Wojna domowa na Ukrainie 08.10.2020r.- 1937 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 209.

Deputowany Wierchownej Rady Ukrainy z proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu” Oleg Dunda zarejestrował ustawę, która zakazuje „zaprzeczania faktowi agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę” , donosi strona internetowa ukraińskiego parlamentu.

⁣⁣„Wykorzystywanie organizacji telewizyjnych i radiowych do (…) nadawania wyrażeń zaprzeczających faktowi zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, okupacji części terytorium Ukrainy przez Federację Rosyjską i Federacji Rosyjskiej prowadzącej wojnę hybrydową z Ukrainą jest niedozwolone”– głosi tekst ustawy.⁣

Projekt przewiduje możliwość nałożenia na nadawców grzywny w przypadku naruszenia tego przepisu. Ponadto, zgodnie z ustawą, jeżeli naruszenia nie zostały usunięte w ciągu miesiąca od nałożenia kary, a także w przypadku ponownego naruszenia tych przepisów, Krajowa Rada występuje do sądu z wnioskiem o unieważnienie koncesji.

Prawo oparte na fikcji nie jest prawem, tylko jego zaprzeczeniem- sankcjonującym na mocy prawa bezprawie. Dowodów na tak instrumentalne traktowanie w imię interesów władzy jest wiele, choćby nazistowskie ustawy norymberskie albo to co obecnie dzieje się w Polsce.

Jak widzimy, kierunek jaki przybrała część najbardziej aktywna społeczeństwa ukraińskiego, jest już oczywisty. Dlatego też łudzenie się, że dojdzie kiedyś do tego, że Ukraińcy przyznają się do popełnionych zbrodni, jest tylko podobnym złudzeniem, jak stanowienie bezprawia w imię swoich partykularnych interesów.

https://www.rada.gov.ua/

*

Według wczorajszego raportu OBWE SMM obserwatorzy odnotowali na donieckim odcinku frontu następujące naruszenia Dodatkowych Środków wzmacniających i kontrolujących system zawieszenia broni obowiązujący od 27 lipca 2020 r .:

– ️ 3 października dron obserwacyjny dalekiego zasięgu SMM OBWE wykrył 2 czołgi USZ w pobliżu osady Spornoje.

Ponadto SMM OBWE odnotowało obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu zaludnionych obszarów:

– ️ 1 opancerzony pojazd rozpoznawczo-patrolowy (BRDM-2) w strefie podmiejskiej w pobliżu osady Galicynowka;

– ️ 1 transporter opancerzony (APC) w pobliżu osady Majorsk;

– ️ 1 transporter opancerzony (BTR-70) w pobliżu osady Nowobachmutowka.

Poza tym doszło do dwukrotnego naruszenia warunków rozejmu: o godzinie 09:22 z kierunku Awdiejewki w stronę Jasinowatej ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał przy użyciu broni maszynowej oraz o godzinie 20:00 gdy- również z kierunku Awdiejewki, ale tym razem w stronę Mineralnoje ukraińscy żołnierze wystrzelili przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 dwa granaty.

Ponadto, naruszono tam warunki Dodatkowych Środków na co wskazują trzy eksplozje do jakich doszło o godzinie 17:20 i 18:00 na stanowiskach bojowych USZ w rejonie Awdiejewki.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 8 жовтня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається стабільною та повністю контрольованою. Українські захисники продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням.

Минулої доби, 7 жовтня, на ділянках відповідальності українських підрозділів зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

Так, у районі відповідальності ОТУ «Схід» неподалік населеного пункту Водяне зафіксовано застосування противником стрілецької зброї. На вогневу провокацію противника українські військовослужбовці зброю у відповідь не застосовували.

Бойових втрат і поранень серед українських захисників не було.У районі проведення операції належно виконують завдання інші складові сил оборони. Так, минулої доби військовослужбовці Збройних Сил спільно з вогнеборцями ДСНС ліквідували пожежі поблизу населених пунктів Майорськ, Хутір Вільний, Станиця Луганська, Луганське та Попасна. Триває ліквідація локалізованих осередків загорань неподалік Болотеного та Катеринівки.

Від початку поточної доби, 8 жовтня, по всій лінії розмежування спостерігається тиша. Порушень досягнутих мирних домовленостей не зафіксовано.

Ситуація в районі проведення операції залишається стабільною та повністю контрольованою.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 08.10.2020r.- 1937 dzień od nowego rozejmu.

 1. „Otrucie Nawalnego”. Po tym jak z Paryża i Berlina zaczęły nadchodzić „sygnały” o możliwości wprowadzenia sankcji przeciwko Moskwie za „otrucie Nawalnego”, pojawiło się ostre oświadczenie MSZ FR. Cytat „Po oświadczeniach ministrów spraw zagranicznych Niemiec i Francji w sprawie Nawalnego Moskwa uważa, że ​​nie jest możliwe dalsze kontynuowanie „normalnych interesów” z Paryżem i Berlinem”;
  https://tsargrad.tv/news/mid-zhestko-otvetil-po-navalnomu-biznesa-kak-vsegda-s-parizhem-i-berlinom-bolshe-ne-budet_286909

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Ciąg dalszy sprawy audytu w państwowej spółce „Naftohaz Ukraina” który ujawnił wielomiliardowe straty dla ukraińskiego budżetu (w sumie tyle co miał wygrać „Naftohaz” od ‚Gazpromu”). Ukromedia informują że z tego powodu zarząd „Naftohazu” zostanie pozbawiony „zwyczajowych” premii na koniec roku. Dodatkowo mówi się także o innych karach dla zarzadu w przypadku strat, ale o tym „będzie można mówić po otrzymaniu ostatecznych danych za rok i przeanalizowaniu przyczyn i wysokości strat”;
  https://ukranews.com/news/730672-rukovodstvo-neftegaza-ne-smozhet-rasschityvat-na-premii-pri-ubytkah-po-itogu-goda-o-shtrafah-poka

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Kolejny „antyrekord”, czyli 5,4 tysiące zainfekowanych;
  https://korrespondent.net/ukraine/4282139-v-ukrayne-pochty-54-tysiachy-novykh-sluchaev-COVID
  Z czego 900 musiano od razu hospitalizować;
  https://korrespondent.net/ukraine/4282162-v-ukrayne-za-sutky-hospytalyzyrovany-900-chelovek-s-COVID-19
  A ukraiński resort zdrowia w ramach propagowania „walki z koronawirusem” publikuje…komiksy dla dzieci;
  https://strana.ua/news/293904-minzdrav-nachal-risovat-komiksy-dlja-shkolnikov.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. OT z Rosji
  Do eksplozji na składzie amunicji 3BO znajdującego się niedaleko miejscowości Żełtuchino doszło w środę, około godz. 13.30 czasu miejscowego. Wybuch dużej mocy uniósł w powietrze gazy w formie grzyba. Od tego czasu na składowisku trwa wielki pożar. W jego trakcie eksplodują kolejne partie amunicji. Agencja TASS pisze nawet, że do kolejnych wybuchów dochodzi średnio do 20 sekund. Na składowisku mogło być zgromadzonych do 70 tys. ton amunicji.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/potezny-wybuch-i-pozar-w-rosyjskim-skladzie-amunicji-video/

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Ukraińska codzienność. W miejscowości obwodu żytomierskim w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki trzech mężczyzn w wieku od 21 do 23 lat, jak się okazało wszyscy byli ukraińskimi wojskowymi, służącymi na kontrakcie. Jak informują ukromedia na zwłokach nie znaleziono śladów przemocy (zapili się na śmierć?);
  https://strana.ua/news/293969-v-zhitomirskoj-oblasti-v-sele-novoivnitskoe-obnaruzhili-mertvymi-troikh-voennykh.html
  Z kolei w jednostce Gwardii Narodowej w obwodzie kijowskim w wyniku tzw. diedowszczyny, czyli znęcania się starszych żołnierzy nad młodszymi śmierć poniósł, w wyniku pobicia, jeden z nich;
  https://strana.ua/news/293835-hbr-vruchilo-podozrenie-srochniku-kotoryj-ubil-sosluzhivtsa-pod-kievom.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Były bliski współpracownik Poroszenki oraz były ukraiński parlamentarzysta Dawid Żwanija opublikował kolejne oświadczenie w którym tym razem oskarżył Poroszenkę o zlecenie podpalenia ‚arsenału” w Kalinowce we wrześniu 2017 roku, by ukryć fakt nielegalnej sprzedaży amunicji do Syrii;
  https://strana.ua/news/293943-zhvanija-obvinil-poroshenko-v-tajnoj-torhovle-boepripasami-v-razhar-vojny-na-donbasse.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Taka ciekawostka w temacie budżetu Ukrainy na 2021 rok
  Nie uwzględniono ŻADNYCH środków na zwalczanie skutków epidemii. Nie ma planu dotacji przedsiębiorstw,jakichś ulg podatkowych, dodatkowego wsparcia szpitali itd itp.
  W mojej ocenie przy takiej liczbie chorych (5000+/dziennie )Ukrainę czeka prawdziwa katastrofa społeczno-gospodarcza. Epidemia będzie się rozszerzać, aż w końcu nawet pozory walki z pandemią przestaną istnieć. Szpitale nie będą mogły przyjmować wszystkich chorych i setki (jeśli nie tysiące) umrze z powodu braku pomocy medycznej.
  Epidemia NIE skończy się w tym roku, możliwe, że przed końcem roku będzie dostępna „zachodnia” szczepionka, ale samo wyprodukowanie i zaszczepienie chorych potrwa jeszcze kilka miesięcy. Władze w Kijowie wiedzą o tym ,ale mają też informacje, że jeśli zarządzą krajowy „lockdown” to gospodarka Ukrainy tego nie wytrzyma i załamie się, może tez dojść do rozruchów głodowych ( większość Ukraińców nie ma oszczędności by sprostać kolejnej globalnej kwarantannie).

  https://www.unian.info/economics/parliament-speaker-no-coronavirus-relief-fund-envisaged-in-2021-national-budget-draft-11175218.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Ciąg dalszy sprawy gigantycznych strat jakie miała spowodować dla ukraińskiego budżetu zarząd państwowej spółki ‚Naftohaz”. Andrij Kobolew prezes „Naftohazu” poinformował że członkowie zarządu otrzymali dzisiaj oficjalne zawiadomienia o tym ze wszczęto wobec nich śledztwo w związku z podejrzeniem o popełnienie zdrady stanu;
  https://strana.ua/news/294063-andrej-kobolev-na-rukovodstvo-naftohaza-otkryli-delo-o-hosizmene.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Dopełnienie dzisiejszej informacji o tym ze SBU zatrzymała dwójkę obcokrajowców członków ‚międzynarodowej organizacji neonazistowskiej” którzy na terytorium Ukrainy prowadzili „działalność propagandową”, a także chcieli wstąpić w szeregi ukraińskiej armii by „zdobyć doświadczenie bojowe”. Okazuje się że są to obywatele USA z amerykańskiej organizacji „Atomwaffen Division” (AWD) którzy chcieli wstąpić w szeregi Pułku MSW Ukrainy ‚Azow”. AWD została założona w 2016 roku, jej członkowie zamieszani sa w popełnienie kilku morderstw na terytorium USA, a w lutym tego roku pięciu jej liderów aresztowano. Po zatrzymaniu na Ukrainie Amerykanów deportowano;
  https://www.buzzfeednews.com/article/christopherm51/ukraine-deports-american-neo-nazi-atomwaffen-division

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Ukraiński portal „Strana.ua” opisał ‚schemat” polegający na handlu skonfiskowanymi wcześniej przez ukraińskie służby (celne, skarbowe, policję itp) wyprodukowanych nielegalnie papierosów. W legalizację i handel „lewymi” papierosami (nazwanymi w artykule ‚Operacja Utylizacja”) zamieszani są oczywiście funkcjonariusze tych samych służb które je wcześniej skonfiskowały. Przeprowadzają oni fikcyjne procedury utylizacji skonfiskowanych papierosów (lub zgłaszają że „zaginęły”), a następnie „na lewo” wprowadzają je na ukraiński rynek. W procederze uczestniczą także firmy które ukraińskie władze wynajmują specjanie po to by „utylizowały” skonfiskowany towar;
  https://strana.ua/articles/analysis/294039-kak-rabotaet-skhema-po-lehalizatsii-levykh-siharet-i-kto-na-etom-zarabatyvaet.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.