Wojna domowa na Ukrainie 06.10.2020r.- 1935 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 207.


„Oficjalne stanowisko delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej (TGK) wyraża jej przewodniczący, drugi prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk oraz jego zastępca, wicepremier – minister ds. Reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Aleksiej Reznikow. Nie ma mowy o powołaniu posła Nikołaja Tiszczenki do TGK zamiast zwolnionego ze stanowiska Witolda Fokina”– oświadczył szef gabinetu prezydenta Andrij Jermak na antenie kanału telewizyjnego Ukraina 24.

Według niego zaproszenie Witolda Fokina do TGK było wspólną decyzją, która została podjęta biorąc pod uwagę fakt, że urodził się w Donbasie i posiada duże doświadczenie w administracji publicznej. Jednocześnie nie było jego wcześniejszych oświadczeń, które byłyby sprzeczne z oficjalnym stanowiskiem delegacji.

„Była sytuacja, kiedy słowa i wypowiedzi Witolda Fokina były już publiczne. I nie pokrywały się one z oficjalnym stanowiskiem delegacji ukraińskiej. Dlatego Prezydent podjął taką decyzję o wykluczeniu pana Fokina z TGK” – powiedział Andrij Jermak.

„Każdy ma prawo do swojego stanowiska, ale jeśli to stanowisko zostanie upublicznione w tak wrażliwym i delikatnym temacie, to oczywiście należy to ocenić i zostało to przyznane” – dodał.

Szef kancelarii ukraińskiego prezydenta zaznaczył, że Witold Fokin nigdy nie spotkał się z głową państwa, ale konsultacje z Leonidem Krawczukiem i Aleksiejem Reznikowem były w toku. I to oni mogą oficjalnie zabrać głos ukraińskiej delegacji w TGK.

Jednocześnie Andrij Jermak nalegał, aby nie przeceniać oświadczeń i niektórych porozumień pośrednich, które pojawiają się w trakcie prac TGK.

„Trójstronna Grupa Kontaktowa to platforma konsultingowa. Nie jest to reprezentacja państwa, dlatego też wszelkie decyzje podejmowane przez TGK nie niosą ze sobą zobowiązań politycznych wobec państwa Ukrainy. Ludzie, którzy tam pracują, robią to na zasadzie dobrowolności, nie otrzymują wynagrodzenia i faktycznie wypracowują decyzje, które są następnie wdrażane przez organy, które już mogą prawnie i politycznie podejmować te decyzje”– powiedział.

Jermak powiedział też, że decyzja o tym, kto zastąpi Witolda Fokina w TGK zapadnie po konsultacjach z szefem ukraińskiej delegacji Leonidem Krawczukiem.

„Jeśli uzna za konieczne, aby ktoś pojawił się w tym miejscu, samodzielnie podejmie taką decyzję. Jak dotąd ta kwestia nie jest przedmiotem obrad”– powiedział Andrij Jermak.

Zaprzeczył także zamiarom powołania posła Mykoły Tiszczenki na członka ukraińskiej delegacji do TGK, o czym informowały liczne media. Według niego ta kwestia nie była nawet brana pod uwagę.

Myślę, że zdjęcie Tiszczenki z Krawczukiem podczas spotkania przedstawicieli TGK z grupą posłów ludowych skłoniło do takich spekulacji”– dodał szef kancelarii prezydenta.

Andriy Jermak zwrócił uwagę, że zawsze kieruje się zasadą, iż interesy państwa i społeczeństwa są na pierwszym miejscu w porównaniu z interesami przyjaciół, a nawet rodziny.

„Nikołaj został zastępcą i odbyliśmy rozmowę. Powiedziałem mu: to twoja praca i naprawdę chciałbym, żebyś odniósł sukces. Ale mam zasadę – nie będę wspierał ani nie lobbował”– powiedział szef kancelarii prezydenta.

Andriy Jermak powiedział również, że obecnie trwa wybór sekretarza prasowego delegacji ukraińskiej w TGK, aby szybko przekazać opinii publicznej informacje o negocjacjach, tak aby nie było manipulacji i zniekształceń.

„Platforma w Mińsku jest dziś jedyną- z wszystkimi jej pytaniami. Są, walczymy z nimi, my ich bronimy. Ale są rzeczy, które słyszysz podczas następnej ‚zrady’, że ktoś gdzieś powiedział… A ja chcę zadać pytanie: powiedz mi, o podpisaniu rozporządzenia o przeniesieniu granicy po wyborach ?! Przecież to nie podpisał Zełenskiego, ani Jermak, ani nawet Fokina” – dodał.

Szef kancelarii ukraińskiego prezydenta  zaznaczył, że dzięki pracom delegacji ukraińskiej w TGK udało się osiągnąć ustanowienie najdłuższego okresu zawieszenia broni w Donbasie.

„Szkoda, że ​​nasi politycy, a nawet media rzadko mówią o tym, że jest to największe i najdłuższe zawieszenie broni od siedmiu lat. I rozumiesz znaczenie tego tylko wtedy, gdy jesteś na pierwszej linii, a Prezydent i ja tam często jeździmy. Co to jest ochrona życia, co to jest, gdy faceci, którzy tam są, doceniają to w zupełnie inny sposób” – powiedział Jermak, dodając, że dziś Wołodymyr Zełenski w zdłuż całej linii kontaktowej w Donbasie przejechał w sobotę prawie 150 km.

„Prezydent powiedział – i zrobimy to: przejedziemy wszystkie 400 kilometrów” – dodał Andrij Jermak.

Dodam, że jeżeli Jermak uważa, iż od przejechanych przez Zełenskiego liczby kilometrów wzdłuż linii rozgraniczenia w Donbasie, zależy zachowanie tam pokoju, to najlepiej by było aby się tam przeprowadził na stałe.


https://www.president.gov.ua/ru/news/andrij-yermak-tkg-ce-konsultacijnij-majdanchik-ne-predstavni-64.

*

„Ukraińskie formacje zbrojne, łamiąc dodatkowe środki kontroli zawieszenia broni, umieściły pojazdy opancerzone w pobliżu wsi Trechizbienka”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL.

„W ciągu ostatniego dnia ujawniono rozmieszczenie sprzętu: z 14 samodzielnej brygady zmechanizowanej- jeden bojowy wóz opancerzony, jeden opancerzony wóz rozpoznawczo-patrolowy BRDM-2 i jeden bojowo-inżynieryjny pojazd inżynieryjny BAT-2 w pobliżu wsi Trechizbienka”– napisano w raporcie ML DRL.

Przedstawicielstwo ML ŁRL przypomniało, że rozmieszczenie broni i sprzętu wojskowego przez jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy w osadach i infrastrukturze cywilnej stanowi naruszenie Dodatkowych Środków zapewniających wzmożony reżym zawieszenia broni.

Poza tym, przedstawicielstwo Donieckiej Republiki Ludowej w WCKiK poinformowało, że w ciągu ostatniego dnia całkowita liczba naruszeń warunków zawieszenia broni dokonanych przez USZ wynosiła 2 razy.

Na terytorium DRL, z naruszeniem porozumień mińskich oraz porozumień o zawieszeniu broni, użyto następującego uzbrojenia:

W rejonie Mariupola: AGS -17, 2 użycia (9 granatów). Ostrzał przeprowadzono w kierunku Leninskoje na terytorium DRL

W okresie sprawozdawczym nie odnotowano żadnych ofiar wśród ludności cywilnej ani uszkodzeń i zniszczeń w infrastrukturze cywilnej.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.30 6 жовтня 2020 року.

Сала Україні!

У районі проведення операції Об’єднаних сил ситуація залишається контрольованою. Українські захисники повністю дотримуються домовленостей, досягнутих Тристоронньою контактною групою 22 липня 2020 року.

Минулої доби, 5 жовтня, у районах відповідальності українських бригад зафіксовано два порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. Так, поблизу Новолуганського противник відкрив вогонь із підствольного гранатомета, неподалік Авдіївки застосував ручний протитанковий гранатомет.

В обох випадках ворожі постріли були неприцільними, тому українські військовослужбовці вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат і поранень серед українських захисників не було.

У районі проведення операції належно виконують завдання інші складові сил оборони. Так, військовослужбовцями Збройних Сил спільно з вогнеборцями ДСНС ліквідовано пожежі в районі населених пунктів Кряківка, Трьохізбенка, Старий Айдар, Шуми. Лише від Збройних Сил до гасіння осередків займань залучались понад 300 військовослужбовців та майже 20 одиниць спецтехніки.

Від початку поточної доби, 6 жовтня, на усіх ділянках лінії розмежування спостерігається тиша, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Наші військовослужбовці продовжують виконувати визначені завдання і перебувають напоготові надати відсіч у разі загрози їхньому життю чи здоров’ю.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

48 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 06.10.2020r.- 1935 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam
  OT gazowe-rosyjski gigant sprzedaje gaz na potęgę, to skutek lepszych cen za surowiec.

  Rosjanie wykorzystali czwartego października całą dostępną przepustowość szlaku przez Ukrainę, pompując do Europy 174 mln m sześc. gazu. To maksimum przewidziane w porozumieniu tymczasowym o przesyle gazu przez terytorium ukraińskie w latach 2020-24. Gazprom mógł dokupić więcej przepustowości na aukcji, ale nie informuje o wolumenie tych zakupów.
  Witalij Jermakow z Centrum Studiów Polityki Energetycznej ocenia, że dostawy przez Nord Stream i Gazociąg Jamalski były rentowne, kosztując 110 dolarów za 1000 m sześc. Dostawy przez Ukrainę były rentowne po raz pierwszy w tym roku ze względu na skalę wykorzystania infrastruktury i kosztowały 145 dolarów za 1000 m sześc. Granica opłacalności dostaw Gazpromu na eksport jest szacowana na 100 dolarów za tę samą ilość.
  https://biznesalert.pl/gazprom-rentownosc-spadek-dostaw-lng-wzrost-ceny-gazu-energetyka-gaz/
  Komentarz: W artykule dużo ciekawych informacji. Skrótowo:
  1) Amerykańskie spółki ze względu na niskie ceny surowca nie wysyłały zakontraktowanych dostaw gazu do Europy
  2)Koszt transportu NSI i Jamalskim jest dużo niższy od transportu przez teren Ukrainy.

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Dla zainteresowanych artykuł o sytuacji w Kirgistanie, czyli okazuje sie trwa tam już…trzeci majdan zorganizowany tym razem przez zwolenników byłego prezydenta Kirgistanu odsiadującego wyrok więzienia pod zarzutem korupcji, uzurpacji władzy i innych ciężkich przestępstw. Tak naprawdę jednak jest to kolejna odsłona walki klanów, „północnego” reprezentujacego byłego prezydenta i jego zwolenników oraz „południowego” skupionego wokół obecnego lidera Kirgistanu;
  https://strana.ua/news/293455-protesty-v-kirhizii-pochemu-v-bishkeke-vspykhnul-majdan-i-chto-budet-dalshe.html
  Ps. Upojony (dosłownie) zwolennik byłego Prezydenta Kirgistanu w „zdobytym” budynku parlamentu (który następnie podpalono);
  https://pbs.twimg.com/media/EjoE0fkX0AAKhQa?format=jpg&name=small

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Tymczasem były premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk, który przebywa od końca września w USA opublikował zdjęcia z „towarzyskiego spotkania” w którym uczestniczyli byli ambasadorowie USA na Ukrainie oraz urzędnicy Departamentu Stanu („kuratorzy”) którzy zajmują sie ‚sprawami ukraińskimi”.
  Honczaruk został ‚honorowym ekspertem” jednego z ważniejszych amerykańskich think-thanków, czyli ‚Atlantic Council”;
  https://strana.ua/news/293512-honcharuk-v-ssha-foto-s-byvshimi-poslami-i-kuratorami-ukrainy.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. UKROSZAJBY „Pinokia” ciąg dalszy, tym razem ogłosił on że „Ukraincy są mentalnie bardziej europejscy niż niektóre kraje UE”;
  https://censor.net/ua/news/3223120/ukrayintsi_mentalno_bilshe_yevropeyitsi_nij_deyaki_krayiny_yevrosoyuzu_zelenskyyi
  Plus „Pinokio” jeszcze raz zapewnił o tym ze Ukraina nie zamierza wpływać na…wybory prezydenckie w USA;
  https://censor.net/ua/news/3223127/ukrayina_ne_vtruchatymetsya_u_vybory_v_ssha_zelenskyyi

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Pojawiły sie kolejne badania ukraińskiej opinii publicznej z których wynika że aż 43% respondentów chciałaby by na Ukrainie doszło do przedterminowych wyborów parlamentarnych, przeciwnego zdania jest już tylko 45,6%. W sprawie przedterminowych wyborów prezydenckich różnica jest już większa, czyli 38,4% za a 49,9% przeciw;
  https://strana.ua/news/293566-skolko-ukraintsev-khoteli-by-dosrochnykh-vyborov-v-sentjabre-2020-rezultaty-oprosa.html
  Tymczasem jeden z liderów największego ukraińskiego ugrupowania opozycyjnego „Opozycyjna platforma” (zajmującego również drugie miejsce w ukraińskim parlamencie oraz w sondażach) Wiktor Miedwiedczuk pojawił się w Moskwie gdzie spotkał się z przewodniczącym rosyjskiej Dumy Państwowej.
  Po spotkaniu Miedwiedczuk stwierdził, że spotkanie nastąpiło w ramach „konsultacji dotyczących parlamentarnego wymiaru formatu normandzkiego”;
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/4281473-medvedchuk-vstretylsia-v-moskve-so-spykerom-hosdumy-rf

  Polubione przez 2 ludzi

 6. OT Światowe
  Od 50 dni w Chinach kontynentalnych nie wykryto ani jednego lokalnego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19. Wszystkie wykryte przypadki zostały przywiezione z zagranicy.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/azja-pacyfik/chiny-wolne-od-covid-19/
  Komentarz: Chiny poradziły sobie dobrze z z nową epidemia, również straty gospodarcze mają niewielkie w porównaniu z innymi krajami (odnotują wzrost gospodarczy w tym roku). Parafrazując klasyka „Chińczyki trzymają się dobrze” 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Portal Interia zamieścił fotografię bramy wejściowej do gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości zastawionego we wtorek rano belami słomy. Dodatkowo na gmachu rozwieszono transparent z napisem: „Puda? Nie znam!”. W ten sposób rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec nominacji polityka Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Pudy na ministra rolnictwa. Organizacje rolnicze twierdzą, że Puda nie jest kompetentny w sprawach ich sektora, a ostatnio popierał uchwalenie przez sejm ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych (poza królikami) oraz tak zwanego uboju rytualnego na eksport. Rolnicy uważają to za uderzenie w swoje interesy.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/sloma-w-drzwiach-ministerstwa-rolnictwa-video/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Rząd Ukrainy musi pilnie podjąć działania aby krajowi producenci mleka otrzymali wsparcie od państwa i co za tym idzie zapobiec spadkowi produkcji – powiedział w oświadczeniu Vadim Chagarovsky, przewodniczący związku ukraińskich przedsiębiorstw mleczarskich.
  https://swiatrolnika.info/producenci-mleka-ukraina
  Komentarz: Branża mleczarska to tylko jedna z wielu gałęzi gospodarki Ukrainy, która prosi o wsparcie finansowe. Problem w tym, ze środków na kontach Skarbu Państwa nie ma. Jest kilka wielkich studni bez dna, które pochłaniają większość przychodów Ukrainy.
  Numerem jeden są emerytury i renty, świadczenia socjalne dla obywateli. Jako, ze liczba pracujących zawodowo spada, a liczba emerytów rośnie z roku na rok to dziura w ukraińskim ZUS-ie sięga 200 mld hrywien rocznie. Przy czym kwota ta wystarcza tylko na wypłatę świadczeń nie pozwalających na minimum egzystencji. To dlatego tak częstym widokiem są starsi żebracy na ulicach kijowskich miast lub emeryci sprzedający na kocyku resztki swego dobytku.
  Drugą studnia bez dna jest wojsko i pokrewne oddziały, na bezpieczeństwo Ukraina wydaje 130 mld hrywien. Trzeba utrzymać 250 000 ludzi-ubrać, nakarmić i wypłacić żołd. To co zostaje często jest rozkradane w ramach zamówień broni.
  Kolejnym problemem są dopłaty dla zielonej energii- wysokie i gwarantowane opłaty za zieloną energię nie tylko spowodowały podwyżki rachunków Ukraińców, ale kosztują budżet państwa dziesiątki miliardów rocznie.

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Premier Wielkiej Brytanii i Prezydent Ukrainy maja podpisać dokument o wzajemnej współpracy. Jak podają osoby które miały wgląd do dokumentu mają zostać uregulowane sprawy dotyczące współpracy zagranicznej, migracji i handlu.
  https://www.unian.info/politics/ukraine-uk-zelensky-johnson-to-sign-new-strategic-partnership-deal-11171741.html
  Komentarz: Zapewne wtedy zostanie udzielona pożyczka na zakup brytyjskich kutrów (1.25 mld funtów). Ciekawi mnie czym za tak hojną darowiznę zapłacą Ukraińcy? Bo, że będzie to umowa wiązana nie mam wątpliwości.

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Kolejne sondaże ukraińskiej opinii publicznej. Tylko do 4% zmniejszyła się różnica pomiędzy proprezydenckim ugrupowaniem „Sługa Narodu”, a największym prorosyjskim ugrupowaniem opozycyjnym „Opozycyjna platforma – Za życie” którego jeden z liderów Wiktor Miedwiedczuk pojawił się z wizyta w Moskwie. Według najnowszych sondaży gdyby teraz miały odbyć się wybory do ukraińskiego parlamentu „Sługa Narodu” uzyskałaby 25,9% poparcia, a ‚Opozycyjna platforma” 22%. Do Rady najwyższej weszłyby jeszcze „Europejska Solidarność” (14,2%) oraz „Batkiwszczyna” (9,5%);
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/4281613-reitynh-opzzh-dohoniaet-sluhu-naroda-opros

  Polubione przez 3 ludzi

 11. W udzielonym przez siebie w ukromediach wywiadzie ukraiński parlamentarzysta Andrij Derkacz, który ujawnił skandaliczne zapisy rozmów telefonicznych pomiędzy Poroszenką a Joe Bidenem gdy „wspólnie i w porozumieniu zarządzali” Ukrainą, opowiedział m.in o tym jak z Ukrainy „wyprowadzano” miliardy dolarów do USA, o tym jak Ukrainą „ręcznie” zarządzli urzędnicy administracji Obamy, a także jak marnotrawiono potężne sumy na „niezrozumiałe i niepotrzebne programy rządowe” na przykład „Wpływ wiatru na tempo demokracji i wzrost zaufania mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego” (35 mln hrywien);
  https://strana.ua/news/293599-andrej-derkach-rasskazal-o-skheme-vymyvanija-iz-ukrainy-v-ssha-milliardov-dollarov.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. „Otrucie Nawalnego”. Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) poinformowała o tym że w organizmie Nawalnego stwierdzono ślady „toksyn podobnych do tych z grupy nowiczoków”, ale nie objętych konwencja o zakazie użycia broni chemicznej…
  https://www.rbc.ru/politics/06/10/2020/5f7c7fed9a794704a9cc4e07
  Raport OPCW;
  https://www.opcw.org/media-centre/news/2020/10/opcw-issues-report-technical-assistance-requested-germany

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Wyniki spotkania Zeleński-Michel

  Choć w oficjalnych wypowiedziach ze strony UE starano się unikać krytyki, to jeszcze przed szczytem źródła w Brukseli wskazywały, że podczas rozmów położony zostanie nacisk na silniejszą instytucjonalizację i zapewnienie praworządności na Ukrainie. Chodzi głównie o reformy prokuratury i sądownictwa nastawione na skuteczną walkę z korupcją.
  UE przymierza się też do aktualizacji swojej umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą, aby zachęcić Kijów do przyłączenia się do Europejskiego Zielonego Ładu, a także transformacji cyfrowej.
  Komisja Europejska poinformowała o przeznaczeniu dodatkowych 10 mln euro na pomoc humanitarną dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji we wschodniej Ukrainie z myślą o nadchodzącej zimie i o trwającej pandemii.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ue-zapewnia-ukraine-o-popieraniu-jej-suwerennosci-terytorialnej,423134.html
  Komentarz: UE naciska na zmiany dotyczące sądownictwa i prokuratury na Ukrainie-brak zmian /dziengów niet. Innym ważnym aspektem jest Europejski Zielony Ład-w zamian za wyższe kwoty limitów bezcłowych na zboża i inne produkty roślinne, Ukraina miałaby podpisać i wdrożyć dwa inne postanowienia. W praktyce zgoda Kijowa oznaczałaby wygaszanie przemysłu ciężkiego-nie ma możliwości by w realiach ukraińskich dało się zmodernizować zakłady na Ukrainie bez olbrzymich nakładów finansowych, a zarówno państwo jak i oligarchów na to nie stać.
  Jesli Zeleński się zgodzi na nowe warunki, oligarchowie go rozszarpią, jesli nie zgodzi się kraj zbankrutuje. Zapewne więc zrobi to co jego poprzednicy-skłamie ,że godzi się na zmiany, aby uzyskać nowe środki.

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Kolejne OT z Kirgistanu, czyli „kryminalny majdan”. Pojawiły się informacje że w wyniku trwającego w Kirgistanie ‚antyprezydenckiego majdanu” władzę w największym obwodzie państwa, którym jest obwód oszyński przejął brat jednego z kirgiskich ‚autorytetów kryminalnych” (z ros. wor w zakonie)…
  https://strana.ua/news/293643-v-oshskoj-oblasti-v-kirhizii-prishel-k-vlasti-brat-kriminalnoho-avtoriteta-.html
  Pojawiły się także informacje ze tamtejsi „majdaniarze” zajęli znajdujące się w Kirgistanie złoża złota…
  https://strana.ua/news/293590-v-kyrhyzstane-razhrabili-zolotodobyvajushchie-predprijatija.html
  …oraz największe złoże węgla brunatnego;
  https://strana.ua/news/293634-v-kirhizii-zakhvatili-krupnejshee-mestorozhdenie-buroho-uhlja-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli po Białym Domu czas na COVID-19 w Pentagonie, którego praktycznie cała ‚wierchuszka” udała się na kwarantannę po tym jak koronawirusa wykryto u zastępcy komendanta US Coast Guard, admirała Charles’a Ray’a;
  https://edition.cnn.com/2020/10/06/politics/pentagon-leadership-self-isolating-coronavirus/index.html
  https://www.foxnews.com/politics/senior-pentagon-leadership-in-quarantine-after-exposure-to-coronavirus-by-coast-guard-commander

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.