językowo, ekonomicznie i etnicznie”, ale także historycznie.

„Ukraina nie może mieć wyboru między Rosją a Zachodem. To prowadzi do rozłamu w kraju”– czytamy w apelu posłów AfD.

Członkowie „Alternatywy dla Niemiec” uznali, że Bruksela i Berlin powinny dążyć do rozwoju kontaktów z Moskwą, a także do przyłączenia Kijowa do wspólnej z nią integracji.

Przypomnijmy, że w lutym 2019 r. Rada Najwyższa, na wniosek Petra Poroszenki, przyjęła zmiany w konstytucji, zgodnie z którymi ustalono kierunek przystąpienia kraju do UE i NATO.

W czerwcu 2020 roku Ukraina została szóstym państwem, które otrzymało status bliskiego partnera NATO. Australia, Finlandia, Gruzja, Jordania i Szwecja mają ten sam status.

https://www.world-today-news.com/the-bundestag-called-on-the-cabinet-of-ministers-of-germany-not-to-support-ukraines-accession-to-the-eu-and-nato/

Politolog Jewgienij Satanowski przestrzegł Kijów, który marzy o tym aby zostać członkiem NATO. Według niego przejście na standard NATO tylko osłabi Ukraińskie Siły Zbrojne, a uderzanie w taką armię na wypadek prawdziwej wojny to „satysfakcja”.

Dlatego Satanowski skrytykował ćwiczenia Ukraina-NATO „United Efforts” i „Rapid Nrident 2020”, które stały się odpowiedzią na rosyjskie ćwiczenia „Kawkaz-2020”.

Politolog zwrócił uwagę, że wszyscy „sojusznicy” Ukrainy mieli już za sobą starcia z Moskwą. Zarówno Amerykanie, Brytyjczycy, jak i Kanadyjczycy „mieli szczęście” najechać Rosję jako interwenci podczas wojny domowej na początku ubiegłego wieku. Wtedy Zachód nie pomógł „białym”, mimo to ponownie został „przyciągnięty do tych samych krajów w poszukiwaniu przygód”.

Zdaniem Satanowskiego Ukraina ze wszystkich sił stara się przystąpić do NATO, ale jednocześnie nie rozumie, że Sojusz nie planuje obrony Kijowa. Co więcej, on sam chce zamienić Ukraińców w mięso armatnie.

„A więc niech teraz (Ukraina- dopisek mój) przejdzie na standardy NATO. Im szybciej to zrobi, tym lepiej. Trafienie takiej armii to przyjemność. Ich szefowie nie są w stanie tego zrozumieć, ale generalnie nie różnią się inteligencją”– podsumował ekspert.

Ja ze swej strony dodam, że NATO również nie będzie umierać za Warszawę, a rola jaką Polska pełni w tej militarnej strukturze, ma tylko zapewnić bezpieczeństwo jej zachodnich sojuszników. W przypadku jakieś wojenki tu na naszym terenie NATO nagle zniknie prowadząc tylko „dziwną wojnę”.

Polacy- w myśl strategów geopolitycznych, mają do odegrania rolę „mięsa armatniego” (podobnie jak obecnie Ukraińcy), zaś terytorium Europy Środkowo-Wschodniej ma się stać poligonem walk pomiędzy mocarstwami, z ewentualnym użyciem broni atomowej.

Jeśli ludy tej części Europy nie wyciągną wniosków ze swej przeszłości, i dadzą się mamić pachołkom zaoceanicznego mocarstwa, to skończy się ten mariaż dokładnie tak samo jak wszelkie poprzednie tego typu historie; traumą, zniszczeniem kraju i milionami ofiar.

https://tsargrad.tv/news/bit-po-takoj-armii-odno-udovolstvie-satanovskij-zhjostko-osadil-kiev-v-mechtah-o-nato_284066,

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%95%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%AF%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87.

*

A na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby, tradycyjnie już- kolejni żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) zostali wysadzeni w powietrze przez ukraińską minę.

„Pięciu kijowskich żołnierzy zostało ciężko rannych w wyniku eksplozji ukraińskiej miny podłożonej przez pluton inżynieryjny brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił”– poinformował przedstawiciel służby prasowej Milicji Ludowej ŁRL, Aleksander Mazeikin, dodając , że do incydentu doszło na terenie wsi Oriechowo.

„Z powodu braku zaktualizowanych map pól minowych, podczas przemieszczania się trzech żołnierzy zostało wysadzonych w powietrze przez minę ustawioną wcześniej przez pluton inżynierów 30 brygady. W wyniku wybuchu porucznik Denisiuk, sierżant Koroczuk, sierżant Gordienko, starszy żołnierz Florenko i żołnierz Bondarenko odnieśli liczne rany odłamkowe i zostali przewiezieni do szpitala wojskowego w Sewerodoniecku w stanie ciężkim”– powiedział przedstawiciel służby prasowej ML ŁRL.

Poza tym, minionej doby na donieckim odcinku frontu o godzinie 10:20 doszło do jednego incydentu zbrojnego, gdy ukraiński żołnierz z rejonu Awdiejewki oddała serię strzałów przy użyciu broni maszynowej (20 pocisków) w stronę miejscowości Spartakus, na północnych przedmieściach Doniecka.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.30 29 вересня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація в районі проведення операції залишається контрольованою підрозділами Об’єднаних сил. Українські захисники сумлінно виконують завдання за призначенням і продовжують неухильно дотримуватися досягнутих 22 липня 2020 року домовленостей.
За минулу добу, 28 вересня, збройні формування Російської Федерації п’ять разів порушили режим припинення вогню. У ранковий час доби неподалік населеного пункту Старогнатівка противник відкривав вогонь зі стрілецької зброї, а у вечірній час – зі станкового протитанкового гранатомета. Поблизу Авдіївки ворог провокував наших військових зі стрілецької зброї та великокаліберного кулемета. Ще два порушення режиму припинення вогню зафіксовані біля населеного пункту Шуми. На цій ділянці противник застосовував стрілецьку зброю та підствольний гранатомет.
Бойових втрат і поранень унаслідок ворожих пострілів не було.
Українські захисники вогонь у відповідь не відкривали.
Окрім того, вчора військовослужбовці Збройних Сил і рятувальники ДСНС ліквідували пожежу неподалік населеного пункту Нижньотепле.
Від початку поточної доби, 29 вересня, по всій лінії розмежування спостерігається тиша, пострілів із боку противника не зафіксовано.
Українські захисники дотримуються умов домовленостей, що вступили в дію 27 липня 2020 року, та готові адекватно реагувати на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

40 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 29.09.2020r.- 1928 dzień od nowego rozejmu.

 1. „Haniebna zdrada” …Saakaszwilego, obecnie przewodniczącego Rady d/s Reform przy Prezydencie Ukrainy, który w ukromediach wystąpił przeciwko integracji Ukrainy z UE. „Micho” stwierdził ze „ślepe kopiowanie praw rozwiniętych krajów europejskich może tylko pogorszyć sytuację w kraju” nazywając „prawa rozwiniętych krajów europejskich” IDIOTYCZNYMI;
  https://strana.ua/news/291999-ukraine-ne-nuzhno-slepo-vypolnjat-idiotskie-direktivy-evropy-saakashvili-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, OT w sprawie Białorusi czyli dlaczego z głownej „tuby propagandowej” białoruskiej opozycji portalu NEXTA odszedł jeden z dwójki jej „RedNaczy” Roman Protasewicz. W artykule przedstawiono dwie głowne wersje czyli ‚pożarcie się” (o kasę) pomiędzy „RedNaczami” oraz stopniowe „wypalanie się” tzw. biełomajdanu;
  https://strana.ua/news/292231-roman-protasevich-pochemu-ushel-iz-nekhty.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Tymczasem w Radzie Najwyższej Ukrainy odbyło się „przesłuchanie” przed jedną z komisji parlamentarnej przedstawiciela Ukrainy w Trójstronnej Grupie Kontaktowej w Mińsku byłego premiera 87-letniego Witolda Fokina. Jak informuje portal „Strana.ua” w komisji, kontrolowanej przez proprezydenckie ugrupowanie ‚Sługa Narodu”, chciano Fokina „osadzić” za ‚zdradę” jakiej się dopuścił, czyli to co mówił m.in o „specjalnym statusie dla Donbasu”, i przymusić go by się „pokajał”. W trakcie dosłownego „przesłuchania” Fokina „atakowano” słownie zadajac mu m.in takie pytania jak „Do kogo nalezy Krym?”.
  Fokin jednak „zajął twarde, pryncypialne stanowisko i nie odwołał swoich słów”;
  https://strana.ua/news/292296-fokin-v-rade-kak-deputaty-khotjat-zablokirovat-perehovory-po-donbassu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Projekt podwyzek podatków w budżecie Ukrainy na rok 2021 spotkał się z gwałtowną krytyka ze strony …Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham). W opublikowanym przez nią komunikacie można m.in przeczytać;
  „Dziś biznes działa w warunkach globalnego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID… Akceptacja proponowanych zmian… tylko pogorszy sytuację i nie zwiększy dochodów budżetowych”. Zarzucono takze że proponowane zmiany naruszają obowiązująca na Ukrainie ordynacje podatkową.
  Podobno w zeszłym tygodniu przedstawiciele AmCham spotkali się (to znaczy POUCZYLI GO) w tej sprawie z Premierem Ukrainy;
  https://strana.ua/news/292342-torhovaja-palata-ssha-raskritikovala-povyshenie-nalohov-v-bjudzhetnom-pakete-kabmina-2021.html
  Ps. Jak widać ‚Lordowie -protektorzy zza Oceanu” cały czas trzymają rękę na „”ukraińskim pulsie”…

  Polubione przez 2 ludzi

 5. OT w sprawie „wojny trzydziestoletniej” Armenii z Azerbejdżanem o Górski Karabach. Azerowie „walą” propagandę w iście „ukraińskim stylu”, bredzac o „unicestwieniu ormiańskich pułków”;
  https://strana.ua/news/292228-v-baku-zajavili-o-polnom-unichtozhenii-polka-armjanskoj-armii-v-karabakhe.html
  A tymczasem Ormianie z „unicestwionych pulków” nie próżnuja;
  https://korrespondent.net/world/4278961-poiavylos-vydeo-unychtozhenyia-vertoleta-azerbaidzhana
  Tymczasem szef MSW Ukrainy Arsen Awakow którego ojciec był Ormianinem, publicznie wychwala…Azerbejdżan;
  >https://ic.pics.livejournal.com/hrono61/14012115/1851309/1851309_original.jpg

  Polubione przez 1 osoba

 6. W Kijowie odbyły sie uroczystości kolejnej rocznicy mordu dokonanego przez Niemców i ich ukraińskich kolaborantów w Babim Jarze w czasie IIWŚ. Jak zauważył ukraiński portal „Strana.ua” tradycyjnie już wszyscy uczestnicy i komentatorzy wydarzenia, w tym Ambasada USA w Kijowie, „zapomnieli” poinformować kto dokonał masakry…
  https://strana.ua/news/292227-hodovshchina-babeho-jara-kto-iz-politikov-zabyl-chto-ljudej-ubivali-natsisty.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.