Wojna domowa na Ukrainie 20.10.2020r.- 1949 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 221.

Wszyscy oczekiwali, że Niemcy pozostawią Rosję samą z jej gazową rurą i odmówią ukończenia projektu „Nord Steam 2” z powodu ogólnej wrogiej retoryki Europy w świetle ostatnich wydarzeń. Jednak niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii stwierdziło, że jednak Berlin nie rozważa możliwości wstrzymania budowy gazociągu. Jak to ujął niemiecki resort, takie pytania wydają się raczej hipotetyczne i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Ponieważ Niemcy dają zielone światło, zaktualizujmy niektóre dane dotyczące dokończenia budowy „Nord Stream-2”

A więc rosyjski specjalistyczny statek do układania rurociągów „Akademik Czerski”, w towarzystwie kilku statków dostawczych, przetestował system pozycjonowania kotwic na Morzu Bałtyckim. Oznacza to, że przygotowania do rozpoczęcia prac ostatecznie zamykających realizację projektu zostały zakończone, a statek jest faktycznie gotowy do ukończenia ostatniego odcinka gazociągu.

Także punkt odbioru gazu w niemieckim Lubminie został już oddany do użytku. To po raz kolejny podkreśla, że ​​Niemcy ze swojej strony kontynuują prace nad projektem, pomimo różnych politycznych zajadłych insynuacji i bezprecedensowych nacisków ze strony przeciwników budowy „Nord Stream-2”.

Na szczególną uwagę zasługują słowa posła do Bundestagu, Klausa Ernsta, który powiedział, że „nadszedł czas, aby otwarcie zmierzyć się z sankcjami USA i pomyśleć o możliwościach ochrony przed nimi”. Na uwagę zasługuje również inna wypowiedź, tym razem ministra energetyki i gospodarki Niemiec Petera Altmeiera, który powiedział, że „‚Nord Stream 2’ to projekt na dziesięciolecia i nie można go tak po prostu odebrać i anulować, więc głupotą jest dyskutowanie co tydzień o śmiesznych plotkach o jego bojkocie”.

Podobnego zdania jest szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas, który powiedział, że wcześniej czy później projekt gazociągu „Nord Stream 2” zostanie zrealizowany.

Jak podkreślił, USA „realizują swoje prawo do niezależnej polityki energetycznej”, a Niemcy robią to samo.

W efekcie okazuje się, że Stany Zjednoczone, pomimo licznych prób zatrzymania dokończenia budowy „Nord Stream-2”, ponoszą klęskę za klęską. W chwili obecnej, Waszyngton wykorzystał już wszystkie dostępne mu narzędzia, aby zablokować projekt, w tym sprowadził do pomocy swoje europejskie satelity, które są może bardzo- a nawet nad-aktywne, to ich realna siła w rzeczywistości jest znikoma. Jedyne więc, co pozostało jeszcze Stanom Zjednoczonym, to pogrążyć region w jakimś- choćby bardzo lokalnym konflikcie zbrojnym, ale oczywiste, że Amerykanie się na to nie zgodzą.

Wygląda na to, że „król” został osaczony na szachownicy i pozostało tylko kilka ruchów do mata.

*

W dniu wczorajszym, na ługańskim odcinku frontu, ukraińskie formacje zbrojne ostrzeliwały przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm i ręcznych granatników przeciwpancernych RPG-7 rejon wsi Kalinowka.

Poinformowało o tym biuro ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK):

 „O godz. 06:40 19 października ze strony USZ (Ukraińskich Sił Zbrojnych) z kierunku osady Ługańskie- osady Kalinowka odnotowano użycie broni zakazanej porozumieniami mińskimi, a mianowicie: moździerzy kal. 120 mm (11 min.), oraz RPG-7 (9 granatów)”– napisano w komunikacie przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK .

Poza tym, mieszkaniec Trechizbienki został wysadzony w powietrze przez minę postawioną przez USZ w pobliżu wsi.

„W rejonie osady Triechizbienka na obszarze odpowiedzialności 14 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych w wyniku eksplozji urządzenia wybuchowego, zainstalowanego przez żołnierzy w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkalnego, poważnie ranny został cywil mieszkający w tej miejscowości”– głosi komunikat służby prasowej Milicji Ludowej ŁRL.

Ponadto, o godzinie 11:55 z kierunku Talakowki- na południowym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał przy użyciu broni maszynowej, w stronę miejscowości Komiternowo.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

8 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 20 жовтня 2020 року.

Сала Україні!”

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається повністю контрольованою українськими захисниками. Підрозділи зі складу Об’єднаних сил, дотримуючись режиму припинення вогню, продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням.

Упродовж минулої доби, 19 жовтня, збройні формування Російської Федерації двічі порушили домовленості, що вступили в дію 27 липня 2020 року. Зокрема, режим припинення вогню противник порушив поблизу населеного пункту Луганське, застосувавши на цій ділянці ручний протитанковий гранатомет та стрілецьку зброю.

Неприцільні постріли не становили загрози життю і здоров’ю, тому наші воїни вогонь у відповідь не відкривали.

Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат і поранень не було.

Крім того, в районі Авдіївки, всупереч домовленостям, досягнутим у рамках Тристоронньої контактної групи, задокументовано проліт ворожого БПЛА із перетином лінії розмежування. Засобами радіоелектронної боротьби безпілотник противника було подавлено, що унеможливило його подальше використання.

Від початку поточної доби, 20 жовтня, у смугах відповідальності наших бойових бригад пострілів з боку російсько-окупаційних військ не відмічено. По всій лінії розмежування спостерігається тиша.

Крім українських військовослужбовців, у районі проведення операції належно виконують завдання й інші підрозділи Об’єднаних сил.

Зокрема, сапери ДСНС розмінували понад два гектари території у прифронтовому районі та передали на знищення 34 знайдених вибухонебезпечних предмети.

Наші воїни продовжують виконувати поставлені завдання і перебувають напоготові до адекватного реагування на ймовірні підступні дії противника.

Ситуація в районі проведення операції контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

55 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 20.10.2020r.- 1949 dzień od nowego rozejmu.

  1. OT z naszego nieszczęsnego kraju, czyli „gubernatorka” Mosbacher znowu wyprowadza z równowagi PiSmatołów. Cytat „Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven poinformował na Twitterze o swoim spotkaniu z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. W spotkaniu nie byłoby pewnie nic dziwnego, gdyby nie jeden z tematów, który został omówiony przez ambasadorów. Niemiecki ambasador poinformował, że rozmawiał ze swoim amerykańskim odpowiednikiem o… wolności mediów w Polsce”;
    https://wpolityce.pl/polityka/522909-zaskakujacy-temat-rozmowy-ambasadorow-usa-i-niemiec

    Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.